Results 1 to 6 of 6

Thread: PC Modding

  1. #1
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Budva
    Posts
    288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default PC Modding

    S obzirom da je ovaj forum i informacionog karaktera, interesuje me da li se ko interesuje za pc modding? Znam da se kod nas ljudi slabo interesuju za pc uopste, ali smatram da bi valjalo imati temu na kojoj se ljudi mogu informisati i razmijeniti iskustva u ovoj oblasti.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesujem se ja po malo, ne sad nesto preozbiljno ali kolko tolko, volim da mi je racunar prije svega uredan, a i da fino izgleda, bar to sto mogu zavrsit sa najobicnijim alatom, zanimacija u slobodno vrijeme... Nisam ga odavno dirao sem sto cistim prasinu jednom nedjeljno mekom cetkicom za slikanje jer mi je uvijek otvoren, mada ostalo mi je jos da 'sleeve-ujem' kablove i kupim multi-tool brusilicu za neke sitne detalje tipa da mogu prorezat neki logo u plastiku i postavit diodu, neke vizuelne detalje izradit i slicno tj. novi 'backplate' za grafiku, ovaj koji sam busio je cisto test varijanta nisam imao alata za nesto ozbiljnije.
    U mATX kuciste je upakovana ATX ploca, zato je napajanje premjesteno ispred, 12cm vent ubaca freski vazduh kroz prednju masku i izbaca sa strane a stranica kucista je takodje od mreze tako da i kad je stavim ima odlican airflow... Fotografija je od prosle godine, od izmjena je nova grafika mada slicnog oblika, preko memorija dodao sam plave GEIL heatsiknove sa nekih starih nasao mada gledacu da uzmem 4x4 memorije tipa Corsair Vengeance blue ili tako neku da upakujem sa temom kad se bude imalo nacina. Iznad napajanja upakovao sam 7'' tablet koji mi ocitava temperature i sve ostale sitnice preko Trigone Remote System Monitor software-a koji je predobar.





    Last edited by Phill Stone; 24-11-15 at 14:40.
    Imagination is more important than knowlege.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Budva
    Posts
    288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vrh izgleda! Ja imam jos neke sitnice i postavljam slike. Inace kako si radio backplate? Ja sam kupio novu graficku koja nema backplate i bas mi je ogavna ovakva

  4. #4
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    449
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma dosadjivao se jedan dan kod ujaka na imanje i nasao parce lima deblje pa udri po njemu slajfericom, pa smirgla komplet, pa busenje rupa, cisto rekoh da probam i ne ispade lose, stavio sam posle i jedan mali vent (mozda 6cm nisam siguran) na taj najveci otvor i sto se temperature gpu tice sad mi je 3-4c manja na minimum obrtaja 5-6c kad pojacam fan controller, mada stavio sam i dodatni prekidac da mogu totalno da ih izgasim sve komplet kad ne igram da ne vrte bezveze. U svakom slucaju razmisljam neku novu ludu da izradim sa nekim logotipom, kad uzmem brusilicu ovako neku http://www.tajnealata.com/wp-content...1/einhekl3.jpg
    Imagination is more important than knowlege.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Budva
    Posts
    288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ova je oko 40e u Okov, tu sam i ja razmisljao da uzmem, dusu dala za sredjivanje sitnih detalja na kucistu. Ja prvenstveno moram izbusiti rupu u gornjem lijevom uglu da ukacim 4pinski kabal u maticnu, sada mi onako ispred ide

  6. #6
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Budva
    Posts
    288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo prvi custom sleaving. Prvo sam morao da prespojim zice jer su kuleri originalno imali 3pin i molex adapter. Kada sam to isjekao, zalemio i izolovao, uvio sam spiralno zice i odradio custom sleaving. Na pocetku sam mislio "sta odje moze da bude tesko" mada sam se prevario, dosta je teze nego sto izgleda. Uradio sam samo 3 kulera posto su mi oduzeli skoro 2 sata, preostala 4 cu danas. Mada, razmisljao sam i da uradim custom stikere

    Click image for larger version. 

Name:	1x.jpg 
Views:	24 
Size:	5.4 KB 
ID:	136209Click image for larger version. 

Name:	2x.jpg 
Views:	35 
Size:	6.3 KB 
ID:	136210Click image for larger version. 

Name:	3x.jpg 
Views:	35 
Size:	9.6 KB 
ID:	136211Click image for larger version. 

Name:	4x.jpg 
Views:	31 
Size:	9.8 KB 
ID:	136212Click image for larger version. 

Name:	5x.jpg 
Views:	39 
Size:	10.2 KB 
ID:	136213

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Overclocking & Modding
    By PubertetBoy*Bigo in forum Hardware
    Replies: 9
    Last Post: 25-01-06, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •