Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Black Desert

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default Black Desert

    Igra li ko? Ajmo utiske, savjete, itd... Mene zapali kum da pocnemo, nisam neki napredni gamer u mmorpg svijetu (iza sebe imam samo TERU) ali mi se vec svidja. Poceh juce, za par sati bih 15. lvl, ogroman svijet, ima se za svasta nesto raditi, jedina zamjerka po meni je muzika koja je u TERI masu bolja. Combat sistem je odlican, slican kao u Teri ali to je samo plus. Grafika je odlicna mada minus uzasan draw distance, dako rijese to kroz neki patch.
    War. War never changes.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Probao, prvi dan fun ali drugi vec vidio da me smara, ima potencijala ali previse stvari mi smeta i znajuci da ih nikad nece ispraviti ili tek tamo jednog dana ne igra mi se. Previse gridna da bi ista ucinio a i sami ciljevi su mi nekako smor, postanes master trgovar, ov ono, pvp je tu i tamo, PK su ogranicili masu.
    Combat mi je bio smor isto, sve umire od 1 2 udarca, kasnije imaju vise HPa monsteri ali isto tako umiru jer si ti jaci, klasicni grindfest u svakom slucaju samo ima par interesantnih ideja.
    rm -rf /

  3. #3
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Ovo je MMO je u koncepciji više nalik EVE Online dakle imaš razna zanimanja (ribolovac, prevoznik, rudar,alhemičar, kovač itd) u kojima možeš da se specijalizuješ i da budeš broj jedan, borba postoji ali uopšte nije u prvom planu jednostavno ovo je klasični azijski MMO koji ti omogućava da kao kovač budeš poznatiji od nekog ratnika jer proizvodiš stvari koje niko drugi ne može.Borba je u startu laka ali kako se sve više leveluješ postaje sve teže i sve manje oprašta greške koje napraviš.Izbore u tome šta želiš da budeš moraš napraviti jer u ovoj igri ne možeš očekivati da budeš dobar u svemu.Ono što mi se možda ne sviđa je što je igra dosta PVP orijentisana nema bar za sada nekog materijala za PVE raidove ili slične stvari ali obzirom da je igra tek startovala i da nemaš obavezu plaćanja pretplate viđećemo šta planiraju da dodaju u budućnosti.
    Last edited by goldfinger; 18-03-16 at 07:55.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Imam jedan guest pass od 7 dana pa ako zeli neko da proba nek se javi (striktno stariji clanovi)
    War. War never changes.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    dodaj


    meni cak odgovara da je vise trade/craft orijentisana jer ne mogu bas da raidam po cijeli dan
    One Ring to Rule them all...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Ovo je bilo ekspresno
    War. War never changes.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    skida li mi ovo 31 giga skida Mashalaa aaaa
    One Ring to Rule them all...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    31gb ali svijet je ogroman.
    War. War never changes.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    70%....


    Krashuje se downloader svako sat dva i onda nece sam da se startuje...
    One Ring to Rule them all...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default Black Desert

    Dobih magare konacno (18.lvl) i upadoh u zasjedu jednu te mi ga likvidirase, jedva zivu glavu izvukoh

    Nista reko nebitno, da ga oporavim kad ladno oporavak 10k silvera Za 9h igre sam skupio 9k pa vidjite koliko je to

    Vidim u Veliu, zurka na dokove, svi zivi pecaju, reko mora da od toga ima leba i nisam se prevario, ufatih par ribica od po 3k po komadu, mada ima svakakvog smeca Takodje treba da nadjete svoj stek dje nije provaljeno za pecanje, dje ima vise ribe Predobro odradjen mod.


    Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
    War. War never changes.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Ja sam upao na teritoriju nekog big bossa ubi i mene i magare iz jednog udarca mada od ribolova se namlatih para pa sam ga lagano ozivio.Sto vise pecas sve si bolji i sve ti je lakse da ulovis ribu samo ja trazim mjesta dje riblji fond nije pociscen kao na dokovima
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    eo i ja odigrah 4-5sati.

    @goldfinger

    Ti rece gore da je specijalizovano na craft. Fora je sto imas ove akcione poene pa sve oduzima po 1-2 poena a treba 3 minuta da se popuni. Tako da sve i da hoce covjek da grinduje ne moze jer nema akcionih poena pa je primoran da malo radi malo farma

    Svidja mi se koncept, grafika... Malo mi je tesko da se pofatam sa komboima i ne vidim razlog sto je napravljeno tako, naprijed S nazad F lijevi klik

    Hocete li mi objasniti koja je fora sa razgovaranjem kad skupljam ove poene...
    One Ring to Rule them all...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Gandalf, ni meni to nije najjasnije sa razgovorima. Mada kao sto si i vidio fora je da ne mozes da pricas sa nekim dok ne pricas sa vecinom. Uglavnom ne marim za sad mnogo za to.

    @goldfinger

    Jesi uzima kucu, za sta sve moze da sluzi ona? Sto se pecanja tice sa koliko ides energije? Vidim da neki zabačaj ne uzima energy pointa nista a neki uzimaju(jaci) dje prodajes ribu, tu dje si peca u tom mjestu ili ides dalje? Trebalo bi kao da je skuplja nesto? I sta mu znaci ovo kod tradera da mi uzima 30% ako nemam otkrivene neke lokacije?


    Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
    War. War never changes.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Imao sam osjecaj da je bas vazno pa sam proguglao

    One Ring to Rule them all...

  15. #15
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Razgovori su kao neka mini igra ali na duge staze valjda sto vise onih smajlija pokupis dobijas poene i kao lik sa kojim razgovaras ti sve vise vjeruje pa ti valjda daje neke questove koje inace kroz regularno igranje ne bi mogao da otvoris.
    Za pecanje koriscenje energije pri zabacaju ti pospjesuje kvalitet i brzinu ulovamad ako se u pecanju levelujes tako ti je i ulov sve bolji i laksi, prodaja ribe ima posebnih prodavaca koji otkuplju ribu ako u toj zoni u kojoj se nalazi prodavac imas mrezu nodova dobijas bonus 30% na regularnu vrijednost ribe.Takodje ulovljenu ribu mozes i da przis ili kuvas posle je mozes iskoristiti za razne bonuse ili je jednostavno baciti na marketplace na prodaju mada tako obradjena riba gubi na vrijednosti
    Sve u svemu ja sam lvl 18 a masu stvari jos nisam pohvatao ova igra ima toliko vrsta trgovine, craftinga i raznih sitnica da ce proci vremena dok sve ne skapiram.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Navuka sam se na igru opasno, ne pamtim kad me neka igra drzala 2h+ iz cuga Sad sam 20lvl, kad cu moci da se šibam sa drugim igracima? Koliko sam shvatio, moci ces da terorises i igrace kojima je pvp ugasen ali onda ti pada karma, negativni poeni ili sta li vec. Nije ka u Teru dje si ka polarni medjed dokle god je pvp ugasen
    War. War never changes.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    ja sam jos 15... Nijesam imao puno vremena da igram.


    Sto se tice kraftovanja, ne isplati se nista osim pecanja... Ostalo je sve ulazis u minus.

    Igra je toliko opsirna da ja neverUem
    One Ring to Rule them all...

  18. #18
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Jedna stvar koja mi se svidjela:tucem se u nekom questu sa nekim obicnim mobovima i na jednom od njih ispada loot racunam obicno malo para i neki junk materijal kad ono ispada black stone enhancement koji vrijedi na marketu bliz 400.000 srebrenjaka a koji ti takodje daje kad ga ugradis u oruzje odlicne bonuse.To me je odusevilo ne moras se tuci sa nekim ultra giga bossovima da bi ti ispao neki kvalitetni loot znaci dobre stvari uz malo srece mozes dobiti kroz rjesavanje obicnih questova .
    Inace sad kad sam malo u igri ova igra je trgovacko kraljevstvo.Bio sam u mnogim MMO igrama ali ovoliko forsiranje trgovine i proizvodnje nisam nigdje vidio, dobro, jesam u EVE Online ali tamo je sve precerano i zajebano tako da i nije neki merak za razliku od ove igre.
    Last edited by goldfinger; 24-03-16 at 21:51.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default Black Desert

    To sam i ja primijetio. Dobio sam kristal jedan od 150k u najjobicnijem kvestu. Ali prelosw fora dok sam htio da ga ubacim u jedan mač transfuzijom i prije nego sto sam lupio enter predomislim se i reko bolje da prodam kristal, i lijepo kancelujem proces, u inventory ga vise nije bilo


    Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 24-03-16 at 21:56.
    War. War never changes.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Jeste pokusavali da napravite brod? Vidim da je procedura ali ga je bas korisno imati

    edit: Al sam se navukao na ovo AFK pecanje, instalirao sam igru na poslu, minimizujem i upalim ujutro da peca i na svake dva sata udjem samo da promijenim stap. Em se leveluje tako em se mlate pare ko blesave, upecah dva kristala od po 250k od jutros


    Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 28-03-16 at 12:20.
    War. War never changes.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Sa današnjim updateom stiže nova ekspanzija



    Mediah Expansion Features:

    + World size increased by 30%
    + Over 1,000 new quests
    + Kzarka - An enormous boss that can take on hundreds of players at a time
    + New guild missions, including special bosses that drop formidable weapons
    + Crimson Battlefield - Instanced 40v40 skirmishes that players can queue for in groups of five or solo
    + New weapons and more powerful armor set
    + Craftable Alchemy Stones allow players to apply Attack, Defense, or Life bonuses to their equipment
    + Equipment can be enchanted to higher levels
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Ovo koliko sam shvato je rezervisano za ove 50+lvl-e? Ja ne zurim, sporo napredujem, istrazujem predjele i pravim pare. 2 miliona za sada napravih, fino to ide...
    War. War never changes.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,468
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,266
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Meni su trenutno mogući questovi četiri levela iznad mojega ali ipak uspijevam da se krljam sa orcima na putu sam da napravim brod a onda ojdoh na pučinu da se upeca nešto kvalitetno do sad mi je riba od 22 hiljade bila nabogatiji ulov8).Inače jedini način da se brzo leveluješ je sama borba sve ostalo ti daje malo ili nimalo experienca i to mi je najveća zamjerka.Čak i kompletiranje questova ti skoro ništa ne donosi za levelovanje
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,967
    Thanks Thanks Given 
    4,810
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Ja redovno fatam onu Pacu ribu, 26k. Barem 3-4 dnevno ufatim. Nasao sam strasan spot, Demi River ispod jednog mosta ima jedan dock, tu sam imao quest kod jednog fishermena i vidim fino mjesto + najvaznije bogato ribom, nije opustoseno. Reko da bacim udicu i od tada samo tu pecam. Eo 3 dana 6 kristala od po 200k po komadu sam odatle izvukao plus ove Pacu ribe od 25-26k. Posle kad udjem u igru mapiracu lokaciju. Fenomenalno mi je sto su i izdijelili rijecne i morske ribe, jer bi bzw bilo da u rijeci upecas sardelu Prodajem ih na 2min hodom do jednog gateway-a, dje dobijam i 5% na udaljenu lokaciju i naravno punu cijenu ribe jer sam ispovezivao nodove
    War. War never changes.

  25. #25
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    752
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Može li mi ko reći da li se plaća mjesečno ili ide po ekspanzijama? Mislim da bi ovaj traveler pak bio dovoljan za početak .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Desert Eagle
    By Nyquist in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 39
    Last Post: 18-07-09, 13:52
  2. Desert Eagle (:
    By VaNzEmAlJkA in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 35
    Last Post: 19-07-07, 13:31
  3. Desert Eagle (24)
    By lovergirl in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 2
    Last Post: 19-07-07, 06:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •