Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast
Results 151 to 175 of 182

Thread: Postoje li Ateisti...

  1. #151
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vojvoda09 View Post
    Recimo da bog postoji, on ne mora biti onaj iz biblije, niti iz kurana...
    Recimo da Đed Mraz postoji, on ne mora biti onaj iz reklame za Coca Colu...
    Recimo da sirene postoje, one ne moraju biti one iz Odiseje ili Andersenove bajke...

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 28-11-15 at 23:24.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #152
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vojvoda09 View Post
    Nemam ništa protiv Dawkinsa naravno, ali moram priznati da me iritira ovo.

    Nema tu ovakav, onakav, takav vjernik, ovakav, onakav, takav ateista. Ili si vjernik ili si ateista ili pak agnostik.
    Naravno da ima raznih tipova
    90% vjernika pojma nemaju o svojoj religiji
    Onih 8% sačinjavaju oni koji znaju o čemu se radi i tome pridaju toliko značaja da su prekršili veliki dio zapovjedi
    2% sačinjavaju fanatici

    70% ateista ćute i trpe da bi se uklopili
    20% ateista odgovore istom mjerom
    10% ateista se vode po onim hrišćanskim "ko tebe kamenom, ti njega većim" i "ako te neko ošamari, ti mu **** mater"

    Agnostici su ateisti koji se plaše Boga

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #153
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Naravno da ima raznih tipova
    90% vjernika pojma nemaju o svojoj religiji
    Onih 8% sačinjavaju oni koji znaju o čemu se radi i tome pridaju toliko značaja da su prekršili veliki dio zapovjedi
    2% sačinjavaju fanatici

    70% ateista ćute i trpe da bi se uklopili
    20% ateista odgovore istom mjerom
    10% ateista se vode po onim hrišćanskim "ko tebe kamenom, ti njega većim" i "ako te neko ošamari, ti mu **** mater"

    Agnostici su ateisti koji se plaše Boga

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Tako je!

    Ljudi se kriju iza etiketa da bi objasnili sebe i uklopili se lakse.

    Zasto ne moze da postoji lik koji stoji svim svojim bicem iza toga da kako ga bilo koja religija objasnjava da takav bog ne postoji.

    Zasto ne bi mogao da postoji lik koji svi svojim bicem zeli da unaprijedi nauku makar sa tim sto ce se boriti protiv vjekovnih neprijatelja iste! Bas da bi ta nauka isla u pravcu da nadje odgovor ili pak da se priblize tom pitanju " Oklr mi odjeN"

    Ne etiketirajte ljude! Znam ja da vam je lakse kad podijelite svijet u svojoj glavi na 4 polja i onda ljude ocjenjujete i svrstavate u 4 kategorije... Niko na ovom svijetu nije isti i nije nicija kopija. Mozda iz straha kopira neko javno mjenje al svi smo mi orginalne individue koje zajedno cine jednu kompaktnu cijelinu!

    Ako ocete da vjerujete u nesto i nesto da obozavate! Onda nek to budu vasi roditelji! Bez njih bi ste bili niko i nista!

    Ali znajte da svaka nova generacija ima obavezu prema svim onim precima koji su zivjeli da bi ti danas disoa! Imas obavezu da preispitas nacela koja su ti usadjena tokom odrastanja. Ne trebas da pravis dramu oko toga vec mirno i sam sa sobom.

    Nemojte nikom da dozvolite da upravlja sa vama!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  4. #154
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Razgovor dva blizanca u stomaku svoje majke


    Blizanci u stomaku svoje majke razgovaraju:

    - Da li veruješ u život posle rođenja?

    - Naravno, sigurno postoji nešto nakon rođenja... Možda smo ovde baš zato da se pripremimo na život posle rođenja.

    - To je glupost. Nema života posle rođenja. Kako bi taj život uopšte izgledao?

    - Ne znam tačno, ali uveren sam da će biti više svetla i da ćemo moći hodati i jesti svojim ustima.

    - To je potpuna glupost. Znaš da je nemoguće trčati i jesti svojim ustima, pa zato imamo pupčanu vrpcu. Kažem ti, posle rođenja nema života. Pupčana vrpca je prekratka.

    - Uveren sam da postoji nešto posle rođenja. Nešto posve drugačije nego ovo što živimo sada...

    - Ali niko se nije vratio od tamo. Život se posle rođenja završava. Osim toga, život nije ništa drugo nego postojanje u uskoj i mračnoj okolini.

    - Pa ne znam baš tačno kako izgleda život posle rođenja, ali ćemo u svakom slučaju sresti našu mamu. Ona će zatim brinuti za nas.

    - Mama?!? Ti veruješ u mamu, pa gde bi po tvome ta mama bila?

    - Svuda oko nas, naravno. Zahvaljujući njoj smo živi, bez nje ne bismo uopšte postojali.

    - Ne verujem! Mamu nisam nikada video, zato je jasno da ne postoji.

    - Da, moguće, ali ponekad, kada smo potpuno mirni, možemo je čuti kako peva i miluje naš svet. Znaš, uveren sam da život posle rođenja zapravo tek započinje....

    "Neka bude svetlost..."

  5. #155
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahhahahahahahhahahaha pazi sto probaju da proguraju kao analogiju.

    Aeee ne sprdajte se! Dva grama mozga treba imat za neku krstenu polemiku... Pa prikupite tolko nedje...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  6. #156
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,821
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,050
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Hahhahahahahahhahahaha pazi sto probaju da proguraju kao analogiju.

    Aeee ne sprdajte se! Dva grama mozga treba imat za neku krstenu polemiku... Pa prikupite tolko nedje...
    Inace ideja nije nova. Platonova pecina i igra sjenki to opisuje ali ne u odnosu na zivot posle smrti nego na zivot u neznanju i izlazak na svjetlost znanja. Cudi me da to nisi primjetio? Ili jesi al te mrzilo da pominjes. Znajuci te mora da je ovo drugo.

    Zbilja, ne rece mi za Milano 333. Jel to neka fora iz fudbalskih krugova?
    Sent from my TPC-71213G using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  7. #157
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Platonova pecina se objasnjava u logici i ne moze bit analogna sa religijom...

    A cezare reko sam ti da ces ti morat to da saznas sta se desilo u milanu 333 godine ili ti poznatije milanski edikt... Pa malo procesljaj po netu
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  8. #158
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,821
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,050
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Platonova pecina se objasnjava u logici i ne moze bit analogna sa religijom...

    A cezare reko sam ti da ces ti morat to da saznas sta se desilo u milanu 333 godine ili ti poznatije milanski edikt... Pa malo procesljaj po netu
    Nisam ni rekao da je analogna. Nego, ne zajebaj no reci ovo za 333. Ne nadjoh na netu. Nije fora da ti znas, a ne moze se na netu naci. Moze neko da pomisli da ne znas, a to ne bismo zeljeli. Ja ovo zbog tebe velim a ti vidi sam.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  9. #159
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Nisam ni rekao da je analogna. Nego, ne zajebaj no reci ovo za 333. Ne nadjoh na netu. Nije fora da ti znas, a ne moze se na netu naci. Moze neko da pomisli da ne znas, a to ne bismo zeljeli. Ja ovo zbog tebe velim a ti vidi sam.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Mislis ako sam izasao iz pecine da treba i tebe da izvucem jel? Pa dao sam ti zracak svijetlosti! Obgrli ga Cezare i izvuci se

    Potrudi se ako te zanima da nesto saznas o tome kako su rimljani uvidjevsi da im hriscanstvo dise za vratom odradili neke prepravke i proglasili hriscanstvo za opstu religiju... Dosta od mene
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  10. #160
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,821
    Thanks Thanks Given 
    1,659
    Thanks Thanks Received 
    2,050
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Mislis ako sam izasao iz pecine da treba i tebe da izvucem jel? Pa dao sam ti zracak svijetlosti! Obgrli ga Cezare i izvuci se

    Potrudi se ako te zanima da nesto saznas o tome kako su rimljani uvidjevsi da im hriscanstvo dise za vratom odradili neke prepravke i proglasili hriscanstvo za opstu religiju... Dosta od mene
    Ti si doktor.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #161
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ti si doktor.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Dogme su cudo kod vas teista! Prije ce jedan teist sebi oci iskopat nego provjerit vjerodostojnost svojeg ubjedjenja. No dobro sve ima svoj vjek trajanja...
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  12. #162
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    “Odrasli su religiozni, a deca su ateisti. Dečiji ateizam ima mnogo čari za sve one koji nemaju snage ili razloga da budu fanatici ili dogmatičari. Deca žive slobodno, bez boga, bez svrhe i cilja, slično kao i starci.
    Dakle pre i posle saznanja može se živeti spokojno, bez nade. U tom slučaju naglo poraste vrednost svakog trenutka, svakog susreta i doživljaja. Kad nema velikih stvari, onda su sve stvari velike.“
    — Duško Radović, moto njegovih Dokolica (Sprska književnost u 100 knjiga, 1972.)
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #163
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoje li ateisti?

    Realno ne, jer svako vjeruje u nešto, pitanje je samo kako to nešto definiše i karakteriše. Čak se i sam termin ateista vrlo često pogrešno interpretira, otud i gomila zabuna i sl. Ateista u bukvalnom (najširem) značenju ne postoji.

    Što se tiče gornje ideje da su djeca ateisti, sjetih se one izreke: "djeci anđeli govore".
    Last edited by SpongeBob; 21-12-15 at 18:18.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  14. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    WWW/SG
    Posts
    2,588
    Thanks Thanks Given 
    695
    Thanks Thanks Received 
    448
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Vjerovatno nema smisla odgovarati na ovakva i slicna pitanja, ali s obzirom da trenutno nemam nista pametnije da radim ponovicu pricu koja je vjerovatno ispricana i prepricana toliko puta da je postala klise...
    Nego, ateizam je vrlo jednostavno definisati - Biti ateist znaci ne vjerovati u religijske dogme, tj. ateizam je negacija teizma. Da li osoba koja za sebe kaze da je ateist, vjeruje u postojanje besmrtnih dusa, duhove, djeda mraza, supermena, spajdermena ili neke druge natprirodne sile, crtane likove i ostale besmislice je neka druga tema. Znaci, ateist moze vjerovati u sve gore navedeno i ne navedeno, a i dalje biti ateist.
    Tako da, ateisti postoje, i ne samo da postoje, vec biti ateist je potpuno normalna, prirodna i urodjena stvar.


    Pitanje koje bih ja postavio je: Da li postoje teisti?
    Naravno da postoje ili bolje receno teist se POSTAJE putem indoktrinacije, nikako rodjenjem. Religija kojoj se jedan teist prikloni ne zavisi od istinosti iste, vec prije svega zavisi od porodice i okruzenja u kome se isti rodi...

  15. #165
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bistro je ovo Tvoje učenje mogu ti reć.

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #166
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Kako me pogleda jedna gospođa u restoranu kad na badnji dan za doručak naručih jaja i slaninu, oči su joj iskočile na federe, kao u crtanom. Ja se nisam tako zaprepašćiva kad su pojedini danima prije jeli samo posnu hranu. To je mala razlika između verujućih i neverujućih, agresivnost.

  17. #167
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kako me pogleda jedna gospođa u restoranu kad na badnji dan za doručak naručih jaja i slaninu, oči su joj iskočile na federe, kao u crtanom. Ja se nisam tako zaprepašćiva kad su pojedini danima prije jeli samo posnu hranu. To je mala razlika između verujućih i neverujućih, agresivnost.
    Je li ti dorucak dodatno prijao zbog toga? Jeste, priznaj
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #168
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kako me pogleda jedna gospođa u restoranu kad na badnji dan za doručak naručih jaja i slaninu, oči su joj iskočile na federe, kao u crtanom. Ja se nisam tako zaprepašćiva kad su pojedini danima prije jeli samo posnu hranu. To je mala razlika između verujućih i neverujućih, agresivnost.
    Mora da si gospodju malo pogrešno shvatio ili se šališ.Jer kako bi ti zaboga znao da se zaprepastila jer jedeš jaja, možda te tako gledala jer si grdan. Ozbiljno ali ovo prvi put u 35 godina čujem.

    Ovo na konto agresivnosti, ima je i tamo i ovamo,ali istina vjernik ako je vjernik prije napusti sto,ide svojim poslom i čuva svoj mir.Isto tako sprdanje i smijanje i gonjenje drugačijih od sebe ne znači da nema ateista koji su lijepo vaspitani i dovoljno mudri da razumiju različitost u pogledima.I naravno imaju zdravu diskusiju.

    Kad god pogledam ovaj podforum rado bih ga trajno izbrisala jer vidim ljude koji u svakodnevnici onog koji je slijep,gluv,nijem smatraju za gradjanina zadnjeg reda,manje pametnog od sebe ili zaostalog.Takodje i one teške nacionaliste.Pa onda jednostavno ne želim da budem dio toga.

    Ljudi smo ili nismo-vjerovali ili ne.




    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  19. #169
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Nisam je pogrešno razumio jer je gospođa sjeđela za mojim stolom, to namjerno nisam napomenuo da bih vidio reakciju :-). Uz kolačenje očiju bio je i komentar, ti ne postiššš danas.

  20. #170
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Je li ti dorucak dodatno prijao zbog toga? Jeste, priznaj
    Priznajem da mi je prijalo njeno društvo iako je non stop pisala poruke na viber svom mužu, not :-)

  21. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,974
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,334
    Thanked in
    1,864 Posts

    Default

    Jesi li je ponudio da malo gricne kobasičine?

    Poslato sa elegantne pisaće mašine S6 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #172
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    vjernik ako je vjernik prije napusti sto,ide svojim poslom i čuva svoj mir.
    Ovo je karakterna crta svih pravih Skotlandjana...pardon, htjedoh reci vjernika.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #173
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ateisti i Teisti se slazu da 2978 poznatih i zabiljezenih bogova kroz istoriju SU IMAGINARNI! Dok se samo ne slazemo oko 1! Tako da mi imamo vise zajednickog no sto mislitr dragi moji teisti

    Nemojte teisti da mislite da vas ateisti ne kapiraju zasto ste vi vjerujuci...

    Strasna je pomisao da si prepusten samom sebi, da se nalazis na nekoj lopti koja juri kroz svemir u nekom sazvijezdju u nekom totalno nama za sada nepoznatom univerzumu. Jbt...

    Po ljudskoj logici da bi nesto nastalo neko mora da ga stvori i zato mi u nedostatku informacija pribjegavamo maskiranju te informacije u vidu nekih bozanstava. Nekad nismo znali odakle munje pa su ih bili pripisali zevsu koji gadje njima kad ga neko naljuti...

    Da li mora da postoji kreator svega? Po ljudima mora, jer mi smo iz takvog rezonskog sistema da ne mozemo da pojmimo kako bi drugacije moglo.... Ali fora je sto mi nemamo pojma dal univerzum i njegova fizika i pravila imaju ikakve slicnosti sa nama...

    Mlada smo mi vrsta i jos ce proc dosta vremena i novih bogova... I ako se ne istrijebimo mozda nekad za 1000 godina saznamo...
    Last edited by Crka; 12-01-16 at 01:54.
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  24. #174
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Samo bih izjavio da ste, kolege vjernici, mnogo isfrustirani, ne razumijem zašto kad ste toliko superiorni, ipak je onaj koji sve vidi i upravlja odozgo svima nama na vašoj strani. Kad je sledeći post, da znam kako bih poručkio tunjevinu, da vas ne opteretim sa pričom poslije.

  25. #175
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Nekad nismo znali odakle munje pa su ih bili pripisali zevsu koji gadje njima kad ga neko naljuti...
    Nismo samo Zevsu

    Pored nama poznatih grčkog Zevsa i nordijskog Tora ima još stotinjak bogova gromova

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_thunder_gods
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 7 of 8 FirstFirst ... 345678 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Teisti i Ateisti da objasne
    By Bole62 in forum CdM Arhiva
    Replies: 340
    Last Post: 30-09-15, 19:59
  2. Ateistički simboli
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 6
    Last Post: 01-05-13, 18:32
  3. Ateisti vs. vernici
    By ms. in forum Religija i filozofija
    Replies: 399
    Last Post: 10-10-11, 19:21
  4. Ateistička filozofija morala
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 105
    Last Post: 12-04-11, 20:30
  5. Vjernici i zločin vs. Ateisti i zločin
    By Rakun in forum Religija i filozofija
    Replies: 424
    Last Post: 26-01-11, 15:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •