Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast
Results 226 to 250 of 297

Thread: Prva smrt san - druga smrt vječna

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Neka si reka na brzaka sto si mislio, mada o onome sto smo pricali nisi rekao nista.

    Ali si zato ubijedjan sto ja radim da znash, sto umiruje moju dushu, sto vjerujem (a pojma sa pojmom nemash) i koje karakteristike imam.

    A odakle ti to Mishu? Ovce nismo cuvali zajedno.

    Sto sad sam reko nesto iz Pisma sto vas je taklo pa sam ja kriv....

    Neznam sa takvim proistupom kakvi su rezultati, ma mi se cini nikakvi.

    Mozesh glavom udarati u zid koliko ocesh i tvrditi da nije tu, ali jes...

  2. #227
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    O Vanja, ja neznam sto je sa tobom. Pitash pitanja 1000 puta 999 ti je odgovoreno i ti opet. A da nije sto do tebe vanja? Da ti ne ulazi u glavu?

    Ja mislim da je vakat da se i to pitanje postavi.


    Ja sam prosto iznenadjen koliko ljudi zivi na sumnji. Sumnja im je sve sto imaju.

    Da im je neprijatno bit u njoj pa da rece covjek "zatocenici su" sopstvenih sumnji.

    Ovako sa uzivanjem kad u njoj covjek pliva... tu je blizak prirodom tami i mraku.

    Znanje je jedino oruzije protiv sumnje, ali kad se ne zeli ispitati sumnja tu znanje nije pozeljno i promice ispred ociju neopazeno.

    TEXT 42
    tasmad ajnana-sambhutam
    hrt-stham jnanasinatmanah
    chittvainam samsayam yogam
    atisthottistha bharata

    SYNONYMS
    tasmāt—therefore; ajńāna-sambhūtam—outcome of ignorance; hṛt-stham—situated in the heart; jńāna—knowledge; asinā—by the weapon of; ātmanaḥ—of the self; chittvā—cutting off; enam—this; saṁśayam—doubt; yogam—in yoga;ātiṣṭha—be situated; uttiṣṭha—stand up to fight; bhārata—O descendant of Bharata.
    TRANSLATION
    Therefore the doubts which have arisen in your heart out of ignorance should be slashed by the weapon of knowledge. Armed with yoga, O Bhārata, stand and fight.
    Last edited by Ego_and_his_own; 04-10-15 at 18:12.

  3. #228
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    O Vanja, ja neznam sto je sa tobom. Pitash pitanja 1000 puta 999 ti je odgovoreno i ti opet. A da nije sto do tebe vanja? Da ti ne ulazi u glavu?

    Ja mislim da je vakat da se i to pitanje postavi.
    Ne nego tebi izgleda ne ulazi u glavu. Po hiljaditi put ti kazem da me citati i klipovi ne interesuju. Interesuje me TVOJE misljenje. Imas li toliko mozga u glavi da sastavis par recenica kad ti covjek postavi direktno pitanje? Imas li mozga da formiras direktan odgovor na direktno pitanje a ne da vadis citate i postavljas klipove koji blage veze nemaju sa onim sto sam te pitao? Pazi sta ti imas obraza da radis konstantno. Pitam te lijepo jesi li citao Sidartu a ti mi postavljas klip covjeka koji govori o Sidarti. I tako svaki put. Treba li takve pokusaje vadjenja da prihvatim kao odgovor? Zajebao si se zesce ako to mislis.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #229
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ti nisi druze po taman. Patolosko lazanje, potpuna nesvjesnost i ponavljanje kao pokvarena ploca.

    Ja sam ti video snimio, najmanje 3-4 puta pokazivao.



    Ali ti sa memorijom ne stojish bash najbolje. Nesto tu nije po taman.

    A nastranu to da sam na temu


    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...s-Bog-je-Jedan

    to ponovio nekoliko puta. I na masu drugih tema u proslosti.

    Nesto tu sa memorijom nije tebi potaman.

  5. #230
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A ovo je potpuno jasno i da sto je prorekao Isaija i Isus potvrdio i Bog u Kuranu objasnio.

    Matematicka je jednacina u pitanju.

    Ko nevjeruje, taj je sebe udaljio od Pisma a time i od Istine.

    A Bog je ucinio da ko se udalji namjerno od Istine da slijep i gluv bude.

    Nenamjerno ce se oprostiti, I nadat se je u Boga, da sto se pokaje covjek da mu se moze oprostiti.

    A ko se ne kaje pa taj je sam sebe uskratio.

    I kad se pogleda kako god sa koje god strane, sve je to Bozijom voljom tako.

    Ko moze priznat da je mrena izmedju njega i Istine od Gospodara njegova, taj ne moze bit vjernik.

    Jer Bog nece dat krshe umjesto hljeba onima koji mu hljeb traze.

    Stoga oni koji pridju Njegovoj Istini iskreno i u strahu od Boga, On njih uputi na pravi put.

    Kuran to potvrdjuje: "Nasa je obaveza da objasnimo smisao knjige onima koji je citaju."

    A ko pokvaren pridje, taj dobije sto je trazio sigurno, i nagradu sa tim znacenjem koji su na taj nacin dobili.
    Last edited by Ego_and_his_own; 04-10-15 at 19:45.

  6. #231
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ti nisi druze po taman. Patolosko lazanje, potpuna nesvjesnost i ponavljanje kao pokvarena ploca.

    Ja sam ti video snimio, najmanje 3-4 puta pokazivao.



    Ali ti sa memorijom ne stojish bash najbolje. Nesto tu nije po taman.

    A nastranu to da sam na temu


    http://www.forum.cdm.me/showthread.p...s-Bog-je-Jedan

    to ponovio nekoliko puta. I na masu drugih tema u proslosti.

    Nesto tu sa memorijom nije tebi potaman.
    Opet on sa klipovima. Izvini Ego ali ja tvoje klipove ne mogu da gledam duze od par minuta. Imas izuzetno pogresnu sliku o sebi ako mislis da na tim klipovima zvucis inteligentno. Nemas predstavu koliko je neprijatno posmatrati odraslog covjeka kako se muci da formira jednostavnu misao. Mnogo mi je lakse da pokusam da te shvatim ozbiljno ako ne moram jos i da gledam koliko si nesposoban. A iskreno, ne vjerujem ti da su u tom klipu odgovori na pitanja koja sam ti ovdje postavio. Da nisi slucajno u tom klipu rekao da li si citao Sidartu? Koliko jos puta treba da ti postavim jednostavno pitanje da bih dobio jednostavan odgovor? Samo da ili ne je sasvim dovoljno. Ne znam zasto se toliko prenemazes.
    Umjesto sto pises toliko i postavljas citate i klipove, skrati lijepo posao i jednostavno mi odgovori na pitanja svojim rijecima, direktno i koncizno kao normalan covjek. Koliko si puta to do sad mogao da uradis umjesto ovakvog izmotavanja?

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A ovo je potpuno jasno i da sto je prorekao Isaija i Isus potvrdio i Bog u Kuranu objasnio.
    Onda vjerovatno mozes i da dokazes vjerodostojnost tih izjava.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Matematicka je jednacina u pitanju.
    Nije. U samom startu si pao zato sto:

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ko nevjeruje, taj je sebe udaljio od Pisma a time i od Istine.
    Nemas dokaz ni da bog postoji ni da je pismo istina. Samim tim svaka dalja konstatacija pada u vodu.
    Last edited by VanjaTheMan; 04-10-15 at 20:03.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #232
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    O Gaule srozat se na spodobu kojoj rijec ne vrijedi pisljiva Boba, koji optuzuje a dokaze ne daje.
    Baviti se sa nečijim nevaspitanjem je teška rabota.

    Ti si prosto specimen dogmaša.

    Uslovljenost dogme ću ti rado prikazati, na primjeru. Postoje tu određeni obrasci, mali Ego.

    Tvoj post iz - 10.04

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Za one koje stvarno zanima kako su oni ujedno i hriscani i muslimani.

    Ja sam dobio 2 milijarde (+- koliko god) brace po vjeri. Ja njihovu vjeru priznajem.

    Ko god u Jednog Boga vjeruje taj sigurno nije zalutao.
    Moj odgovor...29.09. (pet sola prije)
    Quote Originally Posted by gaul View Post



    Hram Sunca i hram Mjeseca - još puno toga te čeka, mali Ego
    Last edited by gaul; 04-10-15 at 19:58.

  8. #233
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vidio sam ja taj post i komentarisao ga.

    Meni Gaule tvoje glediste ne znaci ako ista. Vidish svaki covjek bazira svoje glediste na predznanju nekom.

    Kako su ljudi uslovljeni drugacijim znanjima stoga su i njihovi pogledi u skladu.

    Zato je to nebitno, kako ko koga gleda, vec kako sebe gledamo i za cim idemo i kakvim idejama vodiljama se vodimo.

    Ali vidim da je to vrlo popularno gledat druge ljude tako, pa otkud tolike "Farme" i cuda...

    Tracenje je to vremena, ako li ne pokazivanje svog lica najprije, da ti ja recem.

    Ali kako ko voli nek izvoli.

  9. #234
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    .


    Relgija ne znači pokornost

    Eto na startu napravi vrlo dramatičnu grešku, koja je kasnije uslovila da sve ode prosto dođavola.

    Ligare - znači veza-konekcija, dok religija bi značila ponovo vezivanje ili rekonekcija (ne misli se na konopce)

    Islam zaista u biti znači pokornost. Što samo po sebi čini stavri veoma jasnim.

    ONda spominješ medije, kao nešto loše i zlo, kao manipulativno sredstvo. Ruku na srce nije baš da se tako nešto ne dešava.Međutim , meni je jako interesantan savjet koji daješ, da ljudi trea da kritički prihvataju sve te informacije. Kao i subliminalne poruke, koje stalnim ponavljanjem nasilno nam kreiraju stav.
    Donekle tačno. Malo mi je licemjerno da baš sve to 2X navedeš da si upravo u tom poslu. No dobro, pare su ipak pare - naravno da treba da se prave kompromisi., što bi američki idiot rekao - dobra trgovina je dobra trgovina.

    E sada, jasno nam govoriš da ne treba vjerovati svemu, imati jaku kritiku informacija koje primamo. Praviš logičku petlju, đe se vrćemo na početak na kome jasno navodiš da Islam (POKORNOST - totalna obmrlost kritike obrade infrmacija) je pravi način. I to kao čovjek iz redova medija (advertajzing - đe dominiraju bolesni mentoli sa niskim strastima i još što šta pride, kako nam reče...

    Koliko treba dugo i brutalno silovati sopstvenu psihu pa imati obraza sve ovo posložiti sa ovakvim stavom?

    Sjetih se Sokrata i njegovog suđenja oko kojeg si pokušao ođen da palamudiš. Vrlo interesnantno na tim metafizičkim razinama...kako dogmaš sve to shvaća.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post

    Meni Gaule tvoje glediste ne znaci ako ista.
    Tvoje mišljenje za mene je jako bitno. Poznavanje prirode virusa nije baš toliko interesantna, koliko je korisna.
    Last edited by gaul; 04-10-15 at 20:21.

  10. #235
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam postavio isjecak sa World Dictionary na video. Ligare i Religare nisu iste rijeci. Latin word religare, which means “to tie, to bind.”

    http://www.academia.edu/4447360/Many..._word_religare

    Ostalo je tvoje glediste bazirano na tovjem znanju.

  11. #236
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja sam postavio isjecak sa World Dictionary na video. Ligare i Religare nisu iste rijeci. Latin word religare, which means “to tie, to bind.”

    http://www.academia.edu/4447360/Many..._word_religare

    Ostalo je tvoje glediste bazirano na tovjem znanju.
    S obzirom da si udario paralele latinskog i arapskog kultorloškog shvatanje ove riječi.

    This definition captures much of what religion is across diverse cultures. It includes sociological,
    psychological, and historical factors and allows for broader gray areas in the concept of religion
    Možda ukapiraš da sam upravo ovako nešto i sam napisao.


    Uviđaš ? - egoizam te čini strašno plitkim.
    Last edited by gaul; 04-10-15 at 20:27.

  12. #237
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam tebi jasan dokaz postavio.

    Tvoja je stvar u sta cesh ti da vjerujesh.

    Ali ja vidim da si ti brzoplet i vodjen namjerom nekom drugom od pokusavanja da razumijesh onoga koji hoce da ti prenese neku od informacija.

    Valjda je frka da mi ukazesh kako grijesim u necemu pa nisi ima kad da vidish jesi ima osnove za to ili ne.

    Potpuno je jasno da rijec Islam i rijec Religija u svom korijenu znace isto.
    Last edited by Ego_and_his_own; 04-10-15 at 20:35.

  13. #238
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja sam tebi jasan dokaz postavio.
    Da.

    Što genije znači - to tie, to bind?

    Treba li vezivati konop koji nije prekinut? - da ne pitam u čemu poenta toga, ako se prekine pa ga svežeš.


    Kakve veze sve to ima sa pokornošću...

    Valjda je frka da mi ukazesh kako grijesim u necemu pa nisi ima kad da vidish jesi ima osnove za to ili ne.
    Stalno nešto aludiraš na ovo.

    A zbog čega mi je frka obraza ti?

  14. #239
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Koje su sve obaveze navedene da su sledbenici knjige na sebe uzeli, od sinova Izraelovih do onih koji sebe zovu Hriscanima pa i Muslimanima u Kuranu su na uvid onome ko tu knjigu moze procitat.

    I shvatice tad, da kod Boga se ne priznaje bez samo jedna vjera, Islam u arapskom a u punom znacenju: koji su pokorni Bogu.

    Manifestacija Islama je recena u Kuranu ovako:


    1. One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci – one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili – doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! – #
    2. i kada smo od vas zavjet uzeli i brdo iznad vas podigli: “Svojski prihvatite ono što smo vam dali i neka vam je na umu ono što je u Knjizi, da biste se kazne sačuvali!” – #
    3. vi ste poslije toga odustali, i da nije bilo Allahove dobrote prema vama i milosti Njegove, uistinu biste stradali. #



    A planina koja se spominje nemoze bit nista drugo do Zion da ja znam.
    Last edited by Ego_and_his_own; 04-10-15 at 21:18.

  15. #240
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Neka si reka na brzaka sto si mislio, mada o onome sto smo pricali nisi rekao nista.

    Ali si zato ubijedjan sto ja radim da znash, sto umiruje moju dushu, sto vjerujem (a pojma sa pojmom nemash) i koje karakteristike imam.

    A odakle ti to Mishu? Ovce nismo cuvali zajedno.

    Sto sad sam reko nesto iz Pisma sto vas je taklo pa sam ja kriv....

    Neznam sa takvim proistupom kakvi su rezultati, ma mi se cini nikakvi.

    Mozesh glavom udarati u zid koliko ocesh i tvrditi da nije tu, ali jes...
    Nekad sam imao problem da shvatim zašto ljudi vide samo ono što oni žele da vide. Ali davno sam ga prebrodio.

  16. #241
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    O cemu ti to?

    Ali.......reKnuT ću nešto na brzaka........nije vjera deklarisanje ili stupanje u neku crkvu i prihvatanje njenog tumačenja Božije riječi. To su samo primljene informacije sa kojima se slažemo ili ne slažemo(iz KO ZNA? kojih sve razloga). Niti mogu biti dokaz vjere naša djela koja najčešće radimo iz sasvim pogrešnih pobuda. Pokušavajući izmanipulisati Boga da bi prikrili našu pravu prirodu. Mnogi od "nas" su ušuškani lažnim ubjeđenjem da će biti spašeni jer IMAJU INFORMACIJU o božijoj riječi!!!!!!!!!!!!!!
    @Ego, nukleus vjere je stacioniran u karakteru. I niko ne može reći za sebe "ja sam vjernik a ti nisi", to jedino Bog zna! Takav način razmišljanja je jedna velika obmana svih vjerskih zajednica(i manjih i većih). Sve s ciljem bogaćenja i vladanja nad što je većom ZEMALJSKOM teritorijom. Jer njih isključivo interesuje moć na ovoj zemlji. A Isusovo carstvo se ne nalazi na ovom svijetu.

    Zašto idem izokola????

    @Ego "Brate! mOOOOj" ...Svaki čovjek uključujući i vjernike i nevjernike imaju neprekidan kontakt sa Stvoriteljem! Pošto Bog nije pristrasan već je On i Pravda, jedino On zna ko je vjernik i u čijim srcima stoji njegov zakon.
    Ovo su tvoje riječi...."Meni bojim se da zvuci da ti ovo ne mozesh da razumijesh".
    A ja se bojim da i pored tvoje načitanosti i velikog obrazovanja, ti ipak nisi shvatio i razumio, već samo si primio informaciju. Od svih bezbroj problema koje ljudi imaju, oholost je problem koji umnožava ostale probleme!
    Ti nikad nećeš shvatiti ovo. Jer vjeruješ ljudima i oslanjaš se na ljudsku inteligenciju.A umiruješ sopstvenu savjest tim što misliš da vjeruješ u Boga. A u stvari vjeruješ samo sebi i svojim istomišljenicima.

    KO SU TI LJUDI OD KOJIH JE SAKRIVENO? :grin:
    Sto si ti zelio da vidish u ovome komentaru?

    2 puta me pitash a ja ti odogovaram koliko puta?

    Citiram Isaiju, pa Kuran dje je to jasno da jasnije ne moze bit objasnjeno. Koji te djavo cera da me to pitash?

    Kad ti se odgovor ne svidja koji sam ti dao?

    Pa sam cak i razlozio ti na mnoge komparacije i pokazao da je u pitanju prosta logika i matematika.

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A ovo je potpuno jasno i da sto je prorekao Isaija i Isus potvrdio i Bog u Kuranu objasnio.

    Matematicka je jednacina u pitanju.

    Ko nevjeruje, taj je sebe udaljio od Pisma a time i od Istine.

    A Bog je ucinio da ko se udalji namjerno od Istine da slijep i gluv bude.

    Nenamjerno ce se oprostiti, I nadat se je u Boga, da sto se pokaje covjek da mu se moze oprostiti.

    A ko se ne kaje pa taj je sam sebe uskratio.

    I kad se pogleda kako god sa koje god strane, sve je to Bozijom voljom tako.

    Ko moze priznat da je mrena izmedju njega i Istine od Gospodara njegova, taj ne moze bit vjernik.

    Jer Bog nece dat krshe umjesto hljeba onima koji mu hljeb traze.

    Stoga oni koji pridju Njegovoj Istini iskreno i u strahu od Boga, On njih uputi na pravi put.

    Kuran to potvrdjuje: "Nasa je obaveza da objasnimo smisao knjige onima koji je citaju."

    A ko pokvaren pridje, taj dobije sto je trazio sigurno, i nagradu sa tim znacenjem koji su na taj nacin dobili.

    A ja sam tebi prosto pitanje postavio i nisi mi ga odgovorio.

    Jel ti ne vjerujesh da ce te Bog ponovo stvoriti i odgovornim pred Sobom drzati?
    Ali si zato nastavio sa procjenama "mojijih motiva".
    Last edited by Ego_and_his_own; 05-10-15 at 17:10.

  17. #242
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    O cemu ti to?



    Sto si ti zelio da vidish u ovome komentaru?

    2 puta me pitash a ja ti odogovaram koliko puta?

    Citiram Isaiju, pa Kuran dje je to jasno da jasnije ne moze bit objasnjeno. Koji te djavo cera da me to pitash?

    Kad ti se odgovor ne svidja koji sam ti dao?

    Pa sam cak i razlozio ti na mnoge komparacije i pokazao da je u pitanju prosta logika i matematika.




    A ja sam tebi prosto pitanje postavio i nisi mi ga odgovorio.



    Ali si zato nastavio sa procjenama "mojijih motiva".
    Nije skriveno samo od onih na koje si ti mislio. Skriveno je i od vas koji mislite da vidite.
    "Blago onima koji vjeruju a ne vidješe" ..........se odnosi na ljude koji idu kroz život upravljajući se svojom savješću.
    Dok ti misliš da ste to vi koji znate za Boga a niste ga vidjeli.

    Druže ovo sam ti napisao u komentarima gore!

  18. #243
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nesto kontam odje, kako ljudi vole da kontepliraju i iznose svoja gatanja sto je kome odje namjera ne koristeci se njihovim rijecima napisanim vec slobodnom i mastovitom intepretacijom misli koje su iza tih rijeci.


    Vjestina ,u istini da cuje sto ljudi misle mimo onoga sto govore, koju je imao jedino u tijelu da ja znam i svjedoka ima, to je bio Isus Hrist.

    On je imao moc da cuje ljude sta misle iza rijeci, Bog mu je to dao.

    Ja nisam cuo posle njega da je neko tu moc mu Bog dao.

    Cemu onda te spekulacije koje volite toliko slasno?

    Zar vi ne uvidjete da je to vasa masta a ne stvarnost?

    Da vi time potencijalno pokazujete svoje lice a ne lice onoga koga ni ne poznajete?

    Razmislite vi malo o tome

    Jer ako sam ja dosista mucak, to vi ne trebate da umisljate, no pustite i o sebi vodite brigu sta pricate, a sam ce mucak nac svoje mjesto.

    Da kazem josh prostije: nemoj ti mucak ispanut.

  19. #244
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miš iz rupe View Post
    Nije skriveno samo od onih na koje si ti mislio. Skriveno je i od vas koji mislite da vidite.
    "Blago onima koji vjeruju a ne vidješe" ..........se odnosi na ljude koji idu kroz život upravljajući se svojom savješću.
    Dok ti misliš da ste to vi koji znate za Boga a niste ga vidjeli.

    Druže ovo sam ti napisao u komentarima gore!
    Da bi ti to moga odje pokazati, lise licnog umisljaja, ti bi trebao da pokazesh jasno da ja nisam razumio (a to preskacesh) i osporish moje tvrdnje kojen sam iznio (a koje su proste i bazirane na Pismu i jasne).

    Ti treba da dokazesh odje da su Jevandjelja sakrivena od mene, Tora sakrivena i proroci, da neumijem da citam Psalme i da je Kuran i njegovo znacenje daleko iza mojih pogleda.


    A mosh li ti to imash li ti stamine za takav jedan poduhvat?

  20. #245
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Isus je rekao, niko nece doci Ocu bez kroz mene.

    To znaci ne kao neki sto misle da je to kroz Hriscanstvo, vec to znaci " Niko nece doci Ocu bez bijuci kao ja pokoran Njemu".

    A to mora znaciti to jer bi na bilo koji drugi nacin bilo kontradiktorno sa pismom.

    Jer je Isus bio sin covjeciji, i on je podijelio svoje mjesto sa mnogima. Ali koje Otac izabra a ne on, kao sto je posvjedocio pred majkom i sinovima koji su ga pitali da im da da sjede pored njega.

    U Kuranu pise jasno da je Bog Isusa poslao kao primjer ljudima.

    A ti Gaule se oslanjaj na mass medije da te poduce o necemu za tebe korisnom. Ne dijelim misljenje. I to je ok. Svako kormilo na svoju bandu dje misli da mu je bolji kurs.

    Ja ne gledam TV uopste vise godinama.

    Internet brate pa google sto me god zanima, sa koliko god uglova koje mosh zamislit stvar sagledat.
    Last edited by Ego_and_his_own; 05-10-15 at 18:07.

  21. #246
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Maleni Ego...

    A ti Gaule se oslanjaj na mass medije da te poduce o necemu za tebe korisnom.
    ...što da ti rečem ?

    Iskreno, nekako mi je žao kad se neko lati pakosti.

  22. #247
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa jest to za zaljenje, jer ljudi su pakosni od muke a ne od dobra nekog.

  23. #248
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Niko odje nije dosa sto sam ga ja nagna, ili nacerao da cita i pise u sto sam vjeruje.

    Svi koji nevjeruju, nisu vjerovali ni prije no sto su dosli odje.

    Oni koji su vjerovali, oni su i prije vjerovali.

    Ako je ko nevjerovao pa uzvjerovao zbog naseg vjerovanja, nije se javio do sad.

    Sto dokazuje da je Istina sto je receno. Samo one koje je Bog izabrao mogu da vjeruju.

    A one koji ne vjeruju su opet isto izabrani da ne vjeruju.

    Moc promjene je u Boga.

    Stoga ne pravdajte se vi pakoscu prema Egu, i razmislite malo.

    Egu neka ide njegova vjera, a mi sto cemo sa nasom?

    Uzmite citajte Knjigu ponizno i bez ustezanja prema istini.

    Vasa se intepretacija racuna vama, a Egova njemu.

    Nista vi niste odje otudjeni nit prisiljeni.

    Svojom voljom sve.

  24. #249
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A ja sam tebi prosto pitanje postavio i nisi mi ga odgovorio.
    Uh, kakvo licemjerje. Ali to nije sve

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Nesto kontam odje, kako ljudi vole da kontepliraju i iznose svoja gatanja sto je kome odje namjera ne koristeci se njihovim rijecima napisanim vec slobodnom i mastovitom intepretacijom misli koje su iza tih rijeci.
    A dje se bas ti nadje ovo da izjavis, personifikacijo projekcije. Da bacimo pogled malo:

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ali vidi se da si jako zainteresovan u sta ja vjerujem, to se nemoze osporiti. Samo te nista ne interesuje sto ja kazem.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    No od muke ste morali svome sjecanju da se oslonite i da blatantno lazi iznosite. Rakun od jadnosti svoje iznosi lazi, a ti ih meni pripisujesh. Kakav diginitet pokazujesh to je bash zalosno.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Imash li ikad ista ti da kazesh na temu bez da kako se patish sa svojim kompleksima.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    ...A gle samo koliko energije potrosi! I sto je najgore samo si josh vise agitovan. Bolje me ne pitaj nista!
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Morash brate i njh razumjet. Toi je mehanizam odbrane, to nemora bit svjesno stanje uopste. Neuzimaj ih za ozbiljno.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ti vidish sta hocesh i nemash nikakvi problem da ne stojish u istini.

    ostalo je... plod te tvoje potrebe.
    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    ...Njima se sigurno sve ovo njihovo ponasanje reflektuje u zivotu, u to nema sumnje...
    Dosta je za sad. Nisam sadista.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #250
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,644
    Thanked in
    1,286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Svi koji nevjeruju, nisu vjerovali ni prije no sto su dosli odje.

    Oni koji su vjerovali, oni su i prije vjerovali.

    Ako je ko nevjerovao pa uzvjerovao zbog naseg vjerovanja, nije se javio do sad.

    Sto dokazuje da je Istina sto je receno. Samo one koje je Bog izabrao mogu da vjeruju.
    Je li moguce da neko moze da bas toliko nema kapacitet za logicko rasudjivanje? Kako dodje do ovog zakljucka jadan ne bio

    Da vidimo koje mogucnosti postoje logicki:
    1. Nevjernici koji su bili i ostali nevjernici
    2. Nevjernici koji su postali vjernici
    3. Vjernici koji su nepokolebljivi
    4. Vjernici koji su postali nevjernici

    Kako to dokazuje da je istina to sto je napisano? Ko tebi dade da se bavis programiranjem kad prostu logiku nisi u stanju da savladas?

    Da pokusamo da objasnimo na primjeru za djecu od 6 godina jer za bolje ocigledno nisi:

    Zapisano je da samo izabrani mogu da vole Silvestera Stalonea:

    1. Postoje ljudi koji nikad nisu voljeli Silvestera Stalonea a i dalje ga ne vole
    2. Postoje oni koji ga nisu voljeli pa su ga zavoljeli
    3. Postoje oni koji su ga uvijek voljeli
    4. Postoje oni koji su ga voljeli pa im je postao mrzan

    To dokazuje da samo izabrani mogu da vole Silvestera Stalonea. Ili mozda, samo mozda ne dokazuje BAS NISTA!

    Da sad ne ulazimo u to sta je sa ljudima koji nikad nisu culi za njega ili koji su zivjeli prije nego sto je rodjen. Sve je to na neki nacin sredjeno i ne moramo o tome da brinemo

    Last edited by VanjaTheMan; 06-10-15 at 00:47.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 10 of 12 FirstFirst ... 6789101112 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Smrt i sl.
    By Rakun in forum Kućni ljubimci
    Replies: 31
    Last Post: 03-01-15, 02:30
  2. Smrt i Facebook ®
    By Čika Džo in forum Sve i svašta
    Replies: 98
    Last Post: 24-03-10, 20:09
  3. Smrt
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 147
    Last Post: 26-12-08, 18:38
  4. film = smrt
    By James_Hetfield in forum Film
    Replies: 9
    Last Post: 22-03-07, 08:55
  5. djed i smrt
    By Executor in forum #montecafe
    Replies: 11
    Last Post: 05-05-04, 20:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •