Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 119

Thread: Ima li nevine percepcije?

  1. #51
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Đavolja nacija? Prejak ili preblag izraz ali poltroni...To je već onako tačnije. Ali interesantno je da ko god dođe sa strane i duže živi ovdje isto kaže. Poltroni. Divna stvar sa tim terminom je da se ne može gradirati baš kao i univerzalno dobro ili trudnoća. Il si poltron il nisi? Ne moš biti malo il puno trudna? Poltron Vs. Etika. Poltron je kad si u ofanzivi za pogrešnu stvar (vidi dolje def. pogrešnog) iz svojih sitnih ličnih interesa. Kad si u defanzivi za pogrešnu stvar onda si u domenu etičkih granica. Gdje je etički da popustiš i dozvoliš da pogrešna stvar prođe? Možeš i na kraju biti etički čist ali sa savješću teško. Ili je ovo stvar moje percepcije?

    Edit: "Pogrešno" je sve ono što nije lijepo. Sve ono što nije časno nije ni lijepo.
    Lijepo rečeno, a u tim lavirintima slobodne volje i identiteta jedna od originalnijih varijanti jeste i dvostruki život... poltron je dubler u vlastitom životu, ALI ga bližnji hrabre i blagoslove da taj put i nastavi, jer jelte - uživaju "blagodeti" fantomske egzistencije, vanredne dobiti, kontratransfera u tuđoj koži... i tako poltron vremenom postane još jedan u nizu saučesnik kolektivne iluzije - bude "uspješan", a da ni ne primjeti zašto, jer što on više uranja u svoju varku, to drugi sve više uranjaju u ravnodušnost.

    I na kraju kada pomete sve znakove identiteta, sve modalitete "aranžmana", što mu ostaje?

    Nije mala cijena koja se plaća "prodajom gujice", zato se dobro i prodaje...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  2. #52
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

  3. #53
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zavaditi pa vladati je ubjedljivo najefikasniji metod kontrole ljudskom rasom... što se više razlikujemo, a eto istini za volju, što je hiperporazno - danas ponajviše po PERCEPCIJI, to smo pogodniji za usmjeravanje... skoro pa kao lutkarsko pozorište.

    A evo ga i Andrićev pokušaj da percepciju nevinom načini...

    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #54
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default 4." Život u CG...

    ...je kazna i privilegija."
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    I na kraju kada pomete sve znakove identiteta, sve modalitete "aranžmana", što mu ostaje?
    Idealni društveni poredak.

    "..koji nikad ne poznaše sramotnoga ropstva lance"

    CG je odgovor na sve.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #56
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Moguće zato što su Srbi bili okupatori koji su pod parolom "bratstva" satirali sve što im se protivi
    Istu ovu pricaju prodaju autonomasi u Vojvodini.
    Nego, ako su Srbi bili toliki zlikovci i okupatori kako to da se vi odvojiste tek pre desetak godina sa tek 55% glasova u korist nezavisnosti, od kojih ko zna koliko je pokupovano?

  7. #57
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    A ono, isto onako kao što su stanovnici zemalja SSSR-a mislili da je SSSR nastao na tekovinama meda i mlijeka. Kako to da su tek 1991. zemlje članice povratile nezavisnost? Nećemo valjda raspravljati o uticaju okoline na razvoj psihe čovjeka i na razvoj ličnosti?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #58
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uticaj MEDIJA, škole, crkve... da ne rečem politike (u zemljama šestoga svijeta), ekonomske politike (u zemljama trećeg svijeta) i ostalih "jautoriteta" koje organizuju i vladaju emocijama naroda, pa tek onda u obzir uzeti uticaj okoline.

    Ali Lakše je sve svaliti na okolinu... TO JE TOLIKO TOLIKO LAKŠE.

    Onda dođeš percepciji i kažeš da ćeš je ženom načiniti, a ona već uvelike...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #59
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Mediji, škole, crkve, politika, ekonomska politika - sve je to okolina. Mislio sam da se podrazumijeva. Greška, šta ćeš.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #60
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Onda nam je okolina vrlo zaebata i debelo kvislinški nastrojena, u tom je slučaju malo kompenzuje ova nam virtuelna "okolina", simbolično.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #61
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A ono, isto onako kao što su stanovnici zemalja SSSR-a mislili da je SSSR nastao na tekovinama meda i mlijeka. Kako to da su tek 1991. zemlje članice povratile nezavisnost? Nećemo valjda raspravljati o uticaju okoline na razvoj psihe čovjeka i na razvoj ličnosti?
    Men se čini da su samo promijenili gazdu. Većinu tih država čini stanovništvo koje ima sklonosti ka služenju velikom bratu. Nikako se ne može upoređivat SSSR i Srbija i Crna Gora. Srbija i Crna Gora su dva oka u glavu, kad tad, vjerovatno nakon smrti DPS-a, stvari će se vratit u prirodni poredak...ne kažem da ćemo bit u istu državu ali ćemo bit u više nego prijateljskim odnosima. DPS je generisao ogromnu mržnju prema Srbiji, spoljna politika usmjerena je isključivo protiv interesa Srbije pa se tamo, sasvim očekivano, stvorio animozitet prema Crnogorcima, koji, opet, nije nešto strašno, na žalost dostine ovdašnjih lokal patriJota.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  12. #62
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ta floskula je pogrešna koliko i izlizana. Srbija i Crna Gora nisu dva oka u glavi, više su bili kao dva oka u istoj očnoj duplji. Nije najzdravije, a i očnu duplu će zauzet ono oko koje je 10 puta veće od manjeg oka. Ja sam za to da svako oko stoji u sostvenoj očnoj duplji.

    Svako služi nekog gospodara, a sami gospodari služe gospodarima-pojedincima iz svojih redova.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #63
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Istu ovu pricaju prodaju autonomasi u Vojvodini.
    Nego, ako su Srbi bili toliki zlikovci i okupatori kako to da se vi odvojiste tek pre desetak godina sa tek 55% glasova u korist nezavisnosti, od kojih ko zna koliko je pokupovano?
    Kakve dodirne tačke Vojvodina ima sa Crnom Gorom ? Vojvodina nikada nije bila ništa više od dijela neke zemlje .
    Što se tiče tih "pokupovanih" glasova, svako ko je glasao u Crnoj Gori je građanin Crne Gore. Tu je takođe i činjenica da je glas nemoguće kupiti. Tu je i činjenica da je međunarodna zajednica bila protiv države Crne Gore tj. uslov od 55% nije postavljen ni jednoj zemlji u istoriji civilizacije, tako da smo vratili svoju državnost uprkos Evropi.

    Da je Srbija okupatorska država nam pored diskusije u britanskom parlamentu pokazuje i istorija zaključno sa okupiranjem dijela Hrvatske
    Last edited by Rakun; 17-02-16 at 00:39.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #64
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Men se čini da su samo promijenili gazdu. Većinu tih država čini stanovništvo koje ima sklonosti ka služenju velikom bratu. Nikako se ne može upoređivat SSSR i Srbija i Crna Gora. Srbija i Crna Gora su dva oka u glavu, kad tad, vjerovatno nakon smrti DPS-a, stvari će se vratit u prirodni poredak...ne kažem da ćemo bit u istu državu ali ćemo bit u više nego prijateljskim odnosima.
    Vraćanje u neprirodni poredak se može desiti samo okupacijom kao i prošlog puta, a sad kad je Crna gora ušla u NATO svi vi sa velikoxxx prijektima možete da nam se napasete kao zec kelerabe
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  15. #65
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Nije ni Nato vjecit, svaka imperija ima rok trajanja a onda se stvari vracaju u prirodni poredak. Uostalom, u taj isti Nato ce uc i Srbija skoro, ocemo li mi.onda izac, cisto da ne budemo u savez s okupatorom. Ima i Amerika par okupiranih teritorija po svijetu, kako godj obrnes, saveznistvo s okupatorom nam ne gine.

    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  16. #66
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Nije ni Nato vjecit, svaka imperija ima rok trajanja a onda se stvari vracaju u prirodni poredak. Uostalom, u taj isti Nato ce uc i Srbija skoro, ocemo li mi.onda izac, cisto da ne budemo u savez s okupatorom.
    Naravno da nećemo, NATO štiti članice i jednu od druge (Grčka i Turska)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    DPS je generisao ogromnu mržnju prema Srbiji, spoljna politika usmjerena je isključivo protiv interesa Srbije pa se tamo, sasvim očekivano, stvorio animozitet prema Crnogorcima, koji, opet, nije nešto strašno, na žalost dostine ovdašnjih lokal patriJota.
    Brkas pojmove. Nema niko nista protiv Srbije. To je zemlja kao i svaka druga. Ono ka cemu crnogorci imaju animozitet su posssrbice. Ljudi koji su magicno postali srbi 90ih godina u vihoru rata, pljacke i silovanja. To su takozvani Slobovi i Milovi Srbi.

    E sad kad smo to rijesili da se vratimo na ove intrese.

    Ako je spoljna politika CG okrenuta protiv Srbije (sto je glupost ) kako to da se trgovinski deficit ka Srbiji racuna u stotinama miliona. Da se subvencionisu odredjeni proizvodi na trzistu i da se ne oporezuju konkurentski proizvodi kao voda, mlijeko i mlijecne preradjevine itd itd
    Kako to da je srpski Mtel bez ikakvih problema firma koja funkcionise u CG? Kako to da ce srbi ove godine da kupe luku Bar i dio EPCG?

    Ako je kontra intresima to sto je priznato Kosovo... Pa i srbi su ga priznali samo ne smije niko na glas da kaze. Nikolic napusi Crnogorce sto hoce u NATO a oni mjesec poslije potpisu ugovor sa Natoom o kom se ne pise u medijima


    Vucic i Milo najbolji drugari i tako te price.


    Chu spoljna politika usmjerena kontra Srbije e sta se sve nece procitati
    One Ring to Rule them all...

  18. #68
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Pa iz ove price ispade da Srbija gazi. E pa sto sve necu procitat.

    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  19. #69
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Komnen Bulatović - LAMENT NAD CRNOM GOROM

    Sirotice moja, nesrećo i muko,
    ti imena drugih kao i da nemaš,
    nešto si mi sjetna, crninom se kitiš,
    ko da se na pogreb sopstveni pripremaš.

    Rođena ti djeca pripremaju raku,
    a ti drhtiš kao preplašena zvjerka;
    ali nije čudo što strahuješ tako
    jer odavno doboš kožu tvoju mjerka.

    Nesrećnije zemlje, mislim, nigdje nema,
    nit usuda strašnog od tebe većega;
    a, ako te crna pogibija stigne,
    poginućeš, tugo, od zla domaćega.

    Mnoga tvoja djeca sinovi nijesu,
    no pastorci divlji koji mržnju siju:
    ko da im nijesi otadžbina majka
    od tebe se stide, od tebe se kriju.

    I na sami pomen imena ti časnog
    zubima zaškripe, iz dubine reže.
    Presjekli bi rado svaku nit i vezu,
    žalosnice moja, što ih s tobom veže.

    To je tako bilo otkad sveti Petar
    udari ti temelj i obznani Stegu.
    Još od toga dana nesoji i zloba
    ne prestaše da se rađaju i legu.

    Ja od Tebe nemam većeg ideala
    jer ni dana nema, ako nema zore,
    niti imam, Bože, pred tobom se kunem,
    Otadžbine druge osim Crne Gore!
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Pa iz ove price ispade da Srbija gazi. E pa sto sve necu procitat.

    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    Raulio ne spinuj...

    Rekao si da je spoljna politika CG usmjerena kontra Srbije. Da je to slucaj ne bismo uvozili vecinu proizvoda iz Srbije bez dodatnih poreza, ne bismo dozvoljavali desetinama hiljada Srba da rade na primorju ili kompanijama da rade ovdje a sta vise ne bismo im prodavali strateske firme.

    Niko ne kaze da Srbija gazi ali ti nijesi u pravu i to sam potkrijepio argumentima
    One Ring to Rule them all...

  21. #71
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Što se tiče tih "pokupovanih" glasova, svako ko je glasao u Crnoj Gori je građanin Crne Gore. Tu je takođe i činjenica da je glas nemoguće kupiti.
    Ne pravi se lud zivota ti



    Inace, ovog sto mu nudi mito su uhapsili pre 4 godine

    Zanimljivo je da se danas u slobodnoj i nezavisnoj Crnoj Gori, oslobodjenoj od zlikovacke srbocetnicke okupacije manje od polovine stanovnistva izjasnjava kao Crnogorci a vise njih se izjasnjava da govori srpskim nego crnogorskim jezikom.

  22. #72
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ono ka cemu crnogorci imaju animozitet su posssrbice. Ljudi koji su magicno postali srbi 90ih godina u vihoru rata, pljacke i silovanja. To su takozvani Slobovi i Milovi Srbi
    Pogledaj popis iz 1909e godine, kada je Crna Gora bila nezavisna drzava, nije bila u uniji sa Srbijom, vrati se i reci mi koji je to narod cinio cak 95% stanovnistva u CG. Sa dolaskom komunista na vlast naprasno postajete Crnogorci.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Pogledaj popis iz 1909e godine, kada je Crna Gora bila nezavisna drzava, nije bila u uniji sa Srbijom, vrati se i reci mi koji je to narod cinio cak 95% stanovnistva u CG. Sa dolaskom komunista na vlast naprasno postajete Crnogorci.

    Ispricana prica odavno... Srbin = pravoslavac...

    Imas popise i poslije toga i za vrijeme komunizma i poslije toga...


    Nemoj da me tjeras da objasnjavam sad da dok ste vi nekih 500 godina bili Turske sluge i NIJESTE postojali kao drzava vec ste bili Osmanlije i ratovali za njih, mi smo imali svoju drzavu i naciju i Crkvu... Da i Crkvu... Dok su patrijarha u Srbiji postavljali Turci u CG smo imali Vladike koji su se postavljali sami
    tako da pusti tu Milosevicevu propagandu i Seseljovu istoriju... Izdrkano je to odavno.
    One Ring to Rule them all...

  24. #74
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Nisam znao da su Milosevic i Seselj ziveli pre 100 godina ali sam se ovde i tako svega nagledao, narocito od tebe.
    A sto se tice Crne Gore okupirali su ono sto im je bilo najbitnije a ostavili za njih nebitna kamenita podrucja crnogorskim plemenima. Srbi su kao vojnici uvek bili na ceni a i podneli su najveci teret konacnog oslobodjenja od Turaka tokom Balkanskih ratova
    Neka neko ne misli da sam ja protiv danasnje Crne Gore nego mi nije jasno sto vas novi nacionalni identitet mora biti antisrpskog karaktera, sto one koji se izjasnjavaju kao Srbi podrugljivo nazivate poSSrbicama i sto sada krojite neku novu istoriju koja je naravno uperena protiv Srbije? Kakva su ova trabunjanja o okupaciji? Voleo bih da mi neki "poSSrbica" ovo pojasni, da cujem malo i njihov glas.

  25. #75
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    To neces cut jer to ne postoji. Zna se sto su ********, to je sad postalo politicki nekorektno pominjat pa su se dofatili Srba jer im se moze. O tome ne treba razmisljat osim kao o propagandi, a na propagandu obracat paznju ka na lanjski snijeg. Uostalom, svako ima pravo da bude sto oce a svako ima i pravo da iskaze svoje misljenje o tome. Tu na scenu stupa opca naobrazba, kucno vaspitanje, tip licnosti i drugo.
    edit: evo je cak ta rijec cenzurisana a pretpostavljam i ova za Srbe cim se koriste ove nenormalne konstrukcije. Aj dobro, priznajem ravnopravnost na cdm
    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    Last edited by Raulio; 17-02-16 at 12:53.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema nevine djevojke?
    By izaberi1 in forum Sex i erotika
    Replies: 86
    Last Post: 10-12-14, 19:23
  2. bordel za nevine
    By Ar|El in forum Sex i erotika
    Replies: 19
    Last Post: 16-05-06, 22:16
  3. A ja se cudim kako su ovdje sve ribe nevine :D
    By Hombre in forum Sex i erotika
    Replies: 7
    Last Post: 15-05-05, 19:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •