Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 51 to 75 of 137

Thread: Podgoricanke ili neke druge

  1. #51
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by TakiPg View Post
    Sta mislite o podgoricankama?
    1. Zabjelcanke - odlicni drugovi, namrtvo teske ka ribe za izlazak. Kad se udadu, ako imaju opasnu svekrvu, postaju dobre s njom

    2. Prekomoracanke - gospodje. Bi samo da sopinguju i da se zale kako se ne udadose u Milano, a majke im tercu udaraju. Kljucni momenat veze/braka je kad im partner opali prvi samar: ako te prijavi u miliciju ili neku NVO, onda mrka kapa; ali ako prihvate samar kao argument - onda postaju strasne zene

    3. Konicanke - zavisi od nekoliko faktora. Ako zive zapadno od Bojne njive - pokusavaju da kopiraju Prekomoracanke. Ako zive istocno od Bojne njive - ka da si sestru od tetke ozenio

    4. Ribe iz centra - tek posije treceg sexualnog odnosa ti memorisu broj u telefon. Sve ti je jasno

    5. Dornje/Gornje Gorice, Tolosi i Vranici. Starosjedilacki ruralni tip. Umiju da budu tople domacice i opasne komsinice.

    6. Zagoricanke/Maslinke/Zlaticanke - u rascjepu izmedju ruralnog nasljedja i prevelikog konzumiranja Fashion TV i MTV Jackass. One su Konicanke 2010ih. Ako imaju brojnu rodbinu, misle da su u pravu u svom nacinu zivota. U suprotnom, srecne su sto se udaju, a ne moraju da se bave stokom. Cesto pokrecu srednja i mala preduzeca.
    Vecina ljudi je zla

  2. #52
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by maks9 View Post
    nije sala, ozbiljno pitam. sta je staropodgoricanin? kako se postaje staropodgoricanin?
    Staropodgoricanin se odnosi na porodice koje su u PG zivjele prije 1945, tj prije prvog velikog talasa naseljavanja iz okolnih plemena, kada PG postaje glavni grad i zbog administracije i industrije dolazi do porasta stanovnistva (recimo, kao u NK nakon gradnje Zeljezare). Ljudi koji su se nasljavali u tom talasu nakon rata su klasicni Titogradjani, tj mjesavina staropodgoricke zajebancije i tolerancije, a opet su zadrzali neke tradicionalne vrijednosti.

    Vec kasnija naseljavanja od 1980 naovamo, pocevsi sa snaznim dolaskom sjevernjaka 1990ih zbog kolapsa industrije i zivota gore, pa onda i brojnih izbjeglica - to je posljednji talas, koji ne prestaje do dana danasnjeg. Naime, PG je 1991 imala oko 115.000 stanovnika, danas ima za 50% stanovnika vise, a ako gledas broj ovjerenih zdravstvenih knjizica (sto je mozda i najpouzdaniji indikator) jedna trecina CG zivi u Podgorici.

    Mene ne tangiraju te price o dosljacima. Svi su dosljaci u jednom momentu, poslije jedne generacije su vec aklimatizovani - a treca generacija je potpuno izgubila veze sa mjestom okle su dosli i smatra se tipicnom gradskom.
    Last edited by Bonja the Zmaj; 04-10-15 at 09:53.
    Vecina ljudi je zla

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Tačno me stra' da pođem na koncert Sergeja Ćetkovića, e će me neko javno zaprosit' i prekinut' ga u po pjesme...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #54
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    3. Konicanke - zavisi od nekoliko faktora. Ako zive zapadno od Bojne njive - pokusavaju da kopiraju Prekomoracanke. Ako zive istocno od Bojne njive - ka da si sestru od tetke ozenio
    Mali dodatak za Konicanke:
    - Ako zive bas na Bojnu njivu, onda kao da si ozenio sestru od tetke koja kopira Prekomoracanke
    Vecina ljudi je zla

  5. #55
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Uz duzno postovanje iggy, Pljevlja imaju vise duse ili vibea nego PG.

    Tako je bilo potonje 10godina. Nije do sjevernjaka, jer ako nijesu donijeli kulturu, nijesu ni umanjili.

    Kakav vajb Niksic ima ili recimo Kotor. Podgorica ka da jebesss kesu
    Potonjih 10 godina da, Podgorica je svoju dusu i posebnost izgubila krajem 90ih pocetkom 2000ih

  6. #56
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by iggy:) View Post
    Potonjih 10 godina da, Podgorica je svoju dusu i posebnost izgubila krajem 90ih pocetkom 2000ih
    Mozes li ti da mi objasnis ovo sto si rekao - kakva je to dus abila, cime se karakterisala i kako znas da je izgubljena

    A onda i gandalf da nam objasni kako je ustanovio da PG nema dusu i da Pljevlja ili kotor imaju i to jos vecu od PG


    Mislim da svi odreda palamudite o necemu sto ne razumijete, ali ajde da pricamo, mozda grijesim
    Vecina ljudi je zla

  7. #57
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo ja cu ti objasniti na primjeru alternativne kulture da ne idem dalje.
    Cijela podgorica ima tacno 10 altetnativaca, a to ces najbolje vidjeti po svirkama kada ako ne dodju niksicani i primorci svirka ne uspije. Dok npr u kotoru ili nk svaka svirka bude ispracena i ima toliko zanimljivih ljudi umjetnika i ludaka koje mozes upoznati. Podgorica nema ni jedan jedini festival koji traje vise dana da je posjecen nego su to sve neuspjeli pokusaji da se nesto na silu odradi.
    Kulturni zivit podgorice je na nivou Savnika itd itd.
    Jednostavno nema dushu za omladinu, studentski je grad a opet prave omladine kao da nema. Grad kao sto je npr. Trebinje ima vise desavanja i dushe nego PG.

    Citav taj fejk urbani pokret ko sta vozi i ko kakav telefon ima a veceraju pastete i leba. Cijela ta fejk prica o kombinacijama, motorima, aviJonima, kamijonima i sanjanje me podsjeca na BG devedesetih. Nekako mi se prdi od svega toga. A onda i veliki dio podgoricanki je asimilovano u taj sistem dje se gleda ko sta ima u dzep i nema veze iako je fejk. Cijeli taj nedostatak nezavisnosti ljudi u 30im koji zive sa roditeljima itd... Sta znam nijesam osjetio vajb
    Last edited by Gandalf_White; 04-10-15 at 11:33.
    One Ring to Rule them all...

  8. #58
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Niko starotivcanke da pomene, e moji momci, kakav danak neiskustvu...

  9. #59
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sta znam nijesam osjetio vajb
    Idem sad do Delte, pa kad se vrnem - ce ti objasnim taj podgoricki vajb
    Vecina ljudi je zla

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    @Bonja the Zmaj
    Uvećala se Podgorica 60% od 1991 do 2011.

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #61
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    E ovo je dusa Podgorice, Podgoricki humor i ,,alternativa"
    Ovakvi ljudi su postali rijetkost

  12. #62
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo ja cu ti objasniti na primjeru alternativne kulture da ne idem dalje.
    Najradije bih te na startu posjekao i obrazlozio zasto je alternativna kultura apsolutno nedovoljan, cak i pogresan osnov za promatranje prirode iliti duse jednog grada. Ali bi mi to oduzelo mogucnost da ti na nos nabijem ono sto mislim na zasebnim primjerima

    Elem, ukratko - dusa jednog grada se ne mjeri po alternativnoj kulturi, koju, kako joj i samo ime kaze - konzumira manji dio stanovnistva. Dusa jednog grada se oslikava u dominantnom nacinu zivota gradjana unutar okvira grada, dakle obicaja, odnosa prema drugim sugradjanima, specificnim kulturnim praksama (muzika, ishrana, arhitektura, i sl). U prevodu - da bi spoznali dusu jednog grada, necemo je traziti (samo) medju manjinom koja praktikuje alternativnu kulturu, nego medju vecinom. I Sijetl je bio centar grunge kulture, pa opet - necemo moci reci da je Sijetl bio grunge vec da je grunge bio Sijetl

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Cijela podgorica ima tacno 10 altetnativaca, a to ces najbolje vidjeti po svirkama kada ako ne dodju niksicani i primorci svirka ne uspije.
    Posto sam u jednom periodu svog zivota pripadao tim alternativcima, tj kako sam i sam svirao u alternativnom bendu - poznavao sam vecinu kolega diljem Crne Gore, malo mi je cudan tvoj argument. Naime, vazda je slovilo da je NK bio punk centar (DST, Dr Picasso, Sexualne olupine), ali je fakticki bilo u PG vise ljudi koji su tu kulturu konzumirali. Evo, cak i za alternativnu kulturu, jos od Dodesta pa do FJATa. Naravno, PG ima ovjih specificnosti u odnosu na ta manja mjesta, pa je i te ljude o kojima pricas mnogo teze sresti u mjestima popularnih okupljanja, kakva su kafane i svirke. No to je malo duza prica.

    U svakom slucaju, to sto ti te ljude ocigledno ne poznajes, ne znaci da ih nema. I da ne izgledaju po nekom sablonu - cudnih frizura, neobicnog oblacenja, losije higijene i sto li vec sve ne.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dok npr u kotoru ili nk svaka svirka bude ispracena i ima toliko zanimljivih ljudi umjetnika i ludaka koje mozes upoznati. Podgorica nema ni jedan jedini festival koji traje vise dana da je posjecen nego su to sve neuspjeli pokusaji da se nesto na silu odradi.
    Zanimljivih ljudi umjetnika i ludaka... Pa dobro, za Kotor cu prihvatiti tvoj argument, ludaka svakako ima vise, ali visr to sbog sile zakona i organizacije naseg medicinskog sistema, no zbog cega drugog. Salu na stranu - i Kotor i Nk su manje sredine sa drugacijim nacinima zivota od PG, pa je cak i manja grupica alternativaca mnogo vidljivija negoli u PG. Ali kao sto rekoh - ovo o cemu ti pricas je em licno iskustvo, em pricas samo o jednom manjem dijelu jedne dosta siroke price kao sto je dusa jednog grada

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kulturni zivit podgorice je na nivou Savnika itd itd.
    Bitch please...

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jednostavno nema dushu za omladinu, studentski je grad a opet prave omladine kao da nema. Grad kao sto je npr. Trebinje ima vise desavanja i dushe nego PG.
    Nema dusu za omladinu? Da omladini treba nesto drugacije od onog sto im Podgorica pruza - brzo bi se snasli. Ili bi otisli.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Citav taj fejk urbani pokret ko sta vozi i ko kakav telefon ima a veceraju pastete i leba. Cijela ta fejk prica o kombinacijama, motorima, aviJonima, kamijonima i sanjanje me podsjeca na BG devedesetih. Nekako mi se prdi od svega toga. A onda i veliki dio podgoricanki je asimilovano u taj sistem dje se gleda ko sta ima u dzep i nema veze iako je fejk. Cijeli taj nedostatak nezavisnosti ljudi u 30im koji zive sa roditeljima itd... Sta znam nijesam osjetio vajb
    Ok, sad si poceo da mijesas babe i zabe, pa sa alternativne kulture prelazis na kulturu vecine. Ako smo se razumjeli za alternativnu kulturu (tj em da nije dovoljan pokazatelj za proucavanje kulture iliti duse jednog grada, em da je tvoje poimanje PG alternative prilicno suzeno licnim iskustvima), onda da malo rascivijamo ovo sto si rekao za moje sugradjane. A zasta si dobrim dijelom u pravu. Samo je problem da se to ne odnosi samo na Podgoricane/ke, vec na vecinu omladine koja imamalo vise kinte u dzepu, tj nije zakopana u izrabljivackim manuelnim poslovima ili ne pripada obrazovanijim djelovima stanovnistva.
    Vecina ljudi je zla

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Bonja ocigledno je izmedju mene i tebe generacijska razlika od nekih 10-15 godina

    Tako da ti pricas o vremenu kad si ti bio mladic ( devedesete pocetak 00) a ja pricam o periodu post 2005

    Tako da nemam ti kad
    One Ring to Rule them all...

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Evo ja cu ti objasniti na primjeru alternativne kulture da ne idem dalje.
    Cijela podgorica ima tacno 10 altetnativaca, a to ces najbolje vidjeti po svirkama kada ako ne dodju niksicani i primorci svirka ne uspije. Dok npr u kotoru ili nk svaka svirka bude ispracena i ima toliko zanimljivih ljudi umjetnika i ludaka koje mozes upoznati. Podgorica nema ni jedan jedini festival koji traje vise dana da je posjecen nego su to sve neuspjeli pokusaji da se nesto na silu odradi.
    Kulturni zivit podgorice je na nivou Savnika itd itd.
    Jednostavno nema dushu za omladinu, studentski je grad a opet prave omladine kao da nema. Grad kao sto je npr. Trebinje ima vise desavanja i dushe nego PG.

    Citav taj fejk urbani pokret ko sta vozi i ko kakav telefon ima a veceraju pastete i leba. Cijela ta fejk prica o kombinacijama, motorima, aviJonima, kamijonima i sanjanje me podsjeca na BG devedesetih. Nekako mi se prdi od svega toga. A onda i veliki dio podgoricanki je asimilovano u taj sistem dje se gleda ko sta ima u dzep i nema veze iako je fejk. Cijeli taj nedostatak nezavisnosti ljudi u 30im koji zive sa roditeljima itd... Sta znam nijesam osjetio vajb
    Mozda neces vjerovati, u NY, tokom radnih dana najveci dio kafan je prazan, uvece, poluprazan, petak, subota, sve dupke puno, a eto milionski grad. A tebi je cudno to za Podgoricu.ti
    Podgoricka prica je FEJK, nisi osjetio VAJB...I ti pricas o alternativi, duši,...mislim da si trenutno najveci FEJK na ovoj temi.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Mozda neces vjerovati, u NY, tokom radnih dana najveci dio kafan je prazan, uvece, poluprazan, petak, subota, sve dupke puno, a eto milionski grad. A tebi je cudno to za Podgoricu.ti
    Podgoricka prica je FEJK, nisi osjetio VAJB...I ti pricas o alternativi, duši,...mislim da si trenutno najveci FEJK na ovoj temi.
    Jes kod nas je tokom radnih dana svaki kafic pun tipova koji pricaju o kombinacijama pobro

    Nego posto ne znam jesi li bio ti u Njujorku Nije istina da je svaki kafic prazan, nego je sve dupke puno Nego ti nijesi bio pa ne znas

    To je prica za malu djecu "U zapadne zemlje nikog neces vidjet' bez subotom i nedjeljom u grad' "
    One Ring to Rule them all...

  16. #66
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Bonja ocigledno je izmedju mene i tebe generacijska razlika od nekih 10-15 godina

    Tako da ti pricas o vremenu kad si ti bio mladic ( devedesete pocetak 00) a ja pricam o periodu post 2005

    Tako da nemam ti kad
    Pa ja ti iznosim svoje licno iskustvo, isto kao i ti. Samo sto je moje iskustvo, dozvolices mi - obogaceno argumentima i objektivnom slikom grada u koji smo sljegli na talasu NOB nakon rata. I znam kako je bilo i mojim roditeljima i znam prilicno kako je ovoj mladjariji danas.

    Dakle - ti mozes reci da ti se ne svidja podgoricki vajb (da tako nazovemo dusu jednog grada), ali reci da ne postoji je prvorazredna glupost. I jaslice u vrticu imaju svoj vajb.
    Ono sto jeste fakat - da se taj vajb mijenjao shodno promjenama samog grada. Imao si vajb stare Podgorice, izmijesanog pravoslavnog i muslimanskog stanovnistva, sa svojim humorom, tolerancijom, solidarnoscu u siromastvu i muzikom. Imao si vajb Titograda, rastuceg crnogorskog melting pot, koji je zadrzao dosta staropodgorickih karakteristika, koje su vremenom blijedjele pred dominacijom doseljenika, koji su Titogradu davali jedan vajb grada, gradske kulture, raskidanja porodicnih i patrijahalnih veza, prvih studenata, putovanja u inostranstvo, penetracije strane muzike, umrezavanja u YU kontekst - i sve to zacinejno novim kuvanjem od 1990ih naovamo - sa snazenje evropskih uticaja, razmontiranjeem starih odnosa i kulture, jacanjem potrosackog drustva i rentijerske kulture usljed slabljenja komunistickog industirjalizovanog drustva i snaznog javnog sektora...

    sve su ovo mnog kompleksne price, jer se na primjeru Podgorice najvise vide i promjene Crne Gore. A ti sljegao iz Niksica u Podgoricu na par godina, visio po tih par alternativnih mjesta, dje su dominirali Niksicani i Primorci i kazes mi da nisi nesto osjetio vajb Podgorice? Bez mene...
    Vecina ljudi je zla

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Gandalf... nije problem sto si 10 15 godina mladji od bonje (a vjerovatno i od ostalih) nego sto mlatis i lupetas gluposti koje veze s mozgom nemaju. Bonja ti je to fino objasnio ali tebe njegove rijeci izgleda ne ulaze u glavu... ti si iz cijeloga njegovog kilometarskog posta zakljucio da si 10 godina mladji. Brao ti ga.... na kraju krajeva ne zamjeram ti nista... vjerovatno si u te godine kad je lupetanje gluposti izazvano djetinjastim, pogresnim i stavovima koji nemaju puno veze sa realnim svijetom potpuno normalno i prirodno... uostalom svi smo nekad bili...

    Sent from my SM-G350E using Tapatalk

  18. #68
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jes kod nas je tokom radnih dana svaki kafic pun tipova koji pricaju o kombinacijama pobro

    Nego posto ne znam jesi li bio ti u Njujorku Nije istina da je svaki kafic prazan, nego je sve dupke puno Nego ti nijesi bio pa ne znas

    To je prica za malu djecu "U zapadne zemlje nikog neces vidjet' bez subotom i nedjeljom u grad' "

    Smijes li se kladit u to sto pricas? Ako smijes, ajmo u po 5000 EUR. Je li posteno?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  19. #69
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Bonjice svaka cast milina je citat par tvojih postova odje... Steta sto gandalf "nema kad" da ulazi u raspravu s tobom

  20. #70
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam 20 godina u PG ... Kako da apliciram za zvanje "Podgoricani" ?

    I da .... Definitvno nema vajb
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Gandalf... nije problem sto si 10 15 godina mladji od bonje (a vjerovatno i od ostalih) nego sto mlatis i lupetas gluposti koje veze s mozgom nemaju. Bonja ti je to fino objasnio ali tebe njegove rijeci izgleda ne ulaze u glavu... ti si iz cijeloga njegovog kilometarskog posta zakljucio da si 10 godina mladji. Brao ti ga.... na kraju krajeva ne zamjeram ti nista... vjerovatno si u te godine kad je lupetanje gluposti izazvano djetinjastim, pogresnim i stavovima koji nemaju puno veze sa realnim svijetom potpuno normalno i prirodno... uostalom svi smo nekad bili...

    Sent from my SM-G350E using Tapatalk

    Drugar, bonja ide ka 40tim a ja ka 30tim.

    Ocigledno smo zivjeli u razlicitim Podgoricama ja i on. Kao sto neko gore rece, Podgorica se za 20 godina uvecala 60%.

    Ja sam prezentovao svoje vidjenje situacije, Bonja svoje i nema problema.

    Zivio sam u PG, studirao i radio 5 godina. A osoba sam koja stalno izlazi, ne zanima me da li je radni dan ili vikend... Tako da sam uspio da dokucim nedostatak dushe, atmosfere, kulturnih desavanja kako alternativnih tako i urbanih. Kao sto rekoh vec podgorica nema niti festivala, niti nekih WoooW dogadjaja, niti nesto da se vidi.
    Postoje 3 glavna grada koja su vrlo slicna PG : Pristina, Kisinjev i Tirana, gdje nema sta da se vidi ili sta da se radi.
    Da se razumijemo, meni u PG nikada nije bilo dosadno jer sam imao dobru ekipu, i sami smo sebi pravili programe. Ali jednostavno PG nema dushu...

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Pa ja ti iznosim svoje licno iskustvo, isto kao i ti. Samo sto je moje iskustvo, dozvolices mi - obogaceno argumentima i objektivnom slikom grada u koji smo sljegli na talasu NOB nakon rata. I znam kako je bilo i mojim roditeljima i znam prilicno kako je ovoj mladjariji danas.

    Dakle - ti mozes reci da ti se ne svidja podgoricki vajb (da tako nazovemo dusu jednog grada), ali reci da ne postoji je prvorazredna glupost. I jaslice u vrticu imaju svoj vajb.
    Ono sto jeste fakat - da se taj vajb mijenjao shodno promjenama samog grada. Imao si vajb stare Podgorice, izmijesanog pravoslavnog i muslimanskog stanovnistva, sa svojim humorom, tolerancijom, solidarnoscu u siromastvu i muzikom. Imao si vajb Titograda, rastuceg crnogorskog melting pot, koji je zadrzao dosta staropodgorickih karakteristika, koje su vremenom blijedjele pred dominacijom doseljenika, koji su Titogradu davali jedan vajb grada, gradske kulture, raskidanja porodicnih i patrijahalnih veza, prvih studenata, putovanja u inostranstvo, penetracije strane muzike, umrezavanja u YU kontekst - i sve to zacinejno novim kuvanjem od 1990ih naovamo - sa snazenje evropskih uticaja, razmontiranjeem starih odnosa i kulture, jacanjem potrosackog drustva i rentijerske kulture usljed slabljenja komunistickog industirjalizovanog drustva i snaznog javnog sektora...

    sve su ovo mnog kompleksne price, jer se na primjeru Podgorice najvise vide i promjene Crne Gore. A ti sljegao iz Niksica u Podgoricu na par godina, visio po tih par alternativnih mjesta, dje su dominirali Niksicani i Primorci i kazes mi da nisi nesto osjetio vajb Podgorice? Bez mene...
    Ovo boldovano, ja nijesam rekao da ne postoji vec da nijesam osjetio Jednostavno nema nista pozitivno orginalno, da kazes to je to, zbog toga vrijedi zivjeti u Podgorici.

    Pa evo dacu ti primjer iz turizma a ako treba i travel blogove gdje je PG proglasena rupom. Opet nije da sam tamo bio jedan vikend ili nedjelju dana vec 5 godina. A mogu reci da sam dosta i proputovao, i svaki grad ima ono nesto... U Pg to fali...

    Evo vidjenje jednog stranca :

    http://www.timetravelturtle.com/2013...enegro-review/

    For such a beautiful country, Montenegro sure has an ugly capital. And not just ugly – boring and lifeless too. Yep, I’m not going to hold back here. Podgorica is a hole!
    Imagine a dirty semi-desert plain, with just a scattering of small weary shrubs covering it, like only a few tufts of fur on the skin of a mangy dog. Then imagine a city had been built in the middle of this plain but that this city was a collection of bland concrete apartment blocks coloured in a way that they are almost camouflaged against the dry land. Imagine each window on each of these buildings looks the same and each appears like a hollow dead eye that has given up on life because there is nothing worth looking at. Well, that would be a luxurious version of what Podgorica is.
    Last edited by Gandalf_White; 04-10-15 at 15:38.
    One Ring to Rule them all...

  22. #72
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Što je staroprekomoračani što ste legli na Gandalfa, oćete li da vam glavu otvori sa kakvom šipkom, to je Nikšićanin jadni ne bili.

  23. #73
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Gandalf moze jedno pitanje bez zaebancije .. Mozes li nabrojat sto to ima nk a da nema pg cisto da uporedimo( samo nemoj rec svirke jer to apsolutno nije tacno) ... Naravno pricamo o kulturnim desavanjima...

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Mexico zar ti nije jasno da on bolje od podgoricana zna kakva je podgorica a ocigledno bolje od ljudi koji su zivjeli u nju jork zna sto se desava tamo.... probaj da shvatis, podgorica i nju jork ne valjaju jer njemu su inace niksic i kotor prestonice alternativne kulture.. tamo nema fejka ali zato vajba ima toliko da ga karivolicama ceraju....

    Sent from my SM-G350E using Tapatalk

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Mexico zar ti nije jasno da on bolje od podgoricana zna kakva je podgorica a ocigledno bolje od ljudi koji su zivjeli u nju jork zna sto se desava tamo.... probaj da shvatis, podgorica i nju jork ne valjaju jer njemu su inace niksic i kotor prestonice alternativne kulture.. tamo nema fejka ali zato vajba ima toliko da ga karivolicama ceraju....

    Sent from my SM-G350E using Tapatalk


    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Gandalf moze jedno pitanje bez zaebancije .. Mozes li nabrojat sto to ima nk a da nema pg cisto da uporedimo( samo nemoj rec svirke jer to apsolutno nije tacno) ... Naravno pricamo o kulturnim desavanjima...

    Prvo ima vise normalnih mjesta za izaci.

    Onda svirki ima ne vise, nego 50 puta vise. Nema vikenda u Nk da ako nije bend onda live rock jamming ili sesion. Ali ti to ne bi znao posto nijesi iz Nk. Ima dje da se izadje ljeti da se rostilja (Glava zete, Slano, Krupac, Kapetanovo jezero) dok u PG ako se ne spustis na more oci sagore, ima alternativce koji ce radije da zapale nedje na svirku ili cirkaju pivo ispred muzeja nego da bleje po fensi klubovima, bar jednom nedjeljno izlozbu ili knjizevnu vece, evo sad se i Pozoriste ima i ide punom parom, ima pravu studentsku scenu, Nk ima 2 veca rock festivala, nebrojeno manjih rock i elektro, guitar fest. I ono sto je glavno mozes da osjetis vajb grada... Koliko god se tuzan cinio, Niksic ima dusu i ima ljude... Podgorica bas tesko...
    Last edited by zvoncica; 22-10-15 at 00:50. Reason: fizioloske potrebe se ovdje ne vrše:)
    One Ring to Rule them all...

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem HIGH END GAMING DESKTOP, neke lap topove, neke obične desk topove
    By cvxcomputers in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 17
    Last Post: 09-04-15, 05:59
  2. Replies: 11
    Last Post: 29-12-14, 17:54
  3. zasto se podgoricanke toliko sredjuju preko dana?
    By MALAodSKANDALA in forum Ženski kutak
    Replies: 177
    Last Post: 09-05-11, 13:29
  4. U21 u druge lige
    By rain_wind_storm in forum Fudbal
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-11, 20:21
  5. horoskop za neke, za neke nema :P
    By luv_is_a_verb in forum #montecafe
    Replies: 17
    Last Post: 07-04-07, 17:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •