Page 87 of 98 FirstFirst ... 377783848586878889909197 ... LastLast
Results 2,151 to 2,175 of 2429

Thread: Uvoz vozila iz inostranstva

  1. #2151
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Jedno pitanje neko kaze 24h neko 48h…

    Kad se uvozi auto i stignem u subotu na granicu CG i pravim uvozne papire kod spedicije.
    Mozda stignem a mozda i ne stignem na homologaciju i carinu taj dan jel moze bez problema u ponedeljak npr posto nedeljom ne rade

  2. #2152
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,664
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdiMNE View Post
    Jedno pitanje neko kaze 24h neko 48h…

    Kad se uvozi auto i stignem u subotu na granicu CG i pravim uvozne papire kod spedicije.
    Mozda stignem a mozda i ne stignem na homologaciju i carinu taj dan jel moze bez problema u ponedeljak npr posto nedeljom ne rade
    24h

    Sent from my SM-F936B using Tapatalk
    069/100-100

  3. #2153
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole_j View Post
    24h

    Sent from my SM-F936B using Tapatalk
    Ali kako kad stizem u subotu popodne a nedeljom ne radi ni tehnicki za homologaciju ni carina ?
    Last edited by AdiMNE; 30-11-23 at 14:25.

  4. #2154
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Povedes auto ostavis na carinu (u roku od 24h) , pa onda ides drugi dan da izvedes auto i obavis sve to i vratis ga opet na carinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. #2155
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Povedes auto ostavis na carinu (u roku od 24h) , pa onda ides drugi dan da izvedes auto i obavis sve to i vratis ga opet na carinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ma kakvi kako kad ne radi carina ako je cuvar tu on je samo da cuva, tako sto parkiras u nedelju na carinu isto ti dodje kao da nisi

  6. #2156
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Lijepo ti momci pišu ti imaš svoje vidjenje situacije jer ti ne odgovara što su ti napisali, čuvar koje ti navodiš je najmanje čuvar nego ti piše kad si ušao na carinski terminal samim tim i ispoštovao špeditera koji ti je dao preupućenje kad si ušao u CG da se prijavis u roku od 24 sata tom čuvaru i udješ u proceduru carinjenja.
    Last edited by METZ; 30-11-23 at 21:26.

  7. The Following User Says Thank You to METZ For This Useful Post:


  8. #2157
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Tako je , cuvar ti da priznanicu da si usao i parkirao auto na carinu i na osnovu te priznanice kasnije placas lezarinu auta na carinu a i to ti je dovoljan dokaz da si ti ostavio tu auto i ako ti papiri kao papiri nisu uzeti u proceduru.

    Ps. Gledaj da to ne radis za praznike jer ni tad ne rade a samo ces platit parking za svaki dan lezarine auta na carinu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  9. #2158
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Gledaj kad ćeš se pojaviti na našem graničnom prelazu sa autom koje treba da carinis ako možeš u ta sledeca 24 sata da sredis nešto od papira, tipa homologaciju da ga ne izvodiš sa carine kad udješ na terminal.

  10. #2159
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,664
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdiMNE View Post
    Ali kako kad stizem u subotu popodne a nedeljom ne radi ni tehnicki za homologaciju ni carina ?
    Udjes na carinu i trazis od carine da ti odobre izlazak za homologaciju tj spediter ti to zavrsi

    Sent from my SM-F936B using Tapatalk
    069/100-100

  11. #2160
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,717
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Kum moj dan u Beograd ostao da ga carina ne bi kačila za vikend.
    Pređeš granicu oko 13h u ponedeljak.
    Do 12h u utorak sve možeš završit i povest auto na carinu.
    Da ne čekaš ništa.
    Pošto je VW doveo, iz BG-a poslao meni slike saobraćajne, ja u Rokšped izvadio potvrdu proizvođača, sve ga čekalo kad je došao.

  12. #2161
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Lijepo ti momci pišu ti imaš svoje vidjenje situacije jer ti ne odgovara što su ti napisali, čuvar koje ti navodiš je najmanje čuvar nego ti piše kad si ušao na carinski terminal samim tim i ispoštovao špeditera koji ti je dao preupućenje kad si ušao u CG da se prijavis u roku od 24 sata tom čuvaru i udješ u proceduru carinjenja.
    A nije to nego nije mi logicno to 24h a sta ako se pokvari auto ili udes ili nesto trece..? Kad sam pitao spediciju koja mi je radila ulazne papire sta ako prodje vise od 24h rekli su mi nista onda oni moraju da kontaktiraju mene ili spediciju.
    A sta ako ne predje homologaciju pa mora da se nesto popravi na auto i ne mozes za 24h.

    Mogu ja da stignem i pre 24h na carinu nije to poenta, poenta je da naucim zakon od ljudi koji znaju a ne da se igraju spediteri sa nama ako nije frka i ako zakasnimo malo vise od 24h. Spedicija nekome izvadi auto sa carine isti dan a ista ta spedicija nekome ni za 4-5 dana

  13. #2162
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdiMNE View Post
    A nije to nego nije mi logicno to 24h a sta ako se pokvari auto ili udes ili nesto trece..? Kad sam pitao spediciju koja mi je radila ulazne papire sta ako prodje vise od 24h rekli su mi nista onda oni moraju da kontaktiraju mene ili spediciju.
    A sta ako ne predje homologaciju pa mora da se nesto popravi na auto i ne mozes za 24h.

    Mogu ja da stignem i pre 24h na carinu nije to poenta, poenta je da naucim zakon od ljudi koji znaju a ne da se igraju spediteri sa nama ako nije frka i ako zakasnimo malo vise od 24h. Spedicija nekome izvadi auto sa carine isti dan a ista ta spedicija nekome ni za 4-5 dana
    Ja mislim da onaj špediter kojem ti daš na granici 30€,on garantuje da ćeš se ti pojaviti za 24 sata na carinu,ja sam ušao uveče oko 20 i ujutro u 10 mom špediteru dao ključeve i poveo mu kola,da bi me ovaj u 19:00 zvao da pita jesam li vozio kola na carinu? Valjda taj na granicu "garantuje" ili vodi računa o tom pravilu 24h.

    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  14. #2163
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdiMNE View Post
    A nije to nego nije mi logicno to 24h a sta ako se pokvari auto ili udes ili nesto trece..? Kad sam pitao spediciju koja mi je radila ulazne papire sta ako prodje vise od 24h rekli su mi nista onda oni moraju da kontaktiraju mene ili spediciju.
    A sta ako ne predje homologaciju pa mora da se nesto popravi na auto i ne mozes za 24h.

    Mogu ja da stignem i pre 24h na carinu nije to poenta, poenta je da naucim zakon od ljudi koji znaju a ne da se igraju spediteri sa nama ako nije frka i ako zakasnimo malo vise od 24h. Spedicija nekome izvadi auto sa carine isti dan a ista ta spedicija nekome ni za 4-5 dana
    Pravila su pravila 24sata, ako imaš dobrog špeditera iza kojeg stoji ozbiljna/ugledna špedicija i ako taj isti špediter ti je drug ili prijatelj i nije mu problem da cima nekog tamo na carinu( da pita za uslugu) može da se završi da ga prijaviš u ponedeljak samo zato što je auto za carinjenje u pitanju, da je bilo šta drugo nema šanse.

    Vjeruj mi ne bi to radio da uvozim kakvog Meklarena.

    Što se tiče carinjenja(ostajanja auta na carinu) opet zavisi od kontakta špediter/carinik ili zauzetosti carinika jer carinjenje auta im sigurno nije prioritet pored tona i tona druge robe koja se svakodnevno carini (kvarljive, ovakve onakve nemam pojma)

    Samo stpljenja malo i nemaš brige.

  15. #2164
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,664
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdiMNE View Post
    A nije to nego nije mi logicno to 24h a sta ako se pokvari auto ili udes ili nesto trece..? Kad sam pitao spediciju koja mi je radila ulazne papire sta ako prodje vise od 24h rekli su mi nista onda oni moraju da kontaktiraju mene ili spediciju.
    A sta ako ne predje homologaciju pa mora da se nesto popravi na auto i ne mozes za 24h.

    Mogu ja da stignem i pre 24h na carinu nije to poenta, poenta je da naucim zakon od ljudi koji znaju a ne da se igraju spediteri sa nama ako nije frka i ako zakasnimo malo vise od 24h. Spedicija nekome izvadi auto sa carine isti dan a ista ta spedicija nekome ni za 4-5 dana
    Od kad napravis papire na nasu granicu do ulaska na terminal imas 24 sata i to je tako i nikako drugacije ! Sve mimo toga je prekrsaj. U programu pise vrijeme tvoga ulaska na granicu.

    Sto se tice svega ostalog moras da imas neki dokaz ( udes,kvar i sl ) i onda spediter kontaktira carinu da kaze sto se desilo i u zavisnosti od situacije odredjuje se rok za ulazak na terminal.


    Uvijek ima izuzetaka , ako nekoga poznajes , ali ovo sto sam naveo je pravilo !

    Sent from my SM-F936B using Tapatalk
    069/100-100

  16. #2165
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Hvala na info @METZ i @bole_j pise li gde, da je po pravilu 24h gde mozemo procitat ta pravila ako neko zna.

  17. #2166
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Nevjerovatno.

    Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  18. #2167
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Adi kako si krenuo zaposlićeš se na carinu
    She is only here to annoy herself!

  19. The Following 4 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:


  20. #2168
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Adi kako si krenuo zaposlićeš se na carinu
    Ako bog da i da bude sam u smjenu ))

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  21. The Following 3 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  22. #2169
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,499
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Ja razumijem ljude da svima treba auto,al 24h na carini je protokol dal to pise nedje ili ne.
    Ja ne znam dal nekom duze zadrzali sem ako ga uhvati vikend,mada i tada spediteri imaju veze da ga izvuku.

    Sent from my Redmi Note 12 Pro 5G using Tapatalk

  23. #2170
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Ja josh nisam cuo da nekom zavrse za 24h (mada moguce uz neku dobru vezu) , al za 3-4 dana uglavnom bude bez veza i vezica i sl.

    Ne vidim vala potrebu za pravljenjem drame oko svega toga ... podesis vrijeme dolaska posle podne ili kako ti odgovara. Nedje svratis i prosetas ili prenocis u putu ka CG , ujutro zavrsis homologaciju , posle toga spedicija i cekas papire. Auto uzmes posle par dana i picis na registraciju i s'andjelima ga vozis ...


    Ja sam u petak posao za auto , u nedelju krenuo nazad ... isao sam iz SLO . Svratio malo do Splita na kafu i da prosetam posle par sati voznje, isto tako i u Dubrovnik i fino u 18h usao na granicu sa HN . Ponedeljak u 8h kod Sisevica i dok je auto bilo kod njega posao u Pegasus za potvrdu proizvodjaca, posle toga kod speditera i oko 14h uveo auto na carinu sa svim papirima . Javio mi je posle dan ili dva koliko treba da se uplati carina i vec u 16h preuzeo auto (to dodje srijeda ili cetvrtak) i to je to , bez ikakve drame i sl. Jedino sto sam morao platit 2x taksi kad sam ostavljao auto i kad sam isao po njega na carinu jer nisam htio nikog da maltretiram da me vozi i dovozi
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  25. #2171
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    U PG se obično čeka jer je tu najveća gužva i carina ima najviše posla a auta im sigurno nisu prioritet u druge gradove obično se završi isti dan.
    Last edited by METZ; 02-12-23 at 22:43.

  26. #2172
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pauki View Post
    Kum moj dan u Beograd ostao da ga carina ne bi kačila za vikend.
    Pređeš granicu oko 13h u ponedeljak.
    Do 12h u utorak sve možeš završit i povest auto na carinu.
    Da ne čekaš ništa.
    Pošto je VW doveo, iz BG-a poslao meni slike saobraćajne, ja u Rokšped izvadio potvrdu proizvođača, sve ga čekalo kad je došao.
    Može li se potvrda proizvodjača za Audi izvaditi u Rokšped

  27. #2173
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Može li se potvrda proizvodjača za Audi izvaditi u Rokšped
    Moze, potrebna je kopija saobracajne i slika naljepince na stubu vozacevih vrata

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to simkee For This Useful Post:


  29. #2174
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,540
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    998
    Thanked in
    440 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simkee View Post
    Moze, potrebna je kopija saobracajne i slika naljepince na stubu vozacevih vrata

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Super, hvala puno.

  30. #2175
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima li ko da je izvrsio povrat pdv-a kad je pazario auto u njemackoj? Onaj VAT reclaimable sa mobilede i kako ide ta procedura

    Послато са SM-S908E помоћу Тапатока

Page 87 of 98 FirstFirst ... 377783848586878889909197 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Polovna bicikla - uvoz iz inostranstva
    By orlo in forum Ostali oglasi
    Replies: 91
    Last Post: 20-10-15, 12:33
  2. Usluge Dovoz uvoz automobila iz inostranstva
    By Auto-prodaja-Bar in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 12-06-14, 10:35
  3. Uvoz auta iz inostranstva
    By pedja@ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-09, 17:22
  4. Uvoz vozila iz inostranstva
    By Gloralera in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 73
    Last Post: 13-08-08, 02:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •