Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Provjera legalnosti nekretnine

  1. #1
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Provjera legalnosti nekretnine

    zanima me kako na najsigurniji moguci nacin provjeriti da li je legalna nekretnina koju kupujete, da se ne bi desilo da se kupi pa se naknadno pojavi jedan ili vise vlasnika? iz nekih slucajeva vidim da list nepokretnosti nije bas najpouzdaniji
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  2. #2
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Kod notara.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Kod notara.
    Pa i notar provjerava na osnovu lista nepokretnosti, ne gata u pasulj. Samo u upravi za nekretnine - preko lista nepokretnosti. Nema drugog načina.

    EDIT: Zakonski rok da se upiše vlasništvo na neku nekretninu na osnovu kupoprodajnog ugovora je 20 dana, rok koji katastar mora ispoštovati. Realno, ako osoba A osobi B proda nekretninu, dok osoba B sve papire pozavršava i uknjiži je na svoje ime (katastar izvrši uknjižbu na ime osobe B), prvobitni vlasnik osoba A može još 10 puta preprodati isti stan. Sve zbog tog glupog roka od 20 dana.
    Last edited by addic7ed; 25-04-16 at 21:53.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Najsigurnije ti je da odete kod notara, ti uplatis kupoprodajnu cijenu na notarski racun, kad se ti upises kod Uprave za nekretnine kao vlasnik onda notar uplati cijenu na racun prodavca.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oddo1 View Post
    Najsigurnije ti je da odete kod notara, ti uplatis kupoprodajnu cijenu na notarski racun, kad se ti upises kod Uprave za nekretnine kao vlasnik onda notar uplati cijenu na racun prodavca.
    Znaci ne postoji mogucnost da se upisemo ja i jos neko tamo...citah prije par dana u vijestima onaj slucaj oko stana gdje je prodavac donio cist list nepokretnosti iako je vec prodao stan ranije...

    Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  6. #6
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidi, jedino kod notara. Ali pazi - kao kupac imas 2 opcije:

    1) da vjerujes prodavcu i odmah isplatis novac
    2) da ne vjerujes nikome i da isplatis novac tek kada si 100% vlasnik nekretnine

    Pazi kako su pojedini prodavali isti stan preko notara po 2-3 puta: ujutru ode u katastar i izvadi 2-3 posjedovna lista. Zatim ode sa kupcem br. 1 kod notara u 11h i "proda" nekretninu; zatim ode sa kupcem br. 2 kod drugog notara u 13h i opet "proda" stan; i konacno sa kupcem br. 3 kod treceg notara u 14h i opet "proda" nekretninu.
    ...pa koji od notara bude najbrzi do katastra - on se knjizi hahahha

    Zato fino kod notara trazis da notar prvo stavi PREDBILJEZBU. Tako ce notar prvo otici u katastrar da stavi predbiljezbu da se stan prodaje (bukvalno - to ti je opterecenje za sve ostale da nekretnina nije 1/1). Taj postupak moze da potraje i do 10 dana (notar salje katastru sluzbenom postom predmet, zatim dok katastar to rasporedi i da konkretnom sluzbeniku, spor katastar, pa dok obrade predmet, dok upisu u list nepokretnosti, dok vrate nazad sluzbenom postom notaru, dok notar opet skupi i prodavca i kupca - tu prodje vrijeme).

    E, kad prodje to vrijeme (7-10 dana) - tada opet dodjete kod notara i platis ugovorenu cijenu (bilo na ruke pred notarom (ali tada notar mora da prebroji novac i provjeri da li su ispravne novcanice); bilo u banci na racun) - ti javis notaru da si platio i zatim notar onu predbiljezbu pretvara u tvoje vlasnistvo.

    (ta predbiljezba je privremenog karaktera - mislim u roku od 30 dana notar mora ili da upise novog vlasnika ili da izbrise predbiljezbu)

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    Znaci ne postoji mogucnost da se upisemo ja i jos neko tamo...citah prije par dana u vijestima onaj slucaj oko stana gdje je prodavac donio cist list nepokretnosti iako je vec prodao stan ranije...
    Quote Originally Posted by skoljci View Post

    Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока


    Koliko shvatih iz novina - to je bilo kod advokata a ne kod notara; zato su se i desavale takve stvari.
    Last edited by .:.; 26-04-16 at 11:18.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .:. View Post
    Vidi, jedino kod notara. Ali pazi - kao kupac imas 2 opcije:

    1) da vjerujes prodavcu i odmah isplatis novac
    2) da ne vjerujes nikome i da isplatis novac tek kada si 100% vlasnik nekretnine

    Pazi kako su pojedini prodavali isti stan preko notara po 2-3 puta: ujutru ode u katastar i izvadi 2-3 posjedovna lista. Zatim ode sa kupcem br. 1 kod notara u 11h i "proda" nekretninu; zatim ode sa kupcem br. 2 kod drugog notara u 13h i opet "proda" stan; i konacno sa kupcem br. 3 kod treceg notara u 14h i opet "proda" nekretninu.
    ...pa koji od notara bude najbrzi do katastra - on se knjizi hahahha

    Zato fino kod notara trazis da notar prvo stavi PREDBILJEZBU. Tako ce notar prvo otici u katastrar da stavi predbiljezbu da se stan prodaje (bukvalno - to ti je opterecenje za sve ostale da nekretnina nije 1/1). Taj postupak moze da potraje i do 10 dana (notar salje katastru sluzbenom postom predmet, zatim dok katastar to rasporedi i da konkretnom sluzbeniku, spor katastar, pa dok obrade predmet, dok upisu u list nepokretnosti, dok vrate nazad sluzbenom postom notaru, dok notar opet skupi i prodavca i kupca - tu prodje vrijeme).

    E, kad prodje to vrijeme (7-10 dana) - tada opet dodjete kod notara i platis ugovorenu cijenu (bilo na ruke pred notarom (ali tada notar mora da prebroji novac i provjeri da li su ispravne novcanice); bilo u banci na racun) - ti javis notaru da si platio i zatim notar onu predbiljezbu pretvara u tvoje vlasnistvo.

    (ta predbiljezba je privremenog karaktera - mislim u roku od 30 dana notar mora ili da upise novog vlasnika ili da izbrise predbiljezbu)



    Koliko shvatih iz novina - to je bilo kod advokata a ne kod notara; zato su se i desavale takve stvari.
    E ako sam pametan sve mi hebite...kako smo nesigurna drzava i drustvo, pakao. Idem ja sjutra ujutru kod notara da vidim sta ima da kaze na ovu temu i garantuje li da ako se ide preko njega i po njegovim upustvima da nece biti problema. Malo guglam pa svasta procitam, jedan kupio stan od neke zene pa se poslije dvije godine pojavio zet sa pravom na dio stana 😱 pa tu procitahni da treba izjava prodavca da se punoljetni clanovi porodice odricu prava na nekretninu.

    Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  8. #8
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kad ga prepises na svoje ime nema tu ni zet ni do zeta da trazio dio. Stan je tvoj.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  9. #9
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bio kod notara i garantuje ako ide preko njega da ne moze biti prevare...zahtijeva od prodavca list nepokretnosti koji nije stariji od jednog SATA...da nema mogucnost da svrlja

    Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  10. #10
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Brate kod notara nema zime jer bi se i on u problemu nasao.

    Moj predlog ti je inas u centar u pg kod volija jednog vukicecic cini mi se on je i predsjednik notara.
    Dva puta sam zbog stana kod njega isao.

    Sent from my SM-A700F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Kad ga prepises na svoje ime nema tu ni zet ni do zeta da trazio dio. Stan je tvoj.
    E ne znam to. Znam jednome covjeku, kupovao stan od razvedene djevojke, notar mu trazio dokument da nije ona u braku, i ne znam jos sto, uglavnom nesto cime dokazuju da nema pravo taj bivsi muz nikakvo na stan. Iako pise 1/1 na nju u katastar.
    Tako da kod notara je najsigurnije jer ide do detalja. Preko mjesec dana moze da potraje procedura.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Ja kad sam kup9vao stan morali su i muz i zena da dodje iako je na muzevo ime stan da bi to bilo 1/1.
    Tako notqr trazio

    Sent from my SM-A700F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako je ta nekretnina poklon jednome članu u bračnoj zajednici onda je nedjeljivo pa sve da pršti...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Kad ga prepises na svoje ime nema tu ni zet ni do zeta da trazio dio. Stan je tvoj.
    Ne bih ja u ovoj našoj državi ovakvoj kakva je bila sigurna u to...imam dva primjera...prvi, čovjek je prodao svoje nepokretnosti na osnovu uvjerenja iz katastra, nakon 20 godina se ispostavi da je bilo pogrešno zavedeno u katastru i sad muka i za onoga ko 20 godina nema tu imovinu i za onoga ko je ima 20 godina i za onoga kome je greškom bila uzeta 20 godina...ovo je prvi primjer da kad je nešto prevedeno na tvoje ime ne znači da si siguran

    Drugi slučaj, prodata kuća prije dosta godina, umre prvi vlasnik, koji je kuću prodao, i sad novi vlasnik ima poblem sa bivšom suprugom koja je TEK nakon smrti bivšeg tražila dio koji je sad odjednom pripada jer je, kao, nekretnina koju su zajedno stekli prodata bez njene saglasnosti....ne znam kako se to desilo, ali čovjek ni kriv ni dužan ima problem iako je kupio kuću iz 1/1 i preveo je na sebe i godinama živio u njoj...sad je na mukama A ovo je drugi primjer da ono što je na tvoje ime, nije tvoje sa 100% sigurnosti, nazalost
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Drugi slučaj je sam kriv što kupuje kuću bez saglasnosti supruge, iako je bivša, a mislim da znam ko je u pitanju, ako nam je komšija .
    Sad notari traže i prodavac mora imati saglasnost bračnog druga kad je prodaja nekretnine u pitanju, bez obzira na koga se vodi stan, koji je stečen u bračnoj zajednici, a od kupca takođe traže bračno stanje, koje stoji u opisu pored adrese i JMBG-a.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  16. #16
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Ja kad sam kup9vao stan morali su i muz i zena da dodje iako je na muzevo ime stan da bi to bilo 1/1.
    Tako notqr trazio

    Sent from my SM-A700F using Tapatalk
    Ako prodavac izjavi da nije u braku, a jeste i pritom mu je pukao brak, opet si u problemu. Notar ne traži vjenčani list, uzima u obzir samo iskaz stranke i naglasi u ugovoru da po tvrdnji stranke jeste/nije u bračnom odnosu. Najsigurnije je kod notara (mada mislim da je danas i jedini način?) ali i tu postoji prostora za mućku.

    Pročitaj par tekstova koliko je bilo žalbi na stručnost i rad notara:

    http://www.vijesti.me/vijesti/marko-...i-stana-116818
    http://www.vijesti.me/vijesti/discip...elarije-104622
    http://www.vijesti.me/vijesti/i-to-j...ljedstvo-72539
    http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika...riju%20imovinu
    http://www.vijesti.me/ekonomija/i-pr...m-notara-50964

  17. #17
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne bih ja u ovoj našoj državi ovakvoj kakva je bila sigurna u to...imam dva primjera...prvi, čovjek je prodao svoje nepokretnosti na osnovu uvjerenja iz katastra, nakon 20 godina se ispostavi da je bilo pogrešno zavedeno u katastru i sad muka i za onoga ko 20 godina nema tu imovinu i za onoga ko je ima 20 godina i za onoga kome je greškom bila uzeta 20 godina...ovo je prvi primjer da kad je nešto prevedeno na tvoje ime ne znači da si siguran

    Drugi slučaj, prodata kuća prije dosta godina, umre prvi vlasnik, koji je kuću prodao, i sad novi vlasnik ima poblem sa bivšom suprugom koja je TEK nakon smrti bivšeg tražila dio koji je sad odjednom pripada jer je, kao, nekretnina koju su zajedno stekli prodata bez njene saglasnosti....ne znam kako se to desilo, ali čovjek ni kriv ni dužan ima problem iako je kupio kuću iz 1/1 i preveo je na sebe i godinama živio u njoj...sad je na mukama A ovo je drugi primjer da ono što je na tvoje ime, nije tvoje sa 100% sigurnosti, nazalost
    Opet ne mogu cokeu koji je kupio nekretninu i preveo je na svoje ime uzet taj neki dio i "vratit" ga... Mada odje kod nas sve moze.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by addic7ed View Post
    Ako prodavac izjavi da nije u braku, a jeste i pritom mu je pukao brak, opet si u problemu. Notar ne traži vjenčani list, uzima u obzir samo iskaz stranke i naglasi u ugovoru da po tvrdnji stranke jeste/nije u bračnom odnosu. Najsigurnije je kod notara (mada mislim da je danas i jedini način?) ali i tu postoji prostora za mućku.

    Pročitaj par tekstova koliko je bilo žalbi na stručnost i rad notara:

    http://www.vijesti.me/vijesti/marko-...i-stana-116818
    http://www.vijesti.me/vijesti/discip...elarije-104622
    http://www.vijesti.me/vijesti/i-to-j...ljedstvo-72539
    http://www.dan.co.me/?nivo=3&rubrika...riju%20imovinu
    http://www.vijesti.me/ekonomija/i-pr...m-notara-50964

    Boga mi traže vjenčani list..taj koji ne traži je ili zaboravan-neorganizovan ili nestručan...
    Inače traljave to što mogu.
    Onolike pare šklapaju, a ne snose NIKAKVU odgovornost...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    I dalje tvrdim da je to jagori oblik legalne pljacke gradjana. Izmisljen posao da se nekolicini bivsih sudija namjesti sklapanje para dok su rusi kupovali po CG.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja kada sam uzimao stan, dogovorio sam sa notarom sledeće.
    1) Prodavac i ja sjedimo u kancelariju i čekamo.
    2) Notar pravi ovlašćenje da može u ime prodavca sa izvadi list nepokretnosti.
    3) Notar ide i vadi list nepokretnosti i donosi na uvid
    4) pravi se na licu mjesta kupoprodajni ugovor
    5) Notar nosi ugovor u katastar i radi upis na ime kupca
    6) kupac zove ličnog bankara da novac prebaci na ime prodavca
    7) prodavcu dolazi sms
    8) rukovanje i svako svojim poslom.


    Koštalo me ovo tačno 500e. Ali to je 1% vrijednosti stana. Beznačajna suma.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #21
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja kada sam uzimao stan, dogovorio sam sa notarom sledeće.
    1) Prodavac i ja sjedimo u kancelariju i čekamo.
    2) Notar pravi ovlašćenje da može u ime prodavca sa izvadi list nepokretnosti.
    3) Notar ide i vadi list nepokretnosti i donosi na uvid
    4) pravi se na licu mjesta kupoprodajni ugovor
    5) Notar nosi ugovor u katastar i radi upis na ime kupca
    6) kupac zove ličnog bankara da novac prebaci na ime prodavca
    7) prodavcu dolazi sms
    8) rukovanje i svako svojim poslom.


    Koštalo me ovo tačno 500e. Ali to je 1% vrijednosti stana. Beznačajna suma.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Muke Nikšićanina: Platio stan uredno, a stan sad pripada dugome

    http://www.vijesti.me/tv/muke-niksic...-dugome-884045

    Prodavac izvadio posjedovni list nekretnine prije potpisivanja ugovora - 1/1 sve uredno, uknjizeno na prodavca. Sačinjen ugovor, Nikčević (kupac) platio, sve legalno. Međutim, javlja se naknadno čovjek koji ima kupoprodajni ugovor ranijeg datuma, i sudija presuđuje u njegovu korist, i Nikčević gubi i pare i stan.

    Sve ovo što si ti uradio ne bi ti pomoglo da se desila slična situacija. Bez obzira što si to radio kod notara. Toliko o tome. Razlog je u tome što nakon kupoprodaje postoji rok od nekoliko mjeseci do kada si ti (kupac) dužan da uknjižiš nekrentinu na sebe + rok katastra od 20 dana da tu promjenu proknjiži.

    Pouka svega: Može postojati više ugovora, pravosnažan je onaj najranijeg datuma, kupac sa ugovorom najranijeg datuma je vlasnik bez obzira ko je prvi uknjižio stan. Jedini krivac je prodavac koji je više puta preprodao stan, ali kako od pojedinca izvući pare, on može otići u zatvor, ali ti ostade i bez para i bez stana. Najsigurnije je kupiti novi stan od provjerenog investitora kod koga se takve stvari nisu dešavale.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne bih ja u ovoj našoj državi ovakvoj kakva je bila sigurna u to...imam dva primjera...prvi, čovjek je prodao svoje nepokretnosti na osnovu uvjerenja iz katastra, nakon 20 godina se ispostavi da je bilo pogrešno zavedeno u katastru i sad muka i za onoga ko 20 godina nema tu imovinu i za onoga ko je ima 20 godina i za onoga kome je greškom bila uzeta 20 godina...ovo je prvi primjer da kad je nešto prevedeno na tvoje ime ne znači da si siguran

    Drugi slučaj, prodata kuća prije dosta godina, umre prvi vlasnik, koji je kuću prodao, i sad novi vlasnik ima poblem sa bivšom suprugom koja je TEK nakon smrti bivšeg tražila dio koji je sad odjednom pripada jer je, kao, nekretnina koju su zajedno stekli prodata bez njene saglasnosti....ne znam kako se to desilo, ali čovjek ni kriv ni dužan ima problem iako je kupio kuću iz 1/1 i preveo je na sebe i godinama živio u njoj...sad je na mukama A ovo je drugi primjer da ono što je na tvoje ime, nije tvoje sa 100% sigurnosti, nazalost
    Kao što rekoh, to što je nekretnina uknjižena u katastru na tvoje ime nije garancija da je ta nekretnina tvoja. U 99% jeste, u 1% se stvari zakoplikuju...
    Last edited by addic7ed; 27-04-16 at 21:33.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Boga mi traže vjenčani list..taj koji ne traži je ili zaboravan-neorganizovan ili nestručan...
    Inače traljave to što mogu.
    Onolike pare šklapaju, a ne snose NIKAKVU odgovornost...
    Za neke druge stvari vjerovatno traže, za kupoprodajni ugovor stana ne traže.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    688
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Traze za ugovor o prodaji 100%.
    Ako je nasledstvo onda se trazi rjesenje o nasledjivanju.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oddo1 View Post
    Traze za ugovor o prodaji 100%.
    Ako je nasledstvo onda se trazi rjesenje o nasledjivanju.
    Ok, u mojem slučaju nisu tražili, traljav notar, šta drugo.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by addic7ed View Post
    [B]



    Kao što rekoh, to što je nekretnina uknjižena u katastru na tvoje ime nije garancija da je ta nekretnina tvoja. U 99% jeste, u 1% se stvari zakoplikuju...
    Znači po tebi teorijski ja mogu uzeti prazan zavodni broj kod Notara (u dosluhu sa njim) na recimo 10.04 i sačekati sa neko kupi stan kasnije i onda ga popuniti i tvrditi da je moj stan.


    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 78
    Last Post: 22-11-15, 19:43
  2. Nekretnine
    By bulit in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-10, 18:41
  3. nekretnine
    By mr in forum Ostali oglasi
    Replies: 113
    Last Post: 18-01-09, 14:36
  4. Replies: 34
    Last Post: 08-10-08, 23:24
  5. Nekretnine
    By Luximus in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 20-03-07, 23:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •