Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 41

Thread: Koliko smo muškarci, a koliko europejci?

  1. #1
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Koliko smo muškarci, a koliko europejci?

    Čitam po evropi napastvovane žene, danas čitam silovan dječak na bazenu u Beču i još neki primjeri. Vidim od ranije reakciju holandskih "muškaraca" koji su obukli suknje na nekom protestu. U znak solidarnosti sa ženama valjda. Da valjda dodaju malo "prijeko potrebnog" humora smrtno ozbiljnoj situaciji. Jel tako civilizovani muškarci danas reaguju? Ne zagovaram nasilje samo mi malo neobično kako ne možemo da zaštitimo fizički slabiji pol od životinja. Jbg, obući ću i ja suknju jer prezirem nasilje. Tako europejci razmišljaju ali mi se ovaj balkanac u meni nešto koprca. Sputaću ga ja. Il ovo prvi put biva da je bolje biti balkanac nego europejac?

    Kako ne umijemo da se branimo? Đe su muškarci iz evrope? Šta je odgovor za one koji se ne uklope u kulturu zemlje? Palica ili suknja? Nešto treće?
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Do pojasa akademik, a od pojasa na dolje akademac

    ili kako reče jedan -
    svaki Jugosloven potajno osjeća da je pi*ka u poređenju s Batom Živojinovićem
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Čitam po evropi napastvovane žene, danas čitam silovan dječak na bazenu u Beču i još neki primjeri. Vidim od ranije reakciju holandskih "muškaraca" koji su obukli suknje na nekom protestu. U znak solidarnosti sa ženama valjda. Da valjda dodaju malo "prijeko potrebnog" humora smrtno ozbiljnoj situaciji. Jel tako civilizovani muškarci danas reaguju? Ne zagovaram nasilje samo mi malo neobično kako ne možemo da zaštitimo fizički slabiji pol od životinja. Jbg, obući ću i ja suknju jer prezirem nasilje. Tako europejci razmišljaju ali mi se ovaj balkanac u meni nešto koprca. Sputaću ga ja. Il ovo prvi put biva da je bolje biti balkanac nego europejac?

    Kako ne umijemo da se branimo? Đe su muškarci iz evrope? Šta je odgovor za one koji se ne uklope u kulturu zemlje? Palica ili suknja? Nešto treće?
    Nemoj tako usko da gledas. Ti muskarci(i zene) su izgradili najnaprednije drzave gdje je nasilje nad zenama gotovo iskorijenjeno, prava svih ljudi se postuju itd itd. Ovi primjeri koje navodis su skroz irelevantni.
    A balkanski muskarci... koji se saginju vlasti i cute i trpe svakodnevno... gdje skoro svaka zena i dijete trpe nasilje u porodici... a to je tabu u 2016oj... bolje gasi temu.

  4. #4
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nemoj tako usko da gledas. Ti muskarci(i zene) su izgradili najnaprednije drzave gdje je nasilje nad zenama gotovo iskorijenjeno, prava svih ljudi se postuju itd itd. Ovi primjeri koje navodis su skroz irelevantni.
    A balkanski muskarci... koji se saginju vlasti i cute i trpe svakodnevno... gdje skoro svaka zena i dijete trpe nasilje u porodici... a to je tabu u 2016oj... bolje gasi temu.
    Kad kažem "balkanac" mislim na dozu te sirovosti i nerafiniranosti koja evropskom muškarcu potrebna da bi se suprotstavio, a ne o nekome ko zlostavlja slabije. Ali nisu tema balkanci koji su već ispričana priča već evropljani, a na kraju i mi koji težimo tome. Izgradili su društvo bez nasilja. Više i ne znaju kako to nasilje izgleda pa su zaboravili kako da se bore protiv toga. Odumiranje prirodnog instikta da zaštitiš porodicu. Ako je ne štitiš to znači da ti nije ni važna. Društvo gdje porodica nije važna i jaka je slabo. Društvo bez nasilja, koliko god to paradoksalno zvučalo, vodi ka slabom pojedincu koji nije u stanju da štiti ni sebe ni porodicu. Pritisnuo evropljane ovaj mir, eto to je. Rat oštri čula i instikte. Jel potreban evropi? Nisam ni sanjao da ću možda ikad pomisliti DA.
    Last edited by Caesar; 06-02-16 at 22:05.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Razlika izmedju "nas" i "njih" je u tome sto njih sistem cuva a nas sistem lazhe.
    Zapadnjaci ne razmisljaju puno o fizickoj ili bilo kakvoj konfrontaciji kad smo vec kod toga jer znaju da ima neko placen da reaguje umjesto tebe. Proveo sam dobar dio zivota sa njima i znam kako razmisljaju.

    Primjer:

    Dijete se davi na plazi u Becicima - u vodu uskace 20 ljudi da ga vadi. Na zapadu prstom niko ne mrda jer na svako 100m postoji cuvar plaze.

    Balkanci su ostavljeni sami sebi, i uvijek su voljni da preuzmu inicijativu, da preskoce neka pravila dok je na zapadima tabu raditi nesto protiv pravila.
    Ima na zapadu kriminala(u SAD vise nego igdje drugo) ali te neke medjuljudske stvari su regulisane zakonom.

    U Australiji recimo nekome pozli, ljudi ce pozvati hitnu ali nece dohvatiti osobu kojoj je pozlilo jer ako nemaju sertifikat prve pomoci mogu krivicno odgovarati za ubistvo iz nehata ili sta vec.

    Tast je platio 5000 dolara, da se posega drvo 15m visoko na ledini, oko drveta 50m nema nista. Sto jr najgore covjek ima motornu segu ali ne i sertifikat da moze da sega "velika" drva.

    Na gradjevini ne smijes da se popenjes na stube preko 1.5m ako nemas posebnu dozvolu...
    Ako kuci sam nesto prckas oko struje ili izvodis radove i ne daj boze desi se kuci nesto, osiguranje ti ne da centa. Tako da zapadnjak nece promijeniti cesmu, ili grlo od sijalice nego ce nekoga platiti to da ucini.

    I odredjene teme kao sto su rasizam, gej prava itd koja nijesu politicki korektna, na zapadu su velike tabu teme.
    Postalo je biti moderno ne biti rasista i anti gej.
    Ali rasizam moze da se namirise.

    E sad to sto ja nesto ne razumijem ne cini to nesto pogresnim...

    Njihova sposobnost da zastite porodicu direktno je uslovljena sposobnoscu sistema da ih zastiti umjesto njih...

    zapadnjaci stvaraju jaku nezavisnu individuu za razliku od nas koji zivimo u choporima i apsolutno smo zavisni od istih.
    To stvara pojedince koji nijesu sposobni da se nose sa zivotom.
    Ono sto se radi na zapadu se zove evolucija dok mi stagniramo u razvoju, prosto....
    Last edited by Gandalf_White; 07-02-16 at 00:44.
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Kad kažem "balkanac" mislim na dozu te sirovosti i nerafiniranosti koja evropskom muškarcu potrebna da bi se suprotstavio, a ne o nekome ko zlostavlja slabije. Ali nisu tema balkanci koji su već ispričana priča već evropljani, a na kraju i mi koji težimo tome. Izgradili su društvo bez nasilja. Više i ne znaju kako to nasilje izgleda pa su zaboravili kako da se bore protiv toga. Odumiranje prirodnog instikta da zaštitiš porodicu. Ako je ne štitiš to znači da ti nije ni važna. Društvo gdje porodica nije važna i jaka je slabo. Društvo bez nasilja, koliko god to paradoksalno zvučalo, vodi ka slabom pojedincu koji nije u stanju da štiti ni sebe ni porodicu. Pritisnuo evropljane ovaj mir, eto to je. Rat oštri čula i instikte. Jel potreban evropi? Nisam ni sanjao da ću možda ikad pomisliti DA.
    E, ne znam. Ja ovaj post vidim ka navlakušu obzirom kakav je čitav 20 vijek bio što se tiče i ratova i ustanaka.
    Ono što čini jaku porodicu, a onda i jako društvo su vrijednosti, ili prihvaćeni sistem vrijednosti, a ne jaka individua koja opet nije sposobna da izgradi dobar odnos ili zajednicu jer to podrazumijeva i drugoga a ne usku sebičnost za preživljavanjem sopstvenog primjerka.
    Svakako nasilje rađa nasilje, ili karma is a bitch only if you are

    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Kad kažem "balkanac" mislim na dozu te sirovosti i nerafiniranosti koja evropskom muškarcu potrebna da bi se suprotstavio, a ne o nekome ko zlostavlja slabije. Ali nisu tema balkanci koji su već ispričana priča već evropljani, a na kraju i mi koji težimo tome. Izgradili su društvo bez nasilja. Više i ne znaju kako to nasilje izgleda pa su zaboravili kako da se bore protiv toga. Odumiranje prirodnog instikta da zaštitiš porodicu. Ako je ne štitiš to znači da ti nije ni važna. Društvo gdje porodica nije važna i jaka je slabo. Društvo bez nasilja, koliko god to paradoksalno zvučalo, vodi ka slabom pojedincu koji nije u stanju da štiti ni sebe ni porodicu. Pritisnuo evropljane ovaj mir, eto to je. Rat oštri čula i instikte. Jel potreban evropi? Nisam ni sanjao da ću možda ikad pomisliti DA.
    Iz recenice u recenicu si se ispromasivao i izvodio pogresne zakljucke iz jos pogresnijih zakljucaka. 300 miliona ljudi si stavio u 1 kos, generalizovao... nidje vezes vezom. Druzi se malo s tim 'evropejcima', provedi koju godinu zivota, bice ti jasnije.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    E, ne znam. Ja ovaj post vidim ka navlakušu obzirom kakav je čitav 20 vijek bio što se tiče i ratova i ustanaka.
    Ono što čini jaku porodicu, a onda i jako društvo su vrijednosti, ili prihvaćeni sistem vrijednosti, a ne jaka individua koja opet nije sposobna da izgradi dobar odnos ili zajednicu jer to podrazumijeva i drugoga a ne usku sebičnost za preživljavanjem sopstvenog primjerka.
    Svakako nasilje rađa nasilje, ili karma is a bitch only if you are
    Promasio si poentu. Jaka i nezavisna individua stvaranje jake i nezavisne individue koje su nezavisne od copora.

    Dvije jake i nazavisne individue stvorice jaku i nezavisnu porodicu a ne copor zavisnih.

    Nego kod nas je to normalno. Moj sam stav i gnusanje o ovakvom nacinu zivota iznio nebrojeno puta, nemam potrebe da se ponavljam
    One Ring to Rule them all...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bojim se da si ti promašio poentu mojega posta, no to je normalno ako razmišljaš samo iz svoje glave.
    Zajednicu čine pojedinci koji ne moraju da budu jednaki, i gdje sistem vrijednosti određuje njihov odnos. Bolje ćeš razumjet šta sam rekao ako osmotriš porodicu sa malim đetetom.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    E, ne znam. Ja ovaj post vidim ka navlakušu obzirom kakav je čitav 20 vijek bio što se tiče i ratova i ustanaka.
    Ono što čini jaku porodicu, a onda i jako društvo su vrijednosti, ili prihvaćeni sistem vrijednosti, a ne jaka individua koja opet nije sposobna da izgradi dobar odnos ili zajednicu jer to podrazumijeva i drugoga a ne usku sebičnost za preživljavanjem sopstvenog primjerka.
    Svakako nasilje rađa nasilje, ili karma is a bitch only if you are
    Onaj koji nije vidio rat taj ne umije da cijeni mir. Samim tim ni da ga održava. Generacija koja je ratovala u evropi je otišla Bogu na istinu. Moje je pitanje bilo "Gdje su evropski muškarci?" Kad kancer napane tijelo možeš se hvaliti koliko hoćeš da si atleta i da si nepušač ali na kraju moraš pribjeći radikalizaciji ako želiš da preživiš. Mir ne može vječno da se održava. Smjena suprotnosti. Svi veliki gradovi države su propali kad su dostigli taj nivo mira, blagostanja, raskoši... Ovo nisam ja izmislio. Stvarno se tako dešavalo. Zašto? Zato što je pojedinac oslabljen na račun sistema i društva. Moramo svi biti isti, jednakih prava... Hrišćanstvo su uzeli za sistem. Znaš ono " i ne vovedi nas u iskušenije". Izbjegavati sukob po svaku cijenu. Problem je tu, u ovom "po svaku cijenu". Nekad moraš uzeti stvar u svoje ruke ako sistem omane. A omanuo je da se ne zavaravamo. Ako misliš suprotno onda to objasni svojoj porodici kad ih grupa azilanata zaskoči, a ti odeš u policiju da ti sliježu ramenima. Ka crnogorski putari. Ko se nadao snijegu u decembru.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Iz recenice u recenicu si se ispromasivao i izvodio pogresne zakljucke iz jos pogresnijih zakljucaka. 300 miliona ljudi si stavio u 1 kos, generalizovao... nidje vezes vezom. Druzi se malo s tim 'evropejcima', provedi koju godinu zivota, bice ti jasnije.
    Dvije su varijante. Ili se zaista jesam ispromašivao ili tebi iz nekog razloga odgovara sistem sa slabim pojedincem kakav je sad u evropi. Sistem gdje će silovanja prolaziti jer se nema kapaciteta da se tome stane na rep. Nek bude da sam se ja ispromašivao.
    Last edited by Caesar; 07-02-16 at 11:50.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #11
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Neznam, neznam, evo opet velim da neznam.
    Za mene su ovo i dalje pogrešni zaključci, poput ovoga:
    Znaš ono " i ne vovedi nas u iskušenije". Izbjegavati sukob po svaku cijenu.
    Ne uvedi nas u iskušenje u stvari znači, da nas ne oproba u nečemu što je (za nas) strašno. Onaj ko je spoznao život i njegove tajne zna da sve može da se preživi, ali ipak ne bih volio da me zadese neke da bih to morao da dokazujem. Nadam se da si sada shvatio.
    Što se tiče teme, mislim da je krajnje jednostavno i već davno rečeno: kadar stići i uteći i na strašnom mjestu postojati.
    Last edited by Ulix; 07-02-16 at 11:59.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Neznam, neznam, evo opet velim da neznam.
    Za mene su ovo i dalje pogrešni zaključci, poput ovoga:
    Ne uvedi nas u iskušenje u stvari znači, da nas ne oproba u nečemu što je (za nas) strašno. Onaj ko je spoznao život i njegove tajne zna da sve može da se preživi, ali ipak ne bih volio da me zadese neke da bih to morao da dokazujem. Nadam se da si sada shvatio.
    Što se tiče teme, mislim da je krajnje jednostavno i već davno rečeno: kadar stići i uteći i na strašnom mjestu postojati.
    Moliš se da ti sticaj okolnosti ide na ruku!? Nice. Da te podsjetim, vrlina obitava i u dobrom i u lošem sticaju okolnosti. Učiše me da je to jedino bitno. Najveći strah (barem moj) je da nećemo moći da dokažemo da stojimo uspravno kad dođe momenat za to. Da li taj momenat treba izbjegavati zbog toga? NE. Ovo je samo moje mišljenje. Kosi se sa hrišćanstvom al jbg šta da se radi. anda:

    A, evo nek ti dame na forumu kažu šta očekuju od muškaraca kad sistem i politika omanu, a one i/ili djeca budu meta. Da ne prejudiciram odgovor ali sigurno ne da oblačiš suknju i izlaziš na protest protiv priliva azilanata.
    Last edited by Caesar; 07-02-16 at 12:52.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #13
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zašto si tako isključiv? Ne znam imaš li djecu, ja ih imam. Pomisao da se nešto loše može desit njima prije nego meni me ne oduševljava. Da li bih htio da izbjegnem taj momenat moj odgovor će uvijek biti da. Sa tim da se ne bih libio da položim moj život ako mogu nešto za njih time da uradim. E sada ako se ovo kosi sa tvojim mišljenjem jbg ne mogu ja tu ništa.
    Ne znam za ovo kad politika i sistem omanu, šta ti znači. Ja od "njih" ne očekujem ništa a trudim se da oni budu ja a ne obratno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Moliš se da ti sticaj okolnosti ide na ruku!? Nice. Da te podsjetim, vrlina obitava i u dobrom i u lošem sticaju okolnosti. Učiše me da je to jedino bitno. Najveći strah (barem moj) je da nećemo moći da dokažemo da stojimo uspravno kad dođe momenat za to. Da li taj momenat treba izbjegavati zbog toga? NE. Ovo je samo moje mišljenje. Kosi se sa hrišćanstvom al jbg šta da se radi. anda:

    A, evo nek ti dame na forumu kažu šta očekuju od muškaraca kad sistem i politika omanu, a one i/ili djeca budu meta. Da ne prejudiciram odgovor ali sigurno ne da oblačiš suknju i izlaziš na protest protiv priliva azilanata.
    NE znam kako bih svoj odgovor definisala...ni sama ne znam šta bih željela (u meni se Balkanka i Evropljanka rvu )...recimo da bih voljela da imam muza heroja pored mene koji bi nas zaštitio...a s druge strane, da živimo u sredjenoj državi i da me ne more brige koje znače prezivljavanje, možda bih i ja moga slala na proteste...ŠBB-KBB
    Saglasna sam sa tobom da se "omekšalo", pretjerano i za moj ukus
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #15
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    A, evo nek ti dame na forumu kažu šta očekuju od muškaraca kad sistem i politika omanu, a one i/ili djeca budu meta.
    Valjda gen, pa onda i život, nauče da se ne treba oslanjati ni na koga. Polazim od sebe, ne treba me braniti, samo nek me ne ugrožava (muškarac), a oni najglasniji džentlmeni, koji promovišu svoju smirenost i potrebu da štite, pokazali su se kao nasilnici koji su i sami žrtve svoje iskrivljene patologije.
    Što se djece tiče, kako sam uvijek bila uz njih, shvatila sam da se moja mirna priroda gubi kada su djeca bilo kako ugrožena. Reagovala sam po automatizmu, ne čekajući da ih ko drugi odbrani.
    To što se u poslednje vrijeme primjećuje...okretanje glave i ignorisanje žrtve, nije ništa novo, samo su nam sada bolje i veće mogućnosti da dobijemo informacije, koje su do nas nekada slabije dolazile.

  16. #16
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Saglasna sam sa tobom da se "omekšalo", pretjerano i za moj ukus
    Pa sad, i ovo je nategnuto, u svakom slučaju svak neka vodi računa o sebi (i svojoj familiji) i dovoljno je. )
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    danas je izgleda sve omeksano i nategnuto.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Evo i ja moga pitah prije neku noć, dok šetasmo, što bi uradio da počnu da me provociraju, dobacuju, očešu me, grupica od 3,4 momka, muškarca, a nas dvoje sami.
    Šta vi?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #19
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Pravilnija je podela na zapadni i istocni mentalitet kod Evropljana (podela po hladnoratovskim blokovima). Zapadnjaci (Skandinavija, zapadno od Italije, Austrije i Nemacke) vaze za previse liberalne i tolerantne, maksimalno podrzavaju gej prava, feminizam, multikulturno drustvo a istocna Evropa je uglavnom sve suprotno od toga. Oni posle Drugog sv. rata nisu iskusili nikakve ratove na svojoj teritoriji i verovatno najvise pod uticajem tolikog stradanja su se okrenuli tim nekim "progresivnim" vrednostima koje su ih na kraju potpuno onesposobile da se ozbiljnije suoce sa nekom vecom ljudskom pretnjom. Nekontrolisano su primali ljude iz drugih kultura sa kojima nikakve slicnosti nemaju i koje nisu uspeli da integrisu jer su se nadali da ce im oni posluziti samo kao jeftina radna snaga koja ce otici kada posluzi svojoj svrsi. A sada po svojim najvecim gradovima imaju no-go zone i svakodnevno strahuju od terorizma, a o kriminalu, narocito seksualne prirode da ne pominjem. Islam je pritom najbrze rastuca religija u Evropi dok Evropljani sve vise odumiru. Cak i bez ovolike imigracije se procenjivalo da ce u mnogim zapadnoevropskim drzavama starosedelacko stanovnistvo postati manjina.


    Istocni Evropljani su dosta kasno krenuli tim "progresivnim" putem, najvise jer su naterani od strane te iste zapadne Evrope ali te njihove tekovine nikada nisu skroz prihvatili, gej prava, feminizam, multikultura to je sve odbojno istocnim narodima koji takodje mnogo vise drze do svoje nacionalne pripadnosti koja je u zapadnim drzavama uglavnom tabu tema jer to njih asocira na ratove, oni su zeleli da zive u srecnom multirasnom drustvu ali im je sada kasno doslo iz dupeta u glavu da je to nemoguce. Da neki Arapin nece za sebe nikada reci da je Francuz ili Englez jer je to njemu potpuno strana kultura na koju gleda sa prezirom.


    Na kraju ne valja nijedna krajnost. Niti je dobro biti sterotipna balkanska sirovina niti feminizirani europejac koji se boji da se bilo cemu usprotivi. Kako ce se ne samo oni nego i mi izboriti sa ovolikom imigrantskom navalom to jos ima da se vidi. Daleko je daleko taj problem od resenja i situacija ce pre biti jos gora nego sto ce biti bolja. Ali da ne duzim i tome, da me opet neko ne smara sto mu diram u jadne imigrante.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Razlika izmedju "nas" i "njih" je u tome sto njih sistem cuva a nas sistem lazhe.
    Zapadnjaci ne razmisljaju puno o fizickoj ili bilo kakvoj konfrontaciji kad smo vec kod toga jer znaju da ima neko placen da reaguje umjesto tebe. Proveo sam dobar dio zivota sa njima i znam kako razmisljaju.
    Primjer:
    Dijete se davi na plazi u Becicima - u vodu uskace 20 ljudi da ga vadi. Na zapadu prstom niko ne mrda jer na svako 100m postoji cuvar plaze......
    Istina ziva samo samo je taj sistem i standardi za one koji tamo zive godinama i generacijama, ali itakako taj sistem ponekad zabudali.
    Primjer: Vozi cojek i staje na semafor. Na zadnjem śedistu dijete, sve po propisima, pored njega majka..... Jedan od pripadnika koji su zastićeni ka' bijeli medjedi dotrcava otvara zadnja vrata, zgrabi torbu i bjezi. Vozac ga stize i dobro mu prebroji rebra, vraća se i odlazi dalje. Sta mislis ko će imati zestoke probleme sa policijom, sudom ....?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Vozac naravno. To je na zapadu regulisano naravno perfektno i za mene morbidno. Ali zapadnjaci ne dozvoljavaju uzimanje pravde u svoje ruke, za to postoji sistem.

    Ovamo je slucaj ako ti lopov upadne na posjed sa namjerom da te ojadi, a ti na posjedu imas rupu koju nijesi oznacio floroscentnom trakom a lopov upadne i povrijedi se - ti odgovaras. Ako pogine to je kao manslaughter-ubistvo iz nehata. I tako gomila nekih gluposti koje mi nikada jasne nece biti.


    E sad za nase stsndarde ja sam previse liberalan a za zapadne sam rasista ili sta god. Tako da sam ni na nebu ni na zemlji.
    Buraz moj na kruzeru radi i prica mi koliko se crnci i bijelci mrze. To je borba neprestana, i crnci su naucili kako da iskoriste sistem. Sta god da urade pozovu se na rasu i ovima u menadzmentu ruke vezane. Skoro su jednog menadzera namjestili, optuzila ga crnkinja za sexualno uznemiravanje i ostane covjek bez posla, a gej je...
    One Ring to Rule them all...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Taj sistem je stvoren za mirno bezkofliktno drustvo koje ponekad vise stiti banditu i robijasa od onog prośecnog gradjanina koji je tu samo da radi i plaća porez. E kad tom prośecnom udje voda u usi pocne frka kao sad sa demonstracijama protiv izbjeglica.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Evo i ja moga pitah prije neku noć, dok šetasmo, što bi uradio da počnu da me provociraju, dobacuju, očešu me, grupica od 3,4 momka, muškarca, a nas dvoje sami.
    Šta vi?
    U srednjoj se jednom pobih zbog slične stvari, al je bilo 1 na 1... Nijesam ni prisustvovao lično provociranju, nego mi dođe đevojka uplakana govoreći kako joj je neki momak dobacivao nešto... Pošto sam po prirodi flegma, tj ne dotiče me većina gluposti oko kojih se drugi uzrujavaju, nerealno mi je bio glup ośećaj dok sam išao da nađem tipa i trudio se na silu da se naljutim... Dovatismo se malo da ispoštujemo protokol i svak na svoju stranu...

    Kasnije srećom nije bilo ništa ozbiljnije, sem čarki po kafanama koje su se završavale gurkanjem...

    Sad da mi se desi takva situacija, ako se ne može riješiti riječima, istrpio bih te batine, zato što su žene avetinje kakve jesu... Više će cijeniti što reaguješ kao debil bez grama mozga, nego da si razmislio bar na sekund (vazda im možeš kasnije izotvarati glave pojedinačno, ako te je već pogodilo) i poštedio i sebe i nju reakcije sa mogućim fatalnim ishodom...

    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Na kraju ne valja nijedna krajnost. Niti je dobro biti sterotipna balkanska sirovina niti feminizirani europejac koji se boji da se bilo cemu usprotivi. Kako ce se ne samo oni nego i mi izboriti sa ovolikom imigrantskom navalom to jos ima da se vidi. Daleko je daleko taj problem od resenja i situacija ce pre biti jos gora nego sto ce biti bolja. Ali da ne duzim i tome, da me opet neko ne smara sto mu diram u jadne imigrante.
    Mi na Balkanu imamo neki retardirani sistem vrijednosti u kojem se samo fizički akt smatra suprotstavljanjem... E pa dragi moji to je toliko daleko od istine da ne može biti dalje... Oćeš li skočiti da svojim junačkim šakama odbraniš odivinu sujetu, je toliko nebitno u odnosu na 99% drugih situacija u kojima mi "sirovi" Balkanci ispadamo pi*ke... Ne poštuju se osnovna ljudska prava u svim sferama života, ali se prelazi preko toga... Kriminalci i ku*ve su postali idoli mladima, al nema veze, niko ne reaguje... Radnici su postali praktično robovi, ko se pobuni, umjesto zaštite od strane sistema, popije otkaz... Ne može čoek otići ni kod doktora, što neće razmišljati oće li morati da se "podmaže" kako bi okrenuli glavu na njega... Neće našoj đeci pomoći što mu je taja prebila grupa klošara, pomoći će mu ako se tajo suprotstavi onima koji mu uništavaju budućnost i ako tajo napravi sistem u kojem će njegovo dijete imati jednaku šansu (tj približno jednaku, bajke ipak ne postoje), kao i sva ostala đeca...


    P.S. Nadam se da nećemo imati prilike da vidimo tog feminiziranog evropejca kako fizički reaguje... Ako budemo imali priliku, znači da smo već do grla u go*nima...
    Last edited by MeDo_JE; 08-02-16 at 00:54.
    #fakenews

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,720
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,229
    Thanked in
    2,129 Posts

    Default

    Ne bih ja rekao da se evropejci ni protiv čega ne bune, naprotiv. Bune se protiv svega i svačega. To što se bune na neke egzotične načine, to je druga priča.

    Gledajući iz ugla naše političke scene, da se evropejci ni protiv čega drugog ne bune liše što se, na izborima, bune protiv vlada koje ih zavitlavaju, bilo bi dovoljno da ih poštujemo. Sad, to što nama vazda uvale neki njihov škart od političara da se nama bave, to i dalje znači da drže do sebe dovoljno da svoje sposobne zadrže za sebe. A mi oćemo Rodnija u UN da šaljemo... Takav smo narod.

    EDIT: Zaboravih da kažem da su evropejci ispred nas i kada se radi u osposobljavanju pojedinca da živi samostalno u svijetu. Ili neko misli da smo mi u prednosti zbog toga što nam "đeca" žive sa roditeljima do trideset i neke?
    Last edited by NHM; 08-02-16 at 09:27.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #25
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Stvar je u tome sto svako gleda svoja posla i nece niko se cima oko tog nekog opsteg dobra. Zbog te nesloge na kraju svi ispastamo i zato nam politicari rade sta hoce, svaki dan citamo o raznim kriminalnim aferama, znamo da se gusi sloboda medija, ovo sve sto si nabrojao da ne pominjem opet ali nece niko da izgubi i to sto ima i da sebe jos vise ugrozi zbog necega sto ima jako slabe sanse da uspe. Narodni bunt postoji samo na internetu i socijalnim mrezama, tu su svi jaki. Ali nije to ni iskljucivo balkanska crta, svugde su ljudi otudjeni. Sta se to u Francuskoj bitno promenilo posle teroristickih napada i u Nemackoj posle seksualnih napada, koliko je to ljudi protestovalo i jesu li oni srecni sto moraju da se boje hoce li izaci negde u grad i sto zene moraju da im nose biber sprejeve i da paze kako se oblace?


    Tema je i otvorena zbog toga jer se smatra da su Evropljani posle visedecenijske vladavine liberalizma previse smeksali i postali nesposobni da zastite i svoje zene da ih neko ne napastvuje na ulici, u kontrastu sa Balkancima za koje se pretpostavlja da bi u toj situaciji drukcije reagovali i verovatno pesnicama resili stvar (nije bas Balkan ali nesto slicno se desilo u Rusiji nedavno, u Murmansku, isto imigranti). Ali ne verujem da su cak ni Balkanci toliko divlji u odnosu na ostale Evropljane. Naravno da mi jos nismo dostigli taj stepen liberalizma koji vlada u zap. Evropi a koji je zbog ovih imigranata na velikom testu ali da smo po nekim stvarima smeksali i postali slicniji njima, definitivno jesmo. Mada nikad nisam ni razumeo, jos manje odobravao toliku potrebu da nas oni "civilizuju" kao da smo mi neka divlja plemena koja zive po pecinama i jos se medjusobno kolju a znamo koliko su civilizovani bili zap. Evropljani kao kolonijalni gospodari.


    Da li ce zap. Evropljanin postati nesto siroviji i "balkanskiji" i hoce li ga na to naterati ova situacija sa imigrantima, cini se da se krece u tom smeru. Desnicarske partije jacaju, izrazeniji je osecaj nacionalizma, neki ekstremisti su presli i na upotrebu sile, mada je to na nacionalnom nivou jos daleko od ozbiljnog. Niko nije zadovoljan ovom situacijom sem mozda onih levicara sto zive u bogatim naseljima i nemaju nikakav dodir sa bilo kim i cime van tog sveta. Ovo im je surovo otreznjenje da vide da je prosto u ljudskoj kao zivotinjskoj prirodi takva situacija da opstaje onaj jaci i sposobniji a da mlaki i slabi budu potlaceni.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. koliko......?
    By chochek in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 94
    Last Post: 24-03-10, 23:25
  2. Koliko...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 38
    Last Post: 01-07-08, 12:45
  3. Koliko ima km od ... do...
    By Koma[MFHN] in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 16-05-08, 08:03
  4. Koliko
    By Hari Krisna in forum Operatori
    Replies: 5
    Last Post: 25-05-05, 17:42
  5. Koliko jos?
    By Denunciator in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 15-09-04, 18:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •