Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 128

Thread: Jevanđelje!

  1. #51
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    U pravu si, biće prije adventista.
    Svaki čovjek ponaosob je hram Duhu Svetome. Crkve nisu četiri zida, crkva su ljudi povezani Vjerom u Boga! To je crkva, a ne ono što zagovaraju vjerske skupine iz sasvim sebičnih pobuda.
    Jehovini svjedoci između ostalih krajnosti negiraju i postojanje Svetoga duha kao treće lice Božanstva!!!
    Adventisti se odriču duha proroštva i koriguju ga iz sebičnih pobuda, kako bi pružili ruku preko ponora svijetu za koji su vezani svojim samim vrhom u hijerarhiji. A to je prava šteta i nenadoknadiv gubitak, s obzirom da su njihovim pioniri imali u ruke istinu!

    Čitav svijet je u pobuni protiv Boga. A crkva ostatka su ljudi u kojima se neće moći ugušiti njihova savjest. Sjeti se inkvizicije. I mnogo će ti biti lakše da se orijentišeš. Istina će uvijek biti progonjena. I ako želiš da si dio nje, moraš se pomiriti sa tim da ćeš zauvijek biti OBILJEŽEN. Ili bolje rečeno.....čudak i ludak u očima javnosti

  2. #52
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,289
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,643
    Thanked in
    1,285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Sviđa mi se.
    Ne znam zasto. Ne znam zasto bi uopste pitao ateistu da definise nesto u sta ne vjeruje. Ateista samo odbacuje ideje o bogu koje vec postoje a nema racionalnog razloga da se u njih vjeruje. Moja "definicija" je totalno nebitna. Bitna je vjernicka.

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Hajde onda da uzmemo pojam slobode. I pokušaj da ga primijeniš na sve što znaš i poznaješ. Da li si konzistentan u tome?
    Ne znam. Nisam pokusao a i ne vidim razlog.
    Pretpostavljam da ce ovo vjerovatno da bude neka prica o slobodnoj volji.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #53
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Podčinjeni nečastivome? Kako? Iluminati su ateisti i ne vjeruju u đavle. Kako možeš biti podčinjen nekome u koga ne vjeruješ?
    Ahahaha kakvo nepoznavanje Illuminata. Illuminati za svog Boga imaju Satanu njihovog svjetlonosu po kojem nose ime, prosvijetljeni kroz njega. Ali dobro nema veze...

  4. #54
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ahahaha kakvo nepoznavanje Illuminata. Illuminati za svog Boga imaju Satanu njihovog svjetlonosu po kojem nose ime, prosvijetljeni kroz njega. Ali dobro nema veze...
    Greška čovječe. I to more masivna.

    Crkve nisu četiri zida, crkva su ljudi povezani Vjerom u Boga! To je crkva, a ne ono što zagovaraju vjerske skupine iz sasvim sebičnih pobuda.
    Skupina je grupa ljudi? - jeste jedno nije drugo, zavisi od toga đe stoje...

    Zašto ti je problem da imenuješ denominacju kojoj pripadaš?

    Mislim da je kvaka u toj stanki. Šta misliš o tome?
    Last edited by gaul; 10-10-15 at 12:40.

  5. #55
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Greška čovječe. I to more masivna.
    Vise od dvije godine se bavim tom materijom, to mi dodje kao neki hobi, tako da mislim da nema osobe na ovom forumu koja je vise procitala i istrazila o njima vise od mene, ali da se ne bi raspravljali ostavicu vas da pisete i lupate svoje.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Vise od dvije godine se bavim tom materijom, to mi dodje kao neki hobi, tako da mislim da nema osobe na ovom forumu ko je vise procitao i istrazio o njima vise od mene, ali da se ne bi raspravljali ostavicu vas da pisete i lupate svoje.
    Odlično.

    Pojasni onda ovo...

    Illuminati za svog Boga imaju Satanu njihovog svjetlonosu
    ...malo mi je nejasno.

  7. #57
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Odlično.

    Pojasni onda ovo...



    ...malo mi je nejasno.
    Satana je prvi andjeo ili ti arhandjeo kojeg je Bog stvorio, najmocnije bice ikad stvoreno i on je nosio ime Lucifer sto znaci svjetlonosa, kada se okrenuo protiv Boga izgubio je mnogo svoje snage a sa njom i svijetlo, obmanjeni Illuminati i dalje misle da je on svjetlonosa, i kroz njega misle da su prosvijetljeni. Od toga i ime Illuminati sto prevedeno sa latinskog znaci prosvijetljen.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,289
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,643
    Thanked in
    1,285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Vise od dvije godine se bavim tom materijom, to mi dodje kao neki hobi, tako da mislim da nema osobe na ovom forumu koja je vise procitala i istrazila o njima vise od mene.
    Mnogi ljudi cak citav zivot posvete glupostima.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #59
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mnogi ljudi cak citav zivot posvete glupostima.
    Iskreno da te pitam nesto? Koja draz ti je u tome da konstantno na svakoj temi zelis nekoga da "prosvijetlis" svojim genijalnim misljenjima? Cemu tolika protivljenja i ubjedjivanja?

    Normalno je da svako ima svoje misljenje, i jos normalnije je da napises svoje misljenje pa makar i bilo suprotno misljenju sa druge strane, ali ti bi kontrirao nekome sve dok taj neko ne bude vise smoren pa odustane.
    Last edited by BIGa; 10-10-15 at 12:57.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Satana je prvi andjeo ili ti arhandjeo kojeg je Bog stvorio, najmocnije bice ikad stvoreno i on je nosio ime Lucifer sto znaci svjetlonosa, kada se okrenuo protiv Boga izgubio je mnogo svoje snage a sa njom i svijetlo, obmanjeni Illuminati i dalje misle da je on svjetlonosa, i kroz njega misle da su prosvijetljeni. Od toga i ime Illuminati sto prevedeno sa latinskog znaci prosvijetljen.
    Nije jedini da je nosio i da nosi ime Lucifer.

    Mislim da ipak imena u biblijskom smislu (onovremenom) nisu imale administrativni karakter poput današnjih, već karakterni.

    Sjetimo se Jakova kada se preimenovao u IzraelJa.

    Tako je i Lucifer dobio ime Satana.

    Čitao sam mnogo knjiga, đe mnogi stručnjaci navode da se prije zvao SatanaILO, pa neđe usput izgubio dodatak IL, koji bi trebao da naglašava da je sa Bogom. Što je totalni kretenizam, doduše tiskan pod tutorstvom ovdašnje crkve.

    Satana znači izdajnik...u nekom slobodnijem prevodu, dakle da vidimo zašto se Illuminati ne zovu - Izdajnici?
    Last edited by gaul; 10-10-15 at 13:06.

  11. #61
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post

    Satana znači izdajnik...u nekom slobodnijem prevodu, dakle da vidimo zašto se Illuminati ne zovu, Izdajnici?
    Ko kaze da i nisu izdajnici? Lucifer je dobio ime Satana tek kada je odbacen. To za SataniLO nije tacno, jer je on bio na neki nacin cin izvise ostalih arhandjela, zato je jedini i pomislio da ima snage da zamijeni Boga. Posto je izgubio svijetlo izgubio je i snagu i ime, tako da je postao slabiji od svih arhandjela. Mihailo je sada najmocniji medju arnhadjelima i njegovo ime znaci ko je kao Bog, uz to je general tako da kazem Bozijim legijama.
    Last edited by BIGa; 10-10-15 at 13:15.

  12. #62
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ateista samo odbacuje ideje o bogu koje vec postoje a nema racionalnog razloga da se u njih vjeruje.
    Racionalnog razloga? Prvi put kad se zaljubis bice "hard landing". Onda se pozovi na racio i objasni sebi kako su to sve samo hormoni, kako nema racionalnog razloga da je/ga volis. Onako naucno E, onda cemo pricati da li vidis ono sto osjecas ili nesto drugo. Racio je so overrated

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #63
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    To za SataniLO nije tacno, jer je on bio na neki nacin cin izvise ostalih arhandjela, zato je jedini i pomislio da ima snage da zamijeni Boga. Posto je izgubio svijetlo izgubio je i snagu i ime, tako da je postao slabiji od svih arhandjela.
    Ostali arhanđeli imaju svi sufiks IL...

    Kako se Satana zvao prije ?

    U latinskoj literaturi Hrist se često naziva Luciferom. čak najnovija opservatorija je nazvana upravo tako.

    Ko kaze da i nisu izdajnici?
    Ko kaže da jesu?

  14. #64
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Ostali arhanđeli imaju svi sufiks IL...

    Kako se Satana zvao prije ?

    U latinskoj literaturi Hrist se često naziva Luciferom. čak najnovija opservatorija je nazvana upravo tako.



    Ko kaže da jesu?
    Satana se prije zvao Lucifer.

    Observatorija koja je u vlasnistvu Katolicke crkve koja je odavno pod kontrolom Illuminata? To sto su Hrista nazvali Luciferom je klasican satanizam.

    Kazu svi koji vide sto rade i kome sluze.

  15. #65
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,289
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,643
    Thanked in
    1,285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Racionalnog razloga? Prvi put kad se zaljubis bice "hard landing". Onda se pozovi na racio i objasni sebi kako su to sve samo hormoni, kako nema racionalnog razloga da je/ga volis. Onako naucno E, onda cemo pricati da li vidis ono sto osjecas ili nesto drugo. Racio je so overrated
    U slucaju ljubavi druga osoba barem postoji

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Iskreno da te pitam nesto? Koja draz ti je u tome da konstantno na svakoj temi zelis nekoga da "prosvijetlis" svojim genijalnim misljenjima? Cemu tolika protivljenja i ubjedjivanja?

    Normalno je da svako ima svoje misljenje, i jos normalnije je da napises svoje misljenje pa makar i bilo suprotno misljenju sa druge strane, ali ti bi kontrirao nekome sve dok taj neko ne bude vise smoren pa odustane.
    Jeste normalno da svako ima svoje misljenje ali nije svako misljenje odraz normalne psihe. Teoreticari zavjere i zadrti vjernici definitivno imaju psihickih problema. Covjece, vi ste ubijedjeni da posjedujete znanje i o tvorcu univerzuma i o mracnim silama koje djeluju u svijetu i da znate ciljeve tih mracnih sila. A svaka informacija koju posjedujete o tim silama i "istinama" se uvijek bez izuzetka ispostavi da jednostavno nije tacna. To su stvari zbog kojih bi ljudi trebalo da traze profesionalnu pomoc.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #66
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    U slucaju ljubavi druga osoba barem postoji


    Jeste normalno da svako ima svoje misljenje ali nije svako misljenje odraz normalne psihe. Teoreticari zavjere i zadrti vjernici definitivno imaju psihickih problema. Covjece, vi ste ubijedjeni da posjedujete znanje i o tvorcu univerzuma i o mracnim silama koje djeluju u svijetu i da znate ciljeve tih mracnih sila. To su stvari zbog kojih bi ljudi trebalo da traze profesionalnu pomoc.
    To se Vanja zove zdrava logika. Ako malo dublje pogledas desavanja u svijetu, radnje odredjenih vjerskih institucija i predsjednika drzava lako mozes da povezes stvari. Kao prvo ja ne pratim ni jednog svjetski poznatog teoreticara zavjera jer je 90% njih postavljeno od strane protiv koje pricaju. Ja se dopisujem sa samostalnim istraziteljima kao sto sam ja jer volim da desifrujem stvari koje su duboko da dublje ne moze skrivene od ociju i usiju javnosti i prije svega obicnih ljudi koji nisu na polozajima.

  17. #67
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Greška čovječe. I to more masivna.



    Skupina je grupa ljudi? - jeste jedno nije drugo, zavisi od toga đe stoje...

    Zašto ti je problem da imenuješ denominacju kojoj pripadaš?

    Mislim da je kvaka u toj stanki. Šta misliš o tome?
    Hrišćanin sam. Kažeš da imenujem denominaciju??? Optužuješ li me ti to za sektašenje? Zašto bih uopšte morao pripadati ijednoj vjerskoj organizaciji?? A ako baš insistiraš......NE PRIPADAM APSOLUTNO NIJEDNOJ! Svim vjerskim zajeednicama je jedini bog novac i moć i filozofija života! A ja sam hrišćanin i biblijski religiozan. Poštujem 10 Božijih zapovijesti i vjerujem u biblijsko proročanstvo o skorom drugom Isusovom dolasku.
    Pošto sam po prirodi mnogo radoznao i istražvačkog duha. Bio sam i tamo,i onamo i ovamo. Tako da sam dovoljno dobro upoznao ljude i njihovo filozofiranje.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Observatorija koja je u vlasnistvu Katolicke crkve koja je odavno pod kontrolom Illuminata?
    Da baš organizazija koja nema uticaja ...kad smo kod oBservatorije...

    To sto su Hrista nazvali Luciferom je klasican satanizam.
    Satanizam je ako su Hrista prozvali Svjetlonošom ?

    Interesantno.

    Satana se prije zvao Lucifer.
    Sada? Antihrist...jesam li u pravu?

    Zašto kada je imao status arhanđela nije imao sufiks IL ?
    Last edited by gaul; 10-10-15 at 13:33.

  19. #69
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Da baš organizazija koja nema uticaja ...kad smo kod oBservatorije...



    Satanizam je ako su Hrista prozvali Svjetlonošom ?

    Interesantno.



    Sada? Antihrist...jesam li u pravu?
    Katolicka crkva ima ogoroman uticaj u svijetu pogotovo kada je dosao lazni prorok Njofra dzgabavi, obmanjivac level EXPERT. Satanista lever MASTER.
    Kako antihrist dok je jos bio uz Boga? Antihrist kao ime je izvedeno od Satana.

    Nazivanjem Isusa Bozijeg sina svjetlonosom jeste satanizam jer se povezuje sa Luciferom-Satanom. Boziji sin je Boziji sin.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Nazivanjem Isusa Bozijeg sina svjetlonosom jeste satanizam jer se povezuje sa Luciferom-Satanom. Boziji sin je Boziji sin.
    Pročitah u Jevanđelje da je Hrist donio svijetlo ljudima.

    Preskačeš odgovor , zašto nije imao sufiks IL dok je bio level arhanđeo...komadnant nebeskim odredima.

    Luciferom-Satanom.

    Interesantna kovanica, gotovo dafinicija.

    kako nda ko se nazove prosvjetljeni, ima karakter šejtaniste?

  21. #71
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    U slucaju ljubavi druga osoba barem postoji
    Ali poenta je u tome da ti tu osobu vidis drugacijom nego sto ona jeste. Ako vidis nesto sto nije, koliko je vjernik daleko od tebe jer vidi isto nesto sto nije. Materijalna manifestacija objekta tvoje ljubavi nije argument da ti hipoteticki u ovom slucaju vidis bolje od ma kog vjernika. Tvoja zabluda nije manja. Vidio ti umjesto neke grdulje ljepoticu ili vjernik umjesto vazduha misicavog bradonju sa zezlom, skroz je isto. Iskljucivo mi definisemo ono sto vidimo, a ne materijalnost koja nas okruzuje. Dakle, novi svijet? I velis racio?

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 10-10-15 at 13:49.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #72
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Pročitah u Jevanđelje da je Hrist donio svijetlo ljudima.

    Preskačeš odgovor , zašto nije imao sufiks IL dok je bio level arhanđeo...komadnant nebeskim odredima.

    Interesantna kovanica, gotovo dafinicija.

    kako nda ko se nazove prosvjetljeni, ima karakter šejtaniste?
    Mozes da kazes da je donio svijetlo ljudima ili da kazes da je svijetlo koje nas cuva od tame koja nas kusa svakog trena, ali ne i da je svjetlonosa jer se zna sta simbolise rijec svjetlonosa.

    Nisam preskocio odgovor nego sam ti objasnio. Lucifer je bio iz reda andjela zvanim Serafimi. Bio je prvo sto je Bog stvorio, i Bog rece svijetlo i bi svijetlo i tada se stvori Lucifer svjetlonosa. Ostali arhandjeli sa sufiksom IL su jedan rang ispod Lucifera. Recimo kao komandant generalstaba i generali, komadant generalstaba moze da bude jedan, generala jedan ili vise, u ovom slucaju vise.

  23. #73
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    .
    Bio je prvo sto je Bog stvorio, i Bog rece svijetlo i bi svijetlo i tada se stvori Lucifer svjetlonosa.
    Uf!

    Lucifer je bio iz reda andjela zvanim Serafimi.
    Da, kao i ostali arhanđeli...nad-anđeli . E sad vjeruj ljudima na riječ...reče da si mnogo ispred svih nas.

    Ostali arhandjeli sa sufiksom IL su jedan rang ispod Lucifera.
    Su bili ili jesu - ccc

    Netačno. Osim ako ne naglašavaš netačnost Boga, jer ako kada ga je rukopoložio kao komadanta nije mu nadenuo sufiks IL. Što je jako interesantno...konkretno IL znači sa Bogom, ili da malo konkretizujemo onaj koji vrši volju Boga, samim tim i zadatke. Svakome od arhanđela je dodeljena uloga u nesbeskoj drami koja treba da se odigra. Tu i Satana ima veoma zapaženu rolu.

    Misliš da zbog toga nije dobio sufiks IL?

    Kao i Hrist, koji ga nema, jer On ne ispunja ničiju volju.

    Zašto se danas Satana naziva Antihristom?

    ali ne i da je svjetlonosa jer se zna sa simbolise rijec svjetlonosa.
    Kako simbolički možemo pretvoriti svijetlo u tamu?

    Vise od dvije godine se bavim tom materijom, to mi dodje kao neki hobi, tako da mislim da nema osobe na ovom forumu koja je vise procitala i istrazila o njima vise od mene, ali da se ne bi raspravljali ostavicu vas da pisete i lupate svoje.
    I da se vratimo na početak rasprave...

    Ovo mi djeluje kao da si sebe okarakteriosao kao da si prosvjetljen što se tiče ove materije.

    Čudno
    Last edited by gaul; 10-10-15 at 14:03.

  24. #74
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,289
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,643
    Thanked in
    1,285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    To se Vanja zove zdrava logika. Ako malo dublje pogledas desavanja u svijetu, radnje odredjenih vjerskih institucija i predsjednika drzava lako mozes da povezes stvari. Kao prvo ja ne pratim ni jednog svjetski poznatog teoreticara zavjera jer je 90% njih postavljeno od strane protiv koje pricaju. Ja se dopisujem sa samostalnim istraziteljima kao sto sam ja jer volim da desifrujem stvari koje su duboko da dublje ne moze skrivene od ociju i usiju javnosti i prije svega obicnih ljudi koji nisu na polozajima.
    Da je zdrava logika mogao bi to i da dokazes bez teskoce. Ali svaki put kad pokusas ne uspijes nego nam otkrijes cak i nebulozne tekstove iz kojih skupljas neistinite informacije koje si usvojio kao istinite. Imas citav forum na raspolaganju da ispises sve sto znas o istini u svjetu. Znam da si se branio ranije tvrdnjom da bi ti dugo trebalo. Ne moras odjednom. Mozes malo po malo, natenane. Danas jedan kraci tekst, sjutra drugi itd. Pa da vidimo tu zdravu logiku na djelu.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ali poenta je u tome da ti tu osobu vidis drugacijom nego sto ona jeste. Ako vidis nesto sto nije, koliko je vjernik daleko od tebe jer vidi isto nesto sto nije. Materijalna manifestacija objekta tvoje ljubavi nije argument da ti hipoteticki u ovom slucaju vidis bolje od ma kog vjernika. Tvoja zabluda nije manja. Vidio ti umjesto neke grdulje ljepoticu ili vjernik umjesto vazduha misicavog bradonju sa zezlom, skroz je isto. Iskljucivo mi definisemo ono sto vidimo, a ne materijalnost koja nas okruzuje. Dakle, novi svijet? I velis racio?
    A vidis to je nauka objasnila. Jeste u pitanju zabluda ali efekat je privremen iako moze da traje i nekih par godina. Ne znam da li mi imamo rijec koja to opisuje ali Englezi i Ameri to zovu "limerence". Meni se nije desilo tako da nisam u zabludi za sad
    U svakom slucaju radi se o biohemijskom procesu: http://www.huffingtonpost.com/david-sack-md/limerence_b_1627089.html

    Last edited by VanjaTheMan; 10-10-15 at 14:07.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #75
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Uf!

    Da, kao i ostali arhanđeli...nad-anđeli

    Su bili ili jesu - ccc

    Netačno. Osim ako ne naglašavaš netačnost Boga, jer ako kada ga je rukopoložio kao komadanta nije mu nadenuo sufiks IL. Što je jako interesantno...konkretno IL znači sa Bogom, ili da malo konkretizujemo onaj koji vrši volju Boga, samim tim i zadatke. Svakome od arhanđela je dodeljena uloga u nesbeskoj drami koja treba da se odigra.

    Misliš da zbog toga nije dobio sufiks IL?

    Kao i Hrist, koji nema, jer On ne ispunja ničiju volju.

    Zašto se danas Satana naziva Antihristom?
    Ajde da ti pojednostavim jos posto vidim da ne kapiras. Njega kao prvo sto je stvorio postavio je na polozaj iznad svih ostalih i svega sto je stvorio. I bio je prvi koji je sjedio na Bozijoj desnoj strani. Zadivljen svojom ljepotom i snagom htio je da vlada i da nema nikog izvise njega, umisljen da ima moci dovoljno da se suprostavi svom stvoritelju, Bog mu nije dao na imenu sufiks IL iz svojih razloga, koje mi ne znamo i necemo ni znati.

    Danas se Satana naziva antihristom zato sto ga je kusao i zelio na svojoj strani kako bi nanio stetu samom Bogu tim sto bi njegovog sina okrenuo protiv svog oca a s tim i unistio covjecanstvo.

    Ja nisam prosvijetljen, niti cu to za sebe ikada reci, taj naziv je umetnut kako bi se prokletstvo konstantno bacalo na ljude koji ga koriste i na one kojima je namijenjeno. Ako ga igdje pomenem stavim ga pod znakom navoda cisto da ga ogradim od onoga sto zelim da kazem.
    Last edited by BIGa; 10-10-15 at 14:06.

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 24-07-10, 07:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •