Svjedoci smo stalnih nepravdi prisutnih na svim dijelovima planeta, u svim društvima. Ako uzmemo u obzir nekakav ljudski faktor i kažemo da smo svi krivi za to, ostaje jedno područje koje je intervencija Boga.

Danas u novinama čitam nešto o Shiloh Nouvel, kćeri najatraktivnijeg para na svijetu, Jolie - Pitt. Dakle, mala je em bogata u startu, em joj je zagarantovana karijera, em ima slavu od prvog dana života, em..... Za razliku od nje pogledajmo jedno afričko dijete rođeno od roditelja zaraženih sidom, u carstvu gladi, ili neko dijete iz Indije koje će život odživjeti u kartonskoj kutiji, ili nekog s naših prostora kojeg čeka teška životna borba za nekakv život dostojan čovjeka.

Govorim o djeci, o samom startu. Zašto je neko dijete odmah u startu privilegovano i u životu ga čeka samo sjaj, a drugo nije? Zašto se neko rodi u uslovima dostojnim savršenog života, a netko u bijedi koja mu je zagarantovana cijeli život?Zašto je takva očita nepravda prisutna na ovome svijetu? Da li Bog nekoga voli više nego nekog drugog, već kao dijete bez grijeha?

Želio bih čuti što religija misli o tome.

Teskt je ad napomenem preuzet sa jednog Hrvatskog sajta ja sam ga preuderio pa postavljam pitanje i ja jedno!

Da ne bi bilo dijete do zaslužilo zbog roditelja,ili za njegovo spasenje direktno dajte odgovor i na ovo:
Kako to da neko cijeli život se muči da se št omanje ogriješi i njegovo dijete umre a neko krade(znamo kako se to ovdje radi) i žive ništa im ne bude?

Pozdrav.