Page 6 of 14 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast
Results 126 to 150 of 341

Thread: Teisti i Ateisti da objasne

  1. #126
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ovo samo govori da ne razumiješ mehaniku procesa evolucije.
    Nije ni tema o evoluciji, već je samo spomenuh nausput. A što jes jes.......mnogo toga ne razumijem

  2. #127
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Postoje dvije sorte ljudi koji ovako nešto mogu da izjave

    a) Osoba koja je dobro najedena, napivena, obučena i zdrava. Ukratko osoba kojoj nikada ništa falilo nije. Takva osoba ima tu priču jer joj je sve po taman

    b) Osoba koja je gladna, žedna, bez gaća na sebi i bolesna. Ukratko osoba koju je život gazio. Takva osoba ima tu priču jer se tješi da pati sa razlogom

    Srednji stalež nema takvo viđenje

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Tačno tako, srednji stalež nema vidjenje jer je u sredini.

  3. #128
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miš iz rupe View Post
    I to čista logika bez trunke nelogičnosti!!!!!!! Logično bi bilo da su ateisti nošeni životinjskim porivom ne samo za preživljavanjem već i raskošnim životom!!! I logično bi opet bilo da nemilosrdno gaze sve koji im stoje na putu. Jer nemaju što da izgube samo bi mogli koliko-toliko da dobiju. Logično bi bilo i da "evolucija" nikad nije imala uzlaznu putanju, već samo silaznu(samodestruktivnu) gdje bi danas bili živi samo najjači predatori i to ne svi već samo oni najkrvoločniji i najlukaviji
    Kapiraš li
    Ali isto tako mi je logično......da većina vas takozvanih ateista ipak vjeruje u Stvoritelja i to tako što vam je Njegov zakon napisan "srcu" a vi toga i nijeste svjesni. Ne što mi je logično da ste glupi, već je najlogičnije to da su većina ateista mnogo inteligentniji od većine vjernika!!! A upravo taj IQ vam je i najveća prepreka da shvatite postojanje Boga! Jer vam ego ne dozvoljava da se potčinite nečemu što vi ne možete da razumijete.
    Pa rekao bih da je pravi ateista po prirodi stvari hedonista, svi ostali koji kažu da su ateisti a drugačije se ponašaju su ili male inteligencije ili vijernici na putu da vjeruju u nešto

  4. #129
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miš iz rupe View Post
    I to čista logika bez trunke nelogičnosti!!!!!!! Logično bi bilo da su ateisti nošeni životinjskim porivom ne samo za preživljavanjem već i raskošnim životom!!!
    Samo si potvrdio moje riječi !!!
    Mi se trudimo da živimo što ispunjenijim i raskošnijim životom po sistemu Carpe Diem dok se pravi vjernik uzda u zagrobni život
    Quote Originally Posted by miš iz rupe View Post
    I logično bi opet bilo da nemilosrdno gaze sve koji im stoje na putu. Jer nemaju što da izgube samo bi mogli koliko-toliko da dobiju.
    Naravno da se na taj način gubi dosta toga. Ameri imaju odličnu izreku " ni jedan čovjek nije ostrvo" tj. ne možeš živjeti izopšten kao što bi to bio slučaj kada bi srao po ljudima.
    Još jednom je tvoja "logika" u potpunosti nelogična
    Quote Originally Posted by miš iz rupe View Post
    Logično bi bilo i da "evolucija" nikad nije imala uzlaznu putanju, već samo silaznu(samodestruktivnu) gdje bi danas bili živi samo najjači predatori i to ne svi već samo oni najkrvoločniji i najlukaviji
    Kapiraš li
    Zakon evolucije nije "preživljavanje najjačih" kako svi vjernici prikazuju (i veliki dio nas koji se oslanjamo na činjenice) već "preživljavanje najsposobnijih"
    Danas će u civilizovanom društvu u životu bolje uspjeti knjiški moljac od sportiste.
    Pčele će uskoro izumrijeti ako se ne prilagode radio talasima.
    Slonovi se u ovom trenutku prilagođavaju tako što su evoluirali u pravcu da se rađaju bez mogućnosti da ima rastu kljove jer su oni sa kljovama imaju veći mortlitet (čitaj ljudi ih ubijaju zbog kljova)
    Gušteri na ostrvu u Hrvatskoj su zbog nedostatka hrane za samo 50 godina evoluriali od mesojeda u biljojede
    itd...

    Meni ne ide u glavu da osoba u današnje vrijeme ne vjeruje u stvar koja je 100% dokazana na svakom koraku i koju mi u svakom trenutku posmatramo i na sebi i na ostalim bićima
    Quote Originally Posted by miš iz rupe View Post
    Ali isto tako mi je logično......da većina vas takozvanih ateista ipak vjeruje u Stvoritelja i to tako što vam je Njegov zakon napisan "srcu" a vi toga i nijeste svjesni.
    Eto ga sad
    Quote Originally Posted by miš iz rupe View Post
    Ne što mi je logično da ste glupi, već je najlogičnije to da su većina ateista mnogo inteligentniji od većine vjernika!!! A upravo taj IQ vam je i najveća prepreka da shvatite postojanje Boga!
    Došli ste do toga da tvrdite da je bolje biti glup nego pametan.

    PS.
    Odličan materijal za signature
    Last edited by Rakun; 01-09-15 at 04:43.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #130
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Ovo samo govori da ne razumiješ mehaniku procesa evolucije.
    Bojim se da mu to i nije neki nedostatak, već naprotiv.
    Čita li neko sa renomiranog univerziteta zvanog UDG tvoje bisere ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #131
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Dodijelicemo ti je kad se vratis u rodnu grudu odakle si pobjegao za parama, ne za vjerom u boga.
    To je to
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #132
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Bojim se da mu to i nije neki nedostatak, već naprotiv.
    Da li se to dičiš svojim neznanjem?

  8. #133
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Čita li neko sa renomiranog univerziteta zvanog UDG tvoje bisere ?
    Upravo je tamo gomila ovakvih kao ja, koja ne vjeruje u ove vaše evolutivne gluposti. Naravno da čitaju.

    Quote Originally Posted by funestis View Post
    Da li se to dičiš svojim neznanjem?
    Napisah, zar nisi vidio, upravo naprotiv. Raspitaj se malo, koristilo bi ti.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  9. #134
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Došli ste do toga da tvrdite da je bolje biti glup nego pametan.

    PS.
    Odličan materijal za signature.


    Rakune.......Duhovnost je najvažnija karika između IQ i zdravog razuma! Duhovnost je mnogo bliža razumu nego IQ! Visok IQ sam po sebi nije ništa drugo do vrlo dobar zalet ka samodestrukciji.
    Last edited by miš iz rupe; 01-09-15 at 07:35.

  10. #135
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Kakva inteligencija...chush slonovi se radjaju bez kljova

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. #136
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iako ne treba traziti mudrosti u filmovima i uzimati ih kao validne argumente, citiracu jednu recenicu koju do sad nisao uspio osporiti.

    "Pametan [sposoban] covjek vjeruje samo u samog sebe i u svoju snagu".

    Ne vjerujem u njegovu ^^ dobrotu. Ne vjerujem u njegovo milosrdje, jer ga ne pokazuje. Nije sveprisutan i milostiv, nicim to nije dokazao. Ne vjerujem da ce me potcinjavanje njegovim dogmama i molitve uciniti boljom osobom. Vidio sam vrlo lose ljude, koji moralno i osobeno nemaju nijedan saving grace "u prvom redu" u crkvi. Cine zlo, mole se i biva im oprosteno. Koji...??? Najvece moguce licemjerje. Ne zelim da budem ni u blizini takvih ljudi, a kamoli (proverbialno) da idemo na isto mjesto.
    Iz tog poslednjeg razloga odbijam da vjerujem u njegove zakone. Zato sto nam se vidjenja razlikuju. Moji grehovi ostaju sa mnom, zato sto sam ih pocinio.
    Pomenu OP da "neko krade i dobro prolazi u zivotu"; to je ocigledno iz razloga sto je zapravo covjek izumio moral a pravda se vrlo malo racuna u njegovim ocima. Moze li neko da dokaze da je suprotno?

    Licno vjerujem (i posvjedocio sam uticaj) samo u karmu, da covjeka prate djela koja je ucinio, koliko god mala ili velika ona bila, i upravljam se prema tome. U "njega" ne vjerujem, odnosno ne vjerujem mu. Posebna forma ateizma.
    Last edited by Axel1334; 01-09-15 at 10:28.


  12. #137
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Axel1334 View Post
    Iako ne treba traziti mudrosti u filmovima i uzimati ih kao validne argumente, citiracu jednu recenicu koju do sad nisao uspio osporiti.

    "Pametan [sposoban] covjek vjeruje samo u samog sebe i u svoju snagu".

    Ne vjerujem u njegovu ^^ dobrotu. Ne vjerujem u njegovo milosrdje, jer ga ne pokazuje. Nije sveprisutan i milostiv, nicim to nije dokazao. Ne vjerujem da ce me potcinjavanje njegovim dogmama i molitve uciniti boljom osobom. Vidio sam vrlo lose ljude, koji moralno i osobeno nemaju nijedan saving grace "u prvom redu" u crkvi. Cine zlo, mole se i biva im oprosteno. Koji...??? Najvece moguce licemjerje. Ne zelim da budem ni u blizini takvih ljudi, a kamoli (proverbialno) da idemo na isto mjesto.
    Iz tog poslednjeg razloga odbijam da vjerujem u njegove zakone. Zato sto nam se vidjenja razlikuju. Moji grehovi ostaju sa mnom, zato sto sam ih pocinio.
    Pomenu OP da "neko krade i dobro prolazi u zivotu"; to je ocigledno iz razloga sto je zapravo covjek izumio moral a pravda se vrlo malo racuna u njegovim ocima. Moze li neko da dokaze da je suprotno?

    Licno vjerujem (i posvjedocio sam uticaj) samo u karmu, da covjeka prate djela koja je ucinio, koliko god mala ili velika ona bila, i upravljam se prema tome. U "njega" ne vjerujem, odnosno ne vjerujem mu. Posebna forma ateizma.
    U pravu si da mudrost ne treba tražiti u filmovima, ali ako u filmovima vidiš da neko ide prečicom, a ne okolo, dal ćeš se sjetiti toga kad budeš u sličnoj situaciji?

    Ovo za vjerovanje u "samog sebe" i u "svoju snagu" je u okviru mnogih teoloških razmatranja davno protumačeno i pokazano kao pogrešno i naopako, detalja, dokaza ima gomila i na svakom su čošku, kako u okviru svakodnevnog života, tako i u pisanim djelima, jednostavno svuda.

    Ne vjerovati u Nečiju dobrotu (mislim na Božiju dobrotu), je očigledan dokaz ne poznavanja te dobrote, tj. zamišljanja neke "dobrote made by man" kao bolje, pravilnije i univerzalnije i pristupačnije, što smo do sada, za svaki takav pokušaj, prije ili kasnije viđeli ili se je samo pokazalo da je uzaludno i besmisleno i neodrživo.

    Za vjeru "dokaz" nije potreban, jer čak i da "mrtvi ustanu i posvjedoče" (čega je i bivalo) nevjernici neće ni onda povjerovati i onda će opet tražiti "dokaze".

    Vidjeti nekog kako griješi i pada i ne pomoći mu da se ispravi i objasniti da ne pada, nije mudro. Zašto ne biti u blizini takvih ljudi, grijeh je zarazan (makar i proverbialno)? Zar nije Bog na zemlji baš u blizini takvih ljudi boravio? Upravo radi njh? Da bi oni spoznali, shvatili i ispravili se? Koja je svrha savršenog praviti savršenijim? Zar nije bolje pomagati drugima, onima koji pomoć trebaju i koji je očekuju?

    Licemjerje? Ne, to bi se možda moglo nazvati gordost. Ne ovo o čemu ti govoriš, već ovo što pokušah objasniti.

    Tvoje odbijanje da vjeruješ u Njegove zakone ne mijenja validnost njegovih zakona, ni na koji mogući način, već ih samo potvrđuje.

    Vidiš ti kažeš da svoje grijehe zadržavaš, a Isus je umro uzevši tvoje i mnoge druge na sebe, upravo onaj koji je jedini bez grijeha, nije li to pokazana ljubav naspram tvoje potncijalne gordosti? Dal se ti tvojim grijesima dičiš i veseliš?

    Ovo predposlednje (što si napisao) ne treba dokazivati, već treba pročitati Bibliju, i time uvidjeti da nisi u pravu.

    Naravno, svako je kovač svoje sreće.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  13. #138
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Spongebobe, uspio si da izvrnes svaku mogucu tacku naopacke. Kao prvo, da naglasim da je to samo moj stav. I samo se tako moze gledati na moj post.
    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    U pravu si da mudrost ne treba tražiti u filmovima, ali ako u filmovima vidiš da neko ide prečicom, a ne okolo, dal ćeš se sjetiti toga kad budeš u sličnoj situaciji?
    Ne znam sta pokusavas, da me indoktriniras? Ja sam naveo nesto iz filma sto drzim kao nesto potencijalno vrijedno, uz disclaimer.


    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ovo za vjerovanje u "samog sebe" i u "svoju snagu" je u okviru mnogih teoloških razmatranja davno protumačeno i pokazano kao pogrešno i naopako, detalja, dokaza ima gomila i na svakom su čošku, kako u okviru svakodnevnog života, tako i u pisanim djelima, jednostavno svuda.
    U prevodu: covjek treba da vjeruje u svoje sposobnosti i u ono sto mu je dato. Samo sto to nisam doslovce napisao. Zaintrigiran sam da mi pokazes te dokaze.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ne vjerovati u Nečiju dobrotu (mislim na Božiju dobrotu), je očigledan dokaz ne poznavanja te dobrote, tj. zamišljanja neke "dobrote made by man" kao bolje, pravilnije i univerzalnije i pristupačnije, što smo do sada, za svaki takav pokušaj, prije ili kasnije viđeli ili se je samo pokazalo da je uzaludno i besmisleno i neodrživo.
    Kad vidim tu (njegovu) dobrotu, ali neosporivu, onda cu vjerovati. Meni je nije pokazao. Nisam nigdje rekao da je covjek napravio ili izumio dobrotu.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Vidjeti nekog kako griješi i pada i ne pomoći mu da se ispravi i objasniti da ne pada, nije mudro. Zašto ne biti u blizini takvih ljudi, grijeh je zarazan (makar i proverbialno)?
    Ne shvatas, ovi o kojima ja govorim grijese potpuno SVJESNO i NAMJERNO. Ne mislim da je grijeh zarazan ali nemam nikakvo pozitivno misljenje o tome sistemu vrijednosti. Ako si pogrijesio jednom, nemoj to raditi drugi put. Procitaj ponovo i pokusaj da shvatis o cemu govorim.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Licemjerje? Ne, to bi se možda moglo nazvati gordost. Ne ovo o čemu ti govoriš, već ovo što pokušah objasniti.
    Ja govorim o licemjerju. Ne zelim biti dio toga, jednostavno.

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Tvoje odbijanje da vjeruješ u Njegove zakone ne mijenja validnost njegovih zakona, ni na koji mogući način, već ih samo potvrđuje.
    Znatizeljan sam, sta potvrdjuje i kako?

    Quote Originally Posted by SpongeBob View Post
    Ovo predposlednje (što si napisao) ne treba dokazivati, već treba pročitati Bibliju, i time uvidjeti da nisi u pravu.
    Nije biblija stvorila svijet da bih (slijepo) vjerovao svemu sto u njoj pise. Svijet se spoznaje iskustvom i posmatranjem a ne citanjem arbitrarno napisanih tekstova.
    Last edited by Axel1334; 01-09-15 at 12:30.


  14. #139
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Axel1334 View Post
    Spongebobe, uspio si da izvrnes svaku mogucu tacku naopacke. Kao prvo da naglasim, da je ovo samo moj stav; svako ga moze shvatati samo tako i nikako drugacije.

    Ne znam sta pokusavas, da me indoktriniras? Ja sam naveo nesto iz filma sto drzim kao nesto potencijalno vrijedno, uz disclaimer.

    U prevodu: covjek treba da vjeruje u svoje sposobnosti i u ono sto mu je dato. Samo sto to nisam doslovce napisao.

    Kad vidim tu (njegovu) dobrotu, ali neosporivu, onda cu vjerovati. Meni je nije pokazao. Usput, "ne poznavanje" se pise zajedno.

    Ne shvatas, ovi o kojima ja govorim grijese potpuno SVJESNO i NAMJERNO. Ne mislim da je grijeh zarazan ali nemam nikakvo pozitivno misljenje o tome sistemu vrijednosti. Ako si pogrijesio jednom, nemoj to raditi drugi put. Procitaj ponovo i pokusaj da shvatis o cemu govorim.

    Ja govorim o licemjerju. Ne zelim biti dio toga, jednostavno.

    Znatizeljan sam, kako potvrdjuje i sta?

    Nije biblija stvorila svijet da bih (slijepo) vjerovao svemu sto u njoj pise.
    Axell1334, nije mi namjera izvrtanje, već ukazivanje na mogući drugačiji scenario, na moguće drugačije shvatanje. Zato sam tako napisao.
    Mislim da i ja napisah, da je svako kovač svoje sreće, u duhu tvojih razmišljanja.

    Ne, ni najmanje ne pokušavam da te indoktriniram, to je samo po sebi dugotrajan i obiman i vrlo složen proces, niti imam volje niti želje niti vremena za tako nešto.

    Upravo sam po pitanju ovog "vjerovanja u sebe", ja napisao moje mišljenje da je to totalno pogrešno i da nisam jedini koji to tvrdi.

    Slovnih grešaka ima naravno, ispravim one koje vidim, neke i promaknu (gledao sam i gorih), hvala na ispravci.

    Ako ti misliš da "ne vidiš" ne mora da znači da nisi iskusio Njegovu dobrotu do sad. Kao Mujo u onom vicu kad je očekivao sedmicu na lutriji, nemoj da kasno saznaš, da je nekad ipak trebalo da "uplatiš tiket".
    Zato i Tolstoj, kaže da ako tražiš Boga on će ti se i javiti. Naravno i suprotno važi, ako bježiš od njega, On to vidi, nema potrebe da naglašavaš.

    Razumijem ja tebe, oko grijeha, svjesnog i nesvjesnog, zato i naglasih da su upravo ti takvi ljudi oni koje Gospod poziva na pokajanje, jer zdravi doktora ne trebaju. U pravu si kad kažeš (ako kažeš) da neki ponavljaju svoj grijeh, to stoji, mudrost je sagledati grijeh odreći ga se i upravo kako si napisao, nikad ga ne ponoviti. To je velika mudrost, umjetnost skoro, to je ono čemu svako treba da teži. Sad dolazimo do termina "kazna". Za sve postoji neki vid sankcija. Zakon je osnov svega. Jedino ljudi koji ne vide ovaj smisao, negiraju zakon, govoreći, to za mene ne važi. Dal su takvima bliži, opet, ljudski zakoni? Bježanje od istine? Ideja: "Ako ne vjerujem u istinu, ona neće postojati?"

    Gospod je na više mjesta govorio o ljudima kojima će se Božija rijeć propovijedati, ali je oni neće razumjeti, čak ima opis nekog seljaka koji bacaše sjeme po njivi, neko pade na kamen, pa ne dade ploda, neko pade u zemlju i krenu da niče, ali ga trava i troskot udaviše, te ne dade ploda, treće pade na zemlju, poraste i date ploda. Tako je u ovoj priči Božija riječ upravo to sjeme, koje treba da se razvije i da pruži plodove. Ovo je samo jedan primjer, ima ih mnogo više, samo ih trebaš potražiti i prepoznati.

    Tačno, nije Biblija stvorila svijet, ali je Onaj ko je stvorio svijet uradio dosta toga opisanog u Bibliji, danas radi i radiće, do kraja svijeta. Nije svijet jedino što postoji. Bog je stvorio "vidljivo" i "nevidljivo".
    Last edited by SpongeBob; 01-09-15 at 12:56.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  15. #140
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Koji je to mrtac posvjedočio da mi je znat'?

    Njegove sigurno nije jer se vjerovatno nije rodio tad pa nije moga ni bit' grešan.
    Od kad je razapet masu se grijehova nagomilalo, a i populacije, ko će to uzet na sebe sad? Ko će da se iscima?
    Ima neđe napisano, možeš sam potražiti. Gospod je ustao iz mrtvih!?

    Sjećam se opisa iz Biblije kad Gospod bi razapet i bi tama i zamljostres i mnogi iz grobova ustaše i hvališe Gospoda.
    Nisu oni jedini, evo par linkova, pa pogledaj sam:

    http://stronginfaith.org/article.php?page=114
    https://bible.org/illustration/accou...le-raised-dead
    http://www.pathlightspress.com/resurrection.html
    http://www.toptenz.net/10-people-rose-dead.php

    ovaj zadnji link je više novinarska nego Biblijska priča.

    Za tvoju drugu rećenicu, evo šta ovi kažu ovđe:

    http://www.cbn.com/spirituallife/chu...eeveryone.aspx

    Naravno, oni nisu jedini.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  16. #141
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Kakva inteligencija...chush slonovi se radjaju bez kljova

    Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
    Napisah "Bez mogućnosti da da im rastu kljove". Ljigo
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #142
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Zar već nijesi skapirao da ateisti gledaju na Bibliju nista manje i nista vise nego kao na bilo koji roman epske fantastike tako da to sto tamo pise i ko se tamo iz mrtvih ustaje cinjenica relevantna kao ona o duhovima u gospodare prstenova. A interesantan je clanak dje navodis Hamdi Hafez al-Nubija koji se ustao iz mrtvih a i mnoge druge ljude pripadnika druge vjeroispovijesti (u tom slučaju priznaješ i druge bogove jer ovog nije spasio tvoj Bog). Za sve ovo ima kliničko objašnjenje uz napomenu da su podaci sa sajta vjerodostojni.
    http://www.b92.net/zivot/vesti.php?y...&nav_id=692983
    U većini slučajeva su to retardirani doktori.
    Ne Safra, nemoj se punit safre bez potrebe, niko ti ništa grubljim tonom nije rekao, već ti ono, forumski izlazim u susret.

    Šta sam ja skontao ili nisam, nije ni bitno, niti relevantno. Da ti pomognem ipak, jeste ateisti imaju takve neke fiks ideje, upravo slične tome što ti opisa. Sami opisi iz Tolkinovih djela su zanimljivi na svoj način, nešto smo i od Tolkinovih ideja i pominjali, ako treba mogu potražiti. Vidiš, to što ateisti i slični govore ili misle vezano za Bibliju, ne znači da neki drugi ljudi, možda vjerni, razmišljaju na isti takav način, već naprotiv. Koliko oni ne vjeruju u Bibliju zašto bi neki vjerni (ne govorim o svima) vjerovali u to što ateisti tvrde ili se "kunu"?

    Ne navodim ja, već autor teksta sa tog sajta, tako da su sve ostale konstrukcije bezpredmetne. Čak to što se tamo pominje neki potencijalno musliman ništa od ovog što pišeš ne podrazumijeva. Bogovi se ne svojataju, imamo temu, na ovom forumu, đe treba da vidimo koji je to Bog, jer makar na toj temi u naslovu se složismo da je jedan Bog. Sve ljude je Bog stvorio.

    Bog nije moj ili tvoj, već su svi ljudi Božiji, zar to nije očigledno? Zar ti nisi skapirao da vjerni ljudi vjeruju?

    Nisam ulazio u problematiku pojedinačnih opisa sa linka, već sam ti samo pokazao da se takve stvari potencijalno dešavaju, stvarno ne znam koji su ih doktori liječili, pregledali i sl., vjerujem da ti ljudi znaju svoj posao taman jednako ili malo gore-dolje kao i ovi kod nas (doktori).
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nemogu oni to da prihvate, da je Bog jedan.

    Jesi vidio koliko ljudi ni temu nemogu procitati? Po 10 puta me pitaju 10 puta im odgovaram, sve ocigledno cak nekoliko ljudi je isto posvjedocilo, ali dzaba oni opet zbunjeni. U kojeg Boga ti, vjerujesh, kazu mi nakon svega. Show.

    Interesantan fenomen zaista...
    Last edited by Ego_and_his_own; 01-09-15 at 17:17.

  19. #144
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Nemogu oni to da prihvate, da je Bog jedan.

    Jesi vidio koliko ljudi ni temu nemogu procitati? Po 10 puta me pitaju 10 puta im odgovaram, sve ocigledno cak nekoliko ljudi je isto posvjedocilo, ali dzaba oni opet zbunjeni. U kojeg Boga ti, vjerujesh, kazu mi nakon svega. Show.

    Interesantan fenomen zaista...
    Bog jeste jedan. Sve ostalo od čega ljudi pogrešno prave boga (malo b) su bijedne kopije i kopije falsifikata.

    Kojem bogu (malo b)? To ne treba da te pogađa, jer time pokušavaju i tebe da svrstaju okvire nekih njihovih shvatanja. Osjećaj pripadnosti grupi, dobro opisanoj grupi, je vrlo izražen, jer to je takvim ljudima, osnov, jedino što znaju i nešto čemu pripisuju neki "magijski" značaj. Ponavljanje jednog te istog pitanja sa teme na temu, je s njihove strane, neminovnost. Nema dalje od toga. To je neki uspjeh. Čak su i meni slična pitanja postavljali, dal ovo, dal ono? Koja svrha?

    Ovo zadnje, ja bih rekao tragično, ali ipak očekivano. Jer vjerovao ili ne, upravo tako piše u Bibliji.
    Last edited by SpongeBob; 01-09-15 at 18:01.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  20. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ne pogadja mene no njih meni je samo zanimljiv fenomen.

    Jer vidish Gaul spominje mitologiju, koju smo svi mi ucili a upravo je Sokrat kroz Plato-a rekao da to sto smo mi ucili o mitologiji mosh sve u smece bacit.

    A sto bi bilo ista drugacije u vezi religije.

    Bili ti ikad vjerovao u religiju onakvu kakvu je oni predocavaju? Iskreno ja vjerujem nebi.

    Vidish stvari ljudima, ocigledno zbog nekog razloga, mogu znaciti potpuno drugacije.

    Last edited by Ego_and_his_own; 01-09-15 at 19:30.

  21. #146
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerske knjige nisu bas pouzdan izvor informacija kao I svaka druga knjiga I tu covjek mora biti jako oprezan.

  22. #147
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miš iz rupe View Post
    I to čista logika bez trunke nelogičnosti!!!!!!! Logično bi bilo da su ateisti nošeni životinjskim porivom ne samo za preživljavanjem već i raskošnim životom!!! I logično bi opet bilo da nemilosrdno gaze sve koji im stoje na putu. Jer nemaju što da izgube samo bi mogli koliko-toliko da dobiju.
    Zasto? Ateista je samo neko ko ne vjeruje u boga. To nista ne govori o licnim vrijednostima i moralnim uvjerenjima ateista. Moral ne dolazi od boga. Sve sto si ovdje rekao samo govori o tvojim predrasudama i dubokom nerazumijevanju kako ateista tako i procesa evolucije kao sto funestis rece.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #148
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Vanja

    Kud ćeš većeg pokazatelja ličnih moralnih shvatanja i ličnih uvjerenja od ne vjerovanja u Boga? Naročito i najćešće u cilju zadovoljenja nekih svojih zabluda ili pogrešnih životnih ambicija?

    U nastavku zar se moral eventualno kupuje u prodavnici? Moral ne dolazi od Boga, nevjerovatno!? Bojim se da dolazi od onih "hiljada" bogova (malo b) koje si još dužan da objasniš, makar navedeš neke karakteristične primjere.

    Samo ne vjerovanje u Boga je predasuda, koja zatim vuče gomilu drugih i upravo se završava ovim što miš iz rupe pominje. Kažu ljudi da istina zna da boli.
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

  24. #149
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Nijedna rijec iz tog posta nije istina.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #150
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    2,333
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Zbog čega su neznabošci bili predati u pokvaren um, tj.da čine što je neprilično (Rim.1,2? Zar ne stoga što su rekli:"Nema Boga". Zbog čega su pali u sramne strasti, a žene njihove pretvorile prirodno upotrebljavanje u neprirodno, dok su muškarci sa muškarcima činili sram (Rim.1,26-27)? Zar ne stoga što zameniše slavu besmrtnoga Boga podobijem... četvoronožnih životinja i gmizavaca (Rim.1,23)? Bezuman je onaj ko govori da "nema Boga": on kao da je uistinu lišen uma i razboritosti. Njemu je blizak i u bezumlju sličan i onaj ko govori da je Bog uzročnik zla...

    Ukoliko smo tvorevina dobrog Boga, i ukoliko se nalazimo pod vlašću Onoga ko sve ustrojava za nas (i malo i veliko),mi ništa ne možemo pretrpeti bez volje Njegove. Čak i ako nešto pretrpimo, neće nam biti na štetu, niti bismo mogli smisliti nešto bolje. Naravno, smrt je od Boga. Međutim, smrt uopšte nije zlo, izuzev ukoliko [čovek] misli na smrt grešnika.Jer, za njega prelazak odavde označava početak mučenja u adu. I opet, Bog nije uzrok zla u adu, nego mi sami, s obzirom da je načelo i koren greha naša sloboda i samovlasnost. Jer, da smo se uzdržali od zla, ne bismo trpeli nikakvu nesreću. Međutim, pošto nas je uživanje ulovilo u greh, možemo li izneti bilo kakav opravdan dokaz da nismo sami sebe učinili uzročnicima nesreće? Postoje dve [vrste] zla: jedno je samo u našim osećanjima, a drugo - po prirodi. Zlo po prirodi [tj. pravo zlo] zavisi od nas i predstavlja - nepravdu, razvrat, bezumlje, bojažljivost, zavist,ubistva, trovanja, spletkarenje i ostale njima srodne strasti koje, oskrnavivši dušu stvorenu po obrazu Tvorca, obično pomračuju njenu lepotu. Zlom nazivamo i ono što je teško i bolno za naša osećanja, tj. telesnu bolest, telesne povrede, oskudicu,beščašće, oštećenje imovine, gubitak srodnika. Međutim,mudri i blagi Vladika nam navedeno šalje radi naše koristi...

    "Ukoliko Bog nije uzročnik zla, neko će reći, zbog čega je onda rečeno: Ja sačinjam svetlost i stvaram mrak, činim mir i sazdajem zlo (Is.45,7). Osim toga, rečeno je: Siđe zlo od Gospoda do vrata jerusalimskih (Mih.1,12), i: Nema zla u gradu koje ne učini Gospod (Am.3,6). U velikoj pesmi Mojsijevoj [se kaže]: Vidite, vidite sada da sam ja sam i da nema Boga osim mene. Ja umrtvljujem i oživotvoravam, ja ranjavam i isceljujem (Pon.32,36)". Za onoga, međutim, ko razume smisao [Svetog] Pisma, nijedno od navedenih mesta ne sadrži optuživanje Boga kao uzroka i tvorca zla. Onaj ko je rekao: Ja sačinjam svetlost i stvaram mrak, u stvari obznanjuje da je Stvoritelj tvari, a ne zla...

    Usled toga, bolesti u gradovima i narodima, suša u vazduhu, neplodnost zemlje i nesreće kakve svako susreće u životu presecaju narastanje zla. Svako slično zlo potiče od Boga radi otklanjanja uzroka istinskih zala. I telesna stradanja i spoljašnje nesreće smišljeni su radi obuzdavanja greha. Prema tome, Bog uništava zlo, a ne da zlo proističe od Boga. Lekar ne unosi bolest u telo, nego je uništava. Razaranje gradova, zemljotresi, poplave, poraz vojske, brodolomi i istrebljenje velikog broja ljudi bilo od zemlje, mora, vazduha, vatre ili nekog drugog uzroka, dešava se da bi se urazumili ostali, budući da Bog svenarodne poroke urazumljuje narodnim bičem. Greh je, dakle, glavno zlo i zavisi od naše volje. I jedino njemu priliči naziv zla...

    Onima koji istražuju navedeno i mi ćemo postaviti pitanje: "Odakle bolest? Odakle telesne povrede". Bolest, naime, nije nešto nerođeno, a nije ni stvorenje Božije. Životinje su stvorene sa građom kakva im po prirodi dolikuje, budući uvedene u život sa savršenim udovima. One, pak, bivaju bolesne kada se udalje od onoga što je za njih prirodno. One se lišavaju zdravlja ili usled rđave ishrane ili usled nekog drugog uzroka bolesti. Dakle, Bog je stvorio telo, ali ne i bolest. Bog je stvorio dušu, ali ne i greh. Duša se zlopati s obzirom da se udaljila od svog prirodnog [stanja]. Šta, pak, beše njeno prethodno dobro? Boravak u blizini Boga i sjedinjenje s Njim kroz ljubav. Otpavši od Njega, ona je počela da se zlopati usled mnogih i raznolikih bolesti. Zašto, međutim, u njoj postoji prijemčivost za zlo?...

    Nalazeći se pod Božijom zaštitom i naslađujući se Njegovim dobrima, Adam se brzo zasitio. Upavši u nadmenost zbog prezasićenosti, on je mislenoj lepoti pretpostavio ono što se telesnim očima učinilo sladosnim, ispunjenje utrobe pretpostavivši duhovnoj nasladi. Našavši se odmah izvan raja, tj. izvan blaženog života, on nije postao zao iz nužnosti, nego iz nerasudnosti. Sagrešivši usled rđavog proizvoljenja, on je umro usled greha. Jer, plata za greh je smrt (Rim.6,23). Koliko se udaljio od života, toliko se on približio smrti, s obzirom da je Bog život, dok lišavanje života predstavlja smrt. Udaljujući se od Boga, Adam je samome sebi ugotovio smrt, kao što je napisano: Koji sebe udaljuju od tebe, propašće (Ps.72,27). Bog, dakle, nije stvorio smrt, nego smo je mi sami privukli svojom rđavom voljom. Ipak, On nije ni sprečio našu propast iz navedenog razloga, odnosno da bolest u nama ne bi postala besmrtna, kao što ni grnčar ne stavlja u vatru glinenu posudu iz koje ističe voda dok preradom ne ispravi njen nedostatak...

    Prema redosledu pojmova, uz navedeno pitanje dolazi i drugo, tj. pitanje o đavolu. "Odakle đavo, ukoliko zlo ne proishodi od Boga". Šta bismo da kažemo? Za navedeno pitanje će nam biti dovoljno rasuđivanje koje smo ponudili i o čovekovom zlu. Zbog čega je, naime, čovek zao? Zbog svog proizvoljenja. A zašto je zao đavo? Iz istog razloga. I on je imao samoproizvoljni život. I on je u sebi imao vlast da [odluči] da obitava s Bogom ili da se otuđi od Njega. Gavrilo je anđeo i svagda predstoji Bogu. I satana je bio anđeo, ali je u potpunosti otpao od svog čina. Prvog je proizvoljenje održalo na visinama, dok je drugog sa njih zbacilo htenje samovlasnosti. Naravno, i prvi je mogao da postane otpadnik, i drugi je mogao da ne otpadne. Međutim, jednoga je spasla nezasita ljubav prema Bogu, dok je drugoga udaljavanje od Boga učinilo odbačenim. Otuđivanje od Boga i jeste zlo. Neznatno okretanje očiju učiniće ili da budemo na sunčanoj strani ili da budemo na strani svoje senke. Za onoga ko pogleda pravo pripremljeno je prosvećenje, dok je za onog ko odvrati pogled neizbežno pomračenje. I đavo postaje lukav, imajući lukavstvo po svom proizvoljenju, a ne stoga što mu je priroda protivna dobru. Zbog čega on, dakle, vodi borbu sa nama? Postavši sasud svake zloće, on je u sebe primio i bolest zavisti, usled čega nam je pozavideo na časti. Njemu je bio nepodnošljiv naš život u raju bez tuge. On je obmanuo čoveka podmuklošću i lukavstvom...

    Đavo nam je, dakle, postao neprijatelj. Stoga je Bog u nama očuvao neprijateljstvo prema njemu kada je, uputivši pretnju njemu samom, rekao zveri koja mu je poslužila kao oruđe: Polažem neprijateljstvo između tebe i njenog semena (Post.3,15). I zaista, štetno je zbližavanje sa zlom. Osim toga, zakon prijateljstva prirodno dovodi do sličnosti onih koji se druže. Stoga je pravilno rečeno: Zli razgovori kvare dobre običaje (1.Kor. 15,33). I neznatno udisanje vazduha u nezdravim mestima neprimetno izaziva bolest. I rđavo druženje unosi u dušu veliko zlo, premda se šteta ne oseća odmah. Otuda i potiče nepomirljivo neprijateljstvo sa zmijom. Kad je i oruđe dostojno tolike mržnje, koliko tek treba da bude neprijateljstvo prema onom ko deluje preko njega? "Zašto se u raju nalazilo, reći će neko, drvo pomoću koga je đavo mogao uspeti u svojim zlim namerama protiv nas". Jer, da nije imao primamljivu zamku, on nas kroz neposlušnost ne bi uveo u smrt". Trebalo je, međutim, da postoji zapovest radi ispitivanja naše poslušnosti...

    S obzirom da se za đavolske vojske kaže da su duhovi zlobe u podnebesju (Ef.6,12), treba znati da Pismo nebom obično naziva vazduh, kao na primer: Ptice nebeske (Mt.6,26) i: Uzdižu se do nebesa (Ps.106,26), tj. uzdižu se visoko u vazduhu. Stoga je i Gospod video kako je satana pao sa neba kao munja (Lk.10,1, odnosno, kako je zbačen sa svog starešinstva i svrgnut dole, da ga gaze oni što se uzdaju u Hrista. Jer, On je svojim učenicima dao vlast da staju na zmije i skorpije i na svu silu vražiju (Lk.10,19). Budući da je zbačena njegova zlobna tiranija i da su nadzemaljski prostori očišćeni spasonosnim stradanjem Onoga ko je pomirio ono što je na zemlji i ono što je na nebesima (Kol.1,20), nama se propoveda Carstvo nebesko. Jovan je govorio: Približilo se Carstvo nebesko (Mt.3,2), a Gospod je svuda propovedao Jevanđelje Carstva (Mt.4,23). Još ranije anđeli su oglasili: Slava na visini Bogu i na zemlji mir (Lk. 2,14), dok su oni koji su se radovali ulasku našeg Gospoda u Jerusalim klicali: Mir na nebu i slava na visinama (Lk.19,3..."
    Do not Argue with Idiots! Useful Info and Health Tips
    https://www.youtube.com/watch?v=IrYtkADFaqs

Page 6 of 14 FirstFirst ... 2345678910 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ateistički simboli
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 6
    Last Post: 01-05-13, 18:32
  2. Ateisti vs. vernici
    By ms. in forum Religija i filozofija
    Replies: 399
    Last Post: 10-10-11, 19:21
  3. Ateistička filozofija morala
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 105
    Last Post: 12-04-11, 20:30
  4. Vjernici i zločin vs. Ateisti i zločin
    By Rakun in forum Religija i filozofija
    Replies: 424
    Last Post: 26-01-11, 15:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •