Results 1 to 14 of 14

Thread: minecraft problem

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default minecraft problem

    Pozdrav,



    Hocu malom da instaliram minecraft ali zalud ja instaliram sve kako treba, i onda kada se pokrene, krene i crash-uje.

    Skinem navodno krekovanu verziju sa torenta, instaliram je za cas, ali crash... jbg...


    Ima li neko savjet kako da instaliram da to radi... Mislim, radilo je nekada ranije, pa sam makao to, pa ponovo skinuo...

    P.S. Windows 10 je u pitanju.



    Pozdrav,
    Eno

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,203
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    4,529
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Probaj za pocetak stari 'trik'.

    U samoj aplikaciji (.exe fajl igrice) idi na desni klik, Properties => Compatibility pa izaberi recimo Windows 7 i pokusaj opet da startujes igricu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #3
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Probaj ovo što Fidel kaže. Ako ne radi poslaću ti na PM link od ove poslednje verzije i ako oćeš username i password za premium account koji se ne koristi pa može onda da igra na ove malo bolje (premium) servere? Ako oćeš samo single-player da igra onda jednostavno skineš sa official MC sajta, osim ako i ta crashuje?


  4. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    I meni se isto desavalo kad sam probao nekom klincu da instaliram na win7, nisam htio da lomim glavu previse, mozda je do drivera od graficke ako je neka opengl greska?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    hvala svima na savjetima. Probao sam svojevremeno i kompatibilnost sa Win 7, isti djavo... Davao mi je neam pojma ni ja kakav crash report... ali posto nemam vremena da se bakcem, instalirao sam mu sa website-a onu verziju i dobro mu je to...

  6. #6
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Ima li neko da zna oko minecrafta šta da radim. Odranije mališan igra minecraft i sada sam probao da ga ulogujem na multilayer. Kaže da se ulogujem, ali ne znam šifru. Pokušavao sam sa /register I onda da se ulogujem, ali ništa. Kaže da sam već ulogovan ali ne znam sta da ukucam u login. Ne sjećam se. :-) registrovao sam mu nalog na minecraft.net ali ne znam kako da saznam staru šifru :-)

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Goodsprings
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne kapiram baš pričaš li o serveru ili o igrici uopšte? Sve je više servera koji zahtijevaju premium acc koji je 20e, pa je možda to problem. Ako pokušavaš da uđeš na neki server na koji si se registrovao davno onda može bit da je bio global restart pa ti je neko uzeo username. Ako ne znaš šifru, teško da se možeš ulogovat. Registruješ li se sa /register password password, pa onda /login password? Ako ti ništa od ovoga ne rešava problem samo potraži neki drugi server, dodaj ga u favorite i registruj se. Imaš balkanskih servera dosta. Ako je baš klinac i slabo se snalazi onda gledaj da mu nađeš neki vanilla survival server, to mu je jednostavno.


  8. #8
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maleni View Post
    Ne kapiram baš pričaš li o serveru ili o igrici uopšte? Sve je više servera koji zahtijevaju premium acc koji je 20e, pa je možda to problem. Ako pokušavaš da uđeš na neki server na koji si se registrovao davno onda može bit da je bio global restart pa ti je neko uzeo username. Ako ne znaš šifru, teško da se možeš ulogovat. Registruješ li se sa /register password password, pa onda /login password? Ako ti ništa od ovoga ne rešava problem samo potraži neki drugi server, dodaj ga u favorite i registruj se. Imaš balkanskih servera dosta. Ako je baš klinac i slabo se snalazi onda gledaj da mu nađeš neki vanilla survival server, to mu je jednostavno.
    Registrovao sam ga prije na minecraft.net.

    Kada sam pokusao da se ulogujem na neki server, tražio je da ukucam login. Pošto nisam znao šifru, pokušao sam da ga registrujem sa /register. Tada mi je javio da sam već registrovan, ali i dalje ne znam koja je šifra da se ulogujem na server.

    Na minecraft.net se logujem sa mailom i sifrom, ali na server ne znam kako.

    Možda je ovo banalna priča, ali mene isasavi, a mališan svo vrijeme pored mene i pita "je li sad ok" ?

    Na kraju mi je rekao da se koncentrisem :-)

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  9. #9
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    633
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Koma[MFHN] View Post
    hvala svima na savjetima. Probao sam svojevremeno i kompatibilnost sa Win 7, isti djavo... Davao mi je neam pojma ni ja kakav crash report... ali posto nemam vremena da se bakcem, instalirao sam mu sa website-a onu verziju i dobro mu je to...
    Trebao si postovati crashlog pa bih ti tačno rekao šta je. Radio sam prije sa moderima sa FTBa, i ovo su ti najčešći problemi:

    1. Java: https://www.java.com/en/download/manual.jsp ; skini najnoviju verziju i instaliraj, maći će ti staru verziju. Ako imaš 32bit verziju sistema, instaliraš samo x32 verziju, ako imaš 64bit prvo instaliraš 32bit pa onda 64bit verziju.
    2. Grafiča, ili drajveri. Koju grafičku imaš? Minecraft radi na većinu grafičkih, sem na neke prastare ili su SIS grafičke. Updejtuj drajvere pa vidi.
    3. DirectX. https://www.microsoft.com/en-us/down...ylang=en&id=35 . ovo, i drajveri za grafičku ti je generalno dobro za sve igre.

    Pored ovoga, može ti problem biti i do loše krakovane verzije ako koristiš takvu. TeamExtreme ima odličnu vanilla verziju Minecrafta, samo pazi što skidaš jer dosta ih ima lažnih pod imenom TeamExtreme.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    633
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zomax View Post
    Registrovao sam ga prije na minecraft.net.

    Kada sam pokusao da se ulogujem na neki server, tražio je da ukucam login. Pošto nisam znao šifru, pokušao sam da ga registrujem sa /register. Tada mi je javio da sam već registrovan, ali i dalje ne znam koja je šifra da se ulogujem na server.

    Na minecraft.net se logujem sa mailom i sifrom, ali na server ne znam kako.

    Možda je ovo banalna priča, ali mene isasavi, a mališan svo vrijeme pored mene i pita "je li sad ok" ?

    Na kraju mi je rekao da se koncentrisem :-)

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

    To je onda neki bukkit server ili nešto sl. Većina njih ima "guest" mode i neće ti dati da prčkaš po svijetu dok ne napraviš acc. Ako ti server da da uđeš, ali ti u chat piše da se loguješ i ako to ne uradiš izbaci te posle nekog vremena, onda se mali registrovao i sad ne zna šifru... jedino da pitaš admina servera da ti resetuje šifru za acc, ako im nađeš kontakte.

  11. #11
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Kada pokušam login i ukucam /login pass javlja mi da je pogrešna šifra, posle određenog vremena me izbaci. U gornjem dijelu teksta, gdje treba da ukucam login, stoji user name koji sam koristio prilikom registracije na tom istom serveru, ali mi šifru ne prihvata.

    Kao što rekoh, otvorio sam nalog na minecraft.net, ali predstavu nemam koji user i pass da koristim za ulazak u posebne servere. Da li je to isti user koji sam koristio prilikom registracije na ovom serveru gdje ne prihvata šifru i kaže da je pogrešna ili se za svaki server moram posebno registrovati ili..?

    Ispadam "smiješan u društvu" sa ovakvim pitanjima, ali nikako da razumijem kako sve to funkcioniše :-) A mališan me uništi sa pitanjem kada će moći da igra.

    Prastajte svi

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  12. #12
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    633
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    To su bukkit serveri; i to modovani da prihvate i legalne i nelegalne igrače... zbog toga se koristi /register i /login, jer piratski korisnici nemaju zvaničan username.

    pfffff... najbolje bi bilo da pošalješ mail vlasnicima servera da ti resetuju password ili acc koji je kreiran na serveru. Ili probaš neki drugi server, ima ih na stotine:

    http://topg.org/Minecraft

  13. #13
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Super. Hvala druze i izvini na smetnji 👍👍👍

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  14. #14
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    633
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zomax View Post
    Super. Hvala druze i izvini na smetnji 

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
    Ne zebaj
    napokon je moje obimno znanje iz Minecrafta negdje koristno xD

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 18-05-14, 13:04
  2. Replies: 2
    Last Post: 21-07-13, 20:15
  3. HDD problem
    By BiTrAtE in forum Hardware
    Replies: 23
    Last Post: 22-03-10, 22:32
  4. Problem sa N70
    By Madzi in forum Nokia
    Replies: 7
    Last Post: 11-03-09, 16:58
  5. Problem sa GTA SA
    By Don_Sharky in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 16-04-07, 20:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •