Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 41 of 41

Thread: Koliko smo muškarci, a koliko europejci?

  1. #26
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Ne bih da nam referentna tačka budu Evropljani iz doba kolonijalizma. Nikome prošlost nije svijetla, radije bih da se poredimo sa današnjim standardima. Jeste da je tema odbrana i zaštita, ali ništa nam ne bi falilo da ne bacamo smeće đe stignemo, da ne palimo kontejnere, da razdvajamo smeće po vrsti materijala kako bismo mogli da recikliramo, da recikliramo, da ne pušimo na mjestima đe je to zabranjeno, da plaćamo poreze, da kažnjavamo one koji ne plaćaju poreze, da radimo za poslodavce isto onako kako bismo radili za sebe, da, kao poslodavci, plaćamo radnike tako da i oni mogu da žive, da plaćamo račune, da čuvamo zajedničke prostorije u ulazima, mobilijar po parkovima, da nam grane vlasti budu stvarno razdvojene, da smanjimo na najmanju mogući mjeru nepotizam i korupciju, da vozimo savjesno i dogovorno... Generalno da poštujemo zakone. Nije da ne bi valjalo da usvojimo njihove standarde. E sad, može li se naći balans između svega toga i očuvanja nagona za odbranom porodice - mislim da može.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #27
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Mozda ce pokretaca teme zanimati sledeci tekst
    http://enlite.org/dinaric.pdf

    Izdvojeni pasus po kojemu ce se prepoznati mnogi sa ovih prostora
    Zbog izražene autonomije, dinarac jeste sklon gordi, a takođe, i u vreme pubertetskefaze razvoja identiteta, ima iskušenje da druge identitete shvata kao atak na svojsopstveni identitet. Ukoliko ne postane zreo da krotko i ponizno trpi nepravdu,njegovo bavljenje društvenim pitanjima će ostati infantilno zbog gorde preosetljivostii uvredljivosti koja će ga navoditi na sukobe sa svima, a posebno onima koji se nabilo koji način uzdižu iznad njega samog. Uspeh drugoga, on ne može da podnese,jer ima osećaj da su njime sve njegove sopstvene vrednosti obezvređene. Takavkarakter ga čini individualistom koji je sklon sukobu sa svima drugima.
    Ali tekst treba procitati od pocetka do kraja da bi se sve razumjelo.

    ps. Ovim ne zelim da reklamiram ili zagovaram protestantska vjerska ubjedjenja kojima se gore pomenuti sajt/link ocigledno bavi.
    Last edited by autodijagnostika; 08-02-16 at 10:49.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Ima jedna prica u knjizi Dim u dim, dje je, cini mi se Sula Radov krenuo, na Cetinje sa nekim poznatim junakom iz njegovih krajeva,..da ne duzim, zavrsava se otprilike ovako "Danas ce svo Cetinje vidjet dje junak pametnome konja vodi"
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #29
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Mozda ce pokretaca teme zanimati sledeci tekst
    http://enlite.org/dinaric.pdf

    Izdvojeni pasus po kojemu ce se prepoznati mnogi sa ovih prostora


    Ali tekst treba procitati od pocetka do kraja da bi se sve razumjelo.

    ps. Ovim ne zelim da reklamiram ili zagovaram protestantska vjerska ubjedjenja kojima se gore pomenuti sajt/link ocigledno bavi.
    Pročitao bitno ali molim te ispravi me ako sam nešto propustio. Viđi, ne znam zbog čega si stavio ovi nazovi tekst ali evo neću komentarisati šta si ti htjeo da kažeš već tekst. Teza koja se provlači kroz tekst je naučno neutemeljena i odbačena u nauci. Po toj tezi postoji kolektivna krivica, pobjede u bitkama su posledica problema sa Egom,a ne strategije i hrabrosti... I još sijaset gluposti sa sve HAPLO grupama da sve bude "stručnije". Pri svemu tome po autoru psiha pojedinaca je jednaka psihi naroda i tu ne vidi bilo kakvu razliku ili faktor koji utiče na psihu pojedinca. Uzima primjere samo iz skorije istorije, a na stranu što su i oni pristrasno tumačeni i irelevantni. Stvari su mnogo komplikovanije, a tekst i sama teza u njemu su bez vrijednosti. Ukoliko meni ne vjeruješ pita bilo kojeg psihologa i/ili istoričara o ovome. Površno gledanje psihe pojedinca, gdje se površnost ogleda u pretjeranoj očiglednosti onoga što se vidi. Toliko o nazovi stručnom štivu koje zapravo pretstavlja iskru fašizma. E, sad zašto si ovo postovao...Ne bik u to ulazio.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 08-02-16 at 13:55.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #30
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

  6. #31
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Pročitao bitno ali molim te ispravi me ako sam nešto propustio. Viđi, ne znam zbog čega si stavio ovi nazovi tekst ali evo neću komentarisati šta si ti htjeo da kažeš već tekst. Teza koja se provlači kroz tekst je naučno neutemeljena i odbačena u nauci. Po toj tezi postoji kolektivna krivica, pobjede u bitkama su posledica problema sa Egom,a ne strategije i hrabrosti... I još sijaset gluposti sa sve HAPLO grupama da sve bude "stručnije". Pri svemu tome po autoru psiha pojedinaca je jednaka psihi naroda i tu ne vidi bilo kakvu razliku ili faktor koji utiče na psihu pojedinca. Uzima primjere samo iz skorije istorije, a na stranu što su i oni pristrasno tumačeni i irelevantni. Stvari su mnogo komplikovanije, a tekst i sama teza u njemu su bez vrijednosti. Ukoliko meni ne vjeruješ pita bilo kojeg psihologa i/ili istoričara o ovome. Površno gledanje psihe pojedinca, gdje se površnost ogleda u pretjeranoj očiglednosti onoga što se vidi. Toliko o nazovi stručnom štivu koje zapravo pretstavlja iskru fašizma. E, sad zašto si ovo postovao...Ne bik u to ulazio.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Ovakav tvoj odgovor na tekst samo dokazuje upravo ono što piše u tekstu.
    Ti bolje znaš od ljudi koji su ga napisali, ti si vjerovatno stručnjak i iz antropologije, psihologije, istorije itd.
    I onda se čudiš kako su Evropejci takvi kakvi su i kako ne umiju da riješe neke probleme na ''muški'' način kao što to mi Balkanci umijemo, nasiljem i ratom.
    Istorija je baš pokazala kako smo mi super rešavali probleme.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ovakav tvoj odgovor na tekst samo dokazuje upravo ono što piše u tekstu.
    Ti bolje znaš od ljudi koji su ga napisali, ti si vjerovatno stručnjak i iz antropologije, psihologije, istorije itd.
    I onda se čudiš kako su Evropejci takvi kakvi su i kako ne umiju da riješe neke probleme na ''muški'' način kao što to mi Balkanci umijemo, nasiljem i ratom.
    Tekst je prepun sterotipa ili i jeftine psihologije. Eugenika i frenologija su pase. Ili ipak nisu po autoru?

    Ali kao sto rekoh potrazi misljenje psihologa, istoricara ili antropologa o tekstu. Mozda ih ima i na forumu. Nadam se da ce to dokazati da ipak nisam neki od likova iz bajke sa linka.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Autodijagnostika, zato su oni dje su,a mi smo ovdje dje smo. To da oni ne umiju da odbrane porodicu...i tekako umiju. Podji tamo pa probaj. A mi, muskarcine balkanske, sto imamo to "nesto", ne racunamo ako krv ne pustimo. I uglavnom nista ne rijesimo. TO sto neko ima veci prag tolerancije i pokusava da od divljaka napravi civilizovanog covjeka, ne znaci da mu fali muskosti.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. #34
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Tekst je prepun sterotipa ili i jeftine psihologije.
    Heh To ti kažeš. A ne znamo iz koje si struke i profesije.

    Ja sam tekst naveo isključivo iz razloga jer sam lično prepoznao u njemu mentalitet i druge osobine našeg naroda. Ne treba mene niko ni glupi ni pametni da bi me razuvjerio oko toga, odlično poznajem svoje sugrađane.
    To je toliko očigledno da se svakodnevno susrijećem sa ljudima koji se savršeno uklapaju u profil koji je naveden u tekstu, i mentalno i fizički.
    Tako je pa koliko god bilo bolno, mi treba sebi da priznamo da mnogo više ličimo na Albance, Turke, Arape, Gruzijce itd nego na ove što su od nas sjevernije.
    ja ovim neću da kažem da mi ništa ne valjamo ali mi svojim nevrlinama ne treba da se ponosimo i dičimo.

    Bio je prije neku godinu smiješni video na YT neke Gruzijke mlade koja se udaje i kad ulazi u kuću kako BAČI onu ruku svatovima ka da je muško yebem ti.


    ajd uživaj
    Last edited by autodijagnostika; 08-02-16 at 22:24.

  10. #35
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Autodijagnostika, zato su oni dje su,a mi smo ovdje dje smo. To da oni ne umiju da odbrane porodicu...i tekako umiju. Podji tamo pa probaj. A mi, muskarcine balkanske, sto imamo to "nesto", ne racunamo ako krv ne pustimo. I uglavnom nista ne rijesimo. TO sto neko ima veci prag tolerancije i pokusava da od divljaka napravi civilizovanog covjeka, ne znaci da mu fali muskosti.
    Razumijemo se apsolutno.

  11. #36
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Moj odgovor na temu, metak u potiljak(ili celo) i racun od metka poslati porodici da plati( dobri stari kineski sistem). Uvesti vece kazne za seksualna zlostavljanja nego ubistvo. Gdje nema svijesti , ima straha, dokazano u mnogo primjera. Sve sve, ali ostavite zene i djecu na miru.
    Last edited by Nista; 09-02-16 at 06:17.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  12. #37
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Najveci problem je sto mi prihvatamo uglavnom negativne trendove sa Zapada (npr. reality emisije, Veliki Brat je nastao u Holandiji, Farma je nastala u Svedskoj) a Zapad nam namece nepotrebne trendove (promocija homoseksualnosti kroz gej parade koje nemaju nikakve veze sa nekakvom borbom za njihova prava, politicka korektnost..). Njih ne zanima da drzave sa ovih prostora poboljsaju svoj zivotni standard jer na nas gledaju samo kao na jeftinu radnu snagu i sitne pijune koji ce sluziti njihovim interesima. A nama je takav mentaltet da nas uvek vode ljudi kojima je licni interes ne samo uvek preci od drzavnog vec i cesto i na stetu drzave i naroda. Ako se vec treba na nekoga ugledati onda je to po meni Japan, drze do svoje kulture i nacije, nema nista multi-kulti, nisu skrenuli u toliku moralnu dekadenciju kao Zapad, dobro, imaju i oni neke bizarne trendove ali to se da zanemariti a opet imaju jedan od najvisih zivotnih standarda i poznati su kao jedna od najradnijih i najsposobnijih nacija. Njih ne vode nikakvi Vucici i Djukanovici, kod njih ministri sami daju ostavke zbog najsitnijih stvari a ne da to mora da se preganja mesecima kao kod nas... U svakom slucaju nije resenje bilo koga idealizovati nego krenuti od toga da promenis samog sebe na bolje a ne vecito kukati i mastati kako te negde ceka zemlja snova rasirenih ruku jer kao sto vidimo milioni ljudi zele da zive zapadni san koji je daleko od te zamisljene slike i koji i sam ima dovoljno svojih problema.

  13. #38
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Ja se shećam priče kako je neka žena izabrala budućeg muža. Naime, razni prosci su dolazili u kuću a ovaj jedan, kad je buduću nevjestu viđeo đe shedi na prag od kuće, na sama vrata tako da se ne može uć, šutne je iz sve snage tako da je baš ono polećela. I ona onda reče E to je moj budući muž.
    Ne treba nikakav tekst čitat, znamo sami kakvi smo, tj. većina ljudi na ovim prostorima je poludivlja rulja. Evo, na Stari aerodrom, ima normalnih ljudi, sviklih na život u zajednici. Ima poludivljih koji danju noću urliču, ispuštaju nekakve kao životinjske krike, šupaju loptu po parkingu i lome kola, konjine od trides i kusur godina ponašaju se ka osnovci. A ima i potpuno divljih koji još nisu svikli na život u zgradi recimo, ne znaju što je zgrada, npr. da su i krov i lift dio njihove zgrade, tj. stana, onda lome klupe, niše za kontejnere, lome bandere, ulične svjetiljke, kante za smeće guraju po sred ulice, gađaju se kršima. Baš prije neki dan čitam oglas, neko prodaje stan i veli dva stana su iznad njegovog, kao da je to sad nešto što podiže cijenu. A u stvari znam što je, ako krov počne da prokišnjava, prvo će se nagrdit onaj u potkrovlje, pa onaj ispod njega pa tek onda će možda voda dospjet i do stana koji je na prodaju. Znači, samo moja guzica postoji, to se vidi i u saobraćaj. Jednom se lik sa golfom dvojkom parkirao (na parking ispred Našeg diskonta) tako blizu mojim kolima da nisam mogao da uđem. Viđeh da je ostavio otključano auto i šćah da ga malo gurnem (jer sam baš se bio pomamio a mi smo Balkanci skloni da se pomamljujemo) ali ne mogadoh pet sekundi izdržat kako to auto smrdijaše iznutra, zamalo ne povratih. I uđoh preko suvozačkog sjedišta.
    Eto, to ja mislim da nekako oslikava naš mentalitet, tu smo mi neđe između civilizacije i plemena iz đungle. A inače, muškarci diljem svijeta izumiru, sve je više gejeva, evropske žene traže imigrante za vezu jer jedino tako mogu bit sigurne da ne izlaze s nekom poluženom od čojeka. Ja suknju nikad obuka ne bih iz principa+. Jedino da mi neko pare ponudi, recimo tu oko sto eura i to je još jedna odlika balkanskog mentaliteta, za pare i magare.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ja se shećam priče kako je neka žena izabrala budućeg muža. Naime, razni prosci su dolazili u kuću a ovaj jedan, kad je buduću nevjestu viđeo đe shedi na prag od kuće, na sama vrata tako da se ne može uć, šutne je iz sve snage tako da je baš ono polećela. I ona onda reče E to je moj budući muž..
    Nije to "neka žena" već majka poznatog crnogorskog junaka popa Mila Jovovića, Ćetna.

  15. #40
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    @Raulio
    Ovo što veliš za Stari, eo baš noćas u jednu od onih novih zgrada, u jedan lift ono ogledalo skroz ispljuvano. I valjda upravnik odštampa upozorenje ovome ''što pljuje sam sebe''.

    A ovo što veliš za gejeve i evropske žene.
    Ne bih se složio da je sve više gejeva, dobro možda je procenat u porastu to ne znam. Ali isto tako ne mogu da vjerujem da i na zapadu nema zdravo mislećih odnosno onih kojima je normalna i klasična porodica najbitnija.
    Mislim da gejevi nisu popularni na zapadu koliko mi to mislimo.
    Last edited by autodijagnostika; 09-02-16 at 22:20.

  16. #41
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Nije to "neka žena" već majka poznatog crnogorskog junaka popa Mila Jovovića, Ćetna.
    OK, hvala na ispravci i informaciji. Davno sam nedje to cuo.
    edit: @autodijagnostika da rečeš tamo na zapad ovo "zdravo mislećih" optužili bi te automatski za homofobiju, fašizam, primitivizam i ušta što ne...

    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    Last edited by Raulio; 10-02-16 at 01:48.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. koliko......?
    By chochek in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 94
    Last Post: 24-03-10, 23:25
  2. Koliko...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 38
    Last Post: 01-07-08, 12:45
  3. Koliko ima km od ... do...
    By Koma[MFHN] in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 16-05-08, 08:03
  4. Koliko
    By Hari Krisna in forum Operatori
    Replies: 5
    Last Post: 25-05-05, 17:42
  5. Koliko jos?
    By Denunciator in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 15-09-04, 18:28

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •