Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 175

Thread: Ponižavajući poslovi

  1. #51
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Nije isto raditi neki posao u sređenoj zemlji (sređenom društvu) i raditi taj isti posao ovdje kod nas. Pričam generalno, u velikoj većini slučajeva je tako. Već prežvakana tema, da ne dužim priču...
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  2. #52
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,306
    Thanked in
    2,010 Posts

    Default

    SLOVAČKA TRAŽI 150 RADNIKA IZ CRNE GORE

    23/12/2016 | Aktuelno, Slider


    Za potrebe auto-industrije u Slovačkoj, Personalna agencija Labeo traži 150 radnika iz Crne Gore. Zavod za zapošljavanje poziva lica sa evidencije nezaposlenih, zainteresovana za rad u Slovačkoj, da se prijave svojim savjetodavcima u mjestu boravka. Riječ je o legalnim radnim migracijama.Personalna agencija Labeo traži operatere proizvodnje i pomoćne radnike u automobilskoj industriji. Praksa nije potrebna, poslodavac obučava. Traže se radnici sa osnovnim obrazovanjem, zanatom, maturom, višim obrazovanjem.Zarada je 650 eura bruto (neto 516), a nakon tromjesečnog probnog perioda 750 eura (neto 586). Obezbjeđen je besplatni smještaj i besplatni prevoz do i sa radnog mjesta.
    Smještaj je u zajedničkim prostorijama – tipa studentski dom.

    Detalji iz kolektivnog smjestajaBenefiti, kako je navedeno u ponudi: obezbjeđena socijalna i zdravstvena zaštita (stomatološka zaštita nije obezbjeđena), naknada u vidu ekstra plate po isteku 12-mjesečnog ugovora, ekstra plaćanje za prekovremene sate, božićni pokloni za njegovu/njenu porodicu, 30% sredstava za refundaciju avionske karte (u slučaju 12-mjesečnog ugovora i kartu treba da kupi naša kompanija).Agencija pruža asistenciju pri vađenju viza, radnih dozvola, boravišnih dozvola, otvaranje žiro računa.Datum početka rada je 16. januar 2017.Mjesto rada: Nove Mesto nad Vahom – Kocovce, Slovačka, u fabrici “Hella Automotive – Frontlihghting System“ na poslovima izrade dijelova za automobile.Trajanje ugovora: 6-mjesečni i 12-mjesečni ugovori (u ovom slučaju plaćen godišnji odmor u trajanju od 20 dana).Prva tri mjeseca obuka–obuka jedan mjesec, druga dva mjeseca – rad pod nadzorom. 6-mjesečni period – probni period, poslije toga će se produžavati ugovori.Uslovi rada: 12-časovne smjene (prvog dana 12-časovna smjena, drugog dana 12-časova noćna smjena, nakon toga dva dana su slobodna – u skladu sa slovačkim zakonom).Intervjui su planirani u Crnoj Gori od 9.- 13. januara 2017. Tada je predviđeno i potpisivanje Memoranduma o saradnji između Zavoda za zapošljavanje i Agencije »Labeo«, koja ima licencu resornog ministarstva Slovačke

    Izvor: ZZZCG.me
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako se prijavit na ovo?

  4. #54
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Vjerovatno prvo treba poć do savjetodavca na biro. Tj. to je trebalo uradit prije ovih intervjua.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  5. #55
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Dosta mala plata s obzirom da se radi o Sloveniji.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  6. #56
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posao je inace u Slovackoj, a ne u Sloveniji.

  7. #57
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    On topic, ponizavajuci posao je da radim za bilo koga tokom sezone na primorje, cast izuzecima ako postoje...
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  8. #58
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    500e u slovacku. Dno. Aj da je makar 1000, a ovo je bas izrabljivanje.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  9. #59
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    750 je posle drugog mjeseca.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Clapton, 750 je bruto, ti dobiješ na ruke 580, tako piše.

    Baš izrabljivanje, u Slovačkoj je to najniža plata ja vjerujem. A onda, vidim da hrana nije uključena, tako da je na njihove cijene to veliki trošak...

    Nije ni čudo što traže radnike sa strane, to nema šanse da će ijedn slovak radit...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  11. #61
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a brao...

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Clapton, 750 je bruto, ti dobiješ na ruke 580, tako piše.

    Baš izrabljivanje, u Slovačkoj je to najniža plata ja vjerujem. A onda, vidim da hrana nije uključena, tako da je na njihove cijene to veliki trošak...

    Nije ni čudo što traže radnike sa strane, to nema šanse da će ijedn slovak radit...
    Minimalna plata u Slovackoj je 405 eura

  13. #63
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Svejedno... kad sračunate isto je jako malo. Ali bolje i to nego ođe ništa.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    nema ponizavajuceg posla... svaki je posao dobar kad se radi casno i posteno.

    Jedino nikad ne bih dao da me neko bije ili psuje na poslu ostalo sve moze
    One Ring to Rule them all...

  15. #65
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ne kontam....plaćen ti je smještaj i prevoz do posla....i imaš platu skoro 600 eura....iskreno, nije to mnogo, ali generalno, ovdje moraš završiti fakultet i dobijati platu od maximum 600 eura, plaćati stan, hranu i prevoz! Ada zaboga, ako mislite da je bolje sjedjeti bez banke nego raditi po godine za 600 eura ili godinu dana, onda sjedite, niko ne brani
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #66
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Matematička vaspitačica recimo...
    ilivam svako ućerivanje korisnog tamo đe kukavnom većinom na kraju ovlada medijski kič, šund, primitivizam...
    ilivam borbe sa vjetrenjačama.

    Last edited by Xerxes; 10-01-17 at 00:41.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #67
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,306
    Thanked in
    2,010 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne kontam....plaćen ti je smještaj i prevoz do posla....i imaš platu skoro 600 eura....iskreno, nije to mnogo, ali generalno, ovdje moraš završiti fakultet i dobijati platu od maximum 600 eura, plaćati stan, hranu i prevoz! Ada zaboga, ako mislite da je bolje sjedjeti bez banke nego raditi po godine za 600 eura ili godinu dana, onda sjedite, niko ne brani

    Iskreno, ovo dođe čak i gore nego da radiš u Idei za njihovih nevjerovatnih 210 eura.


    Ako ideš 1000km od kuće, onda ćeš valjda za posao koji je izrazito težak i koji uključuje preko 10 sati efektivnog rada dnevno, i uslove (bez plaćene hrane, sa smještajem i toaletom kojeg djeliš sa 4-8 'stranaca' i drugim smetnjama i neugodnostima) pucati na daleko veći iznos od tih 516 eura (ako živiš od vazduha) a koje realno možeš dobiti kući na tacni u prvom kafiću.



    Ova ponuda ZZZCG je sramna i vrijeđa ljudsko dostojanstvo.
    Last edited by starwalker; 10-01-17 at 01:16.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #68
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ja ne smatram tako...ako imaš ovdje posao za 500 eura onda je ok ali ako si bez posla i ako godinama ne uspijevaš da ga nadješ onda ne mislim da je sramno! Istina je da je radno vrijeme 12 sati, ali ako sam dobro shvatila, u dva dana imaš 24 sata, pa si dva slobodan što znači da radiš 48 sati nedeljno...ne znam, nije nešto da letiš, ali ako nemaš ništa pametnije, onda je to pametnije nego ništa. Sramno je da u našim bolnicama za posao koji je odgovoran jer se odnosi na ljudski život, sestre imaju mnogo manje plate iako rade po smjenama, iako su im smjene po 12 sati....plus nemaju dovoljno sredstava za normalan život ako imaju porodicu i ako im partner radi boje plaćen posao u CG....
    Polazim od toga da ovo niti je trajno rješenje, niti je nešto što moraš raditi duže od 6 mjeseci...i da se odnosi na momke i djevojke koji nemaju porodicu i nemaju posao...dalje, nijesam radila u auto indistriji, ali jesam čula priče poznanika koji jesu, u Njemačkoj...nijesam stekla utisak da je fizički baš toliko teško, mahom je automatizovano,ako zanemarimo da si daleko od porodice i radno vrijeme od 12 sati... što ne znači da nema pogona koji su teški za rad....eto, što neko gore reče, mislim Gandalf, nema sramotnih poslova i to je moj stav iako nijesam neka vrijednica i lično bih radije ovdje radila za 300 nego tamo za 600...ali ako biramo izmedju deset godina bez posla i nemogućnosti da ga nadješ u dogledno vrijeme, dileme nema
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #69
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoje prvi i drugi ljudi.......pa onda praznina......pa tek onda MI četvrti ljudi. Prvi ljudi su ELITA. Tj. ljudi koji su na funkcijama. Drugi ljudi su samo drugi jer nema dovoljno mjesta na postolju pored prvih. Ali po svemu drugom uključujući i DIPLOME ne zaostaju ni za ČIM drugo od prvih. Upravo zbog tog kompleksa drugih ljudi u odnosu na prve, smo mi ostali dobili ime "ČETVRTI". Zašto četvrti, zašto ne treći???? E zato da bi postojala što veća razlika između njih i ostatka svijeta. Njihovi kompleksi su prouzrokovali brutalni genocid nad trećim ljudima. I istrijebili ih sa lica zemlje
    Ne postoji pošteni ponižavajući posao. Postoji samo ponižavajuće držanje. Dostojanstvo je diploma NAD diplomama. I jedino njega ove ostale seljačine ne mogu da kupe ili falsifikuju. Tu na žalost ne pomažu ni mama ni tata, a ni rođak ili kum na položaju
    Mnogo volim da gledam ljude.......ja sam osoba sa posebnim potrebama.......ja imam NEODOLJIVU potrebu da posmatram FACEEEEEEEEEEEEEE

  20. #70
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne kontam....plaćen ti je smještaj i prevoz do posla....i imaš platu skoro 600 eura....iskreno, nije to mnogo, ali generalno, ovdje moraš završiti fakultet i dobijati platu od maximum 600 eura, plaćati stan, hranu i prevoz! Ada zaboga, ako mislite da je bolje sjedjeti bez banke nego raditi po godine za 600 eura ili godinu dana, onda sjedite, niko ne brani
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja ne smatram tako...ako imaš ovdje posao za 500 eura onda je ok ali ako si bez posla i ako godinama ne uspijevaš da ga nadješ onda ne mislim da je sramno! Istina je da je radno vrijeme 12 sati, ali ako sam dobro shvatila, u dva dana imaš 24 sata, pa si dva slobodan što znači da radiš 48 sati nedeljno...ne znam, nije nešto da letiš, ali ako nemaš ništa pametnije, onda je to pametnije nego ništa. Sramno je da u našim bolnicama za posao koji je odgovoran jer se odnosi na ljudski život, sestre imaju mnogo manje plate iako rade po smjenama, iako su im smjene po 12 sati....plus nemaju dovoljno sredstava za normalan život ako imaju porodicu i ako im partner radi boje plaćen posao u CG....
    Polazim od toga da ovo niti je trajno rješenje, niti je nešto što moraš raditi duže od 6 mjeseci...i da se odnosi na momke i djevojke koji nemaju porodicu i nemaju posao...dalje, nijesam radila u auto indistriji, ali jesam čula priče poznanika koji jesu, u Njemačkoj...nijesam stekla utisak da je fizički baš toliko teško, mahom je automatizovano,ako zanemarimo da si daleko od porodice i radno vrijeme od 12 sati... što ne znači da nema pogona koji su teški za rad....eto, što neko gore reče, mislim Gandalf, nema sramotnih poslova i to je moj stav iako nijesam neka vrijednica i lično bih radije ovdje radila za 300 nego tamo za 600...ali ako biramo izmedju deset godina bez posla i nemogućnosti da ga nadješ u dogledno vrijeme, dileme nema
    Džaba pričaš, ovaj naš narod, to su ti velika gospoda Ponižavajuće im je da odu da probaju da zarade nešto, a nije im ponižavajuće da uzimaju od majke 2 eura za kafu, spavaju do podna. Odigraće kladionicu, dobiće koji euro na tombolu i biće presrećni.
    Poniženje je ono kako ovaj narod živi i ćuti, e to je poniženje. Nastaviće da živi kod majke i tate, da radi za bijedne pare, da kuka naglas a kad dodju izbori "dobro je to". Prodju izbpori, ukidaju se naknade, povećavaju se nameti, skaču cijene, a vi pričajte o ponižavajućim poslovima u Slovačku.
    Ne govorim o ljudima koji rade i zaradjuju, to je ok. Ja ovdje imam dobar posao, familiju, prijatelje, stan i kuću, ali isto bi se razmišljalja da odem u neku sredjenu zemlju i ne gledam ove jade.

  21. #71
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Pisanje.
    Očigledno, ni stida ni srama nemam.
    Subjektivnost je rak-rana pisaca. Dok su metastaze čitaoci (čitaj-GUTAČI) tih "fantazija" i slijepo ih uzimajući kao ličnu objektivnost pod autoritetom knjige (što je nekad bila) kao predmeta. Danas je knjiga isto što i krst u rukama popa. Pa čitaoci (gutači) misle da s njom u rukama mogu da razgone plitkoumnost. Tako je opstala bestidnost

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Dan danas kad nenajavljeni banu u kancelariju (pošto se ovaj posao obavlja najviše putem mailova i telefona, raskantali smo se s dolaznicima, koji su navraćali dok smo bili u centru zbog svega (dosadno im doma, tu su kroz grad, pa da svrate, toalet- nužda zakon mijenja, da sačekaju autobus, voz itd), sem onoga što treba), samo kažem:
    - Ne znam ja ništa, agenti nijesu tu, ja ovđe samo čistim .

    a tačno ga vidim prodaje zemlju tamo neđe put Tasmanije - ni on sam ne zna đe...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #73
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja ne smatram tako...ako imaš ovdje posao za 500 eura onda je ok ali ako si bez posla i ako godinama ne uspijevaš da ga nadješ onda ne mislim da je sramno! Istina je da je radno vrijeme 12 sati, ali ako sam dobro shvatila, u dva dana imaš 24 sata, pa si dva slobodan što znači da radiš 48 sati nedeljno...ne znam, nije nešto da letiš, ali ako nemaš ništa pametnije, onda je to pametnije nego ništa. Sramno je da u našim bolnicama za posao koji je odgovoran jer se odnosi na ljudski život, sestre imaju mnogo manje plate iako rade po smjenama, iako su im smjene po 12 sati....plus nemaju dovoljno sredstava za normalan život ako imaju porodicu i ako im partner radi boje plaćen posao u CG....
    Polazim od toga da ovo niti je trajno rješenje, niti je nešto što moraš raditi duže od 6 mjeseci...i da se odnosi na momke i djevojke koji nemaju porodicu i nemaju posao...dalje, nijesam radila u auto indistriji, ali jesam čula priče poznanika koji jesu, u Njemačkoj...nijesam stekla utisak da je fizički baš toliko teško, mahom je automatizovano,ako zanemarimo da si daleko od porodice i radno vrijeme od 12 sati... što ne znači da nema pogona koji su teški za rad....eto, što neko gore reče, mislim Gandalf, nema sramotnih poslova i to je moj stav iako nijesam neka vrijednica i lično bih radije ovdje radila za 300 nego tamo za 600...ali ako biramo izmedju deset godina bez posla i nemogućnosti da ga nadješ u dogledno vrijeme, dileme nema
    te medicinske sestre ne zasluzuju ni centa vise jer se vecina njih ponasaju kao klosarke te koje valjaju eto ima dje da odu nauce jezik za dva mjeseca i vrata su im otovrena norveska njemacka austrija holandija da biraju plus sto mogu i visu da upisu a ja bi volio da ti posaljes nekog tvojeg u slovacku da radi tamo pa neka nam javi je li zadovoljan sa ovim sramnim uslovima jesi li radila kad posao dje ti je radni dan traje 12 sati i to jos nocnu smjenu? objasni mi sto ce da radi kad podje tamo da radi za 500 e vjerovatno ce donijet za pola godine 3000 e to sam siguran posto nece nista trosit

  24. #74
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Možda nađe neku Slovakinju da se priženi. To je, onako, najbolji ishod.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  25. #75
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da jeste ponizavajuce. Jadno je i bezobrazno. Govorim za ovu ponudu za rad u Slovackoj. Kao što reče starwalker, kada odes 1000 km od kuce, da zivis u studentskom domu sa radnicima, to ne radis za 500e.
    To sto je bezocna bezobrastina uhljeba kod nas, i ogavno samozadovoljstvo onih kojima je dobro ne njihovim zaslugama (vec njihovih roditelja, rodjaka, poltronstinom i sl.) ne smije stvoriti new normal, na taj nacin sto ce onima koji vrijede nametnuti osjecaj krivice i skrozati njihovu ambiciju (iako je cesto neopravdana), njihova nastojanja i borbu. Zalosno je samo kada situacija postane takva da je malo izbora. Nikako se ne slazem sa kvazimoralisanjem i jadnom bezobraznom perfidnoscu kojima se zele opravdati ovakvi poslovi, i ne samo opravdati, vec proglasiti dobrom prilikom. Kao sa Plantazama i branjem grozdja kad je ministarka rekla da ima posla ali nece da se radi.
    Svakako, velika vecina naseg stanovnista su, ne mogu naci blazi izraz (ili mogu, ali necu), obicne budale, pa se na njih ovo i ne odnosi. Zato i imamo vlast kakvu imamo, i njihovim zajednickim naporom postaje destinacija za izvoz najnizeg moguceg kadra. Ali to nikako ne znaci da se ovakve ponude trebaju prihvatiti, jer je ovo ne samo gazenje, vec perfidno ismijavanje svakog ko ima imalo opravdanog dostojanstva. Na kraju, sve je na coeku samom, prije ili kasnije.

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Internet poslovi
    By podgoricko-dijete in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 14-11-13, 00:22
  2. Sezonski poslovi
    By Mojsije in forum Sve i svašta
    Replies: 69
    Last Post: 16-05-09, 21:09
  3. Sezonski poslovi
    By Titania in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 05-03-07, 01:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •