Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 91

Thread: Slucajevi pritiska na birace

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle... ja sam bio u tih nekoliko procenata liberala. Jedan od rijetkih srba koji je nezavisnost i tada vidio kao lijep nacin da se odmaknemo od Milosevica. Danas taj blok predvode oni koji su te liberale zvali ustasama, a ja sam veoma zadovoljan sto sam na drugoj strani jer milosevica vise nema, prijetnja od srbije je samo fikcija, a nezavisna drzava tim ljudima (a zivot je moju porodicu kaznio velikom bliskoscu sa njima i njihovima) sluzi za potpuno druge potrebe.

    Za dva dana ce sve biti gotovo, a vjeruj mi, kako god se zavrsi, sve ce to bit u moju i tvoju shtetu. U ovako podijeljenoj crnoj gori referendum moze da raspise samo onaj koji ima neke druge interese.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  2. #27
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Mislis da su Liberali vodili kampanju za nezavisnost zbog Milosevica?

    ...

    Cek, ne mogu da povjerujem da neko to moze da misli... odnosno ako si bio na istim mitinzima i skupovima Liberala na kojima sam ja bio.

    Sto bi rekli na reklamu za Bonux: "Budimo realni".

    Mene ne zanima inace sta je neko ranije pricao o Liberalima. To jest, zanima me ali ne u ovom kontekstu. Ja sam prvo Crnogorac pa tek onda Liberal. Uz Liberale sam bio iskljucivo i samo zbog nezavisnosti. Da je u to vrijeme nezavisnost promovisao DPS, bio bih uz DPS. Ja sam Liberale birao zbog programa nezavisnosti Crne Gore, i ni zbog cega drugog.

    Zalazem se za ideju, ne za politicke stranke i licnosti, koje su mi u svakom pogledu beznacajne.

    A prije nego sto kazes da "nema prijetnje od Srbije", valjalo bi da odgovoris na dio mog prethodnog posta (nekog od njih), gdje su fino navedene sve prijetnje u i od Srbije. Pa tek kad izneses protiv-argumente da se vratis na svoj stav. ;p
    Last edited by MadGod; 20-05-06 at 12:31.

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne kazem to. nego da sam ja u toj ideji vidio najbolji nacin da se ova drzava odbrani od opasnosti koju je milosevic predstavljao. Da je to bio moj licni interes.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  4. #29
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    A, u tom slucaju OK.

    Ali (za mene licno) Milosevic nije bio ni pocetak ni kraj prijetnji koja je dolazila iz Srbije prema Crnoj Gori. U sustini, Milosevic je mozda bio i najmanji faktor u tome jer se hvala bogu, nije mnogo "bavio" Crnom Gorom (jer je znao da ima cvrstu podrsku njegovih poslusnika).

    Dogadjaji koji su se desavali prije i nakon Milosevica mnogo su znacajniji za crnogorsko-srpske odnose. Naravno, dogadjaji koji se se desavali tokom Milosevica su znacajniji za citavi svijet zbog razmjera rata itd.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ovo mi je najace - drzava te lebom 'rani, a ti glasas protiv nje
    Po Fenix-ovoj logici, samo oni sto ne rade u drzavne firme imaju pravo da razmisljaju o 'ne'

    Ne 'rani nikog lebom i sirom drzava sama, vec se taj/ta sam muci ne bi li zaradio bijednih 150 eura. Taj isti placa porez drzavi, PDV ide iz njegovog dzepa, taj isti ce sjutra branit zemlju ako treba...
    Ja potpuno shvatam ovu sirotinju, jer kad pogledate skupove junionista tu cete vidjet vise glava no zuba maltene, sirotinja od sirotinje...
    Da ima srece u drzavu, ti bi ljudi radili za 500 eura od kojih bi mogli bar ka ljudi da zive.. u takvoj sretnoj drzavi 80% ljudi se ne bi dvoumilo. Al kroz istoriju su Crnogorci vazda davali vise drzavi nego sto im je ona vracala, a tako ce ostat jos neko vrijeme...

    Jebes mu oca ako shvatam ovaj narod - nek i dalje zivimo ka zadnji bijednici, samo nek smo suvereni. Ma zlatili se svi majci kakvi smo, no sto je najace i junionisti ne vide da im NE nece donijet nista bolje, no istu nesrecu ka i do sad.
    Onih 10% starih i pravih liberala + njihov mladji narastaj su pravi borci za suverenu CG i ja samo to priznajem, dok ce ostatak glasat kako im kaze i nalaze vrh partije... slicno je i sa unionistima, svi su ka bravuljani i lakse im je da misle iz tudjijeh glava no iz svoje.

    A ovo sto se tice pritisaka na ljude, znam jedino iz prica putem druge ruke i trece noge, sto jes' jes'. Mada ne vjerujem da bi me ti ljudi lagali, jer se ne radi samo o unionistima vec o tome svjedoce i neki suverenisti. Ali opet ponavljam, licno nisam prisustvovao nekoj takvoj situaciji... Jedino sto su dolazili iz mjesne zajednice da me pitaju za koga cu glasat... + mi trazili broj telefona da me po$jete kad je glasanje vr'

    MadGod, zar nije Milo Djukanovic zborio ovako prije 5 godina - mi zelimo SRJ ali bez Milosevica. Ode Slobo, Milo prevrnu plocu... ne znam kako danasnjim silnim simpatizerima DPS-a iz onog vremena Milo Djukanovic nije bio izdajnik koji nije zelio svoju drzavu sve do 2001-e godine???

    Inace liberali su vazda bili za nezavisnost ne zbog Sloba, vec zato sto su u tradiciji nalazili utemeljenje za to. A kolko je ovo naopako vrijeme, dovoljno govori da su danas najveci crnogorci oni sto su te iste liberale nazivali ustasama i izdajnicima
    Last edited by Hari Krisna; 20-05-06 at 12:52.

  6. #31
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Pa zar nisam to i ja rekao?

    Ne vidim gdje ces naci u mojim postovima da podrzavam DPS i danas, a da ne pricamo prije 5 odnosno 10 godina.
    Last edited by MadGod; 20-05-06 at 12:47.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro
    zar nije Milo Djukanovic zborio ovako prije 5 godina - mi zelimo SRJ ali bez Milosevica. Ode Slobo, Milo prevrnu plocu...
    I zbog te promijenjene ploce NS izadje iz koalicije. Mozda se ja ne sjecam najbolje, ali da li se vi sjecate neke druge stranke koja je samovoljno napustila vlast i fotelje? Meni se taj njihov potez strasno svidio...

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro
    Ovo mi je najace - drzava te lebom 'rani, a ti glasas protiv nje
    Po Fenix-ovoj logici, samo oni sto ne rade u drzavne firme imaju pravo da razmisljaju o 'ne'

    Ne 'rani nikog lebom i sirom drzava sama, vec se taj/ta sam muci ne bi li zaradio bijednih 150 eura. Taj isti placa porez drzavi, PDV ide iz njegovog dzepa, taj isti ce sjutra branit zemlju ako treba...
    Ja potpuno shvatam ovu sirotinju, jer kad pogledate skupove junionista tu cete vidjet vise glava no zuba maltene, sirotinja od sirotinje...
    Da ima srece u drzavu, ti bi ljudi radili za 500 eura od kojih bi mogli bar ka ljudi da zive.. u takvoj sretnoj drzavi 80% ljudi se ne bi dvoumilo. Al kroz istoriju su Crnogorci vazda davali vise drzavi nego sto im je ona vracala, a tako ce ostat jos neko vrijeme...

    Jebes mu oca ako shvatam ovaj narod - nek i dalje zivimo ka zadnji bijednici, samo nek smo suvereni. Ma zlatili se svi majci kakvi smo, no sto je najace i junionisti ne vide da im NE nece donijet nista bolje, no istu nesrecu ka i do sad.
    Onih 10% starih i pravih liberala + njihov mladji narastaj su pravi borci za suverenu CG i ja samo to priznajem, dok ce ostatak glasat kako im kaze i nalaze vrh partije... slicno je i sa unionistima, svi su ka bravuljani i lakse im je da misle iz tudjijeh glava no iz svoje.

    A ovo sto se tice pritisaka na ljude, znam jedino iz prica putem druge ruke i trece noge, sto jes' jes'. Mada ne vjerujem da bi me ti ljudi lagali, jer se ne radi samo o unionistima vec o tome svjedoce i neki suverenisti. Ali opet ponavljam, licno nisam prisustvovao nekoj takvoj situaciji... Jedino sto su dolazili iz mjesne zajednice da me pitaju za koga cu glasat... + mi trazili broj telefona da me po$jete kad je glasanje vr'

    MadGod, zar nije Milo Djukanovic zborio ovako prije 5 godina - mi zelimo SRJ ali bez Milosevica. Ode Slobo, Milo prevrnu plocu... ne znam kako danasnjim silnim simpatizerima DPS-a iz onog vremena Milo Djukanovic nije bio izdajnik koji nije zelio svoju drzavu sve do 2001-e godine???

    Inace liberali su vazda bili za nezavisnost ne zbog Sloba, vec zato sto su u tradiciji nalazili utemeljenje za to. A kolko je ovo naopako vrijeme, dovoljno govori da su danas najveci crnogorci oni sto su te iste liberale nazivali ustasama i izdajnicima
    Mene lebom rani slovenija i amerika jer odatle dolazi glavnica mojih prihoda (sto bi radio za 3 kad mogu za 30 eura na sat).
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  9. #34
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    I zbog te promijenjene ploce NS izadje iz koalicije. Mozda se ja ne sjecam najbolje, ali da li se vi sjecate neke druge stranke koja je samovoljno napustila vlast i fotelje? Meni se taj njihov potez strasno svidio...
    Poshteni dio lscg-a isto to uchini 2001. cini mi se
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  10. #35
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    I zbog te promijenjene ploce NS izadje iz koalicije. Mozda se ja ne sjecam najbolje, ali da li se vi sjecate neke druge stranke koja je samovoljno napustila vlast i fotelje? Meni se taj njihov potez strasno svidio...
    Steta sto im ponasanje danasnjih skinheads lidera ne ide u prilog.

  11. #36
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    Dakle... ja sam bio u tih nekoliko procenata liberala. Jedan od rijetkih srba koji je nezavisnost i tada vidio kao lijep nacin da se odmaknemo od Milosevica. Danas taj blok predvode oni koji su te liberale zvali ustasama, a ja sam veoma zadovoljan sto sam na drugoj strani jer milosevica vise nema, prijetnja od srbije je samo fikcija, a nezavisna drzava tim ljudima (a zivot je moju porodicu kaznio velikom bliskoscu sa njima i njihovima) sluzi za potpuno druge potrebe.

    Za dva dana ce sve biti gotovo, a vjeruj mi, kako god se zavrsi, sve ce to bit u moju i tvoju shtetu. U ovako podijeljenoj crnoj gori referendum moze da raspise samo onaj koji ima neke druge interese.
    potpisujem. potpuno isto licno iskustvo, i sadasnje razmisljane.
    Just to slip the skin...

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fenix
    Cek, a sta treba? Da je drzava hrani a da glasa protiv nje? E pa ne moze!
    Da ne treba mozda da trpi izivljavanje tog polupismenog direktora i da radi sve samo da bi zadrzala tih 200 eura mrcene plate ?

    Drzava odavno malo njih odavno ne hrani ali odavno....


    Quote Originally Posted by MadGod
    SCG po definiciji ne moze biti nasa drzava, a cak i ako ne probijemo 50% (a ne 55%) Crna Gora ce eventualno doci do svoje nezavisnosti, jer to je jedna nepromjenljiva variabila koja ce prije ili kasnije postati ocigledna vecini. Naravno, nemoj sad da kazes kako se bojim necemo imati vecinu. Jer to unionisti kazu svaki put kad neko sa nase strane pomene "ispod 55%". Govorim teoretski.

    Sjeti se... sve je pocelo sa nekoliko procenata Liberala. Ali ni Liberali tu drzavu nijesu izmislili i zato je sada stiglo do ubjedljive vecine. Ali ako ni ta vecina ne bude dovoljna, ona ce i dalje rasti i rasti i rasti. Jedina razlika je u tome sto ce umjesto da se to zavrsi sada, agonija i odvratnost zajednice biti produzena jos godinama. A bilo bi jos gore, jer bi se mnogo gore stvari desavale u svakodnevnom zivotu (ne mislim na oruzane sukobe, vec na svadje, netrpeljivost, i rastucu antipatiju prema Srbiji). Zvizdace se himni i reprezentacijama, zastava se nigdje nece koristiti, nikada necemo imati predstavnika na Eurosongu, a to su najminorniji problemi. Ne zaboravi da borba za nezavisnost CG traje malo duze od referendumske kampanje, i u slucaju (ponovo teoretskom) neuspjelog referenduma, tu se sigurno nece zavrsiti.

    Opet, ne shvati me pogresno. Za dva dana ce sve biti gotovo (u nasu korist). Samo sam ti dao teorijski odgovor.
    Znaci ako suverenisti pobijede onda unionisti treba da protestvuju, treba da prave cirkus, da provociraju zastavama i sl ??????? pfff...

    Kazes minorni problemi pred kraj posta a na pocetku kazes stvari iz svakodnevnog zivota !? Oduci se da li su te stvari koje si naveo bitne ili nebitne pa da onda razgovaramo....a ja licno mislim da su JAKO JAKO bitne

    Samo ne znam dje je ta ideja za nezavisnost bila kad su se odvojili hrvati, slovenci, bosanci (od '89-'90 na ovamo)....samo ne znam dje je ta ideja bila posle bombardovanja ??? sto onda milo ovako junacki nije vodio politiku i nije na sva zvona pistao za suverenu Crnu Goru....


    O da, naravno da mi porodicu pritiskaju sa svih strana mjesec dana unazad, izgleda da smo politicki "nepodobni"


  13. #38
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    Mislis da su Liberali vodili kampanju za nezavisnost zbog Milosevica?

    ...

    Cek, ne mogu da povjerujem da neko to moze da misli... odnosno ako si bio na istim mitinzima i skupovima Liberala na kojima sam ja bio.

    Sto bi rekli na reklamu za Bonux: "Budimo realni".

    Mene ne zanima inace sta je neko ranije pricao o Liberalima. To jest, zanima me ali ne u ovom kontekstu. Ja sam prvo Crnogorac pa tek onda Liberal. Uz Liberale sam bio iskljucivo i samo zbog nezavisnosti. Da je u to vrijeme nezavisnost promovisao DPS, bio bih uz DPS. Ja sam Liberale birao zbog programa nezavisnosti Crne Gore, i ni zbog cega drugog.

    Zalazem se za ideju, ne za politicke stranke i licnosti, koje su mi u svakom pogledu beznacajne.

    A prije nego sto kazes da "nema prijetnje od Srbije", valjalo bi da odgovoris na dio mog prethodnog posta (nekog od njih), gdje su fino navedene sve prijetnje u i od Srbije. Pa tek kad izneses protiv-argumente da se vratis na svoj stav. ;p
    E ovako razmislja intelektualac,osoba koja ima mozga,koju briga za politichare,kao pojedince,i mene kao liberala ne interesuje politicar,vec njegova ideja,koju ja vidim kroz sebe da bi bila i moja i zato je podrzavam.Znachim mislim svojom glavom.
    I nisam kao oni sa sjevera,sto im kazes Milo Lopov i oni ura skachu...vrijedjanje nikome dobro nije donijelo.Da nisu toliko pljuvali i vrijedjali mozda bi ih narod na svim ovim izborima i podrzali...ali ovako...to je samo glupa pricha...isto kao Bulatovic u duelu..pitanje je referenduma on spominje S.Ch.-Moldavku.
    dAJ ZAR STVARNO MISLITE DA BI JEDAN GOSPODIN DJUKANOVIC SE UPUSTAO U TAKVE STVARI?dA BI NA BILO KOJI NACHIN BIO UMIJESAN?dAJ TO SU PRICHE ZA MALU DJECHICU.kAO KAD MU CHITAS BAJKU ILI BASNU.ZNACHI BULATOVIC NIKAD NEMA PRAVE ARGUMENTE,SVAI DIJALOG MU SE SVODI NA S.Ch. na milo mafijas itd.Takva pricha moze da upali samo kod ljudi za 3 razreda osnovne skole,ili kod ljudi sa malim IQ

  14. #39
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan
    Znaci ako suverenisti pobijede onda unionisti treba da protestvuju, treba da prave cirkus, da provociraju zastavama i sl ??????? pfff...
    Ne treba, kako si to zakljucio? Ja sam pricao o drzavi, "SCG" nije drzava nego "tvorevina" i nema tog Solane koji od nje moze napraviti nista blizu "drzave".

    Quote Originally Posted by Kapetan
    Kazes minorni problemi pred kraj posta a na pocetku kazes stvari iz svakodnevnog zivota !? Oduci se da li su te stvari koje si naveo bitne ili nebitne pa da onda razgovaramo....a ja licno mislim da su JAKO JAKO bitne
    Jesu. Ali u ovom aspektu i u sklopu pitanja o drzavnosti su relativno nebitne. Sto naravno, ne znaci da se i to nece poboljsati sa nezavisnoscu. Ali cak i da nece, brojni su zrtvovali neke prednosti iz "svakodnevnog zivota" da bi dobili svoju drzavu. Primjere sam ti naveo, pa ces vidjeti da su medju njima i znacajne evropske i svjetske drzave, kao i trenutne clanice EU.


    Quote Originally Posted by Kapetan
    Samo ne znam dje je ta ideja za nezavisnost bila kad su se odvojili hrvati, slovenci, bosanci (od '89-'90 na ovamo)....samo ne znam dje je ta ideja bila posle bombardovanja ??? sto onda milo ovako junacki nije vodio politiku i nije na sva zvona pistao za suverenu Crnu Goru....
    Ne znas, jer samo gledas i slusas politicare (ocigledno). Kao i brojni unionisti, ti pokret za nezavisnost izjednacavas sa DPS-om i Milom, i ja ti tu ne mogu pomoci. Kao sto sam rekao, osjecaj nacionalne pripadnosti i privrzenosti narodu i drzavi je toliko izdeformisan i unakazen na Balkanu, da nista ne iznenadjuje...

    Ideja za nezavisnost je bila i te kako prisutna od 1918 na ovamo. Samo je do skoro ugnjetavana i suzbijana, ali to nije moglo dugo potrajati.

    Quote Originally Posted by Kapetan
    O da, naravno da mi porodicu pritiskaju sa svih strana mjesec dana unazad, izgleda da smo politicki "nepodobni"
    Glasas protiv drzave, zar ocekujes da ce biti srecni i zadovoljni? I po stoti put - ovo pitanje nema ama bas NIKAKVE veze sa politikom. Ovo nije politicko pitanje. Ovo nisu politicki izbori. Glas za "NE" vrijedja svakog Crnogorca koji drzi do sebe, jer mu oduzima drzavu na koju on ima pravo. Glas za "DA" ne vrijedja nikoga jer stvara drzavu koja po prirodi stvari mora postojati, drzavu koja je svoja na svome i ne uzima nista sto je tudje vec stvara ono sto je Crna Gora u obavezi da bude.
    Last edited by MadGod; 20-05-06 at 13:35.

  15. #40
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mad...dzaba im objasnjavas,zagrizen chovjek je kao kamen,kao zid...prichas prichas a ono zid ne moze da upije rijech....Ne trudi se i ne trosi energiju mnogo chuvaj se

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    Ne treba, kako si to zakljucio? Ja sam pricao o drzavi, "SCG" nije drzava nego "tvorevina" i nema tog Solane koji od nje moze napraviti nista blizu "drzave".
    Kako sam zakljucio? Ja nekom normalnom logikom koliko mi se cini... ako, kao sto si rekao suverenisti u slucaju poraza ne priznaju rezultat referenduma i gestovima koje si naveo traze "na silu" drzavu, treba li da znaci da i unionisti u slucaju poraza ne treba da priznaju rezultat i na isti nacin protestvuju protiv toga???


    Quote Originally Posted by MadGod
    Jesu. Ali u ovom aspektu i u sklopu pitanja o drzavnosti su relativno nebitne. Sto naravno, ne znaci da se i to nece poboljsati sa nezavisnoscu. Ali cak i da nece, brojni su zrtvovali neke prednosti iz "svakodnevnog zivota" da bi dobili svoju drzavu. Primjere sam ti naveo, pa ces vidjeti da su medju njima i znacajne evropske i svjetske drzave, kao i trenutne clanice EU.
    Dje si u tvom postu koji sam quote-ovao naveo ijednu drzavu, republiku kako god...?



    Quote Originally Posted by MadGod
    Ne znas, jer samo gledas i slusas politicare (ocigledno). Kao i brojni unionisti, ti pokret za nezavisnost izjednacavas sa DPS-om i Milom, i ja ti tu ne mogu pomoci. Kao sto sam rekao, osjecaj nacionalne pripadnosti i privrzenosti narodu i drzavi je toliko izdeformisan i unakazen na Balkanu, da nista ne iznenadjuje...
    Vjeruj mi da TV palim samo kad ima neki film (znaci rijetko) ili neki sportski dogadjaj. Sto se novina tice, kupujem jedino BUG ili Digital! jer me to jedino interesuje. I pored svih tih preventiva i zastite od politicara ipak uspiju da mi ponesto i proture do usiju pa da cujem kako "besjede"....

    Pa izvini, da vam nema mila i dps od vas silnih suverenista ni traga ni glasa evo 20 godina....




    Quote Originally Posted by MadGod
    Ideja za nezavisnost je bila i te kako prisutna od 1918 na ovamo. Samo je do skoro ugnjetavana i suzbijana, ali to nije moglo dugo potrajati.
    Znaci evo 88 godina nije se rodio niko ko je to mogao da promijeni??? Iz prica ljudi koji su generacija mojih roditelja nesto se ne sjecam da je iko bio za to u periodu od '50-ih do '80-ih - '90-ih godina....Sto se tice perioda prije toga, ne vjeruj da ce se ikad vise idje naci toliko patriota kao sto su tadasnje generacije bile, kroz balkanske ratove a kasnije i svjetske su to pokazali


    Quote Originally Posted by MadGod
    Glasas protiv drzave, zar ocekujes da ce biti srecni i zadovoljni? I po stoti put - ovo pitanje nema ama bas NIKAKVE veze sa politikom. Ovo nije politicko pitanje. Ovo nisu politicki izbori. Glas za "NE" vrijedja svakog Crnogorca koji drzi do sebe, jer mu oduzima drzavu na koju on ima pravo. Glas za "DA" ne vrijedja nikoga jer stvara drzavu koja po prirodi stvari mora postojati, drzavu koja je svoja na svome i ne uzima nista sto je tudje vec stvara ono sto je Crna Gora u obavezi da bude.
    Prema toj prici izgleda da ce nam se svaki trag zatrijet posle 22. ako izglasamo zajednicu...kao da Crna Gora od tada vise nece postojati, kao da mi necemo ovdje vise zivjeti, kao da ce neko da nas unisti, kao da cemo da propadnemo u zemlju....

    Kazes "Oduzima mu drzavu na koju on ima pravo" ... zaboga miloga kakva ti je ovo recenica??? Oduzima mu drzavu KO???....Boze oprosti mi sto nemam stomak dovoljno jak da ovo svari....cush oduzima mu drzavu....svasta!!!

    "drzava koja je svoja na svome" a dje smo mi to zaboga bili do sad ?????


  17. #42
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Mislim da cu ipak poslusati Dzonijev savjet, i onako jos samo dan i gotovo.

  18. #43
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael
    moju majku su zvali na mobilni (prikriven broj) i pitali je prvo --da li znate ko vas zove?-- ona odgovorila da ne zna..i onda joj rekli da glasa za zajednicku drzavu i pricu uz to...
    ,
    aaaaaa neka te price, u najgorem slucaju mogla je zvat bilo koja budala i slozit pricu mozda cak i neki unionista pa da kasnije mogu da pricaju pritisci itd
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  19. #44
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mogo je zajebavat i neko s posla koje zna..:mrgreen: ali, u svakom slucaju imala je takav poziv

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Evo jos par prica, istina iz manje pouzdanih izbora nego ova rodjaka sto nas nazva jutros sva unezvijerena (a zena ne razlikuje SNP i DPS).

    1. Otac sestrine najbolje prijateljice koji radi u Lutriji CG se zali kako je morao da izadje na ovaj zadnji miting za nezavisnost u Podgorici, po naredjenju vrha firme.

    2. Rodjak, funkcioner SNP-a u Danilovgradu, kaze da su im u dva dana otkazali 100 posmatraca izbora (jedan dan 40, drugi dan 60). Povelika cifra za Danilovgrad i rekao bih da je tu pao neki pritisak isto.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koji pritisak je pao srcani???
    kako sjede u bord direktora lutrije pojedini snp-ovci mora da su oni bili ti koji su rekli da se mora izac na miting
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor
    Ne rakije, vina, ono ide uz ribu... a da se smijem - smijem se....
    Smijem se od miline sto se SKOJ ovako kasno ukljucio u ovdasnju kampanju, pa nam je dao 10% fore.
    Nisam ni mislio nego se iznervirah i onda poce prica


    SKOJ, imas vrlo osjetljive senzore na mrznju, hvatas je 'u letu', ali...jebat' ga...
    Selektivne, SKOJ, vrlo selektivne senzore koji registruju mrznju samo i iskljucivo prema jednoj strani. Primjeti li ikada ikakav, bar malecni, izliv mrznje prema bilo kome s druge strane? Izrece li se otud koja neprimjerena, ispjeva li se koja, odstampa li se ili slika stogod takvo?
    Naravno. Mada mrzim iz dna duse opjevavanja vlastitih "plemenitih" cinova (donacija, podrske, pomoci), 'ajd da ovo jednom kazem da mi je uvijek bila upadljivija mrznja koja se ispoljava prema slabijem (i, sto je valjda opsta ljudska slabost, prema meni). Tako, dok je trajala guzva na Kosovu imao sam nekoliko prilicno neugodnih sukoba i rasprava na tu temu u situacijama i na mjestima gdje to mozda i nije bilo bas najpametnije. Danas, kad je situacija ovakva kakva je i zrtve najvecim dijelom te koje su ne osjecam posebnu potrebu da se javljam u svakom slucaju, jer je jedna strana dobro branjena i svaki se napad na nju pokrije u svim medijima i temeljno policijski istrazi.

    Sto ne znaci da su mi takvi napadi ikad bili mili.

    Na sve to dodaj sto smo svi ljudi pa kad mi neko na TV nazove sinoc djeda "izrodom crnogorskim" i to mi malo doda nervoze.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    koji pritisak je pao srcani???
    kako sjede u bord direktora lutrije pojedini snp-ovci mora da su oni bili ti koji su rekli da se mora izac na miting
    Ja ne znam sto bih ti rekao Didi sem da covjek tako prica, da je pristalica zajednice i da je ipak bio na DPS mitingu, sa koga se vratio kao pop***. Ako je od svoje volje to uradio i ako laze sve ovo onda neka mu je na cast.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fenix
    Cek, a sta treba? Da je drzava hrani a da glasa protiv nje? E pa ne moze!
    Samo jednu stvar pitam ove sto misle da oni koji glasaju za uniju treba da izgube posao:

    Zar u CG ne vazi zakon po kome je zakonom kaznjivo vrsiti pritisak na birace i prijetiti im?

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Delfina
    Postoji jedna disciplina psihologije koja za analize dijelom koristi odnos misli-izreceno. Sustina je da nas jezik otkriva.
    Vidim, ovdje postavljac teme poziva one koji su CULI za pristiske da nam ih prepricaju ( trlababalan) , a ne one koji su ih DOZIVJELI?
    Podsvijest und jezik su cudo.
    Ja sam ovo cuo, istina od najblize rodbine i ljudi kojima vjerujem. Zato se i tema nije mogla odnositi na price o onome sto smo dozivjeli, jer je ja zapocinjem onim sto sam cuo. Nadam se da ti je objasnjenje dovoljno i da ce ti pomoci da ne gubis vise san oko frojdovsko-jungovskih lapsusa.

    Najblize sto sam bio takvim incidentima je moja sestra. Pred jedne od propalih izbora za predsjednika (Vujanovic) zvao ju je direktor i upozorio da izadje da glasa. Ona ne izadje i nekoliko mjeseci kasnije su je otpustili kad joj je istekao pripravnicki staz.

    Ima li to dvoje ikakve veze jedno sa drugim svako mora sam da zakljuci.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Smesni slucajevi kada su zrtve poginule ili ranjene
    By Trinity from Zion in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 03-04-04, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •