View Poll Results: Da li želiite da imate djecu?

Voters
139. You may not vote on this poll
  • Da, sa zadovoljstvom!

    78 56.12%
  • Ne, ne želim, moja sloboda nema cijenu!

    6 4.32%
  • Da, ali samo ako se steknu uslovi!

    24 17.27%
  • Nijesam razmišljao o tome, ali možda jednog dana...

    1 0.72%
  • Ne zasad... ali ko zna, možda promijenim mišljenje....

    13 9.35%
  • Ne pada mi na pamet, djeca su dosadna!

    3 2.16%
  • Želim jer se to očekuje od mene!

    1 0.72%
  • Ne razmišljam o tome uopšte!

    2 1.44%
  • Bih i želim, ali kako?! Kriza, muka...

    5 3.60%
  • Nijedna opcija mi ne odgovara....

    14 10.07%
Multiple Choice Poll.
Page 25 of 51 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast
Results 601 to 625 of 1257

Thread: Roditeljstvo, da ili ne?

  1. #601
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da ne bi zivjeli u zabludi ili ponavljali necije zablude onako proceduralno - Daunov sindom se ne nasljedjuje, roditelji nemaju nasljedno opterećenje, kao ni njihova ostala djeca. Znaci, ako neka djevojka Milenija ima brata ili sestru sa tim sindromom slobodno se mozete zeniti jer nije "genetski opterećena."
    Daunov sindom nastaje kao posljedica slučajne nepravilne raspodjele hromozoma ili preciznije i lakse razumljivije kao posljedica robertsonovske translokacje ili centricne fuzije (misli se na region centromere 21. hromozoma) .

  2. #602
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Zašto onda postoji neusaglašenost između ljekara? Meni ništa nije jasno...

    Kako nastaje Daunov sindrom?

    U pitanju je hromozomska greška usled koje postoji višak genetskog materijala. Ovaj višak nastaje najčešće zbog greške pri deobi polnih ćelija jednog od roditelja, za šta je verovatnoća utoliko veća što su oni stariji, posebno majka. Međutim, i mlade majke rađaju decu sa Daunovim sindromom zbog neke druge greške, pri kojoj je, obično, jedan od roditelja prenosilac, ali je klinički zdrav, što se može lako utvrditi analizom njihovih ćelija.
    http://www.simptomi.rs/index.php/odojce/1182-daunov-sindrom
    Last edited by Břgíńjĺ; 22-11-15 at 22:02.

  3. #603
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Da ne bi zivjeli u zabludi ili ponavljali necije zablude onako proceduralno - Daunov sindom se ne nasljedjuje, roditelji nemaju nasljedno opterećenje, kao ni njihova ostala djeca. Znaci, ako neka djevojka Milenija ima brata ili sestru sa tim sindromom slobodno se mozete zeniti jer nije "genetski opterećena."
    Daunov sindom nastaje kao posljedica slučajne nepravilne raspodjele hromozoma ili preciznije i lakse razumljivije kao posljedica robertsonovske translokacje ili centricne fuzije (misli se na region centromere 21. hromozoma) .
    Dakle, uopste se ne moze naslediti ? Kao da se nije nikada dogodilo ?
    Znam zenu koja ima autisticno dijete. To nije isto kao Daunov sindrom, znam. Njena rodjena sestricna je rodila autisticno dijete.
    ?

  4. #604
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Miješaš babe i žabe, 90% ovoga što si napisala nema veze sa onim što je on rekao... Niđe se nije pominjalo da žene nijesu hrabre, izdržljive, jake... Samo je rečena istina, da što su starije to je veća mogućnost da nešto krene po zlu u trudnoći...

    Problem je što ta đevojka ima sve boldovane kvalitete, ali ipak nije čekala čovjeka koji će to kod nje prepoznati, no je uhapsila prvog koji je naišao i nije pobjegao od priče o udaji i đeci... No dobro, njen izbor, mijenjaju se prioriteti kako čoek stari, samo ti bude žao kad vidiš nekog da poklekne pod pritiskom i napravi odluku koji inače ne bi nikad napravio... Naravno odnosi se na oba pola, ali je kod žena puno izraženije, bar verbalno...

    Nije kum dugme...

    Ne želim da kažem da on ne vidi ništa od kvaliteta osim da žene treba da rode prije 30te jer onda su nešto kao polovne. Izvinjavam se...on ipak priča tj piše o tome na način kojim kvalitet stavlja negdje u ćošak a u prvi plan nedostatke i probleme.Rekoh samo,valjalo bi za promjenu da promijene mjesto.
    Naveo je statistiku u kojoj se izmedju ostalog pominje Daunov sindrom.Kao što vidiš iz primjera,bez obzira na doba starosti dijete se može roditi sa Daunom.Ako ograničeno vjeruješ da se to dešava samo kod žena koje predju izvjesnu starosnu dob sposoban bi sjutra bio i da kažeš ženi "za sve si ti kriva".A to je baš baš baš loše.
    Vidiš...ova mlada žena sa bolesnom djecom nije čekala,"uhvatila" je čovjeka,voljela ga i ljubila izmedju peglanja i pranja,noću dijelila istu postelju u kojoj su se ta ista djeca napravila i vjerovatno bi se i zaklela da će biti uz nju ma šta da se desi....ali trt.Kukavica je na kraju ostavila samu.Tako da bolje biti sam,nego "hvatat" da ne pobjegne jer će svejedno onda i pobjeć'.Pod čekanje ne smatram nešto kao sjedjenje u dnevni boravak dok ON ne uskoči kroz prozor.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #605
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nero View Post
    Dakle, uopste se ne moze naslediti ? Kao da se nije nikada dogodilo ?
    Znam zenu koja ima autisticno dijete. To nije isto kao Daunov sindrom, znam. Njena rodjena sestricna je rodila autisticno dijete.
    ?
    Koliko je meni poznato Daunov sindrom je uglavnom poslijedica starijih trudnica (40+)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #606
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Koliko je meni poznato Daunov sindrom je uglavnom poslijedica starijih trudnica (40+)
    Češće se javlja kod njih, ali nije pravilo

  7. #607
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Nije kum dugme...

    Ne želim da kažem da on ne vidi ništa od kvaliteta osim da žene treba da rode prije 30te jer onda su nešto kao polovne. Izvinjavam se...on ipak priča tj piše o tome na način kojim kvalitet stavlja negdje u ćošak a u prvi plan nedostatke i probleme.Rekoh samo,valjalo bi za promjenu da promijene mjesto.
    Naveo je statistiku u kojoj se izmedju ostalog pominje Daunov sindrom.Kao što vidiš iz primjera,bez obzira na doba starosti dijete se može roditi sa Daunom.Ako ograničeno vjeruješ da se to dešava samo kod žena koje predju izvjesnu starosnu dob sposoban bi sjutra bio i da kažeš ženi "za sve si ti kriva".A to je baš baš baš loše.
    Vidiš...ova mlada žena sa bolesnom djecom nije čekala,"uhvatila" je čovjeka,voljela ga i ljubila izmedju peglanja i pranja,noću dijelila istu postelju u kojoj su se ta ista djeca napravila i vjerovatno bi se i zaklela da će biti uz nju ma šta da se desi....ali trt.Kukavica je na kraju ostavila samu.Tako da bolje biti sam,nego "hvatat" da ne pobjegne jer će svejedno onda i pobjeć'.Pod čekanje ne smatram nešto kao sjedjenje u dnevni boravak dok ON ne uskoči kroz prozor.
    Nikad bio, ali nema veze u ovom sluchaju...

    Komentarisao je konkretan sluchaj, a kako smo u tim godinama, primjeti se lako trend i ponashanje i jedne i druge strane...

    Statistika ne kazhe da se javlja samo kod starijih zhena, ali kazhe da se vjerovatnoca povecava sa staroshcu... Shto je potpuno tachno, zato ne vidim razlog oko kojeg raspravljate uopshte...

    Zhivotne priche nemaju nikakve veze sa ovim... Ja rekoh vec ranije na temi, volio bih da imam djecu, ali ne djece radi, nego kao "krunu" ljubavi... Ak ne bude ljubavi, nece bit ni djece (bar ne sa namjerom )...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  8. #608
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Nije kum dugme...

    Ne želim da kažem da on ne vidi ništa od kvaliteta osim da žene treba da rode prije 30te jer onda su nešto kao polovne. Izvinjavam se...on ipak priča tj piše o tome na način kojim kvalitet stavlja negdje u ćošak a u prvi plan nedostatke i probleme.Rekoh samo,valjalo bi za promjenu da promijene mjesto.

    Nijesam ja objasnio kako treba, i kao po obicaju u izlaganju ne pakujem rijecic u sareni papir nego kazem sirovo sta mislim.


    Poenta cijele moje price je bila da ponekad ove tradicionalne stvari kao sto su cure koje se ne udaju u nekom vremenu koje je drustveno prihvatljivom razdoblju nijesu bas pogresne.
    Modernizacijom i evolucijom dolazimo da se ljudi sve kasnije zene i udavaju, kasnije dobijaju djecu, nekada se uopste ne vjencaju vec zive u nekoj modernoj zajednici. Ono sto sam ja zelio da istaknem su danasnje cure, iz neke moje perspektive opet, ne mozemo globalizovati. Sa 18 upise fax, studira jedno 8 godina. Pa onda kad se zavrsi fax, ja bih magistrirala, i tu jedno 2-4 godine. Pa posle toga samo pripravnicki da odradim jos jedno godinu, pa onda nijesam spremna. Sve neko prenemaganje i odjednom imas 30+ i odjednom ti sinu neke stvari, i odjednom se ima taj reality check i odjednom nije kriva zena vec je krivo drustvo sa njihovim standardima i osudama. I onda na brzinu se pokusava i na silu, da se odradi to sto se ocekuje od individue...

    A onda uzmemo da ne zivimo na zapadu vec u zemlji "u razvoju" gdje se drustvo ne prilagodjava tebi nego ti drustvu kao cjelini i nekim moralnim i drustvenim standardima.
    Jos jedna poenta moje price je da nijesu samo zene te koje su ugrozene, vec ponekad su i momci ti koji osjecaju pritisak. Prvenstveno od tih zena, pa onda od svih ostalih. Cim se predje tamo 25, i momke pitaju kad ce se zenit, sto nijesi jos, dje je nevjesta. Ako recimo muskarac ostane kuci da pazi djecu ( na zapadu je to normalno i zove se "stay at home dad") onda je on papucha, nesposobnjakovic itd.
    Ako nece da se ozeni, onda je idiot, - ti mene ne volis - , i te fore.


    I onda dolazimo do trece stavke a to je ova statistika koju sam naveo za zene preko 35te. Niko nije rekao da ne postoji sansa da stvari podju po zlu i ranije, ali sa starenjem te sanse se uvecavaju, razni rizici itd. Tako da postoji i pritisak sa te strane. Dok je muskarcima tu lakse, jeste da pada plodnost. Ali mi nijesmo trudni i od nas se ocekuje da ga zametnemo a od zene da ga iznese kako treba. Moja supruga zamalo nije izbola ginekologa kada joj je rekla da je sa 28 stara za prvu trudnocu...



    I da zakljucim...

    O kvalitetima nijesam pricao jer je to individualna stvar i u to se ne ulazi. Pricao sam o tome da zene od 20 - 35 imaju taj "laaagaaaanooo" stav a onda od jednom kao da ih neko na struju ukljuci - svadba svadba svadba djeca djeca djeca muz muz. Samo se o tome prica... I cesto zavrse sa nekim sa kim 5-7 godina prije nikada ne bi zavrsile.


    Eto mislim da sam sad jasniji i da mi nije bila namjera da osudjujem ili bilo sta.
    One Ring to Rule them all...

  9. #609
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ovo me podsheti na onu pricu kad su sceli Zecanin i Zecanka da se uzmu a oboje cotali na po jednu nogu. I kad su ih odbili, a bilo je to davno kad si mora bit zdravstveno ispravan za zenidbu\udadbu, on njoj veli: A jesaljiti reka krive kriva!
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #610
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ovo me podsheti na onu pricu kad su sceli Zecanin i Zecanka da se uzmu a oboje cotali na po jednu nogu. I kad su ih odbili, a bilo je to davno kad si mora bit zdravstveno ispravan za zenidbu\udadbu, on njoj veli: A jesaljiti reka krive kriva!
    Zamisli kako zajedno hodaju, ka brisači.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  11. #611
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ovo me podsheti na onu pricu kad su sceli Zecanin i Zecanka da se uzmu a oboje cotali na po jednu nogu. I kad su ih odbili, a bilo je to davno kad si mora bit zdravstveno ispravan za zenidbu\udadbu, on njoj veli: A jesaljiti reka krive kriva!




    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #612
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Zašto onda postoji neusaglašenost između ljekara? Meni ništa nije jasno...

    Kako nastaje Daunov sindrom?

    U pitanju je hromozomska greška usled koje postoji višak genetskog materijala. Ovaj višak nastaje najčešće zbog greške pri deobi polnih ćelija jednog od roditelja, za šta je verovatnoća utoliko veća što su oni stariji, posebno majka. Međutim, i mlade majke rađaju decu sa Daunovim sindromom zbog neke druge greške, pri kojoj je, obično, jedan od roditelja prenosilac, ali je klinički zdrav, što se može lako utvrditi analizom njihovih ćelija.
    http://www.simptomi.rs/index.php/odojce/1182-daunov-sindrom
    Nema neusaglašenosti između ljekara, a prije moze biti da novinar skrati objasnjenje ili ostavi sto misli da je najvaznije...
    Postoje tri vrste tog sindroma, a dijele se u zavisnosti od oblika trisomije: totalna trisomija 21.hromozoma (javlja se u svim ćelijama) mozaik trisomija kad dio ćelija ima visak 21. hromozoma, a dio ima pravilan kariotip i treća nastala translokacijom i za 21. hromozom se zalijepi drugi hromozom....
    Muskarac sa daun sindromom je sterilan, a zenska je uglavnom fertilna sa jako izrazenim libidom. Ako takva osoba ostane trudna moze prenijeti, ali ne mora. Kaze se da je genetski opterećena, a takodje se moze okriviti genetika kad roditelji imaju neki oblik translokacije i po izgledu su sasvim normalni, a rodi se dijete sa sindromom. Sve te mogućnosti su nesto preko 1% slucajeva sto znaci da je 99% nezavisno od nasljedivanja.
    Pogresno se misli da je samo opterećena prvorotka sa preko 40 godina, jer i peto dijete u tim godinama ima isti rizik kao i prvo. Sto se tice godina majke i toga de se 10 puta vise takve djece rodi kad majka ima vise od 40 godina je cisto fiziolska regulacija.
    Mladi organizam brze prepozna da je plod sa nekim genetskim aberacijama i jednostavno dolazi do spontanog pobacaja. Sto je zena bliza postmenstrualnom periodu sa izvjesnim hormonskim poremećajem ta regulacija opada....
    Kao mlade i obrazovane djevojke znate da se preko 10% trudnoća zavrsi spontanim pobacajem, ali to je neka druga prica. Da ne bi ispalo da su samo zene "krive", to da se 21. hromozom ne podijeli moze doći isto i kod ćelija oca i majke. Smatra se da je veća sansa da to bude kod majke jer njene ćelije sporije sazrijevaju i duzi period su izlozene stetnim uticijama....

  13. #613
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    opet se nachitah poshteno. pa rekoh aj da rechem josh koju, mada ne znam zashto. mozhda jer osjetih da su u jednom trenu zhene bile na osudjenichkoj klupi pa me to malo iznervira.

    u zhivotu svome imam dvije zhenske osobe koje volim ka sebe. jedna mi je rod, druga kuma. obje imaju vishe od 40 godina, nijesu se udale. zbog spleta chudnih i tuzhnih zhivotnih okolnosti.

    obje izgledaju mnogo mladje nego shto zaista jesu. obje imaju stabilne, dobre i placene poslove. obje su pametne. i ono shto je najbitnije, obje su ljudine! zbog svog zhivota ne krive nikog, nikome ne popuju kako svoj da zhive. posvecene su porodicama (roditeljima, sestrama i braci, djeci od brace i sestara), nijesu ogorcene, pronalaze smisao zivota u malim stvarima. ne zele da u ovom zivotnom dobu brljaju i grijeshe sa pogreshnim ljudima (jer kako neko reche, sredina nam je takva da bash mushke premije ne chekaju na zhene od 40+ godina). uzhivaju u onom shto imaju, ne trazhe bolje i ne jure bolje. znam da je objema zhao shto nemaju svoju djecu, ali su zahvalne na tome shto mogu ljubav da podare djeci brace i sestara.
    i to rade nesebichno.
    elem, mislim daa je samo pogreshna percepcija takvih sluchajeva. nekad nije ni stvar izbora, koliko nekih dr stvari. meni nije nenormalno da zhivot zakomplikuje stvari, pa ne ispadnu kako bi trebalo ili kako bismo voljeli. shto nije razlog da se ne uzhiva u zhivotu. a bojim se da oni koji biraju da su sebi najbitniji, koji vole da su centar svega, kad ostanu sami, a sebi vishe ne mogu da ugadjaju, postaju ogorcheni i teshki i sebi a ne okolini.

    ps. ovo poslednje se ne odnosi samo na one koji ne zhele i nemaju djecu. vec na one koji i u roditeljstvu patoloshki vishe brinu za sebe nego za dijete.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  14. #614
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Naravno, žene su hrabre, izdržljive, jake, dobre i pametne..... i svaka žena od muža moze napraviti milionera. Pod uslovom da je prije zenidbe bio milijarder
    Ovo ti ništa nije trebalo.
    Taman lijepo.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #615
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Šali se malo.Htio je da kaže da pored svake kvalitetne žene treba da stoji kvalitetan muškarac a ne avetinja.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #616
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default


    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb View Post
    opet se nachitah poshteno. pa rekoh aj da rechem josh koju, mada ne znam zashto. mozhda jer osjetih da su u jednom trenu zhene bile na osudjenichkoj klupi pa me to malo iznervira.




    elem, mislim daa je samo pogreshna percepcija takvih sluchajeva. nekad nije ni stvar izbora, koliko nekih dr stvari. meni nije nenormalno da zhivot zakomplikuje stvari, pa ne ispadnu kako bi trebalo ili kako bismo voljeli. shto nije razlog da se ne uzhiva u zhivotu. a bojim se da oni koji biraju da su sebi najbitniji, koji vole da su centar svega, kad ostanu sami, a sebi vishe ne mogu da ugadjaju, postaju ogorcheni i teshki i sebi a ne okolini.
    Stekoh sličan utisak oko napada na žene koje imaju 35+ a nijesu još žene niti majke, niti to planiraju....citirala sam samo ovaj dio jer se slažem sa tim da im pristupamo sa predrasudama i odmah ih svrstavmo u neostvarene, falične, stardjevojke nezadovoljne i nezadovoljEne i sl....istina je da se svi mijenjamo kako starimo i postajemo teži i sami sebi i okolini, starije djevojke nijesu izuzetak, samo što se nama koji imamo djecu veli, "pušti, godine" a starijim djevojkama "u$eđelica neostvarena"...to je stvarno klasična podmetačina i diskriminacija!!!
    Ako poznajete neku stariju djevojku koja vam je naporna s godinama, nije samo do nje, nego i do vas, jer nije samo ona sve starija nego i vi starite sa njom zajedno!
    Imamo predrasude, pa ako starija djevojka kroz šalu progovori o udaji ili djeci, odmah je naporna i samo o udaji priča...ako ne pominje udaju i djecu jer joj je to zadnja rupa na svirali, odma joj se pripisuje patološki strah od priče o porodici jer crče što je nema ...ako joj zasmeta što je bukvalno svi - a je vide- pitaju što se više ne udaje, ostade, ondaje iskompleksirana što se nije udala, ako pominje udaju i djecu i kaže da joj žao, onda je "greota od nje, kako je teška samo o udaji priča jer se nije udala"...ajte se malo iskontrolišite i sa svojim rodjakama, sestrama, kumama i drugaricama koje se nijesu udale i ne namjeravaju pričajte normalno ka sa onima udatima...koliko vama može biti teška priča o njenim šetnjama, uživanjima, toliko je njoj dosadno po vas dan slušati o vašoj djeci i porodici, pa vas ipak ispoštuje...podjite malo od sebe.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #617
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ovo ti ništa nije trebalo.
    Taman lijepo.
    opet se ljutiš na Harija???? ja se slažem s njim i ja bih svskoga milijardera lako milionerom načinjela, sa zadovoljstvom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #618
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Šali se malo.Htio je da kaže da pored svake kvalitetne žene treba da stoji kvalitetan muškarac a ne avetinja.
    Traži se



    Završava se sa
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #619
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Trazis vilu, zavrsis sa vilama. Meni odgovara.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #620
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default




    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #621
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    iliti, tražiš vilu, dobiješ vješticu
    što znam, meni ne smeta kad moj čojak konstatuje, jesi li to uzjahala metlu, jesi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #622
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Pa što zaključismo, roditeljstvo, da ili ne? Ja sad vidim da sam glasao Da ali samo ako se steknu uslovi. Pod uslovom sam mislio na ženu. Može li se promijenit kako sam glasao ako se u međuvremenu steknu uslovi?
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  23. #623
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    mozeš više izbora da napraviš tako sam ga napravila, čini mi se
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #624
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Naravno da može ali to razmišljanje je svojstveno žemskama

    Žemske u početku traže momka koji je
    zgodan
    šarmantan
    pametan
    ima posao
    nije "previše" dobar

    ako osjećaju da im ide "zadnji voz" traže momka koji
    nije gabor
    može biti i dobar

    --------------------------------

    Momci u početku traže curu koja
    nije lopata
    nije qrva koja ga vara

    ako osjećaju da im ide "zadnji voz" traže curu koja
    nije lopata
    nije qrva koja ga vara


    Zaključak :
    mi ne mijenjamo svoje standarde kako vrijeme prolazi tj. nismo licemjeri kada su veze u pitanju
    Last edited by Rakun; 25-11-15 at 00:26.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #625
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Stekoh sličan utisak oko napada na žene koje imaju 35+ a nijesu još žene niti majke, niti to planiraju....citirala sam samo ovaj dio jer se slažem sa tim da im pristupamo sa predrasudama i odmah ih svrstavmo u neostvarene, falične, stardjevojke nezadovoljne i nezadovoljEne i sl....istina je da se svi mijenjamo kako starimo i postajemo teži i sami sebi i okolini, starije djevojke nijesu izuzetak, samo što se nama koji imamo djecu veli, "pušti, godine" a starijim djevojkama "u$eđelica neostvarena"...to je stvarno klasična podmetačina i diskriminacija!!!
    Ako poznajete neku stariju djevojku koja vam je naporna s godinama, nije samo do nje, nego i do vas, jer nije samo ona sve starija nego i vi starite sa njom zajedno!
    Imamo predrasude, pa ako starija djevojka kroz šalu progovori o udaji ili djeci, odmah je naporna i samo o udaji priča...ako ne pominje udaju i djecu jer joj je to zadnja rupa na svirali, odma joj se pripisuje patološki strah od priče o porodici jer crče što je nema ...ako joj zasmeta što je bukvalno svi - a je vide- pitaju što se više ne udaje, ostade, ondaje iskompleksirana što se nije udala, ako pominje udaju i djecu i kaže da joj žao, onda je "greota od nje, kako je teška samo o udaji priča jer se nije udala"...ajte se malo iskontrolišite i sa svojim rodjakama, sestrama, kumama i drugaricama koje se nijesu udale i ne namjeravaju pričajte normalno ka sa onima udatima...koliko vama može biti teška priča o njenim šetnjama, uživanjima, toliko je njoj dosadno po vas dan slušati o vašoj djeci i porodici, pa vas ipak ispoštuje...podjite malo od sebe.
    Mozhe bit da ljudi imaju predrasude, al isto tako mozhe bit da bolje znaju kako im se drushtvo ponasha, nego shto to zna ostatak foruma koji sa tim osobama nikad nije imao kontakt...

    To shto su na forumu svi savrsheni i imaju shiroka shvatanja, obichno nema dodira sa realnoshcu... Josh forumashice vecinu iznesenih stavova shvataju kao atak na zhene generalno, pa se brane iz petnih zhila...

    Nije nishta loshe i nenormalno shto zhene kako stare mijenjaju prioritete, mijenjaju ih i mushkarci... Niko nije rekao da su starije zhene koje potenciraju udaju i djecu loshe osobe, loshe je to shto se zbog pritiska drushtva mijenjaju i prave izbore koje inache ne bi pravile... Zhmureci pred tom chinjenicom i braneci ih od onih koji ih ne napadaju vec samo konstatuju stanje, ne vodi nichemu... Ponkad zvuchi grubo kad se pomene konkretan sluchaj, ali sam ubjedjen da iza toga stoji kritika upucena drushtvu, a ne pojedincu...

    Evo konkretan primjer... Na proljece mi je 10 god mature, od djevojaka iz odjeljenja se udalo vishe od pola, od momaka ozhenilo 0 i slovima NULA... Mozhda malo ekstreman sluchaj, ali situacija je slichna u cijeloj generaciji... Ja bih volio da je to tako jer su zhene imale vishe "srece" pa nashle prave ljubavi ranije, a momci su eto samo baksuzi... No realnost je da se dobar dio djevojaka udao jer im "prolazi voz", a dobar dio momaka raskinuo duge veze jer se josh nijesu "izhivjeli"... I o tome treba shto vishe da se pricha, inache se nishta nece promijeniti na bolje... Djeca se od malena programiraju da prate odredjene shablone ponashanja koji su potpuno pogreshni... Sad je to postalo josh izrazhenije jer smo sistematski preplavljivani folkom i kichom... Dosta puta nesvjesno i sami doprinosimo tome... Uhvatio sam sebe par puta da pitam drugarice koje nijesam duzhe gledao "jesi se udavala?" i onda u sebi kazhem wtf, odakle to izadje, banalan primjer ali podsvjesno stvara pritisak... Zato umjesto da gubimo vrijeme u raspravi postoje li ti mistichni, nesavrsheni ljudi, takozvani vanforumci, bolje da se okrenemo predlozima kako promijeniti stvari na bolje...




    Sent from tapatalk
    #fakenews

Page 25 of 51 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Trudnoca, porodjaj, materinstvo, roditeljstvo....
    By Cruella in forum Ženski kutak
    Replies: 103
    Last Post: 29-05-09, 08:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •