Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 52

Thread: Žene i muška posla

  1. #26
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    Kad feministikinje ukapiraju da biti ravnopravan ne znači biti identičan, svima će biti lakše. Pogotovo njima. Odnosno, niam siguran da je feministkinja prava riječ. Ja makar nikad nisam upoznao ekstra pametno i sposobno žensko čeljade koje je htjelo da bude identično muškarcu. Prije 10-15 godina, za glavnog urednika hrvatskog Penthausa postavljena je neka ženska koja kao da je sa duplerice iskočila. Ne znam da li je nekoga citirala ili je sama došla do zaključka, ali je rekla sljedeće: Nemam ništa protiv da ovo bude svijet muškaraca, sve dok ja mogu da budem žena u svijetu muškaraca. Nisam siguran da je time mislila da će sama da kreči i da maže zidove katranom, ali to što je rekla može da se shvati i na neki kulturniji način od vuče muškaraca za nos... ovaj, da, za nos.
    Last edited by NHM; 12-02-16 at 19:18.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #27
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Rekla je nešto izuzetno.Samo ću to reći.

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #28
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    ...da imam mušku figuru koja živi sa mnom...
    Da figurira po kući kako muškarac.
    Ja ne znam kako neko voli da radi pa bio žena bio čojak.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #29
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ti si mi pravo Crnogorče
    Ja volim.Volim da pokrenem ruke,noge, guzice i ako sam hedonist i volim da spaaaavam...ma san mi ne diraj.Jer ako uvalim guzicu da ležim po cio dan osjećala bih se kao depresivni kreten.I ne volim glib po kući, i nema teorije da ću kafu ujutru da popijem na mastan sto i dok je sve oko mene glibavo.I ne razumijem kad to neka žena može.I eto tako...

    Послато са GT-I9070
    Last edited by Artemis; 13-02-16 at 15:40.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #30
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,521
    Thanked in
    3,109 Posts

    Default

    Zamisli da si se rodila u ono vrijeme kad su serpe mazali uljem da se sjajevecu glupost ne cuh
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,225
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ti si mi pravo Crnogorče
    Ja volim.Volim da pokrenem ruke,noge, guzice i ako sam hedonist i volim da spaaaavam...ma san mi ne diraj.Jer ako uvalim guzicu da ležim po cio dan osjećala bih se kao depresivni kreten.I ne volim glib po kući, i nema teorije da ću kafu ujutru da popijem na mastan sto i dok je sve oko mene glibavo.I ne razumijem kad to neka žena može.I eto tako...

    Послато са GT-I9070
    Vjeruj mi da dostina tih rvnopravih pocinje dan onako kako ti ne bi za spas :-D
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #32
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako im je tako lijepo...

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #33
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Zamisli da si se rodila u ono vrijeme kad su serpe mazali uljem da se sjajevecu glupost ne cuh
    Preskočih te.Možda bih tada organizovala neku grupu tipa "Pravda za šerpe-sjajimo i kad nas samo operete"

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #34
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,521
    Thanked in
    3,109 Posts

    Default

    ja upoznah babu koja ne bi ziva koristila prasak za sudje 😀 jos veli: uuuu, kako to pjeenii 😀
    e zamisli to sudje oprano samo vodom 😣 gooodinama samo vodom 😣
    pravda za prasak za sudje!
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    ja volim da sam žena i ne smeta mi da mi se zato ukaže pažnja, ne volim da teglim frižidere i kauče niti da kopam, cijepam drva, krečim....međutim, nije problem da se nađem na pomoći, da dodam alat, da pridržim, da ponesem ako mogu, ako je nešto lakše...svakako da nijesam od onih koje bi sjedjele i gledale dok drugi rade. Nijesam probala da cijepam drva, niti da krečim ali jesam farbala stolariju, recimo...čojak mi je, fala bogu, sposoban da zamijeni šteker, namontira luster, prikači viseću i vala ako nema ko drugi, ako treba pridržim tu viseću...umijem teoretski i gumu na autu da zamijenim, mada nijesam nikad probala, ali to obično jača polovina radi, isto kao i neke najosnovnije stvari oko auta i oko kućnih popravki, osigurača...kad smo renovirali stan bogami sam iznosila uz stepenice sa njim pločice, mogu vam reć da nijesu lake, otelili smo se, jer smo nas dvoje 50m2 pločica unijeli u kuću bar-a bar kao i 300-400 kg ljepila za pločice...uglavnom, moj darling me štedi kad god može, ali kad je stani pani ja bogme uletim njega da prištedim, koliko god da mu pomognem, njemu je zauvar da ne radi sve sam...djeca ka djeca, pomognu kad treba, ali mahom su tamo ovamo nekad ne čekamo na njih, nekad nijesu tu, nekad se "izvuku", nekad ih i "štedimo" svega ima, ali uglavnom ako su tu ne mogu da se žalim, ne daju nego oni sve teže obave
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #36
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ja upoznah babu koja ne bi ziva koristila prasak za sudje  jos veli: uuuu, kako to pjeenii 
    e zamisli to sudje oprano samo vodom  gooodinama samo vodom 
    pravda za prasak za sudje!
    uh, kad to pomenu poznavala sam porodicu (a nije to bilo usamljen slučaj, naprotiv) koja je suđe prala surutkom od sirenja sira! Ono što je zbilja istina, razlaže masnoću jako dobro, međutim miris surutke je užas....inače ja ne volim sir niti mliječne proizvode pa mi je još grdje to smrdjelo, nijesam živa htjela što tamo pojest
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #37
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,027
    Thanks Thanks Given 
    3,957
    Thanks Thanks Received 
    6,521
    Thanked in
    3,109 Posts

    Default

    Bljak. Pa kaze, zacepi se odvod, a kako nece od tolike masnoce, nikakva hemija se ne koristi.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja se sjecam moje prababe na selo poslije rucka onu veliku serpu pa u pijesak, operi dobro pijeskom pa isperi vodom i nema frke.

    Musko koje ce pustiti zenu da radi dok on sjedi po cijeli dan u kladionicu nije covjek nego smrad. Ili covjek koji pusti zenu da obavlja teske fizicke poslove ili ne daj boze onaj koji udari zenu. Time bih ruke kidao do ramena odmah.

    Ima te nase tradicije dosta dje muskarac dangubi - kafana, kladionica, ulica a zena sve odradjuje.

    Imam komsiju jednog 37 godina, dvoje djece, ne pamtim da se probudio prije jedan. Do tada zena, isprati djecu u skolu, unese drva, sredi oko baste, spremi rucak... Jedno jutro je gledam penje se na krov zacepio dimnjak pa da vidi sta je... Na srce me zaboljela.

    Muskarac i zena trebaju biti ravnopravni, ali ne u tolikoj mjeri da se zhena opucha dok muskarac - debil ne radi nista.


    To jest samo postoji
    One Ring to Rule them all...

  14. #39
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Manje vise znam sve da uradim od tih fizickih poslova koje spominjete. Kao dijete isla sam vikendima na selo, i pomagala mojima da pravimo ogradu, podizemo medju, kopamo, sredjujemo kucu, krecimo itd. Drago mi je sto sam to naucila jos od malih nogu, jer covjek ne zna sta nekad moze da mu posluzi, a ja se vodim time da sto vise znas to vise vrijedis, prvenstveno sebi, pa onda i ljudima oko sebe.

    Priznajem da mogu apsolutno sve sama da uradim, ali u muško ženskim odnosima se štedim i zato volim da vidim da moj momak može da preuzme na sebe određene poslove i mene rastereti. Ne očekujem od njega da ore njivu i tu sam uvijek da pomognem koliko je u mojoj moći, ili bar dam moralnu podršku , ali najčešće pokazujem da sam sposobna da uradim manje od onoga što znam u stvarnosti. Koliko god zvučalo lukavo, moram priznati da kada se malo poštedite, onaj drugi se istakne i zablista .

    Nisam feministkinja, i smatram da žene izuzetno griješe kada ističu svoju ulogu i stavljaju se u prvi plan i bore za ženska prava. Smatram da muškarci najviše poštuju žene "iz sijenke", koje se previše ne ističu i koje su jednostavno žene u pravom smislu te riječi. Takođe, na poslu radim isključivo sa muškarcima i koliko god u određenim situacijama može da Vam se desi da se nabacuje neki klijent ili saradnik, sa pravim stavom to sve može da se riješi bez ikakvih konfilikata i dizanja pompe.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  15. #40
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Nema većeg smrada od muškarca koji sjedi i gleda fudbal dok žena igra crnogorsko oko njega. Najgori oni smradovi, što se tripuju da su gospodari kuće, umjesto ravnopravni žitelji iste.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  16. #41
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Manje vise znam sve da uradim od tih fizickih poslova koje spominjete. Kao dijete isla sam vikendima na selo, i pomagala mojima da pravimo ogradu, podizemo medju, kopamo, sredjujemo kucu, krecimo itd. Drago mi je sto sam to naucila jos od malih nogu, jer covjek ne zna sta nekad moze da mu posluzi, a ja se vodim time da sto vise znas to vise vrijedis, prvenstveno sebi, pa onda i ljudima oko sebe.

    Priznajem da mogu apsolutno sve sama da uradim, ali u muško ženskim odnosima se štedim i zato volim da vidim da moj momak može da preuzme na sebe određene poslove i mene rastereti. Ne očekujem od njega da ore njivu i tu sam uvijek da pomognem koliko je u mojoj moći, ili bar dam moralnu podršku , ali najčešće pokazujem da sam sposobna da uradim manje od onoga što znam u stvarnosti. Koliko god zvučalo lukavo, moram priznati da kada se malo poštedite, onaj drugi se istakne i zablista .

    Nisam feministkinja, i smatram da žene izuzetno griješe kada ističu svoju ulogu i stavljaju se u prvi plan i bore za ženska prava. Smatram da muškarci najviše poštuju žene "iz sijenke", koje se previše ne ističu i koje su jednostavno žene u pravom smislu te riječi. Takođe, na poslu radim isključivo sa muškarcima i koliko god u određenim situacijama može da Vam se desi da se nabacuje neki klijent ili saradnik, sa pravim stavom to sve može da se riješi bez ikakvih konfilikata i dizanja pompe.
    Ovakvu bih ja ozenio bez dvoumljenja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #42
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Nema većeg smrada od muškarca koji sjedi i gleda fudbal dok žena igra crnogorsko oko njega. Najgori oni smradovi, što se tripuju da su gospodari kuće, umjesto ravnopravni žitelji iste.
    Ima, muškarac koji gleda tenis. Tenis može i po 5-6 sati da traje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #43
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    @AltaMarea88 planiram da krecim stan sad na proljece, pa me zanima koliko naplacujes po kvadratu?

    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  19. #44
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Raulio, nemam tarifu.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  20. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Manje vise znam sve da uradim od tih fizickih poslova koje spominjete. Kao dijete isla sam vikendima na selo, i pomagala mojima da pravimo ogradu, podizemo medju, kopamo, sredjujemo kucu, krecimo itd. Drago mi je sto sam to naucila jos od malih nogu, jer covjek ne zna sta nekad moze da mu posluzi, a ja se vodim time da sto vise znas to vise vrijedis, prvenstveno sebi, pa onda i ljudima oko sebe.

    Priznajem da mogu apsolutno sve sama da uradim, ali u muško ženskim odnosima se štedim i zato volim da vidim da moj momak može da preuzme na sebe određene poslove i mene rastereti. Ne očekujem od njega da ore njivu i tu sam uvijek da pomognem koliko je u mojoj moći, ili bar dam moralnu podršku , ali najčešće pokazujem da sam sposobna da uradim manje od onoga što znam u stvarnosti. Koliko god zvučalo lukavo, moram priznati da kada se malo poštedite, onaj drugi se istakne i zablista .

    Nisam feministkinja, i smatram da žene izuzetno griješe kada ističu svoju ulogu i stavljaju se u prvi plan i bore za ženska prava. Smatram da muškarci najviše poštuju žene "iz sijenke", koje se previše ne ističu i koje su jednostavno žene u pravom smislu te riječi. Takođe, na poslu radim isključivo sa muškarcima i koliko god u određenim situacijama može da Vam se desi da se nabacuje neki klijent ili saradnik, sa pravim stavom to sve može da se riješi bez ikakvih konfilikata i dizanja pompe.
    sve se slažem, samo moram još nešto dodati za poslednju rečenicu...klijent ili saradnik koji pkazuje simpatiju ali je uzdržan do nekih jasnih momenata jeste ok i može se riješiti i bez konflikata i dizanja prašine, čak i simpatičan dopadao se ili ne, ali klijent ili saradnik koji se nabacuje napadno je po meni sirovina (makar glumio dzentlmena i vospitanog momka) koja ima vrlo loš stav i ponašanje sa ženama uopšte, pa se i na posao prenosi taj njegov omalovažavajući stav...on je zaboga dasa pa kad se on pojavi noge se same šire bez pitanja jer to je bogom dan poklon za jednu predstavnicu ženske populacije i najmanje je tu bitno da li je druga strana raspoložena...on je bre raspoložen i to je to
    Uh, mene to mnogo nervira, mnooogo! Biti učtiv, nejžan, blag, pokazati interesovanje pa što bude, ok, ali nastupiti kao da si jedvaček a ničim izazvan i ne znajući jesam li lgbt ili sam vezana vječnom ljubavlju sa drugim, ili mi se jednostavno ne svidjaš i još podrazumijevati iako si, ponavljam, ničim izazvan tj svaki gest učtivog ponašanja jedne poslovne saradnice, svaki osmijeh, svaku kurtoaznu rečenicu tumačiti kao poziv na seks...klasičan mobing...e pa to je nešto što me baš jako iznervira...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #46
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    Dobro de, ne moraš krečit...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #47
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    a pada li ti na'm, na pr: kad je poslovna saradnica na stubama u sukni do koljena, demonstrira kako se plafon kreči, kakve to fantazije izaziva u glavi poslovnog saradnika koji misli da je jedvaček i da ona to radi samo da bi ga zavela??? A ona žena radi, bre, radi, puno radno vreme!

    Uh kako mrzim da nosim smeće, stalno podmećem momcima da ga oni izbacuju, mlađi uredno izbjegava, sve kao da neće, a stariji stalno izvuče deblji kraj
    Takodje mrzim da muškarac pere sudove, recimo....
    Što se usisivača tiče, niko ga ne voli pa to me stalno zapada, pogotovo što trenutno imamo jedan koji radi otprilike kao konkord kad se dobro razradi i krene sa zaletišta u polijetanje, tako da mi je sudjen...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #48
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    Nije kome je rečeno, već kome je suđeno...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #49
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Raulio, nemam tarifu.
    Ma ja reko, ka pravo muško, da ti pomožem da valorizuješ poznavanje fizičkijeh poslovah
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Ovakvu bih ja ozenio bez dvoumljenja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    E moj Rookie kakav danak neiskustvu. Ovakve su ti najgore... Navuku te sa pricom, cile mile, voljecemo se raditi sve zajedno, i ja cu sve da radim da ti udovoljim...
    Onda se potpises i ugasio si.




    Radooovaneee donesi taj lavor noge da mi operes i nemoj da je ledna voda ka sinoc e ce te sto jada snac'


    Salim se Alta naravno nista licno
    One Ring to Rule them all...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Muška grud
    By goozica in forum Sex i erotika
    Replies: 146
    Last Post: 12-04-17, 09:27
  2. Prodajem Calvin Klein torbica muška
    By mne28 in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-15, 15:34
  3. Prodajem Dva muška džempera
    By godlikE^ in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-14, 19:41
  4. Prodajem P: muška narukvica
    By armand in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 27-07-13, 08:12
  5. Info Muška garderoba za maturu
    By zvoncica in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 14-04-13, 21:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •