Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 131

Thread: Plate i porezi u Crnoj Gori

  1. #76
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .:. View Post
    Jedino da izdamo kompletnu drzavnu upravu Svedjanima ili Norvezanima.
    Šta misliš koliko bi bilo potrebno normalnom narodu da pobjegne odavde ?

    Mislim da bi utekli čim bi vidjeli da narod lomi sve što je lijepo u zemlji
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #77
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    A da malo popricamo i o nama kao radnicima. Zar stvarno mislite da smo kao radna snaga savrseni. Evo ti primjer od maloprije. Banka, koja valjda vodi malo vise racuna koga zaposljava od Volija koji zaposljava prevrtaca paketa, treba nesto da zavrsim i salterska radnica moli nekog malo visocijeg u hijerarhiji da mi nesto zavrsi. I mrtva ladna djevojka "ako cu bez majke vidis da je 10 do 4, nema sanse da ja to zavrsim prije 4 i 15"
    Nista hvala, druga banka, salterska radnica preuzima sve ljubazno se izvinjava jer nece moci da zavrsi do ujutru jer CBCG ne radi(ovo je tek posebna sprdnja), zvace me ujutru kad zavrsi. I sta sad, ta i takva se zali da su joj uslovi losi. Super, i to sto primas, koliko god da je, je odlicno

  3. #78
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Kako to misliš cbcg ne radi? Platni promet radi do 8, čini mi se, a regulatorni kreditni biro je servis koji je, makar mislim da je tako, dostupan isto toliko. Šta tačno ne radi?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #79
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kako to misliš cbcg ne radi? Platni promet radi do 8, čini mi se, a regulatorni kreditni biro je servis koji je, makar mislim da je tako, dostupan isto toliko. Šta tačno ne radi?
    Trebalo mi je otvaranje deviznog racuna. Rekli su mi da ne mogu da mi otvore prije ujutru. A ni platni promet ne radi poslije 4 ili 5 mislim. Znam kad elektronski placam nesto da poslije 5 moram da stavim sjutrasnji datum. Osim za placanje unutar iste banke

  5. #80
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ne znam kakve veze imaju swift sistemi komercijalnih banaka sa cbcg. Domaći platni promet je druga stvar, cbcg je provajder za taj sistem. Ali znam da platni promet cbcg radi u dvije smjene. Do 7 ili 8, tako nešto. Sigurno nije do 4 ili 5. Istina, ne razumijem se nešto previše u problematiku.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #81
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ada čoče ,ta poslovnica CKB radi do 16h ,a ulazi lik da otvori devizni račun u 15:45.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  7. #82
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Vidjeh ovamo neku prepisku oko toplog obroka, a malo je bitnije što većina privitnika osigurava radnike kao NK radnike, to znači da primaju minimalac preko računa a drugi dio na ruke. Da im se prekovremeni sati na plaćaju i da nemaju ni pravo na odmor.
    Radnici ćute o ovome, jer ako progovore svjesni su da će ostati bez posle.
    Ne vidim da iko spominje ovo, a svuda je oko nas.

  8. #83
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ne znam kakve veze imaju swift sistemi komercijalnih banaka sa cbcg. Domaći platni promet je druga stvar, cbcg je provajder za taj sistem. Ali znam da platni promet cbcg radi u dvije smjene. Do 7 ili 8, tako nešto. Sigurno nije do 4 ili 5. Istina, ne razumijem se nešto previše u problematiku.
    Platni promet unutar iste banke radi do kraja radnog vremena te banke (obicno 20.00h).

    Platni promet izmedju razlicitih banaka radi do 17.00h (cini mi se) i to samo radnim danima.

    Razlog za ovo resenje su objasnili svojevremeno prije 10tak godina i rekli su da su navodno platili software za platni promet i da im je podrska (support) jeftinija za opciju radni dani do 17.00h nego 24/7.

    Trezor (820-xxxx-xx) se tretira kao unutar bankarsko placanje (iako nije).

  9. #84
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Kakve veze ima to što ih osiguravaju kao NK sa time što primaju minimalac preko računa, a ostalo na ruke?


    Quote Originally Posted by .:. View Post
    Platni promet unutar iste banke radi do kraja radnog vremena te banke (obicno 20.00h).

    Platni promet izmedju razlicitih banaka radi do 17.00h (cini mi se) i to samo radnim danima.

    Razlog za ovo resenje su objasnili svojevremeno prije 10tak godina i rekli su da su navodno platili software za platni promet i da im je podrska (support) jeftinija za opciju radni dani do 17.00h nego 24/7.

    Trezor (820-xxxx-xx) se tretira kao unutar bankarsko placanje (iako nije).
    Bio si bliži stvarnom stanju:

    http://www.cb-mn.org/index.php?mn1=p...n3=rtgs_sistem

    Druga smjena u cbcg radi od 12 do 20, samo što sami sistem ne radi toliko dugo.
    Last edited by NHM; 01-02-16 at 18:26.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #85
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kakve veze ima to što ih osiguravaju kao NK sa time što primaju minimalac preko računa, a ostalo na ruke?
    Stvarno to pitaš?
    Dovoljno je da se raspitaš o razlikama osobe koja je osigurana na recimo 500 € i osoba koja prima minimalac...
    Počev od toga od visine kredita koju mogu podići, pa sve do visine penzije kada dođe vrijeme za to...
    Poslodavci prvo kradu od države (što je evidentno trenutno) a na duge staze od radnika koji će osjetiti kada dođe vrijeme penzije.

    Dosjetili su se i da jadnike osiguravaju i na pola radnog vremena kao NK radnike (20 časova nedeljno) Kad ne psotoji zakon sve im se može...
    I ovo što rade nije kapitalizam, nego dragi moji robovlasništvo u modernom društvu.

    Zakon nam je samo mrtvo slovo na papiru.
    Last edited by Břgíńjĺ; 01-02-16 at 18:36.

  11. #86
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    a država krade od naroda. mora se kras'.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #87
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    A građani su privilegovani robovi...
    U državi gdje nema zakona nema ni prosperiteta. Ovdje se određenima može sve, a ostalima da ćute i trpe.

  13. #88
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Stvarno to pitaš?
    Dovoljno je da se raspitaš o razlikama osobe koja je osigurana na recimo 500 € i osoba koja prima minimalac...
    Počev od toga od visine kredita koju mogu podići, pa sve do visine penzije kada dođe vrijeme za to...
    Poslodavci prvo kradu od države (što je evidentno trenutno) a na duge staze od radnika koji će osjetiti kada dođe vrijeme penzije.

    Dosjetili su se i da jadnike osiguravaju i na pola radnog vremena kao NK radnike (20 časova nedeljno) Kad ne psotoji zakon sve im se može...
    I ovo što rade nije kapitalizam, nego dragi moji robovlasništvo u modernom društvu.

    Zakon nam je samo mrtvo slovo na papiru.
    Nisi razumjela šta sam te pitao. Pitao sam kakve veze ima to što je neko prijavljen kao NK radnik sa time što mu gazda minimalac daje preko računa, a ostalo na ruke. Zašto pominješ da su prijavljeni kao nekvalifikovana radna snaga? Pod uslovom da NK znači nekvalifikovana. I kakve veze ima to što su NK sa time što ih neko na 20 sati nedeljno prijavi?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #89
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nisi razumjela šta sam te pitao. Pitao sam kakve veze ima to što je neko prijavljen kao NK radnik sa time što mu gazda minimalac daje preko računa, a ostalo na ruke. Zašto pominješ da su prijavljeni kao nekvalifikovana radna snaga?
    Ajde pročitaj još jednom, što sam ti napisala jer mislim da sa, bila veoma jasna u iznešenom.
    Minimalac preko računa je NK radnik (ili možda živiš u zabludi da preko računa NK radnik i VSS mogu isti iznos primati - onda blage veze nemaš o obračunu plata), osiguranje koji jadnik sa fakultetom ima je na nivou NK radnika (onoga što čisti smeće), dok pokriva mjesto u skladu sa svojom stručnom spremnom.
    Kada dođe vrijeme penzije, dva radnika potpuno različitih obrazovnih profila, sa hipotetičkim istim radnim stažom primaju istu penziju...
    Zakon ne postoji kod nas. Krade se od države jer je država to dozvolila, i krade se od radnika jer ne smiju da zucnu da ne izgube posao, pa čak i gad nemaju godišnji odmor, plaćene prekovremene sate...
    Last edited by Břgíńjĺ; 01-02-16 at 18:50.

  15. #90
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ada čoče ,ta poslovnica CKB radi do 16h ,a ulazi lik da otvori devizni račun u 15:45.
    Pod jedan, poslovnica radi do 8. Pod dva mozes da se postavis kao radnica u drugoj banci, problem je to i to, a ne "ako cu bez majke sad to da radim". Ne stices utisak da je nesto drugo problem osim njene boljokurice za posao. Ili si ti strucnjak pa znas svaki drzavni i bankarski propis prije nego li preskocis vrata banke. Plus iscudjavanje, kako to da ja nemam jos uvijek otvoren taj racun. Sta te boli uvo, imam vas tekuci i karticu, i ljubaznija je u drugoj dje povremeno svratim nego ta dje sam vec nekoliko godina
    ili sam i ja trebao @nhm da kazem " ada kako ne znas da platni promet ne radi bez do 17h, coce"
    Last edited by Hell Raiser; 01-02-16 at 18:58.

  16. #91
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ništa ti nisi ukapirala.

    Prva stvar: Minimalna zarada u CG iznosi 192 eura. Stručna sprema te ne štiti od toga. Moja sestra ima fakultet, radi na mjestu za koje se traži fakultet i osigurana je na minimalac od 192 eura. Zvanično joj je toliko plata. Ova prva (štetna) stvar odgleda se u tome da se država krade za iznos poreza i doprinosa na puni iznos plate, a zaposleni se krade za iznos koji bi mu omogućio veću penziju.

    Druga stvar: Radnici sa fakultetom prijavljuju se kao radnici sa srednjom školom (niko ih ne prijavljuje kao NK radnike, ali bi princip bio isti) zbog toga što je Zakonom o radu definisano da poslodavac može rasporediti radnika na drugo radno mjesto, u skladu sa njegovom stručnom spremom. Može i da bude upućen da radi na mjesto koje nije udaljeno preko 40km od mjesta prebivališta radnika (po novom zakonu je možda i 50km EDIT: ipak je 60km). To znači da neki šef, recimo, može biti postavljen za kurira i da mu se da kurirska plata, ako se zamjeri gazdama. Ili da ga pošalju da radi na Cetinje (EDIT: ili u Nikšić, a zamalo i u Budvu), a živi u Podgorici. To služi da se radnici ne otpuštaju, nego da se naćeraju da sami daju otkaz.

    Treća stvar - Radno vrijeme od 20 sati nedeljno, odnosno nepuno radno vrijeme , služi poslodavcima da ne bi primili radnika u stalni radni odnos. Mada nisam siguran da je u pitanju 20 sati već više, ali u svakom slučaju ispod neke granice. EDIT: Može i deset sati, ali ne ispod toga. U međuvremenu sam se sjetio da je to trend u Americi. Postoji neka granica sati nedeljno ispod koje ne moraju da stalno zaposle radnika i da mu daju određenu platu. To masovno koriste lanci restorana brze hrane poput Mcdonalds-a.

    Sve ove tri stvari su odvratne. Ti si od svega toga napravila jednu papazjaniju koja nema veze ni sa čim. Besmislice su potpuno beskorisne.
    Last edited by NHM; 01-02-16 at 19:59.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #92
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cuo sam slucaj jedne firme u CG; gdje vlasnik kaze radniku koga primi na posao: "tvoja bruto plata je toliko-i-toliko". Pa radnik odluci kako ce da rasporedi bruto platu.

  18. #93
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Postoji legenda...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #94
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ništa ti nisi ukapirala.

    Prva stvar: Minimalna zarada u CG iznosi 192 eura. Stručna sprema te ne štiti od toga. Moja sestra ima fakultet, radi na mjestu za koje se traži fakultet i osigurana je na minimalac od 192 eura. Zvanično joj je toliko plata. Ova prva (štetna) stvar odgleda se u tome da se država krade za iznos poreza i doprinosa na puni iznos plate, a zaposleni se krade za iznos koji bi mu omogućio veću penziju.

    Druga stvar: Radnici sa fakultetom prijavljuju se kao radnici sa srednjom školom (niko ih ne prijavljuje kao NK radnike, ali bi princip bio isti) zbog toga što je Zakonom o radu definisano da poslodavac može rasporediti radnika na drugo radno mjesto, u skladu sa njegovom stručnom spremom. Može i da bude upućen da radi na mjesto koje nije udaljeno preko 40km od mjesta prebivališta radnika (po novom zakonu je možda i 50km). To znači da neki šef, recimo, može biti postavljen za kurira i da mu se da kurirska plata, ako se zamjeri gazdama. Ili da ga pošalju da radi na Cetinje, a živi u Podgorici. To služi da se radnici ne otpuštaju, nego da se naćeraju da sami daju otkaz.

    Treća stvar - Radno vrijeme od 20 sati, odnosno radno vrijeme koje se ne može smatrati punim radnim vremenom, služi poslodavcima da ne bi primili radnika u stalni radni odnos. Mada nisam siguran da je u pitanju 20 sati već više, ali u svakom slučaju ispod neke granice.

    Sve ove tri stvari su odvratne. Ti si od svega toga napravila jednu papazjaniju koja nema veze ni sa čim. Besmislice su potpuno beskorisne.
    Ja i ti kao da ne pričamo o istom
    Ne postoji zakon koje jedno recimo mjesto menadžera može osigurati kao NK radnika dok mu je potrebna VSS sprema. (obračun plate sa koeficijentima)
    Radnik se ne osigurava prema stručnoj spremi, nego prema mjestu za koje je primljen. (shvati ne postoji sistem koji ti dozvolja da radno mjesto smećara obraćuna po istom koeficijentu sa menadžerom - NK radnik)
    Znam primjere gdje radnici rade puno radne vrijeme (40 sati nedeljno + prekovremeni neplaćeni sati ), a osiguravaju ih kao NK radnike na 20 sati, samo da bi poslodavci što više uštedjeli na svoje radnike robove.
    Znam primjere, gdje nemaju plaćeni godišnji odmor ili uošte nemaju godinama odmor, gdje nemaju plaćeno bolovanje, gdje im se prekovremeni sati ne plaćaju...

    Ja za razliku od tebe itetkako dobro znam na šta mislim, i gdje poslodavci (robovlasnici) su pronašli savršen način kako da što veća prava zloupotrijebe radnicima (robovima).
    Last edited by Břgíńjĺ; 01-02-16 at 19:09.

  20. #95
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pomenu li neko slucaj kada je vlasnik Lakovica dao otkaz nekim svojim radnicima par sati prije Nove godine (prije par godina)? Bam otkaz! Bez otkaznog roka.

  21. #96
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Čak i ti što uplaćuju minimalac su bolji od ovih koji ne uplaćuju ništa. Meni se na primjer skida od plate da bi neko tatino govancee, zapošljeno preko veze u MA, primalo veliku penziju. Poslodavci-robovlasnici su gospoda za one koji omogućavaju ovakve stvari godinama.
    Last edited by remark; 01-02-16 at 21:00.

  22. #97
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Jos cemo se jednom vratiti na odnos poslodavac/radnik. Niko nikoga ne tjera da radi za 200eur. Ali neko ce radije biti bez posla nego cistiti ulice, zbog toga sto je neprihvatljivo, zamisli JA da cistim ulicu.

    U BD 2011godine nijesu mogli da nadju dovoljno radnika u komunalnom koji su zaduzeni za odrzavanje. Plata je bila 600eur + doprinosi + 9mjeseci ugovor. Ili smjestaj + 450eur plus sve ostalo.
    Svi zaposleni bili su braca Romi. Svaki je posao castan nema tu zbora, ali nasi su ljudi dosta izbirljivi.

    Kad je jedna poznanica trazila 60 NKV radnika za rad na regionalnom vodovodu NIJE mogla da ih nadje.
    Biro je proslijedio brojeve telefona i ljudi su zvali i dobijali odgovore: "A ja vec radim nedje drugo, ovo mi je zbog zdravstvenog", " Nijesam zaintresovan", "Ja da ti kopam?".

    Nasli su 7 ljudi ostale su morali da uvezu iz Srbije.

    Uslovi su bili 3obroka-smjestaj i 22.5eur dnevno...

    I to se nije radilo 10ak dana nego 6 i vise mjeseci.

    Namjerno ove neplacenije poslove prvo spomenuh.

    Ove sa fakultetima necu da spominjem uopste jer dosta sam pljuvao godinama i po forumu i po RL.

    Covjece/zeno zavrsio si fax 4godine, ne drzis Boga za muda .
    Ne znas nista da radis, blage veze o materiji nemas a ocekujes 600+ platu i direktorsko mjesto. Doprinose isto i bonuse.

    Ne ide to tako u zivotu.

    I nijesu krivi onda ni poslodavci ni sistem.
    One Ring to Rule them all...

  23. #98
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Slozicu se gandalf ipak samo donekle. Ako napravis ekonomski sistem koji preferira usluge, kao i maloprodajnu trgovinu, koliko je realno onda mjesta koja nisu nizeg nivoa. Mi nemamo privredu. I cemu onda onoliki broj ekonomista, pravnika, elektroinzenjera..... Pa se onda zaposlis u EPCG da obilazis trafostanice i dalekovode. Posao koji generalno VK elektricar moze da zavrsi bez problema, a uglavnom ga i zavrsava jer ode sa inzenjerom. I zamisli sad to je drzavna firma, privatna nece to dozvoliti. Kips ih zaposljava da narucuju elektro materijal....Doveli smo do toga da VSS obavlja poslove za koje je realno potrebna srednja i malo vise iskustva. I u toj varijanti je trziste neumoljivo. Ako privredu postavis na nivo NK do VK, zasto se svi iznenadjuju sto su plate tolike. Ako pokrivas mjesto koje moze zavrseni srednjoskolac da obavlja zasto ocekivati platu od ne znam koliko, kad postoji armija ljudi koji cekaju taj posao. Da vam razbijem malo taj mit o Foxconnu. Ljudi ili placaju grdne pare da se tu zaposle, da bi mogli da dignu ruku za odlazak u WC, ili kampuju ispred kapije a pricamo o hiljadama ljudi.
    Da sumiram. 60% zaposljenih u privatnom sektoru radi u sektoru trgovina i maloprodaja. I sta sad, treba svi d abudu direktori

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Podignemo onda na jos veci nivo. Svakom poslodavcu se vise isplafi da zaposli nekog sa srednjom skolom i obuci ga, nego da obracunava koeficijent plate nekom sa fakultetom...

    Nekako me umara ova prica ono pravo, jer znam da ljudi ne kontaju o cemu se radi
    One Ring to Rule them all...

  25. #100
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Slozicu se gandalf ipak samo donekle. Ako napravis ekonomski sistem koji preferira usluge, kao i maloprodajnu trgovinu, koliko je realno onda mjesta koja nisu nizeg nivoa. Mi nemamo privredu. I cemu onda onoliki broj ekonomista, pravnika, elektroinzenjera..... Pa se onda zaposlis u EPCG da obilazis trafostanice i dalekovode. Posao koji generalno VK elektricar moze da zavrsi bez problema, a uglavnom ga i zavrsava jer ode sa inzenjerom. I zamisli sad to je drzavna firma, privatna nece to dozvoliti. Kips ih zaposljava da narucuju elektro materijal....Doveli smo do toga da VSS obavlja poslove za koje je realno potrebna srednja i malo vise iskustva. I u toj varijanti je trziste neumoljivo. Ako privredu postavis na nivo NK do VK, zasto se svi iznenadjuju sto su plate tolike. Ako pokrivas mjesto koje moze zavrseni srednjoskolac da obavlja zasto ocekivati platu od ne znam koliko, kad postoji armija ljudi koji cekaju taj posao. Da vam razbijem malo taj mit o Foxconnu. Ljudi ili placaju grdne pare da se tu zaposle, da bi mogli da dignu ruku za odlazak u WC, ili kampuju ispred kapije a pricamo o hiljadama ljudi.
    Da sumiram. 60% zaposljenih u privatnom sektoru radi u sektoru trgovina i maloprodaja. I sta sad, treba svi d abudu direktori
    Juce prolazim iza nekadasnjeg Radoja Dakica. Nema ga vise zapravo, poskidali su vecinu hangara i konstrukcija. Ostao je beton.
    Pitam se zasto je svaka fabrika iz komunizma morala da bude unistena?
    Zar takvih i slicnih fabrika nema u drzavama kapitalizma? ili EU drzavama kod kojih su 97% mala i srednja preduzeca?

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DVB-T2 u Crnoj Gori
    By milos179 in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 1860
    Last Post: 23-01-23, 20:45
  2. DVB-T u Crnoj Gori
    By Sale in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 27
    Last Post: 05-10-10, 22:18
  3. Replies: 316
    Last Post: 06-10-06, 01:52
  4. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  5. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •