Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 42 of 42

Thread: Idi mi dodji mi / naknadna pamet/ raskid i mirenje

  1. #26
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja dva primjera samo iz ovog mojeg okruzenja znam sto su bili zajedno, raskinuli zbog razlicitih razloga, kroz nekoliko godina se opet nasli i obnovili vezu.Jednim idem na svadbu sad za nedelju dana.

    Da nije ovih ljudi sto znam, rekao bi da se po CG ovaj fenomen uopste ne desava.Citajuci ovaj topic rekao bi da nidje bez na ovaj forum nema cvrscih karaktera i samosvjesnijih osoba koji nikad u zivotu gresku napravili nijesu.A i da je naprave ne bi je priznali.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se.

  3. #28
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Sve je moguce i sve je dozvoljeno. Ako se dvoje pronadju i grade skladnu i srecnu buducnost uopste nije vazno kako je do toga doslo, sto je bilo u toku, svi zapleti, pomirenja, rastanci, sastanci... Bitno je biti siguran i ispunjen onako istinski. Ili barem pokusati biti.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  4. #29
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default Idi mi dodji mi / naknadna pamet/ raskid i mirenje

    Kao mladji sam se chudio onoj frazi , mozes slomiti vazi i istu tu vaznu sastaviti i zalijepiti ali uvijek ce na njoj postojati pukotine i tragovi loma ... E koliko mi je to nekad bilo cudno toliko mi je to sad jasno . Jednom kad pukne nema tu vise leba , dzaba pomirenja i vracanja i chuda uvijek ce ostati te pukotine na srcu i uvijek ce se to nesto vaditi iz naftalina kad god dodje do nekog problema.

    Sledeca stvar , nikad mi nece biti jasne djevojke ... Danas smo super sve je extra , ljubav cvjeta , emocije a prodje nedelja dana i odjednom preko noci "ja nisam sigurna sta osjecam" , "ja mislim da te ne volim" . Pa jbt sto je to u glavu tim ljudima koji ne znaju sta osjecaju ? Zar i postoji takva ljubav da moze da nestane preko noci ? (A da nije necim izazvano to gublje je ljubavi. Razumijem kad se desi prevara ili nesto pa bukvalno zamrzis osobu , ali iz cista mira da se desi da nestane ljubav ili da nisi siguran u svoja osjecanja ... Wtf


    Ps. Ima slucajeva dje je ljubav prejaka , i bas velika ali ipak se osobe ne slazu, nisu isti tipovi, karakteri ... Nekad mi je zao istinski tih osoba jer vidim da se stvarno vole i da ne mogu jedno bez drugog ali im jednostavno ne ide zajedno :/ , pa gledam po 4-5 raskida i mirenja za godinu dana

    Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk
    Last edited by Artemis; 24-11-15 at 16:52. Reason: Da ti ja dodam u post ovo pod ps...pošto si zbrčkao preko telefona :p
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #30
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by HenriKinaski View Post
    Zadnja recenica je tako nepromisljena floskula. Mora da su sve veze koje su se zavrsile bezvrijedne.
    Em nepromišljeno, em prazno...mnogo, brate, mnogo. Rekoh, da je vrijedilo (dalje) trajalo bi (i dalje)
    A mogu reći da nema lošeg iskustva, gdje je mudrog čovjeka.
    Opet kažem - idi mi, dođi mi varijante su bez osnove. Jedino što je tu sigurno je ponavljanje istih grešaka...mada, neko i to voli.

    Nema što, nego i da crtam da bih bila jasnija

  6. #31
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bila si jasna i prvi put. Nije bilo potrebno objasnjenje Isto tako sam i ja izrazila svoje misljenje.

  7. #32
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Dooobro.. a sta cemo sa onima koji ne zele ljubav? Dvoje su probali da se vole i ne ide im nikako, ali zato imaju fantastican sex. Raskidaju, ali posle nekog vremena hoce da ozive svoju vezu samo zato jer su totalno komppatibilni u krevetu. Sta tu tebi ima da se ne svidja, ako ljudi tako zele? Ne povrjedjuju nikog i sve karte su otvorene
    ništa i neka se seksaju i treba da se seksaju i nemam baš ništa protiv, a kao što si i primijetio- niti je ikoga briga pa sve i da imam...ima samo jedna mala kvačica....lično (ne smatram da je ovo jedina istina no samo govorim lični stav ) vjerujem da su emocije nešto što mora postojati čak i kad te neko "samo" seksualno privlači...ne govorim o onim varijantama sex za jednu noć kad se i ne sjećaš sa kim si bio i da i si bio- često, nego o vezi koju ti opisa, tj kompatibilni su u sexu ali , kao, nema emocija...sa moje tačke gledišta, da nema nekakvih emocija ne bi bilo ni sexa, tako da ako me neko sa kim sam bila sexualno kompatibilna jednom, nanovo zanima i želim da ponovo budem sa njim moglo bi da znači samo da postoje neke emocije pored sexualne konotacije naše veze...emocije su vrlo tanana nit i dje prestaje sexualno zanimanje a počinje simpatija i ona prerasta u ljubav pa se ta ljubav naglo gasi i prelazi u ravnodušnost ili u mržnju, teško je odrediti...tako ja to vidim...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Samo sam se jednom pomirio sa bivsom curom...

    I po pomirenju nijesam znao sta vise ne stima... Sto to nijesam ja ili to sto ona nije ona koju sam nekad volio. Bas los trip...
    One Ring to Rule them all...

  9. #34
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ovo se svakom desava kad je mladji(<25 godina) i to je sasvim ok.
    A ako ti se to desava kad imas preko 25 godina onda ti je zakrzljala emocionalna inteligencija.

  10. #35
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mislim da se varijanta podji mi-dodji mi preraste ili prevazidje godinama ili iskustvom ili jednim neuspjelim pokusajem. koliko god smo sad pametni i od rijechi, ne vjjerujem bash da smo svi bili tokom svog zivota tako stameni. ja nisam. sjecam se nekih tih varijanti iz srednje skole. a bgm i jedne na faxu, pa sam tu jednu dobro zapamtila i od tada sam vagala, a kad izvagam odluku toeto.

    nekad mislish da je neshto sitnica pa predjes preko toga. moze da bude (da ne budem iskljuciva) da je stv sitnica i da je trebalo rec preko toga a cesce je alarm za budjenje. svaka cast ko odma cuje alarm

    za ovaj dio probali pa vezu ne umiju, a sex itekako umiju postoje dvije mogucnosti: jednome je (makar maleeeecno stalo) ili mu postaje stalo, cim svjesno ulazi u tu varijantu.
    obicno je to zena (ne ljutite se drage moje, jer dobro znate da ne mozete bash u sexu biti samo radi sexa, koliko god ste moNderne), ali ima i drugachijih sluchajeva. mada su cheshci oni da ona nadje nekog ko dovoljno umije taj sex a uz to nudi josh stvari (emocije, vezu,...) i stavi granicu ovome shto samo sex umije, pa se on preispituje je li sigurno samo sex umio i dolazi do zakljuchka da je mogao i umio i poneshto dr al jbg sad
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  11. #36
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    vjerujem da su emocije nešto što mora postojati čak i kad te neko "samo" seksualno privlači...
    Apsolutno cu se sloziti oko ovoga, ali vrlo je bitan intezitet tih osjecanja. A i svi smo razliciti, kao sto rekoh. Siguran sam da tebe, recimo, ne moze neko tako sexualno uzbuditi, a da tu nisu prisutna i neka "dublja" osjecanja. To prvenstveno ima veze sa vaspitanjem i stilom zivota koji neko vodi, jer neke zene uopste i nece leci u postelju sa muskarcem, a da se prvo nisu uvjerile da on vrijedi i na nekim drugim poljima koja njima itekako znace i zbog kojih se uglavnom zaljubljuju u muskarca. Ali ima i onih malo drugacijih i slobodnijih Takodje, ima puno udatih zena koje od muzeva dobijaju svu paznju i ljubav, ali u krevetu nemaju ono sto im treba. Ima svega.. Ali, naveo sam primjer: "Dvoje su probali da se vole, ne ide im nikako.. ali im je sex fantastican!" To uopste nije rijetka pojava, a ko je bio u tim vodama, shvatice o cemu pricam. Jednostavno, ne funkcionisete nigdje osim u krevetu. Ne ide, niti vam je stalo posebno do druge strane, samo zelis taj oganj koji se razbukti kad se spojis sa tim savrsenim tijelom..
    Last edited by ovizionizi; 25-11-15 at 07:51.


  12. #37
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Hoćeš da kažeš zalud sve ako sex nije dobar, je li?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  13. #38
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Opet, kako kome. U mom slucaju definitvno DA!
    Ali ima skromnih ljudi, kojima je sex udji-izadji i to je to. Niti znaju za bolje, niti uopste razmisljaju da li moze bolje.. a da ne pominjem religiozne frikove poput vehabija, kojima je ta aktivnost iskljucivo u sluzbi reprodukcije, nikako uzivanja...


  14. #39
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    I u mom slučaju, ali kao što sam kažeš, ima svakakvih...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  15. #40
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    vjerujem da su emocije nešto što mora postojati čak i kad te neko "samo" seksualno privlači...ne govorim o onim varijantama sex za jednu noć kad se i ne sjećaš sa kim si bio i da i si bio- često, nego o vezi koju ti opisa, tj kompatibilni su u sexu ali , kao, nema emocija...sa moje tačke gledišta, da nema nekakvih emocija ne bi bilo ni sexa, tako da ako me neko sa kim sam bila sexualno kompatibilna jednom, nanovo zanima i želim da ponovo budem sa njim moglo bi da znači samo da postoje neke emocije pored sexualne konotacije naše veze...emocije su vrlo tanana nit i dje prestaje sexualno zanimanje a počinje simpatija i ona prerasta u ljubav pa se ta ljubav naglo gasi i prelazi u ravnodušnost ili u mržnju, teško je odrediti...tako ja to vidim...

    Možeš da budeš u seksualnoj vezi sa nekim ko ti je drag,kao osoba,čovjek a da ne osjećaš ljubav.Zato se slažem da emocija neka mora da postoji jer emocija jeste i "drag si mi/draga si mi" samo je razlika u tome što pripada onim,kako bi se izrazila,površinskim emocijama a ne dubokim,kad obično kažemo da je to to.Problem je što nakon nekog vremena jedno od njih će prirodno da teži toj punijoj koju ne može da dosegne sa osobom do sebe.Ako može ok,ali ako ne može težit će i prestat će da mu prija u toj koži.Da daje i uzima a ne osjeća se potpunim.Tako da se obično ili lijepo završe ili kad tad samo završe.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #41
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,046
    Thanks Thanks Given 
    475
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Iz svog iskustva znam da je moguce imati ok odnos posle neke pauze ili opet posle pomirenja. Meni se desavalo da se pomirim sa nekom osobom i da totalno ne funcionisemo, da ona nije ona, a a da ja nisam ja.. Takodje mi se desavalo da se fino ispricamo, kazemo jedno drugom skoro sve i nakon toga veza bukvalno tek pocne da funcionise, kao da smo tek tada poceli da izlazimo itd, itd..
    But if you never try, you'll never know..

  17. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Samo sam se jednom pomirio sa bivsom curom...

    I po pomirenju nijesam znao sta vise ne stima... Sto to nijesam ja ili to sto ona nije ona koju sam nekad volio. Bas los trip...
    Imala sam i ja takav trip i moram priznati da je iskustvo bilo indentično...mi se zapravo i nijesmo bili pomirili, nego "pokušali" ali nije išlo...ali vidiš, ovaj drugi slučaj , pomirenje sa današnjim suprugom je bio pun pogodak
    zavisi ipak od mnogo faktora

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Apsolutno cu se sloziti oko ovoga, ali vrlo je bitan intezitet tih osjecanja. A i svi smo razliciti, kao sto rekoh. Siguran sam da tebe, recimo, ne moze neko tako sexualno uzbuditi, a da tu nisu prisutna i neka "dublja" osjecanja. To prvenstveno ima veze sa vaspitanjem i stilom zivota koji neko vodi, jer neke zene uopste i nece leci u postelju sa muskarcem, a da se prvo nisu uvjerile da on vrijedi i na nekim drugim poljima koja njima itekako znace i zbog kojih se uglavnom zaljubljuju u muskarca. Ali ima i onih malo drugacijih i slobodnijih Takodje, ima puno udatih zena koje od muzeva dobijaju svu paznju i ljubav, ali u krevetu nemaju ono sto im treba. Ima svega.. Ali, naveo sam primjer: "Dvoje su probali da se vole, ne ide im nikako.. ali im je sex fantastican!" To uopste nije rijetka pojava, a ko je bio u tim vodama, shvatice o cemu pricam. Jednostavno, ne funkcionisete nigdje osim u krevetu. Ne ide, niti vam je stalo posebno do druge strane, samo zelis taj oganj koji se razbukti kad se spojis sa tim savrsenim tijelom..
    Ne bih ja rekla da ima veze sa vaspitanjem, prije bih rekla sa senzibilitetom...iskreno, sa onim sa kojim spavam MORAM da budem i odličan prijatelj, da imamo potpuno kompatibilna interesovanja i svi moji izbori ukazuju upravo na to...takodje, u mojoj percepciji je ljubav vrlo fleksibilan pojam, možda je samo to "kamen spoticanja" u komunikaciji sa drugima....šta znači "probali da se vole, ne ide im nikako"...ne možeš da probaš da voliš, ili voliš ili ne voliš, vrlo jednostavno, po meni....možeš jedino d probaš da održiš vezu u kojoj te samo sex zanima ali ne voliš tu osobu...i slažem se da to postoji samo što ne vjerujem da je baš dugotrajno...ali ok, moguće je da ima i slučajeva da ostaraju zajedno i kad prodje mladost i sex, kao ono vele, svakako ljubav nekad prodje, a na ovo sam se naviko pa dobro je i ovo

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Možeš da budeš u seksualnoj vezi sa nekim ko ti je drag,kao osoba,čovjek a da ne osjećaš ljubav.Zato se slažem da emocija neka mora da postoji jer emocija jeste i "drag si mi/draga si mi" samo je razlika u tome što pripada onim,kako bi se izrazila,površinskim emocijama a ne dubokim,kad obično kažemo da je to to.Problem je što nakon nekog vremena jedno od njih će prirodno da teži toj punijoj koju ne može da dosegne sa osobom do sebe.Ako može ok,ali ako ne može težit će i prestat će da mu prija u toj koži.Da daje i uzima a ne osjeća se potpunim.Tako da se obično ili lijepo završe ili kad tad samo završe.
    naravno, neka emocija zato i nijesam upotrijebila riječ "ljubav"...mada iskrena da budem ja sam baš fan pjesme "ljubav je samo riječ i ništa više"!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem dodji ves(cipka) + muske majice u paketu
    By Jashtaman in forum Ostali oglasi
    Replies: 67
    Last Post: 15-10-13, 19:02
  2. Replies: 10
    Last Post: 13-02-13, 20:48
  3. Raskid
    By Raquel in forum Ljubav
    Replies: 18
    Last Post: 16-03-12, 20:14
  4. Naknadna pamet made by Montenegro!!!
    By night_silence in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 10-02-12, 22:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •