Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Sopstvena ideja za film

  1. #1
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default Sopstvena ideja za film

    Vec neko vreme mi se mota ideja o filmu koji bi se sastojao samo u tome da nekih 4 do 6 ljudi samo razgovara o razlicitim temama ali da se te teme smenjuju spontano i da nema te neke prave pauze, znaci, samo filozofiranje u prazno nekih, sta znam, max. sat i po do dva. Dopadaju mi se ti minimalisticki filmovi a najuspesniji primer toga mi je 12 Angry Men, jeste da su oni imali nesto siru glumacku ekipu ali ceo film skoro samo u onoj jednoj prostoriji i ljudi raspravljaju izmedju sebe. Ali samo ne bih hteo da to ispadne pretenciozno i da se tu frljam nekim strucnim izrazima nego da to bude iz ugla obicnih ljudi obicnim jezikom kako oni vide razlicite teme iz zivota. Filmovi su mi uvek i bili najzanimljiviji zbog dijaloga, ne zanima me sada previse da gledam lazne eksplozije i prenabudzenu akciju tipa The Expendables. Dobra strana je sto bi mi za tako nesto trebao minimalni budzet mada je pitanje koliko bi ljudi to interesovalo. Dobri primeri tih minimalistickih filmova ali sa samo jednim glumcem su mi i Locke i Buried samo sto su u njima glumili jako poznati glumci Hardy i Reynolds a ja bi mogao da skupim samo neke anonimuse. Mada kako se i tako radi o izmisljenom filmu kojeg sve i da mogu da snimim vrlo verovatno ne bih uslovi ni nisu bitni. A da imam para da snimam sta hocu i da sam pozeljno iz Amerike verovatno bih snimao uglavnom superherojske filmove. Oni mi deluju najisplativije a i uvek mozes da snimas 50 nastavaka o njima.


    Ko je ikada imao neku ideju o svom filmu neka je okaci, naravno moze vise od jednog puta.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da sam bio malo manje lijen do sad bih imao makar 5 scenarija, ovaho tjah, samo neki koncepti nesto, sve poceci neki.
    A ideja kolko hoces, od prezvakanih, preko novih do bizarnih. To samo izvire.
    Inace mislim da je CG potreban neki vid udruzenja scenarista nesto slicno.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    The man from Earth.

    Nema boljeg primjera. Genijalan film, sa prezanimljivom pričom.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema 'leba od toga. Teško da koji film može da se provuče na tu foru. Ne drže takve stvari pažnju većini, a i zašto bi kad imaju Farmu i Parove, ista ti je to tematika. Što pomenu, padaju mi na pamet Rope, Rear Window, ovaj što Albatros pomenu, My Dinner with Andre ... i meni omiljeni, mnogo underrated film - London.


  5. #5
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,202
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Uuuu London, bravo, gledao sam ga dva puta, baš potcijenjen. Moram ga ponovo upaliti. Treba ovih neobičnih filmova, nikad dosta.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleni View Post
    Nema 'leba od toga. Teško da koji film može da se provuče na tu foru. Ne drže takve stvari pažnju većini, a i zašto bi kad imaju Farmu i Parove, ista ti je to tematika
    Sad si bas debelo omasio, kakva Farma i Parovi? Kakve oni veze imaju sa bilo kakvim ozbiljnim polemisanjem o bilo cemu, to su sve samo neki pacenici potplaceni da prave pizdarije jer narod to nazalost VOLI da gleda.
    Ovo sto sam ja zamisljao bi bilo najobicnije polemisanje ko sto svi rade u zivotu, naravno da ne bude sve drveno i u mrtvackom tonu, da ne sede svi ko ukoceni, ideja je jedna scena, mali broj glumaca koji raspravljaju o razlicitim temama i sve to ide spontanim tonom. Ali kao sto rekoh ne bi ga snimao sve i da mogu ali da se bavim tim to bi mi verovatno bio prvenac jer bi mi trebao minimalni budzet. Sad mi pade na pamet jos jedan takav film, samo ne bas toliko minimalisticki, Clerks. Radnja se isto tako vrti skoro iskljucivo u onoj radnji, u sredistu su dva lika i povremeni kupci i ona dva blejaca, provlace se tu neke zivotne teme pa je film opet sa jako malim budzetom postigao odlican uspeh i prakticno omogucio dalju karijeru Kevinu Smithu. Tako da tako nesto moze uspeti jer u svima nama cuci filozof, samo ljudima trebaju likovi sa kojima mogu da se poistovete.

    Nego, kacite svoje ideje ako imate, ne moraju biti ozbiljne. Kad vec ranije pomenuh superheroje voleo bi da iz zajebancije mogu da napravim neku verziju balkanskih Avengersa delimicno baziranu na onim glupavim stripovima iz 90-ih, Super Hrvoje, Bosman, Knindze itd. uglavnom film bi se zavrsio time sto ti "superheroji" prevazilaze svoje razlike i neprijateljstva a na kraju ih sve, kako da se kulturno izrazim, Uncle Sam sodomizuje u zadnjicu govoreci im "Yeah, you're all my bitches now" simbolizujuci kako su nasa neprijateljstva nebitna jer smo na kraju svi americki robovi. Neka satira, u stilu Team America.
    Last edited by Severnjak; 16-03-16 at 10:31.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to nesto ka samuel jackson u sobi ?

    http://www.imdb.com/title/tt1510938/...nm_flmg_act_38
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,351
    Thanks Thanks Given 
    2,818
    Thanks Thanks Received 
    4,674
    Thanked in
    2,462 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Sad si bas debelo omasio, kakva Farma i Parovi? Kakve oni veze imaju sa bilo kakvim ozbiljnim polemisanjem o bilo cemu, to su sve samo neki pacenici potplaceni da prave pizdarije jer narod to nazalost VOLI da gleda
    Sam si rekao... Vecina ce prije gledat' te farme, parove, velike bratove i sl. nego bilo koji film, ukljucujuci i taj tvoj... Znaci na nasim prostorima sa nasim mentalitetom, nista pored pomenutih 'show'-ova nije potrebno.

    Znaci bilo sto drugo treba radit' na sire (citaj: medjunarodno) ali ti onda treba 'rocket fuel' da ga poguras nedje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #9
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ja kad vidim da oni filmovi "paranormal activity" dobijaju toliko paznje i gledanosti, mislim da je najlakse nesto na tu foru napraviti i uzeti pare

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Norway
    Posts
    805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kada se interesuješ za ovakvu neku ideju, scenario, vjerovatno i negdje u pozadini iza kulisa razmišljaš kako bi sve to 'nekad' sklopio, pretočio u neki cheap amaterski film.


    Čak i kao takav 'low budget' film, da bi ispunio neke današnje prihvatljive standarde treba dosta love kako za hardver tako i softver. Minimum Black Magic, eventualno možda neki baš kvalitetan dslr. Objektivi posebna priča.
    Red i ostale zezalice da i ne spominjem, nije tema. Kvalitetan audio rekorder takođe moraš imati, bitan faktor.
    Kasnija postprodukcija tek odnosi novac, uz uslov naravno da nađes ekipu koja zna šta radi. Npr drugar mi 'boja' film ne ispod 2000 jura, cijena može da ide samo na gore, i to drastičcno, i to je neki minimum ako ćeš iole prihvatljiv proizvod, neka basic amatersko/festivalska varijanta.
    Naravno, treba sve to izgurat i plasirat kasnije na tržište, gdje opet u suštini nema 'leba od toga, osim možda ta neka lična satisfakcija.
    Vjeruj mi, ne želiš da se zanimaš sa time.
    Last edited by Lux Aeterna; 16-03-16 at 15:16.



  11. #11
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja imam toliko ideja nevidjenih u filmove jos, nego mi tesko to na papiru sastavljat. Inace bi bila neki novi Tventin Karantino, 100%.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    prije ali g no ajd sad;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,745
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ah, film u Crnoj nam Gori, kako to tuzno zvuci.
    Mi snimismo film sa 100e budzeta, 10 dana snimanja (patnje), napunismo 3 sale, sve super.
    I sto smo imali od toga? Ukupno nista.
    Zna se ko kod nas radi filmove, ko uzima pare itd. tako da ne vrijedi ni razmisljati o tome.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Pa postanite dio sekte..
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ja sam se vazda pitao zasto niko ne snimi film kad sve ide savrseno, emotivno, dirljivo i odjednom se pojave roboti, vanzemaljci, krece ludilo akcija, pucanje, eksplozije. Tipa Boyhood, dosadno, sporo, i onda se sve mijenja posle dva sata i 37 minuta, bahaaaa eksplozija, otmica malog, teroristi, ode Itan da ga trazi po Iraku, udruzi se sa Legijom stranaca, otkriju tajnu Zemlje, robote, naprednu tehnologiju, krece ludilo.

    Isto imam ideju da film ide normalno 45 minuta, standardna neka drama, moze i rat da je u pitanju, logor neki, djeca se igraju, ide kadar na nekog lika koji se do tada nije pojavljivao, on je vojnik i odjednom pratimo samo njega i njegovu pricu, sjecanje na djetinjstvo, a na ovu prvu pricu se uopste ne vratimo do kraja filma.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Imam i ja ideju za film.


    Heroinski zavisnik ide u Dom revolucije u NK da se ubode u nuve, upada u bazen i propada u pakao. U paklu ga ceka Bob Marli, ispushe po dzoint udare se zhutim i vrati se u zivot...
    One Ring to Rule them all...

  17. #17
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sam si rekao... Vecina ce prije gledat' te farme, parove, velike bratove i sl. nego bilo koji film, ukljucujuci i taj tvoj... Znaci na nasim prostorima sa nasim mentalitetom, nista pored pomenutih 'show'-ova nije potrebno
    Iskreno, ja ni ne znam kakvi se filmovi gledaju u SRB, CG i okruzenju a poslednji dobar nas film koji sam gledao je bio Klopka. Ove Montevidee i komedijice to me nista ne zanima. A sto se tice tih realityja oni su pre svega jako dostupni, to mogu da gledaju i babe na selu a ljudi stvarno nazalost uzivaju da gledaju tudje svadje, cike, vriske i prepiranja. Mada kada je i sa filmovima u pitanju i tu treba povladjivati masi, narocito u pocecima. Treba znati sta moze privuci dosta ljudi, oni sto su radli The Blair Witch Project i Paranormal Activity su to izveli majstorski, bar kada je rec o finansijskom uspehu. Sa mikronskim budzetima zgrnuli stotine miliona dolara a ovi iz PA su jos mogli da rade nastavke pa eto jos para. Al to sve posmatram iz ugla SAD koja je ogromno trziste i gde bi i neki reziser amater mogao da uspe, ovde nema leba od toga.

    Kada se interesuješ za ovakvu neku ideju, scenario, vjerovatno i negdje u pozadini iza kulisa razmišljaš kako bi sve to 'nekad' sklopio, pretočio u neki cheap amaterski film
    Nagledao sam se dosta filmova iz svih perioda otkad su nastali ali se ne bih nikada bavio njihovim snimanjem, ni ovako amaterski, naveo sam razloge malo iznad. Ono sto mene vise zanima bi bilo pisanje scenarija ali i na to gledam vise kao na neki hobi. Ova tema je vise ko je imao neke svoje slicne ideje a valjda svako na filmove gleda i kriticki i zamislja sta bi on uradio u tom slucaju.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hadersfild mi je malo nailk tome o cemu zboris..
    aj popij casu jaja

  19. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    napravi crnogorsku farmu,sve domaci ucesnici,malo politicara,starletice nase,neki kristijan domaci,i uzece se pare....

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,351
    Thanks Thanks Given 
    2,818
    Thanks Thanks Received 
    4,674
    Thanked in
    2,462 Posts

    Default

    I da se zove "gradska farma".
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #21
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pisite ljudi pisite, samo pisite.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Sad si bas debelo omasio, kakva Farma i Parovi? Kakve oni veze imaju sa bilo kakvim ozbiljnim polemisanjem o bilo cemu, to su sve samo neki pacenici potplaceni da prave pizdarije jer narod to nazalost VOLI da gleda.
    To sam i mislio samo se pogrešno izrazih ...


  23. #23
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I da se zove "gradska farma".

    da se zove "farma kod smrtka"

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vala kad moze Kafanica SIS, moze i Farma kod Smrtka.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,423
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ima ideju da uradim modifikaciju na snežanu i 7 patuljaka tako što bih dodao osmog patuljka koji bi se zvao smotuljko, i da je non stop naduvan. Njega bi tumačio xerxes sa foruma, ako nema čovjek ništa protiv toga iako misli da je to dobra ideja.
    istrajan budi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ideja...
    By Jal Cargo in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 26-09-13, 23:14
  2. ideja...
    By [azzo-kSv] in forum Software
    Replies: 21
    Last Post: 02-02-05, 17:14
  3. Replies: 7
    Last Post: 13-01-05, 01:32
  4. Replies: 4
    Last Post: 15-02-04, 16:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •