Page 80 of 84 FirstFirst ... 3070767778798081828384 LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 2085

Thread: Predsjednicki izbori USA - 2016

  1. #1976
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kad je prije stiglo na naplatu, a juce potpisao?
    Nego, imate li misljenje oko USA pogleda na buducnost NATO-a?
    Hvala Lepo
    Ja mislim da će da se nastavi po istom..samo manje očigledno.

  2. #1977
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    OK.. Znaci vi samo dnevnopoliticku propagandu procitate I to je to... a ja mislila da sagovornici kao NHM I g. Gandalf ne idu niz propagandnu vodu...
    Eh ...I vas ponijela predrasuda..

    Hvala Lepo

  3. #1978
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovo je pocetak.

    Ukida se Obamacare a ne daje se nikakva pametna zamjena da bi se zaštitili interesi pvt bolnica i osiguravajućih kompanija ..

    #pishpish


    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  4. #1979
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Ja mislim da će da se nastavi po istom..samo manje očigledno.
    Cudno.. to misle I pol. analiticari po Balkanu I EU..A I obavijestena GB se nada u to nemoguce.
    Hvala Lepo

  5. #1980
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    http://www.bbc.com/news/world-us-canada-38707722

    Znaci Tramp hoce da ljudi ne vjeruju svojim ocima nego njegovim rijecima. Svaka kritika i losa rijec je fake news. Kakav fasista.

  6. #1981
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kad je prije stiglo na naplatu, a juce potpisao?
    Nego, imate li misljenje oko USA pogleda na buducnost NATO-a?
    Glede NATOa, sve će se samo kasti po prijemu, ili ne-prijemu novih članica koje čekaju člansku kartu... to su širenja koja bi im ubuduće zakomplikovala racionalizaciju troškova. Drugim riječima, ako nas prime u svoje redove biće i od njih nešto, ako ne, onda je na pomolu neki potpuno novi NATO.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #1982
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Cudno.. to misle I pol. analiticari po Balkanu I EU..A I obavijestena GB se nada u to nemoguce.
    Hvala Lepo
    To mišljenje iznesoh a da nisam čitao ni balkance, ni EU, ni USA analitičare, niti bilo koga.
    Zašto nemoguće? Pa ne može odjednom, odmah, sve da se promijeni.

  8. #1983
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Glede NATOa, sve će se samo kasti po prijemu, ili ne-prijemu novih članica koje čekaju člansku kartu... to su širenja koja bi im ubuduće zakomplikovala racionalizaciju troškova. Drugim riječima, ako nas prime u svoje redove biće i od njih nešto, ako ne, onda je na pomolu neki potpuno novi NATO.
    Salite se?
    Ja bih samo da ne upadamo u oci previse.. ionako su CG prozivali svako malo I to najradikalniji mediji u USA.. Sto bi rekli oni najmasovniji - narodni..
    Zato nas I ne spominjem uopste.
    G. Trump je pricao ono sto su njegovi generali njemu pricali.. a svi znaju da on vojsci vjeruje, I za sve prvo nabavi info.

    Hvala Lepo

  9. #1984
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    To mišljenje iznesoh a da nisam čitao ni balkance, ni EU, ni USA analitičare, niti bilo koga.
    Zašto nemoguće? Pa ne može odjednom, odmah, sve da se promijeni.
    Pa to I rekoh..
    Koliko sjutra.
    Hvala Lepo

  10. #1985
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    http://www.bbc.com/news/world-us-canada-38707722

    Znaci Tramp hoce da ljudi ne vjeruju svojim ocima nego njegovim rijecima. Svaka kritika i losa rijec je fake news. Kakav fasista.
    Ne mogu više na forumu da pišem ozbiljno i dugo jer to što se napiše ljudi ni ne pročitaju nego imaju neke svoje stavove koji su bazirani na onome što lično ta osoba misli a ne stvoreni analitičkim pristupom. Mislim 21 je vijek i informacije su dostupne, ne mora se koristiti jedan izvor informacija već 10 pa ako 9 od tih 10 kaže jednu stvar uključi se mozak.

    Ja se već 12 godina bavim istraživanjem i proučavanjem nacionalizma i radikalizma. Ovo što tramp radi je goli populizam i desnicharenje. Jedno pričaš a drugo radiš, ali srednja klasa radnik ne zna bez ono što vidi na FOX news. Evo ih je drugi dan koštao stotine i hiljade godišnje za hipoteke za kuće , a to je upravo suprotno od onoga što je najvaljivao. Svi su optuživali Hilari da je rob korporacija , dok u trampovom programu za prvo 100 dana ne postoji udar na te korporacije koje iznose milijarde u tax heavens I izbjegavaju plaćanje poreza. Nidje subevncija za nova radna mjesta ili pomoć za radnike ..

    Glavno je da je izbrisao sekciju o LgBt pravima sa sajta pre$ednika.

    Rasista
    Sexista
    Egoista


    Čovjek koji optužuje medije da šire lažne vijesti kad se uporede slike njegove i obamine inauguracije i vidi se da je makar 3 put manje bilo kod njega.

    Čovjek koji svoju obavještajnu službu optužuje da radi protiv njega ...

    Čovjek zbog koga juce 2 miliona žena u SAD marsira..

    Stvari sa NATO-om će ostati iste, izglasace nas čim dodjemo na dnevni red. Populista Tramp može pričati sta hoće ali zavisi od izvoza oružja upravo u te zemlje NaTOa, pa će sa svojom retorikom natjerati iste da kupuju više i to je to. Ništa drugo...

    Žao mi je što je trumo dobio, isto bi mi bilo žao da je hilari dobila... Tužno je da je zemlja od 300+ meleona stanovnika spala na te 2 dileje
    .
    One Ring to Rule them all...

  11. #1986
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Žao mi je što je trump dobio, isto bi mi bilo žao da je hilari dobila... Tužno je da je zemlja od 300+ meleona stanovnika spala na te 2 dileje.
    To je otprilike sustina.

  12. #1987
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    FoxNews jedini info? E bogami ako je to jedini izvor info za realnu I objektivnu sliku... onda bi I Republikanci bili na danasnjem nivou DNC, sudija neko neobican... a I predsjednik koji god... da ne pisem ko..
    Smijesno bas.
    FoxNews je sa 4 lika koji su Republikanci I to je to, ali svo istrazivacko novinarstvo je ono koje ce sada imati pozicije ispred MSM u WDC.
    hahahahaaaaaaFoxNews jedini hahahahaha.. pa zar niste shvatili da je to zez na ovoj temi?
    E Show.. Neozbiljno bas.

    Hvala Lepo

  13. #1988
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Uopste nijesam mislio na tebe Majo već na obicnog amera trampovog glasača koji o politici zna koliko ja o kisjeljenju kupusa...

    Imam dosta prijatelja u USA sto nasih ljudi što žive tamo što amera.

    Niko od njih nije glasao trampa ...

    Profil :

    25-35
    Obrazovani
    Rade
    Inteligentni


    Trampu su pobjedu donijeli rasisti, sexisti i homofobi. Mormoni i slične abominacije. Rednecks and hillbillys koji se ne pitaju ni o čemu a priča im je crnci nam kradu poslove, latino nam kradu poslove , gej nam siluju djecu ...

    Grehota

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  14. #1989
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Patriote USA su glasali za g. Trumpa, vojska, veterani, snage zakona I reda, civili patriote itd (van CA je imao 1.8 miliona vise u pop glasovima).. Ako njih, a oni jesu obicni ameri, vi tako opisujete.. boh..
    Moje vidjenje je u superlativu/cijenim, I sve mi drugacije izgleda od tog vaseg misljenja o njima sto ste napisali..
    Ja sam sasvim objektivna jer veze nemam sa tim izborima I niko mi nije "kriv" od jednih ili drugih. Ne vrijedjam nikoga, pa ni njihove glasace.
    Jeste da su ovo moje hobi vode, istorija, politika, ekonomija, scifi itd I da sa zadovoljstvom pratim istrazivalacko novinarstvo kao sto neki momcici sa foruma tkz. "vikend" romane..ali sto vi masovno ovdje emotivno negativno dozivljavate te candidate.. nejasno mi je totalno.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-01-17 at 13:32.

  15. #1990
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ja sam sasvim objektivna
    Jos jedna lolcina

    Nego doci ce i to na svoje. Kakvim se ljudima okruzio a i kakav je on, samo je pitanje vremena kad ces da ukapiras da vise ne mozes da nam serviras pricu za idiote. Do tad slobodno guslaj. Bice jos smjesnije.
    Last edited by VanjaTheMan; 22-01-17 at 13:41.

  16. #1991
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sto je Vama? Evo da Vas pitam ljudski kad vec toliko vapite za tim pitanjem. Nije mi problem da Vas pitam iako mi djeluje infantilno of Vas .. Nego eto..
    Toliko mrznje prosipate po kompletnom forumu da je od tuznog preslo u sprdnju.
    Stvarno ste izazivali neku tugu u kolikom ste mraku sami sa sobom.
    Ako mrzite g. Trumpa zbog CG-NATO.. tu se varate totalno.
    Veze s vezom.
    Hvala Lepo

  17. #1992
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Čovjek je tek sio u fotelju dje se potpisuju najveći državni dokumenti i sad odjednom sve ono što nije dobro pokušavaju da svale na njega !!! Valjda mu sad treba makar 100 dana samo da postavi ljude po površini pa tek onda po dubini koji će bit lojalni ili bolje rečeno koji će radit po direktivama bez opstrukcija !!! Tek onda će se vidjet kako to izgleda i koliko su ljudi zadovoljni rješenjima !!! Ovo marširanje i konstantno prozivanje je čista opstrukcija koju finanasiraju bogataši uplašeni za svoje protekcije i ništa više ...
    deuscroix

  18. #1993
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Marsh zena je bio zakazan davno, pa da je pobijedila I g. Klinton.
    Nego propaganda izokrenula sve zbog totalnog poraza Demokrata pa malo da prikupe pot. glasaca, a ljudi neuki I neobavijesteni.
    Zato ignorisem gluposti o tome sto su ovdje neki trach propagandni segrti pokusavali da prospu ono sto I'm je receno..

    Hvala Lepo

  19. #1994
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Sto je Vama? Evo da Vas pitam ljudski kad vec toliko vapite za tim pitanjem. Nije mi problem da Vas pitam iako mi djeluje infantilno of Vas .. Nego eto..
    Toliko mrznje prosipate po kompletnom forumu da je od tuznog preslo u sprdnju.
    Stvarno ste izazivali neku tugu u kolikom ste mraku sami sa sobom.
    Ako mrzite g. Trumpa zbog CG-NATO.. tu se varate totalno.
    Veze s vezom.
    Uopste ne ulazim u NATO problematiku. Ta prica je zavrsena sto se mene tice. Ostaje samo lazna nada rusofila da ce nesto po tom pitanju da se promijeni. A Trampa ne mrzim jer ne mrzim nikoga. Samo nisam malouman da ne mogu da vidim ocigledno, da pronadjem cinjenice koje su dostupne svima i da se odusevljavam degutantnim licnostima bez morala i skrupula.

  20. #1995
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Marsh zena je bio zakazan davno, pa da je pobijedila I g. Klinton.
    Nego propaganda izokrenula sve zbog totalnog poraza Demokrata pa malo da prikupe pot. glasaca, a ljudi neuki I neobavijesteni.

    Hvala Lepo
    Nisam imao pojma da je to davno zakazano pošto na CNN prikazuju snimke dje protestanti nose slike Trama sa Hitlerovim brčićima ... eto sad ispada da to nema veze sa njim ...
    deuscroix

  21. #1996
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ne znam da li je samo do mene, ali mi ovdje Jenna Jameson zvuci najpostenije nekako.

    Oni imaju auditorijum od najmanje 600 miliona ljudi. Koliko rece da gleda Sukovica?
    Slab argument. Uzmimo da Njemačka, Francuska i Italija imaju isključivo domaći auditorijum od, redom, 80, 66 i 60 miliona ljudi, da li misliš da voditelji političkih emisija tamo imaju plate od 3 do 4.5 miliona godišnje? Da je svuđe kultura naroda ista, ovo bi bio proporcionalni odnos plata u odnosu na auditoriju. Namjerno navedoh evropske države, nisam htio govorit o tome da li se po 5 do 30 miliona godišnje plaćaju politički i sportski voditelji u Kini ili Indiji, recimo. Po milijardi i 300 miliona ljudi i jedna i druga država.

    I sa druge strane pogled na taj auditorijum od 600 miliona – da li misliš da 600 miliona ljudi radije gleda prilog nekog profesionlanog, istraživačkog novinara ili voditelja, ili radije gledaju likove poput ovih sa FOX News-a. Usput, jedna od onih koji “jesu” FOX News prešla na drugu televiziju. Nebitno.

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Meni je g. Hannity super lik, konzervativac, 8 godina je maltretiran prozivanjem za to sto jeste direktno od g. Obame I izgurao je taj svoj medijski rat.. plus ubjedljivo argumentovano izgurao svoju partijsku liniju I kandidata.. Ali, u ovoj sadasnjoj situaciji sve to je totalno nebitno. Odradio je svoj posao kako treba tj. za njega I njegove - Uspjesno.
    Lik je jedan od gomile likova koji su, preko FOX News-a, gurao svoju partijsku liniju. Jes da FOX nikad nije htio da prizna da gura svoju partisjku liniju već se iz sve snage upirao da se predstavi objektivnim izvjestiteljem, odnosno nekim ko uravnoteženo prikazuje stanje, za razliku od “liberalnih medija koji su u službi Demokratske partije”, ali nema veze. Problem je ovo boldovano. Nikakve argumente Hannity nije predstavljao, naprotiv. Laž, obmana, manipulacija i proizvoljno tumačenje. Ako treba da mu se čestita na pobjedi, odnosno a guranju svoje agende, neka bude tako, ali nema šansi da je to uradio argumentovano. Ljudi nisu bisli sposobni ni da priznaju da je Obamina administracija snizila stopu nezaposlenosti, a ne što drugo. Osim toga, njegovi “argumenti” budu argumenti samo kad podržavaju njegovu stranu, a isti ti argumenti se zanemaruju kad ne odgovaraju njegovoj strani. Dovoljno je samo navesti skoriji primjer Cliven Bandy-ja i pitanja imigracije, ili njegove stavove oko demonstracija pristalica Tea party sa jedne strane, i stavove oko demonstracija na UC Davis-u.

    Usput, cijeli konzervativni medijski pul napravio je zaokret od 180 stepeni u odnosu na mandat Buša mlađega. Tada su na sav gas vikali kako je bilo kakva kritika predsjednika u vrijeme rata izdajnički čin, a Obamu nisu puštali iz usta.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #1997
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Uopste ne ulazim u NATO problematiku. Ta prica je zavrsena sto se mene tice. Ostaje samo lazna nada rusofila da ce nesto po tom pitanju da se promijeni. A Trampa ne mrzim jer ne mrzim nikoga. Samo nisam malouman da ne mogu da vidim ocigledno, da pronadjem cinjenice koje su dostupne svima i da se odusevljavam degutantnim licnostima bez morala i skrupula.
    Koliko se sjecam Vi ste izbljuvali ne samo g. Trumpa nego I chitav ljegov tim, generale, guvernere I ukupno sve njegove glasace.. Ali I mnoge druge kao kolateral.. A Vi I obzirnost pa g. Trumpu nesto da kazete hahahahahahaaaaaaaa
    Sta je zavrsena prica oko NATO-a? Objasnite to

    Hvala Lepo

  23. #1998
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Nisam imao pojma da je to davno zakazano pošto na CNN prikazuju snimke dje protestanti nose slike Trama sa Hitlerovim brčićima ... eto sad ispada da to nema veze sa njim ...
    Rekoh.. usput se sjetili nove teme, pa se izrazili.. Shvatate li da su demokrate propale totalno? Jeste li vidjeli do suza g. Voren I vapaj za uzdizanjem demokrata? Veze to nema sa pravima zena.. retorika. G. Johanson je sa listica oslovljavala Predsjednika Trampa "p. elect". Koliko je znala sta cita uopste I kad.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-01-17 at 13:55.

  24. #1999
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Marsh zena je bio zakazan davno, pa da je pobijedila I g. Klinton.
    Nego propaganda izokrenula sve zbog totalnog poraza Demokrata pa malo da prikupe pot. glasaca, a ljudi neuki I neobavijesteni. :wink:
    Zato ignorisem gluposti o tome sto su ovdje neki trach propagandni segrti pokusavali da prospu ono sto I'm je receno..:wink:
    Niste u pravu Majo. Marš žena je zakazan 9. novembra, dan poslije Trampove pobjede i predstavlja reakciju na Trampovu retoriku u predizbornoj kampanji. Odnosno, niste u pravu kad kažete da to nema veze sa Trampom. U pravu ste kad kažete da bi marš bio održan i da je Kokoška pobijedila.
    Last edited by NHM; 22-01-17 at 13:56.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #2000
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Za datum prijave ne znam I necu ni provjeravati (ko ima vremena ok), znam da je najavljivan mjesecima u medijima prije izbornog termina.. Tako da to sto je naknadno upakovano to je deseto. Mars zena je trebao biti u najavi podrska g. Hilari kao prvoj zeni predsjednici USA I da se ona pojavi na tom skupu velicanstveno..
    Normalno, kako bi slavile poraz? Zato je prepakovano kao ovakav protest. Zato su bili organizovani marsevi I po drugim drzavama u svijetu. Sigurno ne zbog dan posle g. Trumpa.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 22-01-17 at 14:01.

Page 80 of 84 FirstFirst ... 3070767778798081828384 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Predsjednicki izbori 2008 - prvi krug
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1689
    Last Post: 12-04-08, 15:15
  2. Predsjednicki kandidati?
    By Durmitor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 533
    Last Post: 08-03-08, 15:34
  3. Predsjednicki izbori u Srbiji 2008.
    By Hrko in forum Politika generalno
    Replies: 221
    Last Post: 24-01-08, 07:28
  4. Predsjednicki izbori
    By shalom7 in forum Politika generalno
    Replies: 74
    Last Post: 27-08-07, 10:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •