Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 39 of 39

Thread: Pomoc pri izboru laptopa

  1. #26
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miko501 View Post
    I Fujitsu je masina

    Sent from my Lenovo P780_ROW using Tapatalk
    Nego što je, pogotovo ako je 170 € jeftiniji a ima neznatno slabiji cpu , bolji antiglare ekran, usb port više , 4x bolji dual band wifi, bolju tastaturu od 5558 i bolju bateriju. Dell ima bolje šarke, bolji zvuk (kod A544 zvuk glasan ali očajno loš), nvidia 920M sa 2 gb i 3 a ne 2 god. garancije neko opet vara. Ali za 170 eura kupiš 240 GB ssd i još 4 GB, rama, onda 5558 postaje pomalo smiješan pored A544 kad su perfomanse u pitanju.
    Last edited by Tivatech; 17-09-15 at 01:04.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Opet kazem, razgovor ide u pogresnom smjeru.
    Ispade niskobuszetni i3 procesor bolji od i7 ?
    To je kao onaj jugo 45 sto su od njega pravili jugo 60 pa govorili da je bolji od maseratija, manje trosi i sl.
    Na trulom zapadu, da ima trunke istine u bilo cemu od ovoga sto pricas, i7 i i5 procesori bi istog momenta prestali da se proizvode a trziste bi osvojio i3 4000m.
    Znaci zaustavi se, tones sve dublje, arhitektonika procesora je nebitna, cpuboss je nebitan, trziste je nebitno, postoje templari koji znaju znanje i daju nam na kasicicu.
    Procitaj malo o ovom i3 procesoru, kazi da mu je prednost 22 nm tehnologija, da moze da gura tri monitora (32 nm moze dva), mani se tabela...
    Sto se mene tice, nemam vise vremena za ovu raspravu, lock, a ti kupi taj jedan i3 pa guraj sa njim, ja znam da nikad necu kupiti laptop ispod i5 i ciji procesor nema turbo mod (znas ono 4 jezgra pa jos turbo).

  3. #28
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Opet kazem, razgovor ide u pogresnom smjeru.
    Ispade niskobuszetni i3 procesor bolji od i7 ?
    To je kao onaj jugo 45 sto su od njega pravili jugo 60 pa govorili da je bolji od maseratija, manje trosi i sl.
    Na trulom zapadu, da ima trunke istine u bilo cemu od ovoga sto pricas, i7 i i5 procesori bi istog momenta prestali da se proizvode a trziste bi osvojio i3 4000m.
    Znaci zaustavi se, tones sve dublje, arhitektonika procesora je nebitna, cpuboss je nebitan, trziste je nebitno, postoje templari koji znaju znanje i daju nam na kasicicu.
    Procitaj malo o ovom i3 procesoru, kazi da mu je prednost 22 nm tehnologija, da moze da gura tri monitora (32 nm moze dva), mani se tabela...
    Sto se mene tice, nemam vise vremena za ovu raspravu, lock, a ti kupi taj jedan i3 pa guraj sa njim, ja znam da nikad necu kupiti laptop ispod i5 i ciji procesor nema turbo mod (znas ono 4 jezgra pa jos turbo).
    Što reći, kakvu posluku porati, i5 sa 4 jezgra?
    Sinko moj, (pretpostavljam da si duplo mlađi od mene) Tatko je benchao procesore kad si ti još igrao klikere, kad nekome pomažeš u izboru laptopa, prvo vidiš zašta mu treba računar, koliki mu je budžet i na kraju mu na osnovu toga preporučiš best buy konfiguraciju. Tržište je zatrpano sa i7 4510U (2C2HT) koji su obično elektronsko smeće naspram računara sa i5M i i3M. Dobar laptop sa i7HQ (4C4HT) procesorom i dobrim monitorom koji nikako nije za fakultet ako nemaš utičnicu pored sebe i ne studiraš grafički dizajn a kolega to nije naglasio, košta 1000+ eura. Diskusija sa tobom je stvarno bespredmetna jer si očigledno veoma mlad i neiskusan i imaš totalno pogrešne kriterijume za ocjenjivanje računara.
    Last edited by Tivatech; 17-09-15 at 11:33.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jos jedan glas za Fujitsu

  5. #30
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja kad kupujem laptop uvijek gledam prvo sta ima od toshibe pa onda ostale

    Vidim na sta ti se sveo izbor ali ja cu ipak postaviti ove linkove, mozda te bude zanimalo:

    http://entercg.me/index.php/racunari...x-11026-detail
    http://entercg.me/index.php/racunari...9-11360-detail

  6. #31
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vidocq View Post
    Ja kad kupujem laptop uvijek gledam prvo sta ima od toshibe pa onda ostale

    Vidim na sta ti se sveo izbor ali ja cu ipak postaviti ove linkove, mozda te bude zanimalo:

    http://entercg.me/index.php/racunari...x-11026-detail
    http://entercg.me/index.php/racunari...9-11360-detail
    Ako ništa drugo bar će imati extremno ružan laptop. Te LxxB toshibe su čista konfekcija, po mojim mjerilima junk.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja recimo preskačem Toshibe, ovo šta uvoze ovi naši uvoznici je smeće...


    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #33
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja recimo preskačem Toshibe, ovo šta uvoze ovi naši uvoznici je smeće...



    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Smeće im je sve u zadnje vrijeme , ista g***** šalju na sve kontinente. Kad su drugi eksperimentisali i pravili loše računare oni su pravili dobre, stekli povjerenje i osvajali tržišta, sad svi prave solidne računare a oni pokušavaju da valjaju smeće na staru slavu po bezobraznim cijenama. Fora sa 24 mjesečnom garancijom ne garantuje kvalitet, toliko izdrži manje više svaki nb a oni su usavršili hiperprodukciju do te mjere da i otkaz od 40% mogu da pokriju sa zamjenama bez gubitaka a nemaju preko 15% . Jaki su nema priče, prvo su kupili Fujitsu storage pa nedavno i Hitachi global storage tech. Kupovati tehnologije u izumiranju govori samo jedno , da im treba mnogo jeftinih HDD-ova a to znači da štampaju laptopove kao kartonske kutije za picu.

  9. #34
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Što reći, kakvu posluku porati, i5 sa 4 jezgra?
    Sinko moj, (pretpostavljam da si duplo mlađi od mene) Tatko je benchao procesore kad si ti još igrao klikere, kad nekome pomažeš u izboru laptopa, prvo vidiš zašta mu treba računar, koliki mu je budžet i na kraju mu na osnovu toga preporučiš best buy konfiguraciju. Tržište je zatrpano sa i7 4510U (2C2HT) koji su obično elektronsko smeće naspram računara sa i5M i i3M. Dobar laptop sa i7HQ (4C4HT) procesorom i dobrim monitorom koji nikako nije za fakultet ako nemaš utičnicu pored sebe i ne studiraš grafički dizajn a kolega to nije naglasio, košta 1000+ eura. Diskusija sa tobom je stvarno bespredmetna jer si očigledno veoma mlad i neiskusan i imaš totalno pogrešne kriterijume za ocjenjivanje računara.
    i7 4510U je vrhunski procesor, kameno stabilan, mali potrosac struje, proizveden 2014 godine i ako covjek koji je pitao za laptop moze da dobaci do njega ja ga najiskrenije savjetujem da ga odmah kupi i rijesio je pitanje laptopa do kraja studija. Ne kazem, mozda neko od inzinjera intela (jaka firma, prave najbolje cpu-ove na svijetu) prati ovaj forum pa ukapira da je doticni i7 `elektronsko smece` pa se u Intelu vrate M seriji (2012 i 2013 godina), mada nesto cisto sumnjam, mislim da je vjerovatnoca povratka u nazad ravna vjerovatnoci da se zemlja zaustavi pa onda krene rotaciju u suprotnom smjeru. Doduse nikad ne reci nikad, bar ne za zemljinu rotaciju.
    I da, cpuboss index za ovaj i7 je 7,2 a za ovog malog i3 supermena 6,7. Nisu uopste uporedljivi, znaci babe na kvadrat i zabe na kvadrat. Da pogadjam, ti si izgleda AMD fan, organski mrzis intela?
    PS. Zaista sam htio lock, ali sam postovao zbog ovog momka studenta da ga posavetujem da kupi ovaj i7 ako finansije dozvole.

  10. #35
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    ...Fora sa 24 mjesečnom garancijom ne garantuje kvalitet...
    Ja uzeo MSI sa dvogodišnjom garancijom prije četiri godine, radi i danas bez greške, doduše nije nešto mnogo korišćen. Ta 24 mjeseca može izdržat svako kinesko g....
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. #36
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Kažu meteorolozi da će sjutra biti 39C i da će u školama biti skraćena nastava...

  12. #37
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za toshibe pricam iz svog iskustva. Vec sam dva imao, tj. imam pa sam vrlo zadovoljan.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,988
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ako si imao Satellite seriju vjerovatno si imao A ili P, to je jedino valjalo od te serije. Ovo sada ne liči na tu Toshibu, srećom postoji još Tecra i po neki Quosmio za prave ljubitelje. Mada ne znam ko bi kupio Quosmio pored Asus ROG modela...

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #39
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imao sam C i L modele od satellite.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. pomoc u izboru DDR2 Ram memorije za Gigabyte p35 ds3r
    By Slartibarfast in forum Hardware
    Replies: 10
    Last Post: 20-02-12, 15:39
  2. Info: Pomoc pri kupovini Laptopa
    By _betrayer_ in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-11, 21:54
  3. Pomoc oko laptopa, hitno!
    By kvarni in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 19-08-10, 08:52
  4. Maticna ploca - pomoc u izboru :D
    By Stivi in forum Hardware
    Replies: 9
    Last Post: 21-02-10, 18:05
  5. Pomoc pri kupovini laptopa
    By goku_DBZ in forum Hardware
    Replies: 8
    Last Post: 28-08-07, 14:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •