Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 79

Thread: Investicija u nekretninu iliiiii ...?

  1. #26
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ne u Nk ništa i ne poslovni osim ako je lokacija toliko dobra da ne može biti bolja.
    možda je neka realna priča da ni to sa stanom nije dobra investicija.
    bolje ništa ni uzeti...ništa. Imaš lovu, štekaj i dalje, kad ti za nešto treba troši i eto. Ko će se sad cimati oko stana i toga, zbog čega? Koliko će ti trebati vremenski da vratiš pare? Je li to vrijedno toga? Meni nije..
    ako ćeš da okreneš pare, nadji "ledja", daj te pare na kamatu..

  2. #27
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nisam rekao da kupuje dvosoban stan po cijeni od 1000 po m2 vec da gleda dvosoban stan u starogradnji. Drug mi je kupio stan u bloku po 600e po m2. Doduse trosoban, ali i dvosoban se moze naci za malo vecu cijenu po m2.

    Rekao sam da je najisplativija varijanta 2 garsonjere u blizini fakulteta.

    Oko akcija. Rekao sam vrijedi razmisliti. Veci je rizik ali i veca dobit. Pa dividenda je prije neku godinu bila oko 20% vrijednosti akcija u TECG.

    Vrijedi razmisliti nisam savjetovao da kupi. Mozda disperziju napraviti.
    Ljepše ti je da odeš u kazino i da igraš rulet nego da se cimaš oko akcija..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Iha.... pocelo je sve i svasta da se pishe, dosli smo i do predloga za kamatu.... a sta je ovo

    Nista, mislim da je sustina jasna.... City kvart - Dio oko Hrama - Preko Morache i to je to.... Da vrebam nesto dobro....
    F.C.F.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zato sto je trziste prezasiceno. Skoro je drugar moj kupio kucu 80kvadrata sa 250 kvadrata dvorista za 20 000 (2km od centra grada)

    Trziste stagnira a preseljenjem studenata mahom u PG, Niksic vise nije kao sto je bio. Veliki broj mladih ljudi se odselio pa su ostali prazni stanovi, sobe spratovi kuca, i sansa da stan koji kupis izdas je masu masu manja nego u PG. Sa druge strane u PG ima ljudi sa svih strana CG koji se doseljavaju kako bi radili a ne samo studirali.

    Tako je i ova cijena koja je u pg 2x veca opravdana.

    Prodaje momak garsonjeru ovdje na forumu u najstrozijem centru grada 25kvadrata sa mogucnosti dogradnje 20 kvadrata za 12500eur. I evo godinu ne moze da proda... Garsonjera odlicna, lokacija savrsena. Uz ulaganje manje od 5000 dobije se strasan jednosoban stan... Ali nema traznje

    P. S.

    Dobri moj.. Ako u ovom trentuku u Nk zateknes 50 000 ljudi prepisem ti kucu i Nk.

    Sve se odseljava, sto na primorje sto u PG...



    Ne znam koliko bi zatekao stanovnika,nemoguce je izracunati,ali Nk ima oko 50 000 biraca,opstina sa selima okolo preko 70 000.Zupa ima blizu oko 7 000 stanovnika.U pravi si generalno da Nk propada ali nije situacija bas toliko losa. Ako cemo gledati oglase,i u Podgorici stanove ne mogu bas lako izdati i prodati,pa isti oglasi stoje po pola godine.

    Mozda ce zvucati glupo sa moje strane,ali vjeruj mi da se u Podgoricu ne dolazi u mjeri koliko se prica.Mnogo manje nego za vrijeme otvaranja KAP-a,Radoja Dakica i ostalih privrednih giganata.Vise se zbog posla dolazi na Primorje nego u Podgoricu,moje je licno misljenje.
    Podgorica je vise vezana za najezdu studenata jer je postala univerzitetski centar sa svim fakultetima,pa djeca mnogo manje idu studirati u Beograd i Srbiju.Ali time je dobio i Niksic koji danas ima vise studenata nego nekada. Dosta ljudi putuje u Podgoricu zbog posla,ali tamo ne zive.

    Ne znam,ja bih prije kupio stan u Niksicu od 50kv. za 28 000,nego u Podgorici isti stan za 50 000 eura.Ako bih isao na varijantu izdavanja.Mozda bih pogrijesio ali ja bih tako uradio.Ja u Nk poznajem ljude koji bez problema izdaju stanove po cijeni od 100-150 eura.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Opet kazem... svima jako hvala, jer je 99% vas odje iz najbolje namjere htjeo da da preporuku i hvala svima....
    Ajmo da pokusamo da rezimiramo... tu do 50k ulaganja, balans izmedju sigurnosti investicije i neke zarade od 250eur mjesecno (sa kojom sam ja zadovoljan) je kupovina stana na relaciji City Kvart-Vektra-Oko Hrama.... da vrebam nesto dobro.... i to je to manje vishe?
    F.C.F.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Killy View Post
    Opet kazem... svima jako hvala, jer je 99% vas odje iz najbolje namjere htjeo da da preporuku i hvala svima....
    Ajmo da pokusamo da rezimiramo... tu do 50k ulaganja, balans izmedju sigurnosti investicije i neke zarade od 250eur mjesecno (sa kojom sam ja zadovoljan) je kupovina stana na relaciji City Kvart-Vektra-Oko Hrama.... da vrebam nesto dobro.... i to je to manje vishe?

    Neces moci izdati stan od 45-50 kvadrata za 250 eura.Ili mozda hoces studentima,ali onda racunaj na ucestale otkaze i prazan stan barem 4 mjeseca godisnje.

    Bolje idi na cijenu od 180-200 eura da bi imao sigurniju naplatu kirije i komunalija.Ali cak i tada ces godisnje zaraditi svega 2 kvadrata stana,a povrat investicije za 20 godina.Jednostavno,u Podgorici je nerealno skup kvadrat i to je glavna kocnica za biznis kojim se zelis baviti.

  7. #32
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Killy View Post
    Opet kazem... svima jako hvala, jer je 99% vas odje iz najbolje namjere htjeo da da preporuku i hvala svima....
    Ajmo da pokusamo da rezimiramo... tu do 50k ulaganja, balans izmedju sigurnosti investicije i neke zarade od 250eur mjesecno (sa kojom sam ja zadovoljan) je kupovina stana na relaciji City Kvart-Vektra-Oko Hrama.... da vrebam nesto dobro.... i to je to manje vishe?
    City kvart - ne. Mnogo praznih stanova, jedino Preko Morače 50-100k eura pod uslovom da imaš pola miliona-milion


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #33
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Kad sve uzmem u obzir, ako si se vec odlucio za kupovinu stana u PG, predlozio bih da za te pare kupis 2 garsonjere u sto vecoj blizini fakulteta. Dvije rente po 150 eura i super. Ako ce dva studenta u jwdnu garsonjeru trazis 100 po osobi i jos bolje.

    Ako ne daj boze zatrebaju pare prodas jednu garsonjeru a drugu ostavis pa neka nastavi da kapa makar nesto.

  9. #34
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Ljepše ti je da odeš u kazino i da igraš rulet nego da se cimaš oko akcija..


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Evo recimo Telekom je oko 3.8 eura po akciji a dividenda prosle godine je bila 0.41 euro po akciji.

    Dje mozes da dobijes 11% godisnje.

    Da je rizik jeste ali ne pricam o AD u vlasnistvu fondova i spekulantskim radnjama. Stranci vlasnici u ovim kompanijama svake godine sebi izvlace dobit kroz isplatu dividendi. Ako isplacuju sebi moraju i manjinskim akcionarima.

    Znam covjeka koji zivi od ovoga.

    Telekom Pivaru i Jugopetrol drzi akcije i svake godine mu kapne fina para.
    Last edited by kimmi; 19-02-16 at 15:43.

  10. #35
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Evo recimo Telekom je oko 3.8 eura po akciji a dividenda prosle godine je bila 0.41 euro po akciji.

    Dje mozes da dobijes 11% godisnje.

    Da je rizik jeste ali ....

    Znam covjeka koji zivi od ovoga.

    Telekom Pivara i Jugopetrol drzi akcije i svake godine mu kapne fina para.
    Pametan pošten čovjek uopšte ne uzima tu opciju u obzir. To je stvarno bruka ako neko i dalje misli da može nešto uraditi što se tiče akcija u našoj zemlji...toliko o tome...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #36
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Javi nam za par mjesecu kako ide
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  12. #37
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Pametan pošten čovjek uopšte ne uzima tu opciju u obzir. To je stvarno bruka ako neko i dalje misli da može nešto uraditi što se tiče akcija u našoj zemlji...toliko o tome...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Evo ispadose neposteni oni koji kupe akcije telekoma. Strasno.

    Ja prvi ih nisam kupio ali samo sam u prvom postu skrenuo paznju da valja prosiriti vidike.

    U bankama je niska kamata. U stanovima je spor povrat. Na akcijama je veliki rizik. Kupiti zemlju i cekati rast cijene nije toliko veliki rizik ali nema mjesecnog priliva od rente ili kamate.

    Sto veli Gando, najbolje biznis svoj pokrenuti ali i to je rizik. Nije ni biznis za svakoga.

    Stanovi su najveca sigurica ali je slab povrat novca. Novogradnja nije prvi izbor za rentanje jer ce za 10 godina i to biti starogradnja pa pada cijena.

    Sve u svemu, dobro je da ti imas 50k.
    Mozda je najbolje ih utantati nedje u neki provod po inostranstvu, hebes ga jednom se zivi.
    :-D
    Last edited by kimmi; 19-02-16 at 16:05.

  13. #38
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ne ispada "nepošten" nego suprutno od ove druge riječi pored "pošten"
    Eto vidiš da se ništa ne isplati..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #39
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lijepo ti je analizirao Gandalf sve u prvom postu. Definitivno stan u novogradnju na lijepoj lokaciji koje su pomenute.

    Ako neko izdaje namjesten za 200e u City kvart kao sto neko napisa, proslijedite mi broj.


    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Postoje mnogi nacini i instrumenti za ulaganje novca u zavisnosti od potreba i "risk apetita" klijenta. Ukoliko ne znate nista o tome i niste finansijski pismeni (ovo nije uvrijedljivo), ne igrajte se sa akcijama.
    Uvrijedljivo bi bilo da je 'finansijski pismen' kao sto rece. Lijepo je valjat' tu pricu sa izrazima koji se vrte u finansijama, ali odje ti ne pomaze ni Black ni Scholes, niti Markowitz sa sve njegovom teorijom. Pomaze ti informacija ili cista slucajnost. Toliko o akcijama. Ni sa drugim HOV nije bolja situacija. Jednostavno siromasno i nerazvijeno je trziste kapitala u CG, i tu bih izbjegao bilo kakvo ulaganje. Drzavni zapisi, isto, nisu dugorocna opcija.


    Postoji jedna zamka u razmisljanju oko investiranja odje. Ovako na prvi pogled, kupovina stana i izdavanje se cini kao najmanje originalna i takoreci 'krkanska' opcija. Ali je fakat najbolja, ukoliko vec imas posao. Biznis je svakako uvijek opcija, ali trazi posvecenost 100% i nerviranja 101%.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @neko gore je napisao....

    ... da se ne mozhe izdati jednostoban stan u City Kvartu za 250eur koji je namjesten? I da ima mnogo praznih stanova u City Kvart.... jeste vi sigurni za tu informaciju ili se pricha tek onako....
    Sto kazhe ovaj, ako je realna cijena 200eur za izdavanje jednosobnog stana u City Kvart daj da vidimo tog deliju? Po toj cijeni mislim da bih ga mogao bukvalno izdati za 3 dana.... moje misljenje, nemam iskustva, mozda i ja lupam.... ali kad vidim da na zabjelo se izdaje jednosoban za 180-200eur i nadje kupac... e vala mislim da moze i u CK pa makar 220eur... ispravite me ako grijesim....
    F.C.F.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima ovaj nick

  17. #42
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    City kvart jednosobni su vecinom po 250

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk 2

  18. #43
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Karbon View Post
    Ima ovaj nick
    Ne ukapirah... Alley oop je to napisao....
    F.C.F.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    City kvart jednosobni su vecinom po 250

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk 2
    Pa da... i ja mislim da je to realna cijena po kojoj se izdaju... uz neke dodatne usluge koje bih dao... npr opremio ga malo bolje, mislim da bi to islo lagano za 250
    F.C.F.

  20. #45
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    City kvart jednosobni su vecinom po 250

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk 2
    Ne/namjesten?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #46
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Killy View Post
    Ne ukapirah... Alley oop je to napisao....
    Onda pardon.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Karbon View Post
    Onda pardon.
    Ako mozhe neko da me zbuni, ti si uspio u ova 2 posta
    F.C.F.

  23. #48
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema veze, zbunih i sebe

  24. #49
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Stanovi su svakako najsigurnija opcija za ulaganje. Jedino sto ja mislim da je bolja opcija 2 garsonjere u starogradnji nego jednosoban u novogradnji.

    Ideal je doci u fazu kad imas dovoljno mjescnih prihoda od rente da mozes svakog poslodavca da oceras u 3pm.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,829
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zato sto je trziste prezasiceno. Skoro je drugar moj kupio kucu 80kvadrata sa 250 kvadrata dvorista za 20 000 (2km od centra grada)

    Trziste stagnira a preseljenjem studenata mahom u PG, Niksic vise nije kao sto je bio. Veliki broj mladih ljudi se odselio pa su ostali prazni stanovi, sobe spratovi kuca, i sansa da stan koji kupis izdas je masu masu manja nego u PG. Sa druge strane u PG ima ljudi sa svih strana CG koji se doseljavaju kako bi radili a ne samo studirali.

    Tako je i ova cijena koja je u pg 2x veca opravdana.

    Prodaje momak garsonjeru ovdje na forumu u najstrozijem centru grada 25kvadrata sa mogucnosti dogradnje 20 kvadrata za 12500eur. I evo godinu ne moze da proda... Garsonjera odlicna, lokacija savrsena. Uz ulaganje manje od 5000 dobije se strasan jednosoban stan... Ali nema traznje

    P. S.

    Dobri moj.. Ako u ovom trentuku u Nk zateknes 50 000 ljudi prepisem ti kucu i Nk.

    Sve se odseljava, sto na primorje sto u PG...
    Ne znam, ja sam istraživao tržište i došao do suprotnog zaključka. Po meni je NK bolja kupovina od PG iz prostog razloga što stan možeš vazda izdati studentu za 120e mjesečno a kupiti ga za 500e po m2 što je razlika od 4x.
    U pg nemaš tu sigurnost da ćeš za ovu razliku da imaš stan izdat.


    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 29-12-13, 00:17
  2. Replies: 0
    Last Post: 25-02-10, 16:48
  3. Milijardu eura investicija?
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 31-03-07, 01:20
  4. Najpreca kapitalna investicija u sljedecih 4 godine
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 70
    Last Post: 10-06-06, 16:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •