Results 1 to 15 of 15

Thread: Pariz

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Pariz

    Namjeravam otići na putovanje za Pariz, prvi put na tu destinaciju, u novembru.
    Putovao bih avionom, smještaj bih tražio putem Airbnb-a. Ostao bih 10-ak dana.
    Svake sugestije za avio karte, smještaj, posjete i ostalo su dobrodošle


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  2. #2
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Pariz je prelijep.
    I ja sam trazio preko airbnb-a i našao sam stan koji je bio u pariz 19 ja mislim i koji me koštao smiješnih 60eu dnevno a stan je ogroman.A stan je dijelilo nas cetvoro tako da me dan koštao 15eu. Trazi gledaj jer se moze bas jeftino naći.
    Ako ideš sam možeš naci sobu samo i to je super varijanta.


    E sad za posjete, pripremi se da čekaš đe god da odeš.
    Čekanje zna da traje i po 2h na nekim mjestima.
    Ne znam što te zanima tako da ti ne mogu predlagati šta je dobro a šta ne, uglavnom je lijepo šta god pođeš da vidiš.

    I još jedna po meni najvažnija stvar jes ta da dobro napuniš novčanik :-)
    Paris je mnogo skup. Hrana, pice, cigari sve to košta mnogo.
    Mi smo navikli da pojedemo i popijemo za cca 15 eu po osobi ovdje u cg, e tamo ces samo pivo platiti 10 eu :-)

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makach View Post
    Namjeravam otići na putovanje za Pariz, prvi put na tu destinaciju, u novembru.
    Putovao bih avionom, smještaj bih tražio putem Airbnb-a. Ostao bih 10-ak dana.
    Svake sugestije za avio karte, smještaj, posjete i ostalo su dobrodošle


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ispod 55-60 eura tesko naci nesto pristojno. Tamo svi stanovi imaju 10ak kvadrata, to ti je standard za pariz, osim ako neces nesto skuplje i vece. Ne znam koliki ti je budzet za smjestaj, ali greote je preko 60e davati dnevno. Hrana je prejeftina, naravno kad pricamo o Carrefour supermarketima, na svaki su korak, jeftinije je nego kod nas. Napolje se hraniti je preskupo, bankrotiraces poslije 2 dana a neces se krsteno najesti. Mi smo jeli dorucak i veceru doma, a preko dana se gricne nesto, ili nedje svrati, ali ne isplati se davati 60 eura za obrok za dvoje a ne mozes se najesti. Kafe, cajevi, piva, racunaj 5 eura po picu u prosjeku.
    Uzmi kartu za metro, brzo se stize svuda.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makach View Post
    Namjeravam otići na putovanje za Pariz, prvi put na tu destinaciju, u novembru.
    Budući da sam svoje najbolje godine (1965-71) proveo u Parizu i potom veoma često navraćao u ovaj grad, smatram se pozvan da dodam neka upustva koja namjerniku mogu pomoći ako se zaputi u ovaj grad.

    Još i ranije sam davao savjete narodu da ako krenu u posjetu ovome gradu, najbolje su opcije; ili 3 dana ili više od 3 mjeseca!

    Da ovo dopunski objasnim:

    Ovaj grad na posjetioca navaljuje sa toliko utisaka da on nakon tri dana više ništa svjesno ne prima i sve počinje da se ponavlja. Kad se čoek nakon tri dana vrne doma slično je ka kad se i (pre)sito govedo vrne s paše da potom dugo i sa velikim zadovoljstvom moglo da - preživa.
    (Utiske naravno)

    Više od tri mjeseca, čoek počinje da "živi" taj grad kome se počinje prilagođavati te se ona bujica utisaka pretvori u mirnu i duboku rijeku.

    Za put od 10 dana treba izračunati da će koštati otprilike 100 eura/dan a to je 1.000 eura, što znači ako čoek hoće da se provede treba ponijeti najmanje - duplo. I na kraju ako od te sume pretekne išta, onda je taj namjernik - džabe - i odio u taj čudesni grad...
    Last edited by metuzalem; 06-10-15 at 12:31.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,380
    Thanks Thanks Given 
    748
    Thanks Thanks Received 
    2,208
    Thanked in
    1,671 Posts

    Default

    Mislim da nakon ovoga niko nema ništa da doda.
    Potpuno sam saglasna sa gospodinom metuzalemom!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    overpiced...

    Za sumu od 5 dana u Parizu mozes da odradis 10 dana round turu Austrija i Ceska i da ti bude do jajah


    Da dodam da ce najvjerovatnije biti kisovito i hladno.

    Ako hoces da odmoris mozes za iste pare u Spaniju ili Portugal 7-10 dana
    One Ring to Rule them all...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    s obzirom da je pitao za pariz red je da se pomogne. sto se tice karata iz pg su ti oko 400e pa nadalje, i to da ih uzmes ranije i jer je malo van sezone. pogledaj iz bg preko wizzair-a ima li sto. smjestaj ce ti zavisiti sa koje aerodroma dolazis tj gdje ti je dolazna metro stanica, u svakom slucaju metroom si vrhunski povezan, naravno redovno treba da pratis sajt njihove zeljeznice jer se uvijek nesto radi. kao sto su ti svi napomenuli grad je preskup i to od starta- smjestaja. sobe smijesne cijene jos smjesnije, vidjeces i na airbnb ( koji je duplo jeftiniji nego hotelski, a plus nemas dorucak). tako da bi bilo dosta fino da karte i smjestaj oposlis dosta prije putovanja, jer to najedno ce da te ubije. trosak kao i u svaki drugi grad- odma racunas 100e dan. medjutim tamo je standardno sve preskupo (da pojasnim podjes u kafeteriju gdje djeca posle skole idu - znaci nije to sladoled na spanske stepenice pa znas da ce da te oderu-nego bas klasicno mjesto dje ljudi svakodnevno dolaze- kafa 4e kolacic mali 7e) znaci od karte za metro do restorana preko ulaznica. bas sve. doruckuj u stan, sto zbog novca sto jer kasnije gubis vrijeme da tražis nesto ukusno a jeftino.

    nasklapah ovo malo, pitaj pojedinacno jos sto zelis.
    f6

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Do Pariza se jeftino dolazi iz Brisela. Eurolines karta ili Megabus je presmijesna cijena. A svake godine bi valjalo po jednom makar ici, jer je grad nevjerovatan. Ovi sto s*ru o precijenjenosti najcesce nisu ni bili, ali je cool tako misliti.

  9. #9
    Join Date
    May 2011
    Location
    Budva
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    95
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I ja sam gledao preko airbnb-a za 2 osobe od 28.12 do 04.01 7 nocenja znaci apartman od 40-70 dolara pristojni.Sad jel sigurno preko ovog sajta rezervisati ,mislim da je to ok cijena?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Do Pariza se jeftino dolazi iz Brisela. Eurolines karta ili Megabus je presmijesna cijena. A svake godine bi valjalo po jednom makar ici, jer je grad nevjerovatan. Ovi sto s*ru o precijenjenosti najcesce nisu ni bili, ali je cool tako misliti.

    Tri puta sam bio u Parizu do sada i svaki put me je kostalo skoro duplo vise nego sto sam planirao a eto imam tog iskustva sa putovanjima u pm. Za pare koje sam potrosio u Parizu svaki put sam mogao da odem bilo gdje drugo, nego moja greska. Pogotovo za nekoga ko ne putuje cesto, ne preporucujem Pariz...
    One Ring to Rule them all...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Tri puta sam bio u Parizu do sada i svaki put me je kostalo skoro duplo vise nego sto sam planirao a eto imam tog iskustva sa putovanjima u pm. Za pare koje sam potrosio u Parizu svaki put sam mogao da odem bilo gdje drugo, nego moja greska. Pogotovo za nekoga ko ne putuje cesto, ne preporucujem Pariz...
    Ja sam pokusao to malo ljepše da kažem da ne prepadam momka ali ti si opisao baš onako kako jeste :-))))



    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    uopste ne mora da znaci da ces proci preskupo!!!
    pg-brisel ryanair pa megabus do pariza...sve ovo ti ne moze preci 50e!!! ako pogledas kartu preko MA odma si ustedio 150.
    Ja sam za novu godniu stan platio 350e 5 dana. Malo je reci da bih potpisao odma da do kraja zivota zivim u takvom stanu 10m od metro stanice...5-6 stanica od centra
    ako uzmes stan pretpostavljam da ces se hraniti u tom stanu a cijene u marketima su malo jace nego kod nas... ostaje ti jedino rucak vani a to mozes zavrsiti sa mekom ili nekom drugom brzom hranom za 10e recimo...za sve ulaznice uzmes Paris Pass karticu i ustedis gomilu para
    Sve u svemu, izracunaj dobro i ako ti sve ispane 500e po osobi ja cu ti platiti to putovanje
    ako treba kakva pomoc cimaj na pm

  13. #13
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    @kb8
    Sve zavisi kako će čovjek da ide i šta želi da vidi i prošeta.
    Ovo je super što si mu ti rekao i slažem sa sa tim i na ovaj način će sigurno jeftino da prođe.

    Ja sam ispričao moje iskustvo sa Parizom, ima nešto što može jeftino ali ima neke stvari koje moraš da platiš. Ako želiš da jedeš toplu čokoladu imaš ih mali milion ali ako želiš baš dobru ona ce da te košta 7-8 eu minimum.
    Npr ja volim da jedem i uživam u raznim kuhinjama i tamo đe pođem ja uvijek gledam da probam nešto novo tako da ako želi da proba neke specijalitete i hranu poznatu u FR opet mora da odvoji koju paru više.

    Mislim da upoznavanje i razgledanje jednog grada nije samo šetnja i ajde da preživim 5-6 dana na sendviče i hamburger iz meka, vidim znamenitosti i pijem vodu.

    Pariz ima toliko stvari za vidjeti, za prošetati, hrane za probati, vina za popiti a ako nisi sve ovo probao onda nisi ni vidio a ni osjetio Paris. A za ovo ti treba malo više od 500 eu.

    To je Pariz iz moje tačke gledišta.
    This time next year we'll be millionaires

  14. #14
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    pa jeste ali ides li svako malo kod nas u restorane da jedes?
    ja putujem 5-6 puta godisnje i kada bih svaki put davao 700-800e morao bih pare na kamatu da uzimam )
    meni sasvim odgovara varijanta da doruckujem u stanu a rucak da bude nedje u grad, bilo to da je brza hrana ili eventualno neki restoran sa razumnim cijenama...ipak vise pare dajem na neke ulaznice nego na hranu
    ne znam mozda pogresno shvatam sve ovo ali znaci li to da ako neki npr njemac dodje kod nas i ne proba kacamak moze se reci da nije ni dolazio?
    sve u svemu...uzmes mapu/mob sa mapama i put pod noge pa dje zavrsis...sve i da ne udjes nidje niti da odes u neki restoran bice ti fantasticno zato sto je to jedan od najljepsih gradova na svijetu i .

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Društvance,
    Hvala na svim sugestijama
    Baš danas sam bukirao kartu preko MA 190€, promo. Jeste da kalkulacijom sam mogao proći bolje sa rayanairom, ali nisam tu opciju gledao, najviše iz razloga dodatnog prtljaga i samog datuma.
    Tako da imam direktan let iz PG za Pariz i ostajem 11 dana.
    Što se namjere tiče idem na tri dana na skup domaćina Airbnb-a u Parc de la Villette. Ne znam koliko bi bilo pametno uzeti smještaj baš u tom okrugu, 19.
    Možete dati sugestije za fin smještaj, Pass kartice za prevoz, posjete znamenitostima i restoranima. Interesuje me šta posjećuju lokalci da je zanimljivo i da ne deru turiste.
    Što se budžeta tiče, nisam ograničen, idem sa bambinom, niti se rasipam, niti štedim na svakoj sitnici.
    Samo napred


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pariz- sto posjetiti?
    By dobrica in forum Putovanja
    Replies: 52
    Last Post: 02-02-14, 09:03
  2. Pariz
    By MeDo_JE in forum Putovanja
    Replies: 31
    Last Post: 16-06-11, 20:19
  3. Pariz
    By vladimirpg in forum Putovanja
    Replies: 1
    Last Post: 15-06-11, 11:27
  4. Pariz
    By CRNOGORAC_FR in forum CG dijaspora
    Replies: 12
    Last Post: 20-01-08, 19:52
  5. Pariz
    By BOKI in forum Putovanja
    Replies: 38
    Last Post: 11-05-07, 14:11

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •