Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 52

Thread: Žene i muška posla

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default Žene i muška posla

    Ono jes da se petljamo i đe nam je i đe nam nije mjesto, ali rijetko čujem za ženu pilota, ženu šofera, automehaničara i sl...
    Šovinisti bi rekli da je zato što su nesposobne, al kad treba na selo da se cijepaju drva, to se od nježnijeg pola podrazumijeva...

    Da li bi radile i kakav je vaš stav o tim muškim zanimanjima?
    Što je za ženu, a kad treba samo da nahrani kerove i ništa ne dira?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Cijepasi drva da te ne kunem
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Pravo da ti rečem, prije bih ti kola pogurala...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A đe drva, to su vec neki ekstremi
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    došlo je vrijeme da žene ne obavljaju ni ženska posla.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #6
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema vise zenskih ili muskih poslova. Muskarci obavljaju sve. Dosta su i one trpjele. Lol.
    Last edited by Blackie; 12-02-16 at 14:33.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dvolicnost zena , dupli arshni sve bi ravnopravnost al da ne okrnje krajeve kose i nokte ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #8
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,218
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    2,138
    Thanked in
    1,619 Posts

    Default

    To je suština priče.
    Isto tako, ne vidim problem u tome da muškarac pomogne ženi da usisa, spremi kuću, opere suđe, ali naravno ne da on izigrava ženu, već samo u slučaju potrebe. Tu ne vidim ništa strašno i nenormalno. Najgori su oni koji, navodno, to nikad nisu uradili i kojima žena zapravo komanduje, a s druge strane oni na poslu izigravaju neku strogoću i šefove i liječe tako svoje frustracije.
    Prije neki dan je pričala o ovome učiteljica iz neke osnovne škole i govori o tome kako su ranije đaci kao obavezan predmet imali domaćinstvo (djevojčice), a zanat ili tako nešto (dječaci). E sad, veli ona, ne prave takvu podjelu nego i dječaci šiju, rade ženske poslove i svako onako kako se opredijeli. Eto tako, moja ti.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vrlo cesce muski ciste i spremaju za pomoc no sto zene nacijepaju drva ,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,218
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    2,138
    Thanked in
    1,619 Posts

    Default

    Ne znam taj podatak, ali vrlo moguće.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Poštujem nalet adrenalina i patriotizam, ali moram priznati da me ne oduševljavaju evropske žene, i nemam razumijevanja za gospođe i gospođice koje odu u Siriju na ratište...ili Avganistan...
    Zanimljivo bi mi bilo upoznat ženskog pilota...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #12
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,218
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    2,138
    Thanked in
    1,619 Posts

    Default

    Kako bi rekli drvosječa za žensko? Jer, moramo da budemo rodno senzitivni sad, jelte... (nakostriješim se od toga)
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  13. #13
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Sve se moze nauciti, ili ako je finansijska nuzda. Probala sam kao mladja cjepat drva sjekirom medjutim nisam bila istrajna i iz straha da sebi ne prepolovim stopalo :-) medjutim volim da ih slazem, x puta sam ih sa ulice sa bracom u karivolicu utovarivala i nosila na terasu, a kako smo zivjeli na drugom spratu kuce nije mi strano ni dan danas da korpu spustim kanapom dolje neko puni korpu drvima a ja vucem gore. Umijem i upaliti vatru i pazim da se ne ugasi, mama me stalno zvala Pera lozac :-D kobasice na raznjice, krtolu u foliju iz pepela, vruc lebac... nisam imala domacinstvo u skoli, ali oponasanje odraslih mi je jako dobro islo ;-)

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    broji li se utovaranje i slaganje?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #15
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,218
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    2,138
    Thanked in
    1,619 Posts

    Default

    Sve se broji.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  16. #16
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Eto.
    Prije godinu dvije, zurila sam na bus i ulazim u taxi, kad ono zenska za volanom. Mislim se zakasnicu, i u pricu nas dvije i ja kazah kako zurim da stignem na taj i taj po redu voznje - zena gaaaas i stigla sam na semafor, iskocila da uhvatim bus a ona sva zadovoljna sto mi je pomogla. E sad te ekstreme, sto idu u rat ovamo i onamo, gledah na al dzaziri neku reportazu o par njih koje su dozivjele traumu jer su ih pored sveg obucavanja za vojnike itd itd njihovi nadredjeni ili kolege u bazi tamo silovali a one se nisu imale kome zaliti ili ako jesu njihove zalbe i prituzbe niko nije cuo, to su tabu teme ili se pravdaju kako muski tamo izolovani imaju potrebe i da "stradaju" i muski i zenski...
    Sto znam, treba umjeti prihvatiti pomoc, a nekad je i ponudit nece kruna s glave otpasti...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Ono jes da se petljamo i đe nam je i đe nam nije mjesto, ali rijetko čujem za ženu pilota, ženu šofera, automehaničara i sl...
    Šovinisti bi rekli da je zato što su nesposobne, al kad treba na selo da se cijepaju drva, to se od nježnijeg pola podrazumijeva...

    Da li bi radile i kakav je vaš stav o tim muškim zanimanjima?
    Što je za ženu, a kad treba samo da nahrani kerove i ništa ne dira?
    Žene jesu psihološki drugačija bića i zato preferiraju druga zanimanja. To je fakat. E sad problem je što iz te statistike pojedinci izvlače pravilo iako je u startu stvar preferencija. Zamjena teza. Ono kad volite sladoled od čokolade i čiko sladoleddžija vam toči po defaultu čokoladu iako vam se jede tog dana vanila. Jedna vrsta stereotipa. Kad one koji su bili dobri kao srednjoškolci projektujete da će svi biti dobri studenti. Realnost je drugačija. Ljudi su generalno lijena i kognitivno ograničena bića i to je razlog zašto radije se oslanjaju na stereotipe. lakše je, a i masa razmišlja tako pa se osjećamo ušuškanim i u pravu. U slučaju žena ovaj stereotip nanosi veliku štetu baš kao i na tržištima novca i kapitala. Što bi onaj majmun Caesar iz filma Planeta majmuna 2 rekao rezignirano "Hmmmm, humans." anda:

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #18
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Po mom arhaicnom gledanju stvari, zenska posla su peglanje, ciscenje kupatila, mijenjanje posteljine i veci dio spremanja obroka. Prve 3 stvari za spas zivota takao ne bih, jednostavno se psihicki lose osjecam kad to radim. Sve ostale kucne poslove sam radim jer mi lagano panu. Striktna podjela i to je to. Kuvam vrhunski ali ako donosim pare doma, trpim pritisak i odricem se nekih svojih momenata, e ocu da me ceka rucak vreo pa sve izgorelo.

    p.s. Kad se vrse popravke po kuci ili tako nesto zenska osoba ide na kafu nedje. Postaljao sam skoro TV na zid, sve pedantno, busim makitom, a zene zavikale ne tako, moras ovako, malo desno, malo gore...mrs jeba vam pas mater
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,720
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,229
    Thanked in
    2,129 Posts

    Default

    Ni ja ne volim peglat, mijenjat posteljinu, čistit kupatilo i slično, no mi je mrznije zgužvan izać iz kuće, spavat u prljavo ili sijat krompir u kupatilo. Zato peglam i mijenjam posteljinu, kupatilo očistim kad vidim da treba. Moža bi valjalo i češće, ali dobro je to. Sa kuvanjem nisam ni na ti ni na Vi, nego sam u nezboru.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #20
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Studentski zivot me je naucio da pocistim za sobom, operem carape, usisam, volio sam da mi je uresna soba za ribice...

    Sad, zena je prava zena, ocisti, opere, ja idem u rat...
    A najcudnije sto vidjeh je da djevojka vozi kombi putnicki, a dje zena mora da kreci kucu tu cojeka nema.
    Tu es mon héro!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Radila bih sve što mi snaga i dovoljno umijeća dozvoljava a što moram kad nemam nikog da mi se nadje u tom trenutku.Ako radim oko štekera recimo,moja tvrdoglavost mi ne da da odem ni do komšije dok ja to sve sama ne izvidim i nekako ga vazda napravim kao pravi majstor.Ali nema te teorije da bih pojedine poslove radila da imam mušku figuru koja živi sa mnom i da mi gospodin gleda tv a ja recimo da mažem ploču od kuće sa katranom ili čime li se maže već da se ne isprži familija na Pg žegu,kao što je to ljetos moja prijateljica radila.Opravdala je to njegovom kilažom pa "nije mogao da se popne", a ja sam zamišljala kako mu noge lomim pa da zaisto ima razloga.

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Radila bih sve što mi snaga i dovoljno umijeća dozvoljava a što moram kad nemam nikog da mi se nadje u tom trenutku.Ako radim oko štekera recimo,moja tvrdoglavost mi ne da da odem ni do komšije dok ja to sve sama ne izvidim i nekako ga vazda napravim kao pravi majstor.Ali nema te teorije da bih pojedine poslove radila da imam mušku figuru koja živi sa mnom i da mi gospodin gleda tv a ja recimo da mažem ploču od kuće sa katranom ili čime li se maže već da se ne isprži familija na Pg žegu,kao što je to ljetos moja prijateljica radila.Opravdala je to njegovom kilažom pa "nije mogao da se popne", a ja sam zamišljala kako mu noge lomim pa da zaisto ima razloga.

    Послато са GT-I9070
    Mozes li onda da shvatis muskarce koji isto tako ne bi, ni u domenu teorije, uzeli da rade odredjene poslove, tipa pranje, peglanje, sivenje... a da ima nevjestu u kucu koja je posla kod komsinice na kafu ili gleda spanske, turske ili kakve druge serije? Kad je kuvanje u pitanju, nisam strucnjak, ali umijem spremit podosta toga, za ostale stvari necu se pomjerit ni jednoj domacici, kad su kucni poslovi u pitanju. Ali mi ne pada na pamet da to radim ako bas ne moram, isto tako i ne trazim zeni da cijepa drva, da ih iznosi, ka kreci i slicno. Ali ne vidjeh nidje d ase zene grabe oko zanatskih poslova da budu ravnopravne, nego samo oko direktorskih i politickih, i samo je prica kako muskarci treba da rade i te zenske poslove (da bi doticne mogle da guraju karijeru, prim. aut.). Ajde da budemo ravnopravni, samo vi malo ravnopravnije. Prave zene ne traze da im muskarci rade zenske poslove isto vazi i za prave muskarce. Kad se nadju zajedno, samo se dopunjavaju, bez mnogo price. Ove feministkinje su uglavnom dokone neostvarene i iskompleksirane zene, bar ove kod nas. Cast izuzecima
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  23. #23
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Naravno da razumijem.I podržavam ih.Jer mene bi bilo sramota da sa komšiničinog balkona, gdje cakulam i pijuckam, gledam kako mi muž treska i širi veš.


    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Naravno da razumijem.I podržavam ih.Jer mene bi bilo sramota da sa komšiničinog balkona, gdje cakulam i pijuckam, gledam kako mi muž treska i širi veš.


    Послато са GT-I9070
    E ajd' sad ti to dokazi boricma, ili kako se vec kaze rodno senzitivno zeniski borac, za ravnopravnost
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  25. #25
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dio pravog feminizma bi bila ova ravnopravnost o kojoj govorimo.Ja ga podržavam ako se žene (pored priče o poslovima kod kuće) bore da više ne budu u sjenci i samo kod kuće,već da rade nešto što vole ili i one imaju svoj dinar i doprinos (da se osjete sposobno), da nipošto ne budu ugnjetavane,sputavane,marginalizovane...da moraju nešto da ćute i trpe dok je muškarcima sva sloboda i sve dozvoljeno, ono šovinistička gospodinčad.Ne podržavam tj ne razumijem kad je žena slobodna, ima podršku, podsticaj,pomoć... tj osjeća se i živi tako uz sve obaveze kojih ima kad imaš porodicu, a drži neku feminizam filozofiju koju ni sama ne kapira.Prosto ne volim i ne bih takvoj ništa objašnjavala.

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Muška grud
    By goozica in forum Sex i erotika
    Replies: 146
    Last Post: 12-04-17, 10:27
  2. Prodajem Calvin Klein torbica muška
    By mne28 in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-15, 16:34
  3. Prodajem Dva muška džempera
    By godlikE^ in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-14, 20:41
  4. Prodajem P: muška narukvica
    By armand in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 27-07-13, 09:12
  5. Info Muška garderoba za maturu
    By zvoncica in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 14-04-13, 22:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •