Page 13 of 14 FirstFirst ... 391011121314 LastLast
Results 301 to 325 of 336

Thread: Crnogorski pokret

  1. #301
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Niksic
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Na Wikipediji može da napiše članak bilo ko.
    Bodin nije bio vladar srbije nit Crne Gore nit Dalmacije, već Duklje.
    Mislim da Duklja niđe veze sa srbijom nije imala što se tiče izjašnjavanja stanovništva.
    Zapravo imaju jer su ratovali kasnije sa srbima.
    Konstantin Porfirogenit je vukao na svoju vodenicu sve kao što i srbi danas rade.
    Kite se tuđim perjem jer svoj identitet, istoriju i prošlost nemaju.
    Ne postoji nijedan pisani dokument iz tog doba u kom se neko od Dukljanskih vladara izjašnjava kao srbin ili srpski vladar.
    Po tvojoj i njegovoj priči to izgleda ovako: Dukljani su bili srbi ali toga nijesu bili svjesni.
    To je presmiješno.
    A propo ovome, za hrvatskog kneza Višeslava srbi kažu da je srbin, dok hrvati da je njihov (što je logičnije).
    Netacno. Na Wikipediji moze clanak da se napise samo ako posjedujes izvore koji dokazuju to sto pises i svaki clanak prolazi rigoroznu kontrolu. Vrseno je istrazivanje i istrazivanjem je dokazano da je Wikipedija, govorim za englesku verziju, jednako relevantna koliko i enciklopedija Britannica po pitanju istorije.

    Evo sta kaze ko je vladao Dukljom

    Prince Višeslav (fl. 768–814), the first known Serbian monarch by name, ruled the hereditary lands (Županias, "counties") of Neretva, Tara, Piva, Lim. He managed to unite several more provinces and tribes into what would become the Serbian Principality. Višeslav was succeeded by his son Radoslav and then Prosigoj, during which time "the Serbs inhabit the greater part of Dalmatia" (Royal Frankish Annals, 822[11][12]). Prince Vlastimir further united Serbian tribes against the growing threat of Bulgars,[26] his realm spanned over southwestern Serbia, much of Montenegro, eastern Herzegovina and southeastern Bosnia.[27] Prince Petar Gojniković defeated Tišemir of Bosnia, annexing the valley of Bosna.


    Sve kazu srpski vladari, od princa Viseslava, do Radoslava, Prosigoja, do princa Vlastimira koji je ujedinio srpska plemena.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Duklja


    I evo sta kaze wikipedija za oca Konstantina Bodina , Mihajla



    Mihailo I of Duklja
    , the first recognized ruler of Duklja on a fresco in the
    Church of St. Michael
    in
    Ston
    : He was crowned
    King of Slavs
    and known as
    Ruler of Serbs and Tribals
    .

    Mihajlo I od Duklje, prvi priznati vladar Duklje na fresci crkve Svetog Arhandjela Mihajla u Stonu. Krunisan je kao kralj Slovena i poznat kao vladar Srba i Tribala.

    Znaci Zvanicna svjetska istorija kaze da su na teritoriji kojom je vladao MIhajlo I od Duklje zivela samo dva naroda - Srbi i Tribali. Tribali su bili tracansko pleme koje je naseljavalo teritoriju sadasnje Srbije i vremenom su se asimilovali u Srbe.
    Last edited by Forumski Mis; 08-09-15 at 09:33.

  2. #302
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Istorija wikipedia
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #303
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A zasto je onda Stefan prvovencani?

  4. #304
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Forumski Mis View Post
    Duklja i Crna Gora su potpuno dvije razlicite drzave koje su postojale u razlicitim vremenskim razdobljima . Pazi sta kaze zvanicna svjetska istorija o Bodinu.

    Sto se tice o tome da je u to vrijeme Duklja bila katolicka zemlja, tako nesto reci je pogresno, jer je to bilo vrijeme prije i u samom zacetku velike sizme, kada je katolicanstvo i pravoslavlje bilo jedno te isto. Razlike su nastale tek u vijekovima koji su uslijedili na kao sto ti zamisljas u godinu-dvije. Prvih stotinu do dvije godine sve je bilo prakticno i dalje isto dogmatski izmedju katolika i pravoslavnih osim toga cija se supremacija priznavala.

    Kazu Konstantin Bodin je bio srpski vladar Duklje od 1081 do 1101 godine koji je naslijedio svojeg oca Mihajla.



    https://en.wikipedia.org/wiki/Constantine_Bodin



    Constantine Bodin (Serbian Cyrillic: Константин Бодин[a]; fl. 1072–1101) was the ruler of Duklja, from 1081 to 1101, succeeding his father, Mihailo (r. 1050–1081). Born in peaceful times, his father was in 1072 approached by Bulgarian nobility who sought aid in their revolt against the Byzantines; Mihailo sent them Bodin, who was crowned Bulgarian Tsar under the name Petar III and joined the short-lived revolt, being captured the following year after initial success. He was freed in 1078, and upon the death of his father in 1081 he succeeded the throne. Having renewed his acknowledgement of Byzantine overlordship, he soon sided with their enemies, the Normans, which resulted in a Byzantine invasion and his capture. Although he quickly had himself freed, his reputation and influence wane. He was pushed aside by one of his governors and nephews, Vukan in Raška, who continued the struggle against the Byzantines.
    Evo ti, samo par klikova po tipkovnici i "srpski" Bodin je proslost ... sve dok ne bude dosao koji "branitelj srpstva" i ne bude ubacio tamo recenucu da je Bodin bio poznat pod nadimkom "Srpski mis" i da se na njegovom porodicnom grbu pisalo "Srbija do Tokija" i "Delije napred Zvezda ole".
    Toliko o vjerodostojnosti podataka u Wiki. :lolblue:
    Last edited by A+A; 08-09-15 at 10:46.

  5. #305
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,800
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Šala ili ne... Pojma nemam, možda je do mene, ali ove izvanjezičke zablude, i ovaj nivo razgovora mi je nekako neozbiljan i nosi neki neutemeljeni podrugljivi ton. Ja uvažavam mišljenje svija i rijetko se kad' usudim da nečiji stav pokušam na ovaj način da iskarikiram ili omalovažim, makar ne bez pokrića. Zašto to kažem? (sam sebi sam novinar).

    Treba biti izuzetno ĆOR ili Tvrdoglav i reći da su dušmani ove države imaginarni, pritom naravno da ne mislim samo na Srbe, nego na sve NAS.
    TI ili VI, ili ONI , JA ili MI, sprdačinom, i kontriranjem u prazno, netoleranciojm, omalovažavanjem i nepoštovanjem ne doprinosimo ničemU, samo otežavaMO "posao" prihvatanja jedni drugih, pomirenja itd.
    Živio
    Nemo da si na kraj srca. Ima toga sto si rekao. Ajvana je vazda bilo al ne treba pretjerivati sa tim neprijateljima. Sto se tice razgovora zaista je neozbiljno ali kako sadrzinu tako i ton prilagodjavam onome na sta odgovaram. Fantomi, utvare, lazna dominacija, izmisljeni neprijatelji nisu ozbiljne stvari, osim kad govorimo o psihozama, te otuda mozda moja neozbiljnost. Postovanje i uvazavanje se sticu vremenom, a do tada ostaje nam da zadrzimo samo taj neophodni nivo kulture da sagovornika ne uvrijedimo sa losom namjerom.

    Sent from my GSXR1000 @ 299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #306
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne budi ljigav.
    Ja ne bih tako govorio o svojim idejama.


    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Salis se ili sprdas, ili isto kao sto je crnogorcima bilo potrebno 45% da ostanu u državnoj zajednici.
    Isto kao što je Srbima trebalo 45%, znači svi smo bili ravnopravni.

  7. #307
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ja ne bih tako govorio o svojim idejama.


    Isto kao što je Srbima trebalo 45%, znači svi smo bili ravnopravni.
    Kao da polemišem sa djetetom od 4 godine. U svakom slučaju si u pravu.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #308
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Forumski mise, kao i sto sam kazes podjela na pravoslavlje i katolicanstvo 1054. i u decenijama koje su je slijedile bila nevazna, jer u tom trenutku prakticno nije bilo razlika izmedju njih. Shodno tome, drzeci se tvoje tvrdnje, mozemo izvuci zakljucak da je SPC proistekla iz Dukljanske crkve, s obzirom da je Dukljanska crkva prva hriscanska crkva na balkanu(ukljucujuci i podrucje danasnje Srbije) koja je priznata od strane Rima.

    Kao i sto sam vjerovatno znas, Dukljanska crkva je od priznata kao nadbiskupija u Rimu, 8. januara 1089. godine, a njeni sufragani(podredjene biskupije) su bili dukljanski, barski, drivatski, pilotski, bosanski, palacki, svacki, travunjski i srpski. Samim time, dolazimo do zakljucka da je Dukljanska crkva nastala, te da je priznata mnogo godina [130 godina] prije Srpske pravoslavne crkve, koja postoji od 1219.Ova cinjenica automatski obara sve [neosnovane] tvrdnje da Dukljanska, tj. Crnogorska crkva nije postojala, jer kao sto svi znamo, Duklja je preteca Crne Gore, shodno tome, Dukljanska crkva = Crnogorska crkva, svidjalo se tebi to ili ne.

  9. #309
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Takodje, ukoliko smatras da su ovi podaci koje sam uzeo sa wikipedije, kao i generalno podaci sa wikipedije netacni, to znaci da je tvoja prethodna tvrdnja da je Konstantin Bodin bio ultra-mega-giga srbin na kvadrat neosnovana i netacna, sto se direktno kosi sa tvojim gore pomenutim konstatacijama o Bodinu, kao i o uvjek tacnoj (samo kada ti to odgovara, naravno) wikipediji. Meni licno odgovaraju i jedan i drugi slucaj, s obzirom da si u oba slucaja ti taj koji iznosi netacne i neistinite podatke.
    Last edited by jablanfilip; 08-09-15 at 20:16.

  10. #310
    Join Date
    Jul 2015
    Location
    Niksic
    Posts
    80
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jablanfilip View Post
    Forumski mise, kao i sto sam kazes podjela na pravoslavlje i katolicanstvo 1054. i u decenijama koje su je slijedile bila nevazna, jer u tom trenutku prakticno nije bilo razlika izmedju njih. Shodno tome, drzeci se tvoje tvrdnje, mozemo izvuci zakljucak da je SPC proistekla iz Dukljanske crkve, s obzirom da je Dukljanska crkva prva hriscanska crkva na balkanu(ukljucujuci i podrucje danasnje Srbije) koja je priznata od strane Rima.

    Kao i sto sam vjerovatno znas, Dukljanska crkva je od priznata kao nadbiskupija u Rimu, 8. januara 1089. godine, a njeni sufragani(podredjene biskupije) su bili dukljanski, barski, drivatski, pilotski, bosanski, palacki, svacki, travunjski i srpski. Samim time, dolazimo do zakljucka da je Dukljanska crkva nastala, te da je priznata mnogo godina [130 godina] prije Srpske pravoslavne crkve, koja postoji od 1219.Ova cinjenica automatski obara sve [neosnovane] tvrdnje da Dukljanska, tj. Crnogorska crkva nije postojala, jer kao sto svi znamo, Duklja je preteca Crne Gore, shodno tome, Dukljanska crkva = Crnogorska crkva, svidjalo se tebi to ili ne.
    Prva episkopija kod Srba formirana je od strane Vizantije u Rasu, dje se nalazi i najstarija pravoslavna crkva na ovim prostorima crkva Sv. apostola Petra i Pavla iz 7 vijeka . Druga eparhija srpska je formirana opet od vaseljenske patrijarsije u Konstantinopolju u Branicevu , i potpadali su u to prvo vrijeme pod vlast splitske episkopije , koja je takodje u to vrijeme bila pod vlascu Vizantije. Kasnije unistenjem bugarske i gubljenjem Dalmacije Vizantija odlucuje da srpske eparhije stavi pod upravu Ohridske arhiepiskopije. Od 1219. SPC dobija autokefalnost od strane vaseljenske patrijarsije i spada u samostalne pravoslavne crkve.

  11. #311
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    118
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Dukljanska episkopija se prvi put pominje na Halkendoskom konsilu 451. godine, a rang arhiepiskopije dobija 1089. godine, kao sto sam vec ranije napisao. Analize ostataka Duklje, potrvdjuju postojanje sakralnih objekata Dukljanske episkopije, nastalih krajem 5-og, pocetkom 6-og vijeka (bazilika A i bazilika B). Pored toga, ne treba zaboraviti i na ostatke trikonhalne crkve sa atrijumom u Doljanima, koja datira iz polovine 6-og vijeka.
    Last edited by jablanfilip; 08-09-15 at 15:40.

  12. #312
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Forumski Mis View Post
    Prva episkopija kod Srba formirana je od strane Vizantije u Rasu, dje se nalazi i najstarija pravoslavna crkva na ovim prostorima crkva Sv. apostola Petra i Pavla iz 7 vijeka . Druga eparhija srpska je formirana opet od vaseljenske patrijarsije u Konstantinopolju u Branicevu , i potpadali su u to prvo vrijeme pod vlast splitske episkopije , koja je takodje u to vrijeme bila pod vlascu Vizantije. Kasnije unistenjem bugarske i gubljenjem Dalmacije Vizantija odlucuje da srpske eparhije stavi pod upravu Ohridske arhiepiskopije. Od 1219. SPC dobija autokefalnost od strane vaseljenske patrijarsije i spada u samostalne pravoslavne crkve.
    Otkud pravoslavna crkva u sedmom vijeku kad pravoslavlje nije postojalo prije 1054?

  13. #313
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,224
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by temp View Post
    Otkud pravoslavna crkva u sedmom vijeku kad pravoslavlje nije postojalo prije 1054?
    Tacnije kolega tada se hriscanstvo podijelilo a srpska pravoslavna crkva se tek pojavljuje u 12 -13 vijeku do tada se slavio bog Perun a i danas na ovim prostorima ima poprilicno paganskih obicaja pomijesanih sa pravoslavnim.
    Last edited by goldfinger; 08-09-15 at 16:17.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  14. #314
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Al to je bio srpski bog Perun a kad je covjek izasao iz pecine odma je digao 3 prsta

  15. #315
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Susreti - Savić Rašović

  16. #316
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    683
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    ...jer zaista nemam više vremena sa posla da piskaram...
    Ne puštaj se da te izrabljuju...piskaraj, piskaraj i pomalo raduckaj.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  17. #317
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #318
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Važna djelatnost pokreta bi MORALA BITI i vraćanje kostiju crnogorskih vladara u njihovu zemlju
    Šta će kosti naših kraljeva u albanskom blatu (bukvalno blatu) ? Treba ih vratiti u Crnu Goru i dostojanstveno pokopati kako i zaslužuju.


    Mada što reče jedan čovjek "možda je bolje što su Vojislavljevići u Albaniji jer bi se do sad Amfi dočepao njihovih kostiju"

    Takođe bi se MORALA POSVETITI tome da nepravde poput betonske ploče u Nikšiću budu ispravljene i podići spomenik ljudima koji su dali život za Crnu Goru

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 01-10-15 at 01:33.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #319
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Nek je srećna godišnjica Božićnog ustanka i Mojkovačke bitke svijema crnogorcima!
    Click image for larger version. 

Name:	cgbo6.jpg 
Views:	116 
Size:	11.6 KB 
ID:	137154

  20. #320
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,657
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Italijanski dokumentarac o Božićnoj pobuni
    Non v'č resurrezione senza morte 1922 god.
    Last edited by Rakun; 07-01-16 at 15:54.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #321
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    "Ko crnogorstvu ne bio vjeran, Bogom i ljudima svud bio ćeran!" - kralj Nikola

Page 13 of 14 FirstFirst ... 391011121314 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Narodni pokret FRONT
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 10-05-11, 20:44
  2. Pokret za ujedinjenje
    By Kovac in forum Politika generalno
    Replies: 62
    Last Post: 03-06-08, 23:32
  3. Pokret za promjene - PzP
    By iwan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-04-08, 16:51
  4. PZP (Pokret Za Promjene)
    By Milivoje_Taxista in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 85
    Last Post: 08-06-07, 17:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •