Results 1 to 16 of 16

Thread: The weeping (Wo)Man..

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default The weeping (Wo)Man..

    Jesu li, zbilja, kako Pikaso ustvrdi, žene "suffering machines"?
    A kako muškarci onda pate?


    ..svako u svoje ime..
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  2. #2
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Pa ajde, da cujemo tebe
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  3. #3
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Ja sam jednom mislio da patim al na kraju je to bio konjuktivitis. Nekakvu pashchad sam dirao pa onda ochi i vas sam bio krmeljav i u suze dva dana. Poklopilo se sa jednim raskidom pa sam pomislio da patim. Mozda mi je i samog sebe bilo zao. I danas me to pitanje muchi.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 26-03-16 at 20:11.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #4
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Svi mogu da pate ali ne moze svako niti zeli da se ukljuci i osjeti tudju patnju. Ipak je to jedno tanano osjecanje, mrak duse u kojem nije lako ucestvovati, niti se moze podijeliti sa svakim.
    Jednom davno bijase jedna djevojka.. kada sam se budio po noci budila se samnom ,grlila, docekivala jutra bez rijeci ..Osjecali smo jedno drugo.
    Sve je prestalo kada smo postali.. srecniji ..
    ***es srecu
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    ...niti se moze podijeliti sa svakim.
    .
    .
    .
    O tome se i radi. Zasto dijeliti uopste. Patnja, zlo, mrak, muka, nazovi ga kako hoces, je neophodna. Ako si stalno srecan nema napretka. Iz konflikta se radja potencijal. To moze biti poezija, filozofija, religija, umjetnost... Ako je dijelis gubis je, a onda gubis i potencijal. Sa nama podijeli rezultat.


    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 26-03-16 at 20:54.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Pa ajde, da cujemo tebe
    Pa dobro.. Nije da volim da odgovaram na teme koje "ja" otvorim, ali kad je prvi post ovakav, 'ajde.. nek' se desi..

    Patim samo kad se poistovijetim s Drugim. A to mogu da kontrolišem.
    Nikad nisam patila zbog nečeg što se meni desilo ili nije, a nije da mi je život dosadan, po mjerilima velike većine. Bilo je tu i svega i ničega, istovremeno a i ne.
    Je li to neka vrsta glume, ja nisam sigurna.
    Ali, eto, mogu sebi svašta da naredim, to stoji.
    Učenje, svakako.. konstantno.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #7
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    O tome se i radi. Zasto dijeliti uopste. Patnja, zlo, mrak, muka, nazovi ga kako hoces, je neophodna. Ako si stalno srecan nema napretka. Iz konflikta se radja potencijal. To moze biti poezija, filozofija, religija, umjetnost... Ako je dijelis gubis je, a onda gubis i potencijal. Sa nama podijeli rezultat.


    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Ne postoji zasto, ne tezi se tome.Trcati okolo ,ispoljavati i rasipati, traziti nekoga ili nacin da dijelimo , biti u - ja sam dekadentni umjetnik
    fazonu je razvodnjavanje i idi(j)otluk. Krecuci se kroz zivot, od svih susreta, koji nas uglavnom samo malo ocesu i dotaknu na periferiji, desi se ponekada, rijetko , potpuno obostrano ogoljivanje u mraku, dvije duse..Intenzitet i kvalitet osjecanja mu ne daju da traje a nepisana poezija je rezultat..Misljenja sam da patnja sama po sebi nema taj kvalitet. Ako se desi taj slucajni susret ne otvoriti se, ne ogoliti, je kukavicluk. A "kukavicluk je najtezi porok"..
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Patila sam mnogo, i u tom periodu patnje za izgubljenom ljubavi patila sam zbog svega uz to, zbog gladnih, siromasnih, sakatih, onih koji pate . Onda sam se zaljubila ponovo i shvatila da je bio u pitanju samo ego. Ostala je samo saosecajnost prema onima koji pate zbog razloga van njih samih.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ja kad patim, kad me nesto "pogodi" prvi znak je bol u zelucu. Pricamo o bas crnim momentima zivota, ne o glupostima... Tako jak da mi dodje dusu da ispovracam. I onda taj dan provedem prakticno u krevetu jer se pomjeriti ne mogu od bolova. U narodu sindrom poznat kao "nervoza". Mislim da ako ikad uspijem nervozu da iskorijenim, da ce sve mnogo lakse biti. Pa cak i momenti "patnje" ce biti podnosljiviji.

    Zenama je zaplakati kao popiti casu vode, poslije 5 min mogu da se smiju kao da se nista nije dogodilo. U sustini, kad dodje do patnje, mislim da muskarci iskrenije tuguju !

  10. #10
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Upravo to, muškarci nekako kriju u sebi
    A naravno da svi pate..neko na ovaj, neko na onaj način..
    Nekome se to da primijetiti, nekome ne.
    I tako u krug, začarani.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Sve te "patnje" su samo prividne u najčešćim slučajevima. Isto kao i što je osjećaj ljubavi......samo subjektivan osjećaj koji ljudi na neki NEOBJAŠNJIV način uspiju da udesetostruče obmanjujući samog sebe! Onaj ko može da pati a to znači i da umije i da voli, nema potrebu za bilokakvom tetatralnošću. Već se ni ne da primijetiti u tuđim očima. Sve osim ovoga je samoobmana koja je zastupljena u nekihhhhhhhh 90-ak% slučajeva. Ljudi ne poznaju sami sebe , kao ni varljivost sopstvenih osjećanja

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo... View Post
    Ja kad patim, kad me nesto "pogodi" prvi znak je bol u zelucu. Pricamo o bas crnim momentima zivota, ne o glupostima... Tako jak da mi dodje dusu da ispovracam. I onda taj dan provedem prakticno u krevetu jer se pomjeriti ne mogu od bolova. U narodu sindrom poznat kao "nervoza". Mislim da ako ikad uspijem nervozu da iskorijenim, da ce sve mnogo lakse biti. Pa cak i momenti "patnje" ce biti podnosljiviji.

    Zenama je zaplakati kao popiti casu vode, poslije 5 min mogu da se smiju kao da se nista nije dogodilo. U sustini, kad dodje do patnje, mislim da muskarci iskrenije tuguju !
    mogu se složiti sa tim a kad vidim mušku suzu, da stvarno mislim da je smak svijeta! Uopšte. A kod mojih momaka ne bih nikad voljela da je vidim jer to bi stvarno značilo katastrofu...medjutim ne slazem se sa konstatacijom da žene mogu da zaplaču kad hoće...mogu neke, kao što ima i onih koje rijetko plaču a i onih koje plaču samo kad su jako povrijedjene... ne volim da prikažem trenutke slabosti, a nije da ih nemam ali baš ne volim cmizdravice
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #13
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Bilo je tu i svega i ničega, istovremeno a i ne.
    Da nije Svetozar tamo gdje je, pomislio bih da je on ustvari Raquel... :grumpy:

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kukanje i samosažaljivanje su mi hobiji. Volim da od sebe pravim tragičnu dramatičnu heroinu mučenicu više nego leba da jedem.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Billy Hills View Post
    Da nije Svetozar tamo gdje je, pomislio bih da je on ustvari Raquel... :grumpy:
    Sve smo mi Svete.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo... View Post

    Zenama je zaplakati kao popiti casu vode, poslije 5 min mogu da se smiju kao da se nista nije dogodilo. U sustini, kad dodje do patnje, mislim da muskarci iskrenije tuguju !
    Uf,ne slažem se sa ovim...Mislim možda je to ponegdje slučaj,ali ako polazim od sebe nikako.Patnja mi je duboka pa se samim tim i teško iskaže na taj način.Ne umijem niti mogu da pustim suzu kad sam do srži povrijedjena i tada mi se obično pojave simptomi onih promislećih emocija tj odjednom mi je hladno...Medjutim,to što u tim situacijama ne mogu da pustim suzu ne znači da ne mogu kad vidim neke stvari van.Jer nešto u okolini baš može onako odjednom da me gane...
    Ovaj post def. ne važi kad su smrtni slučajevi u pitanju,kad odlaze zauvjek naši najdraži.



    "Tiha voda brijeg roni..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •