Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 51

Thread: Lazna prijateljstva

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ko je lud, ne budi mu drug
    One Ring to Rule them all...

  2. #27
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Jel razmislja ko ovdje o globalnom zagrijavanju?

  3. #28
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Imam pogan jezik al’ čist obraz
    Posts
    490
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili kiselim kišama?

  4. #29
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    A sad tebi da odgovorim:
    Najviše volim da čitam autobiografije. I nikad nisam donosio zaključak onako kako nas navodi sam autor. Uvijek sam ga sam tražio zaturenog neđe između redova. Jer autori vole baš tu neđe da ga sakriju. I na taj način u svojim pa i u tuđim očima ispravljaju životne greške.
    Logika ti je pravo čudo ...jer kako ono rekoše..."Ako laže gospođa koza, ne laže rog"
    Iz ovog razloga mi nikad nije bilo bitno da li mi neko priča priču da bi me samo slagao ili ne. Meni je bitno da samo teče priča ....pa ćemo poslije LAKO postaviti stvari na svoje mjesto.
    Eto npr. znam da se poslije pročitanog ovoga teksta u tvojim mislima nalazi tekst u kome se govori kako fantaziram i kako sam previše umišljen i da je ispod tvog nivoa čak i čitati ovakve gluposti. A u stvari između redova navedenog teksta stoji bojazan od "nevidljivih" ljudi pred kojima si prozirna ma kakav plašt da staviš.
    izvini ali morah ovako pisat........ne mogah izdržat
    bujrum!
    tako mi boga te ništa ne razumijem....ako razumijem ja tabe, onda ti mene sigurno nijesi razumio?! veeeruj mi, gospodine

    Neka si ti napisao sve što ti je na srcu, pa ako si mi spočitao nešto ovim boldovanim redovima, ti mi onda to spušti na moj nivo i prevedi mi, jerbo mi nije jasno ni što ni kako, ni čemu ....sreće mi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #30
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    bujrum!
    tako mi boga te ništa ne razumijem....ako razumijem ja tabe, onda ti mene sigurno nijesi razumio?! veeeruj mi, gospodine

    Neka si ti napisao sve što ti je na srcu, pa ako si mi spočitao nešto ovim boldovanim redovima, ti mi onda to spušti na moj nivo i prevedi mi, jerbo mi nije jasno ni što ni kako, ni čemu ....sreće mi
    Vidiš li da "gospodin" nije pri čistoj svijesti? Dobro reče ovaj sijedi gore....."ko je lud ne budi mu drug" LOL!
    Ovakve fanatike treba iskulirat i ništa drugo A ti se još kuneš srećom! HEHE.
    Poručio bih dotičnom gospodinu da se fokusira isključivo na pecanje.....mada su izgleda i ribe prepametne za njega

  6. #31
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Ne kapiram to LAŽNA prijateljstva.
    Ako je prijateljstvo, ne može nikako biti lažno.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  7. #32
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Moze, no si neiskusna po tom pitanju.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  8. #33
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Nisam nego vrlo iskusna. Ako je lažan, nije prijatelj i zdravo, doviđenja! Nego očigledno ne znate razliku između prijatelja i druga.
    Ja imam par prijatelja i imam ih od kad znam za sebe, ovo ostalo je nebitno, od danas do sjutra.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  9. #34
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Iznenađenje je kad mislite da ste nekome prijatelj, a onda shvatite da to niste. Meni se to desilo. Opljanismo se jedne prilike, a kako to biva "pamet" i hrabrost se odjednom jave u nevjerovatnih količinama. Sjedimo tako pljani i poče priča o drugarstvu. Ispriča meni drug priču kako je neki tamo lik, da bi testirao ko mu je prijatelj, rekao da je ubio čovjeka i zvao uveče drugove da mu pomognu da skrije tijelo. Veli samo mu se jedan drug odazvao, a posledično to je pravi prijatelj. Reko, brate moj istog trena bi te prijavio i odveo čak policiju do tebe. Džaba sam ja objašnjavao da smisao za pravdu ubice je rijetko kad na nivou zdravorazumskog i da bezuslovno povjerenje u razum nije nešto garantovano čak ni kod najboljih drugova. Dok smo se družili bio sam eto lažni drug do ove prilike kad se izlanuh i postadoh drug-nedrug. I dalje smo super drugari ali neke stvari se sada znaju. Dobro je ponekad popričati o tome sa onima koje smatrate drugovima jer često prevelika i neskromna očekivanja vode lažnim prijateljstvima. Možda ne lažnim ali prevelikim ili čak fiktivnim svakako.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #35
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Nego očigledno ne znate razliku između prijatelja i druga.
    Ae, ja vidim nesto mi cudno. Nemam druga, niti brata, prijatelj je ko me shvata.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. #36
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    bujrum!
    tako mi boga te ništa ne razumijem....ako razumijem ja tabe, onda ti mene sigurno nijesi razumio?! veeeruj mi, gospodine

    Neka si ti napisao sve što ti je na srcu, pa ako si mi spočitao nešto ovim boldovanim redovima, ti mi onda to spušti na moj nivo i prevedi mi, jerbo mi nije jasno ni što ni kako, ni čemu ....sreće mi
    Heh one gluposti nisam ja pisao nego mi je neki haker izgleda provalio profil dok sam bio u Njemačkoj
    ........nego........jesi li znala da ustvari loši glumci i njesu loši već su samo na svoj način originalni? A jedino ko može biti loš jesu režiseri i scenaristi. Ako onaj režiser(što bazdi na pivo ) pusti u kadar neku nelogičnu reakciju glumca, praćenu facom kakva opet nije logična za tu scenu sa "likom" takvog mentalnog sklopa kojega igra taj glumac........onda u očima gledaoca sve poprima drugačiji ton od onoga što je umjetnik htio reći. Ili scenarist da bi napravio zanimljiviju priču ODJEDNOM ubaci neki opet nelogičan obrt koji nema veze sa vezom......kako u stvari ne bi reagovala ni neka retardirana osoba a ne neki tako inteligentan lik koji je sve do tada bio tako predstavljen gledaocima
    Ali......njihova je sreća što sve ove "sitnice" ljude uopšte i ne interesuje. Njih jedino zanima da li će se i kad će se u filmu prolomiti neki jezivi krik propraćen šiktanjem krvi i zamućenog pogleda navodnog samoukog hirurga
    I onda slijedi zadovoljustvo u publici........."Mnogo dobar film. Jedan od boljih koje sam gledao"


    Mislim......ovo možda i nije tema.....ali bitno je da nismo nikoga ogovarali A i bitno je da se vrti neka priča.

  12. #37
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Opet ti je neko hakovo profil😯😢😢😢😢

    Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #38
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Drugari, sada vidjeh kako je ova tema na top listi tema sa najvise pregleda. Moram vam priznati da sam pocastvovan.
    A tako malo odgovora sto me pomalo buni, zasto je to tako- jeste li tako dobri i iskreni prijatelji ili ste ipak oni lazni?

  14. #39
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Zavisi, sto ti treba i mogu li se ja sto tu ogradit.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  15. #40
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Lazna prijateljstva sam prepoznas, to se vidi po njima. Obicno su to ta kraca prijateljstva jer tesko da se neko moze bas godinama i godinama pretvarati, a i ti laznjaci imaju neku odbojnost prema tebi koju ne mogu da sakriju. Samo sto si im iz nekog razloga pre toga valjao. Ja sam dvojici takvih laznjaka uvek bio na raspolaganju, ja sam se prilagodjavao njima pa na kraju ispade veliko nista, nisu me uopste zvali, izbegavali, smisljali providne izgovore... Nemam ja problem sa tim sto ti neces vise sa mnom da se druzis ali nemoj me zajebavati vec mi otvoreno reci. Ta prijateljstva sto traju do najranijih dana su prava retkost i to treba cuvati.

  16. #41
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zapade mi za oko ovo "i to medju momcima". iz mog skromnog iskustva, momci mogu bit vece zhene no najvece zhenetine. anyway, svakako ne smatram da ta karakterna crta pripada samo zhenama.

    sreca pa sam dovoljno (ne)vaspitana da sve potencijalne malignosti otklanjam brzinom svjetlosti. nemam kad za takve ljude, ma ni oni za mene. nekoliko puta sam bila u situaciji da pokushavaju izvuci od mene reakciju u vezi sa ljudima koje znam cio zivot, kojima znam sve vrline i mane, i dobri su mi bash takvi. elem, samo ustanesh, uredno se izgovorish nekim ranije preuzetim obavezama i nikad vishe s njima u kolo. i bash me briga to shto sad mene "peru". prali bi me, kad ne chujem, i da sam prihvatila i postala dio njihove igranke.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  17. #42
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najtuznije mi je bilo kad sam vidjela na kakvim sitnicama padaju takozvani prijatelji. Meni je moja rekla da su joj skupe poruke...

  18. #43
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lazni prijatelji su oni koji nisu iskreni, ha(hu-ha). A da bi izbjegli tu "vrlo zaebanu situaciju", ostanite sami, ako vam se moze podjite na nekom pustom ostrvu i uzivajte sami sa sobom.

    Po meni nema "iskrenog" prijatelja, svi jednog dana zaebemo nesto, svi imamo mane, to je ljudski jbg, a ljudi su g**na kad tad, ti, ja, cak i roditelji ponekad zamrse nesto. Sto se roditelja tice rekli su mi jednom kad sam mala bila da ce mi nabavit macku, repa joj nisam vidjela. Ali pusti to, zamisli imas druga ili drugaricu koju vara partner, hoces rec?neces? zeznuto je, ako kazes: vidjela sam ti muza sa jednom curom izgledali su "onako-ovako", e sad kazes to a od toga nista nema, ili ima ali ona ce da pati, zelis li da tvoj drug/drugarica pati? ne naravno, a posle pomislis a bolje da pati jednom nego za vazda, i PAF ona mu oprosti i ti ispadnes go*no od prijatelja i izmrsika te. Ha? sta sad?

    Poenta ove duge dosadne price je da svi smo gov*a hteli to ili ne. I ljudi sto smatramo da nisu, jesu.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  19. #44
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ljudi su gomna, apsolutno se slazem. Sto je najgore, mislim da su ljudi prije 500 ili 600 godina jos bili manja gomna a onda je zagomnjavanje uzelo maha i napreduje sve do danasnjih dana.

    Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HenriKinaski View Post
    Najtuznije mi je bilo kad sam vidjela na kakvim sitnicama padaju takozvani prijatelji. Meni je moja rekla da su joj skupe poruke...
    što joj nisi dopunila račun ako si pravi prijatelj
    She is only here to annoy herself!

  21. #46
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahaha. Ona je postpaid.

  22. #47
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvar je u tome sto danas ljudi i ne znaju sta znaci prijateljstvo, svi olako upotrebljavaju rijec prijatelj. Prijateljstvo je nesto sto se dokazuje i njeguje godinama. Prijatelj nije neko sa kim se vidjamo na kafi ili odemo par puta u goste, to su poznanici. Prijatelji su oni koje dobro poznajes i na koje mozes da racunas u najtezim trenucima.
    Davor

  23. #48
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Cao drugari!
    Slusajte ovo- prije par dana sjedio sam sa jednim poznanikom. I u sred price covjek pocinje da ogovara svog najboljeg druga kojeg takodje poznajem. Ne znam da li da to nazovem ogovaranjem, to su bile neke jako ruzne i ozbiljne stvari, iako se radi o najboljim drugarima (navodno), koji su trebali da budu i kumovi. I drugari, vjerovali ili ne, u sred te nase price pojavljuje se bas taj momak koji je bio predmet ogovaranja- sa njim najljepsa i najlaganija prica.
    Istog dana, opet sam sjedio sa tim momkom koji je bio predmet ogovaranja i jos jednim momkom ( o kojem sam imao bas visoko misljenje). Lagana prica, kad odjednom pocinju da ogovaraju jednog naseg zajednickog drugara koji se skoro zaposlio i koji nam je svima dosta valjao u zivotu. Opet, to nije bilo ogovaranje nego cista ljubomora, mrznja i zloba prema jednom strasnom momku, kojeg znamo godinama i od kojeg smo ilsamo koristi imali.
    Drugari, to se sve desava u istom danu- nije to bilo ogovaranje tj zajebancija uz kafu nego su neke bas, bas, bas ruzne rijeci tu pale. I to medju momcima.
    Sta da vam kazem drugari sem da se plasim. Bez zajebancije, plasim se da nijesam sposoban da funkcionisem u ovakvom drustvu...

    Recite mi drugari- koliko vi imate drugara, ali pravih drugara. Evo ja mogu reci da ih imam tri- sa jednim se znam iz osnovne, ucili smo zajedno u srednju, zavrsili zajedno fakultet i cak radili jedno vrijeme zajedno. Sa drugim sam isao u vrtic i osnovnu a treci mi je komsija. Moga bih dodati jos jednog koji mi je isto komsija.
    sto je najjace- sa nima se bas rijetko gledam u zadnje vrijeme vec se sticajem okolnosti vise druzim sa ovakvim splacinama ka sto su ovi koje sam naveo i koje poznajem svega nekoliko godina.

    I znate sto sam jos primijetio drugari- dosta drugara koji su bili nerazdvojni u osnovnoj, srednjoj vise nemaju nikakav kontakt. ????????????? Ili na fakultet- neko postane naj drugar sa nekim koga zna par mjeseci????????????? Kako to?

    Ja drugari mislim da je sve ovo poslo u ....
    Očigledno da ti je "drug" prilično rastegljiv pojam.
    Drug je neko s'kime si džak soli pojeo, a ne svako kog poznaješ.

    Ja imam 200 poznanika, od tih 200 poznanika trojicu nazivam drugovima. Sa nekim poznanicima se odlično slažem, sa nekima dobro, ali ima ih i koje ne bih volio u blizini ali je s'njima zabavno popiti piće


    Što se drugova tiče imaš jednu priču koja ide ovako

    Kritikuje sin oca kako ima samo dva druga dok on klinac ima 50.
    Otac na to kaže ajde da ti pokažem razliku između moja dva druga i tvojih pedeset
    Nazovi svakog od tih 50 drugova i reci da ti pomognu da sakriješ tijelo čovjeka kojeg si ubio
    nazove klinac jednog "Kumu mi se rodio sin pa sam na slavlje, ako može kasnije", nazove drugog "Života ti, nemo' mene uplitati u takve stvari" nazove trećeg ....

    Pošto je sin ispucao svojih 50 drugova uz nikakav rezultat otac nazove svoja dva i kaže da dođu i pomognu mu da sakrije leš čovjeka kojeg je ubio. Obojica su dotrčali za 10 minuta.

    Pravi drug može biti bliži od brata
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #49
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Nego očigledno ne znate razliku između prijatelja i druga..
    Očigledno da ti ne znaš razliku kad se po tvojim postovima može zaključiti da ti je "prijatelj " bliži
    Drug je bliži
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #50
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    od malena su nas učili pogrešnim stvarima i time naveli da sumnjamo u sebe i verujemo u gluposti

    "koliko imaš prijatelja toliko vrediš" hahaha važi.

    nije normalno imati čopor bliskih prijatelja i težnja tom nedostižnom idealu dovodi do silovanja nekih odnosa koji davno trebaju biti sahranjeni. Ljudi se menjaju, sasvim je normalno da ti Milica s kojom si delila klupu u osnovnoj 15 godina kasnije ne odgovara i to je sasvim ok.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nova prijateljstva...
    By Phénix in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 03-05-15, 13:46
  2. musko-zenska prijateljstva?
    By juggernaut in forum Ljubav
    Replies: 258
    Last Post: 01-06-10, 14:17
  3. Zivotinjska prijateljstva
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 8
    Last Post: 03-05-07, 16:54
  4. Izgubljena prijateljstva / drugarstva
    By KRKNA in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 26-04-04, 00:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •