Page 1 of 14 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 336

Thread: Crnogorski pokret

  1. #1
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default Crnogorski pokret

    http://portalanalitika.me/clanak/196...ciju-i-obicaje

    Osnovan Crnogorski pokret: Sačuvati državu, kulturu, tradiciju i običaje
    U Podogrici je danas održana Osnivačka sjednica Crnogorskog pokreta, nestranačke organizacije koja će, prema riječima njenih osnivača, zastupati i braniti interese crnogorskog naroda i nezavisne države Crne Gore.
    Izgleda i mi dobismo CG pandan SRS-a
    Misljenja? Reakcije? Pucajte
    Last edited by lucke91; 03-08-15 at 20:04.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Meni je g. pirun kao i uvijek, najsimpaticniji.
    Uporan ko .. Svaka cast.
    btw. g. lucke91, sto bi ono g. Luksic - g. File?
    Bas je bilo ocigledno.

    Hvala Lepo

  3. #3
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Pročitah komentare na analitiku tako da sad jedino imam zelju da pucam sebi u lijevi nožni palac.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije nimalo cudno zasto je tebi lucke to smijesno jer oni kazu
    Želimo da afirmišemo vrijednosti koje nas čine osobenim i Crnogorcima, a našu državu učinimo prijatnom za život
    Sve suprotno od vrijednisti drustveno politicke skupine koja je za svoju interesnu grupu ucinila okolnosti prijatne za zivot.
    Rašović se osvrnuo i na zastupljenost Crne Gore na Internetu, rekavši da u digitalnom svijetu nema crnogorskog jezika, crnogorske biblioteke u Vašingtonu i Vikipedije na crnogorskom.
    „Mi ćemo povući poteze koji će, nadamo se, omogućiti da Crnogorac odlaskom u svijet ne mora više da objašnjava da priča crnogorskim jezikom i da ima svoju kulturu, već će to biti i na Guglu, Vikipediji i u Berkman centru. Više ne moramo biti jedina zemlja iz bivše Jugoslavije koja nema svoje „ja“ na Internetu“.
    Naravno da aktivisti ni ovo ne razumiju jes sta će njima i google i vikipideja i .... kad ima ko da im kaze kako i sta treba da misle.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    pucaj, osjetit neces

    sve ovakve organizacije se prave iskljucivo za svoju licnu korist i paljenje naroda sa vrlo niskim iq-om kako bi pomogli da se ta korist sto prije stekne, za pola godine o njima se nece pisati vise no sto se pise o darku pajovicu.

  6. #6
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    btw. g. lucke91, sto bi ono g. Luksic - g. File?
    Bas je bilo ocigledno.

    Hvala Lepo
    Nemam neki poseban komentar i misljenje po tom pitanju

    Hari standardno odma pokusava jeftinim foricama da me proziva i provocira, cime samo opet pokazuje svoje komplekse i kakav je isfrustrirani virtuelni lik koji je jak samo dok je ovdje anoniman
    Last edited by lucke91; 03-08-15 at 20:55.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #7
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,608
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Znam da tebi to ništa ne znači, ali valjda je crnogorski pokret trebalo da bude država Crna Gora. Ako se mimo toga moraju tražit mehanizmi da se održi nešto crnogorsko, to je slika i prilika dps-ovske politike kurcobolje.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Znam da tebi to ništa ne znači, ali valjda je crnogorski pokret trebalo da bude država Crna Gora. Ako se mimo toga moraju tražit mehanizmi da se održi nešto crnogorsko, to je slika i prilika dps-ovske politike kurcobolje.
    Nemoj da provociras dps poletarca koji se moli u onu limenu crlvu, postuje dps standarde, a sve crnogorsko mu smijesno. Mozda bi oni i branili nesto crnogorsko, ali nemaju kad jer preca je rabota napuniti svoje .....

  9. #9
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/saznaj...-godine-845359

    Kako stoje DPS-ovci sa prosjekom?
    Po ovome nemaju se sta "boriti" sa CG pokretom.... Zalud ja "urlam" zovite dijasporu nazad u CG...

    Hvala Lepo

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    zašto dps prebrojava članove? čega se boje?

    hvala lepo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,608
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Dpsovci stoje odlično sa prosjekom - što sa đecom sa njihovim ženama, što sa đecom sa konkubinama sa po tri hiljade eura alimentacije. Redudantno potomstvo.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Dpsovci stoje odlično sa prosjekom - što sa đecom sa njihovim ženama, što sa đecom sa konkubinama sa po tri hiljade eura alimentacije. Redudantno potomstvo.
    Masala. Nije valjda da je i onaj zakon do 5 god oko DNK utvrdjivanje ocinsttva u stvari nesto tipa APP?
    hahahahahaha znaci Analiza UN bi mogla da se svede na to "opstali DPS-ovci" u zbiru od ""Srednja" prognoza predviđa da će Crna Gora imati 574.000 stanovnika 2050. godine, a 2100. godine samo 437.000 stanovnika. " .
    Nego. -
    Prema podacima UN, populacija u Crnoj Gori u 2015. godini je 626.000, od čega su 309.000 muškarci, a žene 317.000 (odnos 98 muškaraca na 100 žena).
    A tako malo zena u vlasti.. Aooo.. Umjesto Crnogorke da pospreme malo po Cg..Higijena - muski bas... fataju se za foldere i neke plagijate... E sprdnja..
    Hvala Lepo .

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kazu da je ona istorijska slika kad crvenoarmejac postavlja zastavu nad osvojenim Berlinom pretrpjela retusiranje jer je taj vojnik na ruci imao 12 rucnih satova. Mozda ni dps ne smije nista crnogorsko pomenuti jer se moze pokazati sta su u borbi za drzavi drpili. Ovako dok im je logika "nit smrdi nit mirise" svak ocekuje trenutak kad ce se oni presaltati u njihove redove pa....

  14. #14
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Crnogorski Pokret u Crnoj Gori ??? Ne valja kad su ljudi previše ugroženi ...
    deuscroix

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Crnogorski Pokret u Crnoj Gori ??? Ne valja kad su ljudi previše ugroženi ...
    Ne valja, i ne treba da se osjecaju ugrozeni,... Ocigledno imaju razlog za pokret.

    Hvala Lepo

  16. #16
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Možda je posjeta Vuka Draškovića na kongres DPS dovela do ideje da se napravi Crnogorski Pokret Obnove samo što nisu još utvrdili ko će napisat knjigu nož , ovaj , pirun po Crnogorski
    deuscroix

  17. #17
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pirun ima svoje mjesto u CG istoriji na najljudskiji nacin, rad, namjere, sto za Vas ne bih mogla reci..

    Hvala Lepo

  18. #18
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Pirun ima svoje mjesto u CG istoriji na najljudskiji nacin, rad, namjere, sto za Vas ne bih mogla reci..

    Hvala Lepo
    Šalim se malo ako nije zabranjeno ... nije mi želja da nekog uvijedim ali što Hari prije nedje reče sve te organizacije što dobiju novac da promovišu Crnu Goru završe u prepucavanjima ko je zakazao inače bi projekat bio završen 100% ... a što sam ja sad nečastan to mi nije jasno ... što se mene tiče neka urade što god misle da treba u sferi internet prezentacija i zbilja ne znam što bi to nekome smetalo ... EU vrijednost je u različitosti koja ne ugrožava drugoga još od kraja WWII ...
    deuscroix

  19. #19
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nesto sam osjetljiva kad su neke OK osobe u pitanju, jer kad god se propusti nesto, ili neko, i to kao "sala" i kroz "salu", taj je horski opjevan po CG bar za sledecih 30tak godina .. Prepucavanja su deseta prica.. "Ubaceni" eljementi na najslabije karike...

    Hvala Lepo

  20. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo cu reci da je osnivanje ovakvog "pokreta" odraz stanja onakvog kakvo je u CG...kad vidim ovog Vučinića drob mi se prevrne...e ako ce ovakvi da nas brane onda nas ne treba ostati ni toliko koliko predvidjaju da ce...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #21
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kad bi mogli nacrtat "predvodnika" za CG ili SR prava, ogromnoj vecini bi po umjetnickom talentu i "cica glisa" licio na g. Djukanovica.. Tako da...
    Tacka, tackica, uspravna, prava - predvodnik za "odbranu" =... Nevjerovatno.. Za kolektivnu dijagnozu.

    Hvala Lepo

  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    424
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crnogorski pokret

    Slažem se sa tobom da nam je potrebna kolektivna dijagnoza, no se bojim da je kasno... Naše društvo je odavno u poodmakloj metastazi i ja ne vjerujem da mu spasa ima, pogotovu kad se ovakve stvari desavaju i jos ima ljudi koji ih jos podrzavaju...
    Objasni mi molim te od koga treba da nas brani npr. Stevo Vucinic i citavi ovaj pokret na celu s njim?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #23
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ocigledno je da Vas ne treba da brane ni od cega, pa ne treba ni da vas opterecuje njihova pojava i ono sto oni zele da zastupaju, stite itd..
    Imaju ljudi svoje ideje i teznje, imace i svoje istomisljenike i simpatizere, pa nek cine sto im moze bit.
    E sad sto nisu "apoloni", mozda nisu ni estradno harizmaticni, mozda ne umiju da pricaju bajke, mozda su.. Ali, sta se moze. Dok Ameri ne kloniraju g. Djukanovica, da svi gradjani CG iz te UN analize mogu biti na isti kalup 2050-te, ili bar do 2100-te, do tada, malo sarenila..

    Hvala Lepo

  24. #24
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,007
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ocigledno je da Vas ne treba da brane ni od cega, pa ne treba ni da vas opterecuje njihova pojava i ono sto oni zele da zastupaju, stite itd..
    Imaju ljudi svoje ideje i teznje, imace i svoje istomisljenike i simpatizere, pa nek cine sto im moze bit.


    Hvala Lepo
    Da napravimo Lovćenac na Lovćen ...

  25. #25
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,382
    Thanks Thanks Given 
    69
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Evo ga opet hari sa pricom da mi je sve crnogorsko smijesno.
    Ne nego cisto podrzavam ideolosku politiku lijevog centra. Po hariju i ostalim slicnim crnogorskim radikalima niko ne moze biti crnogorac ako ne ide u CPC, ako ne koristi ź i ś, ako ne gajis stav da Srbija oce da nas pripoji u veliku srbiju, itd tome slicni stavovi.

    Sta cemo sa muslimanima i katolicima koji se osjecaju kao crnogorci? Oni ne idu u cpc i po ideologiji harija, cg pokreta i slicnih radikala oni ne mogu biti pripadnici crnogorske nacije? One koji idu u SPC da ne pominjem, njih ubit zaklat, nikad oni crnogorci ne mogu biti itd.
    Budalastina naravno.

    Sta ako neko prica albanski jezik ili hrvatski ili srpski ili bilo koji drugi koji se ne zove crnogorski i ne koristi ona dva slova? Oni ne mogu biti crnogorci jel? Udaraju na temelj drzave i nacije na taj nacin jel?
    Budalastina naravno.

    Ovako mozemo da banalizujemo za svako pitanje ili stav koje po cg pokretu izdvaja crnogorsku naciju i opet da zakljucimo da je to budalastina jer ogranicavas ljudske slobode.

    Zasto zabraniti nekom da je crnogorac ili ga napadati da to nije ako ne ispunjava sve uslove ideologije? Dje se izgubi demokratija, gradjansko drustvo, multinacionalizam?

    Sve ovo je abeceda demokratije drugovi moji samo sto su vama mozgovi u ogradi i programirani ste na podjele, konflikte i tenziju.

    Zato ne podrzavam ovakve nacionalne pokrete kao sto je npr ovaj cg pokret jer ne vidim razliku izmedju njega i seseljevih radikala, ustasha, zukorlica i ekipe itd. Svi pocivaju na istim rigidnim postulatima i osnovama samo im se stavovi razlikuju.

    Zamislite da jednom amerikancu po nacionalnosti neko kaze ti nisi pravi amerikanac jer ne ides u katolicku crkvu ili njemcu neko kaze ti nisi pravi njemac jer si musliman ili kinezu kazu ti nisi pravi kinez jer ne koristis zvanicuni kineski jezik nego neku verziju od bog te pita koliko verzija u zavisnosti koja je pokrajina u pitanju

    Budalastina naravno.
    Last edited by lucke91; 04-08-15 at 01:22.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

Page 1 of 14 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Narodni pokret FRONT
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 10-05-11, 20:44
  2. Pokret za ujedinjenje
    By Kovac in forum Politika generalno
    Replies: 62
    Last Post: 03-06-08, 23:32
  3. Pokret za promjene - PzP
    By iwan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 15-04-08, 16:51
  4. PZP (Pokret Za Promjene)
    By Milivoje_Taxista in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 85
    Last Post: 08-06-07, 17:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •