Quote Originally Posted by darko cfc View Post
Posto radnici rade i za proviziju moze da se zakaci dobar dobar popust fiat,jeep,skoda,citroen,reno jer je brat gledao nesto gore i uporedivali smo cijene s ovim ovdje i odnos s kupcima je puno bolji mnogo su predusjetljivi i vidi se da im bas stalo da se proda...
Stvarno ne znam za te brendove osim Skode + Renoa.

Za Skodu mozes trenutno da uhvatis popust koji je +- 900€ u Srbiji na odredjene modele i to je to, ali dok ga dovezes kod nas i poplacas sve dadzbine opet ce te ispasti veca cijena. Mislim da ti nece izaci u susret svakako jer Auto Cacak drzi konce kako gore, tako i kod nas.
Za Renault znam da su nenormalno manje cijene u Srbiji, ako hoce da odrade PDV i voljan si da se bakces sa tim da ti neko preveze auto kod nas mislim da mozes izaci dosta, dosta jeftinije.

Ovo oko odnosa sa kupcima se 100% slazem. U zadnjih par mjeseci samo obisao dosta, dosta salona u CG i ama bas nigdje nisam imao pozitivno iskustvo (odnos kupac > prodavac) osim u Auto Tamaris u Kotoru (Skoda). Svi ostali su totalno nezainteresovani, neazurani (ne znaju ni poslati na mail ono sto smo se dogovorili a kamoli sta drugo).
"Najbolji" su mi u Skodi u Podgorici, bukvalno kao da mu je zelja da te otjera iz salona, nemaju informacije sta prodaju, kakvi su paketi, sta im kad dolazi i slicno. Bas bzv...

Ne bjezi od toga da pogledas i u HR, neki brendovi se mogu zakaciti jeftinije (Hyundai, Opel, Citroen npr.) nego kod nas (naravno da vratis PDV).