Results 1 to 22 of 22

Thread: Misljenje o pisanju diplomskih radova ?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100002499188674
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Misljenje o pisanju diplomskih radova ?

    Dakle, kakav je Vas licni stav o tome. Da li imate nesto protiv sto se ljudi snalaze na razne nacine pa i ta izrada diplomskih radova za novac drugima. Kad se ne moze tj.tesko dolazi danas do normalnog posla, mora se snalazit. Ja cuh prije nekolko da su poceli neke krivicne prijave protiv ljudi koji to rade, i da su kazne rigorozne cak i do zatvora, moje licno misljenje je da nisu krivi ti sto rade te radove vec cijeli sistem skolovanja pocev od fakulteta, mentora koji i ne pregledaju te radove da li ima plagijata i ostalog, pa tek na kraju mozda dolaze koji to rade, mada sta su oni krivi ?

    Kakvo je Vase misljenje :cocksure:

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    To bi znacilo da treba kazniti i ztvoriti i one ljude koji spremaju studente iz raznih predmeta? Ali ako neko, ko je polozio sve ispite na fakultetu, cak i ako je neke na bubicu polozio, a nije u stanju da napise diplomski, ne treba mu ni dati diplomu. Sa druge strane, situacija u drustvu je takva da u bar 70% slucajeva nikoga nije briga koliko znas i jesi li sam pisao diplomski. Bitno je da imas dobru vezu pomocu koje ces se zaposliti. Cak i kasnije u toku rada, takodje nije bitno sto nemas pojma, i dalj eje veza kljucna stvar. E u svemu tome, ljudi koji umiju napisati diplomski, svoje znanje zele da unovce, jer su dosta zivota ostavili na stolici da bi zavrsili fakultet, ali nisu imali onu kljucnu stvar - vezu. I ja takve ljude ne osudjujem, isto kao sto ne osudjujem one koji daju privatne casove. Vise su za osudu oni koji omogucavaju neznalicama da sjednu na rukovodeca mjesta.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  3. #3
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100002499188674
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi, potupuno si u pravu.

    Sve je realno receno nista bez veze u zivotu. I na kraju ako si ucio 4 godine fax i sve polozio sta i taj diplomski rad znaci puno. Ako realno govorimo niko pa ni jedan ni profesor ni doktor na fakultetu ne moze izmisliti sam literaturu za neki rad. Zato se i daje literatura kao oslonac odakle krenuti. I u toj literaturi uzmes tj kopiras sta ti treba i prepricas i navedes odakle si uzeo i cao. Ne znam stvarno sto se vodi tolika polemika oko tih diplomskih i seminarskih radova. Bolje da se ispita kako je neko dosao do tog rada dal ucenjem ili bubicom i ostalim sredstvima. Ali oni se bave necim sto veze sa vezom nema. Obicnih 30 str posle 4 god studiranja.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovima koji pisu oduzeti diplomu a onima koji narucuju ponistiti sve ispite pa ako hoce opet da studiraju
    One Ring to Rule them all...

  5. #5
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogasiti fakultete do daljnjeg jer je malo profesora koji rade svoj posao kako treba.Mira je jedan od rijetkih.


    ''Pozdrav,
    Danas sam polagala kod vas i osvojila 10 bodova. Sada ukupno imam 59 i fali mi bod za sedmicu. Da li bi mogli da mi izadjete u susret, da mi poklonite bod?
    Hvala na razumijevanju.

    Poštovana profesorice,
    Danas sam polagala ispit kod Vas, dobila sam deset bodova, fale mi još dva da bih položila Vaš ispit.
    Nadam se da ćete mi izaći u susret.
    U naprijed zahvalna

    Profesorice, ja bih Vas zamolio, ako Vam nije problem da mi date 1,67 bod na vjezbe, hvali mi za ocjenu C. Veoma mi je potrebna ova ocjena, zbog dodjele doma. Unaprijed Vam se zahvaljujem.
    Postovana,
    htjela bih da Vam se obratim povodom poena iz ekonomije firme. Fali mi 4 poena za prelaznu ocjenu, znam da je nezahvalno i nekorektno ali bih htjela da Vas zamolim da ako je ikako moguce mi ih poklonite. Zapravo, bitno mi je. Moram imati polozeno zbog apliciranja za ljetnji progam u Americi. Znacilo bi mi ako biste mi mogli izaci u susret, a ja cu se ubuduce potruditi da to nadomjestim svojim znanjem. Hvala Vam unaprijed.
    Postovana,
    Posto mi hvali 5 poena, mogu li kako da odgovaram ili nesto drugo da bih polozila ovaj predmet, da ga ne ostavljam za avgust. Jer ovo mi je vec drugi put da ga padam.
    S postovanjem,
    Poštovana profesorice,
    Juče sam na ispitu dobila maksimum poena i u konačnom zbiru se nalazim između dvije ocjene (8 i 9) i posto je u pitanju poen,pitala sam se da li postoji mogućnost da mi se
    Postovana profesorice,
    Htjela bih da Vam se obratim povodom zavrsnog ispita. Zaista sam ucila za zavrsni ispit ali od treme i nekog straha da pogrijesim nisam uspjela da odgovorim na pitanja kako sam trebala a fale mi tri boda za prolaz. Pa sam htjela da Vas pitam ako mozete da mi date neki esej da napisem ili neku aktivnost da odradim jer su se davali bodovi na aktivnost. Svaka pomoc bi mi znacila. Dobro sam odradila kolokvijume posebno drugi .
    Unaprijed zahvalna,
    Pozdrav,
    -----------
    Postovani,
    posto vas ima vise sa slicnim obracanjem, odgovaram vam jednim e-mail-om. Poklanjanje bodova je prekrsaj i spada pod disciplinsku i zakonsku odgovornost. Dakle, profesor ne smije da poklanja bodove i ocjene vec se oni formiraju na bazi rezultata rada studenta tokom godine, na kolokvijumima i ispitu.
    Mira''
    aj popij casu jaja

  6. #6
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kasiranje.

    A ovamo se kao sprdaju sa UDG itd...

    Gasi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100002499188674
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne kapiram sto bi oduzimali diplome ovim koji pisu, pa njihov fax nema veze sa ovim, krivi su studenti kojima se pise kao i mentori tog rada

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne bih ja tako zustro po ovima koji pisu. Snalaze se ljudi da zarade. Postenim radom.
    A ovi kojima se pise, doci ce im to na naplatu jer ce im trebat jednog dana to propusteno znanje. Ako im ne bude trebalo onda im je najmanji pickindim to sto im je neko napisa rad. Nece moci ovo jos dugo da se propusta ucenje, da se izlazi bez znanja, i da se to pokriva godinama, nekad i do penzije. Ostace mnogi na ledini zbog svog neznanja. Pa ce sledece generacije ozbiljnije prilazit ucenju.

    A smrle, vidio sam ovo jos onaj dan kad si izbacio. Pravo da ti kazem iznenadio sam se, mislio sam da ovo ima jos samo u osnovnoj skoli.
    Imam i ja staza na taj fakultet, pa mi nikad nam ne panu da se ovako obratim profesoru. Bicu ja avetan u svoj toj prici sigurno.
    Ne znam, da sam profesor, pomoga bi svakome kome se idje ima pomoc, a da zasluzuje. Ali da mi ovako neko mizerno i banalno napise, kad bi moga kako uzeo bi mu i od toga sto je dobio.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nema tu posteno. To je falsifikovanje. Sve po kratkom postupku. Suzbije se ponuda da se suzbije traznja.

    jos se sad diplomski radi za nedjelju dana po sat dnevno, sve sa interneta skines i procitas jednom.

    Gnusham se ove *****rdije.

    I onda mi dodje i kaze, ja sam diplomirani blablabla. Ma lalajte ga bre majmuncine
    One Ring to Rule them all...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    od riječi do riječi sam saglasna sa Gandalfom...kaznila i jedne i druge pa neka se puše!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    a sto to napricaste... uzimanje diploma, kazne, falsifikovanja, zatvori... uzas nad uzasima...
    nista mi mrznije nije bilo od pisanja seminarskih... jednostavno nijesam vidio poentu svega toga jer se radi o obicnom prepisivanju...
    moze li neko da mi objasni svrhu diplomskog, te krune obrazovanja kako opisa jedan moj prof...

    Evo sto se meni desilo... 4ta godina, imao sam neki seminarski da odradim... rekoh- ajde da platim da vidim oce li to sto valjat, pa da mi odrade i diplomski... zovnem momka iz oglasa, kazem treba mi za 15 dan, on veli ok... zovem ga poslije nedjelju dana, kaze mi da je zavrsio rad samo da ga malo doradi... taj dan kad je trebao da mi posalje rad, probudi me momak sa porukom, veli kako ne moze da nadje tu temu nego da je nasa neku slicnu ( nidje veze )... pita me valja li to ea mi posalje nocas... ja ukapirah da je tek tad poceo da pise rad, rekoh mu valja i da mi posalje rad... malo sam ga iscima dok ga nije napisa i onda sam ugasio tel... fukarica mala...
    Diplomirah i magistrirah i pisanje radova mi je nesto najcrnje i najdosadnije od svega... nekako sam se prljavo osjecao jer je rijec o obicnom prepisivanju...
    Kako moze klinjo sa 22 godine da se kriticki osvrne na neki problem i temu, da iznese nesto novo pored toliko teoreticara, prof.dr koji su tu temu x puta obradili... ne moze naravno, moze samo da to prepise i preprica...
    jos jednom- svrha toga...?

  12. #12
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ja bih pitala kolegu s foruma - Cezara
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    bez obzira sto je dosadno, profesori/asistenti to pregledaju i ocjenjuju poenima i onda taj copy paste mora se procitati i ispraviti sa hrvatskog ili srpskog i udje ti nesto u glavu.

    Diplomski - "Reforma i buducnost javne uprave"

    Ne bih pozelio ni dusmanima...
    One Ring to Rule them all...

  14. #14
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Smatram da sam razumna osoba, ali ne mogu da nadjem ni minimum tolerancije za one koji kupuju diplomski/magistarski rad. Zaista ne razumijem koja je poenta da ucis jednu materiju 4 ili 5 godina, odradis sve ispite vezane za nju i da nisi u stanju da napises zavrsni rad. Ostra osuda sa moje strane...pa bolje da se ovdje zadrzim sa komentarom na tu temu.

    Ja sam studirala po nekom drugom sistemu skolstva, koji nema veze sa ovim domacim i smatram da je to bila najbolja moguca investicija koju su moji roditelji mogli da uloze u mene. U tom sistemu nisu postojali ni seminari ni kolokvijumi. Ispite smo davali na kraju svakog semestra jer svaki ispit je jedna cijelina, koju mozes da razumijes tek kada ispratis sva predavanja, procitas sve knjige i odradis prakticni dio, ukoliko je potreban. Sa druge strane, koliko kapiram ovdje se rade nekakvi kolokvijumi, pa ucite prvih 100 strana knjige i zato niste navikli da posmatrate nesto kao cijelnu uz koju cete da formirate svoj stav o datoj problematici (pretpostavljam da vam je zbog toga tesko da pisete zavrsni rad). I to brojanje strana? Sta to znaci? Postoje neki minimalni kriterijumi koji moraju da se ispune ali ti pises dok ne zavrsis svoje misli, nije bitan kvantitet vec sta si tu napisao.

    Neko je spomenuo literaturu, a da li znate koliko svrsenih studenata zna da pronadje literaturu i da je kasnije koristi? Djeluje tako jednostavno, ali to je osnov i za studiranje, i za pisanje diplomskog/magistarskog rada, kao i za buduci posao. Informacije su kljuc u svemu, i ako ne znate da ih izvucete, sazmete i koristite tu nema kvalitetnog posla .

    Licno sam uvidjela koliko je nas obrazovni sistem los, kroz posao u Crnoj Gori. Elementarno neznanje i los pristup prema poslu (a to se vuce jos iz skolskih klupa) haraju Crnom Gorom. Iskreno, drago mi je sto vise ne radim sa ljudima koji su iz nase zemlje, koliko god to arogantno zvucalo, ali ejdnostavno nismo bili ista skola i to je tesko bilo uskladiti.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  15. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Nemam ništa protiv onih koji pišu diplomske radove. Neko dođe i oće da plati da mu napišeš nešto na zadatu temu. Kako će to kasnije da se iskoristi, to je između studenta i fakulteta. Što se tiče bubica, tu bi morali da se sankcionišu ljudi sa obje strane bubice.

    Inače, ne mislim da ljudi koji završe četiri godine fakulteta plaćaju da im se diplomski napravi. Plaćaju oni koji su plaćali i za ispite tokom studija. Da ne imenujem sad ljude, ali pojedine glavešine iz vrlo bitnih institucija imaju doktorate koje su drugi ljudi pisali. Oni nabubaju za odbranu i dobro je to. A nekad im u komisijama budu ljudi koji su im pisali te iste doktorate. Vlahovićku i Babovića ne moram posebno navodit jer više svaka ptica na grani zna kakva su folirantska paščad i koliko debele đonove umjesto obraza imaju.

    Da dodam još da ni najmanje ne cijenim sve ove doktore nauka koji su fakultete završili prije 30 godina, a onda su Bolonju iskoristili da preko seminarskih radova doktoriraju. Ako su imali akademske ambicije, đe su bili dosad? Da ne pričam kako sad ima doktora ekonomije koji ne umiju proknjižit dva broja. Struka im je istorija ili sociologija ili tako nešto, a onda doktoriraju na ekonomiji.

    Da se razumijemo, ja nisam nikakav akademski gigant, naprotiv. Ali nemam potrebu da se zovem doktorom nauka po svaku cijenu. Ipak sami doktorat treba da pruži neki jasan doprinos struci. Neka mi neko objasni koji je doprinos radova Vlahovićke, Žugića, Miloševića, Sekulića, Miška Vukovića i sličnih likova.
    Last edited by NHM; 11-02-16 at 09:37.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nemam ništa protiv onih koji pišu diplomske radove. Neko dođe i oće da plati da mu napišeš nešto na zadatu temu. Kako će to kasnije da se iskoristi, to je između studenta i fakulteta. Što se tiče bubica, tu bi morali da se sankcionišu ljudi sa obje strane bubice.

    Inače, ne mislim da ljudi koji završe četiri godine fakulteta plaćaju da im se diplomski napravi. Plaćaju oni koji su plaćali i za ispite tokom studija. Da ne imenujem sad ljude, ali pojedine glavešine iz vrlo bitnih institucija imaju doktorate koje su drugi ljudi pisali. Oni nabubaju za odbranu i dobro je to. A nekad im u komisijama budu ljudi koji su im pisali te iste doktorate. Vlahovićku i Babovića ne moram posebno navodit jer više svaka ptica na grani zna kakva su folirantska paščad i koliko debele đonove umjesto obraza imaju.

    Da dodam još da ni najmanje ne cijenim sve ove doktore nauka koji su fakultete završili prije 30 godina, a onda su Bolonju iskoristili da preko seminarskih radova doktoriraju. Ako su imali akademske ambicije, đe su bili dosad? Da ne pričam kako sad ima doktora ekonomije koji ne umiju proknjižit dva broja. Struka im je istorija ili sociologija ili tako nešto, a onda doktoriraju na ekonomiji.

    Da se razumijemo, ja nisam nikakav akademski gigant, naprotiv. Ali nemam potrebu da se zovem doktorom nauka po svaku cijenu. Ipak sami doktorat treba da pruži neki jasan doprinos struci. Neka mi neko objasni koji je doprinos radova Vlahovićke, Žugića, Miloševića, Sekulića, Miška Vukovića i sličnih likova.
    Ovo boldovano me podsjeti na jednu situaciju od prije par nedelja.

    Bio na provjeru sposobnosti na jedan oglas, i na onom testu bilo jedno od pitanja da se 10tak onih stavki bilansa razvrsta na aktivu i pasivu, i tip za kojeg kasnije saznam da je magistar ekonomije, pita komisiju mrtav ozbiljan "Jel ovaj dugorocni kredit neko trik pitanje? To je vezano samo za bilanse banke i nema veze sa ovim".

  17. #17
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Al kako ocekivati od studenata da postupa casno ako imamo profesore koji zabusavaju: otaljavaju svoj posao ili ga uopste ne rade, knjige su napisali tako sto su ih vecim dijelom prepisali, slajdovi koje pokazuju studentima su prepisani/prevedeni ko zna odakle i to obicno bez dozvole autora, na mailove odgovaraju nakon mjesec dana... Ja jesam za to da se iskorjeni prepisivanje, ali sam protiv toga da ta pravda bude selektivna. Dakle, kazniti prvo profesore, oduzeti im pravo da predaju jer riba smrdi od glave. Profesori koji dopustaju svojim kolegama da zabusavaju, da se “švercuju” na razne nacine nemaju nikakav moralni kredibilitet da bilo sta spocitavaju studentima.


    Nego znate sta sam cuo da se desava u Americi. Tamo se prepisivanje strogo kaznjava pa mu rijetko ko pribjegava ali zato neki studenti koriste droge koje im povecavaju koncentraciju i sl. Dakle kada (i ako) iskorijenimo prepisivanje ocekuju nas “dopingovani” studenti, lol.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovo za drogu ti je ziva istina... Speed se vuche konstantno.


    A znas kako ubo si poentu. Sta ocekivati od zemlje kojoj je ministarka nauke optuzena za plagijat ...
    One Ring to Rule them all...

  19. #19
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Pluzine
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cus veli u Ameriku se speed vuce konstantno.Nijesu oni Podgoricu 2015 posjecivali.
    aj popij casu jaja

  20. #20
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Tekst se zove "Drogom ka diplomi" http://www.vice.com/rs/read/drogom-ka-diplomi

    Pominju se neke droge koje, kolko sam shvatio, se uopšte ne mogu naći kod nas.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Za kvalitetan diplomski treba vremena. Nema svako vremena. Možda bi to bilo opravdanje.

    Mada ja sam ga pisao 3 puta, jbg koplja se lomila na mene..

    Poslato sa pisaće mašine G3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #22
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Smatram da sam razumna osoba, ali ne mogu da nadjem ni minimum tolerancije za one koji kupuju diplomski/magistarski rad. Zaista ne razumijem koja je poenta da ucis jednu materiju 4 ili 5 godina, odradis sve ispite vezane za nju i da nisi u stanju da napises zavrsni rad. Ostra osuda sa moje strane...pa bolje da se ovdje zadrzim sa komentarom na tu temu.

    Ja sam studirala po nekom drugom sistemu skolstva, koji nema veze sa ovim domacim i smatram da je to bila najbolja moguca investicija koju su moji roditelji mogli da uloze u mene. U tom sistemu nisu postojali ni seminari ni kolokvijumi. Ispite smo davali na kraju svakog semestra jer svaki ispit je jedna cijelina, koju mozes da razumijes tek kada ispratis sva predavanja, procitas sve knjige i odradis prakticni dio, ukoliko je potreban. Sa druge strane, koliko kapiram ovdje se rade nekakvi kolokvijumi, pa ucite prvih 100 strana knjige i zato niste navikli da posmatrate nesto kao cijelnu uz koju cete da formirate svoj stav o datoj problematici (pretpostavljam da vam je zbog toga tesko da pisete zavrsni rad). I to brojanje strana? Sta to znaci? Postoje neki minimalni kriterijumi koji moraju da se ispune ali ti pises dok ne zavrsis svoje misli, nije bitan kvantitet vec sta si tu napisao.

    Neko je spomenuo literaturu, a da li znate koliko svrsenih studenata zna da pronadje literaturu i da je kasnije koristi? Djeluje tako jednostavno, ali to je osnov i za studiranje, i za pisanje diplomskog/magistarskog rada, kao i za buduci posao. Informacije su kljuc u svemu, i ako ne znate da ih izvucete, sazmete i koristite tu nema kvalitetnog posla .

    Licno sam uvidjela koliko je nas obrazovni sistem los, kroz posao u Crnoj Gori. Elementarno neznanje i los pristup prema poslu (a to se vuce jos iz skolskih klupa) haraju Crnom Gorom. Iskreno, drago mi je sto vise ne radim sa ljudima koji su iz nase zemlje, koliko god to arogantno zvucalo, ali ejdnostavno nismo bili ista skola i to je tesko bilo uskladiti.
    Nemoj da si tako stroga... ako sam te dobro razumio, nemas razumijevanja za pisanje radova iako si zavrsila skolu dje nije bilo seminarskih i diplomskih...?
    vidis, ja bih strogo sankcionisao prepisivanje, bubice i ostale zezalice... i uveo bih sistem da se ispit polaze u cjelini a ne iz djelova... kao sto je na bg pravnom, na primjer... iz iskustva znam da su upravo kadrovi sa bg pravnog pokazivali kao najbolji... a kod njih nema diplomskog, cini mi se...
    zar ne bi bilo bolje da umjesto prepisivanja tog glibavog rada ima neki ispit, pa vise bi se znanja steklo na taj nacin...
    Poenta diplomskog- nema je... a za ove mastere, doktorate, sto znam, i to je upitno... nije problem samo u Vlahovicevoj i babovicu- pa evo prof na pravnom fakultetu je prozivan po novina zbog plagijata... autor navodi da je Veljo prepisao i bukvalno svaku njegovu gresku... i sta reci...
    a mogu mislit i kakve su te dr disertacije inzenjera i ljekara... niko nista novo izmislio nije zadnjih 50 goduna, šaraf jedan a gadju se titulama...
    i sto, treba kao biti posten i pisat rad...
    Last edited by karamazov; 11-02-16 at 21:12.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Izrada seminarskih, diplomskih i specijalistickih radova
    By FiX in forum Ostali oglasi
    Replies: 20
    Last Post: 13-03-20, 16:12
  2. Usluge Izrada seminarskih, specijalističkih, diplomskih radova, CV...
    By Here To Help in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 26-09-13, 11:14
  3. Izrada diplomskih radova
    By dardel in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 17-04-11, 23:11
  4. U: Izrada seminarskih,diplomskih i maturskih radova
    By marmix in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 19-03-11, 11:56
  5. U: Kucanje diplomskih i seminarskih radova
    By stručnjak in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 26-08-10, 08:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •