Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 137

Thread: Koliko je zdravo nase drustvo?

  1. #1
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Koliko je zdravo nase drustvo?

    u razgovoru sa poznanikom cuh pricu o covjeku kojem ne reaguje terapija, nijsam siguran o kojoj se bolesti radi ali rece da covjek prima ljekove na koje ne reaguje. Sledeci ljekovi na koje bi mozda odreagovao su oko 3000 eura terapija za mejsec dana. ali te ljekove ne refundira fond zdravstva. E sad me interesuje sledece, koliko je nas drustvo zdravo mentalno, kad dozvojlava ovakve stvari.
    koliko moze biti mentalite osobe koja kaze / e to necemo stavljti na listi / pa onda gledati kako zbog ovakve stvari osudjuje covjeka na smrt, jer ako izuzmemo 447 ljud u crnoj gori koji primaju preko 12 000 eura, ostatak sa prosjecnom platom ne moze sebi priustiti ovakve ljekarije. niti moze sebi onaj koji je vec kreditno zaduzen priustiti novi kredit, jer banke jednostavno ne davaju kredite za bolesti. koliko je socioloski iskrivljena slika stvarnosti koja nam se serivra, zasto neko ne napravi spisak ljudi kojima nase zdravstvo ne moze pomoci i koji su prinudjeni da daju kredite, vade se na pozajmice i prodaju djedovinu i ono sto su stvarali da bi se lijecili. \
    Jednu stvar se nadam i iskreno zelim tvorcima ovakvih pravila
    DaBogda se lijecili u Crnoj Gori iskljucivo ljekovima sa sipska.

    Za nase drustvo je sramna slika Dejana Savicevica koji je otisao da nakon pada se lijeci u inostranstvu. Daleko od toga da ja imam nesto protiv Deja ( majstoreee) ali je sramna slika drustva koje nije moglo da napravi strucnjaka, ljekara, zdravstvo u koje ce ovaj covjek imati povjerenje.
    Mislim da nase drustvo generalno ne zna kuda ide, kuda udara - kao sto rece neko.

    mislm da nase drustvo mentalno nije zdravo.....jer nije zdrava kultura koja ga opisuje

  2. #2
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jasna je indikacija na najblieže društvo, tj. okruženje, ali ni ostale sredine nisu imune na ovakve stvari, ovoga je uvjek bilo i na žalost kraj se ne nazire, skorije.
    Last edited by SpongeBob; 16-01-16 at 12:32.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Generalno nijesmo zdravo društvo, pocev od porodice, preko obrazovanja, zdravstvenog sistema, socijalne slike...na donjoj smo granici samo što ne utonemo...ili možda jesmo....šta onda, u jednom totalnom moralnom, socijalnom, ekonomskom i zdravorazumskom krahu ocekivati od bolesnog društva i njegovih institucija i sistema, da te bolesnoga izlijeci? Nažalost, malodusnost je najgori nacin suprostaviti se necemu, a upadamo u malodušnost i svejednocu..koliko ljudi razocaranih...sve više i više, ali malodusnih
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ja sam imao težak zdravstveni problem koji sam mogao da riješim samo u inostranstvu i to o svom trošku, što sam i uradio.
    Operisao me stručnjak poznat u svjetskim zdravstvenim krugovima a koštalo me manje nego što bi me koštalo da se neki samozaljubljeni hirurg iz KBC-a učio i neuspješno eksperimentisao na meni.
    Žalosno je što uplaćujem zdravstveno osiguranje godinama i na kraju moram o svome trošku da se liječim ako mislim da preteknem, nažalost zdravstvo kao i državu nam vode nesposobni ljudi pa je stanje takvo kako je i teško da će se promijeniti.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvončice malodušnost je veliki problem, neko je rekao da nije zlo vrijeme kad ima zih ljudi, nego je zlo vrijeme kad dobri ljud dignu ruke (parafraziram). Bolest našeg društva se ogleda i u tome da gneralno gledamo da idemo ka nekim idealima zapada. Malo mi je krivo što se niko nikada nije zapitao da li taj model valja kod nas, da li je to dobro. SunđerBobo smatram da ne treba gledati okruženje i sisteme koji su lošiji od našeg, treba stremiti ka boljim modelima i to modelima koji odgovaraju nama. Ispravka, sisteme koji su lošiji od našeg treba gledati da ne pravimo iste greške
    Malo je tužno da ovaj sistem nije do sada iškolovao dovoljno doktora da je ovaj naš saborac sa foruma morao da ide vani. Ovo je genralno sramota nas kao crngoraca i sistema koji ne valja. Žalosni su ovaki primjeri i treba ih navoditi što je moguće više, čovječji život vrijedi više od neke liste, od nekoga ko je rekao da neki ljekovi moraju da se kupuju.
    Ovo je sramota pojedinca - jer je društvo sastavljeno od pojedinaca.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zar naši mediji karikaturalno pretjeruju kada kažu da mi ustvari živimo super? Ne znam odakle vam to da loše živimo... a uz to se još i lijepim ljudima dovoljno dalo da se vrhunski - dobro nose i da "sijaju"... đe ćete ljepše slike našeg blagostanja... da imamo manje bolesnih nego lijepih, zdravstvo bi nam sigurno mnogo bolje bilo!
    Skoro ista slika - dok šuške sve više vire iz enormno gladnih džepova.

    edit:
    Prosto, kada se USPJEŠNO potcjenjuje zdrava pamet prosječnog građanina - tada se za društvo nikako ne može reći da je zdravo!
    Last edited by Xerxes; 18-01-16 at 09:18.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #7
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,363
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    2,196
    Thanked in
    1,663 Posts

    Default

    Naše društvo i zdravlje?!? Ta dva pojma ne mogu da stoje jedan pored drugog. Nespojivi su.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Društvo je zdravo koliko i pojedinci u njemu. Danas kad je imperativ kako nešto zakučiti na nečiju štetu normalno, kako nešto sa strane opaliti, druge vrijednosti gube na značaju (Ne velim da i to ne treba ponekad raditi anda. Automatski dolazi do podjele na višu klasu i sirotinju, a gubi se generator rasta kulture i svijesti tj. srednja klasa. Sirotinja je će vazda zbog nedostatka novca biti i intelektualna sirotinja, a viša klasa zbog previše novca. U takvom društvu prave vrijednosti se gube. Odgovorna vlast prepoznaje iskorjenjivanje siromaštva i privredni rast kao imperative razvitka jednog naroda ali kako to i biva vlast odslikava narod. I tako u krug. Pravo pitanje je kako izaći iz tog kruga? Kako sistem, a posledično i narod resetovati? Revolucija u sistemu vlasti i unapređenje obrazovnog sistema? Do tada vodite računa o svom ličnom zdravlju i higijeni uma jer kako neko reče "Aurum nostrum non est aurum vulgi"

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 18-01-16 at 13:01.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. #9
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    851
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Pa zar ima zdravog a mrcno smo mi zdravi .

    Послато са Lenovo K50-t5 уз помоћ Тапатока

  10. #10
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ceasar-e u razvijenim sistemima vlast oslikava društvo a kod nas je obrnuto. Svako na ulici gleda tuđa posla u očekivanju da se nešto lijepo desi, niko ne pokušava da se bori protiv siormaštva a kamoli da učini neke konkretne poteze. Visina plate u državnim institucijama nije mijenjana odavno a to je glavni pokazatelj da se loše živi. Ni jedna cijena nije kao prošle godine, ni jedna cijena nije kao prije dvije tri godine a nekog povećanja plate nema. U ovakvim uslovima govoriti o religiji, nacionalnoj pripadnosti, opredeljenjima i ostalim stvarima je smiješno i graniči se sa mentalnom zaostalošću. Obrazovanje treba definitivno reformisati i to na pravi način, svake godine sa fakulteta izlaze na tone budućih stručnjaka - doktora, ekonomista, inžinjera...pravnika...etc. A gdje će mo to sve da zaposlimo. Svake godine završi medicinu 20 - 30 ljudi (otprilike) za deset godina je to 300 doktora, gdje će ti ljudi da rade. A priča o kvalitetu u oblastima masovne proizvodnje je suvišna. Za deset godina treba poslati u penziju 300 doktora a ti novozaposleni će da rade do njihove 67 godine, znači naredno 30 - 40 godina imamo zauzeta mjesta i na ta mjesta neće se moći zaposliti niko....
    zdravo društvo traži i zdravo razmišljanje, očekivanje da ćemo svi biti doktori, ekonomisti, pravnici i nema neke velike vajde. Ekonomista koji radi u buregžinici će biti uskoro naša stvarnost. Nažalost većina naših sunarodnika bi se stidjela te činjenice da kao buregdžija radi poslije ekonomije iako će možda imati veću platu od 50% svojih kolega.
    Unapređenje sistema je veoma teško dok god imamo ovakav mentalitet, upravo zato što su ljudi sebični trebalo bi da gledaju generalni napredak društva, jer ako je pojedincu dobro biće mu još bolje ako je sisitem u kojem živi bogatiji...zato ne razumijem ove parazite koji nastavljaju da uništavaju sisitem i ostavljaju pustoš.......bolesno je nepriznavanje sopstvenih grešku u cilju zamazivanja očiju

  11. #11
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Kao i svi u regionu imamo naslijedjene teske probleme prije svega ekonomske. Sta ce biti ekonomski u regionu i svijetu? tesko je biti optimistican s obzirom da se i velike ekonomije suocavaju sa problemima.
    A kod nas dodatno imamo problem sa politikom, nacionalnim identitetom, religijom, zaostalim necivilovanim mentalitetom i obicajima i ostalo o cemu se razglaba godinama.
    Vlast je nesmenjiva vec 25 godina, poput nekadasnjeg komunizma veci dio stanovnistva (onaj koji ih glasa) su ubijedili i zaludjeli da ce sve propanut ako oni odu. Ovo je parazitski postkomunisticki sistem koji je odavno bolestan i odrzava se zahvaljujuci ''vjestackom disanju''.
    Najveci poslodavac u drzavi je sama ona, najveci broj gradjana je zaposljen u institucijama koje se finansiraju iz drzavnog budzeta. Vlast zaposljava te ljude i time im obezbjedjuje egzistenciju i zaduzuje ih da moraju glasati za njih na izborima.
    Bogme kad te zaposle u ovakvu agenciju moras ih glasat
    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...63#post4280163

    Privatni sektor u nasoj drzavi je takodje bolestan. Privreda u kojoj je uvoz 5-6 puta veci od izvoza sa tendencijom da taj odnos bude jos veci ne moze biti prosperitetna. Radnici u privatnom sketoru (mahom zaposljeni u trgovini) su djelimicno ili potpuno obespravljeni sa vrlo niskim zaradama. O proizvodnji da ne govorimo ona i ne postoji.
    Koliko god lose izgledalo sto je na birou sve veci broj visokoskolaca sa druge strane to je odlicno jer se polako stvara masa nezadovoljnih mladih ljudi bez posla i perspektive koji ce u kljucnom momentu buducnosti dovesti do promjena.
    Skoro sam cuo od prijatelja koji je na birou sa diplomom inzinjer poljoprivrede bez posla vec sedma godina da su mu na ZZCG nudili prekvalifikaciju za FRIZERA ni manje ni vise.
    Neka, to je super. Volio bih da jednog dana svi fakulteti u CG budu pogaseni. Makar bi se lisili uzaludnog glupiranja od ucenja i gubljenja vremena od 4 i vise godina.

    Roditelji su krivi sto tjeraju svoju djecu da zavrsavaju fakultete da bi radili za drzavu, jer drzava je najbolji i jedini poslodavac. Tako ih je naucio socijalizam. Bogme i jesu one agencije i svi bi da svoju djecu zaposle ako mogu tamo.
    Ali treba biti poslusan i podoban. Ko nije nije ni trebao upisivat fakultet, trebao je da uci za frizera, konobara i slicno. Jer frizer svaki dan mora doista da zaradi pare za sebe a onaj u agenciju manje vise ne mora on je dovoljno uradio sto odrzava vlast.

    ps. za danas je dovoljno od mene

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Ako je neko od 20 i kusur godina bez posla vise od pola godine(a kamoli godinama) neka se pokrije usima i ne izlazi iz rupe u koju se uvukao. Posla ima, kako kod nas tako i po inostranstvu. Ko ne umije da se snalazi i bori za sebe onda taman i zasluzuje da śedi doma. Stanje je daleko od dobrog, ali niko covjeka ne moze ogranicit koliko on samog sebe.

  13. #13
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Naravno da moj prijatelj radi ali na crno jbg.

    Posla ima, kako kod nas tako i po inostranstvu.
    Kojega posla ima? To moras da navedes inace ispade da za svaku struku ima posla i da je kod nas prosperiteno ka i u Njemacku.
    Last edited by autodijagnostika; 21-01-16 at 08:32.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Evo primjera nasih bolesti
    http://www.cdm.me/ekonomija/kovacevi...icete-kaznjeni
    Ne stajem na stranu vlasti ali postavlja se pitanje je li vlast takva jer je narod takav ili je narod takav zbog vlasti?

  15. #15
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Kazne i samo kazne.
    A narod je takav čim sto bira takvu vlast.
    Taman je i vlast kakav je narod.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #16
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malverzacije će se kažnjavati, koja bajka za narod. A šta ćemo sa D.O.O. firmama koje se zatvore a koje nijesu uplaćivale doprinose, zar ne bi bilo pravedno da država u tom slučaju odgovara i uplati doprinos za te ljude jer je ona bila u obavezi da izvrši naplatu dugovanja. Dužan si velike pare a ti lijepo zatvoriš firmu pa sve ponovo, sačekaš neki mjesec i naravno opet otvoriš d.o.o. A ti radnici kojima si trebao uplaćivati dugovanja neka se slikaju za fb ili neka rade selfije na wc šolji jer im je to jedino što mogu da urade. Zar država nije ta koja je trebala da izvrši napatu potraživanja, zar su krivi radnici kojima u radnim knjižicama piše da su radili a privatnik dana staža nije uplatio. Zar nije trebala država da to izvrši? I opet kako ta osoba koja to uradi može opet da otvori firmu, na sebe, roditelja, oca....kako ta osoba može da radi. Ako neko poznaje Zoricu Kovačević zamolio bih ga da joj proslijedi ovo pitanje, jer me interesuje odgovor.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Autodijagnostika ne slažem se sa tobom u samo jednom dijelu. Velike ekonomije se suočavaju sa krizama ali opet kada čovjek ima malu baštu lakše će je obraditi nego čovjek koji ima velike njive, sa manje truda može doći do dobrog prinosa. Lakše je urediti manji sistem nego veliki. Svo vrijeme se priča o svijetu, priča o velikim ekonomijana, bankama.....i uvijek je nama potreban neko ko će da nas drži za ruku, da nas vodi kroz te ekonomske ulice. Zašto mi nemamo našeg čovojeka koji će da se okrene ka razvoju Crne Gore pa kad budemo dobri i konkurentni te velike ekonomije će dolaziti kod nas a ne mi ići kod njih po savjete, kredite i molbe. Bez jake i bogate države nema jakih i bogatih privatnih firmi, jer kao što reče najveći poslodavac kod nas je upravo država. Ali ne vidim u tome ništa loše, ako pogledamo bogate sisteme na sjeveru Evrope vidjećemo da je upravo država najveći poslodavac, da upravo država drži sve resurse i gospodari sa njima (Norveška, Švedska, Finska), zašto davati kokoške koje nose zlatna jaja. Ni jednom nijesam čuo da je neko od političara rekao " da vidimo da li dati sistem odgovara nama". Ako je nešto odgovara jednom sistemu ne moramo odmah požuriti da kopiramo. Ponosni crnogorci su počeli da gledaju tuđa mišljenja i da ih kopiraju gdje god stignu.
    Ironično je ovo što si upotrijebio riječ "podoban", sasvim se slažem sa tom riječju i nažalost u sistemu u kojem je važnije biti podoban nego sposoban ne možemo imati velike iskorake naprijed. Takav mentalitet opasno uništava našu ekonomiju. Emisije su pune pompeznih riječi, stručnih i stranih izraza, i što te manje narod razumije ti si veći stručnjak, sposobniji. A u stvari nema ništa od toga, plata je ista kao i prošle godine,ni jedna cijena nije kao prošle godine.
    Narod možda zbog straha od onih vremena velike inflacije i bombardovanja i svih onih "sranja" koja su izdešavala nema hrabrosti da napravi neki iskorak ka boljoj sadašnjosti i budućnosti. I tako sa jedne strane strah, a sa druge strane zaduživanja, famozni autoput, refinansiranja kredita, i slične stvari. Da smo kojim slučajem odlučili da ne prodamo telekom nego da školujemo svoj kadar, sad bi zarada telekoma bila naša, vlade Crne Gore. A telekom je odavno sebe otplatio, prodaja telekoma je tipičan primjer razmišljanja ljudi koji vode ekonomiju,umjesto da prodajemo gotove proizvode mi prodajemo resurse....i od tada do dana današnjeg se ništa nije promijenilo. Koliko god da je velika Crna Gora ona je konačna, i treba je čuvati, ne prodavati, jer mi je ne posjedujemo nego smo je pozamili od svoje djece i njima je ostavljamo. Svako drugo razmišljanje je bolesno.
    Mojsije pričaš o mladim ljudima, ali šta ćemo sa starijim osobama koje ostanu bez posla, šta ćemo sa ljudima koji imaju 50 goodina a ostanu bez posla. Nešto ne vidim kasirku, prodavačicu ili nekog ko se zaposlio sa 50+ godina, pored svih bajnih stmulacija naše vlade ne vidim ni privatne ni državne firme koje žure da zaposle starije osobe, tako da posla ima, ali za koga??? osobe koje poslije 50te ostanu bez posla obično su osuđene na to da se krpe u očekivanju vremena da dođu do bilo kakve penzije - a opet ovo krpljenje je definitivno bolesno.
    Malverzacije će se kažnjavati, koja bajka za narod. A šta ćemo sa D.O.O. firmama koje se zatvore a koje nijesu uplaćivale doprinose, zar ne bi bilo pravedno da država u tom slučaju odgovara i uplati doprinos za te ljude jer je ona bila u obavezi da izvrši naplatu dugovanja. Dužan si velike pare a ti lijepo zatvoriš firmu pa sve ponovo, sačekaš neki mjesec i naravno opet otvoriš d.o.o. A ti radnici kojima si trebao uplaćivati dugovanja neka se slikaju za fb ili neka rade selfije na wc šolji jer im je to jedino što mogu da urade. Zar država nije ta koja je trebala da izvrši napatu potraživanja, zar su krivi radnici kojima u radnim knjižicama piše da su radili a privatnik dana staža nije uplatio. Zar nije trebala država da to izvrši? I opet kako ta osoba koja to uradi može opet da otvori firmu, na sebe, roditelja, oca....kako ta osoba može da radi. Ako neko poznaje Zoricu Kovačević zamolio bih ga da joj proslijedi ovo pitanje, jer me interesuje odgovor.

  18. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,622
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Naravno da moj prijatelj radi ali na crno jbg.


    Kojega posla ima? To moras da navedes inace ispade da za svaku struku ima posla i da je kod nas prosperiteno ka i u Njemacku.
    Mi u Tivat nismo mogli naci pripravnika u hotel od 5*. Culi ljudi da moraju da rade full time i da se zalazu kao i ostali i onda nisu htjeli da se prijave. Dok su svi ostali snj hoteli dobili pripravnike jer te u vecinu puste doma poslije sat-dva.

    Nije siroka paleta dobrih poslova, ali ko hoce da se bori za sebe izborice se i naci mjesto. Dok ce ostali tranjaviti za 300e. Ali kod nas taj koncept borbe i usavrsavanja nije bas razvijen, no samo ubijanje vremena dok nesto s neba ne padne. Mentalitet je takav, cisto sumnjam da ce se nesto promijeniti povodom toga.


    Sto pomenu ovaj drugi za ljude od 50+ godina... mozda sam ostar, ali glasali su 25 godina i sad zanju plodove svog razmisljanja i glasanja. Nazalost i danasnja omladina ide roditeljskim stopama pa ce se naci u corsokaku za 20-30 godina, ali opet kazem, coek je sam sebi kriv, niko drugi.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svidja mi se prijedlog da neplacanje doprinosa bude krivicna kazna, ali opet sta sa svim neplacenim doprinosima. Mojsije ipak ti maldi ljudi kao i svi hoce sigurnost. Gledao sam dosta pripranika koji pocnu i odu, jednostavno nema nikakve buducnosti u ovom programu, samo se privremeno rastereti drzava obaveze da im placa porez, taj period se ne racuna u radni staz, i gdje si bio nigdje, sta si radio, nista.....i opet si na birou, proveo si 9 mjeseci rintajuci i imas tapsanje po ramenu i opet si na birou, opet trazis posao. Svi hoce sigurnost, i pripravnici, ranije je covjek koji odradi pripravnicki ostajao u toj firmi...danas tja vidis i sam.
    vjerujem da ce se ove novije generacije naci u corsokaku mnogo prije od ovih sto danas imaju 50+ a bez posla su... jer se polako urusava i infrastruktura svega, narod postaj sve bolesniji i to mentalno, nada se necemu sto ne znaju kad ce doci. prvo nam je bila kriva srbija, pa smo se otcijepili * samo da naglasim da sam i ja pobornik nezavisne Crne Gore, i tako sam glasao* poslije toga idemo u nato, pa idemo u evropsku uniju, pa .... neka idemo gdje hocemo, ostaje cinjenica da se plate ne mijenjaju puno, jedina dobra strana je ovo relativno jeftino gorivo, koje je opet jeftino zbog kretanja u svijetu a ne zbog toga sto je crnogorska vlada dala neki stimulans. Sad ide prica oko istrazivanja nafte / da li ovo znaci da cemo opet prodati ta nalazista nekome kao sto je prodata svaka firma koja je pravila pare...?

  20. #20
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ima posla ko oće da radi. Na građevinu kao fizikalac, taksista, konobar, sezonski radnik na Plantaže.
    edit: Kad pomenuste nezavisnost. čuh danas neku ženu iz HGI, veli glasaće za povjerenje Vladi jer im je najbitnije da Crna Gora bude neovisna...Pazi, žena nije čula da je Crna Gora neovisna evo već deset godina...Znači, ako Milo pane Crna Gora se odma pripaja Srbiji.
    Last edited by Raulio; 25-01-16 at 23:41.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Veli mladi ljudi hoce sigurnost...

    Nije vise komunizam MoRATE to razumjeti... Nema vise nadjem posao i ostanem tu do penzije. Mora covjek da bude fleksibilan, da cupa, da bude ambiciozan. Muka mi je od tipova koji sjede kuci i biraju sta ce da rade i kukaju kako nema posla.
    Koji sa 30+ zive kod taja i majke i glasaju DPS...

    Mada sa druge strane, sto vise takvih parazita ima, to vise posla ovim drugim.


    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mi u Tivat nismo mogli naci pripravnika u hotel od 5*. Culi ljudi da moraju da rade full time i da se zalazu kao i ostali i onda nisu htjeli da se prijave. Dok su svi ostali snj hoteli dobili pripravnike jer te u vecinu puste doma poslije sat-dva.
    Trazili smo recepcionera/ku u kotoru. Plata 600eur - radni staz, odmor sve u fullu. Radi se 2 dana prva dva dana druga dva dana slobodan. Jedini ali jedini uslov koji smo trazili je poznavanje engleskog jezika. Nije cak trebalo ni poznavanje rada na racunaru jer menadzer obavlja sve sto se racunara tice.


    Da bi nasli 1og recepcionera obavili smo 70 razgovora. Zasto? Nakiti CV, napise engleski perfektno govori.

    Dodje na razgovor kazes mu na engleskom da cete nastaviti razgovor na tom jeziku, on te gleda kao tele i kao ja sve razumijem malo mi je tesko treba da se izvjezbam.. Ili uopste ne znaju engleski ili natucaju svaku trecu potrefe...

    Na kraju smo nasli klinca 20god majka mu profesorka engleskog i vratili staru radnicu povecali joj platu...


    Mladi ljudi treba da budu iskreni prema sebi da znaju sta su njihovi kvaliteti a sta su mane. Najbitnije u zivotu je sta znas.

    Kako ne volim nesposobnjakovice i lijene ljude
    Last edited by Gandalf_White; 26-01-16 at 00:15.
    One Ring to Rule them all...

  22. #22
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Raulio ne budi dijete... Ko jos ceka da ga sa biroa zovnu
    One Ring to Rule them all...

  24. #24
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Nisi shvatio zašto sam objavio ovu sliku. Statistika kaže da u Crnoj Gori postoji 40 hiljada nezaposlenih. Može li to bit tačno? Moja teorija je da od tog broja sigurno pola radi na divlje, tj. na crno. Ne može društvo bit zdravo đe poslodavac, gazda nije u stanju da plati doprinose zaposlenima, đe ljudi koji voze džipove, imaju kuće po Podgorici i po primorju, putuju po svijetu krenu s pričom (to sam slušao bezbroj puta) kako ih država krade, kako ne mogu ništa zaradit kad plate takse i poreze, kako ga radnici potkradaju, kako ne rade ništa a očekuju da prime platu i ostale gadluke. Japanci se ubijaju kad bankrotiraju, kad ne mogu platu dat radnicima za jedan mjesec, ovđe ko ne plaća poreze i muti nešto smatra se za sposobnog biznismena koji se snašao.
    Inače, sa Biroa nikad nikoga nisu zvali, niti će. To nije njihov posao. Oni samo posreduju u zapošljavanju, objavljuju oglase i vode evidenciju radi osiguranja i ostalih administrativnih gluposti.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ja vjerujem da je preko 70k nezaposlenih ako ne i vise...

    Ljudi nemaju radnu knjizicu... 90% domacica nijesu prijavljene na biro, dozivotni studenti, invalidi itd itd
    One Ring to Rule them all...

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Neka je zivo i zdravo!!
    By Glenn_Q in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 12
    Last Post: 28-01-11, 19:56
  2. ''Zdravo za gotovo''
    By SnowQueen in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 27-10-07, 13:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •