Results 1 to 14 of 14

Thread: Usluge prokopavanja placa i razvlacenje optickog kabla do i unutra kuce u Podgorici

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Usluge prokopavanja placa i razvlacenje optickog kabla do i unutra kuce u Podgorici

    Optika je stigla do ograde moje kuce u Podgorici i ormaric za optiku je postavljen bukvalno na cosku mog placa. Na taj ormaric su prikljucene komsije zbog kojih je i dovedena ta optika. Zvao sam telekom da me prikljuce ali njima kako sistemsi mjesto nije uneseno ne znaju ni sami sto da rade. Neko mi kaze da prvo odradim instalaciju od ormarica do kuce pa da pisem telekomu a drugi operater da u poslovnici predam zahtjev.

    Da ne duzim, ja bih da angazujem nekog da prokopa moj plac od ormarica do kuce i sprovede kanal sa buzirom i cim li vec kroz plac i kanalicama kroz kucu do odgovarajuceg mjesta. Ima okvirno 30-40m kopanja i 10-15m kroz kucu razvlacenja.

    Zvao sam par firmi koje znam da se ovim bave ali izgleda su svi sad u nekim radovima pa ne znaju ni sami kad ce moci da dodju da pogledaju. Kako je lijepo vrijeme ja bih do kraja ove nedjelje da zavrsim te radove pa da pisem Telekomu zahtjev da me prikljuce.

    Ako mislite da postoji bolje rjesenje od ovog, savjetujte.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Kontaktirao Optoiznenjering? Telemont?

    U principu to je jako jako mali zahvat za njih ali ih pominjem jer mozes da kupis optiku recimo, kod njih, buzire i konektore. Splajsovanje optike mogu i oni da ti odrade. Ako ne oni, ima firma koja ima aparaturu.

    Za kopanje angazujes dva radnika i za kucnu instalaciju ti mogu pomoci da covjek dodje, vidi kupi sve sto treba da bude pedantno uradjeno i zavrsis posao sam.

    E sad, ako to sve zavrsis onda Telekom/neko treci moze da kaze "A ne ne, ne radimo mi kroz postojecu instalaciju, mora nasa".... Ko da su izmislili optiku i koaksijalni kabl.


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Kakav optoinzenjering i telemont kapetane?

    @Balsa, uzmi jednog fizikalca da ti iskopa to do kuce, a u kucu sam kanalice postavi. Postavi opticki kabl od ormarica vani do mjesta u kuci i razvuci opticki kabl,
    a sve ostalo ti Telekom zavrsava, ukljucujuci i splajsovanje.
    Who let the dogs out

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Pa kod njih moze da nabavi to sve sto mu treba ako hoce diy fazon da radi kad vec telekom izvodi kerefeke...

    To sam i ja mislio, sam kupi sve plati kopanje i neko mu to postavi.

    Ako vec nece da se petlja sa kanalicama, alatom i bakce ima ljudi koji to pedantno rade!?


  5. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Nemoj radnike da ti kopaju samo - kostace te boga oca
    potrazi u tender - ima covjek koji kopa s traktorom kanale za crijeva za vodu... 80cm dubine 10cm sirine (neki nastavak nalik motornoj segi)... ako nije neki krs kod tebe sve gotovo za 20 minuta da bude...
    bio je oko euro po metru...
    to ti fizikalci nece za manje kopat...

    za euro po metru kopaju i ovi sa bagercicima, ali oni vade 30-40 sirine pa ti nagrde dvoriste

    p.s. a za kabal i ostalo kontaktiraj profesionalce da sve zavrse
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  6. #6
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    p.s. i vodi racuna u sta polazes kabal u zemlju, obicni uzir za strujne kablove ti ne valja, on strune posle godinu dvije
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dok se ja nakanim sve to da organizujem, pocese kise Po cio dan sam na poslu, a kad nijesam radije bih nesto drugo radio zato sam i mislio da platim usluge firmu koja se time bavi i ne razmisljam mnogo.

    A za polaganje kabla su mi rekli da koristim crijevo za vodu odgovarajuceg precnika jer se nece raspasti u zemlji od kiselina koje nagrizaju buzire.
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  8. #8
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako sam te dobro shvatio radi se o ormariću T-Coma.U tom slučaju tvoja obaveza je samo iskop kanala od kuće do ormarića/tj. šahte na kojoj bi trebalo da se nalazi ormarić/. Sve ostalo je obaveza T-Coma/plaganje okitena,kabla,postavljanje završne kutije,kanalica,utičnice/.Ove poslove za T-Com rade podizvođači.Pošalji kontakt na pm. možda se završi nešto za kopanje,ubrza montaža...

  9. #9
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Pazi ovako :
    Za provlacenje optike u zemlju se koristi okiten crijevo za vodu standardizovano, znaci sa plavom linijom. Na jednom kraju trebas da imas patch panel i podizvodjac ce ti splajsovati optiku ali je VELIKO pitanje da li ce ti ijedan operator pustiti protok kroz tudju optiku bez ugovora o poslovno tehnickoj saradnji. Ako ce ti biti lakse, ja da znam to je Telekom samo odradio ambasadi USAa. E sad, investicije ti nisu male, rizik ti ke veliki da sve odradis a niko ti ne da kapacitet pa se dobro raspitaj za sve i sigurno ti je najbolje da im se pismeno obratis i da imas pisani trag da ce ti pustiti setvis ako splajsujes optiku na patch panelu. Sa druge strane, ne znam sto ne sacekas mtel jer je poceo da radi i kuce na KDS sistemu.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  10. #10
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Koje naselje je u pitanju? Gdje radi telekom kuće, a gdje radi mtel?

  11. #11
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Mtel trenutno prima zahtjeve za instalaciju KDS sistema kablovske TV interneta I fixne za Tuzi I Golubovce. Radovi na pripremu se izvode trenutno na starom aerodromu od Cvijetne, do druge faze. Koga interesuje, moze da mi posalje na PM da ne kvarimo covjeku oglas :-)
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja sam upravo na starom aerodromu i vidim da mtel nedaleko od moje kuce razvlaci infrastrukturu. Pretpostavljam da cu i od njih brzo dobiti ponudu jer cujem da su isli po terenu da informisu ljude o njihovoj ponudi.

    Malo me buni mtelova ponuda jer ona nije FTTH vec optika do stuba pa onda koaksialni ili neki drugi kabl do kuce. Da li se ovakvim pristupom gubi mnogo odziv?
    BEFORE SEX u help each other get naked. AFTER SEX u only dress yourself. Noone helps u once ur fcked

  13. #13
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,466
    Thanks Thanks Given 
    452
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ne uopste. Pogotovu ako uzmes u obzir cinjenicu da br korisnika po jednom NODu za kuce je puno manji nego u stamnenim zgradama. Npr tebi je NOD na stubu i moze se desiti da uslugu uzmu svega par kuca u ulici. A sa 1 NODa u zgradi se desi da uzme uslugu i po 15-20 stanova u toj zgradi.
    "You can check-out any time you like,
    But you can never leave!"

  14. #14
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Inace sbb u srbiji tim sistemom gura 100mbs do kuca a dje je optika tu je vec 150 mbs '

    Sent from my 6043D using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Mijenjam 3 300 m2 placa u Dahni za dvosoban stan u Podgorici!
    By boksa in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 15-06-15, 13:46
  2. Prodajem Plac sa dvije kuce u Podgorici
    By Milkyman in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 19-01-13, 15:50
  3. Prodajem 2 placa u Podgorici
    By Znachi_jaojmene! in forum Nekretnine
    Replies: 2
    Last Post: 01-11-11, 19:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •