Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 120

Thread: Savjet za investiciju

  1. #51
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imas pare a trazis pomoc na forumu ???


    Splendid....sve na crno !
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  2. #52
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako nas troluje tip


    Ali je u jednom u pravu. Gledao sam kuce u Australiji ove godine i za nekih 700k u Sidneju i Melburnu mozes da kupis nesto skromno. Za milion moze nesto sa 3/4 sobe.

    Sa tim parama si u CG shef grada to je nekih 500-700k eur kad se pretvori od aud u eur.

    Da imam 250k zivog kesha kupio bih 3 stana u PG ostavio nekih 80-100k sa strane, nasao neki posao 700-800eur i cekao biznis oportjuniti
    Naći posao od 700-800€ u cg bi bio žestok poduhvat, zar ne?

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa u Pg konkretno i nije ako imas odredjene kvalitete i vjestine. Bilo koji menadzerski posao imaces 600+. U boljim hotelima na recepciji imas 500... A ako imas neko iskustvo ili vjestine za kojim je potraznja, uz malo srece ne bi trebao da bude problem. Pogotovo kad imas kesh sa strane pa imas vremena da trazis


    Quote Originally Posted by InvestitorPocetnik View Post
    Trolujem vas? Aj molim te objasni mi zasto tako misliš?

    Volio bih lično sa tobom privatne detalje da razmijenim, jel vidim da si ozbiljan u tome što radiš. Nikad se ne zna, možda ispadne neka prilika da se zajedno investira u nešto. Posalji na pm detalje i kontaktiracu te (fb, email..).

    Vraćam se na staru temu.. ja nisam u Sidney ili melburn, al je i ovdje nekretnina u krv. Inače cijene nekretnina u au su među najskupljim u svijetu. A to je osnovna potreba svih nas, krov nad glavom. Odnos cijene nekretnine i godišnje plate ovdje je oko 7-10 puta. Koliko je u cg, ne vjerujem da je gori? Samo da napomenem da na ovih 55k plate državi plaćaš porez od oko 30%. Oni sa najvećom platom daju pola na porez.
    Mislim da trolujes posto kazes da je u Australiji nestalan posao a u CG stalan sto je potpuni apsurd i paradoks.

    Nemam ti kad da budem financial advisor. A kao ti znam situaciju u Australiji posto zivim na relaciji Aus/CG, i smatram da se uz neki pocetni kesh ovjdje moze zivjeti kvalitetnije u nekim sektorima. U drugim kao sto su obrazovanje, zdravstvo, socijalni program ne moze.

    Sa druge strane ne pada mi na pamet da dajem 700k za kucu, 3-4k za registraciju auta, 5-6k za osiguranje kuce i stvari...


    Sto se tice odnosa cijene nekretnine/plate taman je isto u CG. Prosjecna plata 480eur. Prosjecna cijena nekretnine 50k. Znaci 10puta
    Ali u CG je 10000 puta lakse zapoceti privatni biznis nego u Aus. U Cg su poreske stope manje, jeftinija radna snaga, ne treba ti 1000nekih papira i taksi u kolicini kao sto treba u Aus...
    Last edited by Gandalf_White; 22-04-16 at 08:07.
    One Ring to Rule them all...

  4. #54
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pa u Pg konkretno i nije ako imas odredjene kvalitete i vjestine. Bilo koji menadzerski posao imaces 600+. U boljim hotelima na recepciji imas 500... A ako imas neko iskustvo ili vjestine za kojim je potraznja, uz malo srece ne bi trebao da bude problem. Pogotovo kad imas kesh sa strane pa imas vremena da trazis




    Mislim da trolujes posto kazes da je u Australiji nestalan posao a u CG stalan sto je potpuni apsurd i paradoks.

    Nemam ti kad da budem financial advisor. A kao ti znam situaciju u Australiji posto zivim na relaciji Aus/CG, i smatram da se uz neki pocetni kesh ovjdje moze zivjeti kvalitetnije u nekim sektorima. U drugim kao sto su obrazovanje, zdravstvo, socijalni program ne moze.

    Sa druge strane ne pada mi na pamet da dajem 700k za kucu, 3-4k za registraciju auta, 5-6k za osiguranje kuce i stvari...


    Sto se tice odnosa cijene nekretnine/plate taman je isto u CG. Prosjecna plata 480eur. Prosjecna cijena nekretnine 50k. Znaci 10puta
    Ali u CG je 10000 puta lakse zapoceti privatni biznis nego u Aus. U Cg su poreske stope manje, jeftinija radna snaga, ne treba ti 1000nekih papira i taksi u kolicini kao sto treba u Aus...
    Evo samo jedan od milion članaka koje možeš da nadjes online pa će ti sve biti jasno.

    http://mobile.abc.net.au/news/2015-0...survey/6657882

    A inace registracija je oko 600$ a i ostale cijene su mnogo niže nego što si naveo.

    Što se tiče poreskih stopa, slažem se. Primjera radi, ako kupis kuću u au, ROI (return on investment) je oko 5%. To znači ako kupim kuću od 500k$ mogu da je izdajem za nekih 500$ nedeljno. Međutim, tih 500$ ti se dodaje na tvoj taxable income (znači na tvoju normalnu godišnju platu) i onda platiš oko 30% poreza na tih 500$. Znaci ti samo vidiš na kraju oko 300$, pa ti je realni ROI oko 3%.
    Last edited by InvestitorPocetnik; 22-04-16 at 08:34.

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    posto vidimo da ti je sve jasno i da si od ,, pomognite mi ,, dosao da ucis i poducavas onda nema potrebe vise na forum da pises i zapitkujes?
    f6

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InvestitorPocetnik View Post
    Evo samo jedan od milion članaka koje možeš da nadjes online pa će ti sve biti jasno.

    http://mobile.abc.net.au/news/2015-0...survey/6657882

    A inace registracija je oko 600$ a i ostale cijene su mnogo niže nego što si naveo.

    Što se tiče poreskih stopa, slažem se. Primjera radi, ako kupis kuću u au, ROI (return on investment) je oko 5%. To znači ako kupim kuću od 500k$ mogu da je izdajem za nekih 500$ nedeljno. Međutim, tih 500$ ti se dodaje na tvoj taxable income (znači na tvoju normalnu godišnju platu) i onda platiš oko 30% poreza na tih 500$. Znaci ti samo vidiš na kraju oko 300$, pa ti je realni ROI oko 3%.
    600dolara na 3 mjeseca ja pricam za godinu. Definitvno je registracija i osiguranje preko 2.5k..
    Tast moj daje 7000 godisnje za osiguranje kuce i stvari(velika kuca) a bavi se property developmentom tako da mi je on isto pricao za ovo 3% tako da je to istina...


    Konkretno sto se tice ovih poslova sto si naveo. To je relno svuda. Rudarenje je trenutno u opadanju i dosta ljudi gubi poslove. Ali je takav socijalni/radni program da ti bukvalno ne mozes bez posla biti.

    U Adelaidu je najavljeno zatvaranje fabrike automobila. Najavili su to prije 5 godina a zatvaraju 2018. Znaci imas 7godina da se prekvalifikujes i nadjes drugi posao + ti otplate otpremnine itd itd.

    Australija je dobra sto se tice masu stvari, ali meni je stil zivota bolji u CG tako sam valjda navikao
    Last edited by Gandalf_White; 22-04-16 at 09:17.
    One Ring to Rule them all...

  7. #57
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    600dolara na 3 mjeseca ja pricam za godinu. Definitvno je registracija i osiguranje preko 2.5k..
    Tast moj daje 7000 godisnje za osiguranje kuce i stvari(velika kuca) a bavi se property developmentom tako da mi je on isto pricao za ovo 3% tako da je to istina...


    Konkretno sto se tice ovih poslova sto si naveo. To je relno svuda. Rudarenje je trenutno u opadanju i dosta ljudi gubi poslove. Ali je takav socijalni/radni program da ti bukvalno ne mozes bez posla biti.

    U Adelaidu je najavljeno zatvaranje fabrike automobila. Najavili su to prije 5 godina a zatvaraju 2018. Znaci imas 7godina da se prekvalifikujes i nadjes drugi posao + ti otplate otpremnine itd itd.

    Australija je dobra sto se tice masu stvari, ali meni je stil zivota bolji u CG tako sam valjda navikao
    Izvini, moguće da si u pravu, registracija i osiguranje auta su sigurno toliko. . Međutim ja sam samo pričao o registraciji. Ja je plaćam 600$ godišnje, ne pada mi na pamet da osiguravam ovog starog prnjata što ga vozim. A ni da bacam pare na novi auto, bačena para, cijena samo ide dolje.

    To si u pravu što se tiče rudarstva, ali treba da znaš da je australjia (zajedno za kanadom) zavisna od rudarstva više nego mnoge druge zemlje na svijetu. Primjera radi zapadna australjia živi od zeljezne rude i državna kasa se puni od toga isto preko poreza i royalties-a (koje plaćaju velike firme poput bhp i rio tinto) i to su do sad bile ogromne pare. Ali kako je opala cijena željeza drastično u posljednje vrijeme, svi pate. Državne kase se ne pune, manje para ide u obrazovanje, zdravstvo itd. i kidaju se poslovi u istim tim sektorima.

  8. #58
    Join Date
    May 2015
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Peocitah skoro sve sto ste pisali...ovo oko zggrade male je totalna ludorija. Kao prvo. Evo moji imaju plac u mozda najskupljem dijelu Pg. Momisici od kruznog ulicica 18jul. Placevi se prodaju 250-300 m2 ne kazem da ce se prodati,ali toliko cijene. Plus komunalije koje su na tom mjestu paklene. Tako da je matematika jasna. Nemas para za to i ne mozes po forumu,tj mozes da trazis partnere,savjete itd. Jedno bih te savjetovao. CG je postala zemlja prevaranata ,nemoj nikom vj jer je malo postenih ljudi. Nadji kombinaciju kupi u citty kvart 3 poslovna manja i imaces 1500e mj sigurno i eto ne lomi glavu.

    Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    A moze ih uposlit na kamatu npr


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  10. #60
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Da toliko para ulazem u nekretnine, kupio bih plac u Boki, uz more, do nekih 100.000, za ostatak napravio finu kucicu od 300 kvadrata (tesko je dobit dozvolu za vise) koju bih izdavao... od izdavanja otplacivao porez i komunalije a preko bi mi valjda ostala neka platica...
    opalio bih par fensi fotkica i dao kucu na oglas- 500 hiljada... pa ako ko naleti, naleti, vrijedi toliko...
    Last edited by karamazov; 22-04-16 at 20:56.

  11. #61
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Gornja Gorica
    Posts
    1,455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E'o ja ću ti prodat' kuću i radnju, razrađen posa', uz malo ulaganja u proširivanje djelatnosti, brzo bi otplatio uloženo i ostvarivao čist profit. Plus kuću možeš da izdaješ ljeti dobro. Al' ne znaju ljudi

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

  12. #62
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uf. Kakvi su ovo savjeti bez majke

    Sagradi kucu drug za sebe na selu da nije bas blizu gradu, po mogucnosti da je blizu izvor vode i da ima plodne zemlje, napravi staklenik i to sve dobro ogradi. Kupi za jedno 30 40k Investicionog zlata i drzi ga tamo u nekom sefu dobrom.

    To ti je da sacuvas pare kad prsnu finansije i pocnu nestabilnosti po EU i SAD.

    A za ostatak kupi dobar plac na pjenu od mora u Boki i sagradi kucu i izdaj je. To ti je to. Uzimaces za 3 4 mjeseca ljeta dovoljno da zivis lagodno u ostatku godine u CG.


    I da. Ako su ti te pare na banku, ( bilo koju domacu stranu u zemlji ili vani ) MICI to odatle STO PRIJE.


    Pozdrav i dobrodosa u domovinu

  13. #63
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by coach View Post
    Uf. Kakvi su ovo savjeti bez majke

    Sagradi kucu drug za sebe na selu da nije bas blizu gradu, po mogucnosti da je blizu izvor vode i da ima plodne zemlje, napravi staklenik i to sve dobro ogradi. Kupi za jedno 30 40k Investicionog zlata i drzi ga tamo u nekom sefu dobrom.

    To ti je da sacuvas pare kad prsnu finansije i pocnu nestabilnosti po EU i SAD.

    A za ostatak kupi dobar plac na pjenu od mora u Boki i sagradi kucu i izdaj je. To ti je to. Uzimaces za 3 4 mjeseca ljeta dovoljno da zivis lagodno u ostatku godine u CG.


    I da. Ako su ti te pare na banku, ( bilo koju domacu stranu u zemlji ili vani ) MICI to odatle STO PRIJE.


    Pozdrav i dobrodosa u domovinu

    ti si pobjednik definitivno... ako tebe ne poslusa propada mu investicija definitivno
    look right through me

  14. #64
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu je kvarni, consulting se naplacuje, valjda si to naucio na zapadu Bolje te pare ulozi nedje drugo da se obrcu, a odje ih trosis i odmaras, i da te glava ne boli. Nema bolje zemlje za zivota od CG, samo ako imas para, ali za investiranje i biznis je klimava, samo glava da te boli.
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  15. #65
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ispichutura View Post
    U pravu je kvarni, consulting se naplacuje, valjda si to naucio na zapadu Bolje te pare ulozi nedje drugo da se obrcu, a odje ih trosis i odmaras, i da te glava ne boli. Nema bolje zemlje za zivota od CG, samo ako imas para , ali za investiranje i biznis je klimava, samo glava da te boli.

    Kakva genijalna misao..

  16. #66
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ova prica za manju zgradu je totalno losa. Prvo sto bi osijedio od izvodjaca radova kvaliteta itd. Drugo sto vec ima toliko praznih stanova u Pg od Celebica i ostalih kompanija. Dje ces sa njima da se poredis u cijeni ili bilo cim drugom. Pogotovo zato sto oni imaju razradjene sisteme sa drzavom za dozvole itd itd. Tako da kloni se toga ako ne mislis da sebi skratis zivot od stresa.
    Kad vec imas toliko novca onda ti je mozda bolje iskombinuj ga na par stvari. Npr jedna od opcija je to jedan - dva stana za izdavanje. Ostatak smisli nesto drugo i obavezno sebi ostavi rezervu za zivot na par godina kad bi racunao da nemas nikakav prihod od tih investicija u koje ces uloziti.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  17. #67
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    1,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    ti si pobjednik definitivno... ako tebe ne poslusa propada mu investicija definitivno
    Ako ih stavi u banku ili drzi u papir veca mu je mogucnost da mu propadnu nego da mu ne propadnu. A jesam li pobjednik ili nisam vrijeme ce ti pokazat, a iskreno se nadam da grijesim. Ako ti vec moja prica djeluje toliko nenormalno uzmi analiziraj kompletnu makroekonomiju svijeta i principe na kojima pociva i kako funkcionise i od kojih procesa zavisi i gdje ti procesi idu, pa ce ti se samo pokazati.

  18. #68
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,824
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InvestitorPocetnik View Post
    Pozdrav svima!

    Ja vec neko vrijeme živim u inostranstvu i polako počinjem da razmišljam o eventualnom povratku u CG, ako ne ovih par godina onda u narednih 5-10. Ja nisam nikada investirao u nista ozbiljno (osim u neke sitne akcije), ali mislim da je sada pravo vrijeme da počnem o tome da razmišljam.

    Postoji nekoliko potencijalnih investicija o kojima razmišljam i bio bih jako zahvalan ako bi ljudi od iskustva ponudili po koji savjet. Novac koji imam na raspolaganju je oko 250k eura. Jedna od opcija je da kupim nekoliko stanova (možda 4?) I izdajem ih. Međutim ja ne vjerujem puno u tu varijantu jer sam čuo da je kvalitetne stanare tamo jako teško naći i da ljudi imaju puno problema. Isto tako, naš region je dosta ekonomski nestabilan i ja vjerujem da i cijene stanova mogu biti jako nestabilne i da tu mogu izgubiti dosta novca.

    Sledeća opcija, o kojoj ja ne znam nista, je izgradnja malih/niskih zgrada sa 5-10 stanova i prodaja istih. Jel ima neko iskustva u ovoj oblasti? Koliko je teško za prosječnog čovjeka bez građevinskog iskustva da se upusti u tako nešto? Koliko je to izvodivo?

    Zahvaljujem puno!
    Ja bi na tvom mjestu davao pare pod kamatu. To ti je ovdje skoro pa legalno. Posle nekolke godine sa poznanstvima uđi u gradnju stanova. To je već drugi nivo. Nakon toga uđeš u politiku. Onda si grof. Ja bi tako.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #69
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    21
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja bi na tvom mjestu davao pare pod kamatu. To ti je ovdje skoro pa legalno. Posle nekolke godine sa poznanstvima uđi u gradnju stanova. To je već drugi nivo. Nakon toga uđeš u politiku. Onda si grof. Ja bi tako.
    Haha evo me fino nasmija i da unajmim dva bildera da lome noge i ruke neurednim platisama, i dje ces boljeg posla

  20. #70
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kako nas troluje tip


    Ali je u jednom u pravu. Gledao sam kuce u Australiji ove godine i za nekih 700k u Sidneju i Melburnu mozes da kupis nesto skromno. Za milion moze nesto sa 3/4 sobe.

    Sa tim parama si u CG shef grada to je nekih 500-700k eur kad se pretvori od aud u eur.

    Da imam 250k zivog kesha kupio bih 3 stana u PG ostavio nekih 80-100k sa strane, nasao neki posao 700-800eur i cekao biznis oportjuniti
    Posao sa 700-800eur u CG nista ne predstavlja ako imas porodicu a zena ne radi. Znam iz sopstvenog iskustva.
    Ja za zadnjih 5-6 godina koliko imam toliku zaradu nisam centa ustedio, a ne placam stan i vozim auto staro 18 godina. Nidje putova nisam, niti dje izlazim i ne trosim pare na luskuzne stvari i skupu odjecu.
    Sve pare idu na:
    ishranu (nikad ne fali mesa, voca i povrca)
    hemija i druge kucne potrepstine
    racune (mob, internet, TV, struja, voda)
    grijanje na drva (kupe se, 350-400eur 10metara, cijepam sam)
    gorivo i odrzavanje auta (registracija, povremene popravke, jednom godisnje ulje filteri)
    zdravlje i ljekovi (ako je luksuz odemo privatno da ne bi cekali mjesecima na preglede)
    cestitke prijateljima (svako malo neko se zeni/udaje, nekome se dijete rodi)
    roba (nista skupo, obuca do 50-60eur)
    ponesto sa interneta se poruci
    igracke djeci
    odrzavanje dvorista, i vocaka oko kuce
    itd.

    Jel ovo neko uzivanje u zivotu zaraditi i potrositi na svakodnevne zivotno potrebne stvari?
    E stvarno nemam dugova i kredita.
    Last edited by autodijagnostika; 11-05-16 at 09:11.

  21. #71
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    @autodijagnostika potpis i pecat. Ne znam kako ljudi sa 400e zive, ali mi ne mozemo ni sa duplo vise da ustedimo nista.

    Sent from my MX5 using Tapatalk

  22. #72
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    E jesam, ako je to luksuz, svremena na vrijeme trknem za picu ili cevape u restoran. Zenu izvedem na veceru za godisnjicu braka.
    I onda ti dodju ovi sa njihovim navodnim platama
    http://www.vijesti.me/vijesti/dalibo...a-stana-887436
    I onda oni recu tebe i mene da oni ne zive nista bolje?
    Last edited by autodijagnostika; 11-05-16 at 09:31.

  23. #73
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    U pravu si . Ali kao i uvjek istina je neđe na sredini . Ljudi zive i sa 100 evra mjesecno a imam prilicno poznanika kojima ni pet sest hiljada mjesecno nije dovoljno .

  24. #74
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Vidi, ja ih znam koji zaradjuju isto ka ja ili manje pa voze novo auto od 20.000 eura. Ali nikad ne idu kod privatnog doktora no vazda cekaju i guzvaju se u Klinicki.
    E sad jesu li oni u pravu sto to tako rade pa mogu da ustede za skuplje stvari mozemo da diskutujemo.
    Nekima je bitno da se vidi da imaju i mogu. Al zato zakidaju na sebi.
    U tome nije poenta.
    Poenta je u tome koliko zaradjujemo.
    Last edited by autodijagnostika; 11-05-16 at 10:05.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ne rekoh ja da se moze zivjeti normalno daleko od toga rekoh da imam u stek 250k...

    A mene bez rente mjesec ne moze izaci ispo 1000 kad nidje ne idem. Svaki dan prodavnica 20ak eur makar..
    One Ring to Rule them all...

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Savjet
    By HereWeGo in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 20-05-11, 19:20
  2. Replies: 36
    Last Post: 01-12-10, 21:37
  3. savjet
    By zviuk in forum Software
    Replies: 3
    Last Post: 02-03-10, 07:53
  4. savjet
    By remark in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 31-03-07, 16:53
  5. savjet
    By Grungy in forum Nokia
    Replies: 0
    Last Post: 20-03-07, 18:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •