Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 131

Thread: Plate i porezi u Crnoj Gori

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default Plate i porezi u Crnoj Gori

    http://www.vijesti.me/vijesti/placam...-dnevno-872487

    Hahaha pa je li realno ovo jbt, bojkotuje parlament a najvise trosi :lolblue: Na Radulovica mislim.


    Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 31-01-16 at 18:20.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    1681 Broadway, New York, NY 10019
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prosto nevjerovatno, ubijeđan sam da misli da troši Milove pare, pa mu to daje dodatni podsticaj.
    Suljo gospodski :lolblue:
    Ne moramo posjećivati ludnicu da bi pronašli poremećene umove, naša planeta je umobolnica svemira.

  3. #3
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Mora da je kolima bio kad je gostova' u bife Bundestaga.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,800
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Samo da ne krene sa audijom,na molitveni dorucak:biggrin:

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Je li ovo Radulović ugradio motor u šator.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    http://www.vijesti.me/vijesti/placam...-dnevno-872487

    Hahaha pa je li realno ovo jbt. Bojkotuje parlament a najvise trosi Na Radulovica mislim.


    Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
    I to nisu naveli koliki su računi za mobilni

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #7
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    A izglasali su da firme nijesu obavezne radnicima da placaju prevoz i topli obrok, a oni . . .

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    A izglasali su da firme nijesu obavezne radnicima da placaju prevoz i topli obrok, a oni . . .
    Neka su izglasali, treba i poslanicima ukinuti sve beneficije.

    Te komunjarske zaostavstine mi nikada jasne nijesu bile kada smo se prebacili na kapitalizam.

    Zasto mene kao poslodavca zanima kako ti dolazis na posao i sta jedes? I zasto bih ti uplacivao dodatne prihode na platu koju vec imas?

    To je bio komunisticki nacin da se muzu pare od drzave.

    Djeciji dodaci, nepostojece socijale, invalide i bolovanja, topli obroci, prevozi, porodiljsko po 2 godine...

    To su stvari koje u kapitalizmu nijesu moguce iz prostog razloga sto ne donose profit vec cist gubitak...
    One Ring to Rule them all...

  9. #9
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Neka su izglasali, treba i poslanicima ukinuti sve beneficije.

    Te komunjarske zaostavstine mi nikada jasne nijesu bile kada smo se prebacili na kapitalizam.

    Zasto mene kao poslodavca zanima kako ti dolazis na posao i sta jedes? I zasto bih ti uplacivao dodatne prihode na platu koju vec imas?

    To je bio komunisticki nacin da se muzu pare od drzave.

    Djeciji dodaci, nepostojece socijale, invalide i bolovanja, topli obroci, prevozi, porodiljsko po 2 godine...

    To su stvari koje u kapitalizmu nijesu moguce iz prostog razloga sto ne donose profit vec cist gubitak...
    Znam da poslodavcima poput tebe ne paše da radnici imaju neka prava ali sva ta prava postoje i u kapitalizmu. Da ne pominjemo svijetle primjere poput evropskih zemalja tipa Danske, Norveške, Švedske itd...

    Ali pošto se kao i svaki poslodavac upoređuješ sa Amerima gdje radnici imaju najmanje prava
    Kancelarijski radnici imaju određeno vrijeme za doručak i ručak
    Počevši od 1991 god. poslodavci plaćaju socijalno (sem ako nije neki divlji posao)
    U Americi je "maternity leave" 12 nedjelja plaćeno
    Kod nas je zakonom propisano 18 radnih dana odmora i ti ne želiš svojim radnicima da pružiš njihovo zakonom zagarantovano pravo, idi u kapitalističku Britaniju gdje ćeš kako ti se neće morati da radniku daš 20 radnih dana odmora ili fino ideš u Švedsku gdje moraš da im daš 25 radnih dana odmora.


    Znam da bi se vi poslodavci u Crnoj Gori najradije odnosili prema svojim radnicima prema nekom vašem sistemu tj. kako vi predstavljate kapitalizam . Ništa socijalno, žena se otpušta ako zatrudni, ni minuta odmora itd... ali toga nema u civilizaciji


    Kada si kao poslodavac već zapeo za taj kapitalizam počni od vas poslodavaca i zašto ne plaćate porez na prihod koliki bi trebalo. Tebi bi u jednoj Švedskoj država uzimala 22% prihoda, u Britaniji 20 %, u Francuskoj 33% ... u kapitalističkoj USA bi ti uzeli 35% onoga što si zaradio, a ako si stranac klepili bi te i preko toga.




    E ako ikad postanemo civilizovana zemlja i kad vi poslodavci u Crnoj Gori budete morali da se pridržavate tog kapitalističkog sistema onda svirajte murici. Kako bi vas doveo u red da sam neka vlast. Za početak bih oporezovao strane radnike sa barem 40% (što bi posebno pogodilo vas iz turističke grane), svaki ugostitelj bi bio žeeestoko kažnjen za neprijavljenog gosta i niko mi u državi ne bi radio "na crno", svaki poslodavac koji bi se uhvatio da krši zakon bi platio ooogromnu kaznu.
    A kako bih to uradio i usput spriječio potplaćivanje finansijske inspekcije ?
    Jednostavno - solidnim bonusima za svaki otkriveni prekršaj

    DA PRIČAMO JOŠ MALO O KAPITALIZMU ?
    Last edited by Rakun; 31-01-16 at 05:20.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Svi radnici imaju vrijeme za rucak, a dorucak jedu doma. Dobije se plata pa se plata rasporedjuje. Nema potrebe za dodatnim stavkama i izmisljotinama kako bi se ostetio neko.
    U velikim fabrikama ili sistemima postoje menze gdje radnici jedu besplatno ili placaju simbolican iznos.
    A pokusaj nekome iz EU i zapada da trazis topli obrok pa bi vidio koliko bi facepalmova dobio i kako bi te ljudi gledali.
    Vecina kancelarija cak i kod nas gdje radnici dobiju kafe caja itd besplatno a mogu i podgrijati sta donesu od kuce. To sto bi da se jedu neke pice i gambori za rucak pa se na hranu izdvoji 300eur mjesecno samo za jedan obrok to je losa organizacija.
    Primjer:

    Ja : kako ste gospodine taksista ima li posla, moze li se zaradit sta
    Tsksista: a bogomi slabo, moram ujutro burek i jogurt 2eur posle sjedi popij kafu i sok 3eur uplati kladionicu 3-4eur, pa onda rucak 5eur... Muka.. Zlo i naopako.

    Na zapadu koji pominjes ljudi nose od kuce pa jedu ako hoce da ustede

    Neke firme placaju radnicima telefone, gorivo itd ali iskljucivo za posao. Da ti ponovim jos jednom, mene kao poslodavca ne zanima da li ti zivis u kotoru a putujes svaki dan u PG da radis i vozis neku kantu benzinjaru sto trosi 30eur svaki dan. Niti me zanima sta si jeo. I da li pare od plate trosis na heroin ili topli obrok sve dok radis za sta si placen.
    I ne radi se o tome jesam li ja los ili dobar covjek ili poslodavac, vec se radi o tome da ces dobiti trzisnu cijenu i ni centa vise. Opet - Kapitalizam, generisanje profita, eksploatacja resoursa i radne snage...



    Moramo prerasti taj komunisticki duh. Nema situacije dje je radnik bog i batina vec je u kapitalizmu poslodavac taj.
    Nema vise fejk bolovanja, stalnog radnog odnosa dje te placam da ne radis nista i tih masnih fora. To je ostalo u drzavnim firmama i administraciji i to pod hitno treba promijeniti.



    Chu topli obrok i prevoz... O majko rodjena...

    To je dovelo grcku dje je... Taj komunjarski sistem rasipnistva.

    Topli obrok, prevoz, bonus za strani jezik, bonus za pojavljivanje na posao na vrijeme, bonus za trece dijete i ostali bonusi.

    Ja cu prvi nagraditi radnika ali leba preko pogace niti trazim niti cu ikada dati... Ni ja ni niko normalan.


    To je kao kad se ljudi koji dodju na primorje razocaraju sto dobijaju smjestaj a ne hranu. To mi je uvijek smijesno bilo.


    Margarin - rastimo

    Sto se tice poreza na prihod on je 9% i mislim da ga vecina poslodavaca placa. Problem je taj da je u CG lako fingirati dokumentaciju pa se na kraju ne placa ni PDV ni porez na prihod ali to je za neku drugu temu.

    Vecina razvijenih zemalja ti uzme oko 45-50% poreza. Samo sto oni to objedinjuju a kod nas imas 30 razlicitih stavki koje se slazu jedna na drugu.

    Za tvoju info i u CG kad skupis sve poreze dodje ti oko 45% zavisi cim se bavis


    Rakune editujes presporo : ne uporedjujem samo sa Amerikom nego sa skoro cijelim svijetom.

    Evo me zadnja 3 mjeseca u zemlji koja ima najbolji socijalni sistem i zakon o radu na svijetu.

    Pola godine minimum trudnickog, sva bolovanja placena, bonusi, penziono, ekstra privatni penzioni fondovi i radnik je gospodin sta god radio. Cak sta vise ne isplati ti se drzati nesto svoje nego ti je ljepse raditi za 30-35aud po satu i mozak na otavu.

    Ali NIKO nema topli obrok i prevoz. Ne zanima ljude dje ti zivis i kako ces na posao. Skontaj to je tvoj problem.

    Ako si menadzer ili neko ko je "on call" dobices auto i telefon. Ali obicni radnik.... Nikad...

    Rodjak neki pravi benzinsku pumpu o svaki dan 20ak radnika kod njega, u 8 su na posao u 12 pauza za rucak 30min svi vade svoje male portabl frizidere iz njih sokove, cajeve sta god.

    Kad sam im rekao da mi majsotrima kuvamo ruckove i kafe, donosimo piva itd sprdali se ljudi sa mnom preko sat vremena


    Sto se tice odmora mislim da malo zemalja kao CG pored regularnog odmora ima vise drzavnih i vjerskih praznika... Koji su placeni
    Last edited by Gandalf_White; 31-01-16 at 05:00.
    One Ring to Rule them all...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    1681 Broadway, New York, NY 10019
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Plaćeni, ahahaha.Možda ovima u državnoj službi.Većinom su u Cg fiksne plate, sve skupa sa odrađenim prekovtemenim i prazničnim danima
    Last edited by dr strangelove; 31-01-16 at 18:33.
    Ne moramo posjećivati ludnicu da bi pronašli poremećene umove, naša planeta je umobolnica svemira.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    obozavam ove piljare sto se zale na topli obrok a istovremeno osiguravaju na minimalac i daju plate u koverte od para koje na razne prevare izvlace iz firme...
    onda im je sistem odlican a kad treba da plate nesto onda ne valja nista i komunisticki je...
    kad zatvore sve koji ne placaju doprinose na pune iznose plate onda mozemo da pricamo o tome da sistem ne valja.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,717
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sto se tice odmora mislim da malo zemalja kao CG pored regularnog odmora ima vise drzavnih i vjerskih praznika... Koji su placeni
    Ako je vjerovati nekom tekstu koji sam pročitao prije par godina, ovo je zabluda. Njemačka, recimo, ima u prosjeku 30 dana praznika godišnje, što nacionalnih, što vjerskih i onih na nivou savezne države. Mi smo neđe bili pri dnu sa naših maksimalno petnaestak dana praznika.

    Nemam ja ništa protiv da ne postoje stavke topli obrok i prevoz. Siguran sam da će se prvom prilikom to i ukinut. Što se mene tiče, slobodno mi dajte para koliko meni treba, nazovite to platom i ne dajte mi nikakve druge dodatke. Ionako ne mislim da će ljudi manje para primat kad im se ukinu topli obrok i prevoz, već da će se plata povećat za taj iznos i zvaće se platom.

    Ali bih zato poslodavce odirao od kazni zbog nepoštovanja zakona u dijelu odmora i prekovremenog. Probaj u Austriji ili nekoj drugoj državi da ćeraš radnika da radi prekovremeno, a da mu ne platiš. U Austriji čak postoji i gornja granica nedeljnih radnih sati koje poslodavac smije da dozvoli radniku. Ukoliko posao zahtijeva više od toga, to znači da je neophodan dodatni radnik. Siguran sam da je tako i u drugim uređenim državama.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #14
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    1681 Broadway, New York, NY 10019
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    topli obrok ulazi kao osnovica za obračun bruto zarade.Matematički, pod pretpostavkom da se ništa drugo ne mijenja ( obračunska vrijednost koeficijenta, procenat obračunske vrijednosti koji ulazi u startni dio zarade min 70% ) mora doći do smanjenja zarade, e sad kako bi se to sprovodilo u praksi ne znam
    Ne moramo posjećivati ludnicu da bi pronašli poremećene umove, naša planeta je umobolnica svemira.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Poenta price je da se daje bruto plata a da se ne dodaju dodatne stavke tipa topli obrok i prevoz.


    Sto se tice prekovremenog rada, za svaki praznik napisem odluku po kojoj su radnici placeni za drzavni praznik bla bla i to okacim na vrata inace inspekcija siluje da boli guza.


    Sto se tice doprinosa itd svako radi kako umije. Neko placa neko ne placa.

    Ja preferiram da placam ukoliko me radnik ne pita da mu dajem na ruke to sto bih uplacivao za fond...


    Lijeni narod hoce hleba preko pogace
    One Ring to Rule them all...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    1681 Broadway, New York, NY 10019
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva god da je poenta, utisak bi bio da radnik dobija manje za isto.E sad što je tržište rada i ekonomija cg u teškom s ranju, pa je pregovaračka moć zapošljenog nikakva je za drugu temu.
    Last edited by dr strangelove; 31-01-16 at 10:17.
    Ne moramo posjećivati ludnicu da bi pronašli poremećene umove, naša planeta je umobolnica svemira.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,717
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Više sam mislio na to kako bi, poslije ukidanja toplog obroka, poslodavaci vjerovatno davali radniku ista primanja, ali bi mu onda rekli kako je plata porasla. Kao u BiH kad su ukinuli regres.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dr strangelove View Post
    Kakva god da je poenta, utisak bi bio da radnik dobija manje za isto.E sad što je tržište rada i ekonomija cg u teškom s ranju, pa je pregovaračka moć zapošljenog nikakva je za drugu temu.
    Pregovaracka moc zaposljavanja?

    Zajebavas li se ti ovo ili si ozbiljan

    Sa strane zaposlenog pregovaracku moc svuda u svijetu mogu imati samo najbolji doktori, menadzeri, arhitekte itd.

    Obicni zivalj sa normalnim primanjima sto je 99% populacije taj komoditet nema... Nego dodjes fino hoces? Neces? Ne moras ima ko hoce...

    Ne sprdaj se da te zamolim... Dodje tip i prvo sta pita kolika je plata... Win bi bio da pita poslodavca ima li toplog obroka i prevoza hahahahahahahshsh Regresa i tatinog porodiljskog...


    Da sumiramo - ne ne zivimo na zapadu i ne ne zivimo u SFRJ zato pod hitno da se odraste.


    Pregovaracka moc zaposlenog hHahhshHhahahahahahahahhahshshshshshshahhaaahahaja hahahah aoaoaoa
    One Ring to Rule them all...

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,717
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Decenijama su već naši sindikati na tom nivou djelovanja. Ovo hahaha. Makar ja pregovaračku moć običnog zaposlenog tako zamišljam - kroz sindikat. Ovo o najboljim doktorima i slično može da se odnosi na pojedince, ne na radnu snagu generalno. Ne mislim na zaposlene kod tebe, nego uopšteno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Šta reći koju poruku pokakiti, paradoksalno je ali u CG dobrih radnika ima na kašičicu i pravi gazda ih zna cijeniti.
    Samozaljubljenih diplomaca ima na hiljade i oni su zbunjeni što ih niko ne razumije i neće odma da im uruči službeni auto, kancelariju i sekretaricu.
    Poslodavci-mafijaši u pokušaju će lagano izumrijeti, osim kad je držanje kafića u pitanju, za ostale biznise su nesposobni.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...

    Da sumiramo - ne ne zivimo na zapadu i ne ne zivimo u SFRJ zato pod hitno da se odraste.
    Pregovaracka moc zaposlenog hHahhshHhahahahahahahahhahshshshshshshahhaaahahaja hahahah aoaoaoa
    Bogomi je i na zapadu pregovaracka moć zaposlenog dobar vic i privilegija mozda 0,1% zaposlenih

  22. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,717
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Šta reći koju poruku pokakiti, paradoksalno je ali u CG dobrih radnika ima na kašičicu i pravi gazda ih zna cijeniti.
    Samozaljubljenih diplomaca ima na hiljade i oni su zbunjeni što ih niko ne razumije i neće odma da im uruči službeni auto, kancelariju i sekretaricu.
    Poslodavci-mafijaši u pokušaju će lagano izumrijeti, osim kad je držanje kafića u pitanju, za ostale biznise su nesposobni.
    Slažem se, pravi gazda ih zna cijeniti. Samo što se kod nas gazdom zove svaka avetinja čije je ime navedeno pod stavkom vlasnik. A logika im je svima ista, ja te ljebom ranim, ako nećeš ti, ima ko će. Istina je da ima ko će, ali kako niko od njih ne skonta da im se više isplati držat sposobnog radnika zadovoljnim, nego na svakih pola godine ili godinu dovoditi novoga i ispitivat umije li ili ne, je li radan ili ne. Dugoročno gledano, to je daleko neisplativije nego držati dobrog radnika zadovoljnim.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Bogomi je i na zapadu pregovaracka moć zaposlenog dobar vic i privilegija mozda 0,1% zaposlenih
    Ma to i ja pricam... Nego nasi ljudi zive u tom nekom mjehuru dje je sve sa strane med i varenika a kod nas je smece i ne valja nista.

    Teska je CG za zivot, ali za dobrog radnika nema krize ni u Somaliju. Rece gore remark sacica je radnika u CG.

    Za dobro krme nema losih splacina!
    One Ring to Rule them all...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    1681 Broadway, New York, NY 10019
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakva god da je, sigurno mogu računati na veću podršku sindikata i na poštovanje zakona.
    Last edited by dr strangelove; 31-01-16 at 11:32.
    Ne moramo posjećivati ludnicu da bi pronašli poremećene umove, naša planeta je umobolnica svemira.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by dr strangelove View Post
    Kakva god da je, sigurno mogu računati na veću podršku sindikata i na poštovanje zakona.
    Jos jedna zabluda, jer da bi se imala podrsku sindikata mora se biti clan nekog sindikata, plaćati clanarine i .... Postovanje zakona je ono sto mora i radnik i poslodavac a kod nas je vjerovatno jedinstven slucaj da radnik ne prima platu mjesecima i ne trazi zastitu zakona a doradi trista teorija zasto to ne cini

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DVB-T2 u Crnoj Gori
    By milos179 in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 1860
    Last Post: 23-01-23, 21:45
  2. DVB-T u Crnoj Gori
    By Sale in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 27
    Last Post: 05-10-10, 23:18
  3. Replies: 316
    Last Post: 06-10-06, 02:52
  4. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  5. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •