Page 25 of 198 FirstFirst ... 152122232425262728293575125 ... LastLast
Results 601 to 625 of 4933

Thread: Novi izbori i kako do njih?

  1. #601
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da ja znam Rakčević nije za referendum
    Jeste, sjećam se da je eksplicitno rekao da jeste, čini mi se isto neđe kod Komnenića.

  2. #602
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Rakcevic licno preferira referendum dok URA nema jasno definisan stav...
    One Ring to Rule them all...

  3. #603
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,287
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Pozitivna se jedan period u skupstini ponasala tako agresivno prema clanovima DPS-a da sam mislio da ce jedan dan doci sa naoruzanjem i upotrijebiti ga, da bi sada bila potpuno drugacija prica, svakim danom se vise dogazuje teorija da para vrti dje burgija nece, postenje i borba za narod pada u zaborav i politika je borba za sebe i sopstvene interese, svi su oni isti. Ako bih ikome dao podrsku to je profesorici Mirjani Kuljak, zena je lav i vidi se da tu nema interesa za novcem nego zeli stvarno nesto da promijeni, uz to je nevidjeni lik.

  4. #604
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,609
    Thanks Thanks Given 
    7,554
    Thanks Thanks Received 
    4,635
    Thanked in
    1,790 Posts

    Default

    Pokazala se u skupshtini kad je trebalo...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  5. #605
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Jeste, sjećam se da je eksplicitno rekao da jeste, čini mi se isto neđe kod Komnenića.
    Eto vidiš... ne znam.

    Interesantno da preferira referendum, a u isto je vrijeme jedini opozicionar koji je čvrsto za članstvo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #606
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Immobiliare View Post
    Pajović je malo nervozan...Ubi ga Komnenić hahahah
    Pa ovaj Pajovic je tako los da je mene sramota. Unistio ga je Komnenic.

  7. #607
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ja priznajem da postoje ljudi koji vole ovu državu ali iz svojih razloga ne podržavaju ulazak u NATO. Vrlo bih lako mogao sarađivati i sa njima. Ako se mi možemo dogovoriti oko osnovnih pitanja kao što su identitet i potreba za održivim ekonomskim napretkom, onda možeš ti koliko god hoćeš zastupati svoj stav da možda nije dobro da ulazimo u NATO. Ja sam lično za to da se odluka o pristupanju u NATO donese u parlamentu i mislim da je pristupanje NATO savezu dobra ideja. Sa druge strane sam ubijeđen i da bi na tom konsultativnom referendumu većinski bilo preporučeno da se uđe u NATO, pa mi njegovo održavanje ne bi predstavljalo problem.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. #608
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,988
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,526
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da ja znam Rakčević nije za referendum
    Više puta je ponovio da je URA za ulazak u nato, ali i da je za to da se o tome odluka donese na referendumu. Zbog toga i kažem da bi onda bilo moguće da se pravi koalicija sa stavovima ZA, PROTIV, PROTIV, ali sve tri stranke da se slože da se o tome odluči na referendumu. Zasad su se izjasnili URA i DEMOS, odnosno jedno ZA i jedno PROTIV.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #609
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,399
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Zasto bi se glasalo na referendumu? Evo ja sam generalno protiv ulaska jer licno ne vjerujem u vojne saveze. Ali svi ovi koji se sad zalazu za referendum(manje vise) su izglasali kod izmjena ustava da je crnoj gori cilj ucesce u evroatlanskim savezima. I nidje se ne pominje referendum.
    Zato je drzava tu dje jeste, jer svako tumaci ustav i zakone kako mu odgovara taj dan kad ustane(vazi za sve bukvalno). Promijenite ustav ako mozete, pa onda ako oce neka napisu da se odluka donosi i bacanjem novcica-najbolji od tri. Do tada postujte ono sto pise u najvecem pravnom dokumentu ove drzave

  10. #610
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,988
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,526
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Slažem se. Ni ja nisam za referendum, samo pokušavam da predvidim mogućnosti predizborne koalicije za partije koje nemaju isti stav o ulasku, a dijele stav o referendumu. S tim što sam siguran da protivnici ulaska u nato, kad bi imali većinu u parlamentu, nikad za nikad ne bi dozvolili referendum.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #611
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Učešće u savezima nije propisano u ustavu. "Privrženost integracijama" nije dio ustava, a i da jeste, "evroantlantska integracija" i "članstvo u NATO" nijesu sinonimi. Ustav kaže da možemo stupati u međunarodne organizacije (i ako odlučimo pristupiti EU, skupština će odlučiti o detaljima). CG je generalno spoljno-politički opredjeljena, ali nije propisano da moramo biti član ove ili one organizacije. Ili možda mislite da ako 20 evropskih zemalja stvori bilo kakvu organizaciju, mi moramo momentalno ući u nju?

    A inače, tačno je da se u CG manje-više svi sprdaju sa tim dokumentom. Toliko da bi neko mogao reći da on ne važi na teritoriji CG.
    Last edited by RoNN|3; 22-01-16 at 12:07.

  12. #612
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,988
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,526
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Nije poenta da li je propisano da li moramo ili ne moramo da budemo u nekom savezu, poenta je da se o tome može odlučivati u parlamentu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #613
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Može, ali može i na referendumu. Hoću reći da nema smisla ideja da se ne može ići na referendum jer bi navodno referendum svojim ishodom teoretski mogao doći u sukob sa ustavom.

    Inače, što misliš da bi bilo? Bismo li izlazili na referendume dok ne izglasamo kako treba? Ono, pravo demokratski.

  14. #614
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ulicnihodac View Post
    Pa ovaj Pajovic je tako los da je mene sramota. Unistio ga je Komnenic.
    Pajović je uništio sam sebe, a Komnenić kao novinar mora da se zapita je li onakvo njegovo ponašanje primjereno..

  15. #615
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Pajović je uništio sam sebe, a Komnenić kao novinar mora da se zapita je li onakvo njegovo ponašanje primjereno..
    Ne znam kakav pristup od strane Komnenica si ocekivao. Odlican je novinar i manje vise protiv svakog politicara nastupa "agresivno" a ne kao voditelji s javnog servisa kojima pitanja odredjuje DPS. Sto se tice Pajovica dnevna mi je smrdjela od njega. Pajovic spomene da ako podrze opoziciju da podrzavaju ruski uticaj pa mu ovaj fino kaze da je dps taj koji je prodao sve rusima i ucutka ga. Stvarno goreg lidera neke stranke nisam gledao on i Mandic su tu pata pata....

  16. #616
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,248
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,524
    Thanked in
    759 Posts

    Default

    Jedna zanimljivost:

    Odlazeci predsjednik skupstine je svake godine naredjivao da se jelka u skupstini raskiti dan prije pravoslavne Nove. Svake godine su ga Srbi iz skupstine molili da to ne radi, ali bas dan pred pravoslavnu on je vazda u inat njima naredjivao da se jelka raskiti.. E ove godine je naredio da ostane okicena do 27. januara. Zasto bas do tad.. dobismo odgovor jer mu je tad slava! Ranku Krivokapicu, nevjerniku, ateisti - je slava Savindan! Vjerski praznik koji je istrgnut iz kalendara CPC, samo ga ima kod SPC. E o cemu se radi, zaboga.. haha


  17. #617
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,399
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Učešće u savezima nije propisano u ustavu. "Privrženost integracijama" nije dio ustava, a i da jeste, "evroantlantska integracija" i "članstvo u NATO" nijesu sinonimi. Ustav kaže da možemo stupati u međunarodne organizacije (i ako odlučimo pristupiti EU, skupština će odlučiti o detaljima). CG je generalno spoljno-politički opredjeljena, ali nije propisano da moramo biti član ove ili one organizacije. Ili možda mislite da ako 20 evropskih zemalja stvori bilo kakvu organizaciju, mi moramo momentalno ući u nju?

    A inače, tačno je da se u CG manje-više svi sprdaju sa tim dokumentom. Toliko da bi neko mogao reći da on ne važi na teritoriji CG.
    Tacno. Moja greska. U ustavu pise da razvijamo prijateljske odnose i mozemo ulaziti u medjunarodne saveze. Ali isto tako nigdje nije specificirano kako se donose odluke. Sto znaci i da je skupstinska odluka regularno vidjenje uclanjenja. Istini za volju ni ja nisam utiska da je nadpolovicna vecina protiv, jer antiNato protesti nisu imali preveliki broj pristalica. Na kraju krajeva, ni to nije odluka u kamenu upisana, pa se takodje moze ponistiti u nekom buducem sazivu skupstine

  18. #618
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,858
    Thanks Thanks Given 
    1,151
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Odgledah ovo sa Pajovicem, pa kako moze smece ovo da prica. Koga briga za usrani Nato, narod je na rubu egzistencije a on mlati o Nato-u kao da ce nam zivot bolji biti posle natoa. Pih, smece, prodana dusa

  19. #619
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neće EU dozvoliti nikakva Rusko-Srpska sranja u Crnoj Gori.Jasno je rečeno to Pozitivnoj juče u Briselu.
    Što se samoizoluje grupa oko Vijesti i idu Sputnjiku to je jihov problem.
    Komnenić kao Miškov izvođač radova izgleda sve grotesknije.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  20. #620
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Pozitivna nije dobila glasove da bi na bilo koji nacin saradjivala sa DPS-om!
    NATO, Brisel i ostalo...je posebna prica.
    Obicno politicko *****nje.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  21. #621
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,988
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,526
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Tacno. Moja greska. U ustavu pise da razvijamo prijateljske odnose i mozemo ulaziti u medjunarodne saveze. Ali isto tako nigdje nije specificirano kako se donose odluke. Sto znaci i da je skupstinska odluka regularno vidjenje uclanjenja. Istini za volju ni ja nisam utiska da je nadpolovicna vecina protiv, jer antiNato protesti nisu imali preveliki broj pristalica. Na kraju krajeva, ni to nije odluka u kamenu upisana, pa se takodje moze ponistiti u nekom buducem sazivu skupstine
    Isti član Ustava kaže da skupština odlučuje o načinu pristupanja Evropskoj Uniji. Ovako napisano, jednom kad se steknu uslovi, ulazimo u Evropsku Uniju, niko te ne pita hoćeš li ili ne, samo treba da se odluči o načinu pristupanja. Što se tiče ulaska u međunarodne organizacije, uopšte nije ptanje da li je ulazak moralno, etički, pošteno, pravedno ili bilo kako drugo ispravan, poenta je da opozicija nema pravo da tvrdi da se o ulasku u nato mora odlučiti na referendumu. Da ne zaboravimo da je i članom 82 Ustava propisano da je skupština ta koja “donosi strategiju nacionalne bezbjednosti i strategiju odbrane”. Niđe ne piše da to ne znači da Crna Gora ne može da te strategije sprovede kroz kolektivni sistem bezbjednosti.

    Već smo govorili o tome da je dvotrećinska većina usvojila ovakav Ustav pa to daje legitimet odlukama koje skupština donosi, u skladu sa ingerencijama koje su definisane u Ustavu. Neka bude da su se svi jednokratno zeznuli i da nisu znali šta rade. Ipak, više puta je ponovljeno da su na svim izborima, još od prije referenduma pa naovamo, dvotrećinsku većinu glasova dobijale partije koje se javno i u svojim programima zalažu za ulazak u nato. E sad, kvaka 22 za opoziciju koja se protivi ulasku u nato jeste to što tvrde da nisu za ulazak u nato svi glasači koji glasaju za partije koje jesu za ulazak u nato. Sa druge strane, tvrde da nato, jezik, crkva i slične stvari nisu bitne, nego su bitne ekonomska situacija, nova radna mjesta, socijalna pravda, pravna država i slično. Treba da se odluče: ako je nato toliko bitan, onda im je šuplja priča o ekonomiji i standardu kao prioritetima, a ako im je prioritet standard, onda im je šuplja priča o protivljenju ulasku u nato, anti-nato protesti i anti-nato dočeci novih godina su šuplji.

    Ipak, jasno mi je da prosječan glasač uopšte ne gleda ispod naslova u novinama i zapaljivih (ili bezličnih, svejedno je) govora političara.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #622
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pozitivna: Rakčevićev žal za "vođom"

    Komentari (41)A A A

    Današnji napad na Pozitivnu od strane Žarka Rakčevića, predsjednika stranke Miška Perovića, ipak nismo spremni da odćutimo jer dolazi od čovjeka koji 1996. nije htio savez sa LSCG-om, ali je brže-bolje pošao sa DPS-om, kazali su u Pozitivnoj.

    ops Žaka



  23. #623
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Isti član Ustava kaže da skupština odlučuje o načinu pristupanja Evropskoj Uniji. Ovako napisano, jednom kad se steknu uslovi, ulazimo u Evropsku Uniju, niko te ne pita hoćeš li ili ne.
    Skupština može odlučivat o načinu pristupanja tek nakon odluke da će biti toga pristupanja. Ustavom nije eksplicitno zabranjena odluka skupštine (ili naroda na referendumu) da CG ne uđe u EU, niti može biti u demokratskoj državi.

  24. #624
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,988
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,526
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Naravno, samo kažem kako to može da se protumači. Nebitno da li je ispravno ili ne, isto kao što protivnici ulaska u nato kažu da se ne smije odlučivat o ulasku bez referenduma i prijete destabilizacijom države ako se to desi.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #625
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Neće EU dozvoliti nikakva Rusko-Srpska sranja u Crnoj Gori.Jasno je rečeno to Pozitivnoj juče u Briselu.
    Što se samoizoluje grupa oko Vijesti i idu Sputnjiku to je jihov problem.
    Komnenić kao Miškov izvođač radova izgleda sve grotesknije.
    Ne ide nista nidje,samo vijesti uzimaju poene na taj nacin.One su gotove ako odu od EU
    Podgorica Podgoricanima!

Page 25 of 198 FirstFirst ... 152122232425262728293575125 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Invicta - novi muski rucni satovi (njih vise)
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 01-01-13, 20:50
  2. Eventualni novi izbori - siroka rasprava : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 25-08-11, 17:37
  3. Replies: 3
    Last Post: 26-03-10, 19:38
  4. kako da kreiram novi e-mail account na t-com-u
    By Koma[MFHN] in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 28-01-10, 12:02
  5. Kako instalirati novi Windows Installer?
    By Innuendo in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 18-03-07, 21:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •