Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Španjola

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Unhappy Španjola

    Da li je od Vas neko skoro bio na Španjolu ?

    Opet ista prica, neodrzavano, neocuvano, bez ograde......... A vidik fenomenalan... Nego nadjoh u starim prospektima kako po tvrdjavi stalno isle ture turista. A sad se jos i vatra pali na onom fenomenalnom brisanom prostoru odakle se pruza vidik na more..... I kuce se grade odma' do tvrdjave..
    Koje su vase ideje, za sta bi Španjola najbolje poslužila ? Kao disko klub ? Kao izletište... Kao Sidnejska opera ? Ili da i dalje čami, i broji godine....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam bio skoro.Ono je haos sto ljudi rade gore.Smece svuda okolo,pi..
    Opstina bi se mogla udostojit da ono ocisti i da sredi malo pa cemo posle videti sta dalje..
    THC=TNT for your brain

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nece opstina... Bojim se, neko drugi ce kupit, i mozemo zaboravit Spanjolu....
    Ali ne mora tako... Bar pocistit bi se moglo, kamioni cistoce nesto gore bas ne idu sudeci po kontejnerima...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nas zastitni znak - NEMAR I NEZAINTERESOVANOST

    Zaista je prava tuga videti Spanjolu kako propada i kako je okolno stanovnistvo koristi kao deponiju.
    A moglo bi to da se lepo renovira. Da se tu smesti neka umetnicka kolonija, knjizevna radionica, amfiteatar, neki ekskluzivni restoran, galerija...
    Ma, sve je bolje od ovog sadasnjeg stanja.
    Ali sto da govorimo o Spanjoli kada za sve ovo vreme jos uvek nema po celoj duzini setalista nisu uspeli da postave ogradu? Nisu napravljeni kolektori za preciscavanje otpadnih voda. Nemamo reseno pitanje vodosnabdevanja. Nelegalna gradnja i betonizacija obale.
    Mogao bih jos da nabrajam ali da ne preteram.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Angry Pobuna je reshenje

    Zar je moguce da ljudi koji su odgovorini za sve te nebuloze nista nisu uradili vec 15 godina?
    Follow The Leader

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nasa posla

    Da je 15 godina, bilo bi dobro. Nego, je Spanjola, kao i mnogi drugi kulturno-istorijski spomenici izlozena nemaru onog trenutka kada je izgubila svoju svrsishodnost tj. upotrebnu vrednost. Primera je previse a mi, ako vec ne znamo sta bismo sa takvim objektima, mogli bi da se ugledamo na nama najblizu drzavu. Nasi susedi vec duze vreme uredjuju, obnavljaju, odrzavaju takva mesta i naravno: naplacuju razgledanje istih. Eto, najbolji tj. najblizi primer je Prevlaka. Iako nisu nista renovirali, sve su pocistili, sredili, stavili oznake, korpe za smece (kojih ima vise nego na celom setalistu), turisticki vozic i tako jos obogatili svoju turisticku ponudu.
    Ko ne veruje, neka pogleda www.prevlaka.hr
    Dakle, nije cak bilo ni potrebno mnogo novca da bi se to uradilo. Samo malo smisla za posao tj. marketing, malo dobre volje, dosta rada i eto. Umesto svega toga, cuo sam razne negativne komentare na ono sto je Kusturica uradio sa stanicom. E pa, ja pozdravljam svaki takav pokusaj pa bilo ko da to uradi. Jer, mnogo mi je vaznije sta neki covek uradi za Novi nego moje simpatije ili antipatije prema tom coveku.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Herceg Novi,Boka
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bez daljnjeg i ja pozdravljam svaku akciju renoviranja Skvera,naravno ako se ne narusava arhitektura vec postojecih objekata,ali ipak mislim da je trebala biti ostavljena jedna mala prostorija kao muzej.Znaci nista extra,samo par slika iz doba kada je tu saobracao Ciro i mozda koja maketa lokomotive i vagona koji su saobracali tuda.Cisto da se zna da je to bila zeljeznicka stanica.
    Ljudi moji kakva blamaza,neznam kada sam zadnji put vidio toliko stranaca na Skveru(sto je pozitivno),koji moraju da se provlace pored rovova(sto je svakako negativno)!Zar sve to nije moglo da se odradi mjesec dana ranije?!
    venduto anima

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    upravo to,mislim nije mi jasno.

    ajde,ko biva,to je sve zbog dnevnice,da se više radi,ovo ono.

    Pa jbt,neka krenu mjesec dana ranije od predviđenog,pa ono.

    Užas.

    A što se tiče španjole,ekstra bi bilo kada bi se napravio neki amfiteatar.

    MAda i bilo šta drugo,ne bi škodilo,jer ovako predstavlja još jedno u nizu vrhunskih građevina aka ruglo grada.(održavajući je na ovaj način)

  9. #9
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Castel Nuovo
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dreamer
    Ne bez daljnjeg i ja pozdravljam svaku akciju renoviranja Skvera,naravno ako se ne narusava arhitektura vec postojecih objekata,ali ipak mislim da je trebala biti ostavljena jedna mala prostorija kao muzej.Znaci nista extra,samo par slika iz doba kada je tu saobracao Ciro i mozda koja maketa lokomotive i vagona koji su saobracali tuda.Cisto da se zna da je to bila zeljeznicka stanica.
    Ljudi moji kakva blamaza,neznam kada sam zadnji put vidio toliko stranaca na Skveru(sto je pozitivno),koji moraju da se provlace pored rovova(sto je svakako negativno)!Zar sve to nije moglo da se odradi mjesec dana ranije?!
    Pa eto zadrzan je stari izgled,kina nisu radila jer se dogodila poplava cim je otvorena stanica tako da ne treba jos davati sud o tom objektu
    ...konzumiram viski i opojne droge i jebavam samo zene koje briju noge...

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo malo digresije i offtopic, ali opet vezano za nase shvatanje onog sto nas okruzuje. Imao sam pjesacenje podugacko, od njivica do ilijine kite ( ili ti manastir sv. ilije ).... Obiljezeno, ovaj put nisam promasio, ali neki malo normalniji makad bi prijao malo vise nogama, kao i malo normalnija kozja stazica.... Tek na vrhu sam vidio da ima jos jedan put, ali ne i kuda vodi....
    Cudo jedno, mislim da bi bilo turista koji bi bili zeljni bachiti pogled i odande??? Zamisli, napravis samo terasu u zemlji uredno pokosis, oivicis da ne padne ko i stavis par durbina sa svake strane ? Steta... Ljepota strasna!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ja se opet ukljuchujem u neke teme (pre)kasno ali prashtajte,postoje razlozi za to ... Ne znam jeste li vi primjetili, ali mi ovdje samo neshto kukamo,te trebalo bi ovo,te trebalo bi ono.. A ima nas(hm..mozda ne bash dovoljno)ali sigurno taman da se organizujemo..hvala Bogu mladi smo(a to je i onako relativan pojam ) poneshto zaradjujemo,tu smo ponekad na odmoru, pa bi fino bilo da malo poradimo i u(na) ovom gradu. Shta bi falilo da odemo malo do Shpanjole,pokosimo,napravimo malu ogradicu,pochistimo smece a uz to bi se zabavljali I ja bih radije da mi lokalna vlast sve uradi i da me cheka sve na gotovo al' ne ide to tako..chak mi se chini da ljudi koji godinama vode ovaj grad(bez obzira koja je partija u pitanju) uopshte nemaju ideju shta treba popraviti,uraditi
    ili pak,pare ionako male,bezobzirno idu na desetu stranu..Zato bi bilo fino da iznesete svoje predloge pa da vidimo shta se moze realizovati. Na bespravnu gradnju sigurno ne mozemo uticati,ili na protok vode sa Plata ali ima i nekih drugih stvari, sitnijih, a ne manje vaznih,pa me bash zanima da li ste raspolozeni ili cemo samo nastaviti da pishemo na forumu?

    Pozz svima.
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Za pohvalu ali...

    Ovo je zaista ideja vredna svake pohvale. Ipak, nemojmo da se zavaravamo: ne mozemo mi toliko da pocistimo u par akcija koliko drugi mogu da zaprljaju tokom ostatka godine.
    Eto, ja kada god mogu cistim plazu i podmorje ali ne postizem bas mnogo toga osim sto malo umirim savest (a pred mestanima ispadnem lud i smesan).
    Jednostavno, to ne moze da se radi kampanjski vec sistematski. Dakle, treba da se nadje nacin da ta Spanjola donosi novac i da neko ima koristi od toga pa da vidis kako ce biti mnogo uredjenija i cistija (bas kao i odredjene plaze npr).
    Mada, i dalje ostaje pitanje naseg mentaliteta i neshvatljivog poriva da unistavamo i prljavo sve ono sto bi trebalo da je ponos i ukras naseg grada.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam ja sta bi sa Spanjolom, nego ima li mi ko para zajmiti??
    Cilj NE opravdava sredstva!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bg/budapest/hn
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tammy dobra ti je ideja za tu radnu akciju ali shta vrijedi kad su dolje sve shabani, to bi se opet unakazilo za mjesec dana...bolja ideja je da se ljudi malo vishe pochnu brinut dje smece bacaju i da se ti shabani malo nauche reda ali teshko...samo ona djeca kad udju u pudertet pa pochnu lomit kante od smeca i klupe u park boke...nema nam spasa no da kad postanemo svi milioneri dodjemo u hn i sve to dovedemo u red, sve se moze kad se ima para...
    Isto i sa mamulom i arzom...
    make way for the bad guy! http://www.cafe-hn.tk

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zivim u jednom od najchistijih gradova u nashoj zemlji,pa i shire i kada su jednu sugradjanku pitali kako je ovaj grad tako cist (za razliku od BG npr.) dala je jedno (jednostavno) objashnjenje..naime,kad rulja,masa,narod vidi da je sve oko njega chisto teze se odluchi da bash tu baca smece ..vjerujem da bi tako bilo i kod nas..mada,problem "paradajiz turista" ce uvijek postojati,pa kad plazu uveche ochistish ujutru ce sigirno biti puna smeca..Iako mozda ne bi puno uradili,treba pocheti nekako..
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bg/budapest/hn
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    paradajiz turisti, haha,svaka ti dala ajmo mi fino na ljeto da se organizujemo i neshto uradimo za nash gradic..., ne, ozbiljno odje samo cakulamo ko babe neke o raznim problemima novog, lijepo se organizujemo, vjerujem da bi se josh ljudi kojima je stalo do grada pridruzhilo, lopatu svako ima doma, i ostale rekvizite i na rabotu polako....
    trebalo bi stavit topic po tom pitanju....
    make way for the bad guy! http://www.cafe-hn.tk

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Eugene, OR - USA
    Posts
    1,452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by andro
    paradajiz turisti, haha,svaka ti dala ajmo mi fino na ljeto da se organizujemo i neshto uradimo za nash gradic..., ne, ozbiljno odje samo cakulamo ko babe neke o raznim problemima novog, lijepo se organizujemo, vjerujem da bi se josh ljudi kojima je stalo do grada pridruzhilo, lopatu svako ima doma, i ostale rekvizite i na rabotu polako....
    trebalo bi stavit topic po tom pitanju....
    Svaka JOJ dala?!
    (@Dovla): mosqito ga ujeo
    (+Nerd): sta je mosqito
    (@Dovla): vrsta komarca

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bg/budapest/hn
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    javno izvinjenje i popravka--- Svaki joj dao!
    make way for the bad guy! http://www.cafe-hn.tk

  19. #19
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gospodo, evo slucajno zbog nostalgije trazih nesto po netu pa naidjoh na vasu raspravu koja me natjera da se registrujem na ovaj forum da bih mogao komentarisati o ovoj temi.
    Pa da krenem npr. od Spanjole: nisu nju devastirali ljudi koji zive u naselju Baer, nama Novljanima poznatijem kao Spanjola, nego na prvom mjestu nasi "Novljani" koji nemaju ni mrvu postovanja prema javnoj imovini ili bilo cemu drugom... Jednom prilikom ja setam psa tamo oko bocarskog zoga (bocarskog terena) na Spanjoli, dok ga jos gospodin Niksa Gojkovic nije renoviro (ali i to uzalud).(I tada je bio dosta unisten od strane "brace Daltona" i ostalih bezmozgovica.) I jedan mali deckic, mozda je bio prvi ili drugi razred uzeo i razvaljuje kapiju od zoga. Ja rekoh:"Sta radis to bre?!" ne bih li ga uplasio, a on mi odgovori:"Sta oces ti mjmune jedan, mrs!" Ja mu na taj fini, vaspitani odgovor prilijepih shamarchinu od uva do uva, kad eto ti jedne gospodje (majke)... "Sto mi udaras dijete?" veli, a ja joj rekoh: "Zato sto ga nisi dobro vaspitala pa moram ja da ga ucim sta valja, a sta ne valja!" i tako se mi porjeckasmo, i kad joj ja rekoh sta je mali radio dok je ona pusila "Marlboro" ciju je kutiju drzala u rukama, i opuske vjerovatno bacala u travu, ona meni rece:"Pa sta, ima pravo da lomi, jesi li ti ovo pravio pa da mu branis? itd, ona meni poce da ... Posle toga su iz zravstvenih razloga morali da napuste taj prostor. ETO VAM ODGOVOR KO UUNISTAVA SPANJOLU!
    Jedan od faktora devastacije je i lokalna legenda Jovo Bandera, cije tjelesne izlucevine ne mozete da omasite ako imalo skrenete sa puta, pogotovo ljeti kad provodi po cijele noci u dezurstvima i vodjenju evidencije ko je, kad, sa kojim kolima, sa kim dosao, i koliko se zadrzao (da ne govorim detalje)... A kao jos jedan veoma bitan faktor bih naveo stanovnike naselja Cela 1 i 2 koji redovno gore dovoze pune prikolice svakojakog smeca, od ves masina, peko kauca, pokvarenih bojlera, uginulih (ubijenih) macaka i pasa, pa sve do pokvarenog kiselog kupusa ciji se smrad za tili cas prosiri sve do obliznjih kuca kada neko od muke odreaguje i zovne nadlezne iz Cistoce koji posalju prvo par ekipa cigancina "gvozdjara". koji smece razbacaju na sve strane u krugu od 50 metara, pa tek onda komunalce, koji opet ne pokupe svo smece.
    Pri ulasku u Tvrdjavu, u oko upadaju natpisi "Noz, zica, Srebrenica", "Mjesto za klanjanje", itd, a ako se udje ljeti, nije preporucljivo uci u obicnim papucama ako niste sa sobom ponijeli serum protiv ujeda zmije...:-)
    A kad se ispenjete na bedeme, imate predivan pogled, osim na vrata Bokokotorskog zaliva i na baznu stanicu "T-Mobile-a" koja je podignuta prije par godina bez saglasnosti ijednog gradjanina, a uz podrsku tadasnjeg predsjednika mjesne zajednice Srbina, Branka Vasiljevica, koji je vjerovatno dobro profitirao na istoj. Iste godine, prije zavrsetka gradnje, pokrenuta je peticija za uklanjanje koju je potpisalo vise od hiljadu gradjana, a koja je nekako "iscezla" ili je mozda pojela neka od macaka profesora Dobrice Dinica dok je stajala na policama prostorija mjesne zajednice Srbina... Sve je moguce?!
    I za kraj, izvinjavam se ako sam bio dosadan, ali samo hocu da iznesem jedan podatak, a to je da je od postavljanja bazne stanice danasnjeg "T-Mobile-a" tadasnjeg "Moneta" desetak zena oboljelo od nevaljale bolesti, od kojih je nekoliko vec pokojno!!!
    Da li su oni krivi? Vjerovatno nisu, ali propisi za koje danas malo ko u cijeloj Crnoj Gori zna, ne dozvoljavaju takve objekte na manje od 1km udaljenosti od naseljenih mjesta.
    Pa Gospodo draga, ostaje mi samo da vam pozelim da nam dolazite cesce na Spanjolu da se zajedno zracimo, i sto prije zavrsimo, sto bi mnogi i pozeljeli!
    Hvala na razumijevanju!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Post za respekt.

    Živa istina !

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mikhail Ryabko fan View Post
    ali propisi za koje danas malo ko u cijeloj Crnoj Gori zna, ne dozvoljavaju takve objekte na manje od 1km udaljenosti od naseljenih mjesta.
    A onaj reaktor od bazne stanice na stambenoj zgradi povishe autobuske? uh uhh

    Inache odlichan post
    \\
    OFL•GIC

  22. #22
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drago mi je da vam se post svidja, ali meni je, vjerujte, bilo muka dok sam ga pisao, ali prosto nisam mogao da ne odreagujem i zelio bih da izrazim veliku zahvalnost onome ko je postavio ovu temu na forum. Sve sto sam iznio ovdje je ziva istina! Ima tu jos dosta pojedinosti, ali nisam htio da duzim.
    Da, zadnji put kad sam bio kuci, primijetio sam i njega... Sta reci na to, a da covjeka ne proglase budalom, idiotom, pametnjakovicem.... Nego, svima nam je jasno, nadam se, u kakvoj drzavi i uopste regionu, zivimo, i treba da se sjetimo one poslovice "pare vrte dje burgija nece..." Ostaje nam da se nadamo da ce doci neko bolje vrijeme, koje ce donijeti ogrone promjene koje su nam potrebne, nove zakone koji ce se postovati, a prije svega, da cemo mi, "ljudi" (namjerno sam stavio pod navodnike), postati malo pametniji i razviti tu potrebnu dozu svijesti o javnoj imovini... a sve to, naravno, ako dozivimo, a kako je krenulo, bogami.... ko zna sta ce biti... Veliki pozdrav za sve koji ucestvuju u diskusiji i svako dobro vam zelim!!!!

  23. #23
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se i ja slozim da je steta sto Spanjola propada i da ako iko, ikada organizuje akciju ciscnja, uredjenja ili ozivljavanja ovog zdanja moze da racuna na mene.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Podrzavam!

    Kao sto sam vec par puta rekao, ako ikada bude nekakva akcija koja je u svrhu boljitka HN-a i cele Boke (posebno ako se odnosi na ocuvanje prirode) a da ja pri tome mogu da bude od koristi - racunajte na i mene!

  25. #25
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mozda za par vekova .
    park u centru je ofucan . stari grad je buckuris - videla jednu narandzastu piceriju sta fali u sred onog kamena ofarbati narandzasto jel ?? to je sad fensi , taman su ispraznili onaj cungfui ciungfu kako li se vec zove i umesto neceg reprezentativnog - osvanule jos gore kineske krpe.... al tu nije lova pa nikog iz opstine nije ni briga ,a imaju ljudi i posla cuh samo je 5 potpredsednika mora da rintaju po vasceli dan .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •