View Poll Results: Da li u NATO

Voters
186. You may not vote on this poll
  • Da

    87 46.77%
  • Ne

    86 46.24%
  • jos ne znam

    13 6.99%
Page 21 of 55 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast
Results 501 to 525 of 1359

Thread: NATO - da ili ne?

  1. #501
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A sto cini Gando☺

    Kako sam skontao da Re ima 40+ ne znam sto bi radio tamo, sem ako ne bi bio PR☺.

    Pretpostavljam da je nedje po ovih stranih organizacija tipa USAID UNDP ili nesto toga tipa.

    Kakvi, to je previse humanitarno za njega. Otisao je da zavodi red po Siriji ili Palestini. Ili se infiltrirao u Ukrajinu

    Ili ga je sluzhba skrajnula posto zna previse
    One Ring to Rule them all...

  2. #502
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ah, presvijetli cdm-analiticar
    Volio bih da ga citam na temi o Rusiji, Siriji i sl.. Koliko se bio raspisao, svakog dana apdejtovao stanje u Rusiji pod sankcijama: "Danas pao barel nafte za toliko, to znaci da je Rusija igubila miliona toliko.. ho ho, nece jos dugo Putin, ubrzo ce njegov narod da ga zbaci, vidjecete.. ne moze se tako tvrdoglavo protiv najmocnije zemlje na svijetu i cijele civilizovane Evrope.. prodavnice su im prazne, rezerve skoro istrosene, nemaju prijatelja, ho ho.."
    Čovjek nikada nije rekao da će Putin sići sa vlasti.
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Meni je pristup El Rea pisanju postova, njegove analize i predvidjanja, uvijek bilo zanimljivo citati.
    Njegova predviđanja su se uglavnom obistinila

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 01-10-15 at 15:11.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #503
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    930
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    El re je prosao dosta toga i zna znanje, ali sto se tice Rusije i Putine prosuo se samo tako.

  4. #504
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Kakvi, to je previse humanitarno za njega.
    Mislis da je medju ovima

    http://m.cdm.me/iphone/prikazvijesti...t=1000&rkat=-1

    Salu na stranu, njegov analiticki pristup temama je bio osvjezavajuci i nerijetko je bilo zadovoljstvo citati njegove postove.

    Mozda je za moj ukus previse bio pesimistican, al to nisam siguran da li je zbog razlicitih vizura ili njegovog profesionalnog iskustva.

    Elem, ako nista kad dodje pozivnica za Nato ocekujem da dodje i kaze da je omasio u prognozi, a sigurno ce mu biti drago sto je "kiksao" sa predvidjanjima.

  5. #505
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,785
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Posle izjave gospodina Lipke svako pametan kapira da izbor i ne postoji nego ili cemo u NATO ili cemo proci kao Libija ili Ukrajina.
    Dakle ili za stolom ili na tanjiru kako lijepo rece diplomatski predstavnik Slovacke u nasoj zemlji.
    Sama cinjenica sto na ovu njegovu izjavu niko nista nije komentarisao ne samo od nasih zvanicnika neko ni na forumu ovdje govori da smo svi toga svjesni i da je covjek rekao istinu ma koliko neprijatno nam bilo da predstavnik zemlje Slovacke ovdje se ponasa ne kao gost nego kao komandant ali nebitno.
    Imamo i primjer iz sredine proslog vijeka kako je prosla Kraljevina Jugoslavija koja je sebi dozvolila da bude okruzena sa svih strana clanicama jednog vojnog saveza a ona je htjela neutralnost i nezavisnost.
    Iako tesko je makar meni slusati budalastine o tome kako ce clanstvo u NATO paktu donijeti procvat ekonomije,turizma produzetak zivotnog vijeka itd moram priznati da mi nemamo apsolutno nikakve kapacitete ni mogucnosti da ostanemo izvan tog vojnog saveza bez katastrofalnih posledica mozda ne odmah ali u perspektivi sigurno.
    Dakle da ponovim-Ili za stolom ili na tanjiru!

  6. #506
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fuji View Post
    Još jedna od uspješnih akcija fašističke NATO koalicije u uspostavljanju demokratije... greškom, po ko zna koji put.

    http://www.cdm.me/svijet/meridijani/...troje-poginulo
    Kao što Rusi gađaju Sirijske civile pod izgovorom uništavanja ISIL-a? Ostavi se geopolitičkih analiza, to je van tvojih mogućnosti poimanja. Veliki kad se svađaju, uvijek narod strada, tako je oduvijek bilo ako si "nesvrstan" kao Afganistan, tj ne pripadaš ni jednoj grupi velikih sila.

    Zato u NATO, da se i nama ovo ne bi nekada desilo. Da smo 90tih bili dio NATO-a, nikada rata ne bi bilo. Da Turska i Grčka nisu bile dio NATOa, Kipar bi sad bio gori od Palestine.

    Zato pamet u glavu, ne treba mnogo sivih ćelija za pravi izbor.
    Last edited by MCMLXXXIV; 03-10-15 at 12:23.

  7. #507
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Posle izjave gospodina Lipke svako pametan kapira da izbor i ne postoji nego ili cemo u NATO ili cemo proci kao Libija ili Ukrajina.
    Dakle ili za stolom ili na tanjiru kako lijepo rece diplomatski predstavnik Slovacke u nasoj zemlji.
    Sama cinjenica sto na ovu njegovu izjavu niko nista nije komentarisao ne samo od nasih zvanicnika neko ni na forumu ovdje govori da smo svi toga svjesni i da je covjek rekao istinu ma koliko neprijatno nam bilo da predstavnik zemlje Slovacke ovdje se ponasa ne kao gost nego kao komandant ali nebitno.
    Imamo i primjer iz sredine proslog vijeka kako je prosla Kraljevina Jugoslavija koja je sebi dozvolila da bude okruzena sa svih strana clanicama jednog vojnog saveza a ona je htjela neutralnost i nezavisnost.
    Iako tesko je makar meni slusati budalastine o tome kako ce clanstvo u NATO paktu donijeti procvat ekonomije,turizma produzetak zivotnog vijeka itd moram priznati da mi nemamo apsolutno nikakve kapacitete ni mogucnosti da ostanemo izvan tog vojnog saveza bez katastrofalnih posledica mozda ne odmah ali u perspektivi sigurno.
    Dakle da ponovim-Ili za stolom ili na tanjiru!
    Mislim da poslije ovoga mozete slobodno zakljucati temu. Sto prije ovo shvatimo, prije cemo na dnevni red staviti temu kako da zivimo a ne da prezivljavamo.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  8. #508
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    23. 12. 2013

    Rusi tražili luke Bar i Kotor, ministarstvo kategorički odbilo


    Rusija je od Crne Gore tražila luke u Baru i Kotoru za pristajanje ruskih brodova radi snabdevanja, ali je crnogorstvo Ministarstvo odbrane odbilo razgovor o tome.
    Kotor
    Podgorički list Vijesti danas je preneo izjavu ruskog ambasadora u Podgorici Andreja Nestarenka da Rusija nije tražila vojne baze, već samo mogućnost da njeni brodovi pristaju u crnogorskim lukama, “radi obezbjeđivanja metarijalno-taktičkih potreba”.



    Prema rečima Nestarenka, iz Ministarstva odbrane Crne Gore su u vezi zahteva Rusije rekli da ih “ne zanima ta priča”.



    04. 09. 2015


    Četiri NATO broda za protivminska dejstva uplovila u Luku Bar

    U Luku Bar su jutros uplovila četiri broda stalne NATO Grupe brodova za protivminska djejstva (NATO Mine Counter-Measures Group TWO, SNMCMG 2).

    d




    Grupu pod komandom turskog kapetana Ramazana Kesgina čine turski admiralski brod “Sokullu Mehmet Pasha” (“Mehmed-paša Sokolović”), kao i tri minolovca, jedan turski, (“Akcakoca”), jedan njemački (“Weilheim”) i jedan grčki (“Kallisto”).
    Ova grupa brodova koja kao jedinstvena cjelina djeluje pretežno u Sredozemnom i Crnom moru, specijalizovana je za operacije čišćenja mina, ali i drugih ubojnih sredstava zaostalih iz ratova tokom 20. vijeka.
    Kako se navodi u saopštenju Ministarstva odbrane, cilj posjete Crnoj Gori je da se istakne važnost operacije NATO u borbi protiv terorizma pod nazivom „Aktivno nastojanje“ (Active endeavour), kao i podsticanje saradnje NATO Savezničke pomorske komande (MARCOM) čije je sjedište u Nortvudu, u Velikoj Britaniji, sa Crnom Gorom, kao jednom od zemalja uključenih u program Partnerstva za mir.



    Zašto lažu da ih priča oko vojnih brodova u našim lukama ne zanima ??? Ne sporim ja da su iz vizure vlasti Ruski brodovi okupatorski a Turski oslobodilački nego je jako neozbiljno kad kažu da ih ta priča ne zanima !!! Ako već oće da naprave NATO bazu CG moraju energično zagovarat taj stav a ne sve " mi nećemo " a posle se ispostavi da je to bila šuplja priča !!!
    Last edited by night_silence; 04-10-15 at 19:19.
    deuscroix

  9. #509
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Zašto lažu da ih priča oko vojnih brodova u našim lukama ne zanima ??? Ne sporim ja da su iz vizure vlasti Ruski brodovi okupatorski a Turski oslobodilački nego je jako neozbiljno kad kažu da ih ta priča ne zanima !!! Ako već oće da naprave NATO bazu CG moraju energično zagovarat taj stav a ne sve " mi nećemo " a posle se ispostavi da je to bila šuplja priča !!!
    Ради се о међународној посјети, редовоној пракси у ратним морнарицама свијета.У овој групи су били два брода из Турске, један грчки и један њемачки брод.
    Прије 5-6 година у сличној посјети је био руски десантно-транспортни брод "Јамал".Сваке године у Луку Бар долазе у сличну посјету бродови морнарица НАТО земаља, прије свега САД, Грчке и Италије.

    Захтјев Руса није био за посјету, што би сигурно било одобрено као у случају посјете брода "Јамал", већ да се отвори могућност да се руски бродови снадбијевају у нашим лукама, самим тим Руси би у том случају на нашој територији и у нашим лукама морали стационирати одређену логистику.
    Такав аранжман би требало да омогући Русији резервну позицију за сличну логистичку базу у Тартусу у Сирији.
    Last edited by BAR; 04-10-15 at 19:37.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  10. #510
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ради се о међународној посјети, редовоној пракси у ратним морнарицама свијета.У овој групи су били два брода из Турске, један грчки и један њемачки брод.
    Прије 5-6 година у сличној посјети је био руски десантно-транспортни брод "Јамал".Сваке године у Луку Бар долазе у сличну посјету бродови морнарица НАТО земаља, прије свега САД, Грчке и Италије.

    Захтјев Руса није био за посјету, што би сигурно било одобрено као у случају посјете брода "Јамал", већ да се отвори могућност да се руски бродови снадбијевају у нашим лукама, самим тим Руси би у том случају на нашој територији и у нашим лукама морали стационирати одређену логистику.
    Такав аранжман би требало да омогући Русији резервну позицију за сличну логистичку базу у Тартусу у Сирији.
    Kakva je to logistika možeš li malo da preciziraš i koliko bi to ugrozilo životnu sredinu i turizam uopšte ...
    deuscroix

  11. #511
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Kakva je to logistika možeš li malo da preciziraš i koliko bi to ugrozilo životnu sredinu i turizam uopšte ...
    Не би то угрозило туризам, нити животну средину, али би угрозило позицију Црне Горе и наш пут у ЕУ и НАТО би био завршен.

    Не знам на шта се конкретно односио захтјев Руса, јер то нико није објавио.
    Под ово обезбијеђење материјално-тактичких потреба сигурно спада и то да би Руси на нашој територији морали имати складишта горива, хране, наоружања, муниције и остале опреме, морали би постојати одређени сервисни или ремонтни капацитети у мањем обиму, за сервис и одржавање наоружања, муниције, пловила и морнаричких ваздухоплова, морали би постојати услови за смјештај трупа које би биле упућиване на те бродове и са њих, као и за мањи дио трупа који би радили на одржавању.Поред тога руски бродови би врло често били у нашим лукама и остајали би дужи временски париод, а на наше аеродроме би слетали руски војни авиони.

    Претпостављам да већина тога не би било концентрсана на једном мјесту већ би доста ствари било рапоређено широм Црне Горе у Луци Бар, у морнаричкој бази на Пристану, у бродоградилишту у Бијелој...
    Ништа у сад неком великом обиму и доста тога би користило и нашој Морнарици.

    Само као што рекох то би било јасно дистанцирање Црне Горе од НАТО-а и од ЕУ интеграција и отворено сврставање на страну Русије.То не би била неутралност.
    Last edited by BAR; 04-10-15 at 20:31.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  12. #512
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Не би то угрозило туризам, нити животну средину, али би угрозило позицију Црне Горе и наш пут у ЕУ и НАТО би био завршен.
    A kako onda Ruska nuklearna podmornica može u Španiji ???

    http://rs-lat.sputniknews.com/evropa...1/4269515.html

    Ako možeš ovo da objasniš ...
    deuscroix

  13. #513
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    A kako onda Ruska nuklearna podmornica može u Španiji ???

    http://rs-lat.sputniknews.com/evropa...1/4269515.html

    Ako možeš ovo da objasniš ...
    Под условом да је вијест истинита:
    Ово је обично танковање горива са необичном политичком позадином односа Шпаније и Британије.Од нас је тражено вјероватно више, јер је наведени термин врло широк.
    Елем, Шпанија је већ чланица ЕУ и НАТО, и то моћна чланица, па јој може бити.
    Ми са друге стране смо мала држава на путу ЕУ и НАТО интеграција.Кад постанемо чланица ЕУ и НАТО и наша позиција ће бити боља за односе са Русијом.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #514
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Под условом да је вијест истинита:
    Ово је обично танковање горива са необичном политичком позадином односа Шпаније и Британије.Од нас је тражено вјероватно више, јер је наведени термин врло широк.
    Nije samo obično tankovanje goriva nego je i posada bila nekoliko dana u Ceutu ...
    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Елем, Шпанија је већ чланица ЕУ и НАТО, и то моћна чланица, па јој може бити.
    Ми са друге стране смо мала држава на путу ЕУ и НАТО интеграција.Кад постанемо чланица ЕУ и НАТО и наша позиција ће бити боља за односе са Русијом.
    Znači kad mi udjemo u NATO onda će biti dozvoljena saradnja sa Rusijom bilo koje vrste ... čim udjemo ukidamo sankcije ... jel ovo realno što si napisao ...
    deuscroix

  15. #515
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Nije samo obično tankovanje goriva nego je i posada bila nekoliko dana u Ceutu ...
    Рекох ти да су такве међународне посјете честа ствар, некад се чак могу одржати и заједничке, углавном сигналне, вјежбе.То је била обична посјета са танковањем горива.Као што је наш Јадран 2010. посјетио Пиреј, Истамбул и Костанцу и тамо танковао гориво.

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Znači kad mi udjemo u NATO onda će biti dozvoljena saradnja sa Rusijom bilo koje vrste ... čim udjemo ukidamo sankcije ... jel ovo realno što si napisao ...
    Нисам то написао дефнитивно, а ни оно што јесам написао не тумачим на тај начин.
    Хтио сам да кажем да кад уђемо у НАТО и ЕУ, бићемо у бољој позицији за развој односа са Русијом него сада, када се налазимо у процедури за улазак у НАТО и ЕУ и када се сваки наш корак пажљиво мотри.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. #516
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    211
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Glasah DA. Mogu reci da ja nisam nikada imao stav o NATO-u. Naravno ako stav definisemo kao relativno trajno pozitivno ili negativno misljenje o necemu. Tako da se ne mogu energicno i strastveno zalagati za clanstvo Crne Gore kao jedan dio forumasa. Ono sto sam zakljucio je da se uglavnom vrte isti argumenti sa obje strane. Sa jedne strane tu je moralno-eticko licemjerje i zlocini na koje ukazuju antiNATO argumenti.Sa druge strane tu je sigurnost (sa pomalo paranoicnim primjesama) i ekonomska strana na kojoj insistiraju NATO zagovaraci. Tako da u nedostatku neke ozbiljne alternative koju niko ovdje, pa ni u javnosti nije ponudio, odlucio da podrzim ideju NATO-a jer status quo jednostavno nije odrziv.

  17. #517
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Zašto lažu da ih priča oko vojnih brodova u našim lukama ne zanima ??? Ne sporim ja da su iz vizure vlasti Ruski brodovi okupatorski a Turski oslobodilački nego je jako neozbiljno kad kažu da ih ta priča ne zanima !!! Ako već oće da naprave NATO bazu CG moraju energično zagovarat taj stav a ne sve " mi nećemo " a posle se ispostavi da je to bila šuplja priča !!!
    Baš sam se zabrinuo što odavno niko nije pominjao glupost da će NATO praviti baze u Crnoj Gori
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #518
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    23. 12. 2013

    Rusi tražili luke Bar i Kotor, ministarstvo kategorički odbilo


    Rusija je od Crne Gore tražila luke u Baru i Kotoru za pristajanje ruskih brodova radi snabdevanja, ali je crnogorstvo Ministarstvo odbrane odbilo razgovor o tome.
    Kotor
    Podgorički list Vijesti danas je preneo izjavu ruskog ambasadora u Podgorici Andreja Nestarenka da Rusija nije tražila vojne baze, već samo mogućnost da njeni brodovi pristaju u crnogorskim lukama, “radi obezbjeđivanja metarijalno-taktičkih potreba”.



    Prema rečima Nestarenka, iz Ministarstva odbrane Crne Gore su u vezi zahteva Rusije rekli da ih “ne zanima ta priča”.



    04. 09. 2015


    Četiri NATO broda za protivminska dejstva uplovila u Luku Bar

    U Luku Bar su jutros uplovila četiri broda stalne NATO Grupe brodova za protivminska djejstva (NATO Mine Counter-Measures Group TWO, SNMCMG 2).

    d




    Grupu pod komandom turskog kapetana Ramazana Kesgina čine turski admiralski brod “Sokullu Mehmet Pasha” (“Mehmed-paša Sokolović”), kao i tri minolovca, jedan turski, (“Akcakoca”), jedan njemački (“Weilheim”) i jedan grčki (“Kallisto”).
    Ova grupa brodova koja kao jedinstvena cjelina djeluje pretežno u Sredozemnom i Crnom moru, specijalizovana je za operacije čišćenja mina, ali i drugih ubojnih sredstava zaostalih iz ratova tokom 20. vijeka.
    Kako se navodi u saopštenju Ministarstva odbrane, cilj posjete Crnoj Gori je da se istakne važnost operacije NATO u borbi protiv terorizma pod nazivom „Aktivno nastojanje“ (Active endeavour), kao i podsticanje saradnje NATO Savezničke pomorske komande (MARCOM) čije je sjedište u Nortvudu, u Velikoj Britaniji, sa Crnom Gorom, kao jednom od zemalja uključenih u program Partnerstva za mir.



    Zašto lažu da ih priča oko vojnih brodova u našim lukama ne zanima ??? Ne sporim ja da su iz vizure vlasti Ruski brodovi okupatorski a Turski oslobodilački nego je jako neozbiljno kad kažu da ih ta priča ne zanima !!! Ako već oće da naprave NATO bazu CG moraju energično zagovarat taj stav a ne sve " mi nećemo " a posle se ispostavi da je to bila šuplja priča !!!
    Tačno mi je došlo od muke da glasam za opoziciju i da se priključim protestima.
    Od Crne Gore je ostalo samo ime, prodali su oni nas. Šta da čuvam?! IME...
    A ovi što će me nazvati neprijateljem Crne Gore, neka mi kažu koje Crne Gore jer ovo nije CG za koju sam glasala na referendumu?!
    Last edited by Břgíńjĺ; 05-10-15 at 00:42.

  19. #519
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Tačno mi je došlo od muke da glasam za opoziciju i da se priključim protestima.
    Od Crne Gore je ostalo samo ime, prodali su oni nas. Šta da čuvam?! IME...
    A ovi što će me nazvati neprijateljem Crne Gore, neka mi kažu koje Crne Gore jer ovo nije CG za koju sam glasala na referendumu?!
    Samo nemoj napushtati forum, vishe si uradila na promociji NATO-a od bilo kog drugog forumasha...

    Sent from tapatalk
    #fakenews

  20. #520
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Samo nemoj napushtati forum, vishe si uradla na promociji NATO-a od bilo kog drugog forumasha...

    Sent from tapatalk
    To ti mislis. Unistili su CG skroz, ekononski sam im tolerisala i nadala se u bolje a ovo je vec preslo svaku mjeru.
    Masi ti zastavom, ostalo je samo ime.
    Ova vlast je postala vece zlo od opozicije za narod. Treva ih kuci poslati.

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

  21. #521
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prica o bazama NATO u Crnoj Gori je glupost nad svim glupostima svijeta. U kojoj je drzavi napravljena baza u zadnje vrijeme? Dje bi to NATO trebao brzo intervenisati da bi podesna baza bila u nasoj drzavi?
    Baze su izuzetan i unosan biznis i postoji par zemalja koje non stop traze da se otvori baza pa ih nesto ne otvaraju i ne premjestaju iz zemalja dje već postoje. Protivnici pridruzenju toj organizaciji prvo izmisle glupu teoriju pa je poslije komentarisu i pokazuju kako je to pogibeljno, glupo....

  22. #522
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Prica o bazama NATO u Crnoj Gori je glupost nad svim glupostima svijeta. U kojoj je drzavi napravljena baza u zadnje vrijeme? Dje bi to NATO trebao brzo intervenisati da bi podesna baza bila u nasoj drzavi?
    Baze su izuzetan i unosan biznis i postoji par zemalja koje non stop traze da se otvori baza pa ih nesto ne otvaraju i ne premjestaju iz zemalja dje već postoje. Protivnici pridruzenju toj organizaciji prvo izmisle glupu teoriju pa je poslije komentarisu i pokazuju kako je to pogibeljno, glupo....
    E to je to baza se u CG nece praviti jer je nece same NATO zemlje niti im treba a uopshte ne bi bilo loshe da se napravi to bi bila mnogo bolja investicija i prilika za zaposhljavanje od mnogih o kojima se gromoglasno tandara po novinama i konferencijama za shtampu.
    Ridin' on the black train

  23. #523
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ali razvoj bezb. situacije u svijetu ne mozes tako lako predvidjeti I stoga "nikad se ne zna".
    Živa istina. Upravo zato mi hoćemo u NATO. A vi tvrdite da Crnoj Gori niko nikad zaprijetit ne može. A sad lijepo kažeš da se nikad ne zna.

    Vama se nikad ne zna, okrećete sve samo kako vama odgovara, čas je sve sigurno, pa posle se ništa ne zna, lelek majke mi.

  24. #524
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ne mozes se baviti analitikom postavljajuci pitanje :"u kojoj je to drzavi napravljena baza u ZADNJE VRIJEME". Nijedna, tacno. Ali razvoj bezb. situacije u svijetu ne mozes tako lako predvidjeti I stoga "nikad se ne zna". Kako su izgradjene sve baze do sada? Evo, balticke zemlje, nekadasnji sovjeti, prica je isla :"ulazimo u nato ali zelimo dobre odnose sa Rusijom", nece biti baza trte vrte I onda predsjednik Estonije zvanicno I direkto trazi od Obame otvaranje TRAJNE BAZE ! I kako se situacija razvija tamo (na baltiku) ce se brzo ista I izgraditi. Kada baza u CG bude u interesu NATO pitacu vas sta rekoste ono? Znaci, mala je vjerovatnoca za to, trenutno, skoro pa I nikakva, ali nemojte to da olako iskljucujete.
    Poenta je, ako bude potrebe za bazom u CG svi ćemo se moliti da je naprave, jer će stanje biti takvo da će nam trebati direktna zaštita...
    #fakenews

  25. #525
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Nema ništa sporno, samo sam se nadovezao...
    #fakenews

Page 21 of 55 FirstFirst ... 1117181920212223242531 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da li u NATO
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4974
    Last Post: 17-09-15, 17:12
  2. Da li u NATO 2. krug
    By funestis in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 207
    Last Post: 21-12-14, 01:58
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •