View Poll Results: Da li u NATO

Voters
186. You may not vote on this poll
  • Da

    87 46.77%
  • Ne

    86 46.24%
  • jos ne znam

    13 6.99%
Page 1 of 55 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1359

Thread: NATO - da ili ne?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default NATO - da ili ne?

    Ako nekom bude potrebno za domaci zadatak o kretanju podrske za NATO na CdM evo sljedeća

  2. #2
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    zaebavas li nas malo ovo Hari, dje je poll?


  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    ok je sad, nije u pocetku..


  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ja bih glasao da ima neka četvrta opcija
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  6. #6
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Može ko glasat za mene, ne mogu preko tel.
    Može neki apstinent
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #7
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,785
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    2,997
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Добро је што је анкета јавна, да не буде ботовања, или ако га буде да можемо да видимо.

    Мада не видим сврху ових анкета на форуму.

    п.с.

    Добро би било да се тема заључа за коментаре и да остане само анкета и да стоји међу ових 4-5 тема што су увјек на врху подфорума, да не дупламо.
    Last edited by BAR; 17-09-15 at 15:04.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #8
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    i jos kad bi moglo da new member ne moze da glasa, e to bilo dobro.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  10. #10
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...i kad bi moglo na izborima da ne glasaju oni od 18, 19god, nego samo penzioneri...što je to tvoj ili moj glas vredniji

    Sent from my MX4 using Tapatalk

  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    A ja cisto da ne bi bilo duplih naloga, al valjda se ljudi nece time bavit.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Mislim da nikom ođe nije u opisu posla da širi NATO propagandu, tako da ne vidim zašto bi se bilo koji procenat smatrao neuspjehom... Da ima malo više opcija u glasanju (tipa: bio sam neodlučan pa promijenio mišljenje čitajući forum, ili nešto slično), onda bi mogli komentarisati uticaj koji je forum imao, ovako to ne možemo...
    #fakenews

  13. #13
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Učlanjenje u NATO je prioritetni interes spoljne politike CG koji se itekako preliva na unutrašnji. To je pitanje koje se mora riješiti u parlamentu.

    Raspisati referendum za ignorantne, neuke i neznavene gradjane CG koji su više puta gubili državu, koji su dominantno podržavali napad na Dubrovnik...Svaka bitna odluka CG življa je bila pogrešna, i da nije izguran referendum na mišiće, ne bi imali državu te bi procenat pogrešnih odluka gradjana bio 100%.

    Društvo zahtijeva temeljite reforme, prvobitno svijesti kroz rad intelektualne elite (koju nemamo), a onda i sve druge.

    DPS je rak rana CG, ali sa odlaskom Djukanovića koji se sve više bliži, urušiće se sami od sebe.

    Samo obratite pažnju na slučaj Šarić. Biće oslobodjen ili ubijen. Jer ako ga osude, dunuće u pištaljku i sav sistem se ruši i to ne samo u CG.

    Djukanović je Zapadu služio kao garant evroatlanskih interesa na Balkanu, ali sa jačanjem Vučića on je izgubio tu kartu i sve što mu je ostalo je da se drži na račun NATOa još neko vrijeme prije nego što ode.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  14. #14
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Zbog toga sto je mnogo bitnije kolika je podrska NATO integracijama u Crnoj Gori kao cjelini a ne samo na forumu. Toliko je valjda jasno. Ukoliko NATO integracije na forumu imaju podrsku od svega 60%, na nivou Crne Gore vjerovatno nemaju ni preko 50%.
    Ne znam kako si to zaključio... Na ovom forumu najmanje ima DPS glasača (bar javno deklarisanih), a oni glasaju kako Gospodar naredi... Što će reći, koliki porcenat Gospodar bude želio, toliki će biti...
    #fakenews

  15. #15
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pravedna nije partija vec politički klub. Pravedna je u nedostatku finansijskih sredstava bila tu dje je, a snagu njenog programa najbolje vidiš kroz GP URA. Program je većinom od Pravedne, sa takodje slabim finansijama, tačnije do sad nikakvim ima izmedju 7 i 9% podrške. Na parlamentarnim očekujem 10%. Dominanto glasačko tijelo je procrnogorsko i sa urušavanjem DPSa koje slijedi, taj procenat će samo da raste.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Sjeti se samo koliko je ljudi recimo podrzavalo Pozitivnu i Pravednu na forumu. Mnogo vise nego u realnosti a znamo da te dvije partije podrzavaju ulazak u NATO.
    Kakve veze to ima sa bilo čim...? Kao što već rekoh, o ulasku u NATO odlučuje Gospodar, ako on bude želio 70% podrške biće 70% podrške, ako bude želio 51% biće 51%...

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Pravedna nije partija vec politički klub. Pravedna je u nedostatku finansijskih sredstava bila tu dje je, a snagu njenog programa najbolje vidiš kroz GP URA. Program je većinom od Pravedne, sa takodje slabim finansijama, tačnije do sad nikakvim ima izmedju 7 i 9% podrške. Na parlamentarnim očekujem 10%. Dominanto glasačko tijelo je procrnogorsko i sa urušavanjem DPSa koje slijedi, taj procenat će samo da raste.
    To jedino ako vam je uzorak za istraživanje bila uža rodbina članova URA-e, mada i tu bi bilo nategnuto... :joint:
    Last edited by MeDo_JE; 17-09-15 at 22:08.
    #fakenews

  17. #17
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black View Post
    Pravedna nije partija vec politički klub. Pravedna je u nedostatku finansijskih sredstava bila tu dje je, a snagu njenog programa najbolje vidiš kroz GP URA. Program je većinom od Pravedne, sa takodje slabim finansijama, tačnije do sad nikakvim ima izmedju 7 i 9% podrške. Na parlamentarnim očekujem 10%. Dominanto glasačko tijelo je procrnogorsko i sa urušavanjem DPSa koje slijedi, taj procenat će samo da raste.
    Pretpostavljam nakon ulaska u NATO.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Apsolutno, ne ostaje im ni jedan pregovarački čip sa Zapadom, lajaće malo oko Amfilohija i ćao papa.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  19. #19
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    1,096
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Prosto ne postoji način da na forumu dobiješ realnu sliku.
    Da, ali ponovljena anketa je ipak mogućnost da se na forumskom uzorku, kako god on nepouzdan bio, vidi da li ima promjene. I to je nešto.

  20. #20
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ih, sad kad je glasanje javno vidi se da je opciju NE dominantno glasalo meko srpsko tijelo cdm-a.
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  21. #21
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    @safra

    Samo zbog jednog razloga - agresije na moju zemlju i ubijanja civila.

    Svjestan sam benefita ulaska u NATO i zašto mi treba da uđemo, ali ovo je moj mali lični revolt. Mada ovo je glasanje na forumu, kad bi bio referendum za ulazak u NATO vjerovatno bih zaokružio drugu opciju. Jedan razum mora da preovlada drugi.
    Ja znam da juče me je stvorilo
    I znam da danas je danas
    i da sutra stvaram sam...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Zasto se uopste zamajavamo procentima ? Podrska ulasku u NATO je oko 40% (mozda cak i ispod) i DPS to dobro zna i nece pustiti da se ide na referendum. Da je CG normalna evropska zemlja podrzao bih izlazak na referendum. Ovako bolje je DPS na silu da nas ugura, kad smo stoka pa nista ne razumijemo.

    Dobri dio glasackog tijela CG cine ultra pravoslavci kojima je Rusija vaznija nego sve ostalo, drugi su ultraSrbi koji zive daleko u 90im, a treci su ni na nebu ni na zemlji... Teoreticari zavjere, sta bi bilo kad udjemo, i kako ce nasi ljudi ginuti po bijelom svijetu i kako ce teroristi poceti da se raznose po CG.. Zbog tog glasackog tijela ne treba dati referendum, jer smo mi marva.



    - Za vrijeme NATO bombardovanja(78 dana) u CG poginulo je 6 civila i 1 vojnik. Ovih 6 civila od kojih 3 djece je poginulo u Murinu. Vjecna im slava i nista ih ne moze vratiti.
    Da napravimo male presjeke. Za vrijeme drugog svjetskog rata od Cetnika je stradalo nekih 10000 sto civila sto vojnika.
    Stotine crnogoraca poginulo je po Hrvatskoj i Bosni u ratu u koji ih je Srbija uvukla.
    U prosjeku svake godine gine od 70-90 ljudi na crnogorskim putevima, sto je 10 puta vise nego broj civilnih zrtava. Pa ne vidim da se iko slomi da bude aktivista "Ne pij dok vozis" "Uspori" itd. Ali svi imaju misljenje.
    CG je bombardovana samo par puta, i bombardovani su iskljucivo vojni ili ciljevi putne infrastrukture. U Murinu tog dana nije bilo sirene za uzbunu izmedju ostalog...

    Tako da ne vidim cemu cijeli hype oko "AAAaa bombardovali su nas aaaaaa kako mozete sa njima aaaaaa".

    Sa druge strane. Ekonomski benefiti su toliko puta ispisani na forumu da mi je smor da ponavljam, ko je procitao procitao... Bezbjednosno - obavjestajni benefiti... EU integracije... strani investitori...

    Uzalud je ponavljati, ljudi ce vazda bit marva...

    Ako ne udjemo u NATO ove godine, DPS nikada nece biti smijenjen. Zato sto EU i SAD ne smiju rizikovati i dovesti na vlast nekog ko otvoreno podrzava Rusiju i nema otvoren stav ka ulasku u NATO.

    Tako da drzite se svog decidnog NE i ako u Decembru ne udjemo u NATO pocnite se polako iseljavati, jer ako DPS ostane jos 4-8 godina, nece biti vise zemlje u kojoj ce se moci zivjeti...


    AAAAAAAAaaa NATO NAS JE BOMBARDOVA' AAAAAAAAAA POBISHE TOLIKE LJUDEEEE aAAAAAAAaa IZDAJICE !
    Last edited by Gandalf_White; 18-09-15 at 12:18.
    One Ring to Rule them all...

  23. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ako ne udjemo u NATO ove godine, DPS nikada nece biti smijenjen.
    Ah, legendaran stav, toliko puta ponovljen, isto kao i uoci referenduma o nezavisnosti. Vidjeli smo kako je ta prica pila vodu.. na svim izborima se DPS zorio i dizao nos kao snaga bez koje nikad ne bi bili nezavisni, oni nas time zaduzili, oni, oni.. Ista stvar ce biti i nakon ulaska u NATO, a evo bice foruma i tad, pa cemo komentarisati to svrgavanje rezima nakon ulaska u tu casnu alijansu.


  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ah, legendaran stav, toliko puta ponovljen, isto kao i uoci referenduma o nezavisnosti. Vidjeli smo kako je ta prica pila vodu.. na svim izborima se DPS zorio i dizao nos kao snaga bez koje nikad ne bi bili nezavisni, oni nas time zaduzili, oni, oni.. Ista stvar ce biti i nakon ulaska u NATO, a evo bice foruma i tad, pa cemo komentarisati to svrgavanje rezima nakon ulaska u tu casnu alijansu.

    Hocemo li da se sprdamo ili da imamo argumentuvanu raspravu? Posto mozemo i jedno i drugo.

    Reci mi molim te da li mislis da ce zapad podrzati Becica kao bivseg srpskog nacionalistu koji nema jasno odredjen stav o NATO integracijama? Ili Lekica sa slicnim stavovima?
    I da li mislis da ce im dozvoliti da uopste preuzmu vlast ?

    Koliko god smo mali okruzeni smo zemljama koje imaju jasne stavove. Srbija je zbog okretanja svoje politike naglavacke profitirala tako sto se prethodnih par godina slivaju strani investitori, EU ulaze. A zauzvrat su samo odbacili blebetanje o Kosovu i smanjili nacionalizam na zanemarljiv nivo. Srbija prije 6-7 godina i Srbija danas su 2 razlicite zemlje. Srbi su pustili pro Rusku pricu i imaju benefite od toga. Bosna i Kosovo su zapadne kreacije i kao takve igrace kako im zapad nalozi, rusi tu ne mogu imati uticaja.
    Albanija je 2009 usla u NATO. Od 2007 do 2011 prihodi od turizma porasli su vrtoglavih 2000% ! ! ! Slucajno ? ? Ne mislim bas...

    One Ring to Rule them all...

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Po tvojoj logici ne vrijede puno, jer ne želiš da osiguraš živote ostatka CG...
    #fakenews

Page 1 of 55 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da li u NATO
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4974
    Last Post: 17-09-15, 17:12
  2. Da li u NATO 2. krug
    By funestis in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 207
    Last Post: 21-12-14, 01:58
  3. NATO music
    By Milijana in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 17-05-05, 18:42
  4. RTS vs NATO
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 27-03-05, 14:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •