Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: Rim u maju

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default Rim u maju

    Evo ovako, imam dva dana da se odlučim za tačan datum karte. Prva varijanta je od 17-27 maja, a druga je 17-21 maja.
    Mislila sam ovu prvu varijantu ali kad sam vidjela cijene smještaja, napravih i drugu varijantu. Da li je moguće da je smještaj tako skup? I vjerujte mi da je hotel u koijem smo skoro bili u Mostaru, čini mi se ljepši od svih smještaja koje sam vidjela u Rimu. Znam, Rim je Rim ali...
    Zanima me da li bi mi bilo dovoljno od 17 do 21 da vidim Rim?Avion slijeće oko 1 popodne 17og a polijeće oko 1 21og.
    Sada mi ne trebaju savjeti što vidjeti u Rimu i slično, za to imam vremena.
    Isključivo mi treba savjet, da li je dovoljno od 17 do 21 i da mi preporučite smještaj.
    Zahtjevi: Čisto, da nije stan kao u kojem neko živi, nego da bude što manje namješteno, ali dobro osvijetljeno, svijetle boje, da je u blizini bilo koja stanica javnog prevoza. Dobro bi bilo da ima doručak, eventulano neki manji čist hotel sa doručkom.
    Sve što sam ja našla za 7 dana za dvvoje, sm,ještaj nije išao ispod 600eur da valja.
    Karte za prevoz od Fiumicina do Terminija sma našla za 16 eur povratne za dvoje i to mi je ok, ili ako imate neki bolji prijedlog napišite.
    Znači broj dana i neki fin smještaj a ne preskup.

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Realno ti je 4 dana taman za Rim, ne treba nista vise od toga, pogotovo ne 10.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Tebe sam cekala
    Pogrijesila sam datum. Znaci 17-24 ili 17-21. najnize sma nasla 600 eur.
    Kada se raspakujes, daj neki savjet

  4. #4
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bili u junu mjesecu, smjestaj preko Airbnb...nikako, ali niiikaako nemoj da ne podjes do Tivolija...vozom sat vremena, prelijep gradic...A Mojsije je u pravu, 4 dana dovoljno...mada ni 6 nije previse, jer nikad ne racunaj ta dva koja su planirana za putovanje...
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  5. #5
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Nijesam gledala Airbnb već booking. Tivoli je već na listi želja.
    U prinsipu u jednoj varijanti imam 3 puna dana u drugoj varijanti 6 dana.
    Sjutra moram kupiti karte pa ako neko ima neki svajet još za smještaj, kako bih se preračunala. Za sad sam bliža varijanti od 17 do 24 maja, još da ubodem dobar hotelčić sa doručkom ili neki fin apartman.
    Pa ako još ko ima, svaki svajet oko smještaja je dobrodošao.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    866
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    4 dana ako ćeš samo da trčiš i gledaš i niđe ne ulaziš će ti biti dovoljno. Ako ćeš da posjetiš Vatikan, Koloseum, Castel Romano tržni centar(izgubiš min pola dana do dan), sjedeš popiješ kaficu na nekom od mnogobrojnih prelijepih trgova,uđeš u pokoji muzej i još ponešto valjao bi još 1 ili 2 dana da to sve polako natenane pogledaš bez cimanja i trke jer se i u putu izgubi vremena pa dok stignes do grada pa nadjes smjestaj pa se smjestis...Hotel potraži na bookingu vidim ima dosta jeftinijih od 600e ali ne znam šta konkretno hoćeš za te pare, ili uvijek imaš airbnb ako ti je to skupo. Mora da nisi tražila hotele u Parizu i Amsterdamu pa ti je u Rimu skup smještaj . Inače Rim nije prevelik i možeš dosta pješke da obilaziš jer imaju samo 2 metro linije pa se i tu izgubi vremena, mada imaš i buseve. PS Moja preporuka da uzmeš Roma pass koja košta 36 eura i sadrži 3 dana besplatnog prevoza i ulaz u 2 znamenitosti i popuste na ostale ulaznice.
    Last edited by Lion; 12-11-15 at 08:13.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Hvala na savjetima.
    Definitivno cu 7 dana, od 17-24 maja.
    Rome pass sam vidjela, to sigurno uzimama, nasla sam i prevoz sa aerodroma, i to uzimam. Bas je povoljan.
    Ja nijesam nasla nista da mi se svidja ispod 600, ono sto mi je najbitnije je da je cisto, sa sto manje stvari i dobro bi bilo sa doruckom. Kupatilo mora biti cisto i lijepo. Mozda imam cudne zahtjeve ali to je to . Ne mora hotel, moze i neki fini apartman, ne mora biti veliki, za dvoje je.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,046
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    cuvaj torbu i novcanik ;-)
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hvala na savjetima.
    Definitivno cu 7 dana, od 17-24 maja.
    Rome pass sam vidjela, to sigurno uzimama, nasla sam i prevoz sa aerodroma, i to uzimam. Bas je povoljan.
    Ja nijesam nasla nista da mi se svidja ispod 600, ono sto mi je najbitnije je da je cisto, sa sto manje stvari i dobro bi bilo sa doruckom. Kupatilo mora biti cisto i lijepo. Mozda imam cudne zahtjeve ali to je to . Ne mora hotel, moze i neki fini apartman, ne mora biti veliki, za dvoje je.
    Ima da ga galis 7 dana, ja sam isto proveo tamo nedelju dana, taman na tenane da setas, jos i Olimpico da obidjes

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bio sa ljepsom polovinom od 23-27 oktobra. Promo MNE Airlines 150€ povratna iz PG.
    Let za Rim bio u 08h u petak 23eg, u utorak 27og iz Rima za PG u 15h.
    Terravision bus povratna online za 8€.
    Smjestaj na Via Cavour metro stanici uzeo direktno preko www.nervaaccomodation.it za 260€+28€=288€ (ukupno za dvoje - ovih 28€ su tourist tax).
    Top lokacija i smjestaj, "dorucak" ukljucen (kroasan i kafa).
    Online uzeli - skip the lines tickets - i za Vatican (20€ po osobi) i za Rim+Forum (14€ po osobi).
    Sve smo lagano obisli i usli, samo u Tivoli nismo isli. Metro smo jednom koristili kad smo isli u ponedeljak za Vatican. Ostalo pjeske jer uopste nije prevelik grad.
    Da je skup, i nije toliko. Hranili se po manjih piazza, samo skrenes par ulicica od glavnih piazza i restorani neuporedivo jeftiniji.
    Dobra fora sto svaki bar / caffeteria ima L'Apperitivo od 17-18h do 20-21h dje narucis koktel za 5-10€ i imas buffet / svedski stol sa raznim stvarima.
    Trastevere top sa restoranima i cijenama. Preporucujem u kafic odma ispred Santa Maria in Trastevere da uzmes dva Aperol Spritza (7-8€ je jedan) i dobijes uz to punu zdjelicu chipsa, maslina i 2 male margarite, mada to manje-vise svuda daju slicno.
    Za 7 dana tamo, ako ne planiras i nesto van Rima da vidis, mozda je cak i too much. Da smo isli na 7 dana, definitivno bi posli na noc-dvije i u Napoli ili Firenzu.
    Last edited by ThaHool; 12-11-15 at 17:23.
    Globetrotting

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Hvala, primila sve k'znanju
    Recimo da bi mi 5 dana bilo idealno, ali u principu ipak se bojim da bi mi bilo malo od 17 do 21, jer bi mi se činjelo da kasnim, da se ne mogu opustiti, ovako je u principu 6 punih dana, tako da možemo natenane uživati. Karta povratna za nas oboje 139 eur.
    Tivoli svakako želim vidjeti. Firencu, Bolonju, Padovu, Veneciju, Pizu, sve sma to već vidjela, tako da sumnjam da ćemo mimo Rima. Eventulano Napoli, to je sat ipo, karta nije skupa, to je dobra ideja
    Možda još Castel Gandolfo.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rim je lijep grad i uvijek je lepo otic ponovo
    Budva je najbolja

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Karte kupljene, ostale još samo dvije, kako me panika bila uvatila 139 eura povratna za dvoje, bolje ne može.
    Sad razgledam smještaj ali ne žurim, pa svaki dalji savjet je dobrodošao ako je neko bio. Školjci je pomogao dosta.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    792
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Karte kupljene, ostale još samo dvije, kako me panika bila uvatila 139 eura povratna za dvoje, bolje ne može.
    Sad razgledam smještaj ali ne žurim, pa svaki dalji savjet je dobrodošao ako je neko bio. Školjci je pomogao dosta.
    Preko koga si uzela karte ?

  15. #15
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Vueling. Dubrovnik-Rim. Sa njima sam išla već za Barselonu dva puta i sve je bilo super.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Koliko te je ispalo gorivo i parking do dubrovnika i nazad cisto kalkulacije radi. Bi rado posao istim prevoznim za barselonu nekad. Prejeftino ispane
    f6

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    A znaš kako, ja sam inače iz HN, moji me prebace do aerodroma i sačekaju me. Auto dizel, malo troši, tako da sa njim od Pg do Ćilipa i nazad za Pg mogu proći sa 20 eur.
    Ali imaš varijantu da platiš dnevni parking na Ćilipe, oko 7 eur dodje dan. Ispane te jeftinije nego da platiš 30 eur taxi od HN i isto toliko nazad. Nemaš nikakvih problema sa ostavljanjem auta tamo.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Pa dobro. Oko 50e jos troska ispane nama iz pg na cijenu karte. Nije strasno. Kao do tirane
    f6

  19. #19
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Booking ili airbnb?
    Booking sam do sada uvijek koristila, i nekako sam baš zadovoljna bila ali mnogi mi preporučuju airbnb.
    Vaši savjeti i iskustva?

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    booking ti je siguran, lagan, dosta review i tacno stanje. rezervises i nemas glavobolju. medjutim airbnb je 2puta jeftiniji, bukvalno udjes u neciji stan gdje imas sve. meni je jedina natega airbnb odlazak dolazak nalazenje uzimas kljuceve cuda itd itd. ali se stvarno isplati.

    sto se tice sigurnosti, kako tvoje tako placanja, dodje ti na isto. mozes kiksat i tamo i tamo. ja da kucnem imao sam predobra iskustva, s tim sto bas detaljno pregledam sve.
    f6

  21. #21
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,862
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Primijetio sam da ti niko nije predlozio....u zadnje dvije nedjelje maja su dva vazna sportska dogadjaja : teniski turnir i atletski miting dijamantska liga. Ja sam ovaj drugi ispratio, na Olimpic stadionu i mogu ti reci da za cijenu od 9,15,20e uzivas u izvanrednom dogadjaju.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Hvala ti puno! Uopšte nijesam obratila pažnju na to.
    Nikada ne propuštam ATP u Rimu da odgledam na TV i Dijamantsku ligutakodje odgledam sve mitinge koje mogu. Odlično! Sad ću da pogledam karte za to.

    Edit: Masters završava 17og maja, a Dijamantska liga je 2. juna, znači ne stižem
    Last edited by montenegrina; 18-11-15 at 21:22.

  23. #23
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,862
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eto, zamalo....steta.
    Ja sam gledao atletski miting i mogu ti reci da je poseban dozivljaj...a tek kad se pojavi Bolt - erupcija odusevljenja publike! Steta sto si vezana datumima, tenis i atletika su ti tako blizu.
    Sto se tice smjestaja ja bih svakako preporucio da ides dalje od Termini stanice iako sve nase agencije tamo vode turiste (zato sto im je jeftinije). Lijep smjestaj za samo 10e vise po danu ces naci u dijelu grada kod Vatikana gdje je mnogo cistije i urednije i za razliku od kvarta oko Terminija ne spavaju ti razni Azijati po trotoarima (bilo mi je neprijatno dok sam se uvece kasno vracao u hotel)

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Od smještaja oko stanice sam odustala još od Brisela i stanice Midi. Meni lično ono izgleda strašno sa svim onim ljudima sa Istoka koji spavaju po klupama, drže one male radnjice, prljavo. Ne, hvala.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ti dadoh link za fin hotelčić - bed&breakfast na super lokaciji
    Globetrotting

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Usluge Adrenalinski rafting u maju
    By drdona in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 26-04-12, 08:51
  2. Low cost kompanije dolaze u maju u Crnu Goru
    By Stetni in forum Putovanja
    Replies: 97
    Last Post: 09-09-11, 22:26
  3. P: Rafting na Tari u maju
    By OCTAVIAN in forum Ostali oglasi
    Replies: 37
    Last Post: 25-05-09, 14:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •