Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 91

Thread: Slucajevi pritiska na birace

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default Slucajevi pritiska na birace

    Evo jutros sam cuo za jedan, pa pozivam forumase da postuju slicne slucajeve pritiska (i na jednoj i na drugoj strani) za koje su culi.

    ==========================

    Jutros nas zove rodjaka koja radi u jednoj od institucija koje se finansiraju iz drzavnog budzeta, zgrada locirana preko Morace.

    (logicno, zamoljen sam da ne pominjem imena, zbog toga ovakvi "magloviti opisi")

    Juce je direktor pozvao 10 sluzbenika "sumnjive" politicke orijentacije. Medju njima je i moja rodjaka, koja se inace vrlo malo ili nimalo ne interesuje za politiku.

    Evo kako je tekao razgovor sa prvom "kandidatkinjom". Direktor je ljubazno pita kako namjerava da glasa, ona odgovara "Ne". Na to je on obavijesti da mora da stavi minus pored njenog imena (kao u skoli!) i doda sledece:

    "Meni je vrlo neprijatno da vam ovo kazem ali morate uzeti u obzir cinjenicu da vase zaposlenje moze doci u opasnost zbog takvog izbora".

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nista novo... Samo se nadam da ce nas, koji cemo u svakom slucaju glasati NE, opet biti vise nego dovoljno. Drzimo se!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Cek, a sta treba? Da je drzava hrani a da glasa protiv nje? E pa ne moze!
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  4. #4
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Sto rece Sick-boy, to nije nista novo... Toga ima u svim drzavnim institucijama a najvise kod policajaca... Ja znam par prijatelja koji rade u policiju i koji us Srbi i glasali bi za NE ali ne mogu zbog posla a isto tako je i kod velike vecine zaposljenih u policiju ali i u drugim slicnim mjestima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,836
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    tako je Fenix! amin....

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa, divno... Ovaj je poceo ka' TBOK... :roll:
    A vidji, zasto se onda uopste daje pravo glasa tim ljudima sto rade u drzavnim firmama? Zasto da se maltretiraju sa glasanjem i sta ti ja znam... kad je jednostavnije da se prosto dopisu onoj opciji koju zagovara vlast. Je l' tako? Koji je smisao njihovog glasanja onda?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bijah svjedok kad dodjose 3 momka od 19 20 god kod druga jednog, momci su inace aktivisti unionista i to se dokazivali i dosli da ponude LK, sami niko ih nije tjerao kazu "posto gubimo, barem pare da uzmemo, jer i onako nasi glasovi nece nista znacit"
    kameru nismo imali, mijovica nismo imali, i tako ....
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije DPS vlast CG niti je referendum koji DPS vlast organizuje referendum za nezavisnu CG. Prijetnje i zastrasivanja, kupovinu glasova ne cini CG vec DPS aktivisti i poslusnici zbog svojih privatnih interesa.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji jedna disciplina psihologije koja za analize dijelom koristi odnos misli-izreceno. Sustina je da nas jezik otkriva.
    Vidim, ovdje postavljac teme poziva one koji su CULI za pristiske da nam ih prepricaju ( trlababalan) , a ne one koji su ih DOZIVJELI?
    Podsvijest und jezik su cudo.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Poslije tamo nekih izbora izvjesni forumas postavi slican post i navede kako mu izvjesni direktor otpusti rodjaku jer je glasala tako, a ne drugacije.....
    Peh se potrefio da ja taj direktor redovni forumas, i jos aktivista opozicione partije sto nikad nije ni ukriva ni medju forumasima ni privatno i sve to demantova i jos rece da ce provjeriti otkud ta prica.....
    Onda je nastala pometnja " ma nijesam ja bas tako mislio...."
    Zamisljam samo kako se Monitor sad smije i misli da je ova slicnost plod njegove sinocnje rakije

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Osamnaestoga maja momak (otac i majka mu prodaju cigare ispred mex-a) je otpushten iz mashe ("cast" da ga otpusti imao je, naravno, Radenko licno) jer je odbio da obuce majicu "DA".

    Opshtina je svim zaposlenima uzela maticne brojeve i brojeve telefona i obavijesteni su da ako zele da ostanu na poslu moraju izaci na biralista do 12 sati. Plusevi i minusi su ranije podijeljeni i niko nije otpusten.


    jos nesto
    Magazin Index, prozvan za rezimsko glasilo, jednu jedinu rijec nije rekao svojim zaposlenima. Naprotiv, recenice protiv vlasti u tekstovima mnogo su lakse prolazile nego ranije. Znam da je jos jedna firma dje pritiska nije bilo, a koja vazi za simbol toga, MontenegroErlajnz.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oce li bit kamera u kabinu? dzabe ce je pritiskat' kad ce opet taj neko zaokruzit svoje nesto..
    Sve se vremenom ofuca.



  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Delfina
    Postoji jedna disciplina psihologije koja za analize dijelom koristi odnos misli-izreceno. Sustina je da nas jezik otkriva.
    Vidim, ovdje postavljac teme poziva one koji su CULI za pristiske da nam ih prepricaju ( trlababalan) , a ne one koji su ih DOZIVJELI?
    Podsvijest und jezik su cudo.
    Ministar pravde, Sturanovic je javno rekao nesto sto se polujavno sprovodi, a to je da ce u slucaju neuspjeha referenduma one koje DPS vlast zaposljava ostati bez posla, a DPS politicari bez funkcija. Zato je prica o psihologiji demagosko i manipulativno DPS trlababanje ili ukrivanje.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Mozda sam ja extreman ali svi koju su protiv drzave su mene "protivdrzavni elementi". Sta mislite kako bi se u Americi napr ponasali prema takvima?
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Zamisljam samo kako se Monitor sad smije i misli da je ova slicnost plod njegove sinocnje rakije
    Ne rakije, vina, ono ide uz ribu... a da se smijem - smijem se....
    Smijem se od miline sto se SKOJ ovako kasno ukljucio u ovdasnju kampanju, pa nam je dao 10% fore. Ne daj Boze da je u martu i aprilu visio ovdje s 'dokazima', ne bi se ni 30% dosezalo.
    SKOJ, imas vrlo osjetljive senzore na mrznju, hvatas je 'u letu', ali...jebat' ga...
    Selektivne, SKOJ, vrlo selektivne senzore koji registruju mrznju samo i iskljucivo prema jednoj strani. Primjeti li ikada ikakav, bar malecni, izliv mrznje prema bilo kome s druge strane? Izrece li se otud koja neprimjerena, ispjeva li se koja, odstampa li se ili slika stogod takvo?
    Ili su ti senzori za vazda fiksirani samo u jednom pravcu?
    Da nisi demokrata, za kakvog te smatram, ne bih te nista pitao, jer jednostranih ima koliko hoces, ali ti?

  16. #16
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Narod treba bit, koji nece svoju drzavu.
    Liberal !

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fenix
    Mozda sam ja extreman ali svi koju su protiv drzave su mene "protivdrzavni elementi". Sta mislite kako bi se u Americi napr ponasali prema takvima?
    Sumnjam da bi iko ko je za to da texas ostane dio SAD izgubio posao.

    Nego,
    Zaposleni u fabrici sladoleda Sun dozivljavaju pritisak od svog direktora na nacin slican goreopisanima. Pritisci "od vrata do vrata" ulaze u drugi krug. U moj stan je sad, umjesto sinova Mirka Nilevica, usao jedan bliski rodjak, navodno clan GZP, sa pricom da sam protiv svoje drzave, da me ne postuje kao covjeka, te da imam jos vremena da se ispravim jer mi kumovi vode suprotni blok, a mojoj porodici tokom proteklih godina JOS nista nije falilo. Naravno- zna se kako u mojoj kuci, odnosno iz moje kuce, takvi zavrsavaju. Da je zaokruzivanje toga NE neki antidrzavni cin, te rijeci ne bi ni bilo na referendumskom listicu.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moju majku su zvali na mobilni (prikriven broj) i pitali je prvo --da li znate ko vas zove?-- ona odgovorila da ne zna..i onda joj rekli da glasa za zajednicku drzavu i pricu uz to...

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    Sumnjam da bi iko ko je za to da texas ostane dio SAD izgubio posao.
    Haha, pametan odgovor. ;p

    A recimo... onaj koji je za nezavisnost Texasa?

    Ja se u potpunosti slazem sa Fenixom u pogledu ovoga. Zaokruzivanje NE je antidrzavni i antinarodni cin, a pitanje zasto se ta opcija nalazi na glasackom listicu je isto kao i pitanje "zasto nema mira i pravde u svijetu". Dakle, u domenu idealisticke logike u kojoj se predpostavlja da je sve u svijetu po definiciji ispravno, a sve sto od toga odstupa u trenutnoj temi je izuzetak i antiteza demokratije.

    Nisam mislio da ce se ljudi sluziti politickim trikovima na internet forumima, ali eto izgleda da svako pomalo previse gleda "svoju" televiziju / novine.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael
    moju majku su zvali na mobilni (prikriven broj) i pitali je prvo --da li znate ko vas zove?-- ona odgovorila da ne zna..i onda joj rekli da glasa za zajednicku drzavu i pricu uz to...

    Prijavi to odma u mup. nisu zasticeni brojevi tako zasticeni.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod
    Haha, pametan odgovor. ;p

    A recimo... onaj koji je za nezavisnost Texasa?

    Ja se u potpunosti slazem sa Fenixom u pogledu ovoga. Zaokruzivanje NE je antidrzavni i antinarodni cin, a pitanje zasto se ta opcija nalazi na glasackom listicu je isto kao i pitanje "zasto nema mira i pravde u svijetu". Dakle, u domenu idealisticke logike u kojoj se predpostavlja da je sve u svijetu po definiciji ispravno, a sve sto od toga odstupa u trenutnoj temi je izuzetak i antiteza demokratije.

    Nisam mislio da ce se ljudi sluziti politickim trikovima na internet forumima, ali eto izgleda da svako pomalo previse gleda "svoju" televiziju / novine.
    Pa treba li me strijeljat sto cu glasat za SCG? Ne seri. Ako ne probijete te 55% SCG ce bit vasa drzava i onaj ko je glasao za "da" bio bi, po toj logici, drzavni neprijatelj... kako da ne.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    Pa treba li me strijeljat sto cu glasat za SCG?
    Treba! I to vec danas, preventive radi...:mrgreen:

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    taj smajli te vadi
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    SCG po definiciji ne moze biti nasa drzava, a cak i ako ne probijemo 50% (a ne 55%) Crna Gora ce eventualno doci do svoje nezavisnosti, jer to je jedna nepromjenljiva variabila koja ce prije ili kasnije postati ocigledna vecini. Naravno, nemoj sad da kazes kako se bojim necemo imati vecinu. Jer to unionisti kazu svaki put kad neko sa nase strane pomene "ispod 55%". Govorim teoretski.

    Sjeti se... sve je pocelo sa nekoliko procenata Liberala. Ali ni Liberali tu drzavu nijesu izmislili i zato je sada stiglo do ubjedljive vecine. Ali ako ni ta vecina ne bude dovoljna, ona ce i dalje rasti i rasti i rasti. Jedina razlika je u tome sto ce umjesto da se to zavrsi sada, agonija i odvratnost zajednice biti produzena jos godinama. A bilo bi jos gore, jer bi se mnogo gore stvari desavale u svakodnevnom zivotu (ne mislim na oruzane sukobe, vec na svadje, netrpeljivost, i rastucu antipatiju prema Srbiji). Zvizdace se himni i reprezentacijama, zastava se nigdje nece koristiti, nikada necemo imati predstavnika na Eurosongu, a to su najminorniji problemi. Ne zaboravi da borba za nezavisnost CG traje malo duze od referendumske kampanje, i u slucaju (ponovo teoretskom) neuspjelog referenduma, tu se sigurno nece zavrsiti.

    Opet, ne shvati me pogresno. Za dva dana ce sve biti gotovo (u nasu korist). Samo sam ti dao teorijski odgovor.
    Last edited by MadGod; 20-05-06 at 13:17.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick
    Pa treba li me strijeljat sto cu glasat za SCG?
    Naravno da ne treba i to niko ne pominje. Ko bi se poslije stidio umjesto tebe

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Smesni slucajevi kada su zrtve poginule ili ranjene
    By Trinity from Zion in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 03-04-04, 15:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •