Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 63 of 63

Thread: Kumara

  1. #51
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,511
    Thanks Thanks Given 
    5,373
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Sto imaaa kume?


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  2. #52
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Jel taj rad bio @kaemSe
    Last edited by djuka_pv; 06-03-17 at 19:29.

  3. #53
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,511
    Thanks Thanks Given 
    5,373
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Vrlo slican


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  4. #54
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Trojicu sam vjenca. Neke sto su me zvali da ih krstim sam mora "odbit" zato sto ja nisam krsten pa ih ne mogu krstit.
    Trebalo bi jos jednoga, 2 kuma da nabavim ovako preko vjencanja i to je to za ovaj zivot. A ako se krstim mozda ih jos bidne.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  5. #55
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,037
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,538
    Thanked in
    3,115 Posts

    Default

    treba sto vise kumova imat, za ne daj boze


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #56
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    1,003
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    "A zvali smo jedan drugoga kume još kad smo mali bili, pa ajd da održim riječ"
    A nijesu se gledali zadnje 20 godina.
    Standardan izgovor pošto nema koga drugo zvat.

  7. #57
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imam 2 krstena kumstva samo.Ona s kojom sam se uzajamno krstila nije bas ozbiljno shvatila sto znaci krsteno kumstvo(dok sam ja shvatila da nisam izabrala pazljivo) pa mi je smjestila nesto dobro.Od tad se zavukla u misju rupu tj nisam je vise srela.Druga koju sam ja krstila mi je tu i bliske smo,na taj duhovan nacin pazim na nju i cuvamo kumstvo.



    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #58
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Izuzetno ozbiljna tema, za mene makar.

    Moj krsteni kum, koji je mene krstio, nasljedno kumstvo u pitanju vise koljena, ozbiljan stariji covjek iz patrijalhalne porodice koji znaju sta je krsteno kumstvo i sta to znaci, covjek koji na mene ima uticaj jednak kao sto je imao moj otac, covjek koji je velikim dijelom uticao na moje vaspitanje svojim savjetima. Njega kao svog oca gledam, posto zivi u drugom gradu, desavalo mi se 4-5 puta da mi pane na pamet on iz cista mira nicim izazvan i to kazem porodici, kad pola sata kasnije on nenajavljen zvoni na vrata, prosto ne mogu da opisem to. Veliki sam vjernik i na osnovu toga posmatram i ovo pitanje. Bilo kad dodje kod nas u kucu ili se neki skup organizuje, kum sjedi u vrh stola na mjesto domacina koji mu mjesto cuva dok kum ne dodje.

    Tako da sam vaspitavan da je krsteni kum duhovni otac, osoba koja ima najvece moguce postovanje u mom zivotu.
    Na osnovu toga sam prihvatao ili odbijao krstena kumstva, ako mi je osoba bitna i ako vidim da na isti nacin posmatra na krsteno kumstvo kao ja prihvatao sam da krstim te osobe, ako ne odbijao sam i pitao sam svestenika je li lose odbiti kumstvo, rekao je da to nema uporiste u vjeri i da je to individualni nas odnos prema toj osobi i da mozemo odbiti.
    Samo su mi rekli da ne valja odbiti ako ti neko pred crkvom ponudi da mu budes kum a ne poznajes ga jer to znaci da je tebe njemu sami Bog poslao i to se ne odbija, a sve ostalo je individualno. Na osnovu toga sam prihvatao i odbijao kumstva.

    E i da, nasljedno kumstvo se ne prekida, to je prijateljstvo koje se prenosi sa koljena na koljeno.

    Ja sam krstio 3 osobe iz jedne porodice, u pitanju je nasljedno kumstvo, vrhunske osobe, istinski vjernici, oni postmatraju to pitanje kao i ja, svakodnevno se cujemo i gledamo, niti jednu odluku u zivotu ne donose da mene ne pitaju za misljenje, nista u njihovom zivotu se ne desava bez mog pocasnog mjesta u svemu tome. Zaista je cast biti krsteni kum takvim osobama.

    Imam jos jednu porodicu ciju je djecu moj otac krstio, oni su nam kao familija bukvalno, uvijek smo se posmatrali kao jedna kuca.

    Vjencana kumstva ne smatram kumstvima vec svjedocima. TO se pretvorilo u paradu i gledanje materijalnog faktora. Postoji samo 2-3 osobe tj moja 2-3 najbolja druga kojima bih pristao da budem vjencani kum, ostale sve sam odbijao i odbijacu.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  9. #59
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Izuzetno ozbiljna tema, za mene makar.

    Moj krsteni kum, koji je mene krstio, nasljedno kumstvo u pitanju vise koljena, ozbiljan stariji covjek iz patrijalhalne porodice koji znaju sta je krsteno kumstvo i sta to znaci, covjek koji na mene ima uticaj jednak kao sto je imao moj otac, covjek koji je velikim dijelom uticao na moje vaspitanje svojim savjetima. Njega kao svog oca gledam, posto zivi u drugom gradu, desavalo mi se 4-5 puta da mi pane na pamet on iz cista mira nicim izazvan i to kazem porodici, kad pola sata kasnije on nenajavljen zvoni na vrata, prosto ne mogu da opisem to. Veliki sam vjernik i na osnovu toga posmatram i ovo pitanje. Bilo kad dodje kod nas u kucu ili se neki skup organizuje, kum sjedi u vrh stola na mjesto domacina koji mu mjesto cuva dok kum ne dodje.

    Tako da sam vaspitavan da je krsteni kum duhovni otac, osoba koja ima najvece moguce postovanje u mom zivotu.
    Na osnovu toga sam prihvatao ili odbijao krstena kumstva, ako mi je osoba bitna i ako vidim da na isti nacin posmatra na krsteno kumstvo kao ja prihvatao sam da krstim te osobe, ako ne odbijao sam i pitao sam svestenika je li lose odbiti kumstvo, rekao je da to nema uporiste u vjeri i da je to individualni nas odnos prema toj osobi i da mozemo odbiti.
    Samo su mi rekli da ne valja odbiti ako ti neko pred crkvom ponudi da mu budes kum a ne poznajes ga jer to znaci da je tebe njemu sami Bog poslao i to se ne odbija, a sve ostalo je individualno. Na osnovu toga sam prihvatao i odbijao kumstva.

    E i da, nasljedno kumstvo se ne prekida, to je prijateljstvo koje se prenosi sa koljena na koljeno.

    Ja sam krstio 3 osobe iz jedne porodice, u pitanju je nasljedno kumstvo, vrhunske osobe, istinski vjernici, oni postmatraju to pitanje kao i ja, svakodnevno se cujemo i gledamo, niti jednu odluku u zivotu ne donose da mene ne pitaju za misljenje, nista u njihovom zivotu se ne desava bez mog pocasnog mjesta u svemu tome. Zaista je cast biti krsteni kum takvim osobama.

    Imam jos jednu porodicu ciju je djecu moj otac krstio, oni su nam kao familija bukvalno, uvijek smo se posmatrali kao jedna kuca.

    Vjencana kumstva ne smatram kumstvima vec svjedocima. TO se pretvorilo u paradu i gledanje materijalnog faktora. Postoji samo 2-3 osobe tj moja 2-3 najbolja druga kojima bih pristao da budem vjencani kum, ostale sve sam odbijao i odbijacu.




    Ako smijem pitat, Jesu li ta silna kumstva obavljana u srpskoj ili crnogorskoj crkvi? U koju crkvu ides?

  10. #60
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,306
    Thanked in
    2,010 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Izuzetno ozbiljna tema, za mene makar.

    Moj krsteni kum, koji je mene krstio, nasljedno kumstvo u pitanju vise koljena, ozbiljan stariji covjek iz patrijalhalne porodice koji znaju sta je krsteno kumstvo i sta to znaci, covjek koji na mene ima uticaj jednak kao sto je imao moj otac, covjek koji je velikim dijelom uticao na moje vaspitanje svojim savjetima. Njega kao svog oca gledam, posto zivi u drugom gradu, desavalo mi se 4-5 puta da mi pane na pamet on iz cista mira nicim izazvan i to kazem porodici, kad pola sata kasnije on nenajavljen zvoni na vrata, prosto ne mogu da opisem to. Veliki sam vjernik i na osnovu toga posmatram i ovo pitanje. Bilo kad dodje kod nas u kucu ili se neki skup organizuje, kum sjedi u vrh stola na mjesto domacina koji mu mjesto cuva dok kum ne dodje.

    Tako da sam vaspitavan da je krsteni kum duhovni otac, osoba koja ima najvece moguce postovanje u mom zivotu.
    Na osnovu toga sam prihvatao ili odbijao krstena kumstva, ako mi je osoba bitna i ako vidim da na isti nacin posmatra na krsteno kumstvo kao ja prihvatao sam da krstim te osobe, ako ne odbijao sam i pitao sam svestenika je li lose odbiti kumstvo, rekao je da to nema uporiste u vjeri i da je to individualni nas odnos prema toj osobi i da mozemo odbiti.
    Samo su mi rekli da ne valja odbiti ako ti neko pred crkvom ponudi da mu budes kum a ne poznajes ga jer to znaci da je tebe njemu sami Bog poslao i to se ne odbija, a sve ostalo je individualno. Na osnovu toga sam prihvatao i odbijao kumstva.

    E i da, nasljedno kumstvo se ne prekida, to je prijateljstvo koje se prenosi sa koljena na koljeno.

    Ja sam krstio 3 osobe iz jedne porodice, u pitanju je nasljedno kumstvo, vrhunske osobe, istinski vjernici, oni postmatraju to pitanje kao i ja, svakodnevno se cujemo i gledamo, niti jednu odluku u zivotu ne donose da mene ne pitaju za misljenje, nista u njihovom zivotu se ne desava bez mog pocasnog mjesta u svemu tome. Zaista je cast biti krsteni kum takvim osobama.

    Imam jos jednu porodicu ciju je djecu moj otac krstio, oni su nam kao familija bukvalno, uvijek smo se posmatrali kao jedna kuca.

    Vjencana kumstva ne smatram kumstvima vec svjedocima. TO se pretvorilo u paradu i gledanje materijalnog faktora. Postoji samo 2-3 osobe tj moja 2-3 najbolja druga kojima bih pristao da budem vjencani kum, ostale sve sam odbijao i odbijacu.
    Reci da se šališ
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #61
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Priga coek

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  12. #62
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako priga - bas dooooobro priga.....ne kao Prijeki , al priga
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Bijah jednom kum jednom drugu kad se zenio. Brak mu je potrajao dva puta duze nego sto je meni potrebno da popijem 24 flase vina.
    Da bih vam malo priblizio i olaksao racunicu, svakodnevno pijem, u prosjeku, jednu flasu i mogu vam reci da sam mu bio vise nego talican, jer da kojim slucajem ne pijem i dalje bi to dvoje krvnika, koji se tada nekom bozjom voljom spojise, zivjeli u sivilu svakodnevnice koja ih je pratila od drugog sastanka...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •