Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 137 of 137

Thread: Podgoricanke ili neke druge

  1. #126
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    To je prihvatljivo.

    Послато са GT-I9070



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #127
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Termin ''Podgoricanka'' je devalvirao.

    Termin ''Staropodgoricanka'' je oduvijek bio ogavan.

    Tako da se sad Podgoricanke u originalnom smislu rijeci nalaze na tankom ledu.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  3. #128
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Artemis, da ti ta drugarica nije iz Mataguža?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #129
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    interesantno kako olako pričate na temu nečega o čemu nemate apsolutno nikakvo predznanje, osjećaj, neobjektivno, na osnovu ličnog osjećaja, ne razmišljajući o tome da "nema raja bez rodnoga kraja" i da ono što vi mislite o mome rodnome kraju i ja mislim o vašemu...samo što sam ja svjesna da jedan Nikšićanin teško može više voljeti Podgoricu no Nikšić, mada znam jednu Nikšićanku koja je došla sa svojih 28 godina (prvih 28 je provela u NK) došla u PG i ovdje umrla, uvijek se sjećajući Nikšićkoga "vajba" ali mnogo voleći i prihvatajući ovaj podgorički "vajb"!
    e i meni, vala, evo ne smijemo reći da smo rodjene i mi i roditelji nam u gradu u kojemu ima 100 hiljada stanovnika koji su se doselili poslednjih 30 godina?! Baš je bilo za crći od smijeha...mada sam ja zbilja nasmijana bila čitajući tvoj post, misleći da imaš preko 30 godina a ovdje smo "staropodgoričanke" ako se ne udomimo do 30. Naravno u šali

    složiću se da je najdraži sport u CG, za one koji nijesu iz PG, "mrzi podgoričane jer su iskompleksirani i imaju najodvratniji naglasak, a mi, "Nikšićani govorimo najknjiževniji i najčistiji dijelEkat u cijeloj bivšoj Jugoslaviji, to su književni stručnjaci potvrdili"...oh bože koliko sam ovo puta čula?!Bješe istočno hercegovačkim dijalektom, koji se najpravilnije akcentuje....ima fora za malo nikšićko dijete koje uči engleski i kaže nikšićkim akcentom "ajgo tuskul evridej sevenoklok" (ovo bi se valjalo reći )
    Inače, volim NK jer sam do svoje desete godine svake zime i ljeta (prije no je novi budoš otvoren) po 10 dana provodila u nikšićkoj glavnoj ulici i parku kod kružnoga jer mi je baba tu živjela! I ne, naravno da Nk nije primać Pogorici ni po čemu, bukvalno!

    eto tako, ima nas svakavih i dobrih i loših! Nemam želju da uzdižem Podgoričanke, svaka govori za sebe, ali na osnovu nekih nesvijetlih primjera koji su u poslednje vrijeme reper kada se opisuje Podgoričanka, a nije autentična niti originalna, ne možete generalizovat! I pobogu?! I kako ijedan muškarac može reći da Podgoričanke GENERALNO nijesu lijepe žene???? One su sjajne žene, duhovite, domišljate, brze u svakom smislu i ako nose podgorički šmek u sebi neodoljive...ako žene koje ovdje žive pokušavaju da glume podgoričanke dobićete fejk pg-anku... naravno neke kombinacije su dobitne (znam žene sa srpsko/hrvatsko/cg porijeklom i podgoričkim šarmom koje su bile fam fatal svojega vremena) i ne generalizujem, kao što ni svaka autentična pg.canka nije dar s neba
    fali joj replika glavnih ulica iz Berana i Pljevalja, a bogami i Bijeloga Polja (salim se, ali kako u svakoj šali ima pomalo istine, razmislite o ovome...nijeste i gradove mogli da preselite kad ste se već masovno doselili

    Podgorica ima vrlo autentičnu dušu i nije čudo što je ti nijesi upoznao ni prepoznao! Pg ima poseban miris, ima posebnu atmosferu i poseban šmek koji, bez uvrede, jer ne vrijedjam te nego govorim istinu, osjeća Podgoričanin...pogotovo onaj koji joj se primiče kroz ona brda, pa ka onaj $ever, koji pg žene jedva čekaju da bi ćebad i jorgane osušile za uru dvije, kroz kanjon kad se stušti na Podgoricu tako se i bura emocija stušti kad Smokovac prodjemo i dovatimo se onoga bulevara prvoga...ljeto, lelujavi vazduh ka u pustinji na vrelome asfaltu, gume traktorske na Moraču, lagani povjetarac kad noć pada, tišina i vrelina, žamor gradski, puste ulice ometene od $evera, svi četinari nagnuti sjever-jug zbog siline vjetra, Njegošev park i okupljanja u ljetnja popodneva, skaline i prvi poljupci u ljetnja predvečerja, karte za mini fest u kino, dodest, dom omladine, bendovi u PG moje mladosti, čuveni pravni fakultet i svirke tamo organizovane u holu, titogradsko proljeće, koncerti svih ondašnjih zvijezda u sportskome i pod Goricom....boks mečevi čuvenih pg boksera, šahista, utakmice budućnosti a o podgorička domišljatost i visprenost prosječnog pg "mangupa"...čuš, Podgorica nema dušu?!
    Ja se recimo sjećam vremena kad su PG-ni, CT-ni I NK-ni bili kao rogovi u vreći, bilo je preporučljivo da se ne nadju na istom mjestu u isto vrijeme

    ovo ti gore iskomentarisah....ima ima samo ti nemaš dušu za PG
    neka si mu rekla...

    na ovu temu sam prvi put cuo za izraz vajb... lazem, cuo sam nedje ranije, ali se ovdje to bas isforsira, a nakon ove i na jos neke teme... vajb... ne no k. moj...

    realno, svako ko kaze da PG i podgoricani nemaju taj vajb, dusu ili neki speciicni smek, lazu... ipak ima nesto u cikoticima i s.varosanima/podgorcanima...
    isto tako, cinjenica je da je PG jedan sasvim obican grad... nije ruzna kako neki zele da je prikazu, vec sasvim obicna... Crna Gora ovako predivna zasluzuje malo ljepsi glacvni grad, a ne ovako obican, sto jes jes, ali rec da je pg ruzna je vala precerivanje... sto je onda Niksic, na primejr i bez ikakvog vrijedjanja...
    a vajb, svakako da ga imaju, sopstveni vajb, kao i stanovnici ostalih gradova...
    Last edited by karamazov; 23-10-15 at 00:08.

  5. #130
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    to nam je Gandalf utemeljio "vajb" kao termin za dušu
    I još nešto da ti rečem...skoro si me ubijedio da si na mojoj strani a ne smijem ti replicirat sve se bojim da će počet pržiona
    Eto kako si me dojmio dosad tvojim postovima više ti ne vjerujem ni da golom zadnjicom na ringlu $edeš
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #131
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Znam da nije tema Niksic, ali vidim da se provlaci.
    Kad odem u taj grad iz njega se vratim 10 godina stariji duhom. Mi Podgoricani bi rekli ''Aaaa sto je ono kukala ti majka''.

  7. #132
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Znam da nije tema Niksic, ali vidim da se provlaci.
    Kad odem u taj grad iz njega se vratim 10 godina stariji duhom. Mi Podgoricani bi rekli ''Aaaa sto je ono kukala ti majka''.
    Ne bih da vrijedjam nk ali mislim da boravim duze od 10dana tamo u depresiju bih najjacu upao, ono sivilo nidje nisam vidio...

  8. #133
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Ne bih da vrijedjam nk ali mislim da boravim duze od 10dana tamo u depresiju bih najjacu upao, ono sivilo nidje nisam vidio...
    Јес , сивкаст је град, али док сам студирао тамо било је свега . Мада кад си студент није битно ђе си , биће свега

    Sent from my HTC One_M8
    Sate sate sate

  9. #134
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Artemis, da ti ta drugarica nije iz Mataguža?
    Iz Dalmacije nije,samo ti to mogu reć.



    "Tiha voda brijeg roni..."

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem HIGH END GAMING DESKTOP, neke lap topove, neke obične desk topove
    By cvxcomputers in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 17
    Last Post: 09-04-15, 05:59
  2. Replies: 11
    Last Post: 29-12-14, 17:54
  3. zasto se podgoricanke toliko sredjuju preko dana?
    By MALAodSKANDALA in forum Ženski kutak
    Replies: 177
    Last Post: 09-05-11, 13:29
  4. U21 u druge lige
    By rain_wind_storm in forum Fudbal
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-11, 20:21
  5. horoskop za neke, za neke nema :P
    By luv_is_a_verb in forum #montecafe
    Replies: 17
    Last Post: 07-04-07, 17:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •