Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 76 to 100 of 128

Thread: Jevanđelje!

  1. #76
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Bio je prvo sto je Bog stvorio, i Bog rece svijetlo i bi svijetlo i tada se stvori Lucifer svjetlonosa. Ostali arhandjeli sa sufiksom IL su jedan rang ispod Lucifera. Recimo kao komandant generalstaba i generali, komadant generalstaba moze da bude jedan, generala jedan ili vise, u ovom slucaju vise.
    Luconosa nije prozvan zbog donosenja svjetla vec zbog tame koja je ucinila da dodje do prosvjetljenja, da vidimo svjetlo. Satana ili kako ga vec sve zovete jeste izvorno zlo/mrak ukoliko ga Ja prihvati u cjelosti. Ukoliko ga adekvatno uvazi i prihvati dolazi do prosvjetljenja. Luconosa. Kako vidjeti svjetlo, a ne znati sta je mrak? . Sveti brak ili misterium coniuctionis. Taj Luconosa, taj unutrasnji glas, ta tama nas stavlja pred mnoge moralne odluke i izazove bez kojih nikad ne bismo mogli spoznati stvari i na kraju dostici zaokruzenost. Ako vec se bavis okultnim i mistikom Sveto pismo nije bas stivo koje ce ti tu nesto pojasniti. Stavise pogresno je u dijelu gdje je razdvojen zenski princip ,olicen u djevi Mariji, od zla koje prati tu srasnu "zensku" stranu. Ali cinjenica da kult djeve Marije u crkvama jaca daje nadu da ce crkva uvaziti na kraju ono sto je kod okultnih ucenja tako revnosno unistavala i zatirala.



    Sent from my GSXR1000 @ 299
    Last edited by Caesar; 10-10-15 at 14:40.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #77
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da je zdrava logika mogao bi to i da dokazes bez teskoce. Ali svaki put kad pokusas ne uspijes nego nam otkrijes cak i nebulozne tekstove iz kojih skupljas neistinite informacije koje si usvojio kao istinite. Imas citav forum na raspolaganju da ispises sve sto znas o istini u svjetu. Znam da si se branio ranije tvrdnjom da bi ti dugo trebalo. Ne moras odjednom. Mozes malo po malo, natenane. Danas jedan kraci tekst, sjutra drugi itd. Pa da vidimo tu zdravu logiku na djelu.
    Ti od mene ocekujes da objasnim postojanje Boga, isto kao sto ja od tebe ocekujem da mi objasnis kako to da Bog ne postoji. Naravno ti ces reci da je stvar dokazivanja na onom ko tvrdi da nesto postoji da dokaze da postoji. Ali evo ti pitanje recimo da ne vjerujem , objasni mi kako to da Bog ne postoji, posto ti kao ateista koji kaze da ne vjeruje u stvari koje nisu dokazane, sto znaci da si dokazao sam sebi da Bog ne postoji, kazi i meni to na koji nacin si ti sebi dokazao da Bog ne postoji?

  3. #78
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ajde da ti pojednostavim jos posto vidim da ne kapiras.
    Moram da pripalim zublju , da osvijetlim pred sobom

    Njega kao prvo sto je stvorio postavio je na polozaj iznad svih ostalih i svega sto je stvorio. I bio je prvi koji je sjedio na Bozijoj desnoj strani
    Zar to nije Hrist? - opa

    Ako viši denzitet stavimo u zdrav odnos sa nižim, onda stvarri funkcionišu.

    Zadivljen svojom ljepotom i snagom htio je da vlada i da nema nikog izvise njega, umisljen da ima moci dovoljno da se suprostavi svom stvoritelju, Bog mu nije dao na imenu sufiks IL iz svojih razloga, koje mi ne znamo i necemo ni znati.
    Risto kad se zamonašio dato mu je ime Amfilohije - dva odreda vojske.

    Imenovanjem stavri i ljudi govorimo da imamo namjenu, svrhu postojanja ili smisao života. Konkretizujemo, tj. osvjetjavamo sttvar koliko je moguće.
    Nije dobio sufiks IL jer se oslonio na slobodnu volju. O uzrocima njegove pobune možemo da dođemo analizom, ali povod je konkretzovan, on je vezan za čovjeka, kao najspecifičnije biće koje je stvoreno - jer ima slobodnu volju i pravo na IZBOR.

    Danas se Satana naziva antihristom zato sto ga je kusao i zelio na svojoj strani kako bi nanio stetu samom Bogu tim sto bi njegovog sina okrenuo protiv svog oca a s tim i unistio covjecanstvo
    Danas se naziva Antihristom, u onim sferama gdje je Hrist postavljen kao paradigma dobra tj. svijetlo, odnosno pravi put. Antihrist je opcija koja je vezana za čovjeka koji ima pravo izbora, mrak - pogrešan pt, zlo...uprošćeno.

    Ja nisam prosvijetljen, niti cu to za sebe ikada reci, taj naziv je umetnut kako bi se prokletstvo konstantno bacalo na ljude koji ga koriste i na one kojima je namijenjeno. Ako ga igdje pomenem stavim ga pod znakom navoda cisto da ga ogradim od onoga sto zelim da kazem.
    Ja sam samo prokomentarisao ono što si sam za sebe rekao.

    Prosvjetljen jednostavno znači osoba koja je u određenoj sferi stekla znanje. Što ,kao što rekoh, si sam naglasio.

    Pa se kaže spoznaja je osvijetlila, stvar je izašla na svjetlost ...itd.

    Kako baš simbolički da vežeš svjetlo za tamu nije mi jasno.....osim ako te to znakovno ne asocira. Onda ima smisla, samo što je očigledno da je znanje prosto grešno.

    Kako se dođavola znanje vezuje za prokletstvo ?
    Last edited by gaul; 10-10-15 at 14:26.

  4. #79
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ti od mene ocekujes da objasnim postojanje Boga, isto kao sto ja od tebe ocekujem da mi objasnis kako to da Bog ne postoji. Naravno ti ces reci da je stvar dokazivanja na onom ko tvrdi da nesto postoji da dokaze da postoji.
    Ne ocekujem. Potpuno sam svjestan da se to nikad nece desiti. Postoji DEBEO razlog zasto se nece desiti. Ali ocekujem da si u stanju da objasnis druge stvari vezane za teorije zavjere u koje vjerujes. Ne na ovoj temi jer si jos ranije negdje rekao da bi ti mnogo trebalo. Ali bi stvarno bilo lijepo kad bi otvorio novu temu i poceo da pises po malo o tim stvarima. Niko ne kaze da to mora sve odjednom da bude.

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    posto ti kao ateista koji kaze da ne vjeruje u stvari koje nisu dokazane, sto znaci da si dokazao sam sebi da Bog ne postoji, kazi i meni to na koji nacin si ti sebi dokazao da Bog ne postoji?
    Ne znaci. Je li to tvoja zdrava logika o kojoj govoris?

    Ako kazem da ne vjerujem u stvari koje nisu dokazane to znaci da nisam dokazao da bog postoji a ne da sam dokazao da ne postoji. Dokazivanje postojanja necega cije postojanje nije dokazano je uzaludna rabota kao da od mene trazis da dokazujem da jednorozi i vile ne postoje. Zna se na kome je teret dokazivanja. Vrlo jednostavno receno nista od navedenog ne postoji dok se suprotno ne dokaze. Pogotovo ako je bazirano na natprirodnom i nelogicnom. Ne postoji racionalan razlog za prihvatanje tih ideja. A imamo citav krvavi istorijat razloga protiv.
    Ima stvari koje jesu dokazane kako logikom tako i kroz istrazivanje istorijskih podataka. Stvari poput nelogicnosti u "svetim" knjigama i istorije nastanka kljucnih ideja poput svetog trojstva. I pored toga sto se znaju tacni istorijski podaci o pojedinim dogadjajima, i pored toga sto su nelogicnosti i nebuloze u Bibliji ocigledne i djetetu od 6 godina tebi to ne znaci nista. Jer ti nisi logicno stvorenje kao sto mislis da jesi.
    Last edited by VanjaTheMan; 10-10-15 at 14:33.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma to su takve gluposti da ja nemogu da vjerujem da nekome logika ne signalizira falicnost.

    Svako stanoviste covjek da ima mora ga bazirati na necemu, i kao takvo mora sebi imat objasnjenje za njega. To sto nevjernici nece da ga podijele svoje baziranje mozda govori da nemogu bit toliko iskreni.

    Jedino onaj koji ne zna nije neophodno da ima ikakvo objasnjenje svoig neznanja, i sigurno je da niko nece sumnjat u to.

    Medjutim ako tvrdish nesto, bilo sto to bilo, ti morash imati bazu.

    osim naravno ako ti ne smeta da lazesh.

  6. #81
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Moram da pripalim zublju , da osvijetlim pred sobom



    Zar to nije Hrist? - opa

    Ako viši denzitet stavimo u zdrav odnos sa nižim, onda stvarri funkcionišu.



    Risto kad se zamonašio dato mu je ime Amfilohije - dva odreda vojske.

    Imenovanjem stavri i ljudi govorimo da imamo namjenu, svrhu postojanja ili smisao života. Konkretizujemo, tj. osvjetjavamo sttvar koliko je moguće.
    Nije dobio sufiks IL jer se oslonio na slobodnu volju. O uzrocima njegove pobune možemo da dođemo analizom, ali povod je konkretzovan, on je vezan za čovjeka, kao najspecifičnije biće koje je stvoreno - jer ima slobodnu volju i pravo na IZBOR.



    Danas se naziva Antihristom, u onim sferama gdje je Hrist postavljen kao paradigma dobra tj. svijetlo, odnosno pravi put. Antihrist je opcija koja je vezana za čovjeka koji ima pravo izbora, mrak - pogrešan pt, zlo...uprošćeno.



    Ja sam samo prokomentarisao ono što si sam za sebe rekao.

    Prosvjetljen jednostavno znači osoba koja je u određenoj sferi stekla znanje. Što ,kao što rekoh, si sam naglasio.

    Pa se kaže spoznaja je osvijetlila, stvar je izašla na svjetlost ...itd.

    Kako baš simbolički da vežeš svjetlo za tamu nije mi jasno.....osim ako te to znakovno ne asocira. Onda ima smisla, samo što je očigledno da je znanje prosto grešno.

    Kako se dođavola znanje vezuje za prokletstvo ?
    Hrist nije ni bio rodjen kada je Lucifer sjedio pored Boga, i tada jos nije ni planirao da se okrene protiv Boga.

    E ako vise znam kako da ti pojasnim neke stvari.

    Nemam obicaj da kunem tako da ti ne mogu bas precizno reci kako se dodjavola znanje vezuje za prokletstvo, ali mogu optilike logikom da ti kazem da dodjavola ljudi upotrebljavaju uz recenice u kojima zele neke stvari da maknu sa svojeg puta, pa da odu kod djavola posto ko ode tamo ne moze da se vrati nazad i s tim ce im put biti oslobodjen loseg prisustva ili djelovanja. Opet pogresno ali ne mozes ljudima objasniti neke stvari.

  7. #82
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne znam. Nisam pokusao a i ne vidim razlog.
    Šteta, mislio sam, ne da ti dokažem Boga, nego i bolje, da Ga upoznaš i sretneš se sa Njime!
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  8. #83
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne ocekujem. Potpuno sam svjestan da se to nikad nece desiti. Postoji DEBEO razlog zasto se nece desiti. Ali ocekujem da si u stanju da objasnis druge stvari vezane za teorije zavjere u koje vjerujes. Ne na ovoj temi jer si jos ranije negdje rekao da bi ti mnogo trebalo. Ali bi stvarno bilo lijepo kad bi otvorio novu temu i poceo da pises po malo o tim stvarima. Niko ne kaze da to mora sve odjednom da bude.


    Ne znaci. Je li to tvoja zdrava logika o kojoj govoris?

    Ako kazem da ne vjerujem u stvari koje nisu dokazane to znaci da nisam dokazao da bog postoji a ne da sam dokazao da ne postoji. Dokazivanje postojanja necega cije postojanje nije dokazano je uzaludna rabota kao da od mene trazis da dokazujem da jednorozi i vile ne postoje. Zna se na kome je teret dokazivanja. Vrlo jednostavno receno nista od navedenog ne postoji dok se suprotno ne dokaze. Pogotovo ako je bazirano na natprirodnom i nelogicnom. Ne postoji racionalan razlog za prihvatanje tih ideja. A imamo citav krvavi istorijat razloga protiv.
    Ima stvari koje jesu dokazane kako logikom tako i kroz istrazivanje istorijskih podataka. Stvari poput nelogicnosti u "svetim" knjigama i istorije nastanka kljucnih ideja poput svetog trojstva. I pored toga sto se znaju tacni istorijski podaci o pojedinim dogadjajima, i pored toga sto su nelogicnosti i nebuloze u Bibliji ocigledne i djetetu od 6 godina tebi to ne znaci nista. Jer ti nisi logicno stvorenje kao sto mislis da jesi.
    Temu sam vec bio pokrenuo prije nekih godinu dana i bila je uklonjena brzinom svjetlosti, a tema je glasila Illuminati i njihove radnje, otprilike za 5min koliko je ja mislim bila vidjljiva, 2-3 forumasa su brzo napisala nesto, dala svoje misljenje, i tema je bila izbrisana, na moje pitanje adminima zasto je tema bila izbrisana, odgovor nikada nisam dobio. Par forumasa mi se na PM javljalo da im objasnim neke stvari, govorili mi njihova misljenja, trazili da ih uputim na literaturu i kanale gdje bi mogli nesto da pokupe da bi slozili svoje kockice.

    Mnogo vremena sam proveo istrazujuci da bih sada opet otvarao temu gdje ce da uleti 100 trolova koji nista o zivotu svojem ne znaju a ne o tudjem, koga zanima nesto javice mi se na PM kao i do sada da objasnim neke stvari, oce li se slagati ili ne sa mojim istrazivackim dostignucima to je njihova stvar.

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ajde da ti pojednostavim jos posto vidim da ne kapiras. Njega kao prvo sto je stvorio postavio je na polozaj iznad svih ostalih i svega sto je stvorio. I bio je prvi koji je sjedio na Bozijoj desnoj strani. Zadivljen svojom ljepotom i snagom htio je da vlada i da nema nikog izvise njega, umisljen da ima moci dovoljno da se suprostavi svom stvoritelju, Bog mu nije dao na imenu sufiks IL iz svojih razloga, koje mi ne znamo i necemo ni znati.

    Danas se Satana naziva antihristom zato sto ga je kusao i zelio na svojoj strani kako bi nanio stetu samom Bogu tim sto bi njegovog sina okrenuo protiv svog oca a s tim i unistio covjecanstvo.

    Odje ce neko bash prosvijetljen doci jedino ako se napusi trave nekakve.

    Satana je u Kuranu rekao to nesto ovako "Posto si ucinio da u zabludu panem, kunem ti se da cu ih sa svake strane spoticati. Bicu covjeku ispred njega, iza njega, sa njegove lijeve strane i sa njegove desne."

    Ocigledno Satana nije skapirao da je covjeku Bog blizi od zile kuckanvice. Ali je svejedno znao da mu je granica efekta ogranicena.

    Zato je dodao "jedino one robove tvoje koje si Ti izabrao ja im necu moci nauditi."

    "Daj mi roka odredjenog i ja cu ti dokazati da su vecina nevjernici."

    Bog mu je odgovorio: Daje ti se rok. A vama ce od mene upustvo dolaziti i ko se bude njega drzao ti nikakvu vlast necesh nad njim imati.

  10. #85
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Temu sam vec bio pokrenuo prije nekih godinu dana i bila je uklonjena brzinom svjetlosti, a tema je glasila Illuminati i njihove radnje, otprilike za 5min koliko je ja mislim bila vidjljiva, 2-3 forumasa su brzo napisala nesto, dala svoje misljenje, i tema je bila izbrisana, na moje pitanje adminima zasto je tema bila izbrisana, odgovor nikada nisam dobio. Par forumasa mi se na PM javljalo da im objasnim neke stvari, govorili mi njihova misljenja, trazili da ih uputim na literaturu i kanale gdje bi mogli nesto da pokupe da bi slozili svoje kockice.

    Mnogo vremena sam proveo istrazujuci da bih sada opet otvarao temu gdje ce da uleti 100 trolova koji nista o zivotu svojem ne znaju a ne o tudjem, koga zanima nesto javice mi se na PM kao i do sada da objasnim neke stvari, oce li se slagati ili ne sa mojim istrazivackim dostignucima to je njihova stvar.
    Pokusaj opet. Samo nemoj da nazoves temu "Illuminati i njihove radnje" kao da iznosis cinjenice nego stavi do znanja da se radi o tvom misljenju pa lagano.

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Šteta, mislio sam, ne da ti dokažem Boga, nego i bolje, da Ga upoznaš i sretneš se sa Njime!
    To je jedno te isto.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #86
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Hrist nije ni bio rodjen kada je Lucifer sjedio pored Boga, i tada jos nije ni planirao da se okrene protiv Boga.
    Odoh da izijem jednu čokoladicu...pade mi cukar.

    E ako vise znam kako da ti pojasnim neke stvari.
    I više nego je dovoljno.

    Nemam obicaj da kunem tako da ti ne mogu bas precizno reci kako se dodjavola znanje vezuje za prokletstvo, ali mogu optilike logikom da ti kazem da dodjavola ljudi upotrebljavaju uz recenice u kojima zele neke stvari da maknu sa svojeg puta, pa da odu kod djavola posto ko ode tamo ne moze da se vrati nazad i s tim ce im put biti oslobodjen loseg prisustva ili djelovanja. Opet pogresno ali ne mozes ljudima objasniti neke stvari.
    Nisam rekao do đavola, već dođavola

    Već kad smo kod mijenjanja značenja riječi.

    Potureno namjerno...

  12. #87
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Odoh da izijem jednu čokoladicu...pade mi cukar.



    I više nego je dovoljno.



    Nisam rekao do đavola, već dođavola

    Već kad smo kod mijenjanja značenja riječi.

    Potureno namjerno...
    Nisam planirao da mijenjam tvoje rijeci samo mi onda objasni razliku izmedju do djavola i dodjavola?

  13. #88
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    To je jedno te isto.
    Pa jel hoćeš ti da ga vidiš i dobiješ dokaz ili nećeš?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  14. #89
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Nisam planirao da mijenjam tvoje rijeci samo mi onda objasni razliku izmedju do djavola i dodjavola?
    Neću!

    Majku mu, sjetih se sata sa skazaljkama, sve imaju iluminatorski namaz.

    Vidiš spomenuo sam majku (ascijacija na psovku), retorički sam upotrijebio polupsovku koja daje određeni intezitet i to sam ubacio u rečenicu da bih pokazao moje zaprepašćenje što su mi iluminatori poturili šejtanski sat. Tenzija!

    E sada, rekavši dovraga, pobudio sam tvoje predrasude i komplekse i manipulativno te doveo u situaciju da se podsjetiš superiornosti (đe si skontao da sam ja u raljama šejtana) đe se ljudi osjećaju slobodnije i samim tim mngo brže ofiraju glupost

    Što se da viđet...

    Hrist nije ni bio rodjen kada je Lucifer sjedio pored Boga, i tada jos nije ni planirao da se okrene protiv Boga.
    ...u ovoj misli.

    Dakle sa ovim ukazuješ da je Bog rođen i stvoren. Kao takav se zbraja sa već postojećim kreatorom i to je već pluralizam.

    Islam je to nekako shvatio slično pa uveo novi religiozni postulat, napisan je Kuran.

    Da se pretpostaviti da o ovome ne razmišljaš dok slušaš gusle i o danima kada Crnogorci udariše na Nikšić i kad bijahu došli dani da ne bude turski više...stvarno digne adrenalin, samo kad pomislim na ove stihove (bačio sam omot od čokoladice energično na pod )...da zapravo isto mislite.

    Ljudi, priznajte da ste pagani - neću vam ništa. To se odnosi posebno na Ega :afro:
    Last edited by gaul; 10-10-15 at 16:27.

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Isus kaze:

    Ivan 16,7 No kažem vam istinu: bolje je za vas da ja odem: jer ako ne odem, Branitelj neće doći k vama; ako pak odem, poslat ću ga k vama.
    Ivan 16,8 A kad on dođe, pokazat će svijetu što je grijeh, što li pravednost, a što osuda:
    Ivan 16,9 grijeh je što ne vjeruju u mene;
    Ivan 16,10 pravednost - što odlazim k Ocu i više me ne vidite;
    Ivan 16,11 a osuda - što je knez ovoga svijeta osuđen.
    Ivan 16,12 Još vam mnogo imam kazati, ali sada ne možete nositi.
    Ivan 16,13 No kada dođe on - Duh Istine - upućivat će vas u svu istinu; jer neće govoriti sam od sebe, nego će govoriti što čuje i navješćivat će vam ono što dolazi.

    Otk. 12,8 "I ne odolješe, niti im se više nađe mjesta na nebu.", 9 "I zbačena bi aždaja velika, stara zmija, koja se zove đavo i satana, koja zavodi svu vaseljenu, i zbačena bi na zemlju, i s njom zbačeni biše anđeli njezini;".



    Izaija 14,12 Kako pade sa nebesa, Svjetlonošo, sine Zorin? Kako li si oboren na zemlju, ti, vladaru naroda?
    Izaija 14,13 U svom si srcu govorio: `Uspet ću se na nebesa, povrh zvijezda Božjih prijesto ću sebi dići. Na zbornoj ću stolovati gori na krajnom sjeveru.
    Izaija 14,14 Uzaći ću u visine oblačne, bit ću jednak Višnjemu.`
    Izaija 14,15 A sruši se u Podzemlje, u dubine provalije!

  16. #91
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Neću!

    Majku mu, sjetih se sata sa skazaljkama, sve imaju iluminatorski namaz.

    Vidiš spomenuo sam majku (ascijacija na psovku), retorički sam upotrijebio polupsovku koja daje određeni intezitet i to sam ubacio u rečenicu da bih pokazao moje zaprepašćenje što su mi iluminatori poturili šejtanski sat. Tenzija!

    E sada, rekavši dovraga, pobudio sam tvoje predrasude i komplekse i manipulativno te doveo u situaciju superiornosti đe se ljudi osjećaju slobodnije i samim tim mngo brže ofiraju glupost

    Što se da viđet...



    ...u ovoj misli.

    Dakle sa ovim ukazuješ da je Bog rođen i stvoren. Kao takav se zbraja sa već postojećim kreatorom i to je već pluralizam.

    Islam je to nekako shvatio slično pa uveo novi religiozni postulat, napisan je Kuran.

    Pretpostavlja da o ovome ne razmišljaš dok slušaš gusle i o danima kada Crnogorci udariše na Nikšić i kad bijahu došli dani da ne bde turski više...stvarno digne adrenalin, samo kad pomislim na ove stihove (bačio sam omot od čokoladice energično na pod )...da zapravo isto mislite.

    Ljudi, priznate da ste pagani - neću vam ništa. To se odnsi posebno na Ega :P
    Isus je Boziji sin a ne Bog. Kroz oca ga zovu Bogom, ali jedan je kreator a to je njegov otac.

  17. #92
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ...u ovoj misli.
    Mislio je na ovaploćenje. U tijelu rođenje, jer drugačije ne bi moglo prije ili posle računat...

    edit: Ups, i ovaj je svjedok/advent
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  18. #93
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Isus je Boziji sin a ne Bog. Kroz oca ga zovu Bogom, ali jedan je kreator a to je njegov otac.
    Dobro...

    Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
    И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;
    Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
    И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
    И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
    И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
    И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
    И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
    У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
    Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
    Чекам васкрсење мртвих.
    И живот будућег века. Амин.
    Da vidimo što se ođen kaže...

    Jedinosušnog sa Ocem , koji je sišao sa nebesa i ....

    Još mi je ođen mnogo interesasntno i ovaj dio - svjetlost od svjetlosti...


    Šejtanizam?

    Kroz oca ga zovu Bogom, ali jedan je kreator a to je njegov otac.
    Kažem ja paganizam...
    Last edited by gaul; 10-10-15 at 16:36.

  19. #94
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Pa jel hoćeš ti da ga vidiš i dobiješ dokaz ili nećeš?
    Ja uporno govorim da hocu. Ali od toga nikad nista ne bude. Pojam slobode nikakve veze nema sa dokazivanjem boga. I to je samo jos jedan pojam, jos jedna ideja koju je covjek stvorio. Do sad nisam vidio nista sto bi me natjeralo da pomislim da je bog nesto vise od ideje.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #95
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa jel hoćeš da ti ja to pokažem i dokažem Vanja?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #96
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Samo izvoli
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #97
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A onda moraš da pratiš uputstva, da se pripremiš. Ne može to tek tako.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #98
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    A onda moraš da pratiš uputstva, da se pripremiš. Ne može to tek tako.
    Ne budali da te zamolim. Nisam juce rodjen. Ili mozes da dokazes da bog postoji ili ne mozes. Nista ti ja ne trebam.
    Rekao si da su i bog i vjera zivi i da je vjera stvar iskustva. Na pitanje o iskustvu zbog kojeg vjerujes neces da odgovoris i hvatas se za nebuloze kako je bog van logike. A kako je bog van logike dok je vjera istovremeno stvar iskustva o tome bolje da ne razmisljamo je li. Uporno pokusavas da se predstavis kao neko ko zna o cemu prica. Ali do sad ni trunku znanja nisi pokazao niti jedan jedini razlog da uopste pomislim da znas o cemu pricas.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #99
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E ili ne postavljaj više glupa pitanja ili se smiri. Ni kod Mila ne možeš tek tako da pođeš. No moraš da se središ kako valja.
    Dakle, večeras posle deset novi detalji...
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #100
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    E ili ne postavljaj više glupa pitanja ili se smiri. Ni kod Mila ne možeš tek tako da pođeš. No moraš da se središ kako valja.
    Bolje prihvati sopstveni savjet jer ti je prica dibidus besmislena.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 4 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 24-07-10, 07:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •