Results 1 to 19 of 19

Thread: Tehnoplus i prevara

  1. #1
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    350
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Tehnoplus i prevara

    Potrebna mi je pomoć odnosno savjet.
    Kupio sam laptop u gore pomenutoj radnji. Na specifikaciji koja se nalazi u radnji se navodi da je u pitanju FHD ekran (1920 x 1080) a kada sam instalirao operativni sistem kući primećujem da je u pitanju HD+ rezolucija (1600x900). proverim na netu i stvarno je u pitanju HD+.
    Ja sam planirao drugi računar ali me momak koji tamo radi pokoleba i kupih ovaj za koji nisam ništa proveravao na netu jer nisam smatrao da mogu lagati sa specifikacijom.

    Moje pitanje je šta da radim? Šta biste vi uradili da se vama ovo desilo? Inače, kao dokaz imam fotografiju specifikacije iz prodavnice na kojoj piše FHD.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    A trap mu je sastavljen od velerijskog čelika, ni zmajevi mu ništa ne mogu...

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Pođi kod njih napiši to što imaš u knjigu prigovora, obavezno uzmi svoj primjerak prijave, za 8 dana ti moraju odgovorit. Ako ti ne odgovore onda ideš u tržišnu.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    350
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pođi kod njih napiši to što imaš u knjigu prigovora, obavezno uzmi svoj primjerak prijave, za 8 dana ti moraju odgovorit. Ako ti ne odgovore onda ideš u tržišnu.
    A ocu li navoditi u žalbi da želim zamjenski uređaj ili da pustim njih da odluče šta može biti rješenje reklamacije?

    Idem li u tržišnu ili u centar za zaštitu potrošača?

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    A trap mu je sastavljen od velerijskog čelika, ni zmajevi mu ništa ne mogu...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    A zasto za pocetak ne podjes jednostavno kod njih u Tehnoplus i razgovaras s njima u vezi ovog problema?
    Mozda ti izadju u susret bez svih tih ceremonija, zalbi i ostaloga i zamjene ti laptop?
    Who let the dogs out

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Koliko znam nemaš pravo da ti odlučuješ što će oni da rade, jednostavno prebaciš njima loptu da objasne zašto su te obmanuli. Logičan potez bi bio da ti ponude neki dogovor e sad hoće li, to je pitanje. Moja koleginica je imala problem sa njima zbog televizora u garanciji koji nije mogao da se popravi, jedva su joj dali drugi. Prijavljuješ tržišnoj u Novaka Miloševa, i oni moraju da ti odgovore u roku od 8 dana.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Podgorica - Kotor - Bar
    Posts
    332
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To se meni desilo u Enter, kupio sam laptop od 680e (sto nije mala para), na papiru je pisalo da ima graficku 2gb ddr5, i5 procesor itd. Donio sam laptop kuci, instalirao windows, usao na sajt dell-a da skidam drajvere i ukucao registarski broj laptopa i ispada mi sve pogresno, da je 2gb dd3 graficka, da je i3 procesor, ja provjerim i vidim da je stvarno tako.

    Odma sam zvao momka koji radi tamo, koji mi je prodao laptop, rekao mu da laptop koji mi je prodao ne zadovoljava moje potrebe jer sam ja htio onakav kao sto je napisano na onom papiricu, razgovarao je sa menadzerom.. Posle po ure mi je javio da mogu da zamjenim za drugi laptop (pridao sam 20e jos ali to je bilo to)
    Quid pro quo


  7. #7
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    drug mozda je najobicnija greska u pitanju,dosta prodavaca u sustini i ne zna previse o racunarima,jednostavno je nemoguce da se o svakom sve zna....jedni ljudi kucaju deklaracije, drugi ih lijepe a treci nude ljudima stvari...
    U sustini podji i najprije probaj mirnim putem...
    Kompletan servis vaseg racunara,
    Profesionalno,brzo,najpovoljnije !!!
    067/765-470 (16h-21h)

  8. #8
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    U tehnoplus sam uzeo kuhinjski aspirator Electrolux koji ima fabrički feler, naime, kad duva vjetar ili kad neko od komšija uključi svoj aspirator, iz ovoga mojega se čuje zvuk kao da čopor vukova zavija. Znači, oni prodaju robu koja se niđe u Evropi ne može prodat osim u ove raspale države. Vujović mi je tako prodao Gorenje veš mašinu koja je isto bila fabrički felerična, nije mogla da zavrti centrifugu, sile nije bilo. Sestra mi je u Tehnomax uzela LG G2 mini kome je poslije manje od mjesec dana crkao tač skrin i koji su zamijenili u servisu ali im je trebalo, vjerovali ili ne, ravno 15 dana. Naše trgovine, naši trgovci, to su jedna gomna neopjevana, kupuju stvari za 20-30 eura pa ih prodaju kao nove i ispravne. Srećom po njih, ja nisam neko ko se lako iznervira, za mene su to sitnice na koje ne treba trošit vrijeme i živce.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  9. #9
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U kom si gradu kupio laptop?

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Ne mora odmah značiti da je prevara, mada država nam je takva da dje god mrdneš gledaju da te prevare.
    Često i sami proizvodjači pošalju pogrešan opis, pa taj opis veleprodaje stave u svojim cejnovnicima, pa isto urade i maloprodaje. Teško je isknotrolisati svaku konfiguraciju laptopa, a ti prvi ne bi volio da ti neko prije tebe pali laptop i kontroliše. Isto tako, čim se kupi stvar treba je provjeriti. Podješ kod prodavca i objasniš im situaciju. Tek ako ti ne izadju u susret, žališ se dalje.
    Moj savjet, podji u TehnoPlus i objasni im situaciju. Nakon koliko si primijetio nesaobraznost laptopa?

  11. #11
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    U tehnoplus sam uzeo kuhinjski aspirator Electrolux koji ima fabrički feler, naime, kad duva vjetar ili kad neko od komšija uključi svoj aspirator, iz ovoga mojega se čuje zvuk kao da čopor vukova zavija. Znači, oni prodaju robu koja se niđe u Evropi ne može prodat osim u ove raspale države. Vujović mi je tako prodao Gorenje veš mašinu koja je isto bila fabrički felerična, nije mogla da zavrti centrifugu, sile nije bilo. Sestra mi je u Tehnomax uzela LG G2 mini kome je poslije manje od mjesec dana crkao tač skrin i koji su zamijenili u servisu ali im je trebalo, vjerovali ili ne, ravno 15 dana. Naše trgovine, naši trgovci, to su jedna gomna neopjevana, kupuju stvari za 20-30 eura pa ih prodaju kao nove i ispravne. Srećom po njih, ja nisam neko ko se lako iznervira, za mene su to sitnice na koje ne treba trošit vrijeme i živce.
    Ti bas nemas srece

    Sent from my 6045K using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram priznati da me je taj slučaj s' Tehnoplus-om iznenadio, s' obzirom da imam drugačije iskustvo ...

    Naime - pazario sam foto-aparat u Tehnoplus-u u Budvi i nakon dva dana odlučio da ga ipak zamijenim (nijesam bio zadovoljan istim) ... Otišao u Tehnoplus u Herceg Novi (Zeleniku) i tamo mi, bez ikakvih problema i pitanja, ponudili da zamijenim za bilo što drugo. Odlučih se za drugi aparat, uz doplatu - doplatio i sve OK.

    A mislio da će biti problema, da ću morati potezati veze i čuda ... Naprotiv.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    @agent je li moguće da si prvo pitao nas a ne Tehnoplus šta da radiš?

    Poslato sa tranje
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ja sam kupio u tehnoplus laptop sa i3 4gb 1600X1200 intel igp za 350 eur, dođem kući upalim a ono i7 ekran 1920x1600 8gb rama 512 ssd nvidia sa 2gb.... i taman da se podigne preinstalirani windows 10... probudi me žena veli ajde moraš na posao.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sa TEHNOPLUS uvijek pozitivno iskustvo. buca buca
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #16
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    59
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ja sam kupio u tehnoplus laptop sa i3 4gb 1600X1200 intel igp za 350 eur, dođem kući upalim a ono i7 ekran 1920x1600 8gb rama 512 ssd nvidia sa 2gb.... i taman da se podigne preinstalirani windows 10... probudi me žena veli ajde moraš na posao.
    Hahahaha legendo!!! :-)

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk

  17. #17
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to rade i sa telefonima, stave kamere 8mp prednje 5 zadnja a u stvari 5mp zadnja a 2 prednja, lg je u pitanju ne mogu se setit tacno modela

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by agent View Post
    Potrebna mi je pomoć odnosno savjet.
    Kupio sam laptop u gore pomenutoj radnji. Na specifikaciji koja se nalazi u radnji se navodi da je u pitanju FHD ekran (1920 x 1080) a kada sam instalirao operativni sistem kući primećujem da je u pitanju HD+ rezolucija (1600x900). proverim na netu i stvarno je u pitanju HD+.
    Ja sam planirao drugi računar ali me momak koji tamo radi pokoleba i kupih ovaj za koji nisam ništa proveravao na netu jer nisam smatrao da mogu lagati sa specifikacijom.

    Moje pitanje je šta da radim? Šta biste vi uradili da se vama ovo desilo? Inače, kao dokaz imam fotografiju specifikacije iz prodavnice na kojoj piše FHD.

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Mozes da vratis laptop uz obrazlozenje da su ti prodali nesto sto ne odgovara specifikaciji. Na tebi je da odlucis da li zelis zamjenu ili povracaj novca.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Koliko znam nemaš pravo da ti odlučuješ što će oni da rade, jednostavno prebaciš njima loptu da objasne zašto su te obmanuli. Logičan potez bi bio da ti ponude neki dogovor e sad hoće li, to je pitanje. Moja koleginica je imala problem sa njima zbog televizora u garanciji koji nije mogao da se popravi, jedva su joj dali drugi. Prijavljuješ tržišnoj u Novaka Miloševa, i oni moraju da ti odgovore u roku od 8 dana.
    To je samo kolektivna neobavijestenost. Po zakonu, na kupcu je da bira izmedju 3 opcije: popravka uredjaja, zamjena uredjaja ili povracaj novca.
    Ti si dao novac za koji nisi dobio ono sto je pisalo. Tako da oni nemaju sta da odlucuju ili da se njima prebaca lopta. Tvoje je da trazis svoja prava.

    U svakom slucaju nije prevara. Cesto se desi da se stave pogresne deklaracije ali to, ako se primijeti, treba napomenuti menadzeru maloprodaje, a ne prodavcu.
    Last edited by JungleBoy; 19-11-15 at 21:53.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. prevara!
    By straus in forum Operatori
    Replies: 28
    Last Post: 19-07-13, 21:05
  2. Prevara...
    By slavko in forum Sve i svašta
    Replies: 78
    Last Post: 12-03-13, 02:59
  3. Replies: 99
    Last Post: 03-08-11, 10:58
  4. Prevara?
    By autodijagnostika in forum Sve i svašta
    Replies: 46
    Last Post: 29-11-10, 19:26
  5. prevara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    By pappilon in forum Sex i erotika
    Replies: 26
    Last Post: 20-05-10, 13:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •