Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 91 of 91

Thread: Odabir fakulteta

  1. #76
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,283
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Milose,

    Ja sam srednju elektrotehnicku zavrsio smjer multimedije (prva generacija), posle toga sam upisao ekonomiju pod pritiskom familije jer imam dobar osjecaj za trgovinu i oce me para sto se kaze , ali ekonomiju i pravo nikad volio nisam, na ekonomiju sam polozio 60% predmeta a ucio sam nekoliko sati pred ispit i tako za svaki predmet, matematiku,ekonomiju i statistiku polozio nisam ostale sve jesam, pricam ti da ne upisujes nesto sto ne volis, ja sam prvi dan na ekonomski fakultet u kabinet na prvom predavanju sebi rekao nema leba od ovoga jer me finansijske malverzacije, crne ruke trzista ne zanimaju.

    Posle toga sam upisao elektro fakultet, primijenjeno racunarstvo, jer me racunari zanimaju od 6-og razreda osnovne. Naj bitnija stvar treba da ti bude ucenje kod kuce, ni jedan fakultet ti nece dati potrebno znanje za bilo koji posao, prakticno si tele sa diplomom. Poceo sam od prvog srednje sam da ucim, hardware racunara me je uvijek najvise privlacio, to sam prvo savladao, u srednjoj su mene zvali da popravljam racunare i laptopove kad crkne hardware ili software pored 50 elektro inzinjera. Evo sada sam na elektro ali ga studiram zbog drugih a ne zbog sebe, znanje imam samo mi diploma fali, a posto zivimo u iskompleksiranom drustvu do bola onda te gledaju ovi sa diplomom bilo kojeg fakulteta pa cak i UDG-a kao neku nesrecu a u stvari si genije za njih po svakom pitanju. (da se ne uvrijede samo oni koji su stvarno ucili i znaju to sto su ucili)

    Radim vec 6 godina privatno, sav posao mi dolazi po preporuci zadovoljnih ljudi sa kojima sam saradjivao, moras da prihvatas i da udjes u kostac sa svakom vrstom posla, citaj, guglaj i naucices, ja sam sebe specijalizovao za racunare, a dobijao sam pozive da popravljam klime, sporete, DVD-je samo jos nisam sa friziderima i zamrzivacima radio. Ocu da ti kazem da moras se usavrsavas i da svaki moguci posao shvatis ozbiljno, vrijeme je takvo da su danas ljudi hijene, ako se ne spremis ima da te rastrgnu. Moj savjet ti je da upises primijenjeno racunarstvo i da ucis kuci. Zelim ti odlican uspjeh na cetvrtoj godini i na maturi sve da polozis sa 5!

    Sve sto ti treba ne ustrucavaj se da me pitas na PM.
    Last edited by BIGa; 08-09-15 at 15:35.

  2. #77
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Lociran
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Kiz,

    Mnogo ti hvala za ovakvu poruku i ostalima naravno koji su se uključili u diskusiju. Definitivno bježim od matematike koja je na PMF-u, na ETF-u je barem ima manje ali vjerovatno nisam svjestan ostalih predmeta vezanih za ta mjerenja. Evo danas iz matematike učimo nešto, gledam i ne shvatam i pitam nastavnicu da mi objasni, a ona kaže polako shvatićeš ti to... i odšeta. I posle mi kao objasni što smo uradili i obrisa zadatak sa table i nisam ga prepisao. To je tempo kojim mi radimo sad u srednju. Onda samo zamišljam kakvi će da budu časovi na fakultet kad je budemo radili cijeli dan. :icon_frown: Neću moći da povatam sve to i onda me sve više plaši fakultet. Jednostavno ne mogu da zamislim da oni tamo polako rade sa nama nego samo cijepaju pa vi to fino kući naučite.


    @BIGa,

    Zahvaljujem se na lijepim željama. Moj utisak o primjenjenom računarstvu sam stekao, na žalost, od drugih ljudi. Znam za primjer gdje je čovjek to završio i sad radi u kladionicu. I plus mnogo, mnogo komentara kako od toga nema ništa. To su naravno lokalne priče i moguće da nemaju veze sa vezom, nisam siguran. Koje se zvanje dobija kad se završi taj smjer i koliko se isplati to upisivati?


    Nekako su mi ovi opšti smjerovi više obećavajući od njega, pa zato na SPR nisam ni pomišljao. Ne znam koliko ću moći da učim kući ono što mene interesuje ako npr. upišem ETR smjer jer ću morati da učim za ispite, pogotovo matematiku od koje mi je muka sve više i više. Ne znam, ima još do toga pa ću viđet kako će vremenom da idu stvari, možda neko od ovih pojmaša od nastavnika bude htio da razgovara sa mnom pa da me posavjetuje. I dalje vidim ETF kao jedinu opciju, ali ništa od toga nije sigurno.
    Last edited by Milos Master; 09-09-15 at 07:36.

  3. #78
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Kad zavrsis SPR dobijas zvanje (3 godine) becelor primijenjenih racunara... sa 4 si specijalista istog

    Po meni, zavrsio ti SPR ili klasicne neke racunare, za posao ti je isto, i jedni i drugi ce raditi u kladionicu ako se ne snadju, samo sto je SPR-asa mnogo vise pa ces za njih vise znati...

    Sto se tice ucenja...Ne brini se, profesori na fakultet su mnogo posveceniji nego ovi u srednju. Kao sto rekoh, na fakultet se ide od 0 i uce te sve, ako pratis i ne preskaces predavanja/vjezbe, nemas brige. Nemoj da te to plasi
    Njak Njak Njak

  4. #79
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Lociran
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Sto se tice ucenja...Ne brini se, profesori na fakultet su mnogo posveceniji nego ovi u srednju. Kao sto rekoh, na fakultet se ide od 0 i uce te sve, ako pratis i ne preskaces predavanja/vjezbe, nemas brige. Nemoj da te to plasi
    Milo mi je da to čujem, nadam se da će ići dobro. :sentimental:

  5. #80
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Odradi li ove zadatke sa prijemnog za ETF u Beograd ?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  6. #81
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    @Milos Master

    Ah ta matematika. Ja sam išao na takmičenja u osnovnoj školi a u srednjoj sam je zamrzio zbog profesorice. Drugarica koja je bila đak generacije u osnovnoj je sa mnom išla na takmičenje je takođe bila na putu da je zamrzi zbog profesorice ali je na kraju upisala PMF I završila ga sa visokim prosjekom. Jedna osoba koja mi je jako bliska je napustila arhitekturu zbog asistenata koji su brzo piskarali po tabli. Profesorica iz srednje nam je ispričala anegdotu sa PMF-a kako je neki asistent nešto objašnjavao, brzo pisao, brzo popunio dvije table i onda ugledao studenta koji je samo zbunjeno gledao u njega. Pitao ga je:
    - Pa šta je, koji Vam korak nije jasan.
    - Meni cijelo trčanje.

    Ako potrefiš na dobrog profesora onda možda nešto I naučiš a ako potrefiš na lošeg (veća vjerovatnoća) onda nemoj mnogo očekivati od njega. Zato je najbolje da uzmeš stvar u svoje ruke. Na youtube imaš Khans Academy https://www.youtube.com/user/khanacademy/playlists

    Da imam problem sa matematikom pokušao bih tu da nađem objašnjenje. Treba valjda vremena dok skapiraš šta sve znači na engleskom al kad to naučiš onda je to lako. Takođe treba da nađeš kako se na engleskom zove to što tebi treba iz matematike. Mislim da je to oblast Calculus. Calculus je valjda isto ono što je i Matematička analiza na PMF-u.

  7. #82
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Lociran
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Odradi li ove zadatke sa prijemnog za ETF u Beograd ?
    Eo brate navuka sam se na njih, ne mogu da stanem sa rješavanjem. Kod nas barem nema prijemni...


    Quote Originally Posted by Kaz
    Ako potrefiš na dobrog profesora onda možda nešto I naučiš a ako potrefiš na lošeg (veća vjerovatnoća) onda nemoj mnogo očekivati od njega. Zato je najbolje da uzmeš stvar u svoje ruke.
    Važi, pokušavaću na svaki način. Ide mi engleski dobro pa mi nisu problem strani tutorijali. Ja sam čuo da na elektro za jedan kolokvijum daju 3 zadatka i 3 teorijska
    pitanja. To mi ne zvuči mnogo, ali predpostavljam da gradiva ima masu pa da treba sve da se savlada jer se ne zna koji će zadatci doć?

  8. #83
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Vidi, meni je na jedan kolokvijum bilo samo 2 zadatka, i daju ti tri dvolisnice (12 strana) i sat ipo vremena za rjesavanja istih.

    Broj zadataka je skroz irelevantan, bitno je kakvi su zadaci
    Njak Njak Njak

  9. #84
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Lociran
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Vidi, meni je na jedan kolokvijum bilo samo 2 zadatka, i daju ti tri dvolisnice (12 strana) i sat ipo vremena za rjesavanja istih.

    Broj zadataka je skroz irelevantan, bitno je kakvi su zadaci
    A je li kažu iz koje oblasti će biti zadatci?

  10. #85
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Zna se sta ce biti manje/vise
    Njak Njak Njak

  11. #86
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Lociran
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post
    Zna se sta ce biti manje/vise
    Odlično eaceful:

  12. #87
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    M-102
    Posts
    11,780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dobro vece draga publiko, ja samo necu trositi reci na ove flamingose.

  13. #88
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Lociran
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hvala na linku. :witless:

    Još jedno pitanje, da li se ispiti plaćaju na elektro fakultetu?

  14. #89
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Imaš li ti kojeg profesora u tu srednju elektrotehničku da je završio elektrotehnički fakultet?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  15. #90
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Lociran
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Imaš li ti kojeg profesora u tu srednju elektrotehničku da je završio elektrotehnički fakultet?
    Vjerovatno da ih ima takvih...

  16. #91
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Isto pitanje ,slicna situacija,samo sto sam ja gimnazijalac.4-a godina ,zanima me auto elektronika,dijagnostika,sve oko struje ,racunara.Dvoumim se izmedju ETF i FIST na UDG.Vrijednost same diplome me ne zanima ,jer sam 95% siguran da cu privatno da radim. Interesuje me koji fakultet ce da mi pruzi najvise znanja?Na UDG-u su uslovi odlicni ,profesori takodje...
    Koja je prednost ETF-a u odnosu na UDG?
    Na ETF sam najvise oko bacio na ovo primijenjeno racunarstvo ...
    Hvala unaprijed...

    Sent from my Le X829 using Tapatalk

Page 4 of 4 FirstFirst 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odabir tableta...
    By Ben Dover in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 19
    Last Post: 08-11-14, 17:05
  2. Odabir Tv uredjaja
    By Fast_and_Furious in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 27
    Last Post: 29-06-14, 13:07
  3. Odabir psa za igru sa djecom
    By Kuronsek in forum Kućni ljubimci
    Replies: 48
    Last Post: 09-01-08, 22:25
  4. odabir partnera
    By make-a-wish in forum Ljubav
    Replies: 3
    Last Post: 31-03-07, 13:26
  5. Veliki odabir, u pm :)
    By Bunny Rabbit in forum Primorski
    Replies: 34
    Last Post: 17-03-04, 22:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •