Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 137

Thread: Podgoricanke ili neke druge

  1. #101
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Xaxaxaxa,podgoricanke zene bez grada.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  2. #102
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Nije uzalud Vlado Georgiev napisao pjesmu Žena bez vimena.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #103
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Građani.
    Svi podgoricani su seljaci?
    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nije uzalud Vlado Georgiev napisao pjesmu Žena bez vimena.
    Zena bez himena

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Igi ne trudi se... ispanuce opet neki pacijent koji je studarao u podgorici i za to vrijeme obijao kola pa mu zbog toga podgorica nema vajba.....

    Sent from my SM-G350E using Tapatalk

  5. #105
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iggy:) View Post
    Svi podgoricani su seljaci?
    Naravno da ne.

    Ali na jadnom su nivou mentalitet, kultura i obrazovanje u Crnoj Gori generalno.

    Nigdje u Crnoj Gori ne postoji pravi urbani duh. Zaludu nam 200,000 stanovnika i shopping mollovi.
    Last edited by ASC; 06-10-15 at 23:47.

  6. #106
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Podjoh nesto do grada danas popodne i gledam ove podgoricenke kroz grad.....ribe ipo, pa vi pricajte sto ocete
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #107
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,214
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Podjoh nesto do grada danas popodne i gledam ove podgoricenke kroz grad.....ribe ipo, pa vi pricajte sto ocete
    To su sve niksicanke koje dolje studiraju vjeruj mi.

    Sent from my LG_G3 using Tapatalk

  8. #108
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najbolje su ribe iz Savnika, vazda bilo i ostace.
    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  9. #109
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    primijetio sam da su djevojke iz Pljevalja fine, ovih nekoliko sto sam imao prilike da upoznam su vrhunske....

  10. #110
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by iggy:) View Post
    primijetio sam da su djevojke iz Pljevalja fine, ovih nekoliko sto sam imao prilike da upoznam su vrhunske....
    I ja sam to primijetila, empatija im nije strana,i lako ih čovjek može rastužiti. Vrhunske su

  11. #111
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To što ja znam, dobre su i Podgoričanke, a i ove druge.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  12. #112
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    dobre su sve, samo ne svakome i za svakog.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #113
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    796
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    nema grada kojeg vise volim od podgorice. daleko od toga da ne volim podgoricanke vec naprotiv, volim zenski podgoricki akcenat vise od svih ostalih ali nikad podgoricanku djevojku nijesam imao a evo sam blizu pete decenije. kako, zasto, ne znam.

  14. #114
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Koliko alternative u Podgorici ima, smiješno je govorit o tome da Podgorica nema dušu. To što bodu oči samo oni najbučniji i najegzibicionističkiji primjeri, to nije karakteristično samo za Podgoricu.

    Sigurno se urbanost i alternativost ne mjere po tome postoji li jedan ili dva lokala u kojima se svira alternativna muzika. Navodno bi alternativci trebalo da budu tolerantni upravo zbog toga što su izvan standardnog kalupa. Kvazialternativci koji se ponašaju prema onima koji su drugačiji nego oni na isti način kao i mejnstrimovci prema alternativcima ne mogu da se nazovu alternativcima.

    A Podgoričanke jesu ribetine.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #115
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sve je to lijepo da Podgorica ima alternativu.
    Kad su pare u pitanju svi se pozivaju na dušu. Neka se uloži i neka ide dotok novca ka drugim mjestima, pa će se dobit prava alternativa. Ovako dok sve ostaje na jednom mjestu ne može se govorit o alternativi već samo o mainstreamu, i bit ćete sebi samodovoljni.
    Ribetina ima svuđe no se moraju pokazat u Pg da bi vi znali za njih.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #116
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,228
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Čini mi se da nisam shvaćen. Mh.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #117
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Albatros View Post
    Podgorica je jedno samo malo manje selo od ostalih CG sela, jer u ovoj državi grad u punom značenju te riječi ne postoji. To što neki misle da su iznad ostalih jer su starosjedioci tog sela je za podsmijeh, zato vam toplo preporučujem da se okanete toga, ne brukajte se.

    Jer evo ispada da staropodgoričanin > član britanske kraljevske porodice.
    Potpis!

    A Podgoričanke, kao i sve druge, ni bolje ni gore.

  18. #118
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Najjace je kad ovi iz Pljevalja, Bijelog Polja, Andrijevice, Bara, Sutomora, Budve, Kotora..(zaboravih li sta?) pocnu pricati o Podgorici. Podgorica nema dusu, ali Bijelo Polje ima sa proplancima i katunima. Uzeh Bijelo Polje eto onako, da se ko ne uvrijedi.
    A sjedite, ne blamirajte se Sad sto vi od Podgorice znate samo uzi centar grada niko vam kriv nije.

    Imao sam prilika da odem odavde ostao sam upravo zbog Podgorice.

  19. #119
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    prebacih se malo sa politike da se nasmijem ovdje,steta sto nekima ne mogu dati rep(lucas,safra...)
    Oovo staropg se koristi isto kao stari liberal
    Podgorica Podgoricanima!

  20. #120
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Iskreno moje neko iskustvo je da ljudi iz NK vise teze alternativi nego Podgoricani, ali to je neko moje iskustvo, i moguce je da grijesim (posto vidim da je bila rasprava i o tome). A za Podgoricanke, definitivno najljepse djevojke, barem sto se tice fizickog izgleda, e sad ovo ostalo... :P
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  21. #121
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao što Noir kaže velika je razlika između podgoričanke i staropodgoričanke. Staropodgoričanka je brat, drug, tu ti je vazda za sve, nosi patike, trenerku Adidas osnovnih boja, pod sredjivanjem podrazumijeva da se umije, očešlja i iskoči u farmerke u grad. Podgoričanka sa druge strane je pljaka, priča kroz nos, cirkone na nokte, obavezno slims cigarete, i ako obuče trenerku to je ona roza sa natpisom na guzicu, eventualno helanke 2 broja manje tigraste, ali može i drugih dezena i maxerice! Majka iz Brskuta, tata rodom iz Mojkovca, ali je došao u Podgoricu kad je imao 14 godina, pa je ona podgoričanka jer je tu rodjena. (neka ne zamjere Mojkovčani i Brskućani)
    Tako da treba pravit razliku između ta 2 pojma.

  22. #122
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    interesantno kako olako pričate na temu nečega o čemu nemate apsolutno nikakvo predznanje, osjećaj, neobjektivno, na osnovu ličnog osjećaja, ne razmišljajući o tome da "nema raja bez rodnoga kraja" i da ono što vi mislite o mome rodnome kraju i ja mislim o vašemu...samo što sam ja svjesna da jedan Nikšićanin teško može više voljeti Podgoricu no Nikšić, mada znam jednu Nikšićanku koja je došla sa svojih 28 godina (prvih 28 je provela u NK) došla u PG i ovdje umrla, uvijek se sjećajući Nikšićkoga "vajba" ali mnogo voleći i prihvatajući ovaj podgorički "vajb"!
    Quote Originally Posted by Noir View Post
    Milo mi je da te nasmijah...
    e i meni, vala, evo ne smijemo reći da smo rodjene i mi i roditelji nam u gradu u kojemu ima 100 hiljada stanovnika koji su se doselili poslednjih 30 godina?! Baš je bilo za crći od smijeha...mada sam ja zbilja nasmijana bila čitajući tvoj post, misleći da imaš preko 30 godina a ovdje smo "staropodgoričanke" ako se ne udomimo do 30. Naravno u šali

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Interesantno..... na ovom topiku se lakse upoznaju kompleksi nekih ljudi sto nisu iz podgorice i sto su podgoricani bolji i ljepsi od njih a to ce izgleda do kraja zivota da ih boli...nego osobinee podgoricanki, sto je valjda bila tema

    Sent from my SM-G350E using Tapatalk
    složiću se da je najdraži sport u CG, za one koji nijesu iz PG, "mrzi podgoričane jer su iskompleksirani i imaju najodvratniji naglasak, a mi, "Nikšićani govorimo najknjiževniji i najčistiji dijelEkat u cijeloj bivšoj Jugoslaviji, to su književni stručnjaci potvrdili"...oh bože koliko sam ovo puta čula?!Bješe istočno hercegovačkim dijalektom, koji se najpravilnije akcentuje....ima fora za malo nikšićko dijete koje uči engleski i kaže nikšićkim akcentom "ajgo tuskul evridej sevenoklok" (ovo bi se valjalo reći )
    Inače, volim NK jer sam do svoje desete godine svake zime i ljeta (prije no je novi budoš otvoren) po 10 dana provodila u nikšićkoj glavnoj ulici i parku kod kružnoga jer mi je baba tu živjela! I ne, naravno da Nk nije primać Pogorici ni po čemu, bukvalno!

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Koliko sam ih god upoznala, a jesam zaista mnogo, od silikonki do alternativki, sve su bile među sobom različite. A i od mene. Kako učim od različitosti, ne od istosti u odnosu na mene, a i tolerantna sam jako na svakakve ispade, to su mi uglavnom bile zanimljive. Forumašice PGanke Rulz
    eto tako, ima nas svakavih i dobrih i loših! Nemam želju da uzdižem Podgoričanke, svaka govori za sebe, ali na osnovu nekih nesvijetlih primjera koji su u poslednje vrijeme reper kada se opisuje Podgoričanka, a nije autentična niti originalna, ne možete generalizovat! I pobogu?! I kako ijedan muškarac može reći da Podgoričanke GENERALNO nijesu lijepe žene???? One su sjajne žene, duhovite, domišljate, brze u svakom smislu i ako nose podgorički šmek u sebi neodoljive...ako žene koje ovdje žive pokušavaju da glume podgoričanke dobićete fejk pg-anku... naravno neke kombinacije su dobitne (znam žene sa srpsko/hrvatsko/cg porijeklom i podgoričkim šarmom koje su bile fam fatal svojega vremena) i ne generalizujem, kao što ni svaka autentična pg.canka nije dar s neba
    Quote Originally Posted by iggy:) View Post
    a sta to Podgorici fali da bi postala grad, posto je sad selo?
    fali joj replika glavnih ulica iz Berana i Pljevalja, a bogami i Bijeloga Polja (salim se, ali kako u svakoj šali ima pomalo istine, razmislite o ovome...nijeste i gradove mogli da preselite kad ste se već masovno doselili

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Podgorici fali dusha... 5 godina sam zivio tamo i to skontao. Podgorica nema dushu, jednostavno isprazan grad. Dje god da odes na planeti ima sta da se vidi i sta da se radi bez u PG... Svaki me put tuga safata nesto
    Podgorica ima vrlo autentičnu dušu i nije čudo što je ti nijesi upoznao ni prepoznao! Pg ima poseban miris, ima posebnu atmosferu i poseban šmek koji, bez uvrede, jer ne vrijedjam te nego govorim istinu, osjeća Podgoričanin...pogotovo onaj koji joj se primiče kroz ona brda, pa ka onaj $ever, koji pg žene jedva čekaju da bi ćebad i jorgane osušile za uru dvije, kroz kanjon kad se stušti na Podgoricu tako se i bura emocija stušti kad Smokovac prodjemo i dovatimo se onoga bulevara prvoga...ljeto, lelujavi vazduh ka u pustinji na vrelome asfaltu, gume traktorske na Moraču, lagani povjetarac kad noć pada, tišina i vrelina, žamor gradski, puste ulice ometene od $evera, svi četinari nagnuti sjever-jug zbog siline vjetra, Njegošev park i okupljanja u ljetnja popodneva, skaline i prvi poljupci u ljetnja predvečerja, karte za mini fest u kino, dodest, dom omladine, bendovi u PG moje mladosti, čuveni pravni fakultet i svirke tamo organizovane u holu, titogradsko proljeće, koncerti svih ondašnjih zvijezda u sportskome i pod Goricom....boks mečevi čuvenih pg boksera, šahista, utakmice budućnosti a o podgorička domišljatost i visprenost prosječnog pg "mangupa"...čuš, Podgorica nema dušu?!
    Ja se recimo sjećam vremena kad su PG-ni, CT-ni I NK-ni bili kao rogovi u vreći, bilo je preporučljivo da se ne nadju na istom mjestu u isto vrijeme

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Uz duzno postovanje iggy, Pljevlja imaju vise duse ili vibea nego PG.

    Tako je bilo potonje 10godina. Nije do sjevernjaka, jer ako nijesu donijeli kulturu, nijesu ni umanjili.

    Kakav vajb Niksic ima ili recimo Kotor. Podgorica ka da jebesss kesu
    ovo ti gore iskomentarisah....ima ima samo ti nemaš dušu za PG

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prvo ima vise normalnih mjesta za izaci.

    Onda svirki ima ne vise, nego 50 puta vise. Nema vikenda u Nk da ako nije bend onda live rock jamming ili sesion. Ali ti to ne bi znao posto nijesi iz Nk. Ima dje da se izadje ljeti da se rostilja (Glava zete, Slano, Krupac, Kapetanovo jezero) dok u PG ako se ne spustis na more oci sagore, ima alternativce koji ce radije da zapale nedje na svirku ili cirkaju pivo ispred muzeja nego da bleje po fensi klubovima, bar jednom nedjeljno izlozbu ili knjizevnu vece, evo sad se i Pozoriste ima i ide punom parom, ima pravu studentsku scenu, Nk ima 2 veca rock festivala, nebrojeno manjih rock i elektro, guitar fest. I ono sto je glavno mozes da osjetis vajb grada... Koliko god se tuzan cinio, Niksic ima dusu i ima ljude... Podgorica bas tesko...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #123
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    interesantno kako olako pričate na temu nečega o čemu nemate apsolutno nikakvo predznanje, osjećaj, neobjektivno, na osnovu ličnog osjećaja, ne razmišljajući o tome da "nema raja bez rodnoga kraja" i da ono što vi mislite o mome rodnome kraju i ja mislim o vašemu...samo što sam ja svjesna da jedan Nikšićanin teško može više voljeti Podgoricu no Nikšić, mada znam jednu Nikšićanku koja je došla sa svojih 28 godina (prvih 28 je provela u NK) došla u PG i ovdje umrla, uvijek se sjećajući Nikšićkoga "vajba" ali mnogo voleći i prihvatajući ovaj podgorički "vajb"!
    Quote Originally Posted by Noir View Post
    Milo mi je da te nasmijah...
    e i meni, vala, evo ne smijemo reći da smo rodjene i mi i roditelji nam u gradu u kojemu ima 100 hiljada stanovnika koji su se doselili poslednjih 30 godina?! Baš je bilo za crći od smijeha...mada sam ja zbilja nasmijana bila čitajući tvoj post, misleći da imaš preko 30 godina a ovdje smo "staropodgoričanke" ako se ne udomimo do 30. Naravno u šali

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Interesantno..... na ovom topiku se lakse upoznaju kompleksi nekih ljudi sto nisu iz podgorice i sto su podgoricani bolji i ljepsi od njih a to ce izgleda do kraja zivota da ih boli...nego osobinee podgoricanki, sto je valjda bila tema

    Sent from my SM-G350E using Tapatalk
    složiću se da je najdraži sport u CG, za one koji nijesu iz PG, "mrzi podgoričane jer su iskompleksirani i imaju najodvratniji naglasak, a mi, "Nikšićani govorimo najknjiževniji i najčistiji dijelEkat u cijeloj bivšoj Jugoslaviji, to su književni stručnjaci potvrdili"...oh bože koliko sam ovo puta čula?!Bješe istočno hercegovačkim dijalektom, koji se najpravilnije akcentuje....ima fora za malo nikšićko dijete koje uči engleski i kaže nikšićkim akcentom "ajgo tuskul evridej sevenoklok" (ovo bi se valjalo reći )
    Inače, volim NK jer sam do svoje desete godine svake zime i ljeta (prije no je novi budoš otvoren) po 10 dana provodila u nikšićkoj glavnoj ulici i parku kod kružnoga jer mi je baba tu živjela! I ne, naravno da Nk nije primać Pogorici ni po čemu, bukvalno!

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Koliko sam ih god upoznala, a jesam zaista mnogo, od silikonki do alternativki, sve su bile među sobom različite. A i od mene. Kako učim od različitosti, ne od istosti u odnosu na mene, a i tolerantna sam jako na svakakve ispade, to su mi uglavnom bile zanimljive. Forumašice PGanke Rulz
    eto tako, ima nas svakavih i dobrih i loših! Nemam želju da uzdižem Podgoričanke, svaka govori za sebe, ali na osnovu nekih nesvijetlih primjera koji su u poslednje vrijeme reper kada se opisuje Podgoričanka, a nije autentična niti originalna, ne možete generalizovat! I pobogu?! I kako ijedan muškarac može reći da Podgoričanke GENERALNO nijesu lijepe žene???? One su sjajne žene, duhovite, domišljate, brze u svakom smislu i ako nose podgorički šmek u sebi neodoljive...ako žene koje ovdje žive pokušavaju da glume podgoričanke dobićete fejk pg-anku... naravno neke kombinacije su dobitne (znam žene sa srpsko/hrvatsko/cg porijeklom i podgoričkim šarmom koje su bile fam fatal svojega vremena) i ne generalizujem, kao što ni svaka autentična pg.canka nije dar s neba
    Quote Originally Posted by iggy:) View Post
    a sta to Podgorici fali da bi postala grad, posto je sad selo?
    fali joj replika glavnih ulica iz Berana i Pljevalja, a bogami i Bijeloga Polja (salim se, ali kako u svakoj šali ima pomalo istine, razmislite o ovome...nijeste i gradove mogli da preselite kad ste se već masovno doselili

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Podgorici fali dusha... 5 godina sam zivio tamo i to skontao. Podgorica nema dushu, jednostavno isprazan grad. Dje god da odes na planeti ima sta da se vidi i sta da se radi bez u PG... Svaki me put tuga safata nesto
    Podgorica ima vrlo autentičnu dušu i nije čudo što je ti nijesi upoznao ni prepoznao! Pg ima poseban miris, ima posebnu atmosferu i poseban šmek koji, bez uvrede, jer ne vrijedjam te nego govorim istinu, osjeća Podgoričanin...pogotovo onaj koji joj se primiče kroz ona brda, pa ka onaj $ever, koji pg žene jedva čekaju da bi ćebad i jorgane osušile za uru dvije, kroz kanjon kad se stušti na Podgoricu tako se i bura emocija stušti kad Smokovac prodjemo i dovatimo se onoga bulevara prvoga...ljeto, lelujavi vazduh ka u pustinji na vrelome asfaltu, gume traktorske na Moraču, lagani povjetarac kad noć pada, tišina i vrelina, žamor gradski, puste ulice ometene od $evera, svi četinari nagnuti sjever-jug zbog siline vjetra, Njegošev park i okupljanja u ljetnja popodneva, skaline i prvi poljupci u ljetnja predvečerja, karte za mini fest u kino, dodest, dom omladine, bendovi u PG moje mladosti, čuveni pravni fakultet i svirke tamo organizovane u holu, titogradsko proljeće, koncerti svih ondašnjih zvijezda u sportskome i pod Goricom....boks mečevi čuvenih pg boksera, šahista, utakmice budućnosti a o podgorička domišljatost i visprenost prosječnog pg "mangupa"...čuš, Podgorica nema dušu?!
    Ja se recimo sjećam vremena kad su PG-ni, CT-ni I NK-ni bili kao rogovi u vreći, bilo je preporučljivo da se ne nadju na istom mjestu u isto vrijeme

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Uz duzno postovanje iggy, Pljevlja imaju vise duse ili vibea nego PG.

    Tako je bilo potonje 10godina. Nije do sjevernjaka, jer ako nijesu donijeli kulturu, nijesu ni umanjili.

    Kakav vajb Niksic ima ili recimo Kotor. Podgorica ka da jebesss kesu
    ovo ti gore iskomentarisah....ima ima samo ti nemaš dušu za PG

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prvo ima vise normalnih mjesta za izaci.

    Onda svirki ima ne vise, nego 50 puta vise. Nema vikenda u Nk da ako nije bend onda live rock jamming ili sesion. Ali ti to ne bi znao posto nijesi iz Nk. Ima dje da se izadje ljeti da se rostilja (Glava zete, Slano, Krupac, Kapetanovo jezero) dok u PG ako se ne spustis na more oci sagore, ima alternativce koji ce radije da zapale nedje na svirku ili cirkaju pivo ispred muzeja nego da bleje po fensi klubovima, bar jednom nedjeljno izlozbu ili knjizevnu vece, evo sad se i Pozoriste ima i ide punom parom, ima pravu studentsku scenu, Nk ima 2 veca rock festivala, nebrojeno manjih rock i elektro, guitar fest. I ono sto je glavno mozes da osjetis vajb grada... Koliko god se tuzan cinio, Niksic ima dusu i ima ljude... Podgorica bas tesko...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #124
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Rijetko,i to ono baš,da se desi ali ako me neko oslovi sa Podgoričanka obično nemam pojma što mu se s tim vrzma po glavi.Najprije pomislim da je to kalupljenje sa nekom posebnom vrstom djevojaka koje takodje žive u PG a sve da grebem ne bih iskopala neku sličnost sa mnom,tako da potražim neko obrazloženje.Mislim volim da znam kako taj neko doživljava (očigledno sve jednako) PG djevojke...Sami akcenat,živio ti u PG ili BA jeste duh mjesta u kojem si rodjen i odrastao,pa vjerujem da je svakom svoj grad i na svoj način duševan.Sve što je čovjek u njemu proživio...to je film sjećanja sve od ulice po kojima je gulio koljena,stvorio prva prijateljstva,sreo prvu ljubav i toliko puno toga što ni on sam ne može da nabroji...pa sve do zrelog doba kad njegova djeca tim istim ulicama naprave prve korake-prosto će to da bude grad kojeg ne može da zamijeni ni jedan.U jedan isti grad takodje nije svako odrastao sa istom životnom pričom i pogledima pa grad može da nas čini nalik jedni drugima al nikako istim po osobinama,manirima.I ne vrijedi pričati o razlikama,valjalo bi samo poštovati jer ako je za mene PG najduševniji grad na svijetu i recimo ne dopada mi se akcenat Beranaca to ne znači da tamo duha nema.Ima ga za ljude koji su se u njemu podigli.

    Ono što ne volim jeste kad si rodjen,podignut i živiš u PG a ponašaš se kao da si negdje iz Dalmacije.Tako mi je nekom prilikom jedna bivša poznanica poslala sms "Daj molim te pogledati šta ima u kinu,sritna ću biti ako bude neki krasan film..."Tada mi je milo da na moj Podgorički odgovorim "U Kinu kineza koliko oćeš.U Bioskop pojma nemam.A ti ne seri da te zamolim."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  25. #125
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem HIGH END GAMING DESKTOP, neke lap topove, neke obične desk topove
    By cvxcomputers in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 17
    Last Post: 09-04-15, 06:59
  2. Replies: 11
    Last Post: 29-12-14, 18:54
  3. zasto se podgoricanke toliko sredjuju preko dana?
    By MALAodSKANDALA in forum Ženski kutak
    Replies: 177
    Last Post: 09-05-11, 14:29
  4. U21 u druge lige
    By rain_wind_storm in forum Fudbal
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-11, 21:21
  5. horoskop za neke, za neke nema :P
    By luv_is_a_verb in forum #montecafe
    Replies: 17
    Last Post: 07-04-07, 18:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •