Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 119

Thread: Ima li nevine percepcije?

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Cujes ti sta ja tebi pricam. Nema tu nove Istorije. Srbi u CG nijesu postojali kao nacija prije 90ih godina Tj. jesu doseljenici.

    Posrbljavanje Crnogoraca pocelo je sa Slobodanom Milosevicem - Seseljom i nacionalizmom. Kada je religija bila i nacija i od odredjenih crnogoraca napravljena etnoreligijska grupa. Prije toga Srbin je bio pravoslavac i to je taj popis o kome ti pricas.


    ******** mogu da dodju pa da ti daju jasan odgovor ali ne mogu da spore odredjene stvari :

    Prije 1918 djedovi su im bili Crnogorci koji su zivjeli u svojoj nezavisnoj - medjunarodno priznatoj zemlji - kada Srbija nije postojala vec je bila dio Osmanskog carstva. Tesko da bi se u CG iko od sramote tada nazivao Srbinom....

    Crnogorci su Srbe uvijek gledali kao bratski narod najvise iz razloga sto se nijesu poturcili ili pokalitocili vec su ostali vjerni pravoj vjeri. Zbog toga su Crnogorci i ginuli i to je jedan od razloga sto nije bilo masovnijeg otpora kada su nas Srbi okupirali...

    I da ti ne duzim ove ispricane price, previse je toga vec ispisanog na forumu.

    Ti npr. kao Srbin mozes imati 2 porijekla - Crnogorsko ili Tursko.

    Crnogorsko tako sto se neko tvoj prethodnih 100 godina doselio u Srbiju pa ostao, ja ih licno znam dosta takvih.

    I Tursko, pravom prve bracne noci na teritoriji Srbije veliki broj Srpkinja je zatrudnjelo sa agama i begovima pa se tako genetski materijal Srba u 40% podudara sa materijalom Turaka


    Tako da se ponosi svojim porijeklom. Ja znam ko sam i odakle sam Ti se zapitaj znas li :* pusa
    One Ring to Rule them all...

  2. #77
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,291
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Aj sad reci to isto za nekoga sa shevera Crne Gore...pa i Niksic je turski bio

    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Aj sad reci to isto za nekoga sa shevera Crne Gore...pa i Niksic je turski bio

    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    Jeste ali u Niksicu nijesu zivjeli Crnogorci (statisticki vrlo malo) prije oslobodjenja, vec Turci ili konvertiti. Niksic je prije drugog svjetskog rata imao jedva 4-5 000 stanovnika da bi poslije postao grad sa 50+ k... Svi smo sisli sa brda...
    One Ring to Rule them all...

  4. #79
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,291
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    541
    Thanked in
    392 Posts

    Default

    Morali su se iz necega konvertovat. Ili su Turci autohtoni narod u Niksic bili
    Vec vidim da ce neka infrakcija da mi pane, ovo su oshetljive teme za zahebanciju.

    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ne znam ko se zaebava i ne razumijem sta hoces da kazes
    One Ring to Rule them all...

  6. #81
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Po tebi ispada da ljudi 1909 godine nisu znali da razlikuju veru od nacije a da to naravno nije tacno vidi se iz Zemljopisa knjazevine Crne Gore iz 1899 gde lepo stoji


    "svi ljudi koji žive u našoj domovini jesu Srbi, većinom pravoslavne vjere, a ima ih malo rimokatoličke i muhamedanske"


    Uostalom, na tom popisu se 5% izjasnilo kao Albanci a samo me zanima koja je to albanska vera jer se oni danas izjasnjavaju i kao (mada pretezno) muslimani, katolici i pravoslavci
    Kako to da bas sa komunistima svi magicno postaju Crnogorci?
    A sto se tice okupacije zna se sta je to i Crna Gora se prisajedinila prvoj jugoslovenskoj drzavi glasovima 165/168 poslanika.
    O genetici nemoj da lupetas kada blage veze nemas o njoj, narocito o srpskoj genetici nemoj da se pravis pametan. A i po tvojim ranijim komentarima odavno imam utisak da ti imas neke izopacene seksualne fetise.
    Nemam ja nista protiv da se izjasnjava ko kako hoce, neki se izjasnjavaju i kao Dzedaji. Ali mi zato smeta ovo novo tumacenje istorije koje je uvek na srpsku stetu. Najnoviji primer toga je Kosovo.
    Last edited by Severnjak; 17-02-16 at 13:24.

  7. #82
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ima li nevine percepcije?

    Srbi i crnogorci su jedan narod, imaju isti jezik, istu vjeru, istu nosnju, isti simbol orao (iliri), to je jedna krv.

    Kad bude pao dps, procenat srba ce da raste za 200%

    Raquel


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    nemoj da spinujes cujes li.

    Imas ovakvih 5-6 tema, podji procitaj kontraargumente na tvoje argumente. Ja sam umoran svako malo pisati istu pricu... A vidim da si tu vec dvije godine pa realno si vec se nacitao...


    I molim te ovu pricu Srbi su mucenici - nekom koga je briga...

    Klali ste muslimane i hrvate 90ih, klali ste sve zivo drugi svjetski rat, klali ste crnogorce i ubijali zato sto su se izjasnjavali kao crnogorci, ratovali za turke i ubijali jedni druge... I uvijek vam je neko drugi kriv...

    Na kosovu kad se odvojilo od Srbije bilo je skoro 2 miliona Albanaca Takoreci prejjebali su vas
    One Ring to Rule them all...

  9. #84
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,739
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    I dan danas ljudi brkaju mnoge stvari.
    I ukrajinci i rusi i grci imaju istu vjeru i sličnu zastavu kao srbi (rusi npr.) pa nijesu isti narod.
    Nemojte da povezujete ljude s vjerom to nema niđe veze, to je nazadna teorija.
    Za vrijeme Njegoša i kralja Nikole su to radili na konto "velike srbije" da se sve ujedini što je nepošteno bilo.
    Ko smatra da mu je neki narod blizak ok, nek smatra ali ne moramo isto razmišljat.
    Svako ima pravo na to.
    Samo nemojte nas ubjeđivat da nam je neko blizak ako po našem mišljenju nije.
    I ja ne pričam isto kao komšije.

  10. #85
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Gandalfe, to sto si zapenio kao nenormalan i lupetas prvo sta ti padne na pamet nisu nikakvi argumenti. Cudi me da ti je i ovoliko trebalo da sakrijes svoju zatucanost.
    Mislim da su Srbi Crnogorcima najslicniji narod i obrnuto. Zato mi je tragikomicno da se i tu sada stvara nekakvo neprijateljstvo. Nemam nista protiv da se neko izjasnjava kao Crnogorac po nacionalnosti, to je njegovo pravo ali onda nemoj ni ti onda druge vredjati sto se izjasnjavaju kao Srbi. Uopste, sva ova prepucavanja su skroz nepotrebna jer su i SRB i CG vazalne drzave Zapadu, i posle sto godina opet nam Austrijanci (Kurz) kroje kapu. Cak i ove zrtve bombardovanja su na kraju bile uzaludne jer dobise u miru sve sto su hteli i zbog cega su izvrsili agresiju.

  11. #86
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja nemam nista protiv Srba. Imam protiv ljudi koji negiraju Crnu Goru sto si ti uradio nebrojeno puta, izmedju ostalog 2 posta gore.


    To sto sam ja zapenio ili nisam manje vise je nebitno. Ono sto je bitno je da sam na ovom forumu okacio stotine linkova, dokumenata, klipova, istorijskih knjiga koji objasnjavaju odredjene stvari.


    Ako te zanima da naucis ponesto pronadji pa procitaj.

    Pusa za tebe
    One Ring to Rule them all...

  12. #87
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Vidi se koliko nemas nista protiv Srba iz onoga sto si pisao. Nazivati nekoga okupatorom, robovskom nacijom, genocidasima i koljacima, prosto odises nepristrasnoscu prema Srbima.
    CG nisam nigde negirao, dzabe podmeces neistine, sto puta sam ti rekao ovde se sve vidi. Jesam istakao da je bilo kupovine glasova na referendumu za nezavisnost ali je to odavno gotova stvar. I sto sam protiv toga da se ljudi vredjaju i nazivaju poSSrbicama zbog toga sto se izjasnjavaju kao Srbi. Sad kome je od njih bliza Srbija i CG ne smatraju za svoju drzavu, to me ne zanima i u to nisam ulazio.
    Sta si ti kacio me ne interesuje jer tvoj toliko jednostran pogled na istoriju nije vredan razmatranja. Dobro gore nisi napisao da su Srbi poklali i dinosaure.

  13. #88
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Po tebi ispada da ljudi 1909 godine nisu znali da razlikuju veru od nacije a da to naravno nije tacno vidi se iz Zemljopisa knjazevine Crne Gore iz 1899 gde lepo stoji


    "svi ljudi koji žive u našoj domovini jesu Srbi, većinom pravoslavne vjere, a ima ih malo rimokatoličke i muhamedanske"


    Uostalom, na tom popisu se 5% izjasnilo kao Albanci a samo me zanima koja je to albanska vera jer se oni danas izjasnjavaju i kao (mada pretezno) muslimani, katolici i pravoslavci
    Kako to da bas sa komunistima svi magicno postaju Crnogorci?
    A sto se tice okupacije zna se sta je to i Crna Gora se prisajedinila prvoj jugoslovenskoj drzavi glasovima 165/168 poslanika.
    O genetici nemoj da lupetas kada blage veze nemas o njoj, narocito o srpskoj genetici nemoj da se pravis pametan. A i po tvojim ranijim komentarima odavno imam utisak da ti imas neke izopacene seksualne fetise.
    Nemam ja nista protiv da se izjasnjava ko kako hoce, neki se izjasnjavaju i kao Dzedaji. Ali mi zato smeta ovo novo tumacenje istorije koje je uvek na srpsku stetu. Najnoviji primer toga je Kosovo.
    Evo ja citao izdanje matice srpske iz Novog Sada mislim opsteg imovinskog zakonika. U prvom dijelu kjnige ima originalni zapis a u drugom prevod, jer valjda je Srbima malo teze razumjeti govor iz tadasnje Crne Gore, i u "prevodu" se nicim izazvano pojavljuje srpstvo. Znam i dje sam citao i tacno cu poc kod tog druga da to podmetanje digitalizujem.

    Evo jos jednog primjera:

    "Na osnovu upoređivanja rukopisa Zakonika, i teksta koji je objavljen u Novom Sadu, uz korekturu Milorada Medakovića, uočavaju se bitne razlike - U rukopisu Zakonika, početak člana 92 glasi: “I ako u ovoj zemlji nema nikakve druge narodnosti i nikakve druge vjere do jedine pravoslavne…”, dok se u štampanom primjerku navodi: “Iako u ovoj zemlji nema nikave druge narodnosti do jedino srbske i nikakve vjere do jedine pravoslavne istočne…"

    A tek oni navodni Njegosevi stihovi u ekavici..... Makedonci su Srbi, Bosnjaci su Srbi, Hrvati su pounijaceni Srbi , Aleksandar makedonski je bio Srbin, odje je lik izjavljivao da su Srbi na Balkanu vec 2000 godina itd itd. Aj pustite nas da zivimo vise. Svudje vam se prividja nekakvo antisrpstvo i nekakve gluposti pricate. Ako je to sto nijesam Srbin antisrpsrpstvo, onda sta da kazem bez jeeebi ga sta da vam radim.

    Svako malo neko iskoci i pocne da negira crnogorsku naciju i razne gluposti imamo prilike da citamo odje. Ajde ovako da ti pojasnim. Imam dosta godina u prkno. Moj djed se izjasnjavao kao Crnogorac po naciji (imam dokument) a on je umro kad je moj otac bio jos dijete. I sta ja sad da budem i sta ja tebi da kazem na ovu tvoju glupu pricu bez da zasluzujes jedno virtuelno pljuccccc
    Last edited by kimmi; 17-02-16 at 18:20.

  14. #89
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,979
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,520
    Thanked in
    2,272 Posts

    Default

    Njegoš pisao na ekavici? Vuk Karadžić je svojom rukom pisao prvi rječnik svog reformisanog srpskog jezika na ijekavici, za osnovu tog jezika je uzeo štokavsko narječje ijekavskog izgovora, a Njegoš je pisao na ekavici? Seems legit.

    Usput, neka neko pita Peđu Bulatovića, Srbina par ekselans, zbog čega mu se direktni preci koji su emigrirali u Ameriku pisali kao Crnogorci. Postoje dokumenti koje su popunjavali prilikom putovanja.
    Last edited by NHM; 17-02-16 at 16:33.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #90
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Srbi i crnogorci su jedan narod, imaju isti jezik, istu vjeru, istu nosnju, isti simbol orao (iliri), to je jedna krv.
    Crnogorci su do pohoda Rastka Nemanjića bili katolici. Zabavno je to što su posljednji otpor pravoslavlju bili Piperi (veliki Srbi), mada je zabavnije što su Kuči velike poSSrbice (a porijeklom su Albanci)
    Crna Gora je dvoglavog orla imala dok su Srbi mahali mopom
    Za Malisore i Šiptare možeš reći da su jedan narod tj. Albanci ali za Srbe i Crnogorce to ne važi ni u kom slučaju
    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    Kad bude pao dps, procenat srba ce da raste za 200%
    Zavisi ko dođe na vlast. Ljudi kao što su poSSrbice idu uz vlast tako da kad je DPS srbovao procenat Srba se misteriozno popeo sa 3,xx % na 30%
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #91
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Po tebi ispada da ljudi 1909 godine nisu znali da razlikuju veru od nacije a da to naravno nije tacno vidi se iz Zemljopisa knjazevine Crne Gore iz 1899 gde lepo stoji


    "svi ljudi koji žive u našoj domovini jesu Srbi, većinom pravoslavne vjere, a ima ih malo rimokatoličke i muhamedanske"
    To je ta istorija na Srpski način.
    Još samo kada originali ne bi postojali


    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    A sto se tice okupacije zna se sta je to i Crna Gora se prisajedinila prvoj jugoslovenskoj drzavi glasovima 165/168 poslanika.
    Lažne i neustavne skupštine
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #92
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Igre i igrice oko Londonskog sporazuma nisu još legle na mjesto, a i kako će kada prosto obožavamo da nagazimo grabulje...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #93
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To je ta istorija na Srpski način
    Kamo srece da ucimo istoriju na srpski nacin.
    Mi jos ucimo da smo sisli sa Karpata u sedmom veku pa se cudimo kad nam premijer Izraela kaze da su Srbi i Jevreji prijatelji jos od doba Rimske republike.

  19. #94
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,979
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,520
    Thanked in
    2,272 Posts

    Default

    Čudo nisu prijatelji od rušenja prvog jevrejskog hrama.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ti ne znas da su Srbi nebeski narod? Direktni potomci Adama i Steve?

    Kaman
    One Ring to Rule them all...

  21. #96
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,979
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,520
    Thanked in
    2,272 Posts

    Default

    Misliš direktni preci?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #97
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,739
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    I još jedna stvar.
    Vuk je prepakovao pismo od Ćirila i Metodija, pokupio sa ovih prostora i nazvao taj jezik kako njemu odgovara.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Misliš direktni preci?
    Direkt... Ako te zanima kako znaj da ke BoG svemocan i da Bog voli Srbe
    One Ring to Rule them all...

  24. #99
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Konachno sam otvorila vjechnu temu. Niste je rejtovali, josh.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  25. #100
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,979
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,520
    Thanked in
    2,272 Posts

    Default

    Šta je sad rejtovanje? Ne može se stavit cijena na ono što Risto progovori i napiše.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema nevine djevojke?
    By izaberi1 in forum Sex i erotika
    Replies: 86
    Last Post: 10-12-14, 19:23
  2. bordel za nevine
    By Ar|El in forum Sex i erotika
    Replies: 19
    Last Post: 16-05-06, 22:16
  3. A ja se cudim kako su ovdje sve ribe nevine :D
    By Hombre in forum Sex i erotika
    Replies: 7
    Last Post: 15-05-05, 19:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •