Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 79

Thread: Investicija u nekretninu iliiiii ...?

  1. #51
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne znam, ja sam istraživao tržište i došao do suprotnog zaključka. Po meni je NK bolja kupovina od PG iz prostog razloga što stan možeš vazda izdati studentu za 120e mjesečno a kupiti ga za 500e po m2 što je razlika od 4x.
    U pg nemaš tu sigurnost da ćeš za ovu razliku da imaš stan izdat.


    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............

    Ja to isto govorim.
    Namjesten stan od 50-ak kvadrata u stambenoj zgradi se izdaje za 140-150 eura,a 120 eura je garsonjera ili manji jednosoban na slabijoj lokaciji.Niksic je trziste od 60 000 ljudi.

  2. #52
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Ne/namjesten?
    Nenamjesteni.

  3. #53
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne znam, ja sam istraživao tržište i došao do suprotnog zaključka. Po meni je NK bolja kupovina od PG iz prostog razloga što stan možeš vazda izdati studentu za 120e mjesečno a kupiti ga za 500e po m2 što je razlika od 4x.
    U pg nemaš tu sigurnost da ćeš za ovu razliku da imaš stan izdat.
    Ali ces sutra prije zivjet' u tom stanu u PG nego u stanu u NK.

    Bilo ti ili tvoji potomci. Kontam da se uglavnom tako razmislja kad su nekretnine u pitanju. Izdavanje do jedne ure a onda imas obezbjedjeno stambeno pitanje za potmoke.

    Elem, poslovni mi zvuci zanimljivije ali sam nekako brzo odustao od toga. Imam osjecaj da je lakse izdat' stan(cic) nego poslovni prostor.

    Inace za izdavanje iskljucivo jednosoban stan ili manje (bilo garsonjera ili ovo sto zovu 'jednosoban' a ustvari je vise garsonjera). Dvosobne i vece mozes izdat' za vise para (a dobit' i manju cijenu po kvadratu pri kupovini) ali smatram da je dosta teze izdat' veci stan...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Zavisi. Za 20 godina se otplaćuje bez problema. A onda svojem studentu daš džeparac.

    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #55
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alley-oop View Post
    Ja to isto govorim.
    Namjesten stan od 50-ak kvadrata u stambenoj zgradi se izdaje za 140-150 eura,a 120 eura je garsonjera ili manji jednosoban na slabijoj lokaciji.Niksic je trziste od 60 000 ljudi.
    Evo Gandalf je pominjao momka koji prodaje garsonjeru u NK na ekstra lokaciji za 12k eura. Ako bih nasao ozbiljnog zakupca koji je bi htio da plati 120 eura mjesecno (spremnog da potpise dugogodisnji ugovor i da 6 mjeseci kirije unaprijed) najozbiljnije bih razmislio da kupim tu garsonjeru.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,148
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    E pa naći ćeš ga baš.

    Pratim temu, i moram vam reci da se garsonjera u profesorsku zgradu kod siti kvarta izdaje 250, namjestena evo 2 godine.

    Ja bih kupio nekretninu koja mi može vraćati po malo par da imam 30,40,50k na gomili u ovom trenutku, i to samo iz jednog razloga: keš bih malo po malo potrošio na stvari koje u budućnosti ne mogu prodati ni približno koliko sam ih platio.

  7. #57
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    A i ja znam da je nerealno nego covjek napisa da se garsonjere po NK izdaju za 120 eura. Da je tako ne bi taj neki prodavao garsonjeru od 26 kvadrata 12 hiljada.

    Slusao sam pricu od starijeg covjeka iz NK da je bolje kupiti jednosoban stan u PG nego dvosoban u NK za iste pare. Razlog je sto od kirije od jednosobnog stana u PG mozes iznajmiti dvosobni u NK i da ti ostane za dzeparac.
    Last edited by kimmi; 19-02-16 at 19:48.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A i ja znam da je nerealno nego covjek napisa da se garsonjere po NK izdaju za 120 eura. Da je tako ne bi taj neki prodavao garsonjeru od 26 kvadrata 12 hiljada.

    Slusao sam pricu od starijeg covjeka iz NK da je bolje kupiti jednosoban stan u PG nego dvosoban u NK za iste pare. Razlog je sto od kirije od jednosobnog stana u PG mozes iznajmiti dvosobni u NK i da ti ostane za dzeparac.
    Jeste u pravu si.Namjestena garsonjera u Nk od 30 kvadrata u stambenoj zgradi se redom izdaje za 80-90 eura.Cak i ispod toga se moze naci.A vec Klicevo,Kocani i prigradska naselja moze za 50 eura.

    Ne znam sta mi je trebalo da sirim dezinformacije,evo svima se izvinjavam.Primi moje izvinjenje.

  9. #59
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,806
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Evo letimicno iscitah temu, pa da prenesem neka moja iskustva.
    Godinama sam zivio, a I danas zivim na relaciji NK-PG.
    Ko nije izdavao stan u Niksicu, I iznajmljivao u Podgorici, a I obrnuto ne moze ni da sanja cega sam se svega nagledao.
    Dvosoban stan, to su sad ovi moderniji, a nekad su bili jednosobni, od 50 I nesto kvadrata, namjesten, u Pg, na iole pristojnoj lokaciji, u nesto novijoj gradnji, ne moze se naci ispod 300 €(ako ko ima jeftinije nek posalje na private da odmah ugovor napravimo)
    Gandalf pomenu Dalmatinsku, I onaj dio tamo, potpuno se slazem, sad su prodati stanovi , u novogradnji po 1.050 €, sto je po meni dobra investicija. ( I za ovo moze na private jer se pravi jos jedna zgrada, mislim da ce biti ista cijena)
    Izdavanje stana u Niksicu, je najgori posao koji sam radio u zivotu.
    Studenti, bracni parovi, biznismeni, samohrana majka, kum zenine koleginice.......jedan jedini stanar nije u potpunosti ispostovao dogovoreno/potpisano. (lazem, jeste ova zena sa djecom)
    Nikad, ali nikad nijesam poslije predavanja kljuceva usao kod stanara, nikad nijesam vrsio bilo kakav pritisak kad kasne, ne plate struju.....a jesam jednom komsijama krecio stan jer su stanarke poplavile.
    E sad da li nijesam imao srece.....ne znam.
    Stan je bio komplet namjesten, I opremljen.
    Izdvojio bih par znimljivijih, izgovora, I pitanja nekadasnjih stanara
    Moram li placati svaki mjesec
    Otkazao bih stan na 20 dana
    Mozemo li potpisati ugovor na 5 godina(dok ne zavrsi fakultet)
    Ja necu da placam vodu
    Nesto vam puno struje dolazi na ovaj sat (digitalni)
    Kupi novu sobu, I useljavam
    A nema u stanu krevetac za bebu
    Sto nijesi zastaklio terasu
    Studentiknja iz H.Novog(koja je preko racuna do tada uplacivala kiriju)ne mogu da platim kiriju, jer nijesam u Niksicu, a dosla bih, nego je snijeg preko Grahova, a izgubila sam broj vaseg racuna.....
    Stan u NK? Mislim nikad vise.

  10. #60
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam citao sve postove, pa mozda je neko spomenuo, al ja bih ti predlozio da kupis stan oko ekonomskog i pravnog fakulteta, tu vazda mos izdat studentima i stanovi drze cijenu zbog traznje. Vazda ce se studirat S druge strane, ovi sto su kupili poslovne u centru sada im zjape prazni (ul. slobode, hercehovacka, karadjordjeva itd..valjda vidis i sam), sad su aktuelni poslovni oko maxima, city kv., al to ne znaci da za 5 godina nece nedje drugo biti interesantnije pa ce se svi pomjeriti, kao iz centra.
    sent from tabure

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne znam, ja sam istraživao tržište i došao do suprotnog zaključka. Po meni je NK bolja kupovina od PG iz prostog razloga što stan možeš vazda izdati studentu za 120e mjesečno a kupiti ga za 500e po m2 što je razlika od 4x.
    U pg nemaš tu sigurnost da ćeš za ovu razliku da imaš stan izdat.


    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Prvo momak koji je zapoceo temu hoce sigurnu i laganu investiciju.
    Drugo investicija i Niksic ako se ne radi o poljoprivredi ne mogu u istu recenicu. Pa da elaboriram i zasto:
    Postoji nesto sto se zove zakon trzista. Traznja formira cijene.
    E sad kad bih ti rekao da je cijena stana u Nk najniza u CG(ne racuna se Savnik) ti mi sigurno ne bi vjerovao, ali to je tako i to je tako sa razlogom. A razloga je mali milion, unistena privreda, raseljavanje stanovnistva, nedostatak finansijskih sredstava itd itd

    U nk lise drzavnog nije otvorio ni jedan drugi fax, a posto je narod ocajan cijene izdavanja su smijesne.

    Drugar moj izdaje jednosobnu kucu sa besplatnim internetom 100eur mjesecno, nekad ima studenata nekada nema. Bukvalno manje od 5min hoda do faxa. Sto se tice bracnih parova, svi ce radije uzeti kucu na 1km od grada za 120-150eur nego stan za iste pare.


    Da ne duzim previse pricu... Da se nekretnine koje moja famelja ima u nk kojim slucajem nalaze u PG na istoj lokaciji 1.5km od centra... Uuuu bogat covjek.
    I ne bi cekao dugo da se proda. Dok npr. U Nk nema sanse da se moze nekretnina prodati a tako ce i ostati. Jedini nacin da se nekretnina proda je da se da cijena manja jedno 20% od trzisne.

    Valja pokusati da se u NK zalozi stan kod banke. Sami centar grada Lazara Socice(preko puta biroa) drugar moj htio da dize kredit, stan full renoviran, prvi sprat 60kvadrata. Procijenitelj izadje i procijeni 380eur po kvadratu I to samo da bi odbili tipa da ne digne kredit jer im se ne daje u Nk. I banke znaju da su se zaklale sa nekretninom.

    Ko hoce da zivi u Nk, tj ko ima posla ili biznis nikad lakse nije bilo kupiti nekrtninu. Za 50 000 uzimaju se 2 jednosobna stana ili strasna kuca. Ali to je velika kazna poslije.

    Bolje je djetetu ostaviti golfa trojku nego stan u NK. Od golfa ce imati neke koristi...


    P.S.


    Tip sve ponavlja gore Nk je trziste od 60 000 ljudi a ne zna da su ranije dolazili ljudi kao sto sad dolaze u Pg da zive i studiraju u NK.
    Sad ne dolazi niko da radi a slabije ima i studenata.
    Dok je zasicenje trzista jer se dosta mladih odselilo pa je dosta nekretnina prazno i cijene su preniske
    Last edited by Gandalf_White; 19-02-16 at 23:29.
    One Ring to Rule them all...

  12. #62
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Jesi li razmisljao da investiras na Zabljak...?
    za 10-15 hiljada kupis plac, a za ostalih 35-40 hiljada napravis objekat- jedan sprat zavrsis i namjestis a ostalo samo grubi radovi... taj jedan sprat izdajes strancima za 20-30 eura krevet puta 20 kreveta puta 4-5 mjeseci pa izracunaj kolko to ispadne... sledece godine zavrsis objekat i imas 50 kreveta i nastavis sa izdavanjem i obogatis se...

  13. #63
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,148
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Oćeš li mu ti naći te strance za te pare, i toliko često ?

    I na Žb bi ga Gandalf ugasio, nema što da se prilazi tamo.

  14. #64
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A i ja znam da je nerealno nego covjek napisa da se garsonjere po NK izdaju za 120 eura. Da je tako ne bi taj neki prodavao garsonjeru od 26 kvadrata 12 hiljada.

    Slusao sam pricu od starijeg covjeka iz NK da je bolje kupiti jednosoban stan u PG nego dvosoban u NK za iste pare. Razlog je sto od kirije od jednosobnog stana u PG mozes iznajmiti dvosobni u NK i da ti ostane za dzeparac.
    Garsonjere se izdaju izreda za 120, a stvarno ih imaš da kupiš za smiješne pare. Uži centar grada, garsonjera se prodaje 13000. Taman treba možda 2k ulaganja i ti za 15k imaš nekretninu na odličnoj lokaciji. Ali Nikšićani nikad siromašniji. Nerealne su mogućnosti tamo za kupovinu stana, ali grad propade.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  15. #65
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije 15 000 eura smijesan novac,ne znam cemu ta prica smijesne pare.U kom pogledu smijesne pare?Ispada da smo mi nekakvi bogatasi sa platama od 2000 eura,pa je kao 500 eura kvadrat smijesan novac.Stalno nesto spominjemo Podgoricu,ispada da je to Dubai po standardu.Ljudi izgleda plivaju u parama,gadjuju se sa desetinama hiljada eura.Zaposlis se u Pg i rijesis sve zivotne probleme,minimalna plata 1000 eura.A Niksic je Etiopija cijim gradjanima se vide rebra od gladi.

    Nema ni ogromna vecina Njujorcana novac da kupe stan u svom gradu,pa citav zivot placaju kirije ili zive u socijalnim stanovima koji prokisnjavaju,opada malter i fasada itd.Na zapadu je licna nekretnina pravo bogatstvo koju malo ko ima.


    Jos kazu u Nk ima garsonjera za biranje u smislu da je sve poluprazno! Zar u Podgorici nema garsonjera da biras,ponuda isto nikad veca.U Budvi se takodje moze birati garsonjera,ponuda nikad veca.Citave zgrade su prazne i neprodati stanovi.U Njujorku isto mozes kupiti garsonjeru,da je biras na Menhetnu.Ponuda nikad bolja,pola zgrada zvrji prazno.
    Last edited by Alley-oop; 20-02-16 at 12:00.

  16. #66
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,038
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    232
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Iz mog iskustva mnogo manje cimanja oko izdavanja imas ako izdajes prazan stan nego namjesten. Kod namjestenog ces svako malo traziti nove stanare jer stari nadju nedje za 10 eura jeftinije spakuju kofere i odose.

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  17. #67
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alley-oop View Post
    Nije 15 000 eura smijesan novac,ne znam cemu ta prica smijesne pare.U kom pogledu smijesne pare?Ispada da smo mi nekakvi bogatasi sa platama od 2000 eura,pa je kao 500 eura kvadrat smijesan novac.Stalno nesto spominjemo Podgoricu,ispada da je to Dubai po standardu.Ljudi izgleda plivaju u parama,gadjuju se sa desetinama hiljada eura.Zaposlis se u Pg i rijesis sve zivotne probleme,minimalna plata 1000 eura.A Niksic je Etiopija cijim gradjanima se vide rebra od gladi.

    Nema ni ogromna vecina Njujorcana novac da kupe stan u svom gradu,pa citav zivot placaju kirije ili zive u socijalnim stanovima koji prokisnjavaju,opada malter i fasada itd.Na zapadu je licna nekretnina pravo bogatstvo koju malo ko ima.


    Jos kazu u Nk ima garsonjera za biranje u smislu da je sve poluprazno! Zar u Podgorici nema garsonjera da biras,ponuda isto nikad veca.U Budvi se takodje moze birati garsonjera,ponuda nikad veca.Citave zgrade su prazne i neprodati stanovi.U Njujorku isto mozes kupiti garsonjeru,da je biras na Menhetnu.Ponuda nikad bolja,pola zgrada zvrji prazno.

    Kad pogledaš cijene stanova u tom istom Nikšiću u prošlosti i cijene stanova na primjer u Podgorici sada, to su smiješne pare za jednu nekretninu u centru grada. Ne pričam uopšte o standardu i platežnoj moći, nego trenutnoj cijeni u odnosu na nešto.

    To što neki od nas nemaju trenutno taj novac, to je naš problem. Cijena ne može smiješnija biti.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  18. #68
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,552
    Thanks Thanks Given 
    1,952
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,099 Posts

    Default

    Ja cu samo kratko, to sto je bilo stanova za izavanje u nk je sve izdato, od 130e pa do 200... Jedva sam nasao stan i to preko preporuke, a jedno 100br sam zvao. Stanovi bas nikad jeftiniji, ali praznih za izdavanje nema.
    Tu es mon héro!

  19. #69
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Za 50k u Nk 3 stana da kupiš odmaodma


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #70
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Kad pogledaš cijene stanova u tom istom Nikšiću u prošlosti i cijene stanova na primjer u Podgorici sada, to su smiješne pare za jednu nekretninu u centru grada. Ne pričam uopšte o standardu i platežnoj moći, nego trenutnoj cijeni u odnosu na nešto.

    To što neki od nas nemaju trenutno taj novac, to je naš problem. Cijena ne može smiješnija biti.

    Meni nije smijesno to sto je kvadrat u Nk 500 eura,u Pg 1000,u Beogradu 1500 eura,u Zagrebu 2000 eura,u Londonu 5000 eura.Takve su cijene.Trebaju li sad stanovnici pomenutih gradova da lancano jedni drugima govore kako su smijesne cijene nekretnina u njihovim gradovima? Meni je takva prica nidje veze.

    U svakom od ovih gradova postoje stotine nekretnina u centru koje su na prodaju.Mogu ti navesti neke nekretnine u Podgorici iz centra koje godinama neprodate.Mozda su trosne pa treba dosta uloziti zato ih niko ne kupuje,mozda je cijena velika,mozda je nerijesen imovinski spor itd. Sasvim normalna stvar.Ali kada je u Nk neka nekretnina na prodaju,onda odmah krecu price o ispalim rebrima od gladi,propadanju,masovnom iseljavanju,besparici.

    Nemam prigovor ni na jednu tvoju rijec i slovo koje si napisao,ovo se odnosi na neke druge likove koji opisuju Niksic kao Hirosimu.Ti sam si potvrdio da se garsonjere izdaju za 120 eura,dakle slazemo se.
    Jedan lik hoce da kupi garsonjeru ali da mu se unaprijed nadju podstanari sa kojima ce potpisati ugovor na par godina.Mozes li onda vjerovati kako ljudi razmisljaju?

  21. #71
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    je li moguce da u budvi ima par hiljada stanova neprodatih...

  22. #72
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    I u Budvi i u Pg, pogotovo City kvart..i to se prodaju neke priče odje, imam osjećaj da su to oni koji ne mogu da prodaju/izdaju stan pa onda pričaju a to se odma to izda, to ovo, to ono nebili taj neko jelte kupioo tu stan (možda baš od njih istih) ahahhhha

    Ozbiljno, baš je mnogo praznih stanova u City Kvart..što se tiče Podgorice jedino u obzir dolazi Preko Morače..ali oni drže cijenu i to sa razlogom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #73
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Oćeš li mu ti naći te strance za te pare, i toliko često ?

    I na Žb bi ga Gandalf ugasio, nema što da se prilazi tamo.
    Sto bih mu ja dovodio goste, pa to je Zabljak, netaknuta priroda, to se mjesto samo izdaje... fora je u tome sto su Zabljacani nesposobni, sirovi, nemaju dara za biznis... oni naprave obicnu betonjerku i onda jos pilicare i izdaju je za 5 eura... ne ide to tako, samo treba umjet iskoristit onaj potencijal i ljepotu... a i prije ce prodat vikendicu ili kucu na Zabljak nego u Niksic...

    Kakve Gandalf ima veze sa Zabljakom, zar on ne drzi farmu curki, jagoda cega li vec...

    Nekretnina je koliko toliko sigurna investicija... kupis stan od 44 kvadrata u Siti kvart za 50 hiljada i to ako imas srece... izdajes ga 250 eura, to ti je 3 hiljade godisnje, za 16-17 godina si ga otplatio... e sad, pitanje je oce li taj stan biti ful izdat... oce li ga stanari urnisat i ostaviti dugove za struju i komunalije... problem je i sto ce taj stan na kraju morati da se renovira i da se u njega uspe jos 5, 6 hiljada...
    a niko ne moue sa sigurnoscu da prognozira cijenu nekretnina narednih decenija... neko je napisao da prati trziste i da je otprilike na nivou od prije 10 ak godina... ja sam u staru kucu nasao novine iz 2002-3, dvosoban stan od 70 kvadrata u sirem centru pg je tada mogao da se nadje za oko 45-50 hiljada...
    dok god Zetagradnja na Konik drzi cijenu od 1100 eura to nikako nije ralna cijena... a i pominjalo se ukidanje komunalija sto bi oborilo cijenu za 10-20 posto...

    A da gledas da kupis 2 garsonjere u onaj dio oko autobuske i gintasa... izdajes ih po principu stan na dan... zivio sam u onaj dio kao dijete, masu zgrada, stanova, znao sam samo pr e komsije... tako da je diskrecija na nivou, za kecanje pravi raj, a i blizina autobuske i zeljeznicke te centra grada je plus za nekoga ko dolazi u pg... uz dobru reklamu, mogla bi se uzeti fina kinta...a i garaonjere se najlakse prodaju/ izdaju...
    Last edited by karamazov; 20-02-16 at 18:30.

  24. #74
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    je li moguce da u budvi ima par hiljada stanova neprodatih...

    e da je par hiljada ......

  25. #75
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Upravo naidjoh na jedan intervju koji je u vezi sa temom o kojoj se diskutuje ovdje, a mozete ga procitati na sledecem linku http://www.bankar.me/2016/02/22/bank...-za-crnu-goru/

    "ZBOG survavanja ruske rublje, krize u Ukrajini i fokusiranosti domaćeg tržišta na istočno, prevashodno rusko tržište, prošla godina je posrednicima u prometu nekretninama donijela pad poslovanja. Da li se nevesele prognoze očekuju i za ovu godinu? Kako prognozirate kretanje cijena nekretnina u Crnoj Gori?

    – Cijene stanova u Crnoj Gori već nekoliko godina bilježe negativne trendove, posmatrano na cjelokupnom nivou. Uzroci su sve veća ponuda u odnosu na potražnju, loša makroekonomska situacija koja direktno utice na realni sektor i stvara otežavajuću okolnost domicilnom stanovništvu da riješe svoje stambeno pitanje, uprkos realnim potrebama za istim. Sa druge strane opreznost banaka, poučene ranijim iskustvima kao i manjim brojem bonitetnih klijenata i projekata, otežava odobravanje stambenih kredita. Iako smo svjedoci ulaska novih banaka i očekivanih smanjenje kamatnih stopa, kao i akcija poput programa 1000+ stanova, smatram da u narednih godinu dana možemo očekivati blagi pad cijena stanova u Podgorici. Na određenim lokacijama koje su identifikvane kao najatraktivnije za potencijalne kupce očekujemo isti nivo cijena kao i u prethonom periodu. Što se tiče cijena stanova na najatraktivnijim lokacijama na primorju, i tu se očekuje isti nivo ili blagi pad cijena, posebno uzimajući u obzir činjenicu da se broj potencijalnih kupaca “drugih domova” sa nama najbitnijih tržišta do sada Rusija i bivše zemlje SSSR značajno smanjio u odnosu na prethodne godine. Ekonomije Rusije, a posebno Ukrajine koje su tokom prethodnih nemilih dešavanja doživjele velike stagnacije u njihovim privrednim sistemima, a njihove valute značajno devalvirale, kao i usljed promjene politike prema našem regionu, imaće negativan uticaj na aktivnost tržišta u narednom periodu."

    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 28-12-13, 23:17
  2. Replies: 0
    Last Post: 25-02-10, 15:48
  3. Milijardu eura investicija?
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 31-03-07, 00:20
  4. Najpreca kapitalna investicija u sljedecih 4 godine
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 70
    Last Post: 10-06-06, 15:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •